"Fakty" z 24 marca

 • Rząd mówi o "napięciu negocjacyjnym", opozycja o propagandzie. "To pic"

  Rząd mówi o "napięciu negocjacyjn... 03:39

  Premier Beata Szydło zaledwie dzień po twardym ostrzeżeniu, że nie podpisze na unijnym szczycie w Rzymie deklaracji, jeśli nie zostaną w niej uwzględnione polskie postulaty, w piątek stwierdziła, że deklarację podpisze, bo postulaty są uwzględnione. Opozycja się śmieje, że to pozorowana akcja, a rząd przekonuje, że napięcie negocjacyjne trzeba podtrzymywać do końca.
 • Media krytykują Szydło, partyjni koledzy bronią. "To był Brytyjczyk, ale..."

  Media krytykują Szydło, partyjni ... 02:58

  Nie da się nie łączyć migracji z terroryzmem - mówi po zamachu w Londynie premier Beata Szydło i od razu wywołuje krytykę na Wyspach. Za to, że w tak dramatycznym momencie korzysta z okazji, by straszyć uchodźcami. W dodatku okazało, że zamachowiec nie był imigrantem.
 • Sejm przyjął ustawę o sieci szpitali. "To powielenie kolejek"

  Sejm przyjął ustawę o sieci szpit... 02:05

  Sejm przyjął ustawę o sieci szpitali. To będą placówki, które mają być spokojne o pieniądze. W przeciwieństwie do tych, których sieć nie obejmie. Opozycja protestuje, że to zerwanie z zasadą, według której pieniądz miał iść za pacjentem. Minister odpowiada, że to pacjenci stali w niekończących się kolejkach i obiecuje, że koniec kolejek jest już bliski.
 • Kary finansowe dla posłów PO. "Próba zakneblowania ust"

  Kary finansowe dla posłów PO. "Pr... 00:54

  Sześcioro posłów Platformy Obywatelskiej zostało ukaranych finansowo przez prezydium Sejmu. Najbardziej poseł Sławomir Nitras - przez dwa miesiące dostanie tylko połowę pensji. Zarzucono im naruszenia regulaminu, także podczas protestu 16 grudnia. Mogą być kolejne kary. Biuro prasowe Sejmu zastrzega, że decyzje o ukaraniu za blokowanie sali posiedzeń jeszcze nie zapadły.
 • Strategia jest, ćwiczeń nie ma. "Cykl przygotowania został zerwany"

  Strategia jest, ćwiczeń nie ma. "... 02:49

  System kierowania obroną państwa funkcjonuje tylko na papierze - ostrzega były inspektor wojsk lądowych generał Janusz Bronowicz. Mówi, że miał być on sprawdzany na ćwiczeniach. Ale ćwiczenia się nie odbyły. Chodzi o współdziałanie służb mundurowych i cywilnych. I zachowanie kontroli przez centra decyzyjne państwa.
 • "Dzisiejszy świat to świat Putina i Trumpa". Kandydatka w Moskwie

  "Dzisiejszy świat to świat Putina... 01:28

  Na miesiąc przed wyborami prezydenckimi we Francji kandydatka Frontu Narodowego, Marine Le Pen niespodziewanie pojechała do Moskwy. Tam godnie ją przyjął prezydent Władimir Putin. Przydał jej znaczenia, ale też zwiększył obawy, że to kandydatka Kremla.
 • Pożegnanie Mistrza. "Każda jego piosenka jest o Polsce"

  Pożegnanie Mistrza. "Każda jego p... 01:09

  Wojciech Młynarski - tekściarz, artysta i mądry komentator wszystkiego, co nas w polskim życiu spotyka. Pożegnaliśmy go dziś na warszawskich Starych Powązkach. Spoczął w Alei Zasłużonych.
 • Na pomoc porwanej ruszyła cała wieś. Dziewczynę odnalazł sąsiad, użył broni

  Na pomoc porwanej ruszyła cała wi... 02:46

  Sąsiedzi na ratunek porwanej 15-latce! Szybka akcja mieszkańców Jabłonki Kościelnej na Podlasiu mogła uratować jej życie. Dziewczyna wracała ze szkoły, gdy dwaj mężczyźni napadli ją, porwali i wywieźli do lasu. Wieś od razu zaczęła jej szukać. Sąsiedzi dopadli porywaczy, ale okazało się, że to też byli sąsiedzi.
 • Sejm zaostrza kary dla alimenciarzy. Więzienie za zaległości

  Sejm zaostrza kary dla alimenciar... 02:48

  Sejm zmienia prawo, by łatwiej było karać tych, którzy ich uporczywie nie płacą. Słowo "uporczywie" zastąpił konkret - co najmniej 3 miesiące. A z nim się wiąże drugi konkret - nawet dwa lata pozbawienia wolności.
 • "Szybkie rozpoznanie, no i działamy". Strażacy pokazują swoje akcje

  "Szybkie rozpoznanie, no i działa... 02:09

  Strażacy ochotnicy z Ożarowa Mazowieckiego spieszą na pomoc, dzielnie walczą z ogniem i ryzykują życie. Jak to wygląda można zobaczyć, bo jeden z nich przytwierdził do hełmu kamerę.
 • Ruch jak na Nowogrodzkiej. "Ja też czasem wpadam do prezesa"

  Ruch jak na Nowogrodzkiej. "Ja te... 02:39

  Przy ulicy Nowogrodzkiej, od czasu wyborczego zwycięstwa, korowód limuzyn, a w nich najważniejsze osoby w państwie. Z wizytą u prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówi o sobie, że jest szeregowym posłem. To tam zbiegają się wszystkie nitki władzy i zapadają ważne decyzje.

Atak w Londynie

 • Nagranie ewakuacji Theresy May z brytyjskiego parlamentu

  Nagranie ewakuacji Theresy May z ... 00:48

  25.03 | Dziennik "The Sun" dotarł do nagrania z monitoringu w Pałacu Westminsterskim, na którym widać ewakuację Theresy May w trakcie ataku, do którego doszło 22 marca. Brytyjska premier w pewnym momencie nie wie gdzie iść, a w samochodzie, do którego wsiada, nie ma kierowcy, co według ekspertów telewizji Sky News budzi wątpliwości dotyczące pracy służb ochrony. Biuro premier odmówiło komentarza w sprawie nagrania.
 • "Nie bał się wchodzić na linię strzału". Policjant i wiceminister symbolami ataku w Londynie

  "Nie bał się wchodzić na linię st... 02:58

  23.03 | Każda historia ma swojego bohatera. Po ataku pod brytyjskim parlamentem takim bohaterem stał się deputowany Tobias Ellwood, równocześnie wiceminister spraw zagranicznych, który próbował ratować umierającego policjanta. To on i zabity policjant zostali symbolami tego tragicznego dnia w historii Londynu. Materiał "Faktów z zagranicy".
 • Nocne czuwanie na Trafalgar Square. "Londyńczycy nie pozwolą się zastraszyć"

  Nocne czuwanie na Trafalgar Squar... 01:29

  23.03 | Kilkaset osób zebrało się w czwartek wieczorem na nocnym czuwaniu na Trafalgar Square w centrum Londynu, by złożyć hołd ofiarom środowego zamachu w pobliżu brytyjskiego parlamentu, podczas którego zamachowiec zabił trzy osoby i ranił około 40.
 • Sejm uczcił minutą ciszy ofiary ataku

  Sejm uczcił minutą ciszy ofiary a... 00:26

  23.03 | Sejm uczcił w czwartek wieczorem minutą ciszy ofiary środowego ataku terrorystycznego w Londynie.
 • Terror na moście Westminsterskim. Nagranie świadka

  Terror na moście Westminsterskim.... 01:41

  23.03 | Świadek nagrał chwile tuż po zamachu terrorystycznym na Moście Westminsterskim w centrum Londynu. W środę po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi, a następnie próbował dostać się na teren pobliskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa. Poza nim zginęły trzy osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.
 • "Czy on się zbliża?", "Wracajcie!". Nagranie z brytyjskiego parlamentu

  "Czy on się zbliża?", "Wracajcie!... 00:56

  23.03 | Członek Izby Gmin David Davis udokumentował chwile paniki, jaka wybuchła w gmachu brytyjskiego parlamentu w czasie środowego ataku. Samotny zamachowiec zabił trzy i ranił co najmniej czterdzieści osób na ulicach Londynu. Film opublikowany przez Davisa przedstawia ludzi biegnących korytarzami gmachu parlamentu, słychać również nawoływania do ucieczki. Premier Theresa May przekazała, że terrorysta był Brytyjczykiem obserwowanym przez tajne służby w związku z podejrzeniami o islamski ekstremizm. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tak zwane Państwo Islamskie.
 • Moment ataku w Londynie. Kobieta wpada do Tamizy

  Moment ataku w Londynie. Kobieta ... 00:30

  23.03 | Co najmniej pięć osób - w tym napastnik i policjant - zginęło, a około 40 zostało rannych w ataku terrorystycznym w pobliżu brytyjskiego parlamentu w Londynie. Na filmie z monitoringu miejskiego widać moment, w którym sprawca ataku rozjeżdża ludzi na Moście Westminsterskim. Kamera uwieczniła również moment, w którym ranna kobieta wpada do rzeki. Została później wyłowiona przez ratowników i trafiła do szpitala.
 • Do pięciu wzrosła liczba osób zabitych w ataku w pobliżu parlamentu

  Do pięciu wzrosła liczba osób zab... 02:12

  23.02 | Pięć osób zginęło, a około 40 zostało rannych w ataku, do którego doszło koło gmachu parlamentu w centrum Londynu. Londyńska policja poinformowała, że był to incydent terrorystyczny. Teraz prowadzi w tej sprawie śledztwo.
 • Atak "chory i zdeprawowany". May po posiedzeniu COBRY

  Atak "chory i zdeprawowany". May ... 00:36

  23.03 | Brytyjska premier Theresa May określiła środowy atak terrorystyczny jako "chory i zdeprawowany". Podkreśliła, że "jakakolwiek próba pokonania wartości, które reprezentuje nasz parlament, musi się skończyć niepowodzeniem".
 • "Usłyszałem krzyk", "ludzie uciekali, bali się". Relacje Polaków z Londynu

  "Usłyszałem krzyk", "ludzie uciek... 01:13

  22.03 | - Helikoptery zaczęły krążyć, było mnóstwo policji. Widziałem ludzi leżących na drodze - relacjonował pan Remigiusz, który przejeżdżał przez Most Westminsterski po ataku w Londynie. Na Kontakt 24 piszą również inny Polacy, którzy opowiadają o tym co działo się tuż po zdarzeniu. Brytyjska policja podaje, że cztery osoby nie żyją, a co najmniej 20 osób zostało rannych.
 • Amatorskie nagranie z miejsca ataku. Słychać strzały

  Amatorskie nagranie z miejsca ata... 00:40

  22.03 | Jedna kobieta zmarła w wyniku wydarzeń w pobliżu gmachu parlamentu w centrum Londynu - poinformowała agencja Press Association, która powołuje się na źródła medyczne. Napastnik w środę taranował ludzi samochodem na Moście Westminsterskim, następnie zaatakował policjanta nożem i został postrzelony.
 • Świadkowie ataku w Londynie: Słyszałyśmy krzyki i strzały

  Świadkowie ataku w Londynie: Słys... 00:50

  22.03 | Cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło koło gmachu parlamentu w centrum Londynu. Londyńska policja poinformowała, że był to incydent terrorystyczny. Teraz prowadzi w tej sprawie śledztwo.
rozwiń

Macierewicz donosi na Tuska

 • Marcinkiewicz: Jarosław Kaczyński nosił się z zamiarem wymiany Antoniego Macierewicza

