tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Wiedźmin" wygrał w Hollywood. Nagroda dla najlepszego trailera

"Wiedźmin" wygrał w Hollywood. Nagroda dla najlepszego trailera
Foto: materiały prasowe Zwiastun "Wiedźmina 2: Zabójcy Królów" wygrał w kategorii "gry wideo"

Ucinanie głów, sikająca krew ofiar i zamrożeni wrogowie rozbijani na kryształki lodu, a wszystko w pięknej oprawie graficznej i technicznej - takie realistyczne sceny widać w zwiastunie gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów", który nagrodziło jury konkursu Golden Trailer. Polacy wygrali w kategorii "gry wideo" podczas gali w Los Angeles, która uchodzi za Oscary wśród trailerów.

3,5-minutowy filmik wprowadza widza w świat gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów“ w wersji na konsolę Xbox 360. Powstawał prawie pół roku w polskim studiu Platige Image, pod wodzą reżysera i autora scenariusza, Tomasza Bagińskiego, twórcy nominowanej w 2002 roku do Oscara "Katedry".

Trudny zapadający się statek

Na kolejnych etapach, nad filmem pracowało 40 osób, m.in. Maciej Jackiewicz, dyrektor artystyczny i reżyser animacji i Damian Nenow, twórca layoutu. Podstawowym elementem, który spinał wszystkie działy, był tzw. layout, czyli wersja robocza, w której wszystko jest szaro-bure: nie ma jeszcze ani finalnych postaci, ani scenografii. Najdłużej ekipie zajęło stworzenie sekwencji zapadającego się statku.
Całość jest oszałamiająca wizualnie. Chwalone są przede wszystkim niezwykle realistyczne twarze bohaterów i świetnie dopracowane detale, np. ubrań, czy elementów tła. Autorzy próbowali jak najbardziej zbliżyć się do rzeczywistości, a więc szczegółu. Dlatego liczył się każdy drobiazg. Na świecie jest tylko kilka firm, które robią tego typu animacje. Platige Image osiągnął taką samą jakość, dzięki czemu jego produkcja jest przełomowa.

Wiedźmin pokonał Larę Croft

Doceniło ją jury 13. edycji Golden Trailer Awards, konkursu honorującego osiągnięcia w marketingu filmowym, w tym reklamy filmów animowanych i produkcji kinowych z ostatniego roku. W kategorii "gry wideo" wygrał trailer Polaków. Intro do "Wiedźmina 2" pokonało cztery inne nominowane zwiastuny, m.in. ten do "Tomb Raidera".

W tym roku najlepszym zwiastunem został "Mroczny Rycerz powstaje". Zwycięzcą w innych kategoriach zostali: "Królewna Śnieżka i łowca" (wśród filmów akcji), a wśród dramatów wygrała "Dziewczyna z tatuażem". Najgorszy zwiastun roku to "Pirania 3DD".
Oscar wśród trailerów

Ceremonia Golden Trailer Awards odbywa się od 1999 roku, początkowo organizowano ją w Nowym Jorku, teraz w Los Angeles.

Jury wybrane spośród najlepszych reżyserów, producentów, aktorów, scenarzystów, krytyków filmowych oraz dyrektorów kreatywnych z agencji reklamowych głosuje na najlepsze produkcje w 17 kategoriach. Wśród nagrodzonych zapowiedzi kinowych roku są m.in. takie hity jak "Matrix" (2000 rok), "Mission: Impossible III" (2006) i "The Social Network" (2011). Nagroda przyznawana jest także najgorszemu trailerowi i jego twórcom.

Dziś impreza jest tak prestiżowa, że uchodzi za Oscara wśród trailerów.

Wszystkie nagrodzone w tym roku zwiastuny można obejrzeć na oficjalnym kanale nagród na YouTube.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

INFORMACJE SPORTOWE »

Bitwa wodna w Lozannie w Szwajcarii (Fot. VALENTIN FLAURAUD/PAP/EPA) czytaj dalej »