"Fakty" z 20 maja

 • Paweł Pawlikowski nagrodzony na festiwalu w Cannes

  Paweł Pawlikowski nagrodzony na f... 02:49

  Wielka radość fanów polskiego kina. Na słynnym festiwalu filmowym w Cannes nagrodę za reżyserię dostał Paweł Pawlikowski, za film "Zimna wojna". Wcześniej został nagrodzony Oskarem za "Idę". Pawlikowski znowu mówi o Polsce i znowu robi gigantyczne wrażenie na widzach.
 • Straż Marszałkowska z prawem do użycia broni palnej. Niepełnosprawni mają obawy

  Straż Marszałkowska z prawem do u... 03:15

  Straż Marszałkowska otrzymała nowe uprawnienia, będzie mogła nawet użyć broni palnej. Wzrosnąć też może liczba strażników o 130, czyli o prawie dwa razy więcej, niż jest ich teraz. Nowe przepisy właśnie weszły w życie, w momencie, gdy budynek Sejmu przypomina twierdzę i zaostrza się retoryka wobec protestujących niepełnosprawnych. W momencie, gdy marszałek Sejmu mówi, że ktoś będzie musiał ponieść koszt ich żywienia, a marszałek Senatu obawia się wybuchu epidemii.
 • Zamieszanie na spotkaniu Morawieckiego z mieszkańcami Gdańska

  Zamieszanie na spotkaniu Morawiec... 00:56

  Gorąco było na spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Gdańska w historycznej sali BHP. Oprócz sympatyków PiS byli także krytycy. Padło pytanie o niepełnosprawnych. Były też transparenty na przykład w sprawie wynagrodzeń w rządzie. Wyjaśnienia premiera nie przekonały pytających. Doszło do zamieszania, a spotkanie zostało przerwane.
 • Spojrzenia, zachowania, dowody miłości. Świat komentuje ślub

  Spojrzenia, zachowania, dowody mi... 02:57

  Dzień po ślubie księcia Harrego i Megan Markle, dowiadujemy się, co działo na weselu. Na całym świecie komentowane są szczegóły strojów, zwłaszcza sukni ślubnej, ale przede wszystkim spojrzenia, zachowania czy też dowody miłości.
 • Prezydent dziękował Polonii. "Także dzięki Wam Polska jest niepodległa i suwerenna"

  Prezydent dziękował Polonii. "Tak... 01:18

  Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z amerykańską Polonią świętuje stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Do Chicago zjechało się wiele osób, które - choć z daleka - wciąż utrzymują więź z krajem przodków. Prezydent im za to dziękował.
 • "Dar Młodzieży" wypłynął. Głosi wieść o rocznicy odzyskania niepodległości

  "Dar Młodzieży" wypłynął. Głosi w... 02:44

  Żaglowiec "Dar Młodzieży" wyruszył w rejs dookoła świata i odwiedzi 22 porty. Wszędzie będzie głosił wiadomość o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • Papież ubolewa: tylko nieliczni podawali mi rękę

  Papież ubolewa: tylko nieliczni p... 02:44

  Papież apeluje, zwłaszcza do młodych, by wyrwali się z wirtualnej rzeczywistości i nie zapominali o rzeczywistym kontakcie z drugim człowiekiem. Ubolewa, że na spotkaniach z nim mało kto z wiernych chce rozmawiać, czy podać rękę. Niemal wszyscy chcą selfie.
 • Dzieciom groziła amputacja nóg. Lekarze z Poznania zrekonstruowali kość

  Dzieciom groziła amputacja nóg. L... 02:29

  Groziła im amputacja nóg, ale zostały uratowane. Tak zmienia się medycyna. Dzieci, którym lekarze zrekonstruowali nogi, w poznańskim szpitalu spędziły długie lata leczenia i rehabilitacji. Teraz tam na piknik. By świętować, ale też dać nadzieję innym pacjentom.
 • Na komunijny prezent poproszę... karmę dla psów

  Na komunijny prezent poproszę... ... 02:24

  Psy są wniebowzięte, a schronisko dziękuje, bo niezależnie od siebie dwie dziewczynki wpadły na nietypowy pomysł, co chcą dostać w prezencie na pierwszą komunię. Droga rodzino, ofiaruj karmę dla psów, taki dobry uczynek dla zwierząt w potrzebie. Gdy naśladuje się już stroje, limuzyny, przyjęcia, może lepiej pójść za przykładem Oli i Julii.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 21 maja

  Prognoza pogody na poniedziałek 2... 02:43

  W poniedziałek w całym kraju będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Książęcy ślub w Windsorze

rozwiń

Protest niepełnosprawnych w Sejmie

 • Rzeczniczka rządu o rozmowach z protestującymi w Sejmie

  Rzeczniczka rządu o rozmowach z p... 00:58

  20.05 | Jesteśmy gotowi do rozmów, czekamy tylko na sygnał - zadeklarowała w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. W 33. dniu protestu w Sejmie zaprosiła ona środowiska niepełnosprawnych do konsultowania rządowych planów wsparcia. W odpowiedzi protestujący w parlamencie podkreślili, że oczekują kolejnego spotkania z członkami rządu.
 • "Są tak obrzydliwi panowie marszałkowie PiS-owscy"

  "Są tak obrzydliwi panowie marsza... 00:47

  20.05 | Poseł PSL-UED Michał Kamiński i Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej w "Faktach po Faktach" komentowali protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.
 • "Osobom niepełnosprawnym 500 złotych nie mogą dać"

  "Osobom niepełnosprawnym 500 złot... 00:44

  20.05 | Poseł PSL-UED Michał Kamiński i Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej w "Faktach po Faktach" komentowali protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.
 • "Jeżeli to jest największy problem marszałka kto zapłaci za obiady, to my zapłacimy"

  "Jeżeli to jest największy proble... 00:40

  20.05 | Ja bardzo chętnie oddam swoją pensję poselską na te obiady - tak Michał Kamiński, poseł PSL-UED, zadeklarował pomoc dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów protestujących w Sejmie. Gość "Faktów po Faktach" podkreślił, że ostatnie miesiące pokazały w sprawie rządu PiS "obłudę na wielu płaszczyznach". Natomiast Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej skomentowała postawę marszałków Sejmu i Senatu wobec protestujących. - To przechodzi wszelkie standardy nie tyle parlamentaryzmu, ale funkcjonowania w społeczeństwie - oceniła.
 • "Zaczynam nie rozumieć tego protestu"

  "Zaczynam nie rozumieć tego prote... 00:32

  20.05 | - Błędy, które są popełniane przez marszałka Sejmu, są katastrofalne dla waszej formacji politycznej - zwrócił się do polityków Prawa i Sprawiedliwości w "Kawie na ławę" w TVN24 Rafał Trzaskowski (PO). - Zastanawiam się co będzie, jak Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala - dodał. - Marszałek Sejmu jest w sytuacji skrajnie trudnej - ocenił Tadeusz Cymański ze Zjednoczonej Prawicy. Z kolei prezydencki minister Andrzej Dera powiedział, że "zaczyna nie rozumieć tego protestu". - Postulaty zostały spełnione, ale cały czas następuje jakaś eskalacja - stwierdził komentując protest rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie.
 • "Jak Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala, to wam pokaże"