  Marcinkiewicz: Jarosław Kaczyński... 01:33

  22.03 | - Teoria, którą ja usłyszałem w PiS-ie jest taka, że od dwóch tygodni Jarosław Kaczyński nosił się z zamiarem wymiany Antoniego Macierewicza na Joachima Brudzińskiego. Andrzej Duda wykorzystał to i napisał list, chciał się na fali pokazać jako niezależny pan prezydent - powiedział Marcinkiewicz.
 • 21.03.2017 | Nie tylko Tusk. Oskarżenia o zdradę dyplomatyczną już się pojawiały

  21.03.2017 | Nie tylko Tusk. Oska... 03:05

  Zwykle, gdy ma kłopoty, Antoni Macierewicz wytacza smoleńskie armaty. Zarzucił Donaldowi Tuskowi zdradę. Mówi o nielegalnej umowie z Putinem zawartej na szkodę Polski. I oficjalnie donosi na Tuska do prokuratury.
 • Macierewicz donosi na Tuska. Chodzi o Smoleńsk. Były premier nie komentuje

  Macierewicz donosi na Tuska. Chod... 02:15

  21.03 | Niewyegzekwowanie zwrotu wraku Tu-154M oraz brak gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy smoleńskiej. To zaniechania, jakie podnosi szef MON Antoni Macierewicz w zawiadomieniu do prokuratury na Donalda Tuska. Były premier nie komentuje sprawy, a politycy PO określają wniosek mianem "niepoważnego" i "absurdalnego".
 • Doniesienie na Tuska. Dlaczego dopiero teraz? Rzecznik: zostały odszukane dokumenty

  Doniesienie na Tuska. Dlaczego do... 00:50

  21.03 | - Dokumenty były cały czas zbierane - mówił rzecznik rządu odnosząc się do zawiadomienia prokuratury w sprawie Donalda Tuska. Jak dodał, dopiero wtedy, gdy udało się zebrać wszystkie, został skierowany odpowiedni wniosek do prokuratury.
 • Bochenek o zawiadomieniu w sprawie Tuska

  Bochenek o zawiadomieniu w sprawi... 01:13

  21.03 | Decyzja Donalda Tuska doprowadziła do tego, że nie można było w pełni przeprowadzić postępowania wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej, nie było dostępu do dowodów, wraku - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek, odnosząc się do zawiadomienia prokuratury w sprawie byłego premiera.
 • Sokołowski próbował poprosił o komentarz Donalda Tuska

  Sokołowski próbował poprosił o ko... 01:25

  21.03 | Brak gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy smoleńskiej oraz niewyegzekwowanie zwrotu wraku Tu-154M - to zaniechania, jakie podnosi szef MON Antoni Macierewicz w zawiadomieniu do prokuratury na byłego premiera Donalda Tuska.
 • Macierewicz zarzuca Tuskowi zaniechanie m.in. ws. zwrotu wraku Tu-154M

  Macierewicz zarzuca Tuskowi zanie... 05:15

  21.03 | Brak gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy smoleńskiej oraz niewyegzekwowanie zwrotu wraku Tu-154M - to zaniechania, jakie podnosi szef MON Antoni Macierewicz w zawiadomieniu do prokuratury na byłego premiera Donalda Tuska.

Beata Szydło w "Jeden na jeden"

rozwiń

25. Finał WOŚP w TVN24

 • Rekord WOŚP

  Rekord WOŚP 02:54

  7.03. | Ta kwota powala - wielu z nas liczyło, że w tym roku padnie rekord, ale rezultat przeszedł oczekiwania. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała po raz 25. i zebrała imponującą kwotę. Jurek Owsiak mówi, że nie o rekordy tu chodzi, ale dzięki takiemu wynikowi pokazujemy jak wielkie mamy serca i jak wiele dobrego z tego powstanie. Maria Mikołajewska.
 • "Hej Polacy, będziemy dbali o wasze zdrowie"

  "Hej Polacy, będziemy dbali o was... 00:46

  07.03 | Dzisiejszy dzień wraca wiarą w nas wszystkich, że zrobili to Polacy ponad podziałami - mówił w "Faktach po Faktach" Jurek Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, komentując rekordową sumę zebraną przez WOŚP.
 • 07.03.2017 | 105 570 801 złotych i 49 groszy na koncie WOŚP. "Panował duch taki, jaki towarzyszył pierwszemu finałowi"

  07.03.2017 | 105 570 801 złotych ... 04:34

  Można się było spodziewać wielkiego sukcesu, ale ten rekord przekroczył oczekiwania - na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest 105 milionów 570 tysięcy 801 złotych i 49 groszy z tegorocznego finału. Kwotę podał Jurek Owsiak na gali w Zamku Królewskim, z którym rozmawiał dziennikarz "Faktów" TVN Krzysztof Skórzyński.
 • 07.03.2017 | Rekordowa kwota, rekordowy finał. Tak kwestowali Polacy podczas 25. Finału WOŚP

  07.03.2017 | Rekordowa kwota, rek... 02:38

  Zaangażowanie, entuzjazm i hojność - bez tego nie byłoby rekordu i sukcesu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To także dzięki Państwu udało się w tym roku zebrać 105 570 801 złotych na pomoc dla najmłodszych i najstarszych Polaków. Warto więc przypomnieć, jak Orkiestra grała w 2017 roku.
 • 25. finał WOŚP zebrał ponad 105 milionów zł

  25. finał WOŚP zebrał ponad 105 m... 02:01

  07.03 | Jest nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak poinformował, że podczas ostatniego finału zebrano 105 570 801,49 zł.
 • Jurek Owsiak: Wielkie dzięki dla ekipy, która stała za kamerami

  Jurek Owsiak: Wielkie dzięki dla ... 00:49

  07.03 | Jurek Owsiak poprowadził konferencję podsumowującą 25. finał WOŚP na Zamku Królewskim.
 • Jurek Owsiak: Udało nam się postawić ogromne miasteczko

  Jurek Owsiak: Udało nam się posta... 00:51

  07.03 | Jurek Owsiak poprowadził konferencję podsumowującą 25. finał WOŚP na Zamku Królewskim.
 • Jurek Owsiak rozpoczął konferencję podsumowującą 25. finał WOŚP

  Jurek Owsiak rozpoczął konferencj... 01:21

  07.03 | Jurek Owsiak rozpoczął konferencję podsumowującą 25. finał WOŚP na Zamku Królewskim w Warszawie.
 • Jurek Owsiak: Gramy ze wszystkimi. Nieważne są wasze przekonania polityczne

  Jurek Owsiak: Gramy ze wszystkimi... 00:48

  07.03 | Jurek Owsiak poprowadził konferencję podsumowującą 25. finał WOŚP na Zamku Królewskim.
 • 10.02.2017 | 200 tysięcy za zdjęcie pierwszej damy. Autor i zwycięzca aukcji spotkali się w Pałacu Prezydenckim

  10.02.2017 | 200 tysięcy za zdjęc... 00:49

  Autor zdjęcia i zwycięzca licytacji dostali zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 200 tysięcy złotych. Słynne zdjęcie pierwszej damy wylicytował przedsiębiorca z Solca Kujawskiego.
 • 04.02.207 | Ofiarowała pierścionek na WOŚP. Wrócił do niej po trzech aukcjach

  04.02.207 | Ofiarowała pierścione... 02:37

  Zaskakujące i wzruszające bywają licytacje darów na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Taka jest historia pewnego pierścionka zaręczynowego. Właścicielka ofiarowała go, choć wiele dla niej znaczył. Kolejni nabywcy też go wystawiali na licytację. Pierścionek krążył, płynęły pieniądze, aż nagle ostatni nabywca zwrócił rodzinną pamiątkę ofiarodawczyni.
 • "Krzykniemy na cały świat: chapeau bas dla narodu polskiego"

  "Krzykniemy na cały świat: chapea... 00:40

  28.01.| - Wszyscy czuli, że dzieje się coś niezwykłego. I tak było 25 lat temu - mówił w TVN24 Jurek Owsiak. Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny wielki finał, opowiadał o trwającym liczeniu pieniędzy i zapowiedział, kiedy poznamy ostateczną kwotę.
rozwiń

Spór o zmiany w sądownictwie

 • Krajowa Rada Sądownictwa opiniowała projekt Ziobry. "Narusza Konstytucję RP"

  Krajowa Rada Sądownictwa opiniowa... 00:51

  07.03 | "Aktualna wersja projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej w jeszcze większym stopniu narusza Konstytucję RP" - oświadczyła Rada w opinii przyjętej we wtorek. "Uchwalenie tego projektu w obecnym kształcie będzie równoznaczne ze zmianą ustroju państwa" - stwierdziła.
 • Ziobro o KRS: musimy dokonać zmian

  Ziobro o KRS: musimy dokonać zmian 00:36

  07.03 | Sędziowie domagali się, by traktować ich "jako przedstawicieli jakiejś szczególnej kasty" - stwierdził we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, stwierdzając, że to dowód na "na utratę kontaktu z rzeczywistością" środowiska sędziowskiego. Stwierdził, że potrzebne są zmiany, dlatego bronił projektu nowych przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa.
 • "Wojna na całego. My się nie poddamy"

  "Wojna na całego. My się nie podd... 00:42

  02.03 | - Myśmy stanęli właśnie u progu tego, że niszczy się państwo prawa i trójpodział władzy. My jako sędziowie się nie poddamy - powiedział w "Kropce nad i" Waldemar Żurek (Krajowa Rada Sądownictwa), komentując działania partii rządzącej wobec wymiaru sprawiedliwości. Z kolei były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień stwierdził, że to "wojna na całego".
 • Stępień: nawet w PRL nie atakowało się sędziów wprost

  Stępień: nawet w PRL nie atakował... 00:51

  02.03 | Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień stwierdził, że "w każdym normalnym państwie szanuje się sędziów i robi się wszystko, żeby nie podważać ich autorytetu, bo na wymiarze sprawiedliwości opiera się każde państwo". Powiedział, że nawet w czasach PRL "nie atakowało się sędziów wprost", by nie obniżać ich autorytetu.
 • Żurek: Minister Jaki kłamie. Prokuratura powinna się tym zająć

  Żurek: Minister Jaki kłamie. Prok... 03:01

  30.01 | Minister Jaki obrzuca błotem organ konstytucyjny. Nie chcę z nim polemizować, bo to uwłacza mojej godności - mówił rzecznik KRS Waldemar Żurek w "Faktach po Faktach". - Nie trzeba być wielkim prawnikiem, żeby dostrzec, że ten projekt jest w wielu fragmentach niezgodny z konstytucja - ocenił z kolei prof. Marek Chmaj.
 • Polityczne grzebanie w KRS

  Polityczne grzebanie w KRS 02:23

  24.02 | Kontrowersje związane z Krajową Rada Sądownictwa. Zmiany mają być wprowadzone szybko, bo jest źle - mówi PiS i podtrzymuje, by członków KRS wybierali nie sędziowie a politycy. To już trzeci projekt nowelizacji ustawy - z każdym kolejnym kolejne punkty oburzające i sędziów i opozycję.
 • Rzepliński: zmiany w KRS to antypolska kontrrewolucja

  Rzepliński: zmiany w KRS to antyp... 21:26

  30.01.| Zmiany proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości są absolutnie niekonstytucyjne - mówił w "Kropce nad i" były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.
 • Żurek: Minister Jaki kłamie. Prokuratura powinna się tym zająć

