14.10 | W te wybory Polacy masowo ruszyli do urn - frekwencja wyniosła 61,74 procent. W wielu miejscach Polski frekwencja była rekordowa, a nawet za granicą, żeby zagłosować, Polacy musieli ustawić się w długich kolejkach.
Po debacie prawyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak ruszyli w kraj, by szukać poparcia wśród członków PO. Na prawybory zdecydowała się jeszcze Konfederacja. W międzyczasie swoją chęć kandydowania na prezydenta Polski wyraził Szymon Hołownia.
Kolejny gazociąg uszkodzony. Tym razem nie doszło do tragedii jak w Szczyrku, ale tragicznie nieprofesjonalna była reakcja robotników, którzy go rozszczelnili. Zamiast natychmiast wezwać pomoc i odciąć dopływ gazu, próbowali zatkać dziurę kurtką i zasypać. Do zdarzenia doszło w sobotę w Głowience w powiecie krośnieńskim.
Setki tysięcy osób przeszły ulicami Hongkongu w pierwszym po wyborach lokalnych prodemokratycznym marszu. Politycy opozycji wygrali zdecydowaną większość mandatów radnych dzielnic. Na marszu było dość spokojnie, choć zdarzały się akty wandalizmu i starcia z policją. Zatrzymano 11 osób.
Stany Zjednoczone Ameryki i Iran wymieniły się więźniami, którzy zostali zatrzymani pod zarzutem szpiegostwa. Iran wypuścił studenta Uniwersytetu w Princeton, a Stany - irańskiego naukowca.
Terapia nowotworowa metodą CAR-T polega na zmodyfikowaniu genetycznym limfocytów T pacjenta tak, aby mogły one zniszczyć komórki rakowe. To szansa dla chorych na chłoniaka w każdym wieku i dla chorych na białaczkę, który nie skończyli 25. roku życia. Jednorazowy koszt terapii genetycznej może wynieść nawet półtora miliona złotych. Pierwszy pacjent w Polsce właśnie przeszedł taką terapię.
Część tygrysów, które zostały zatrzymane na granicy polsko-białoruskiej, jest już w azylu w Hiszpanii. Teraz mają się lepiej. Azyl dla dzikich zwierząt "Primadomus" niedaleko Murcji jest jak pięciogwiazdkowy hotel.
Magda Łucyan i Robert Socha znaleźli się wśród laureatów nagród MediaTory, które są przyznawane co roku przez tysiące studentów dziennikarstwa z całej Polski. Reporterka "Faktów" TVN zwyciężyła w kategorii ObserwaTOR, a reporter "Superwizjera" TVN - w kategorii ReformaTOR.
Jeden banan za 120 tysięcy dolarów. To nie inflacja, to sztuka! Maurizio Cattelan, włoski artysta, wykonał dzieło, które składało się z banana przylepionego taśmą klejącą do ściany. Zostało ono sprzedane za 120 tysięcy dolarów. Nabywca musi jednak sprawić sobie innego banana, bo banan, który wisiał na ścianie w galerii sztuki w Miami, zjadł inny artysta.
W poniedziałek pogodnie, tylko na Pomorzu Zachodnim przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60 km/h, południowo-zachodni.
20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie.
20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Pierwsza cześć dotyczyła gospodarki i spraw społecznych.
20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Druga cześć dotyczyła polityki zagranicznej i obronności.
20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Trzecia część dotyczyła ustroju państwa i polityki.
21.05 | Trzy bloki tematyczne i 70 minut. W ostatniej przedwyborczej debacie starli się ubiegający o reelekcję Bronisław Komorowski i kandydat PiS Andrzej Duda.
21.05 | Czy Polska może lub czy powinna przyjąć 300 rodzin syryjskich chrześcijan, którzy - uciekając przed wojną - poprosili o azyl w naszym kraju? Andrzej Duda bez zastanowienia stwierdzić, że "chciałby" im pomóc. Bronisław Komorowski wytknął z kolei konkurentowi w wyścigu po urząd prezydenta, że ten zgadza się na takie działania, gdy sam w Parlamencie Europejskim nie uczestniczył w debacie nt. sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
22.05 | Od 2007 roku liczba Polaków, którzy zarabiają najniższą pensję, podwoiła się. To pokazuje jaka jest sytuacja w polskim społeczeństwie. Potrzebne jest przede wszystkim podwyższenie kwoty wolnej od podatku - zgłoszę taką ustawę - mówił w prezydenckiej debacie #CzasDecyzji Andrzej Duda, kandydat PiS. Bronisław Komorowski przekonywał, że bezrobocie w Polsce spada.
22.05 | Wpływ Kościoła na państwo, katastrofa smoleńska, referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - m.in. o te kwestie byli pytani kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta w pierwszej części debaty na antenie TVN, TVN24, TVN24 Biznes i Świat. Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego przepytywała Monika Olejnik.
8.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
08.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
08.05 | - Konstytucja państwa polskiego jest jednoznaczna: małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Wydaje mi się, że większości do zmiany konstytucji w tym względzie nie będzie - powiedział Bronisław Komorowski zapytany o ustawę o związkach partnerskich. W drugiej części programu "Debata. Czas decyzji" prezydent zmierzył się z pytaniami dotyczącymi polityki społecznej.
08.05 | Moi koledzy, którzy głosowali za (likwidacją WSI - red.), popełnili grzech naiwności - powiedział w programie "Czas decyzji. Debata" w TVN24 prezydent Bronisław Komorowski. W pierwszej części Bogdan Rymanowski pytał prezydenta o sprawy dotyczące polityki krajowej.
7.05 | - Imperialne ambicje Rosji rosną i muszą zostać zablokowane - powiedział podczas Debaty "Czas decyzji" w TVN24 Andrzej Duda. Kandydat PiS mówił, że główną rolę w powstrzymywaniu Rosji powinna mieć zgodnie działająca Unia Europejska. Jeśli chodzi o ewentualnego wysyłanie żołnierzy na Ukrainę, zdaniem Dudy powinno to być ustalane na poziomie NATO. Kandydat w rozmowie z Moniką Olejnik podkreślił też, że powinniśmy dbać, aby nasze relacje z Niemcami były „partnerskie”.
13.11 | Nacjonalizm w Polsce funkcjonuje jako epitet, to bardziej pałka medialna, niż pojęcie, które cokolwiek realnie opisuje - ocenił w programie "Arena Idei" Marek Kochan. - Prawa strona w Polsce zderza się z taką skłonnością do mówienia, że nacjonalizm to jest np. pobicie imigranta - wtórował mu Piotr Semka. Z kolei Anna Materska-Sosnowska i Stefan Chwin podkreślali, że nacjonalizm i patriotyzm nie są tym samym. - Są ludzie którzy uważają, że patriotyzm tym się różni od nacjonalizmu, że nie zawiera w sobie elementu pogardy wobec innych narodów - zwracał uwagę Chwin.
07.03 | Polska interweniowała w Iraku w 2003 r., a to z tej wojny i kolejnych lat po niej wzięła się część problemów Bliskiego Wschodu. Dlatego Polska jest odpowiedzialna za kryzys migracyjny - mówił w programie Arena Idei Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. Prof. Paweł Śpiewak dodał, że Polacy nie mogą już o sobie myśleć jako o narodzie "cierpiącym" i muszą zacząć pomagać. Marek Jurek i Grzegorz Lindenberg oponowali, twierdząc, że Polska nie może "wejść na drogę Francji czy Niemiec" i łodzie z uchodźcami należy zawracać.