  "Jak Jarosław Kaczyński wróci ze ... 01:24

  20.05 | - Błędy, które są popełniane przez marszałka Sejmu, są katastrofalne dla waszej formacji politycznej - zwrócił się do polityków Prawa i Sprawiedliwości w "Kawie na ławę" w TVN24 Rafał Trzaskowski (PO). - Zastanawiam się co będzie, jak Jarosław Kaczyński wróci ze szpitala - dodał. - Marszałek Sejmu jest w sytuacji skrajnie trudnej - ocenił Tadeusz Cymański ze Zjednoczonej Prawicy. Z kolei prezydencki minister Andrzej Dera powiedział, że "zaczyna nie rozumieć tego protestu". - Postulaty zostały spełnione, ale cały czas następuje jakaś eskalacja - stwierdził komentując protest rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie.
 • Marszałek Senatu: źle, że wykorzystuje się dzieci do protestu

  Marszałek Senatu: źle, że wykorzy... 01:32

  20.05 | Protest niepełnosprawnych w Sejmie przeradza się w demonstrację polityczną - mówił w sobotę w Krokowej (województwo pomorskie) marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek zadeklarował też, że rząd PiS nie wycofa się z reformy wymiaru sprawiedliwości.
 • Miało być krócej niż 17 dni, zaczyna się drugi miesiąc protestu

  Miało być krócej niż 17 dni, zacz... 03:20

  Gdy 32 dni temu zaczynali protest w Sejmie, żadne z nich nie przypuszczało, że to tyle potrwa. Politycy PiS zapewniali niepełnosprawnych, że pójdzie szybciej niż z rządem Platformy, czyli spełnią postulaty wcześniej niż po 17 dniach. Teraz twierdzą, że spełnili, choć inaczej.
 • "Trzeba mieć serce z kamienia, żeby na to nie reagować"

  "Trzeba mieć serce z kamienia, że... 01:01

  19.05 | Leszek Miller, były premier, w "Faktach po Faktach" komentował trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
 • Beata Szydło o proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie

  Beata Szydło o proteście osób nie... 01:29

  19.05 | Była premier Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Świątnik Górnych opowiadała o proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie.
 • "Ta małpka trafi do Muzeum Powstania"

  "Ta małpka trafi do Muzeum Powsta... 01:40

  18.05 | Protestujący w Sejmie mówili w rozmowie z reporterką TVN24, że podarunek od Traczyk-Stawskiej jest niezwykły i dodaje im sił. W Sejmie będzie razem z nimi, a po zakończonym proteście trafi do Muzeum Powstania Warszawskiego. - Ta małpka trafi do Muzeum Powstania - powiedziała Katarzyna Milewicz, która bierze udział w sejmowym proteście. - Z jednej strony szkoda, bo byłaby to chyba najważniejsza rzecz w domu. Jednak z drugiej strony, uważam, że to będzie lepsze rozwiązanie, bo każdy będzie mógł ją zobaczyć - wyznała. Dodała, że „nawet nie przyjdzie nam do głowy, żeby się poddać”.
 • Wanda Traczyk-Stawska, strażnik i lekcja dobrego wychowania

  Wanda Traczyk-Stawska, strażnik ... 00:33

  18.05.| Uczestniczka Powstania Warszawskiego i wieloletnia nauczycielka szkoły specjalnej Wanda Traczyk-Stawska przyszła w piątek przed Sejm. Przed wejściem na teren parlamentu spotkała się z dwiema niepełnosprawnymi dziewczynkami. Gdy chwilę poźniej rozmawiała z dziennikarzami podszedł do niej przedstawiciel straży marszałkowskiej, tłumacząc, że kobieta może wejść do centrum medialnego Sejmu. - Proszę mi nie przeszkadzać - odpowiedziała Traczyk-Stawska.
rozwiń

Szczyt obu Korei

 • Reżim Kima zapowiada koniec programu nuklearnego

  Reżim Kima zapowiada koniec progr... 00:52

  13.05 | Władze Korei Północnej zapowiedziały, że zamkną ośrodek badań nuklearnych.
 • "Strony występują z pozycji absolutnie skrajnych"

  "Strony występują z pozycji absol... 01:02

  12.05 | Jest to zjawisko jednoznacznie pozytywne - tak prof. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, komentował planowany szczyt przywódców USA i Korei Północnej. Gość "Horyzontu" podkreślił, że sprawa denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego pozostaje sprawą otwartą.
 • "Obie strony przedstawią wyniki samego spotkania jako sukces"

  "Obie strony przedstawią wyniki s... 00:40

  12.05 | Jest to zjawisko jednoznacznie pozytywne - tak prof. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, komentował planowany szczyt przywódców USA i Korei Północnej. Gość "Horyzontu" podkreślił, że sprawa denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego pozostaje sprawą otwartą.
 • Trump spotka się z Kimem w Singapurze. Dlaczego akurat tam?

  Trump spotka się z Kimem w Singap... 03:06

  Kiedy wyszło na jaw, że Donald Trump spotka się z Kim Dzong Unem, pojawiło się pytanie "gdzie i kiedy". Teraz już wiemy, że będzie to 12 czerwca w Singapurze. Głównymi powodami są bliskość do Korei Północnej i fakt, że Singapur od dawna uchodzi za "azjatycką Szwajcarię". Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • Korea Północna przestawia zegarki

  Korea Północna przestawia zegarki 00:50

  30.04 | W geście pojednania Korea Północna zdecydowała o dostosowaniu swojej strefy czasowej do czasu południowokoreańskiego, a ministerstwo obrony Korei Południowej ogłosiło, że usunie wkrótce z granicy wszystkie głośniki, którymi nadawano teksty propagandowe.
 • Podpisanie wspólnej deklaracji przez przywódców obu Korei

  Podpisanie wspólnej deklaracji pr... 01:15

  27.04 | Obie Koree będą wspólnie dążyć do przekształcenia rozejmu w układ pokojowy formalnie kończący wojnę z lat 1950-1953 – wynika ze wspólnej deklaracji podpisanej w piątek przez prezydenta Korei Płd. Mun Dze Ina i przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. W deklaracji napisano również, że obaj przywódcy zgodzili się "umożliwić wizytę Muna w Pjongjangu tej jesieni" oraz "często i szczerze dyskutować o kwestiach dotyczących narodu koreańskiego".
 • Symboliczne posadzenie sosny przez Kima i Muna

  Symboliczne posadzenie sosny prze... 01:29

  27.04 | Przywódcy obu państw koreańskich Kim Dzong Un i Mun Dze In symbolicznie zasadzili razem w piątek sosnę, która ma reprezentować pokój i dobrobyt na Półwyspie Koreańskim. Był to element trwającego w Panmundżomie historycznego szczytu koreańskiego.
 • Eskortowany przejazd Kima