  Żurek: Minister Jaki kłamie. Prok... 28:20

  30.01.| Minister Jaki obrzuca błotem organ konstytucyjny. Nie chcę z nim polemizować, bo to uwłacza mojej godności - mówił rzecznik KRS Waldemar Żurek w "Faktach po Faktach". - Nie trzeba być wielkim prawnikiem, żeby dostrzec, że ten projekt jest w wielu fragmentach niezgodny z konstytucja - ocenił z kolei konstytucjonalista prof. Marek Chmaj.
 • "Kontrola nie może iść tak daleko". Pomysł zmian ustawy o KRS "budzi wątpliwości"

  "Kontrola nie może iść tak daleko... 08:38

  02.02 | Każdy obywatel powinien mieć prawo do rozpatrzenia jego sprawy przez niezawisły sąd. Wszystkie prawa zapisane w konstytucji byłyby bezwartościowe, jeżeli nie chroniłby ich niezależny organ - stwierdził w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dyrektor Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Mirosław Wróblewski. - Dodał, że dokonuje się powolne zawłaszczanie sądownictwa przez pozostałe władze.
 • Sędziowie się nie poddają

  Sędziowie się nie poddają 02:58

  2.02. | Nie pomagają opinie prawniczych autorytetów, ale sędziowie nie poddają się. Liczą na wsparcie ze strony prezydenta. Ten na razie milczy, choć publicznie obiecał, że sędziowie mogą się do niego zwrócić jeśli zmiany nie będą z nimi konsultowane. A tak właśnie jest z reformą sądownictwa ministra Ziobry - której nie oszczędził też przedstawiciel prezydenta w KRS i nazywając niektóre zapisy niezgodnymi z konstytucją. Arleta Zalewska.
 • Rzecznik KRS: jestem sędzią na trudne czasy

  Rzecznik KRS: jestem sędzią na tr... 00:38

  16.02 | Rzecznik KRS: jestem sędzią na trudne czasy
 • Organizacje prawnicze zaniepokojone. Prezydent "nie podzielił tych obaw"

  Organizacje prawnicze zaniepokojo... 28:27

  21.02 | Każdy sędzia każdego sądu w Polsce będzie wybierany przez polityków. To groźne zjawisko - mówił w "Faktach po Faktach" prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz, odnosząc się do planowanej przez PiS reformy KRS. Była to jedna z kwestii poruszanych przez organizacje prawnicze na poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. - Na razie (prezydent - red.) podpisuje wszystko to, co ekipa rządząca uchwala. Także to jest niepokojące - dodał były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. W poniedziałkowym odcinku programu gośćmi byli także Krzysztof Łapiński (PiS) i Cezary Tomczyk (PO).
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • 20.02.2017 | Rząd odpowiada Komisji Europejskiej. Pisze o spełnieniu zaleceń i krytykuje Timmermansa

  20.02.2017 | Rząd odpowiada Komis... 03:29

  Jest zapowiadana polska odpowiedź na zalecenia Komisji Europejskiej. MSZ napisało, że "utrwalenie demokratycznego porządku prawnego w Polsce, w tym ustanowienie stabilnych podstaw funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, jest nadrzędnym celem władz polskich".
 • KE wyśle kolejne rekomendacje do Polski

  KE wyśle kolejne rekomendacje do ... 03:39

  21.12 | - Komisja Europejska prześle do Polski dodatkowe rekomendacje w sprawie rządów prawa - oznajmił wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polski rząd będzie miał dwa miesiące na ustosunkowanie się do nich. Wcześniej KE już wydała jedne rekomendacje, które zostały w praktyce zignorowane przez Warszawę.
 • Premier Szwecji Stefan Loefven i prezydent Polski Andrzej Duda o państwie prawa

  Premier Szwecji Stefan Loefven i ... 01:00

  2.12. | Rząd szwedzki przygląda się dialogowi Polska-UE o zasadach państwa prawa – oświadczył premier Stefan Loefven przed spotkaniem w Sztokholmie z prezydentem Polski. Andrzej Duda podkreślił, że instytucje państwa demokratycznego powinny działać w granicach prawa.
 • Timmermans dla TVN24 BiS: sprawa Polski nie zostanie porzucona

  Timmermans dla TVN24 BiS: sprawa ... 01:21

  28.11. | - Dla mnie rządy prawa w Polsce to sprawa najwyższej wagi. Odpowiedzi, które otrzymaliśmy z polskiego rządu, wymagają przemyślenia i wymagają także reakcji z naszej strony. Jaka to będzie reakcja - nad tym ciągle myślimy, ale jedno jest bardzo jasne - ta sprawa nie zostanie porzucona - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 • Schetyna: znów Polska jest wskazywana jako kraj, który powoduje problemy

  Schetyna: znów Polska jest wskazy... 00:48

  05.11 | Rekomendacje Komitetu Praw Człowieka przy ONZ nie posiadają charakteru wiążącego, stanowią jedynie zalecenia - podkreśla Ministerstwo Spraw zagranicznej w opinii przesłanej PAP. "W toku dialogu Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu" - podkreśla resort.
 • MSZ odpowiada Komitetowi Praw Człowieka

  MSZ odpowiada Komitetowi Praw Czł... 01:47

  05.11 | Rekomendacje Komitetu Praw Człowieka przy ONZ nie posiadają charakteru wiążącego, stanowią jedynie zalecenia - podkreśla Ministerstwo Spraw zagranicznej w opinii przesłanej PAP. "W toku dialogu Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu" - podkreśla resort.
 • PE przyjął drugą rezolucję ws. sytuacji w Polsce

  PE przyjął drugą rezolucję ws. sy... 00:27

  14.09 | Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję na temat sytuacji w Polsce, w której ocenia, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom podstawowym oraz rządom prawa w Polsce". Rezolucję poparło 510 europosłów, a 160 było przeciw.
 • Druga rezolucja o sytuacji w Polsce. Ponad pół tysiąca głosów za

  Druga rezolucja o sytuacji w Pols... 04:15

  14.09 | Parlament Europejski jest zaniepokojony paraliżem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce i sytuacją w kraju dotyczącą innych dziedzin. Rezolucję w tej sprawie europarlamentarzyści przyjęli w środę w głosowaniu w Strasburgu.
 • Debata o Polsce miała wyraz napastliwy - ocenił wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł

  Debata o Polsce miała wyraz napas... 02:42

  13.09 | Debata Parlamentu Europejskiego o Polsce miała wymiar emocjonalny, a nawet napastliwy - ocenił wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który jako reprezentant polskiego rządu przysłuchiwał się wtorkowej dyskusji w Strasburgu.
 • Komisja Wenecka znowu w Polsce. Znany jest termin wizyty

  Komisja Wenecka znowu w Polsce. Z... 02:13

  08.09 | Wszyscy duchowni, którzy odbyli służbę wojskową w Ludowym Wojsku Polskim, mogą wkrótce zostać awansowani na pierwszy stopień oficerski - dowiedział się tvn24.pl. Ministerstwo Obrony Narodowej oficjalnie potwierdza, że pracuje nad takim projektem.
 • PE znów przygląda się Polsce. W przyszłym tygodniu debata i rezolucja

  PE znów przygląda się Polsce. W p... 01:03

  8.09. | Parlament Europejski przeprowadzi we wtorek w Strasburgu debatę o Polsce, a w środę będzie głosować nad rezolucją na ten temat - postanowili w czwartek przedstawiciele większości frakcji w PE na spotkaniu konferencji przewodniczących.
 • Timmermans: Komisja Europejska daje Polsce trzy miesiące

  Timmermans: Komisja Europejska da... 04:19

  27.07 | KE przyjęła zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego - poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Dodał, że KE daje polskim władzom trzy miesiące na ich wprowadzenie. Decyzja ta oznacza przejście do drugiego etapu procedury, wszczętej wobec Polski w styczniu.
rozwiń

Napięcie na linii Turcja-UE

 • Prezydent Niemiec do Erdogana: proszę skończyć z porównaniami do nazistów

  Prezydent Niemiec do Erdogana: pr... 01:07

  22.03 | Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan naraża na szwank osiągnięcia swego kraju i może zaszkodzić relacjom Ankary z jej partnerami na arenie międzynarodowej - oświadczył w środę Frank-Walter Steinmeier w swym pierwszym przemówieniu jako prezydent Niemiec.
 • Erdogan jest wściekły. Kąsa i kopie w Europę

  Erdogan jest wściekły. Kąsa i kop... 02:25

  Żadne negocjacje w historii unijnej dyplomacji nie trwały tak długo, jak te dotyczące ewentualnego członkostwa Turcji. Mimo, że szanse na jej przyjęcie nigdy nie były duże, z wielu powodów Turcja była dla zjednoczonej Europy zbyt ważnym krajem, by wprost odpowiedzieć Ankarze, że na członkostwo szans nie ma. Obecnie jednak nawet Ankara przestała udawać, że w swoją obecność w Unii w ogóle jeszcze wierzy. Najpierw Turcja weszła w dyplomatyczny konflikt z Holandią, a teraz - z Niemcami, gdyż prezydent Recep Erdogan oskarżył kanclerz Merkel o nazistowskie praktyki. Teoretycznie najsilniejszym narzędziem, jakim dysponuje Erdogan, jest umowa o powstrzymaniu wielkiej fali uchodźców, zmierzających z Afryki Północnej do Europy. Mało to jednak prawdopodobne by Niemcy, Holandia i cała Unia ugięły się przed szantażem Ankary.
 • Erdogan kolejny raz obraża Niemców

  Erdogan kolejny raz obraża Niemców 00:24

  20.03 | Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ponownie oskarżył Niemcy i niemiecką kanclerz Angelę Merkel o "nazistowskie praktyki". Powodem do tego oskarżenia stał się wydany przez niemieckie władze zakaz organizowania w Niemczech wieców politycznych przed tureckim referendum konstytucyjnym. W odpowiedzi na zarzuty tureckiego przywódcy, szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel stwierdził, że "przekroczona została granica".
 • Erdogan znowu użył ostrych słów

  Erdogan znowu użył ostrych słów 01:32

  16.03 | Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oznajmił, że władze Holandii utraciły przyjaźń Ankary w związku z wydarzeniami z zeszłego tygodnia. Skrytykował też Unię Europejską za przyjęcie rozwiązań prawnych umożliwiających firmom zabronienie noszenia hidżabów.
 • Tusk o Turcji: skandaliczne porównania z nazizmem

  Tusk o Turcji: skandaliczne porów... 00:34

  15.03 | Zarzucanie przez Turcję Holandii, Niemcom czy innym krajom UE nazizmu jest skandaliczne - ocenił przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk podkreślił, że UE jest solidarna z Holandią.
 • Turecko-holenderskie starcie

  Turecko-holenderskie starcie 02:40

  13.03 | Starcia na ulicach i najpoważniejszy od lat kryzys na linii Turcja - Holandia. W przekazach telewizyjnych widzimy protestujących, słyszmy hasła dotyczące imigrantów i polityki prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. O co chodzi w tym sporze?
 • 12.03.2017 | Starcia demonstrantów z policją i stan wyjątkowy. Eskalacja konfliktu Turcja-Holandia

  12.03.2017 | Starcia demonstrantó... 02:58

  To już coś więcej niż dyplomatyczny skandal turecko-holenderski. W tle konfliktu - referendum w jednym kraju i wybory parlamentarne w drugim. Prezydent Recep Erdogan nazywa Holandię krajem "niedobitków nazimu", a Holandia - wyrzuca z kraju turecką minister. Wszystko kończy się starciami z policją.
 • Turecki politolog: to dyplomatyczny skandal

  Turecki politolog: to dyplomatycz... 05:36

  12.03 | Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział w niedzielę, że Holandia "zapłaci cenę" za zepsucie relacji dwustronnych. Stosunki turecko-holenderskie uległy gwałtownemu zaostrzeniu w rezultacie sporu o chęć prowadzenia przez tureckich polityków kampanii politycznej wśród imigrantów z Turcji żyjących w Holandii.
 • Erdogan: Holandia zapłaci cenę, nauczymy ją dyplomacji