28.06 | Młodzi Polacy wybierają życie poza ojczyzną. Wielu z nich nie chce wracać. Dlaczego i jak to zmienić? Odpowiedzi na te pytania starał się znaleźć Grzegorz Kajdanowicz wraz ze swoimi gośćmi w czasie kolejnej Debaty "Faktów".
27.03 | W pierwszej części programu publicystka i autorka książek o Rosji Krystyna Kurczab-Redlich, historyk prof. Mikołaj Iwanow oraz politolog prof. Waldemar Dziak rozmawiali o tym, kim właściwie jest Władimir Putin.
27.03 | Sankcje wobec Rosji są potrzebne, bo bez nich Moskwa prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę - powiedział w wywiadzie dla "Faktów" TVN Daniel Fried, amerykański koordynator ds. sankcji odpowiedzialny m.in. za te wobec Rosji.
27.03 | O tym, co może chcieć osiągnąć Putin na Ukrainie i scenariuszach rozwoju konfliktu w Donbasie, rozmawiali w drugiej części programu gen. Bolesław Balcerowicz, politolog dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz Jan Rokita.
27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
27.03 | Trzecia część debaty poświęcona była m.in. temu, dlaczego Rosjanie popierają Putina. Na to pytanie starał się odpowiedzieć Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".
27.03 | Cyniczny KGB-ista czy nieobliczalny szaleniec? Kim jest człowiek, który siłą zmienił granicę Ukrainy, podzielił Europę i przywrócił realne znaczenie słowu: wojna? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście Justyny Pochanke w programie "Debata Faktów".
Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
27.02 | Pakiet onkologiczny jest biurokratycznym tworem, nadaje się do zmiany - mówili lekarze podczas "Debaty Faktów" w TVN24. Medycy zarzucali, że pakiet generuje kolejki i papierologię, a ministerstwo nie reaguje na ich sugestie co do zmiany niektórych rozwiązań. - Pakiet trzeba zresetować - stwierdził prof. Jacek Jassem, onkolog. Przeciwnego zdania była lekarz i senator PO Alicja Chybicka, która zapewniała, że dzięki pakietowi "choremu jest lepiej".
Karimski Club dla dzieci przygotował wyjątkową płytę, "Kolory Świąt", w której dzieci z całego świata zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Album jest płytą wyłącznie charytatywną, a dochód z jej sprzedaży trafi do Fundacji Spełnionych Marzeń, wspierającej dzieci cierpiące na chorobę nowotworową.
6.12 | Brytyjski sąd odebrał dzieci polskiej matce. Jedno z nich, trzyletni chłopiec, ma zaadoptować para homoseksualna. Głos w tej sprawie zabiera polskie Ministerstwo Sprawiedliwości, a także interweniuje Rzecznik Praw dziecka.
6.12 | Tymczasowy areszt dla czterech osób, w tym byłego wieloletniego samorządowca z Lublina. Piotr Kowalczyk, powołując się na wpływy w urzędzie miejskim i w instytucjach państwowych, za pomoc w wybudowaniu wieżowca miał żądać miliona złotych łapówki. Inwestorem ze Słowacji okazał się agent CBA.
6.12 | Sąd Najwyższy stwierdza, że Krajowa Rada Sądownictwa wybrana przez polityków nie gwarantuje niezależności, a Izba Dyscyplinarna nie jest sądem. Z opinią Sądu Najwyższego nie zgadza się władza, czyli ci, którzy reformę sądownictwa przeprowadzili.
6.12 | Kto wygra prawybory w Platformie Obywatelskiej? Kandydaci do debaty staną w sobotę. Na przekonanie delegatów mają godzinę. Wielu z nich już deklaruje, na kogo zagłosuje, ale są też tacy, którzy zadecydują na ostatniej prostej.
6.12 | Stanisław Karczewski przekonywał młodych strajkujących lekarzy, że trzeba pracować dla idei. Okazuje się, że sam, będąc senatorem — podczas bezpłatnego urlopu w szpitalu pełnił w nim płatne dyżury. Przez sześć lat zarobił ponad 400 tysięcy złotych. Stanisław Karczewski przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, ale eksperci mają wątpliwości.
6.12 | Brytyjka w górach zapadła w hipotermię, jej temperatura ciała spadła do 18 stopni, a serce przestało bić na sześć godzin. Kobietę udało się uratować.
5.12 | Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowych sędziów TK - Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Uroczystość nie była nagłośniona, kamer na nią nie zaproszono. Opozycja nie ma wątpliwości, że to próba ukrycia wstydu.
5.12 | Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowych sędziów TK - Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Uroczystość nie była nagłośniona, kamer na nią nie zaproszono. Opozycja nie ma wątpliwości, że to próba ukrycia wstydu.
5.12 | Od nowej kadencji Sejmu aż siedmiu sędziów Państwowej Komisji Wyborczej wskażą politycy. Opozycja mówi, że to tworzenie nie państwowej a politycznej komisji wyborczej. PiS odpiera zarzuty i twierdzi, że wybór sędziów przez sędziów wcale nie oznacza apolityczności.
5.12 | Brakuje szczepionek przeciwko wirusowi HPV. Samorządy rozpoczęły bezpłatne programy szczepienia nastolatków, pierwsza dawkę dzieci przyjęły, ale nie wiadomo, czy przyjmą drugą.
5.12 | W życie wchodzą nowe przepisy, według których pociągi przez wybrane przejazdy kolejowe będą mogły przejechać po cichu - bez trąbienia. Teraz ma być ciszej, ale nie wiadomo, czy bezpieczniej.
06.12 | Dzikie zwierzęta budzą zachwyt i podziw. Zdjęcie ze słoniem, czy tygrysem to wymarzona pamiątka z wakacji lub sposób na kreowanie wizerunku. Własne pupile rodem z Afryki czy Azji mają najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata, ale moda na dzikość dotarła także do Polski i jak się okazuje zwykły Kowalski, niczym szejk, może mieć w domu lwa czy tygrysa. Wystarczy nagiąć przepisy i wykorzystać słabość państwa. O egzotycznych zwierzętach pod polską strzechą w reportażu Juliusza Kaszyńskiego.
06.12 | Część zwierząt trafiła już do azylu w Hiszpanii, a sprawą i losem tygrysów wiezionych z Włoch do Rosji interesowały się media na całym świecie. U nas kluczowe w tej sprawie pytania, między innymi o wspomniany cel podróży zwierząt, bo Rosja to wersja oficjalna, ale nie potwierdzona ostatecznie. A Łukasz Karusta pyta nie tylko o to. W tym materiale padną także pytania czy był to przemyt, czy prawidłowo wystawiono dokumenty i wreszcie, czy polskie służby wywiązały się w tej sprawie ze swoich zadań.
06.12 | Poruszająca historia dziesięciu tygrysów, którym w Poznańskim zoo ratowano życie. Artur Zakrzewski rozmawiał z dyrektorką ogrodu zoologicznego o emocjach, odpowiedzialności i kulisach bardzo trudnego, specjalistycznego leczenia zwierząt. I co zastanawiające o poważnych problemach, które ma z tego powodu, że zwierzętom pomaga.