  Eskortowany przejazd Kima 01:49

  27.04 | Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po pierwszej sesji rozmów szczytu koreańskiego odjechał ze strefy zdemilitaryzowanej na stronę północnokoreańską, by tam zjeść obiad. Film pokazuje jak Kim wychodzi z Domu Pokoju, ściska dłoń prezydentowi Korei Południowej i wchodzi do limuzyny, którą eskortuje 12 północnokoreańskich ochroniarzy. Wieczorem, po zakończeniu drugiej sesji przywódcy obu państw posadzą wspólnie drzewo na pamiątkę spotkania.
 • Rozmowy liderów Korei Północnej i Południowej

  Rozmowy liderów Korei Północnej i... 00:51

  27.04 | Prezydent Korei Południowej oraz przywódca Korei Północnej rozmawiali podczas spotkanie w okolicy linii demarkacyjnej dzielącej oba kraje.
 • Spotkanie przywódców obu Korei

  Spotkanie przywódców obu Korei 00:50

  27.04 | W Panmundżomie odbyło się spotkanie przywódców Korei Północnej - Kim Dzong Una - oraz Korei Południowej - Moon Jae-ina.
 • Kim idzie w kierunku granicy Korei Południowej

  Kim idzie w kierunku granicy Kore... 01:43

  26.04 | Dziś rozpoczyna się nowa era pokoju i dobrobytu w relacjach między Koreami – oświadczył przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Dyktator przekroczył w piątek granicę z Koreą Południową i po raz pierwszy spotkał się z prezydentem tego kraju Mun Dze Inem.

Netia Off Camera 2018

 • Święto kina niezależnego w Krakowie

  Święto kina niezależnego w Krakowie 00:54

  06.05 | W Krakowie zakończyła się 11. edycja festiwalu filmowego Netia Off Camera.
 • "Wieża. Jasny dzień" głównym laureatem Netia Off Camera

  "Wieża. Jasny dzień" głównym laur... 01:13

  06.05 | Film w reżyserii Jagody Szelc zdobył główną nagrodę Wytyczanie Drogi podczas 11. Festiwalu Filmowego Netia Off Camera. Do rąk twórców produkcji trafiło 100 tys. dolarów. Natomiast w konkursie polskich filmów według jury najlepsza była "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej.
 • "Dzięki Bogu jest miejsce na wszystko"

  "Dzięki Bogu jest miejsce na wszy... 00:53

  04.05 | Już po raz jedenasty Kraków na kilka dni stał się światową stolicą kina niezależnego. Filmy prezentowane w ramach tegorocznej edycji festiwalu Netia Off Camera obejrzało już prawie 40 tysięcy widzów.
 • Święto kina niezależnego w Krakowie

  Święto kina niezależnego w Krakowie 00:55

  04.05 | Już po raz jedenasty Kraków na kilka dni stał się światową stolicą kina niezależnego. Filmy prezentowane w ramach tegorocznej edycji festiwalu Netia Off Camera obejrzało już prawie 40 tysięcy widzów.
 • Cały wywiad z Romanem Polańskim

  Cały wywiad z Romanem Polańskim 09:03

  03.05 | Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera jest polska premiera najnowszego dzieła Romana Polańskiego "Prawdziwa historia". W specjalnym wywiadzie dla TVN24 reżyser opowiada o tym jak wyglądała praca nad filmem ale i o tym, która z filmowych nagród - Polski Orzeł czy amerykański Oscar ma dla niego większe znaczenie i jak przyjął wiadomość o nowym filmie Tarantino, w którym reżyser pokaże historię Bandy Mansona.
 • Tarantino nakręci film o zabójstwie żony Polańskiego. "To mnie zaskoczyło dość nieprzyjemnie"

  Tarantino nakręci film o zabójstw... 00:29

  03.05 | - Muszę powiedzieć, że to mnie zaskoczyło dość nieprzyjemnie - tak reżyser Roman Polański w rozmowie z TVN24 skomentował zapowiedź nakręcenia filmu między innymi o zabójstwie swojej żony Sharon Tate przez gang Charlesa Mansona. Polański przyjechał do Krakowa, gdzie na festiwalu Netia Off Camera zaprezentuje swój najnowszy film, "Prawdziwa historia".
 • Cała rozmowa z Romanem Polańskim

  Cała rozmowa z Romanem Polańskim 08:51

  02.05 | Jest najbardziej docenionym polskim reżyserem na świecie. Jedynym Polakiem z Oscarem za reżyserię. Ma również Złotą Palmę, Złotego Niedźwiedzia, Złoty Glob i nagrody BAFTA. Roman Polański przyjechał do Krakowa, gdzie na festiwalu Netia Off Camera zaprezentuje swój najnowszy film, "Prawdziwa historia".
 • Roman Polański o "Prawdziwej historii"

  Roman Polański o "Prawdziwej hist... 00:56

  02.05.| Jest najbardziej docenionym polskim reżyserem na świecie. Jedynym Polakiem z Oscarem za reżyserię. Ma również m.in. Złotą Palmę, Złotego Niedźwiedzia, Złoty Glob i nagrody BAFTA. Roman Polański przyjechał do Krakowa, gdzie na festiwalu Netia Off Camera zaprezentować swój ostatni film "Prawdziwa historia".
 • "Kraków wielkim kinem plenerowym". Wycieczka festiwalowym szlakiem

  "Kraków wielkim kinem plenerowym"... 03:14

  01.05 | Fani opanowali Kraków, gdzie od piątku trwa festiwal kina niezależnego Netia Off Camera. Filmy można oglądać między innymi pływając po Wiśle czy siedząc na dachu kamienicy. Na wycieczkę festiwalowym szlakiem zaprasza reporterka TVN24 Ewelina Woźnica.
 • Święto kina niezależnego w Krakowie

  Święto kina niezależnego w Krakowie 01:44

  30.04 | Około 200 tytułów i 300 projekcji filmowych znalazło się w programie 11. międzynarodowego festiwalu kina niezależnego Netia Off Camera, który w piątek rozpoczął się w Krakowie. To jedna z ważniejszych imprez tego typu w tej części świata. Filmowe projekcje można zobaczyć m.in. pływając po Wiśle czy siedząc na dachu kamienicy. Projekcje plenerowe są darmowe.
 • Ewelina Woźnica o Festiwalu Netia Off Camera

  Ewelina Woźnica o Festiwalu Netia... 00:51

  28.04 | Reporter TVN24 opowiada o Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera. To jedna z największych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal programowo koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno w treści, jak i w formie, oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie.
 • Alicja Myśliwiec o Festiwalu Netia Off Camera

  Alicja Myśliwiec o Festiwalu Neti... 01:31

  28.04 | Od wczoraj cały Kraków zamienił się w wielkie kino plenerowe. Mamy kina studyjne, Małopolski Ogród Sztuki, kina plenerowe - na przykład na Placu Szczepańskim, na bulwarach wiślanych i dachach kamienic a także kino na falach - czyli barkach. Część atrakcji jest wolnych, pokazy na przykład seriali a także kina plenerowe - podkreśla Myśliwiec.
rozwiń