  Erdogan: Holandia zapłaci cenę, n... 00:54

  12.03 | Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział w niedzielę, że Holandia "zapłaci cenę" za zepsucie relacji dwustronnych. Stosunki turecko-holenderskie uległy gwałtownemu zaostrzeniu w rezultacie sporu o chęć prowadzenia przez tureckich polityków kampanii politycznej wśród imigrantów z Turcji żyjących w Holandii.
 • Protest przed tureckim konsulatem w Rotterdamie

  Protest przed tureckim konsulatem... 00:31

  11.03 | Tureckie władze zamknęły holenderską ambasadę w Ankarze oraz konsulat w Stambule. Budynki otoczono taśmami bezpieczeństwa - podaje agencja Reutera. To kolejna odsłona sporu między krajami po odwołaniu wiecu szefa MSZ Turcji w Rotterdamie.
 • Recep Tayyip Erdogan podczas wiecu w Stambule

  Recep Tayyip Erdogan podczas wiec... 01:13

  12.03 | Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał Holandię krajem "niedobitków nazizmu, faszystów", gdy rząd holenderski nie zezwolił na lądowanie samolotu z szefem tureckiego MSZ Mevlutem Cavusoglu na pokładzie. W związku ze sprawą charge d'affaires Holandii został wezwany przez MSZ Turcji - podała agencja Reutera. Turecka agencja Anatolia podaje z kolei, że do Rotterdamu pojedzie minister rodziny, która wybierze się do Holandii drogą lądową. (http://www.tvn24.pl)
 • Demonstracja Turków w Rotterdamie

  Demonstracja Turków w Rotterdamie 01:09

  12.03 | Po wydaleniu tureckiej minister ds. rodziny i polityki społecznej konna policja w Rotterdamie dokonała szarży na demonstrantów, którzy w pobliżu konsulatu Turcji protestowali przeciwko postępowaniu władz holenderskich i wyrażali poparcie dla prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.
rozwiń

Co z Bartłomiejem Misiewiczem?

 • Kolejne nagranie z Misiewiczem. Rzecznik rządu: nie sądzę, by Macierewicz się zmartwił

  Kolejne nagranie z Misiewiczem. R... 01:31

  15.02 | Sprawa Bartłomieja Misiewicza jest zakończona. Film jest sprzed kilku miesięcy i jest już nieaktualny - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 rzecznik rządu Rafał Bochenek. Odniósł się w ten sposób do kolejnego nagrania pokazującego salutowanie rzecznikowi MON.
 • "Zostają tylko ci, którzy gną karki przed Misiewiczem"

  "Zostają tylko ci, którzy gną kar... 02:04

  14.02 | Widzę w tym jakąś zemstę na wojsku. Nie mogę sobie tego wytłumaczyć inaczej niż tym, że prezesowi PiS odpowiada to, że armia jest upokarzana - mówił w "Kropce nad i" Tomasz Siemoniak (PO). Były minister obrony narodowej komentował w ten sposób honory, z jakimi przyjmowany jest przez wojsko obecny rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.
 • Stuhr: wstyd mi za aktorów przebranych za żołnierzy, że dają się upokorzyć

  Stuhr: wstyd mi za aktorów przebr... 01:35

  14.02. | Ja się tego boję, tego stanu w sobie, że ja straciłem wiarę w deklaracje polityków - mówił w "Faktach po Faktach" aktor i reżyser Jerzy Stuhr, komentując sytuację w Polsce.
 • Siemoniak: Misiewicz jest symbolem niemocy w PiS

  Siemoniak: Misiewicz jest symbole... 00:37

  7.02.|Nawet sam prezes Kaczyński ani premier Szydło nie są w stanie zwrócić uwagi ministrowi obrony, że Misiewicz to jakaś katastrofa - mówił w "Jeden na jeden" były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak (PO).
 • "W armii na pewno nadawałby się do pracy w kuchni"

  "W armii na pewno nadawałby się d... 00:45

  06.02 | Patrząc na pana Misiewicza i jego poziom przygotowania zawodowego (...) wydaje się, że w armii na pewno nadawałby się do pracy w kuchni - powiedział w "Kropce nad i" b. dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak. Skomentował w ten sposób słowa prof. Andrzeja Zybertowicza, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, który w niedzielę w "Kawie na ławie powiedział o rzeczniku MON: "kilka razy go widziałem i jest to człowiek o silnej osobowości. Tak silnej, że niektórzy wojskowi przed nim drżą".
 • "Prezes Jarosław Kaczyński nie ma wpływu na politykę kadrową"

  "Prezes Jarosław Kaczyński nie ma... 01:21

  6.02. | Pytania dotyczące rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza należy zadawać szefowi tego resortu Antoniemu Macierewiczowi. Klub PiS ani prezes partii Jarosław Kaczyński nie mają wpływu na politykę kadrową w danym urzędzie - podkreśliła w poniedziałek Beata Mazurek (PiS).
 • Mazurek: Kaczyński nie ma wpływu na politykę kadrową urzędów

  Mazurek: Kaczyński nie ma wpływu ... 00:54

  06.02 | W poniedziałek po południu sprawę Misiewicza komentowała rzecznik PiS Beata Mazurek. - Rozumiem, że Bartek Misiewicz jest teraz na urlopie. Pytanie, co zrobi teraz po tym urlopie: czy będzie dalej pełnić funkcję rzecznika, czy też nie? - powiedziała, dodając, że odpowiedzieć może tylko minister Macierewicz lub premier Szydło.
 • Co dalej z Bartłomiejem Misiewiczem?

  Co dalej z Bartłomiejem Misiewiczem? 02:50

  06.02 | Bartłomiej Misiewicz jest pracownikiem Ministerstwa Obrony Narodowej, wykorzystuje teraz urlop - oświadczył szef MON Antoni Macierewicz. Zapowiedział, że złoży wniosek do prokuratury i służb specjalnych o zbadanie, "skąd taka koncentracja wysiłku prowokacyjno-dezinformacyjnego" na osobie Misiewicza.
 • Macierewicz o Misiewiczu: Skąd taka koncentracja wysiłku prowokacyjno-dezinformacyjnego?

  Macierewicz o Misiewiczu: Skąd ta... 02:12

  06.02 | Podczas konferencji prasowej w Muzeum Wojska Polskiego Antoni Macierewicz odpowiadał na pytania dziennikarzy o rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Minister poinformował, że Misiewicz nadal jest jego pracownikiem i przebywa na urlopie. Dodał również, że złożył do prokuratury zawiadomienie, gdyż jego zdaniem osoby, które m.in. miały stworzyć fałszywy profil urzędnika ministerstwa popełniły przestępstwo.
 • Co z Misiewiczem? "Macierewicz jeszcze walczy", "sprawa zostanie rozwiązana"

  Co z Misiewiczem? "Macierewicz je... 04:32

  06.02 | Sprawa Bartłomieja Misiewicza "zostanie rozwiązana, były takie zapowiedzi" - zapowiedział w poniedziałek senator PiS Jan Maria Jackowski. Opozycja domaga się dymisji rzecznika MON i mówi o "chocholim tańcu". Z kolei resort obrony przypomina, że Misiewicz, nadal przebywa na urlopie.
 • Kariera Bartłomieja Misiewicza

  Kariera Bartłomieja Misiewicza 03:08

  Kariera Bartłomieja Misiewicza
 • Marszałek Senatu: limit przypadków Misiewicza został wyczerpany

  Marszałek Senatu: limit przypadkó... 01:55

  06.02 | Uważam, że limit przypadków Misiewicza został wyczerpany. One szkodzą nam wizerunkowo, są zupełnie niepotrzebne - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Antoni Macierewicz już niebawem poinformuje o swoich decyzjach - dodał.
rozwiń

Wypadek Beaty Szydło

 • Prokuratura dostała opinię z zapisów rejestratora limuzyny premier

  Prokuratura dostała opinię z zapi... 02:43

  24.03 | Prokuratura uzyskała opinię z danych rejestratora w rządowym samochodzie audi A8 oraz szereg innych opinii. Poinformowała o tym w piątek Prokuratura Okręgowa w Krakowie, która prowadzi śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Odmówiła jednak podania szczegółów.
 • "Uwaga!" TVN rozmawiała z uczestnikiem wypadku z kolumną Szydło

  "Uwaga!" TVN rozmawiała z uczestn... 07:13

  22.03 | - Mówi, że był w szoku i efekty tego szoku w dalszym ciągu u siebie odczuwa. Ma kłopoty z nauką, nie uczy się tak sprawnie jak wcześniej - relacjonował rozmowę z Sebastianem K., uczestnikiem wypadku z kolumną premier Beaty Szydło, reporter magazynu "Uwaga!". W środę w "Uwadze!" TVN o 19.50 rozmowa z 21-letnim kierowcą.
 • 01.03.2017 | Są dane z czarnej skrzynki, informacji brak. Kiedy szczegóły w sprawie wypadku premier Szydło?

  01.03.2017 | Są dane z czarnej sk... 02:49

  Biegli odzyskali dane z limuzyny, którą jechała premier Beata Szydło. Podobno to dowód o kluczowym znaczeniu dla śledztwa. Jakie specjalne urządzenia miało rządowe audi, jakie rejestrowało dane i czy da się precyzyjnie zrekonstruować wypadek?
 • Zbadają rejestratory z limuzyny premier. "Dowód, który będzie miał kapitalne znaczenie"

  Zbadają rejestratory z limuzyny p... 01:41

  28.02. | Dziś w Krakowie odbędzie się próba odtworzenia zawartości rejestratorów, które znajdowały się w limuzynie premier Beaty Szydło, która uczestniczyła w wypadku 10 lutego w Oświęcimiu - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki.
 • 25.02.2017 | "Były włączone tylko koguty". Jest kolejny świadek, prokuratura zaleca rezerwę

  25.02.2017 | "Były włączone tylko... 03:15

  Dziennikarze TVN24 dotarli do kolejnego świadka wypadku drogowego z udziałem samochodu przewożącego premier. Ludzie, którzy byli na miejscu, mówią zgodnie, że rządowa kolumna nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych. Te relacje stanowią zaprzeczenie zeznań, na które powołuje się prokuratura. Co wynika z czarnej skrzynki? Nic, bo wciąż jej nie odczytano.
 • Kolejny świadek wypadku: widziałem tylko świetlne sygnały

  Kolejny świadek wypadku: widziałe... 00:23

  25.02 | Reporterka TVN24 dotarła do kolejnego świadka wypadku limuzyny rządowej w Oświęcimiu.
 • Prokurator: przesłuchania świadków kontynuowane w przyszłym tygodniu

  Prokurator: przesłuchania świadkó... 00:24

  25.02 | W Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu były wykonywane przesłuchania. Będą kontynuowane w przyszłym tygodniu- powiedział Jacek Para z Prokuratury Okręgowej w Krakowie pytany, czy prokuratura dotarła do świadków odnalezionych przez TVN24.
 • 24.02.2017 | Tajemnica zamiast transparentności. Opozycja przypomina premier, co publicznie obiecała kierowcy seicento

  24.02.2017 | Tajemnica zamiast tr... 03:08

  Premier Beata Szydło zapowiadała pełną transparentność w sprawie wypadku, w którym sama ucierpiała. Publicznie obiecała to podejrzanemu o jego spowodowanie. Teraz opozycja pyta: gdzie ta transparentność, skoro w tej sprawie jej zeznanie jest tajne?
 • Kolejny świadek wypadku z udziałem premier