05.12 | Głośna w ostatnich dniach historia sędziego z Olsztyna - Pawła Juszczyszyna, którego decyzja w pewnej apelacyjnej sprawie cywilnej nie spodobała się ministrowi Ziobrze. Gdy Juszczyszyn oświadczył, że sędziowie nie mogą bać się polityków. zaczęły się jego problemy. W zaledwie kilka dni cofnięta delegacja, zawieszenie w orzekaniu i postępowanie dyscyplinarne. O szczegółach Jacek Smaruj.
05.12 | Sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego Alina Czubieniak to pierwsza sędzia prawomocnie skazana przez nową Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Skazana za orzeczenie, a konkretnie za decyzję o uchyleniu aresztu dla upośledzonego umysłowo podejrzanego, któremu nie wyznaczono obrońcy. Postępowanie wobec sędzi, co do pracy której przez 35 lat nie było żadnych zastrzeżeń i wątpliwości, wszczęto po interwencji ministerstwa sprawiedliwości. Artur Warcholiński
05.12 | Sędzia niewygodny dla władzy, bo od początku wskazujący, że wprowadzane przez tę władzę zmiany w wymiarze sprawiedliwości godzą w niezależność sądów . Za to, że ma odwagę głośno o tym mówić, Waldemar Żurek, płaci coraz wyższą cenę. Ma już - jak twierdzi - 13 adwokatów, by zajmowali się sprawami, jakie toczą się wobec niego, bo znalazł się pod lupą rzecznika dyscyplinarnego, skarbówki, prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które - jak pokaże Marta Gordziewicz - bardzo skrupulatnie badało m.in. losy traktora, jaki sędzia sprzedał drwalowi.
02.12 | Nowe ministerstwo, nowa twarz rządu i jedno z największych wyzwań dla świata. Czy dla polskiego rządu również? Powołanie ministra klimatu może o tym świadczyć, choć dotychczasowa polityka Prawa i Sprawiedliwości raczej temu przeczy, więc Dariusz Kubik pyta ministra Michała Kurtykę o konkrety: m.in. o budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce, o problemy z rządowym programem wymiany kopciuchów i o to, czy będzie przekonywał rząd do jak najszybszego odejścia od węgla jako głównego źródła energii.
03.12 | We wtorkowym "Czarno na białym" pojawią się wyjątkowe zdjęcia z jednej z zamykanych kopalni, a także pytania o to, czy Polska może zrezygnować z węgla. Zdaniem ekologów zielona rewolucja jest możliwa, ale rządowy plan ograniczania zużycia węgla w Polsce przewiduje coś innego. Na "Czarno na białym" zapraszamy o 20.30 do TVN24.
02.12 | Lojalność - ta partyjna to na pewno nie był klucz innej nominacji w rządzie. Być może najbardziej zaskakującej. Polak urodzony w Anglii, liberał, który całe życie przepracował w bankach. "Bankster", jak sam o sobie mówi nowy minister finansów. Tadeusz Kościński to zaufany człowiek premiera Morawieckiego - człowiek, którego nominacja nie podoba się części prawicy. Dlaczego to właśnie on stanął na czele jednego z najważniejszych ministerstw? O tym Arkadiusz Wierzuk.
02.12 | Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Kiedyś zarządzał miejską spółką w podwarszawskich Ząbkach, teraz ma pod sobą kilkaset państwowych przedsiębiorstw wartych miliardy złotych. Gigantyczny majątek, który w ostatnich latach stał się polem partyjnej bitwy o wpływy, teraz znów jest w rękach jednego ministra. Tak PiS wraca do tego, co sam zmienił, a dlaczego i co w tej sytuacji oznacza nominacja Sasina, o tym Cyprian Jopek.
02.12 | W poniedziałek w "Czarno na białym" pojawią się sylwetki nowych ministrów - ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra finansów Tadeusza Kościńskiego i ministra klimatu Michała Kurtyki. Pojawią się między innymi pytania o warte miliardy spółki Skarbu Państwa, powierzone w ręce jednego człowieka oraz odejście od węgla jako głównego źródła energii. Na "Czarno na białym" zapraszamy o 20.25 do TVN24.
28.11 | Zakopane - jedyne w Polsce miasto, które nie wdrożyło ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czym niektórzy miejscowi radni nawet się szczycą, choć to wcale nie znaczy, że problemu nie ma. Wręcz przeciwnie, to problem z długą tradycją, jak opowiadają bohaterowie reportażu Mai Wójcikowskiej, która po prawie roku wróciła na Podhale, żeby sprawdzić, czy choć coś się w tym czasie zmieniło.
14.10 | Na pewno nie był to imponujący wynik - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska o wyniku, jaki w niedzielnych wyborach uzyskał Grzegorz Schetyna. Podkreśliła, że jednak to nie lider Koalicji Obywatelskiej był problemem w kampanii a to, że Prawo i Sprawiedliwość nie przestrzegało żadnych reguł.
29.05 | Gdyby wszyscy kandydaci Koalicji Europejskiej pracowali w tej kampanii, tak jak moi koledzy z listy, ja i Bartek Arłukowicz oraz paru innych, to ten wynik byłby inny - mówił w "Kropce nad i" były szef MSZ Radosław Sikorski, komentując wyniki niedzielnych wyborów do europarlamentu. Sam uzyskał w nich mandat. Ocenił jednocześnie, że koalicja partii opozycyjnych stworzyła "siłę, z którą PiS może przegrać".
28.05 | - Została obalona teza obecna w mediach, ale także w analizach, że wzrost frekwencji szkodzi Prawu i Sprawiedliwości - powiedział w "Kropce nad i" prof. Waldemar Paruch, politolog, doradca premiera i szef Centrum Analiz Strategicznych. Odniósł się w ten sposób do wyników niedzielnych wyborów do europarlamentu. Ekonomista z Polskiej Akademii Nauk, prof. Ryszard Bugaj przekonywał, że PiS wygrało, ponieważ "opozycja była bardzo słaba".
27.05 | Nie wszystko się udało w kampanii. Za dużo było ideologii i skrętu w lewo w Koalicji Europejskiej, niepotrzebne było wzięcie na sztandary różnych spraw ideologicznych - mówił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Przyznał, że "umowa koalicyjna została zawiązana na wybory europejskie". - Te wybory się zakończyły, więc czas funkcjonowania Koalicji Europejskiej już jest za nami - dodał. Gośćmi drugiej części "Kropki nad i" byli Bartosz Kownacki i Bartosz Arłukowicz.
26.05 | Im wyższa frekwencja, tym większe szanse PiS-u, bo to znaczy, że wieś mobilizuje się - mówił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 Aleksander Smolar z Fundacji Batorego, komentując sondażowe wyniki wyborów do PE. - Sądzę, że mobilizacja środowisk wiejskich mogła być w reakcji na próbę oderwania Kościoła od polskości - ocenił z kolei doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz.
26.05 | PiS-owi trzeba pogratulować. Przeprowadził profesjonalną kampanię, opartą precyzyjnie na tych strachach, które wśród ludzi były - ocenił w specjalnym wydaniu "Kropki nad i" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Komentował sondażowe wyniki wyborów do europarlamentu.