Obraz świata

 • Irak. Zwolennicy as-Sadra świętują zwycięstwo

  Irak. Zwolennicy as-Sadra świętuj... 01:09

  21.05 | W wygranych przez koalicję zwolenników Muktady as-Sadra oraz komunistów wyborach parlamentarnych w Iraku porażkę poniosło wielu czołowych polityków. Wśród osób, które nie zdobyły mandatu jest aż czterech ministrów obecnego rządu oraz przewodniczący parlamentu mijającej kadencji.
 • Komisja wyborcza ogłosiła zwycięstwo Nicolasa Maduro

  Komisja wyborcza ogłosiła zwycięs... 01:22

  21.05 | Obecny lewicowy prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zwyciężył w niedzielnych przyspieszonych wyborach prezydenckich - ogłosiła w niedzielę późnym wieczorem, czasu lokalnego Narodowa Rada Wyborcza (CNE). Jego rywale zapowiedzieli, że nie uznają wyniku wyborów.
 • Wenezuela. Rozpoczęły się wybory prezydenckie

  Wenezuela. Rozpoczęły się wybory ... 01:48

  20.05 | W Wenezueli w niedzielę odbywają się wybory prezydenckie. O reelekcję ubiega się obecny prezydent kraju Nicolas Maduro. Opozycja wzywa do bojkotu głosowania, które uważa za "oszustwo wyborcze".
 • Portugalskie myśliwce F-16

  Portugalskie myśliwce F-16 01:05

  20.05 | Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".
 • Przewodniczący europarlamentu podczas szczytu w Bułgarii

  Przewodniczący europarlamentu pod... 00:47

  19.05 | Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, wziął udział w szczycie UE i państw Bałkanów Zachodnich w Bułgarii.
 • Katastrofa samolotu na Kubie

  Katastrofa samolotu na Kubie 00:41

  18.09 | Samolot typu Boeing 737 rozbił się krótko po starcie z lotniska w Hawanie.
 • Hamas zapowiada kolejne protesty

  Hamas zapowiada kolejne protesty 00:48

  18.05 | Szef rządzącego w Strefie Gazy Hamasu Ismail Hanije zapowiedział kontynuację masowych protestów na granicy tej palestyńskiej enklawy z Izraelem. Jak stwierdził, mają one trwać "aż do osiągnięcia celów".
 • Przejście graniczne Rafah między Egiptem a Strefą Gazy

  Przejście graniczne Rafah między ... 00:54

  18.05 | Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi poinformował, że zarządził otwarcie przejścia granicznego w Rafah ze Strefą Gazy na czas świętego dla muzułmanów miesiąca ramadan. Będzie to najdłuższy okres otwarcia tego przejścia granicznego od 2013 roku.
 • Ostrzał zamienił klasztor Monte Cassino w gruzy

  Ostrzał zamienił klasztor Monte C... 01:41

  18.05 | 74 lata temu, 18 maja 1944 roku, po niezwykle zaciętych walkach 2 Korpus Polski dowodzony przez generała Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.
 • Luksusowe torebki z biżuterią i gotówką. Rezydencja byłego premiera przeszukana

  Luksusowe torebki z biżuterią i g... 01:19

  18.05 | W domu byłego premiera Malezji Najiba Razaka znaleziono podczas rewizji dziesiątki luksusowych torebek pełnych zegarków, gotówki i biżuterii - podała w piątek malezyjska policja. Razak podejrzewany jest o sprzeniewierzenie miliardów dolarów z państwowego funduszu.
 • Być jak Harry i Meghan. Konkurs na sobowtóry książęcej pary

  Być jak Harry i Meghan. Konkurs n... 00:43

  17.05 | Brytyjczyk Rhys Whittock i Hiszpanka Inmaculada Santisteban Serrano zostali zwycięzcami konkursu na sobowtórów książęcej pary. Jurorzy wybierali spośród trzech tysięcy kandydatów przypominających księcia Harry'ego i jego narzeczoną Meghan. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziewięć osób. Sędziowie oceniali nie tylko podobieństwo fizyczne, ale też sposób poruszania się i styl arystokratycznych gestów. Zwycięska para przez rok może za darmo latać samolotami jednej z tanich linii.
 • Znany klaun podejrzewany o morderstwo

  Znany klaun podejrzewany o morder... 00:46

  17.05 | Znany belgijski komik Kevin Lapeire występujący w stroju klauna jest podejrzewany o zamordowanie swojej byłej partnerki - informuje brytyjski "Guardian". Bezpośrednio przed zatrzymaniem mężczyzna transmitował na żywo, jak otoczony przez policję na dachu budynku strzelał w powietrze.
rozwiń

Wideo dnia

 • Burmistrz miasta Saloniki pobity na miejskiej uroczystości

  Burmistrz miasta Saloniki pobity ... 00:36

  20.05 | Burmistrz drugiego co do wielkości miasta Grecji, Salonik 75-letni Janis Butaris został pobity przez kilka osób - informują miejscowe władze. Do zdarzenia doszło na ceremonii upamiętniającej zabicie Greków pontyjskich przez Turków podczas pierwszej wojny światowej.
 • Jerzy Owsiak Kawalerem Orderu Uśmiechu

  Jerzy Owsiak Kawalerem Orderu Uśm... 01:01

  18.05 | Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak odebrał Order Uśmiechu, którym uhonorowano go jeszcze w 1993 roku. - My tyle pracujemy, tyle się dzieje wokół nas, wokół Orkiestry - tłumaczył zwłokę. Ceremonii wręczenia orderu tradycyjnie towarzyszył rytuał wypicia soku z cytryny. Order Uśmiechu to jedyne odznaczenie przyznawane wyłącznie na wniosek dzieci.
 • We wrocławskim zoo na świat przyszedł mały kuskus

  We wrocławskim zoo na świat przys... 00:30

  18.05 | Kuskus niedźwiedzi narodził się we wrocławskim zoo w czwartek. To endemiczny gatunek występujący na indonezyjskiej wyspie Celebes. Jego narodziny to wielkie wydarzenie gdyż to bardzo rzadki i mało poznany gatunek. Poza wrocławskim zoo tylko trzy ogrody zoologiczne na świecie mogą się nim pochwalić.
 • 6,5 miliona dolarów za pierścionek z kamykiem. Aukcja diamentów w Genewie

  6,5 miliona dolarów za pierścione... 00:32

  17.05 | W środę w Genewie odbyła się aukcja diamentów, na której rzadkie kamienie osiągały zawrotne ceny. Spośród setek wystawionych przedmiotów najwyższą cenę osiągnął pierścionek z 50-karatowym diamentem od słynnego amerykańskiego jubilera - Harry'ego Winstona. Został sprzedany za zawrotną cenę 6,5 miliona dolarów.
 • Staranował granicę i wjechał na Białoruś