  Kolejny świadek wypadku z udziałe... 01:52

  24.02 | Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu.
 • Bochenek o przesłuchaniu premier Szydło

  Bochenek o przesłuchaniu premier ... 00:59

  23.02 | Przesłuchanie premier Beaty Szydło w charakterze świadka wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu trwało prawie trzy godziny. Premier opuściła budynek prokuratury po godzinie 18. Na salę nie wpuszczono obrońcy podejrzanego Sebastiana K., Władysława Pocieja.
 • Prawie trzy godziny w kancelarii tajnej. Koniec przesłuchania premier Szydło

  Prawie trzy godziny w kancelarii ... 01:01

  23.02 | Przesłuchanie premier Beaty Szydło w charakterze świadka wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu trwało prawie trzy godziny. Premier opuściła budynek prokuratury po godzinie 18. Na salę nie wpuszczono obrońcy podejrzanego Sebastiana K., Władysława Pocieja.
 • Adwokat Sebastiana K. niewpuszczony na przesłuchanie premier Szydło

  Adwokat Sebastiana K. niewpuszczo... 06:32

  23.02 | Premier Beata Szydło przyjechała w czwartek o godz. 14.30 do krakowskiej Prokuratury Okręgowej. Na godz. 15 przewidziano początek przesłuchania jej w charakterze świadka wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu. Na salę nie wpuszczono obrońcy podejrzanego Sebastiana K., Władysława Pocieja.
rozwiń

Proces ws. śmierci Ewy Tylman

 • Proces ws. śmierci Ewy Tylman. Adam Z. odpowiadał z wolnej stopy

  Proces ws. śmierci Ewy Tylman. Ad... 03:29

  21.03. | Swoim siostrom mówił, że nie pamięta drogi do domu i tego co wydarzyło się nad rzeką. Skarżył im się też na policjantów, którzy mieli wymuszać na nim zeznania i szydzić z jego orientacji seksualnej. Oskarżony Adam Z., po raz pierwszy odpowiadał przed sądem z wolnej stopy. Zeznawały jego siostry i szwagier, a także brat Ewy Tylman.
 • Pełnomocnik rodziny Ewy Tylman o rozprawie

  Pełnomocnik rodziny Ewy Tylman o ... 00:46

  21.03. | - Nie możemy wykluczyć, że znajdzie się coś nowego (obciążającego Adama Z. - dop. red.) - mówi Wojciech Wiza, pełnomocnik rodziny Ewy Tylman. Na najbliższej rozprawie 11 kwietnia przesłuchanych zostanie czterech świadków. Są to uczestnicy imprezy z nocy z 22 na 23 listopada 2015 r., na której byli Adam Z. i Ewa Tylman. Zdaniem pełnomocników rodziny Ewy Tylman, zeznania tej czwórki mogą być kluczowe.
 • Siostra Adama Z. przed rozprawą: "Chce podjąć pracę, ale będzie ciężko"

  Siostra Adama Z. przed rozprawą: ... 01:55

  21.03. | Ewa M. przez złożeniem zeznań rozmawiała z reporterem Faktów TVN Jarosławem Kostkowskim. Jak mówiła, jej brat "jakoś się trzyma" a na ulicach nie spotyka się z wyzwiskami. - Adam stara się jakoś żyć. Chce podjąć pracę, ale będzie ciężko - ktoś musi go jeszcze zatrudnić, a o to będzie trudno - przyznała.
 • Adam Z. wchodzi do sądu z walizką pełną akt

  Adam Z. wchodzi do sądu z walizką... 00:40

  21.03. | Elegancko ubrany, z czapką z daszkiem na głowie, ciągnący za sobą walizkę na kółkach wypełnioną aktami sprawy. tak Adam Z. oskarżony o zabójstwo z zamiarem, ewentualnym Ewy Tylman wszedł we wtorek do sadu. Na pytania dziennikarzy nie odpowiadał. W milczeniu przeszedł korytarzem
 • Siostra Adama Z. mówi o tym, jak wpłynęło na niego zwolnienie z aresztu

  Siostra Adama Z. mówi o tym, jak ... 01:32

  21.03. | Małgorzata Z. mówi o swoim bracie, oskarżonym o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Adam Z. po wyjściu z aresztu nie jest tak zestresowany i przytłoczony jak wcześniej. Zamieszanie znosi "o dziwo dobrze". - Znam swojego brata, wiem jaki jest. Wiem, że nie mógł zrobić tego o co go oskarżają - przekonuje. Cieszy się, że w końcu może rozmawiać z bratem, choć o samej sprawie nie dyskutują. - Im mniej wiemy, tym lepiej dla nas - podkreśla Małgorzata Z.
 • Adam Z. wchodzi do sądu

  Adam Z. wchodzi do sądu 00:12

  21.03. | Oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman odpowiada z wolnej stopy. To efekt tego, że sąd rozważa zmianę kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy
 • Ojciec Ewy Tylman: Jak ja się mam czuć? Nie mam dziecka a przestępca jest na wolności

  Ojciec Ewy Tylman: Jak ja się mam... 00:50

  21.03 | - Człowiek, który ma takie zarzuty, siedzi w domu? Ja nie wiem o co tutaj chodzi - mówi Andrzej Tylman, ojciec Ewy, komentując fakt, że oskarżony o zabójstwo jego córki Adam Z. został zwolniony z aresztu i będzie odpowiadał z wolnej stopy. - Mi się serce kraje, bo nie mam dziecka, a przestępca siedzi na wolności? Jak ja się mam czuć? - pyta. Dzisiaj Adam Z. oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman po raz pierwszy do poznańskiego sądu przyjechał z rodzinnej Piły, a nie z sąsiadującego z gmachem sądu aresztu.
 • Sprawa Ewy Tylman. Adama Z. odpowiada z wolnej stopy

  Sprawa Ewy Tylman. Adama Z. odpow... 02:50

  21.03. | Rusza czwarta rozprawa w sprawie śmierci Ewy Tylman. Oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym odpowiada z wolnej stopy. To efekt tego, że sąd rozważa zmianę kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy
 • Sprawa śmierci Ewy Tylman. Adam Z. wychodzi na wolność

  Sprawa śmierci Ewy Tylman. Adam Z... 01:18

  20.02. | Poznański sąd uchylił oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman Adamowi Z. tymczasowy areszt. Zmienił środek zapobiegawczy na dozór policji, a także zakaz opuszczania kraju. Po godzinie 16 mężczyzna opuścił areszt i odjechał samochodem swojego adwokata. Dziennikarzom odmówił jakichkolwiek komentarzy. W piątek na rozprawie sędzia ogłosiła, że może dojść do zmiany kwalifikacji czynu oskarżonego: z zabójstwa na nieudzielenie pomocy.
 • Adam Z. na wolności. Prokuratura zaskarża decyzję sądu

  Adam Z. na wolności. Prokuratura ... 01:37

  24.02| Do poznańskiego sądu wpłynęło właśnie zażalenie na decyzję w sprawie Adama Z. (oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman). Po 14 miesiącach spędzonych w areszcie chłopak wyszedł na wolność, co oznacza, że będzie odpowiadał z wolnej stopy. Zdaniem prokuratury to nieuzasadniony krok. - Przesłuchani świadkowie nie powiedzieli niczego takiego, co mogłoby radykalnie zmienić przebieg procesu, mówili dokładnie to samo, co w postępowaniu przygotowawczym - twierdzi rzecznik.
 • Sąd uchylił areszt dla Adama Z.

  Sąd uchylił areszt dla Adama Z. 04:27

  20.02 | Poznański sąd uchylił oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman Adamowi Z. tymczasowy areszt. Zmienił środek zapobiegawczy na dozór policji, a także zakaz opuszczania kraju. Już w piątek na rozprawie sędzia ogłosiła, że może dojść do zmiany kwalifikacji czynu oskarżonego: z zabójstwa na nieudzielenie pomocy.
 • "Nie przyznaję się, nie zabiłem". Ruszył proces Adama Z. ws. śmierci Ewy Tylman

  "Nie przyznaję się, nie zabiłem".... 03:03

  03.01 | Właśnie ruszył jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat. Na ławie oskarżonych za pancerna szybą w poznańskim sądzie zasiadł Adam Z. Prokuratura twierdzi, że to on odpowiada za zabójstwo Ewy Tylman, ale oskarżony do morderstwa się nie przyznaje - obciąża za to policjantów o wymuszenie zeznań.
rozwiń

Dekret Trumpa ws. imigracji

 • Hawaje były pierwszym stanem, który zaskarżył nowy dekret imigracyjny Trumpa

  Hawaje były pierwszym stanem, któ... 00:54

  16.03 | Prezydent Trump zapowiedział w środę na wiecu w Nashville, w stanie Tenesse, że odwoła się od werdyktu sędziego federalnego na Hawajach czasowo blokującego jego nowy dekret imigracyjny nawet, jeśli będzie taka potrzeba, do Sądu Najwyższego. "Wygramy"- zapewnił.
 • "Cały świat patrzy". Protest na lotnisku O'Hare po dekrecie Trumpa

  "Cały świat patrzy". Protest na l... 01:18

  "Trump, jesteś zwolniony", "wszyscy jesteśmy imigrantami", "cały świat patrzy". Między innymi takie hasła pojawiły się na proteście przeciwko dekretowi prezydenta Donalda Trumpa zakazującego przyjmowania obywateli z siedmiu krajów, gdzie większość stanowią muzułmanie. Demonstracja odbyła się m.in. na lotnisku O'Hare w Chicago, skąd otrzymaliśmy na Kontakt 24 nagrania.

Oscary 2017

 • Kreacje na czerwonym dywanie

  Kreacje na czerwonym dywanie 00:58

  27.02 | Disneyowskie księżniczki, śnieżna biel, czerń i czerwień, cekiny, pióra i ryzykowne białe smokingi. Specjaliści od mody i stylu dokonują pierwszych podsumowań tegorocznego oscarowego czerwonego dywanu.
 • Izabella Miko obstawia wygraną "La La Land"

  Izabella Miko obstawia wygraną "L... 04:49

  26.02. | - Film piękny, niesamowicie wzruszający. Kocham takie filmy, bo rzeczywiście to jest coś, co wzbudza nadzieję - Izabella Miko, polska aktorka mieszkająca w Hollywood, w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną prognozowała, że statuetka za najlepszy film przypadnie w tym roku musicalowi "La La Land". Wyraziła również nadzieję, że tematy polityczne nie zdominują gali rozdania Oscarów.
 • Kto wygra Oscary? Yola Czaderska-Hayek o faworytach

  Kto wygra Oscary? Yola Czaderska-... 03:13

  26.02. | Godziny dzielą nas od rozpoczęcia wielkiej gali Oscarowej. Reporter "Faktów" TVN spotkał się z Yolą Czaderską-Hayek, która jest członkiem Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood i jako jedyna Polka głosuje podczas rozdania nagród Złotych Globów. Z Marcinem Wroną rozmawiała o gali i filmach, które mogą otrzymać Oskary.
 • "Fences" Denzela Washingtona

  "Fences" Denzela Washingtona 02:18

  22.02.| Film jest adaptacją sztuki Augusta Wilsona z 1983 roku. W 2010 roku pojawiła się kolejna broadwayowska wersja z Washingtonem i Davis w głównych rolach, otrzymali wówczas nagrody Tony. Obydwoje teraz walczą o nagrody akademików filmowych.
 • Zwiastun filmu "Nowy początek" Denisa Villeneuve

  Zwiastun filmu "Nowy początek" De... 02:23

  16.02.| "Nowy początek" nakręcony został na podstawie opowiadania Teda Chianga "Story of Your Life". Amerykańskie wojsko werbuje ekspertkę od lingwistyki, która ma opracować sposób na komunikację z obcymi. Badaczka ma za zadanie ustalić, jakie jest nastawienie przybyszów do ludzi. W głównej roli Amy Adams.
 • "La La Land" z rekordową liczbą nominacji

  "La La Land" z rekordową liczbą ... 03:00

  24.01.| Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła we wtorek nominacje do Oscarów. Musical "La La Land" zdobył rekordową liczbę nominacji - aż 14, w tym we wszystkich najważniejszych kategoriach. Niestety, na tegorocznej ceremonii nie będzie żadnych polskich akcentów.