22.05 | - On stworzył model człowieka, który się uwłaszczył w czasach transformacji i teraz się okazuje, że w każdym calu spełnia dokładnie tę definicję, którą sam stworzył - mówiła o premierze Mateuszu Morawieckim w "Kropce nad i" w TVN24 Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do sprawy jego majątku. - Jeżeli wszystko było w porządku w sensie moralnym, to skąd ten pomysł żeby zyski ze sprzedaży przekazywać na cele charytatywne? - pytał Stanisław Tyszka z Kukiz'15.
21.05 | - Trzeba być bardziej rygorystycznym niż przez wiele ostatnich lat, zwłaszcza gdy chodzi o finanse klasy politycznej - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 były premier, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się w ten sposób do projektu, według którego współmałżonkowie najważniejszych osób w państwie muszą także składać oświadczenia majątkowe.
20.05 | Jeżeli Kościół nie zrobi z tym porządku, nie zrobi czystki, to go nie uzdrowimy, nie uratujemy - powiedział w "Kropce nad i" Magdalena Adamowicz, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej. Odniosła się do przypadków pedofilii w Kościele.
16.05 | Ktoś, kto obcuje z dziećmi, doprowadza do olbrzymiej traumy, w moim odczuciu nie powinien być księdzem - powiedział w "Kropce nad i" prezydencki minister Andrzej Dera. Przekonywał przy tym, że pedofilia w Kościele "jest zjawiskiem marginalnym".
15.05 | - W żaden sposób nie należy interpretować wypowiedzi profesora Legutki jako bagatelizowania zbrodni pedofilii - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie), odnosząc się do słów europosła PiS profesora Ryszarda Legutki, który, mówiąc o molestowaniu seksualnym przez duchownych, stwierdził, że "to nie jest żadna pedofilia, to jest pederastia".
30.05 | - Nie jestem od łapania przestępców, tylko od służby. Mam nadzieję, że państwo ma chęć rozwiązania problemu i nam w tym pomoże - mówił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ocenił też szanse Biało-Czerwonych na zbliżającym się mundialu.
29.05 | Teraz czuję, jak bardzo mocno byłam blokowana w partii - podkreślała w "Jeden na jeden" w TVN24 Joanna Schmidt, była posłanka Nowoczesnej, a teraz parlamentarzystka niezależna. Jej zdaniem Nowoczesna jest "wchłaniana i rozpuszczana" przez Platformę Obywatelską, a wyborcy potrzebują "wyrazistej alternatywy".
28.05 | Nasze służby musiały zabezpieczyć promy wpływające do Świnoujścia. Zostałem poinformowany, że są prawdopodobnie zaminowane - poinformował w "Jeden na jeden" w TVN24 szef polskiej delegacji na Zgromadzenie Parlamentarne NATO Marek Opioła (PiS). - Na pewno ktoś chciał nam zdezorganizować tę sesję - dodał.
24.05 | Będzie kolejny wniosek o dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela - zapowiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Takiego szkodnika nikt rozsądny w opozycji nie będzie chciał bronić. Każdy dzień obecności ministra Jurgiela, to są kolejne straty dla polskiego rolnika - dodał.
23.05 | Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ma problem z kolanem, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę – powiedział w "Jeden na jeden" minister spraw wewnętrznych i administracji oraz bliski współpracownik Kaczyńskiego Joachim Brudziński. Dodał, że prezes PiS "ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii".
22.05 | - Zadymy się zdarzały i zdarzają w różnych krajach. Chodzi o to, żeby szukać dobrych rozwiązań, które spowodują, że one będą zdarzały się rzadziej albo będzie trudniej je wywołać - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, odnosząc się do wydarzeń podczas niedzielnego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawą. - Być może to nie kluby powinny odpowiadać za zakazy stadionowe, tylko powinny to wziąć na siebie służby państwowe - dodał.
17.05 | Sejmowy protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów powinien trwać do skutku - stwierdził w "Jeden na jeden" lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz. Jak przyznał, jest zaskoczony "zamknięciem Sejmu" i faktem, że z protestującymi w środę nie mogła się spotkać szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.
21.05 | Była rozmowa, która kierunkowała się w stronę, że jeśli wskażę zasugerowane osoby, to ciężar gatunkowy zarzutów wobec mnie będzie lżejszy - oświadczył w "Jeden na jeden" w TVN24 były komendant główny policji Zbigniew Maj. - Chodziło o jednego z ministrów rządu PO-PSL - dodał.
16.05 | Nic się nie zdarzyło przez cztery lata. Teraz tworzy się atmosferę kolejnych zarzutów, czy wskazywania palcem byłych polityków PO - powiedział w "Jeden na jeden" szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Do stołecznego sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego ministra sportu i turystyki Andrzeja B.
15.05 | - Dzisiaj do godziny 24 jest czas, żeby zostały dokonane wpłaty na konto Caritasu - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, komentując przekazanie nagród przyznanych ministrom w 2017 roku. Zaznaczył, że ministrowie, którzy tego nie zrobią, "muszą się liczyć z tym, że później będą ponosić konsekwencje tych decyzji".
14.05 | Prezydent mówi jasno, że pomaganie osobom niepełnosprawnym, spełnienie tych czy innych postulatów, jest naszą powinnością - podkreślił w "Jeden na jeden" w TVN24 Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, komentując protest trwający w Sejmie. Na pytanie, czy prezydent może ponownie odwiedzić osoby niepełnosprawne i ich opiekunów w parlamencie, Łapiński odpowiedział, że Duda "zna postulaty protestujących".
1.09 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o sesji Rady Warszawy. W drugiej części programu dyskutowali o edukacji według PiS.
31.08 | W środkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W drugiej części programu dyskutowali o pomyśle zakazu handlu w niedziele.
30.08 | We wtorkowych "Dwóch prawdach" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o słowach Lecha Wałęsy, który przestrzegł w "Faktach po Faktach", że "grozi nam wojna domowa". W drugiej części programu dyskutowali natomiast o decyzji Komisji Europejskiej, uznającej Apple'a za winnego unikania płacenia należnych podatków i nakazującej zapłacenie z tego tytułu kwoty, która może przekroczyć 13 mld dol.
29.08 | W poniedziałkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o patriotyzmie. W drugiej części programu rozmawiali o polityce migracyjnej Angeli Merkel.
25.08 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o strefach bez dzieci w samolotach. W drugiej części programu rozmawiali o wyrokach na kierowców Ubera.
23.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o polityce filmowej ministra kultury. W drugiej części programu dyskutowali o 25-leciu niepodległości Ukrainy.
22.08. | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o aferze reprywatyzacyjnej. W drugiej części programu dyskutowali o powrocie Sarkozy'ego.
19.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Cezary Michalski i Marek Migalski rozmawiali o zwalniającej polskiej gospodarce. W drugiej części programu dyskutowali o sprawie odebrania Polce dziecka w Niemczech.
18.08 | W czwartkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o prezesie TK. W drugiej części programu rozmawiali o recydywie socjalizmu w Polsce.
17.08. | W środowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o burkini w Cannes. W drugiej części programu rozmawiali o kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej.
16.08.| W wtorkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o tablicy odsłoniętej przez prezydenta Andrzeja Dudę na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza. W drugiej części programu rozmawiali o propozycjach zaostrzenia kodeksu karnego.
12.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Marek Migalski i Cezary Michalski dyskutowali o napiętej sytuacji między Rosją a Ukrainą. W drugiej części programu rozmawiali o "zwrocie na prawo Platformy" zapowiedzianym przez jej lidera Grzegorza Schetynę.