  Staranował granicę i wjechał na B... 00:34

  16.05 | We wtorek wieczorem jedno z aut staranowało bramę graniczną i nielegalnie wjechało na Białoruś. Sytuację zarejestrowała kamera przygranicznego monitoringu w Michałowie na Podlasiu. Kierowca zdołał przejechać 10 kilometrów, po czym został zatrzymany. Nie posiadał przy sobie dokumentów i był pod wpływem alkoholu. Białoruskim służbom udało się ustalić, że jest Polakiem. Nie wiadomo jednak, dlaczego w ten sposób przekroczył granicę.
 • Zmach przy pomocy mieczy samurajskich

  Zmach przy pomocy mieczy samurajs... 00:42

  16.05 | Kilku mężczyzn uzbrojonych w miecze samurajskie zaatakowało jeden z komisariatów policji na indonezyjskiej Sumatrze, gdzie w ostatnich dniach doszło do kilku islamistycznych zamachów. Policja zabiła czterech napastników, ale zginął jeden funkcjonariusz.
 • Budowany wiadukt zawalił się na samochody

  Budowany wiadukt zawalił się na s... 00:49

  16.05 | Co najmniej 18 osób zginęło, a los kilkudziesięciu nie jest pewny, po zawaleniu się części budowanego wiaduktu w mieście Waranasi na północy Indii. Na przechodniów i pojazdy stojące w korku runął 20-metrowy dźwigar. Na miejsce tragedii ściągnięto kilka dźwigów, które mają podnieść fragment wiaduktu i pozwolić dokładnie określić ile osób zginęło lub zostało rannych.
 • Polski jacht jako pierwszy okrążył Antarktydę bez przystanku

  Polski jacht jako pierwszy okrąży... 00:37

  15.05 | Polacy na jachcie Katharsis II dokonali jednego z największych wyczynów w historii światowego żeglarstwa. Okrążyli Antarktydę, płynąc non-stop na południe od 62. stopnia szerokości geograficznej południowej. Nikt wcześniej nie opłynął tego kontynentu tak blisko jego brzegów.
 • Awaryjne lądowanie samolotu w Chinach. Rozpadła się szyba pilota

  Awaryjne lądowanie samolotu w Chi... 00:52

  15.05 | - W kokpicie wszystko fruwało i było nieprawdopodobnie głośno. Większość sprzętu przestała działać a radia nie słyszałem. Samolot trząsł się tak bardzo, że i tak nie mogłem nic odczytać ze wskaźników - opisuje pilot chińskiego samolotu, który zdołał posadzić awaryjnie ciężko uszkodzoną maszynę. W Chinach stał się bohaterem. Na pokładzie było 119 pasażerów.
 • Oko w oko z trzema niedźwiedziami. Spotkanie nagrały kamery monitoringu

  Oko w oko z trzema niedźwiedziami... 00:38

  14.05 | On wychodził z pracy, one poszukiwały jedzenia. Podczas niespodziewanego spotkania zaskoczeni byli wszyscy: fotoreporter amerykańskiej stacji telewizyjnej KOAA i trzy niedźwiedzie. Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu zainstalowane na parkingu w Colorado Springs.
 • Bliskie spotkanie z drapieżnikami. Turyści zaatakowani przez gepardy

  Bliskie spotkanie z drapieżnikami... 00:48

  14.05| Ignorowanie zasad bezpieczeństwa bywa… niebezpieczne. Przekonała się o tym pewna francuska rodzina, która została zaatakowana przez gepardy w jednym z parków safarii w Holandii. Wcześniej turyści złamali zakaz i wysiedli z pojazdu, którym poruszali się po parku. Zafundowali sobie w ten sposób bardzo bliskie spotkanie z drapieżnikami. Na szczęście nikomu nic złego się nie stało. Dramatyczne zdarzenie sfilmowali jadący za rodziną turyści.
 • Formalną zgodę na zaślubiny wydała królowa Elżbieta II

  Formalną zgodę na zaślubiny wydał... 00:40

  13.05 | Formalną zgodę na zaślubiny księcia Harry'ego i amerykańskiej aktorki Megan Markle wydała królowa Elżbieta II. Oficjalny, ręcznie pisany na pergaminie dokument został pokazany przez Pałac Buckingham. Zawiera on podpis brytyjskiej monarchini, a także pieczęć królestwa. Ślub odbędzie się 19 maja w kaplicy St. George na zamku w Windsorze. W ceremonii ma uczestniczyć ponad 600 osób, wśród nich wielu światowych przywódców.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Blokuje pasy, zajeżdża drogę, nie pozwala jechać dalej. Agresywna jazda na A1

  Blokuje pasy, zajeżdża drogę, nie... 00:45

  20.05 | Zajeżdżał drogę, blokował jednocześnie dwa pasy, gwałtowanie hamował i zmuszał do tego innych - tak zachowywał się kierowca hyundaia, którego na śląskim odcinku autostrady A1 nagrał Reporter 24. Film z wideorejestratora otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Dziecko wbiega w auto w Rudzie Śląskiej

  Dziecko wbiega w auto w Rudzie Śl... 00:30

  20.05 | Od potrącenia dzieliły sekundy. Na nagraniu, które otrzymaliśmy od pana Andrzeja, widać chłopca przebiegającego między samochodami stojącymi na światłach. Dziecko niemal wbiega pod koła auta, które jedzie w przeciwnym kierunku. - Kierujący nie miał możliwości go zobaczyć - przyznał autor, a film z Rudy Śląskiej przysłał na Kontakt 24.
 • Sklep spłonął doszczętnie. "Prawdopodobną przyczyną niedopałek"

  Sklep spłonął doszczętnie. "Prawd... 00:34

  Siedem zastępów straży gasiło pożar, który wybuchł w nocy w jednym ze sklepów w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). Jak informuje straż, przyczyną mógł być niedopałek w śmietniku obok budynku. Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zgnieciony dach, rozbita maska. Kierowca wjechał pod auto dostawcze

  Zgnieciony dach, rozbita maska. K... 00:36

  16.05 | Samochód osobowy wylądował pod autem dostawczym. Do tego groźnego zdarzenia doszło w Gdańsku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalają teraz, co dokładnie się wydarzyło. Nagrania i pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar w stoczni jachtowej. Słup dymu i akcja straży

  Pożar w stoczni jachtowej. Słup d... 00:29

  15.05 | W Zakrzewie (Wielkopolskie) płonęła hala firmy zajmującej się remontem i produkcją jachtów. Dym było widać z kilku kilometrów, także w Poznaniu. W kulminacyjnym momencie z żywiołem walczyło 20 zastępów straży. Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zajeżdża drogę, kierowca ledwo opanowuje auto. "Takiego chamstwa nie widziałem"

  Zajeżdża drogę, kierowca ledwo op... 00:31

  15.05 | Niebezpieczne zdarzenie na S5 pod Gnieznem (Wielkopolskie). Kamera umieszczona w aucie Reportera 24 nagrała, jak jeden z kierowców gwałtownie zajeżdża drogę oplowi. Ten o włos ląduje na barierkach. - Ta sytuacja była niebezpieczna także dla mnie, bo jechałem tuż za oplem - mówi pan Łukasz. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar na bazarku w Warszawie. "Płonęły baraki"