Kryzys na Ukrainie

 • Rosyjski polityk zamordowany w Kijowie

  Rosyjski polityk zamordowany w Ki... 00:42

  23.03 | Były deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, Denis Woronienkow, został zamordowany w centrum Kijowa - poinformowała policja.
 • Zatrzymania uczestników blokady kolejowej

  Zatrzymania uczestników blokady k... 01:27

  14.03 | Ukraińskie władze zatrzymały ponad 40 uczestników blokady tras kolejowych, prowadzących z terenów pod kontrolą Kijowa do separatystycznych rejonów Donbasu. Stało się to w okolicach stacji kolejowej Krywyj Torec w obwodzie donieckim.
 • Rosyjskie media komentują konflikt w Donbasie

  Rosyjskie media komentują konflik... 03:46

  1.02 | Korespondent "Faktów" TVN w Moskwie Andrzej Zaucha mówił w środowy poranek w TVN24 BiS o reakcjach Moskwy i relacjach rosyjskich mediów na ostatnie wydarzenia w Donbasie.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
 • Zdaniem ekspertów, posłowie zadeklarowali łącznie ponad 12 mld hrywien

  Zdaniem ekspertów, posłowie zadek... 01:00

  27.01 | We wtorek parlament Ukrainy uznał Rosję za agresora, a separatystyczne "republiki" za organizacje terrorystyczne. Za wnioskiem głosowało 271 deputowanych w liczącym formalnie 450 deputowanych parlamencie. Ukraiński parlament wyraził nadzieję, że podobne decyzje podejmą też inne kraje i organizacje międzynarodowe.
 • Demonstracja w Berlinie przed przyjazdem Władimira Putina

  Demonstracja w Berlinie przed prz... 02:15

  19.10 | W Berlinie doszło do demonstracji przeciwko bombardowaniom w mieście Aleppo, w których bierze udział Rosja. Prezydent Rosji w środę weźmie udział w spotkaniu normandzkiej czwórki ws. uregulowania konfliktu w Donbasie. następnie odbyć ma się także jego spotkanie z przywódcami Francji i Niemiec na "rozmowy robocze" w sprawie sytuacji w Syrii.
 • "Kreml mógł się przestraszyć własnej metody: zielonych ludzików"

  "Kreml mógł się przestraszyć włas... 00:58

  20.08 | - W moim przekonaniu Rosja nie wypuści Ukrainy z zębów. Bo to jest jedyny argument, jaki ma - stwierdził w programie "Horyzont" w TVN24 Stanisław Ciosek, były polski ambasador w Moskwie. - Dochodzimy do zasadniczego pytania: czy Rosja jest skłonna stoczyć zbrojną walkę o swoją pozycję w świecie - mówił z kolei dr hab. Andrzej Szeptycki z UW.
 • Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie?

  Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie? 02:23

  16.08 | Nie jestem mięsem armatnim. Nie chcę ginąć ze względu na czyjeś interesy - mówił we wtorek w Odessie jeden z mieszkańców pytany o to, czy byłby w stanie wstąpić do wojska, by bronić Ukrainy. - Będę bronił Ukrainy, bo tu mam dom - powiedział inny.
 • Balcerowicz: Putin może się przeliczyć

  Balcerowicz: Putin może się przel... 03:07

  12.08 | Kijów to piękne, nowoczesne miasto. Nie wyczuwa się w nim obawy - mówił w "Faktach z Zagranicy" prof. Leszek Balcerowicz, doradca prezydenta Petra Poroszenki, komentując napiętą w ostatnich dniach sytuację u naszych wschodnich sąsiadów i możliwe wznowienie konfliktu z Rosją.
 • Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014 roku

  Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014... 00:47

  13.07 | W środę przez kilka godzin kilkunastoosobowa grupa, podająca się za przedstawicieli Automajdanu, uniemożliwiała opuszczenie hotelu w Odessie senatorom PO Janowi Rulewskiemu i Jerzemu Wciśle. Senatorowie mieli się spotkać z matkami ofiar zamieszek z 2 maja 2014 r.
 • Leszek Balcerowicz o doradzaniu w Kijowie

  Leszek Balcerowicz o doradzaniu w... 01:04

  14.05 | - Gdybym z góry wiedział, że jest to sprawa przegrana, to bym się nie zdecydował - mówił o swojej funkcji doradcy władz Ukrainy Leszek Balcerowicz. W programie „Horyzont” w TVN24 zapewniał, że efekty pierwszych trzech tygodni pracy w Kijowie są „obiecujące”.
 • Polityczny ferment na Ukrainie to to, na co czeka Władimir Putin - mówił Jan Piekło

  Polityczny ferment na Ukrainie to... 01:59

  11.04 | - Putin czeka tylko, żeby uruchomił się trzeci Majdan i żeby agenci FSB, i siły związane z byłą Partią Regionów, były tzw. siłą reformatorską - wyjaśniał w programie "Fakty z zagranicy" Jan Piekło, dyrektor Fundacji Polsko-Ukraińskiej Pauci.
rozwiń

Wojna domowa w Syrii

 • Walki wokół Damaszku nie ustają

  Walki wokół Damaszku nie ustają 01:13

  23.03 | Walki toczące się w Syrii wokół Damaszku odcięły ok. 300 tysięcy ludzi od pomocy humanitarnej - alarmuje szef grupy roboczej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw pomocy humanitarnej Jan Egeland. Potrzebne są przerwy w walkach, by zapewnić pomoc potrzebującym - dodał.
 • Rosyjscy żołnierze w północnej Syrii

  Rosyjscy żołnierze w północnej Syrii 01:05

  21.03 | Rosyjski resort obrony zdementował w poniedziałek doniesienia, jakoby Rosja planowała utworzenie nowej bazy wojskowej na terytorium Syrii. Wcześniej tego dnia, jak informował Reuters, kurdyjska milicja twierdziła, że zawarła porozumienie z Rosją w sprawie założenia w północno-zachodniej Syrii rosyjskiej bazy wojskowej i że celem tego przedsięwzięcia ma być m.in. szkolenie jednostek kurdyjskich
 • Intensywne walki na przedmieściach Damaszku

  Intensywne walki na przedmieściac... 01:35

  21.03 | Rebelianci syryjscy zaatakowali główne skrzyżowanie drogowe prowadzące m.in. do centrum Damaszku. Operację wykonano w ramach ofensywy mającej na celu odzyskanie terenów odbitych im w weekend przez wojska rządowe - poinformowali rebelianci i państwowe media.
 • Zacięte walki na przedmieściach Damaszku

  Zacięte walki na przedmieściach D... 01:08

  20.03 | Bojownicy Frontu Lewantu (dawniej Syryjska Al-Kaida ) oraz współdziałający z nimi oddział sojuszu dżihadystycznego Tahrir al-Szam wyparli w niedzielę syryjskie siły rządowe z pozycji zajmowanych na dalekich przedmieściach Damaszku - Jobar i Al-Kabun.
 • Damaszek. Zamach na gmach sądu

  Damaszek. Zamach na gmach sądu 00:29

  15.03 | Co najmniej 25 osób zginęło w zamachu samobójczym, do którego doszło w środę w Pałacu Sprawiedliwości, głównym gmachu sądowym w centrum Damaszku. Wiele osób odniosło rany - informuje AFP, powołując się na syryjską policję.
 • Zamach na pielgrzymów w Damaszku. Ponad 70 ofiar

  Zamach na pielgrzymów w Damaszku.... 01:01

  12.03. | Syryjski sojusz dżihadystyczny Tahrir al-Szam, w którego skład wchodzi dawniej związana z Al-Kaidą grupa Dżabhat Fatah al-Szam, przyznał się w niedzielę do przeprowadzenia sobotnich zamachów na szyickich pielgrzymów w Damaszku, w których zginęło ok. 70 osób.
 • Amerykańskie wojsko w Syrii

  Amerykańskie wojsko w Syrii 01:05

  10.03 | Tam gdzie do walki z dżihadystami do tej pory Amerykanie wysyłali jedynie trzymających się cienia komandosów, pojawili się teraz żołnierze z ciężkim sprzętem i łopoczącymi gwieździstymi sztandarami. Waszyngton wyraźnie spuścił ze smyczy wojskowych walczących z tzw. Państwem Islamskim. W irackim Mosulu Irakijczycy twierdzą, że kilka tajemniczych "dużych pojazdów" Amerykańskich całkowicie sparaliżowało do tej pory bardzo aktywne drony dżihadystów.
 • W Syrii trwają walki z bojownikami tzw. Państwa Islamskiego

  W Syrii trwają walki z bojownikam... 00:45

  7.03 | Mimo rozejmu, w Syrii trwają walki z bojownikami tzw. Państwa Islamskiego. Z dżihadystami niezależnie od siebie walczy syryjska armia wspierana przez Rosjan, syryjscy Kurdowie wspierani przez USA oraz rebelianci wspierani przez Turcję.
 • Walki na przedmieściach Rakki. Zaciska się okrążenie miasta

  Walki na przedmieściach Rakki. Za... 00:44

  7.03 | Szefowie sztabów armii Stanów Zjednoczonych, Rosji i Turcji spotkali się w celu przedyskutowania rozwoju sytuacji w Syrii i Iraku - poinformowała we wtorek turecka armia. O planowaniu takiego spotkania wcześniej nie informowano. Spotkanie ma miejsce w czasie, gdy Turcja i USA spierają się o udział sił kurdyjskich w walkach z dżihadystami.
 • W okolice Manbidżu napływają uchodźcy z prowincji Aleppo

  W okolice Manbidżu napływają ucho... 01:12

  Turecka armia i współdziałające z nią syryjskie ugrupowania rebelianckie zaatakowały kontrolowane przez sprzymierzone z USA milicje wioski w pobliżu miasta Manbidż na północnym zachodzie Syrii - poinformował rzecznik tych milicji.
 • Komisja śledcza ONZ o zbrodniach w Aleppo

  Komisja śledcza ONZ o zbrodniach ... 00:19

  01.03 | Wszystkie strony syryjskiego konfliktu, które brały udział w bitwie o Aleppo zakończonej 22 grudnia 2016 roku zajęciem całego miasta przez reżim prezydenta Baszara el-Asada, popełniały tam zbrodnie wojenne - wynika z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
rozwiń

Obraz świata

 • Będzie trudniej o wizę do USA

  Będzie trudniej o wizę do USA 01:58

  24.03 | Dostanie wizy do Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze trudniejsze. Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozesłała do wszystkich swoich ambasad na świecie nowe zalecenia, które mają skomplikować procedurę wizową. I nie chodzi tu o obywateli z krajów podwyższonego ryzyka, czyli podejrzewanych o terroryzm. Od tej pory konsulowie mają już na etapie starania się o wizę wyłapywać ludzi, którzy mogą w USA podjąć się nielegalnej pracy. Relacja reportera "Faktów" TVN Marcina Wrony dla "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.
 • Przywócy Unii Europejskiej u papieża Franciszka