06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzielą dwa sześciometrowe mury. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzieli trzymetrowy mur. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Tylko w tym roku granicę z Unią Europejską nielegalnie próbowało tu przekroczyć 15 tys. osób, głównie z Zachodniej Afryki. - Jeśli ktoś zeskoczy i dotknie stopą hiszpańskiej ziemi, automatycznie otrzymuje pomoc prawną, tłumacza i prawo do sądu - wyjaśnił Yasin Puertas Aguilera, dziennikarz i wykładowca Uniwersytetu w Melilli. Nie jest to jednak takie łatwe, bo granicę patrolują służby, które krytykowane są za brutalność wobec imigrantów. - Zdarza się, że funkcjonariusze łamią im pałkami ręce lub nogi - mówi Jose Palazon Osma, prezes organizacji humanitarnej PRODEIN. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
06.12 | Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej to historyczne wydarzenia dla Polski - stwierdziła w programie "Tu Europa" w TVN24 Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości. Dodała, że także jej "bardzo ważna" teka komisarza jest również sporym osiągnięciem dla naszego kraju.
29.11 | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
29.11. | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - podkreślił.
22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - oświadczył.
25.10. | Turcja jest od lat kandydatem do Unii Europejskiej, jednak jak dotąd rokowania w sprawie jej członkostwa toczą się bardzo powoli. W najnowszym odcinku programu "Tu Europa" analizujemy szanse tego kraju na wejście do UE i zastanawiamy się, jakie znaczenie ma partnerstwo UE-Turcja.
18.10 | - Węgry przyjęły zupełnie inny kierunek w relacjach z Unią Europejską niż Polska - mówił w programie "Tu Europa" prof. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Podkreślał, że polityka premiera Viktora Orbana nastawiona jest m.in. na współpracę gospodarczą z Rosją.
04.10. | Umowa handlowa między Unią Europejską i USA, jeśli zostanie zawarta, połączy dwie największe gospodarki świata. Chodzi o stworzenie rynku transatlantyckiego czyli o zniesienie prawie wszystkich barier handlowych i inwestycyjnych. - Ta umowa ułatwi np. kupowanie gazu z łupków, co zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne - wyjaśnia Ignacy Niemczycki z Polityka Insight. O umowie rozmawiano w najnowszym odcinku programu "Tu Europa".
29.01 | To jest cecha charakterystyczna systemów autorytarnych, mianowicie mamy wodza, który z jednej strony ma partię, ale tej partii podporządkowane są wszystkie elementy życia - ocenił w "Tak jest" w TVN24 mecenas Ryszard Kalisz.
2802 | Własną żonę mianował dyrektorką szkoły. Ta w rewanżu posłała go na roczny pełnopłatny urlop zdrowotny. Program zaczniemy od historii byłego już burmistrza Stawisk koło Łomży, który jak widać potrafi zadbać o swoje interesy. Zajmiemy się także sprawą nielegalnej ekshumacji na cmentarzu w Witaszycach koło Jarocina. Zapytamy jak to możliwe, że ktoś pomylił ciała dwóch zmarłych i pochował jedną z nich nie tam gdzie trzeba. Na koniec pokażemy jak urzędnicy "kneblują" usta schorowanemu 66-letniemu mężczyźnie, zamiast mu pomóc.
0702 | W dzisiejszym programie ponownie odwiedzimy Daliową na Podkarpaciu. Rodzeństwo osierocone przez matkę, która zginęła w pożarze rodzinnego domu, nie będzie rozdzielone. Sąd zdecydował, że maluchy zostaną z dziadkami, którzy na razie tworzyć będą dla nich rodzinę zastępczą. Po dramacie jaki spotkał tę rodzinę, ruszyła lawina pomocy. Ruszyły już prace przy odbudowie spalonego domu. Remontowany jest też budynek, w którym razem z dziadkami zamieszkają osierocone dzieci. Wszystko to obserwował na miejscu nasz reporter.
1.11 | Potrącił śmiertelnie pieszego, zatrzymał się, okradł umierającego, po czym wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał. Kierowca, dla którego ważniejsze od ratowania życia ofiary wypadku był jego telefon komórkowy najprawdopodobniej będzie teraz odpowiadał tylko za "prowadzenie auta bez uprawnień i kradzież". Prokurator nie był bowiem w stanie przedstawić mu zarzutów za spowodowanie wypadku. Materiał "Prosto z Polski".
7.06| Krystyna Chojnacka wraz z mężem przez 21 lat walczyła o zwrot niesłusznie pobranego podatku akcyzowego. Gdy sąd po raz 17. odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia, 55-letnia mieszkanka Kartuz popełniła samobójstwo. Zostawiła list pożegnalny, w którym wyjaśnia powód tak desperackiego kroku.
31.05. | Ratownicy, którzy nie mają uprawnień do ratowania; inspektor, który każe zamurować okna na szopogaraż i karetki opodatkowane stawką nakładaną na luksusowe towary - to tematy, które przygotowali reporterzy kolejnego odcinka "Prosto z Polski".
19.01 | Piłeś, nie jedź. A przynajmniej przebadaj się alkomatem - z takimi apelami ze strony policji spotykaliśmy się ostatnio dość często, szczególnie po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca rozjechał sześć osób. Policjanci zachęcają, by przyjść na komisariat i skontrolowac swoją trzeźwość, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z tzw. syndromem dnia poprzedniego. Reporter "Prosto z Polski" sprawdził, jak w praktyce wygląda możliwość kontroli trzeźwości na dowolnym komisariacie.
11.01. | Pani Mirosława z Brodnicy walczy o budowę ścieżki rowerowej przy drodze, gdzie zginął jej syn. Urzędnicy jednak, realizację tego planu skutecznie utrudniają. W magazynie "Prosto z Polski" także o rodzinach z Wałbrzycha, które za nakazaną wyprowadzkę z kamienicy wciąż nie dostały odszkodowania oraz o aucie za 100 tys. złotych choć wartym 20 milionów, który przegrywa w starciu z przepisami.
05.01 | Łamanie praw zwierząt oraz przeganianie i bicie właścicieli psów, którzy chcą zabrać swoich pupili - to tylko niektóre z grzechów od lat popełnianych w jednym z największych w Polsce schronisk dla bezdomnych zwierząt w Radysach. Mimo potwierdzonych przez NIK nieprawidłowości, właściciele schroniska nic sobie z tego nie robią i przyjmują kolejne zwierzęta. Trafił tam również czteroletni pies Rudek, który czekał na swoją panią przed sklepem gdy ta robiła zakupy. Zwierzę zostało uśpione i spalone. Próbujący wyjaśnić tę sprawę reporter programu "Prosto z Polski" spotkał się z agresją i rękoczynami ze strony właścicieli schroniska.
21.12 | W programie "Prosto z Polski" o mieszkańcach woj. świętokrzyskiego, którzy otrzymali wezwania do zapłaty na kwotę od 60 do 100 tys. zł. Wszystko przez stare weksle, które podpisywali in blanco wiele lat temu. Ponadto w magazynie historia 64-letniego emeryta, który postanowił się bronić przed napastnikami oraz totalna kompromitacja urzędników w Obornikach Śląskich, którzy przelali na konto oszusta ponad pół miliona złotych.