  Pożar na bazarku w Warszawie. "Pł... 00:41

  14.05 | Pożar na terenie bazarku przy Broniewskiego w Warszawie. Płomienie objęły cztery baraki, jeden z nich spłonął doszczętnie. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Laweta pełna aut z impetem przewraca się na bok. Nagranie z momentu wypadku

  Laweta pełna aut z impetem przewr... 00:53

  14.05 | Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment wypadku na drodze krajowej numer 81 w Drogomyślu (Śląskie). Kierowca lawety przewożący kilka pojazdów przeciął bariery i wylądował na boku na przeciwnym pasie. Poszkodowane zostały dwie osoby.
 • Laweta z autami przewróciła się na bok. Ranni

  Laweta z autami przewróciła się n... 00:32

  14.05 | Kilka aut zostało zniszczonych po zdarzeniu na drodze krajowej numer 81 w Drogomyślu (Śląskie). Kierowca lawety przewożący kilka pojazdów przeciął bariery i wylądował na boku na przeciwnym pasie. Dwie osoby zostały poszkodowane. Pierwszą informację, nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pod prąd na obwodnicy. "Zmuszał innych do ucieczki"

  Pod prąd na obwodnicy. "Zmuszał i... 00:31

  14.05 | Nagranie zarejestrowane kamerką samochodową pokazuje, jak niewiele brakowało do wypadku na obwodnicy Puław (Lubelskie). Prawidłowo jadące auta zostały zmuszone do ucieczki na prawy pas. Wszystko przez samochód, który jechał pod prąd. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Blisko 30 aut w kilka minut. Omijają korek pasem awaryjnym

  Blisko 30 aut w kilka minut. Omij... 00:49

  12.05 | - To codzienność - przyznaje Reporter 24, który na autostradzie A6 w kierunku Szczecina nagrał kierowców jadących pasem awaryjnym. W ten sposób omijali korek. Na ponad sześciominutowym nagraniu widać blisko 30 aut. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Nad ranem obudziły nas syreny". Pożar składowiska odpadów

  "Nad ranem obudziły nas syreny". ... 00:39

  12.05 | Ogień na składowisku odpadów w Gorlicach (Małopolskie). Śmieci, które się zapaliły, miały wysokość sześciu metrów. Na miejscu pracują strażacy. Zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza na niedzielę

  Prognoza na niedzielę 01:33

  19.05 | To będzie pogodny dzień.
 • Warunki drogowe w niedzielę

  Warunki drogowe w niedzielę 00:09

  19.05 | Warunki drogowe dopiszą.
 • Warunki biometeo w niedzielę

  Warunki biometeo w niedzielę 01:02

  19.05 | Biomet dopisze, odczujemy komfort termiczny.
 • Gorzej jest tylko w Bułgarii. Polska liderem niechlubnego rankingu

  Gorzej jest tylko w Bułgarii. Pol... 03:09

  Światowa Organizacja Zdrowia, która przygotowała specjalny ranking, ostrzega, że zanieczyszczonym powietrzem oddycha dziś na świecie 9 na 10 osób. Z listy 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii Europejskiej, aż 36 jest w Polsce.
 • Ogromny wybuch wulkanu na Hawajach. Tysiące ludzi musiało uciekać z domów

  Ogromny wybuch wulkanu na Hawajac... 00:47

  Zaczęło się od serii trzęsień ziemi, później obudził się wulkan. Trzeba było ewakuować tysiące mieszkańców jednej z wysp na Hawajach. Zagrożenie stanowią związki siarki i chmura wulkanicznego pyłu.
 • Burzliwa doba w pogodzie. "Jedna chwila i zrobił się dywan z lodu"

  Burzliwa doba w pogodzie. "Jedna ... 02:23

  Raport pogodowy z ostatniej doby. W wielu miejscach w Polsce wiało, grzmiało i padało. Strażacy wyjeżdżali głównie do zalanych piwnic i podtopionych ulic. W Zgierzu ulice pokryła gruba warstwa gradu. Wszystko to widać na zdjęciach naszych widzów nadesłanych na Kontakt24.
 • "Rekordowe liczby turystów". Polacy witają wiosnę

  "Rekordowe liczby turystów". Pola... 02:51

  Zderzenie zimy z latem, czyli pożegnanie śniegu i powitanie temperatur przekraczających plus 20 stopni Celsjusza. Zima nam się przedłużyła, za to wcześniej przyszło lato. O tym, że to jednak wiosna, przypominają kwitnące krokusy.
 • Wiosna w pełni

  Wiosna w pełni 01:59

  Długo wyczekiwana - jest, i stara się rozgościć na dobre. Wiosna. Na termometrach nawet 20 stopni Celsjusza. Słoneczna pogoda zachęca do spacerów i przejażdżek rowerowych. Jak będzie w weekend?
 • Rząd ma przedstawić kolejny pakiet antysmogowy

  Rząd ma przedstawić kolejny pakie... 02:25

  Rząd zapowiada kolejny pakiet antysmogowy, bo coraz więcej Polaków narzeka, że nie ma czym oddychać. Jak wygląda walka ze smogiem?
 • Są odcięci od świata, do pracy pływają łódką. "Wypływam do wioski dwa razy dziennie po żonę"

  Są odcięci od świata, do pracy pł... 02:26

  Mieszkańcy Lipiej Góry nieopodal Chodzieży są odcięci od świata. Poziom Noteci i innych rzek w pobliżu stale bowiem rośnie, a woda zalewa drogi, łąki i piwnice. Dom Państwa Burzyńskich jest otoczony wodą z każdej strony i żeby dotrzeć do pracy, muszą płynąć łódką.
 • Stan alarmowy na Warcie i dopływach

  Stan alarmowy na Warcie i dopływach 01:30

  Woda podtopiła bulwary w Poznaniu, problemy są też w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach. Nadzieję daje prognoza pogody - opady mają być mniejsze.
 • Przerwy w dostawach prądu w okolicach Krosna i Sanoka

  Przerwy w dostawach prądu w okoli... 01:15

  Kilka tysięcy mieszkańców Podkarpacia nie ma prądu - wszystko z powodu opadów śniegu. Największe kłopoty z przywróceniem energii są w okolicach Krosna i Sanoka. Kiedy prąd zostanie przywrócony?
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Niepokonana od trzech lat. Włodarczyk "nigdy nie zawiodła"

  Niepokonana od trzech lat. Włodar... 03:12

  Anita Włodarczyk zdobyła kolejne złoto na lekkoatletycznych mistrzostwach. Dziennikarze w Londynie piszą, że królowa zachowała koronę.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45

  Do sieci wyciekł film z prezentacji najnowszych robotów od Boston Dynamics. To co jest na materiale robi wrażenie. Roboty Handle same poruszają się na kółkach. Potrafią także skakać. Czy wizja przyszłości z Terminatora jest coraz bliżej?
rozwiń

News in English

rozwiń

"Fakty" TVN in English

rozwiń

"Fakty po Faktach" in English

 • "We're dealing with partial paralysis of the legislature"