  Przywócy Unii Europejskiej u papi... 00:48

  24.03.2017 | W Watykanie papież Franciszek spotkał się z przywódcami krajów Unii Europejskiej i szefami unijnych instytucji, którzy przybyli do Wiecznego Miasta na obchody 60- lecia Traktatów Rzymskich. Na audiencji jest premier Beata Szydło. Oprócz szefów państw i rządów 27 krajów członkowskich na audiencji stawili się przewodniczący: Komisji Europejskiej - Jean-Claude Juncker, Parlamentu Europejskiego - Antonio Tajani i Rady Europejskiej - Donald Tusk. To pierwsze spotkanie Franciszka ze wszystkimi przywódcami UE i krajów członkowskich jednocześnie.
 • Australijska fregata typu Adelaide

  Australijska fregata typu Adelaide 00:58

  24.03 | Prace nad zbudowaniem nowych okrętów dla powoli dogorywającej Marynarki Wojennej są nieustannie odsuwane w czasie. Coraz głośniej mówi się natomiast o kupieniu kolejnych używanych, które mniejszym kosztem pozwolą załatać dramatyczne braki. Jak powiedział w sejmie przedstawiciel prezydenckiego BBN, są prowadzone "zaawansowane prace" nad kupieniem dwóch australijskich fregat typu Adelaide. - Jest to zdecydowanie warte rozważenia, byłbym za tym - mówi tvn24.pl Dawid Kamizela z miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa".
 • Le Pen u Putina. Zapewnia, że nie zabiegała o rosyjskie pieniądze dla swojej partii

  Le Pen u Putina. Zapewnia, że nie... 01:04

  24.03.2017 | Szefowa Frontu Narodowego i kandydatka na prezydenta Marine Le Pen oceniła w piątek w Moskwie, że obecny "wrogi" stosunek władz Francji do Rosji nie jest uzasadniony. Po wizycie w parlamencie Le Pen spotkała się z Władimirem Putinem, który zapewnił, że Moskwa "w żaden sposób nie chce wpływać" na kampanię wyborczą we Francji. Le Pen oświadczyła zaś, że jeśli zostanie prezydentem, podejmie starania o "szybkie" zniesienie sankcji nałożonych przez Unię na Rosję.
 • Próbowali przemycić lwiątko wśród 2245 papużek. Było schowane w torbie

  Próbowali przemycić lwiątko wśród... 01:07

  23.03 | Ukraińscy strażnicy graniczni udaremnili przemyt lwiątka. Funkcjonariusze znaleźli je w okolicach Odessy w samochodzie dostawczym, którym przewożono ponad dwa tysiące papużek. Zatrzymano kierowcę i dwóch pasażerów auta. Mają im być postawione zarzuty. Lwiątko było schowane w sportowej torbie przykrytej kocem. Przewieziono je do odeskiego zoo.
 • Terror na moście Westminsterskim. Nagranie świadka

  Terror na moście Westminsterskim.... 01:41

  23.03 | Świadek nagrał chwile tuż po zamachu terrorystycznym na Moście Westminsterskim w centrum Londynu. W środę po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi, a następnie próbował dostać się na teren pobliskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa. Poza nim zginęły trzy osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.
 • 19-latek podejrzany o groźby wobec ośrodków żydowskich

  19-latek podejrzany o groźby wobe... 00:39

  23.03 | 19-letni Żyd z podwójnym obywatelstwem izraelskim i amerykańskim został zatrzymany w Izraelu w związku z podejrzeniami, że stał za fałszywymi alarmami bombowymi w rożnych organizacjach żydowskich w USA, Nowej Zelandii i Australii - podała policja.
 • "Czy on się zbliża?", "Wracajcie!". Nagranie z brytyjskiego parlamentu

  "Czy on się zbliża?", "Wracajcie!... 00:56

  23.03 | Członek Izby Gmin David Davis udokumentował chwile paniki, jaka wybuchła w gmachu brytyjskiego parlamentu w czasie środowego ataku. Samotny zamachowiec zabił trzy i ranił co najmniej czterdzieści osób na ulicach Londynu. Film opublikowany przez Davisa przedstawia ludzi biegnących korytarzami gmachu parlamentu, słychać również nawoływania do ucieczki. Premier Theresa May przekazała, że terrorysta był Brytyjczykiem obserwowanym przez tajne służby w związku z podejrzeniami o islamski ekstremizm. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tak zwane Państwo Islamskie.
 • Kaczyński o spotkaniu z May: to nic nadzwyczajnego

  Kaczyński o spotkaniu z May: to n... 01:14

  23.03.| Żałujemy decyzji brytyjskiej, ale bardzo chcielibyśmy, by Wielka Brytania utrzymała ścisłe związki z UE, z Europą - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Londynie, przed spotkaniem z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.
 • Kaczyński spotka się z premier May

  Kaczyński spotka się z premier May 02:22

  23.03.| Przebywający w Londynie Jarosław Kaczyński spotka się z premier Wielkiej Brytanii w czwartek o godzinie 16:45 czasu polskiego - wynika z informacji korespondenta "Faktów" TVN Macieja Worocha, uzyskanych z biura prasowego brytyjskiej premier.
 • Rosyjski polityk zamordowany w Kijowie

  Rosyjski polityk zamordowany w Ki... 00:42

  23.03 | Były deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, Denis Woronienkow, został zamordowany w centrum Kijowa - poinformowała policja.
 • Pożar i wybuchy w największym ukraińskim składzie amunicji

  Pożar i wybuchy w największym ukr... 00:26

  23.03.| Od wczesnych godzinnych porannych płoną i wybuchają w czwartek największe składy amunicji na Ukrainie, które znajdują się w pobliżu miasta Bałaklija w obwodzie charkowskim. Władze ewakuowały okolicznych mieszkańców i wytyczyły tam strefę bezpieczeństwa.
rozwiń

Wideo dnia

 • Juncker uściskiem, Szydło pocałunkiem w dłoń. Powitanie z papieżem

  Juncker uściskiem, Szydło pocałun... 00:47

  24.03 | Papież Franciszek w piątek przyjął w Sala Regia w Watykanie 27 szefów państw i rządów krajów Unii Europejskiej oraz przywódców unijnych instytucji, którzy przybyli do Wiecznego Miasta na sobotnie obchody 60-lecia Traktatów Rzymskich. Na audiencji była także premier Beata Szydło. "Szkło kontaktowe" zrobiło zestawienie pokazujące, jak liderzy witali się z papieżem.
 • Spędziła samotnie pięć dni na pustyni. Zawiódł GPS

  Spędziła samotnie pięć dni na pus... 01:21

  24.03 | Studentka z Arizony spędziła samotnie na pustyni pięć dni, ponieważ zawiódł ją GPS. Amber Vanhecke pojechała zwiedzić okolice Wielkiego Kanionu. Zaufała wskazówkom samochodowej nawigacji i skręciła nie tam, gdzie powinna. Po dwóch dniach jazdy, z przerwami na obozowanie i nocleg, w aucie skończyło się paliwo. Była też na granicy zasięgu telefonii komórkowej…
 • Prezydent Andrzej Duda przyjął w Piotrkowie Trybunalskim prezydenta Węgier Janosa Adera

  Prezydent Andrzej Duda przyjął w ... 01:15

  24.03.2017 | Prezydent Andrzej Duda uroczyście przywitał w piątek po południu prezydenta Węgier Janosa Adera na Zamku Królewskim w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie rozpoczynają się obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które potrwają do soboty.
 • Wrak promu Sewol podniesiony z morskiego dna

  Wrak promu Sewol podniesiony z mo... 00:41

  24.03 | Z dna morskiego podniesiony został południowokoreański prom, który zatonął niespełna trzy lata temu powodując śmierć 304 osób na pokładzie. Rodziny ofiar liczą, że pomoże to w śledztwie oraz pozwoli na odnalezienie zaginionych jak dotąd ciał dziewięciu ofiar katastrofy.
 • Trzylatka zdjęła papieżowi piuskę. Franciszek zaniósł się śmiechem

  Trzylatka zdjęła papieżowi piuskę... 00:30

  23.03 | Trzyletnia Amerykanka Estella razem z rodzicami zwiedzała Rzym i pojechała do Watykanu na spotkanie z papieżem. Oto nagranie, które sprawiło że stała się sensacją internetu. Prawie udało się jej zabrać na pamiątkę papieskie nakrycie głowy po tym gdy sprytnie odwróciła uwagę biskupa Rzymu.
 • Uciekał policjantom, w ulewie gnał pod prąd. Staranował radiowóz, padły strzały

  Uciekał policjantom, w ulewie gna... 01:00

  22.03. Jednemu z internautów udało się nagrać moment, jak 28-letni mężczyzna pod prąd drogą szybkiego ruchu ucieka przed policją. Wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz czeka na postawienie zarzutów.
 • "Nosi pan pod togą krótkie spodenki?". Senator przepytywał sędziego

  "Nosi pan pod togą krótkie spoden... 00:36

  22.03 | "Mój, nastoletni syn chciałby wiedzieć czy wolałby pan walczyć z setką koni wielkości kaczki, czy z jedną kaczką wielkości konia?", "Z kolei mój brat pyta, czy pod sędziowską togą nosi pan czasami krótkie spodenki i sportową koszulkę?" - między innymi na takie pytania, przekazane przez członków rodziny jednego z polityków, odpowiadał Neil Gorsuch, nominowany przez prezydenta Donalda Trumpa na sędziego Sądu Najwyższego. Gorsuch stawił się przed senacką komisją sprawiedliwości. Jeśli pod koniec kwietnia uzyska aprobatę izby wyższej, będzie najmłodszym sędzią Sądu Najwyższego wybranym w ostatnich 25 latach.
 • Labrador najpopularniejszym w Stanach Zjednoczonych po raz 26

  Labrador najpopularniejszym w Sta... 00:36

  22.03 | Labrador retriever to najpopularniejsza rasa psów w Stanach Zjednoczonych - wynika z najnowszego raportu Amerykańskiego Klubu Kynologicznego, największej krajowej organizacji tego typu. Labradory zajęły pierwsze miejsce po raz 26. z rzędu. Kolejne miejsca przypadły owczarkom niemieckim, golden retrieverom, buldogom angielskim, beaglom, buldogom francuskim, pudlom, rottweilerom, Yorkshire terrierom i bokserom. Labradory, wbrew nazwie, pochodzą z należącej do Kanady wyspy Nowa Fundlandia. Są wykorzystywane między innymi jako psy myśliwskie, ratownicze i asystujące.
 • "Raz się żyje". Wjechali konno do hipermarketu

  "Raz się żyje". Wjechali konno do... 00:40

  22.03 | Dwóch mieszkańców Houston w Teksasie wywołało sensację, wjeżdżając na koniach do miejscowego hipermarketu. Ich przejażdżka między sklepowymi półkami trwała około dwóch minut, ale zdążyła wywołać oburzenie zarządu sklepu i lokalnej organizacji broniącej praw zwierząt. Mężczyźni zgodnie stwierdzili, że miał to być niewinny żart. - Chcieliśmy sprawić, żeby ludzie rozpogodzili się i trochę pośmiali. Nie chcieliśmy nikogo przestraszyć. Po prostu raz się żyje - stwierdził Woody Fields, jeden z jeźdźców.
 • Tysiące rąk wzniesionych w stronę słońca. Meksykanie powitali wiosnę

  Tysiące rąk wzniesionych w stronę... 00:41

  22.03 | U stóp Piramidy Słońca w ruinach starożytnego miasta Teotihuacan odbyła się ceremonia powitania wiosny. Wiele osób wierzy, że tego dnia można otrzymać od Słońca energię, która doda sił w życiu. W jej uzyskaniu miały pomóc białe stroje i wyciągnięte w górę ręce. Uczestnicy weszli na szczyt piramidy, żeby, jak mówili, pogodzić się ze wszechświatem.
 • Szydło przyjeżdża na spotkanie z prezydentem