15.12 | Wstrząsająca historia z okolic Bochni w Małopolsce. Matka traktowała tam swoją umysłowo chorą córkę jak zwierzę. 24-letnia kobieta od kilku miesięcy nie była myta, miała niezaleczone rany, wszawicę i odleżyny, bo prawdopodobnie przez długie tygodnie leżała w bezruchu na prowizorycznym łóżku w stajni. W najnowszym magazynie "Prosto z Polski" również niezwykła historia bezdomnej kobiety i reportaż o rodzinie, która wydała pół miliona złotych na dom, a teraz musi go burzyć kawałek po kawałku.
4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
3.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki i w pierwszym dniu wolności poszedł łowić dzieci na boisko szkolne. Piotr H., pedofil z Głogowa znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Na pewno należało!
28.05 | Nie ma winnych śmierci jedenastoletniego Igora. Rok temu chłopca przygniotła nieprzytwierdzona do podłoża bramka piłkarska, która w pewnym momencie przewróciła się na niego.
21.05 | Komornik odebrał przedsiębiorcy lawetę, choć ten spłacił dług. Nie uiścił jednak opłaty za koszta postępowania komorniczego, czyli niespełna 400 zł. Komornik o niedopłacie jednak Dariusza Wasilewskiego nie poinformował, tylko pod jego nieobecność zlicytował za ok. 1200 zł lawetę wartą dziesięciokrotnie więcej. Teraz twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
14.05 | Nigdy nie miał prawa jazdy, został złapany za kierownicą pod wpływem narkotyków, ciąży na nim wyrok w zawieszeniu za posiadanie znacznych ilości kokainy. Gdy prokuratura postawiła Adrianowi M. z Warszawy kolejny, najpoważniejszy zarzut - spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia - podejrzany jak gdyby nigdy nic wrócił do domu. Prokurator nawet nie wnioskował o areszt.
07.05 | Sześcioletnia Natalia (imię dziewczynki zostało zmienione) zaczęła dziwnie się zachowywać, gdy przyjechała na ferie do dalszej rodziny. Z tego jak relacjonowała to, co miało się dziać w jej rodzinnym domu, bez obrazy dla obyczajów można przytoczyć tylko, że ma z przyjacielem matki "wielką tajemnicę". Materiał programu "Blisko ludzi".
30.04 | Wydawało się, że przed 26-letnim Jakubem z Katowic jest jeszcze całe życie. Miał plany, pasje i perspektywy na przyszłość, z narzeczoną planował ślub. Do czasu kiedy udał się na, wydawałoby się, rutynowy zabieg usunięcia migdałków. Jakub zmarł trzy dni po operacji, którą przeprowadzała rezydentka, a nie doświadczony specjalista.
23.04 | Zaczęło się niewinnie. Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński zaraz po tym, jak powołał na prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jana Budzińskiego, przyszedł do jego domu. Złożył jego żonie co najmniej dziwną propozycję. Kobieta nagrała rozmowę.
16.04 | Dwuletni Filip zmarł w drodze do szpitala w Katowicach, gdzie odesłali go lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego w Jaworznie. Rodzice przewozili chłopca własnym samochodem, bo tak - zdaniem lekarza - miało być szybciej niż karetką. Szpital w Jaworznie twierdzi, że to rodzice nie wyrazili zgody na leczenie i postanowili przewieźć chłopca gdzie indziej. W czasie podróży samochodem dwulatek zaczął słabnąć i zmarł. Materiał programu "Blisko ludzi".
06.07 | Sędziowie Sądu Najwyższego stwierdzili: nie ustąpimy ani o milimetr, ale nie szukamy czołowego starcia. Ja to porównuje do sytuacji, kiedy pojazd PiS-u skręcił wbrew zakazowi w ulicę jednokierunkową, a z naprzeciwka jedzie Sąd Najwyższy i grozi zderzenie czołowe - mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.
29.06 | Bardzo zawiodłem się tym, co zobaczyłem. Te mistrzostwa świata rzeczywiście zespołowi Adama Nawałki nie wyszły - mówił w "Piaskiem po oczach" TVN24 Włodzimierz Lubański, były reprezentant Polski w piłce nożnej i mistrz olimpijski.
22.06 | - Byłem przekonany, że te kilka przypadków głośnych medialnie można szybko rozwiązać. Okazało się, że jest na odwrót - przekonywał w programie "Piaskiem po oczach" Patryk Jaki. W ten sposób kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy tłumaczył, dlaczego nie spełnił obietnicy o rezygnacji z kierowania komisją reprywatyzacyjną.
15.06 | Demokracja liberalna, poczynając od lat 80. przestawała spełniać oczekiwania społeczeństw na Zachodzie i z czasem także u nas. Ludzie mający poczucie krzywdy, odrzucenia są skłonni uważać, że demokracja to jest trik. Taki parawanik, za którym się chowa układ elit - mówił w "Piaskiem po oczach" profesor Karol Modzelewski, historyk, były działacz opozycji w PRL.
08.06 | Na czele tak ważnego gremium, jak Międzynarodowa Rada Oświęcimska, powinna stać osoba, która unika bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi publicystycznych i raczej zachowuje powściągliwość w ferowaniu dosyć radykalnych opinii na tematy polityczne - powiedział w "Piaskiem po oczach" Jarosław Gowin. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego komentował informacje o tym, że premier zamierza odwołać profesor Barbarę Engelking ze stanowiska przewodniczącej Rady.
01.06 | Byłem bardzo zmartwiony tym, że ten protest tak długo trwał. Te żądania były całkowicie racjonalne - powiedział w "Piaskiem po oczach" lider Prawicy RP oraz były marszałek Sejmu, Marek Jurek. Odniósł się w ten sposób do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, który trwał przez 40 dni.
25.05 | To są osoby dorosłe, mądre i inteligentne. Nikt nie ma prawa im sugerować, co powinni zrobić - mówiła w "Piaskiem po oczach" o protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunach posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Zaznaczyła też, że te osoby "same zadecydowały, że będą w taki sposób protestować".
18.05 | Ten protest jest niebywałą szansą. Siedzę na wózku 36 lat i nie pamiętam takiego momentu, tak przełomowego, który mógłby doprowadzić do zmiany sytuacji osób z różnymi niepełnosprawnościami - przyznał w TVN24 Piotr Pawłowski z Fundacji Integracja. Razem z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, Janiną Ochojską, podkreślał w "Piaskiem po oczach" potrzebę pośredniczenia w rozmowach pomiędzy niepełnosprawnymi i rządem.
11.05 | - Ja jestem wyjątkowo napalony, dlatego, że to jest moje miasto - mówił o swojej walce o prezydenturę Warszawy Rafał Trzaskowski. Goszczący w "Piaskiem po oczach" polityk odniósł się też do porównań z Bronisławem Komorowskim z czasów jego kampanii prezydenckiej. Zdradził też, co jest jego największą słabością.
04.05 | Wizyta pierwszej damy była wpisana w jakiś sposób w kontekst polityczny, bo żeby rozwiązać tę sprawę, trzeba decyzji politycznej - przyznał w "Piaskiem po oczach" rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Podkreślił jednak, że małżonka prezydenta "nie jest politykiem, premierem, ministrem, urzędnikiem". - Chodziło o to, żeby protestujący w Sejmie mieli poczucie, że pani prezydentowa zna ich postulaty - dodał.