  "We're dealing with partial paral... 27:24

  17.05 | "The parliament must be open to the citizens and the experts," said Stanisław Tyszka from Kukiz '15 movement. "The more restrictions are being imposed, the stronger emotions come into play," agreed Barbara Dolniak from Modern Party. The guest of the second part of "Fakty po Faktach" was Aleksander Smolar.
 • "I've never come across such controversial disciplinary charges"

  "I've never come across such cont... 27:55

  16.05 | "I've decided to defend judge Dominik Czeszkiewicz because I have over 20 years of work as a judge and I've never come across disciplinary chrges that would be so controversial and problematic," said judge Małgorzata Kluziak. The guest of "Fakty po Faktach" decided to defend a judge who has heard disciplinary charges after acquitting activists from the Committee for the Defence of Democracy (KOD) in the high-profile case regarding the protest that took place in March 2016. Another guest of this part of the programme was former president of the Constitutional Tribunal, Jerzy Stępień. The guest of the second part were MPs, Jan Grabiec and Tadeusz Cymański.
 • "The issue of ministers' bonuses is only a tip of an iceberg"

  "The issue of ministers' bonuses ... 26:50

  15.05 | "What we're dealing with is only a beginning, not the end of the problem. What about the state-owned enterprises?", asked Civic Platform MP, Cezary Tomczyk. The guest of "Fakty po Faktach" commented on the issue of bonuses for the members of Beata Szydło's cabinet that were to be donated to "Caritas" charity by 15 May. Waldemar Buda, MP from Law and Justice disagreed and stressed that chairpersons of the state-owned companies "earn 50 percent less". The guest of the second part of the programme was Senator Marek Borowski.
 • "I'll go to the Sejm again. I'll bring a chair and some water"

  "I'll go to the Sejm again. I'll ... 27:09

  14.05 | "I've never seen anything like this before. I understand that I had no entry pass but I've waited there for more than an hour. I'll go to the Sejm again and bring a chair and some water," said Wanda Traczyk-Stawska, an insurgent who fought in the Warsaw Uprising in 1944. The guest of "Fakty po Faktach" was not allowed entry to the parliament building on Friday. The guests of the second part of the programme were Professor Antoni Dudek and Doctor Paweł Kowal.
 • Anna Dymna: the protest in the Sejm is cry for dignity

  Anna Dymna: the protest in the Se... 30:37

  13.05 | "Whenever I speak with people with disabilities, very often it turns out that it's not the disablity itself that hurts them the most. What actually does hurt them is that they're being treated like aliens in our country," said in "Fakty po Faktach" Anna Dymna, actress and the head of the charity foundation "Against the Odds" which brings help to people with intellectual disabilities. The guests of the second part of the programme were Agnieszka Ścigaj from Kukiz '15 and Robert Kwiatkowski from Democratic Left Alliance.
 • "It's a disgrace that the state can't take care of the disabled"

  "It's a disgrace that the state c... 31:14

  12.05 | "I feel that it's not only pride and arrogance of the government that we're dealing with, but also lack of humanity," said the leader of Modern Party, Katarzyna Lubnauer in "Fakty po Faktach". She referred to the reactions of some politicans of the ruling coalition, both from Law and Justice and the Alliace, to the protest of the disabled and their caretakers in the Sejm building. The guests of the second part of the programme were Doctor Tomasz Płudowski and Professor Ireneusz Krzemiński.
 • Petru: instead of remaining idle, I'd rather work as a non-partisan MP

  Petru: instead of remaining idle,... 26:35

  11.05 | "In my view, the situation is very clear. I'm leaving the Modern Party and I'm not establishing any new political party now. Possibility do so will come only after the local elections and until then I will work as a non-partisan MP. Simultaneously I will focus on the new project so that it's ready after the elections," said Ryszard Petru in "Fakty po Faktach".
 • "I'm going to run for mayor again"

  "I'm going to run for mayor again" 27:47

  10.05 | "Civic Platform leader, Mr Schetyna had visited me once and we had a very nice conversation. He told me that if run for another tenure as mayor, the whole opposition would support me," said Jacek Majchrowski, mayor of Kraków since 2002. The guest of "Fakty po Faktach" announced on Thursday that he's going to run for a fifth tenure in a row. The guest of the first part of the programme was Professor Grzegorz Kołodko, former deputy prime minister and finance minister.
 • "My trial proves that the government isn't omnipotent and infallible"

  "My trial proves that the governm... 27:26

  09.05 | "Yesterday's trial wasn't concerning Władysław Frasyniuk's case but rather was a defence of human dignity and freedom in general," said opposition activist in Communist Poland, Władysław Frasyniuk. The guest of "Fakty po Faktach" was referring to the ruling made by a court in Warsaw regarding the incident during a protest when Frasyniuk had been handcuffed by the police. "We have the right to expect fair trials in independent courts represented by judges who think independently," added Mr Frasyniuk. The guest of the second part of the programme was Kamila Gasiuk-Pihowicz, Modern Party MP.
 • "I wouldn't have used such words"

  "I wouldn't have used such words" 26:57

  08.05 | "These were very strong words. I wouldn't have used them," said deputy speaker of the Senate, Adam Bielan from Law and Justice. The guest of "Fakty po Faktach" commented on recent words by the vice-president of Law and Justice Parliamentary Group, Jacek Żalek regarding the disabled nad their caretakers who continue their protest in the Sejm. Mr Żalek has said that the protesting shouldn't be given the 500 zloty per month benefit which they are demanding because they treat their children as "human shields" and "hostages". Former prime minister, Włodzimierz Cimoszewicz was the guest of the second part of the programme.
 • "We've pushed the needy to the periphery of society"

  "We've pushed the needy to the pe... 28:10

  07.05 | "We all should feel guilty," said sister Małgorzata Chmielewska from the "Bread of Life" Catholic Community. The guest of "Fakty po Faktach" shared her view on the ongoing protest of the disabled and their caretakers. "As a society, we have pushed those most in need to the periphery and offered them only a very humble survival package. Unfortunately, we're not giving them a chance to live," added sister Chmielewska. Civic Platform MP Joanna Mucha and Sylwester Tułajew, MP from Law and Justice were guests of the first part of the programme.
 • "No other government infringed the constitution like Law and Justice have"

  "No other government infringed th... 31:16

  05.05 | "The worst is yet to come. Not only due to Article 7, but because of the new rules that the European Commission wants to implement regarding conditioning EU funds on various criteria, including respecting the rule of law," said Civic Platform MEP, Adam Szejnfeld in "Fakty po Faktach". According to his interlocutor from Law and Justice, Karol Karski, MEP a compromise between the Polish government and the the European Commission has been reached. The guests of the second part of the programme were Adrian Zandberg and Paweł Piskorski.
rozwiń

"Kropka nad i" in English

 • "They can donate to charity only to redeem the sin of greed"

  "They can donate to charity only ... 21:48

  17.05 | "The money can be returned only to where it was taken from, you can't return it to "Caritas", said Krzysztof Brejza in "Kropka nad i". The Civic Platform MP commented on the issue of bonuses granted to the members of Beata Szydło's cabinet. For the opposing view, Marcin Horała from Law and Justice said that "there can be no returning because it would mean that someone have stolen the money". Mr Horała added that "the bonuses were granted legally, in accordance with the law".
 • "Shocking and extremely painful experience"