  Szydło przyjeżdża na spotkanie z ... 00:45

  22.03.| Treść polskich propozycji do Deklaracji Rzymskiej była jednym z tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło w pałacu Prezydenckim.
 • Obrazy Van Gogha warte 100 milionów euro wróciły do Amsterdamu

  Obrazy Van Gogha warte 100 milion... 00:32

  21.03 | Dwa obrazy Vincenta van Gogha, których wartość wyceniono na około 100 milionów euro, po 14 latach nieobecności wróciły do Amsterdamu. "Widok morza w Scheveningen" i "Wyjście kongregacji z kościoła w Nuenen”, pochodzące z wczesnego okresu twórczości artysty, skradziono z Muzeum van Gogha w 2002 roku. We wrześniu ubiegłego roku odnaleziono je w domu członka kamorry w miejscowości Castellamare di Stabia koło Neapolu. Były wyjęte z ram i owinięte w tkaninę, ale stan określono jako dobry. Według włoskich śledczych, Raffaele Imperiali miał zapłacić za nie około 5 milionów euro. Gangster został zaocznie skazany za handel narkotykami, najprawdopodobniej ukrywa się w Dubaju.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Śmigłowiec i antyteroryści nad miastem. Policja:to ćwiczenia

  Śmigłowiec i antyteroryści nad mi... 00:14

  24.03 | Latający nad miastem śmigłowiec i funkcjonariusze wspinający się się po linach - taki widok obserwowali mieszkańcy Rzeszowa. W stolicy województwa podkarpackiego zorganizowano ćwiczenia policyjnych antyterrorystów, strażaków, żołnierzy oraz funkcjonariuszy straży granicznej. Nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Szaleńcza jazda i centymetry od wypadku

  Szaleńcza jazda i centymetry od w... 00:43

  23.03 | Pędził pasem do skrętu w prawo, prawie zderzył się z innymi samochodami, a później wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Mowa o kierowcy audi, który trasie z Błonia do Warszawy za nic miał przepisy i bezpieczeństwo innych. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24. Ekspert nie ma wątpliwości: za takie zachowanie kierowca audi powinien stracić prawo jazdy.
 • "Usłyszałem krzyk", "ludzie uciekali, bali się". Relacje Polaków z Londynu

  "Usłyszałem krzyk", "ludzie uciek... 01:13

  22.03 | - Helikoptery zaczęły krążyć, było mnóstwo policji. Widziałem ludzi leżących na drodze - relacjonował pan Remigiusz, który przejeżdżał przez Most Westminsterski po ataku w Londynie. Na Kontakt 24 piszą również inny Polacy, którzy opowiadają o tym co działo się tuż po zdarzeniu. Brytyjska policja podaje, że cztery osoby nie żyją, a co najmniej 20 osób zostało rannych.
 • Reporterzy 24 pokazują swoje psy

  Reporterzy 24 pokazują swoje psy 02:02

  22.03 | Labrador retriever - psy tej rasy wygrały w rankingu American Kennel Club na najpopularniejsze czworonogi w Stanach Zjednoczonych. O popularności tych psów może świadczyć także fakt, że czołową pozycję w tym rankingu labrador zdobywa po raz 26. z rzędu. Na drugim miejscu znalazły się owczarki niemieckie, następnie buldogi i beagle. Reporterzy 24 pokazali, jakie psy lubią najbardziej.
 • "Krąży nad moim osiedlem". Reporterzy 24 na tropie samolotu NATO

  "Krąży nad moim osiedlem". Report... 00:24

  21.03 | Wojskową maszynę zaobserwowali dzisiaj Reporterzy 24 nad Wrocławiem. Jak relacjonowali, nad ich głowami krążył samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia systemu AWACS wykorzystywany przez NATO. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych podkreśla, że to ćwiczenia. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Kierowcy stoją, autokar jedzie. Przez zamknięty przejazd, chwilę przed szynobusem

  Kierowcy stoją, autokar jedzie. P... 00:52

  19.03 | Opuszczone rogatki, migające czerwone światło i autokar, który mimo wyraźnych sygnałów, przejeżdża przez zamknięty przejazd kolejowy. Nagranie z okolic Wolsztyna w Wielkopolsce otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak informuje PKP PLK, z powodu awarii, rogatki na przejeździe były opuszczone około 20 minut. Jak widać na filmie, nie wszystkim kierowcom wystarczyło cierpliwości.
 • Płomienie na autostradzie. Policja szuka właściciela auta

  Płomienie na autostradzie. Policj... 00:51

  BMW stanęło w płomieniach na autostradzie A4 w okolicach Jawora (woj. dolnośląskie). Policja ustala, kto jechał autem - okazało się bowiem, że osób podróżujących samochodem nie było na miejscu. Nagranie z miejsca zdarzenia oraz informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Hoss" schwytany. Nagranie Reportera 24 z akcji służb

  "Hoss" schwytany. Nagranie Report... 01:05

  17.03 | Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, ukazujące moment, w którym policjanci weszli do jednego z bloków na warszawskim Żoliborzu. To tam, w wynajmowanym mieszkaniu, ukrywał się poszukiwany mężczyzna o pseudonimie "Hoss". - Zatrzymanie przebiegło dynamicznie, mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu - poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.
 • Hala produkcyjna w ogniu. Straż: zawaliła się część dachu

  Hala produkcyjna w ogniu. Straż: ... 00:31

  16.03 | 18 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem, który pojawił się w hali produkcyjnej w Świebodzicach (woj. dolnośląskie). Jak informują służby, zawaliła się część dachu. Nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Przemknęła tuż przed wózkiem inwalidzkim. Będzie przesłuchana

  Przemknęła tuż przed wózkiem inwa... 00:21

  16.03 | - Kierowca nie hamował. Zacząłem trąbić, by ostrzec pieszych - relacjonował Maciej, który był świadkiem niebezpiecznej sytuacji na pasach w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie). Nadjeżdżający samochód nieomal potrącił tam osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim oraz jej opiekuna. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Przejechał tuż za pieszym, ten się zachwiał. "Miałem już przed oczami, jak wpada na maskę"

  Przejechał tuż za pieszym, ten si... 00:19

  15.03 | Kierowca samochodu o milimetry minął pieszego na przejściu jednej z ulic Wałbrzycha (woj. dolnośląskie). Po przejeździe auta pieszy miał problem z utrzymaniem równowagi. - Miałem już przed oczami widok, jak ten pieszy wpada na maskę auta - relacjonował Piotr, autor nagrania przesłanego na Kontakt 24. Jak informuje policja, w tym przypadku, winny jest zarówno kierowca, który się nie zatrzymał, jak i sam pieszy, bo on nie upewnił się, czy może swobodnie przejść.
 • Rozbite auta na obwodnicy Trójmiasta. Kobieta i dziecko w szpitalu

  Rozbite auta na obwodnicy Trójmia... 00:26

  14.03. | Cztery samochody osobowe zderzyły się na obwodnicy Trójmiasta. Ranna została kobieta i 5-letnie dziecko. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

 • Pogoda dziś

  Pogoda dziś 00:45

  25.03 | Sobota zapowiada się bardzo przyjemnie. Polska dostanie się pod wpływ pogodnego wyżu znad Wysp Brytyjskich, dlatego niemal wszędzie na niebie zaświeci słońce. Zachmurzy się i popada jedynie na północnym wschodzie, gdzie zaznaczy się skraj niżu z frontem atmosferycznym.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:17

  24.03 | W nocy kierowcy w części kraju będą musieli jechać ostrożnie z uwagi na ograniczające widzialność mgły. W sobotę lokalnie utrudnieniem dla zmotoryzowanych stanie się deszcz.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 00:58

  24.03 | W całym kraju wilgotność będzie niska - najniższa na południu i zachodzie (poniżej 50 procent). Niemal wszędzie odczujemy komfort termiczny, chłodno zrobi się jedynie na północnym wschodzie. Tam również pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie, a w innych regionach biomet będzie korzystny.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:25

  19.03 | Aktywny niż, który przeszedł nad Polską w weekend sprowadził do nas zimne powietrze z północy. Teraz niż odsuwa się na wschód Europy i zabierze ze sobą chłodną pogodę.
 • Wiosna zawitała do Chin. Dolina rzeki Yulong zakwitła bujną zielenią

  Wiosna zawitała do Chin. Dolina r... 00:59

  20.03 | Do chińskiej prowincji Kuejczou zawitała wiosna. W dolinie rzeki Yulong zakwitły łąki i wiśniowe sady. Taki widok najlepiej podziwiać z powietrza.
 • TVN Meteo zawsze pod ręką

  TVN Meteo zawsze pod ręką 00:21

  13.01 | Z TVN Meteo pogoda już nigdy Cię nie zaskoczy. Teraz możesz oglądać kanał na żywo w internecie. Zobacz, jakie to proste.
 • Auta "tańczyły" na lodzie. Śnieżyca sparaliżowała Rumunię

  Auta "tańczyły" na lodzie. Śnieży... 00:43

  04.12 | Zima uderzyła w Rumunię - obfite opady śniegu sparaliżowały tam drogi w środkowej części kraju. Bardzo śliska nawierzchnia spowodowała liczne utrudnienia. Zobacz daremną walkę kierowców.
 • Było jednym z najpiękniejszych miasteczek. Teraz to gruzowisko

  Było jednym z najpiękniejszych mi... 01:02

  25.08 | Amatrice było zaliczane do najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Było, bo po nocnym trzęsieniu ziemi leży w gruzach. To, jak wielkie zniszczenia spowodowało trzęsienie ziemi, najlepiej widać z powietrza.
 • Rwące potoki na ulicach

  Rwące potoki na ulicach 01:50

  30.05 | Na skutek burz ulice w miastach w Niemczech w mgnieniu oka zamieniły się w rwące potoki. Powódź przyczyniła się do śmierci trzech osób. Miejscami w ciągu doby spadło ponad 60 l/mkw. deszczu.
 • Trzęsienie ziemi w Ekwadorze

  Trzęsienie ziemi w Ekwadorze 00:45

  17.04 | Co najmniej 41 zabitych w wyniku trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
 • Internauci go pokochali. "Wampirzy" jeż gwiazdą Instagrama

  Internauci go pokochali. "Wampirz... 00:51

  27.04 | Gwiazdą internetu zostać nie trudno. Udało to się to również jeżowi o imieniu Huff. Jego właścicielkę rozweselał na tyle, że postanowiła tym szczęściem podzielić się z innymi. (http://www.tvn24.pl)
 • Ponad 100 interwencji Straży Pożarnej

  Ponad 100 interwencji Straży Poża... 02:44

  30.11| Ogromne zniszczenie spowodował wiatr w województwie lubelskim. Są pozrywane dachy i poprzewracane drzewa. Najbardziej ucierpiał dach masarni w Nasutowie. Jego kawałki zniszczyły 7 zaparkowanych w pobliżu samochodów.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • "Ręka Boga" Maradony 31 lat później

  "Ręka Boga" Maradony 31 lat później 00:41

  16.03 | 31 lat po słynnym golu ręką strzelonym w ćwierćfinale mistrzostw świata z Anglią, Diego Maradona odtworzył swój niesławny wyczyn w Korei Południowej. Tym razem podczas mini meczu z okazji promocji Mistrzostw Świata do lat 20.
 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Żniwo medalowe Polaków. Są najlepsi w Europie

  Żniwo medalowe Polaków. Są najlep... 00:42

  06.03 | Polska z dorobkiem dwunastu kr