27. 04 | - Myślę, że to jest rzucanie po prostu piachu w tryby prezydentowi i premierowi - powiedział w "Piaskiem po oczach" były poseł oraz rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Mastalerek. Ocenił w ten sposób wypowiedzi niektórych posłów PiS dotyczące protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.
20.04 | Kamila Gasiuk-Pihowicz i Ryszard Petru stracili immunitety poselskie, bo barbarzyńsko, nieuczciwie atakowali polityków Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził w piątek Ryszard Czarnecki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości był pytany w TVN24, dlaczego Sejm w kwietniu przegłosował odebranie immunitetów posłom opozycji, ale wcześniej w podobnych sprawach bronił posłów koalicji rządzącej.
09.02| - Ta konferencja byłaby bardziej znacząca, gdyby w niej brali udział uczestnicy procesu pokojowego z Iranem - zauważył w programie "Horyzont" w TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Odniósł się do współorganizowanej przez Polskę i USA konferencji bliskowschodniej, która odbędzie się w Warszawie. - Jest zasadnicza różnica między byciem politycznym gospodarzem poważnej inicjatywy a gospodarzem logistycznym i marketingowym - dodał. W drugiej części programu były szef polskiej dyplomacji komentował sytuację związaną z brexitem.
27.10 | 31 lat temu dwa supermocarstwa - Stany Zjednoczone i Związek Sowiecki podpisały układ rozbrojeniowy o likwidacji rakiet średniego zasięgu. Podpisy pod słynnym układem o nazwie INF złożyli prezydent Reagan i szef sowieckiej partii komunistycznej, Gorbaczow. Układ był, zdaniem wielu ekspertów, początkiem końca "zimnej wojny". Trzy dekady po tym historycznym porozumieniu Waszyngton oskarża Rosję o łamanie traktatu i to od kilku lat. Amerykanie zapowiadają, że wycofają się z układu z dwóch powodów - łamania postanowień przez Rosję i tego, że porozumieniem nie są objęte Chiny. Gośćmi "Horyzontu" TVN24 byli generał Jarosław Stróżyk i Jerzy Nowak.
15.09 | Od paru tygodni rysuje się przywództwo ideologicznego frontu w Europie, które głosi zamiar przejęcia instytucji europejskich. Viktor Orban jest w nim kluczową osobą - stwierdził komentator TVN24 BiS Jan Maria Rokita w programie "Horyzont" TVN24. Razem z analitykiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego komentował on stan relacji Węgier z instytucjami Unii Europejskiej.
25.08.| - Nowe elity wiedzą, czego nie chcą, co krytykować w porządku liberalnym, ale nie mają pomysłu na lepszy porządek. Jedyny pomysł, jaki mają, to nostalgia do powrotu do państw narodowych i polityki tożsamości - mówił w "Horyzoncie" prof. Jan Zielonka, politolog z Uniwersytetu Oksfordzkiego.
25.08.| - Nowe elity wiedzą, czego nie chcą, co krytykować w porządku liberalnym, ale nie mają pomysłu na lepszy porządek. Jedyny pomysł, jaki mają, to nostalgia do powrotu do państw narodowych i polityki tożsamości - mówił w "Horyzoncie" prof. Jan Zielonka, politolog z Uniwersytetu Oksfordzkiego.
28.07| - Spójność Unii Europejskiej nie jest wartością samą w sobie. Musi być oparta o przenoszenie polskich interesów, polskiego punktu widzenia - tłumaczył w programie "Horyzont" wiceminister ds. europejskich Konrad Szymański
28.07 | -Polska jest częścią odpowiedzi na problemy, a nie problemu - powiedział na antenie TVN24 wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Gość programu "Horyzont" zapewniał, że to własnie nad Wisłą często "rodzą się odpowiedzi" na kryzysy, z ktorymi zmaga się obecnie Unia Europejska.
29.11 | Departament Stanu USA zgodził się na sprzedaż Polsce wyrzutni rakietowych HOMAR - 20 systemów obrony antyrakietowej o szacowanym koszcie 655 mln dolarów. Informacja została przekazana Kongresowi, który ma teraz 15 dni na zgłoszenie zastrzeżeń. Jeśli tego nie zrobi, dojdzie do finalizacji umowy - dowiedziała się TVN24.
Celem służb jest ustalenie działań wszystkich osób, których zachowania miały znamiona złamania prawa lub przekroczenia uprawnień - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem sprawiedliwości i szefami służb. Dotyczyło aktualnych działań w sprawie nagrań z udziałem byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Szef rządu przyjął wcześniej dymisję Marka Chrzanowskiego.
30.10 | Zdaniem konstytucjonalisty, profesora Marka Chmaja minister Czaputowicz przeprowadził "solidną argumentację prawnicza oparte na liczne orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego". - Z tej konkluzji wynika, że tak naprawdę Trybunał Konstytucyjny winien umorzyć postępowanie w sprawie - powiedział Chmaj.
30.10 | Miażdżąca opinia MSZ na temat wniosku ministra Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał konstytucyjność zapisów traktatu o Unii Europejskiej.
05.10 | Rodzice licealistki, która nie dostała się do wymarzonej klasy, postanowili zemścić się za to, na dyrektorce liceum. Zapowiadają uwikłanie jej w niekończące się procesy sądowe. Grożą zatruciem życie jej i jej rodzinie.
11.09 | Ksiądz Paweł K. został prawomocnie skazany na siedem lat więzienia za pedofilię. Do zakładu karnego jednak nie trafił, bo niemal trzy miesiące po zapadnięciu prawomocnego wyroku do sądu okręgowego nie wróciły akta sprawy i uzasadnienie decyzji. Bez tego nie można doprowadzić mężczyzny do więzienia. Na wolności ksiądz wciąż nękał swoje ofiary. Materiał programu "Blisko ludzi" telewizji TTV.
7.09 | Kuriozalna decyzja urzędników z warszawskiego Bemowa. Zamiast pomóc, wyrzucają z mieszkania pięcioosobową rodzinę. Ta decyzja - de facto eksmisja - to sprawa, w której nie ma żadnego wyroku. Rodzina jest porządna i nie zalega z czynszem. Jedyny powód, dla którego urzędnicy postanowili ich wyrzucić to fakt, że po urodzeniu dziecka mieszkanie... zrobiło się za ciasne. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
04.05 | Lekarka dyżurująca na oddziale ratunkowym szpitala w Garwolinie nie podała rannemu mężczyźnie chorującemu na hemofilię tak zwanego czynnika krzepnięcia krwi. Pacjent zmarł. Błąd lekarski jest ewidentny. Otwarte pozostaje pytanie, dlaczego do niego doszło. Z rutyny, braku wiedzy, czy zlekceważenia obrażeń pacjenta? Materiał magazynu "Blisko Ludzi".
19.01 | Policja we Wrocławiu szuka mężczyzny, który chciał zgwałcić co najmniej trzy kobiety. Napastnik ten samej nocy brutalnie zaatakował mieszkanki dzielnicy Grabiszynek. Scenariusz za każdym razem wyglądał podobnie - sprawca rzucał się na kobiety, bił je pięściami i próbował zmusić do obcowania płciowego. Ofiarom udało się przepłoszyć gwałciciela krzykiem a policja przygotowuje już portret pamięciowy mężczyzny.