  "Shocking and extremely painful e... 21:14

  16.05 | "I didn't expect that what was going to happen to me wasn't some sort of fantasy story," said deputy speaker of the Senate, Bogdan Borusewicz. The guest of "Kropka nad i" commented on the incident that happened on Monday, when he wasn't allowed access to his wife's grave. The opposition activist in Communist Poland said that he had experienced such "impudence" of the government and the uniformed services in the past, but he didn't expect it to happen again in a democratic state.
 • "Manifest of the weak against manifest of the powerful"

  "Manifest of the weak against man... 21:03

  15.05 | "Persist until the very end. It's something you deseve. However, not the way like those about whom the former prime minister said that "they deserve that money". You deserve exactly what you demand," said Bishop Tadeusz Pieronek. The guest of "Kropka nad i" referred to the ongoing protest of the disabled and their caretakers who demand more extensive support from the state.
 • Komorowski: I hope that Article 7 won't be used in its full scope

  Komorowski: I hope that Article 7... 21:22

  14.05 | "The government should backtrack from their faulty decisions, especially now that they have entered negociations with the European Commission," said the former President of Poland, Bronisław Komorowski. He added that such action would be beneficial "for Poland, for Polish judiciary and democracy".
 • Hofman: another "corridor war" with journalists can't be won

  Hofman: another "corridor war" wi... 21:04

  10.05 | "The second corridor war with the journalist will end exactly like the first one. The parliamentary authorities will have to step back," said Adam Hofman, former Law and Justice spokesperson in "Kropka nad i". He commented on the decision made by the Sejm speaker, Marek Kuchciński regarding denying access to parliament building to journalists without permanent pass.
 • "It's ruthless to treat families with disabled people as obstacles"

  "It's ruthless to treat families ... 21:20

  09.05 | "Disabled person in a family changes its character entirely. This is a completely different kind of love, different persistence. A different situation. It is a certain kind of alienation from a regular life. Therefore, it's absolutely horrible and ruthless to treat such families as some sort of danger or obstacle that needs to be overcome or outsmarted," said Paweł Kukiz in "Kropka nad i". The leader of Kukiz '15 referred to the attitude of some Law and Justice MPs towards the protesting disabled and their caretakers who are protesting in the Sejm.
 • "The protest is not rational"

  "The protest is not rational" 20:17

  08.05 "If we assume that it's either cash or the protest will last forever, then the protesters are not being rational," said Law and Justice MP and the head of the Standing Committee of the Council of Ministers, the Jacek Sasin. The guest of "Kropka nad i" shared his opinion on the ongoing protest of the disabled and their caretakers taking place in the parliament building.
 • "A whip for the opposition"

  "A whip for the opposition" 20:51

  07.05 | "No one should try to turn the Sejm into their own colony where the governor punishes his subordinates for a faint smile or for having a different opinion," said Kukiz '15 MP, Marek Jakubiak in "Kropka nad i". He referred to Law and Justice's project of penalizing the MPs for "inappropriate behaviour". The other guest of the programme, Marcin Kierwiński from Civic Platform said that the project is meant to be "a whip for the opposition".
 • Marcinkiewicz on draft EU budget: very bad news

  Marcinkiewicz on draft EU budget:... 21:47

  02.05 | "It's very bad news," said former prime minister Kazimierz Marcinkiewicz, asked about the EU budget project that would introduce, among other changes, a 7-percent cut to cohesion policy. The guest of "Kropka nad i" added that he "can see the premise that the UE finally understood that it needs to react differently to problems with countries like Poland and Hungary. It's clear that the best advice is money".
 • "We are in worse situation than the government is telling us"

  "We are in worse situation than t... 20:30

  30.04 | - If the government is spending money so liberally, but can't find any funds in this situation, then I have only one conclusion: our financial situations is becoming tough - said in TVN24 "Kropka nad i" former president of Poland Aleksander Kwaśniewski. He was commenting on current dispute between government and parents of disabled children, who are protesting in the Sejm. In Kwaśniewski's opinion "the government came to realization, that the situation is bad and there is no more money".
 • Dworczyk: we are helping the disabled

  Dworczyk: we are helping the disa... 20:17

  26.04 | "The dialogue continues because we treat everyone as partners, including the disabled", said the chief of the Chancellery of the Prime Minister of Poland, Michał Dworczyk. With these words he commented on the ongoing protest of parents of the disabled people. "The financing devoted to helping the disabled was increased by three billion zloty, therefore accusations that we're not dealing with this issue are completely baseless."
 • "It would be helpful if Law and Justice approved of the referendum"

  "It would be helpful if Law and J... 21:48

  25.04 | "The President will try to convince the senators to vote in favour of the referendum, once the motion is tabled. Surely, it would be helpful if Law and Justice approved," said the spokesman for the President, Krzysztof Łapiński in "Kropka nad i". President Andrzej Duda proposed last year that a consultation referendum regarding the Polish constitution should take place on 11 November 2018, to mark the 100th anniversary of the restoration of Poland's sovereignty.
rozwiń

"Piaskiem po oczach" in English

 • Trzaskowski: Mr Jaki was lenient towards racist acts. He's avid for revolution

  Trzaskowski: Mr Jaki was lenient ... 23:54

  11.05 | "I'm extremely eager to win because it's my home-city," said Rafał Trzaskowski, Civic Platform's candidate for the mayor of Warsaw. The guest of "Piaskiem po oczach" commented on recent comparisons drawn between him and Bronisław Komorowski from the time of his presidential campaign. He also revealed his biggeest weakness.
 • "The first lady isn’t a politician"

  "The first lady isn’t a politician" 23:16

  04.05 | "The fact that the first lady met with the protesters in the Sejm somehow falls into a political context because only a political decision can put this issue to an end," said the spokesperson for the president, Krzysztof Łapiński in "Piaskiem po oczach". He stressed, however, that the president’s wife "is not a politician, prime minister, minister of any other official". He added that "the aim of the meeting was to reassure the protesters that the first lady is aware of their demands".
 • Parliamentary sabotage? "These were inflammatory and scandalous declarations"

  Parliamentary sabotage? "These we... 21:16

  27.04 | - In my opinion that was just throwing sand in the gears of prime minister and president - said Marcin Mastalerek, former PiS spokesman, in TVN24 "Piaskiem po oczach". That was his view on declarations of few PiS MPs about sit-in of disabled children parents in Sejm.
 • Czarnecki: opposition MPs lost their immunities for barbaric attacks on PiS

  Czarnecki: opposition MPs lost th... 25:27

  20.04 | "Kamila Gasiuk-Pihowicz and Ryszard Petru have been stripped of parliamentary immunities for their barbaric and unjust attacks on the Law and Justice politicians," said Ryszard Czarnecki in "Piaskiem po oczach". The Law and Justice MEP was asked in TVN24, why the Sejm voted for stripping the opposition MPs of their immunities, yet earlier on, it decided otherwise in case of the ruling coalition members.