17. 11 | Zdumiewający spór o misia na sesji rady miasta w Tuszynie. Jedni chcą Kubusia Puchatka, inni - Misia Uszatka, jeszcze inni - Colargola. Brzmi zabawnie, ale to wcale nie jest zabawne jak radni, którzy na poważnie zajmują się płcią i garderobą misia.
13.10 | Cmentarz jest, ale jakby go nie było. Choć został wyznaczony 21 lat temu, do tej pory nie można na nim grzebać zmarłych. Żeby było ciekawiej, urzędnicy gminy Książki w woj. kujawsko-pomorskim nie mieli o tym pojęcia. Przez 21 lat żyli jak w Matrixie. 21 lat temu utworzyli cmentarz, na którym do tej pory nie odbył się żaden pogrzeb i... nikogo to nie zdziwiło. A na starej nekropolii dawno już zabrakło miejsca i groby są upychane, gdzie się da, najczęściej pod płotem.
26.05 | Wynik marzeń pewnie będzie w październiku, kiedy będą wybory do Sejmu. Będziemy chcieli te wybory wygrać i je wygramy. Idziemy w dobrym kierunku - powiedział w specjalnym wydaniu "Kawy na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann (PO), komentując sondażowe wyniki niedzielnych wyborów do europarlamentu. - Dobre rządzenie, realizacja dobrego programu i jest sukces wyborczy - ocenił Jacek Sasin (PiS).
19.05 | - Powołamy apolityczną komisję prawdy, która wyjaśni każdy przypadek pedofilii w Kościele - zapowiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej, mówiąc o sposobach rozwiązywania tego problemu wśród duchownych. Tadeusz Cymański z klubu Prawa i Sprawiedliwości mówił, że "kluczem do tych strasznych wydarzeń jest milczenie i ukrywanie". - Kościół powinien dokonać samooczyszczenia, nie tylko w kwestii pedofilii, ale w kwestii przepychu, w kwestii pychy, w kwestii bufonady - ocenił z kolei Paweł Kukiz.
12.05 | - Niektórzy ważni hierarchowie w Polsce mają problem, żeby w sposób stanowczy o tym mówić i działać - stwierdził w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, odnosząc się do problemu pedofilii w Kościele. - Nie może być tak, że jakiś zawód będzie zasłoną do ukarania - zwracał uwagę Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do przypadków pedofilii wśród duchownych. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że "jeżeli ktokolwiek robi w tej chwili krzywdę Kościołowi katolickiemu, to sam Kościół katolicki, nie potrafiąc się oczyścić".
05.05 | Jak przychodzi rodzina na złote gody małżeństwa, to wtedy wspomina te dobre chwile i mówi o tym co dobre, a nie o tych chwilach, kiedy się małżonkowie kłócili. Tak samo jest przy tego typu rocznicach - mówił w "Kawie na Ławę" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, komentując rozbieżne poglądy głoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę na temat Unii Europejskiej. - To nie jest odnoszenie się bezrefleksyjne na zasadzie "wszystko cacy, ładnie", bo są też problemy - dodał prezydencki minister Andrzej Dera. Andrzej Halicki (PO) odparł, że nie chodzi, o to "że w czasie uroczystości i święta jest sympatycznie, tylko na co dzień".
28.04 | - Ten strajk zaczął się o pieniądze. W międzyczasie przekształcał się w strajk o godność zawodu nauczyciela - mówił w "Kawie na ławę" przewodniczący klubu PO-KO Sławomir Neumann, podsumowując zawieszony strajk nauczycieli. - Doszliśmy w tej wojnie polsko-polskiej do takiego etapu, że w tej chwili już nie liczą się ideały, cele. Liczy się zniszczenie drugiej strony - ocenił Grzegorz Długi z Kukiz'15.
14.02 | Ten protest tak naprawdę już przegraliście - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Bartosz Arłukowicz (PO), zwracając się do przedstawicieli strony rządowej. Politycy dyskutowali o trwającym sporze rządu z nauczycielami. - Skandalem jest to, że przez pierwszy tydzień strajku nikt z rządu nie rozmawiał z nauczycielami (...) Nauczyciele wyraźnie mówią, że nie chodzi już tylko i wyłącznie o pensje - dowodził Krzysztof Hetman (PSL). - Żeby rozmawiać o zmianie systemu, potrzeba merytorycznych rozmów, bo w tym systemie nie da się dalej funkcjonować - odpowiadał prezydencki minister Andrzej Dera.
07.04 | Zapowiadany strajk nauczycieli podniósł temperaturę rozmowy polityków w "Kawie na ławę" w TVN24. - To, co zaproponowaliście, dokładnie pokazuje, jaką prowadzicie politykę: cyniczną, partyjną, a nie państwową - wskazywał Adam Szłapka (Nowoczesna), oceniając zapowiedzi z sobotniej konwencji PiS i zwracając się do europosła tej partii Ryszarda Czarneckiego. - To był po prostu policzek dla nauczycieli - argumentował. - To słowa niedopuszczalne w debacie publicznej - odpowiedział Szłapce Czarnecki.
31.03 | Będę popierała ten strajk i będę popierała nauczycieli walczących o godność i normalne płace. Potraktuję ten strajk jako inwestycję w wykształcenie moich dzieci - stwierdziła w "Kawie na ławę" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z klubu PO-KO,odnosząc się do planowanego strajku nauczycieli. - Politycy opozycji wykorzystują cynicznie ten protest - przekonywał prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.
10.08 | Mówienie o tym, że będzie jakaś seksualizacja dzieci w wieku czterech lat jest absurdem. Nie ma żadnego takiego dokumentu - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann, komentując deklarację LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego. - Wstydem i hańbą dla Warszawy jest to, że nagle przeznacza się duże środki na to, żeby lepiej się żyło organizacjom LGBT - komentował Patryk Jaki. Zdaniem Krzysztofa Hetmana z PSL, prezydent Warszawy, podpisując dokument, "dał całą amunicję obozowi rządzącemu".
24.02 | - Dajemy na stół program, który był marzeniem wielu Polaków. To jest polski model państwa opiekuńczego - mówił o rozszerzeniu programu 500 plus na każde dziecko w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Jeśli PiS 43 miliardy zł chce wydać z budżetu (tyle według niektórych obliczeń mają kosztować te obietnice - red.) to musi je zabrać obywatelom - wskazywała z kolei Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej.
17.02 | "Fakt" opublikował w czwartek zdjęcia przedstawiające przyjazd prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do resortu sprawiedliwości na spotkanie ze Zbigniewem Ziobrą. Miało to miejsce w czasie publikowania kolejnych wątków tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przesłuchania w prokuraturze austriackiego biznesmena, uczestnika nagranych rozmów. - Jestem przekonany, że takich wizyt było więcej i to jest całkowicie naturalne - przyznał w "Kawie na ławę" w TVN24 Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
10.02 | Państwo wykorzystuje cały aparat, żeby chronić Adama Andruszkiewicza - oświadczył w "Kawie na Ławę" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Goście programu komentowali reportaż "Superwizjera" o blokowaniu śledztwa w sprawie fałszowania podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku i roli w tym wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - To podejrzenie podejrzenia, bo na razie jeszcze prokuratura nic nie ustaliła - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.