"Fakty" z 26 maja

 • Zwolnienia, dyscyplinarki, kontrola monitoringu. Pierwsze decyzje nowego szefa dolnośląskiej policji

  Zwolnienia, dyscyplinarki, kontro... 03:56

  Nowy komendant wojewódzki wyciąga wnioski ze sprawy śmierci Igora Stachowiaka. I tego, co potem się działo, co skrzętnie dokumentował ojciec 25-latka. W policji ma już nie być miejsca na nękanie ludzi i zacieranie śladów. Za jedno i za drugie ktoś musi odpowiedzieć.
 • Stachowiak był agresywny? Wersja policji kontra nagrania z monitoringu

  Stachowiak był agresywny? Wersja ... 03:12

  Igor Stachowiak miał zostać zatrzymany z powodu agresywnego zachowania - tak twierdzili policjanci. Mieli też zapewniać, że zmarł, bo spadł z krzesła. Co naprawdę się stało, widziała już cała Polska na nagraniach z paralizatora. Jak więc się to zaczęło? Analizujemy zdjęcia z miejskiego monitoringu.
 • Groźby, emocje i "argumenty" akustyczne. Sejmowy spór o tabletkę "dzień po"

  Groźby, emocje i "argumenty" akus... 03:07

  Tak zwane pigułki "dzień po" będą tylko na receptę. PiS postawiło na swoim, choć w Sejmie była burza. Poszło o prawa kobiet i ochronę życia. Była mowa o parasolkach, a także o szatanie.
 • Reprymenda Donalda Trumpa. Skrytykował członków NATO za brak solidarności finansowej

  Reprymenda Donalda Trumpa. Skryty... 01:35

  Donald Trump na szczycie NATO w Brukseli skrytykował 23 kraje członkowskie za brak solidarności finansowej. Jak zapowiedział prezydent USA, Pakt Północnoatlantycki będzie się koncentrował na walce z tzw. Państwem Islamskim, ale nie zapomni o dotychczasowych zobowiązaniach. Komentatorzy zauważają, że Trump nie potwierdził, iż zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" dalej obowiązuje.
 • "Wizerunkowa klapa", "turyści, a nie współdecydenci". Opozycja krytykuje polską delegację na szczyt NATO

  "Wizerunkowa klapa", "turyści, a ... 03:12

  Prezydent Andrzej Duda na szczycie zamienił kilka słów z Donaldem Trumpem z nadzieją na kontynuowanie rozmowy w Polsce. Dłużej rozmawiał z prezydentem Francji Emanuelem Macronem. Nie zdradził wielu szczegółów. Podkreślał, że nie było łatwo.
 • Piękne widoki, trudne tematy. Szczyt G7 na Sycylii

  Piękne widoki, trudne tematy. Szc... 01:23

  W Taorminie na Sycylii rozpoczęło się spotkanie przywódców grupy G7. To kolejny etap europejskiej podróży prezydenta USA, Donalda Trumpa. Tematami rozmów były główne problemy dzisiejszego świata, takie jak uchodźcy, globalny handel czy klimat. W powszechnej opinii to jeden z najtrudniejszych szczytów Grupy w historii, gdyż światowi przywódcy różnią się w kilku kluczowych sprawach.
 • Miał okaleczyć młode kobiety "tulipanem". Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

  Miał okaleczyć młode kobiety "tul... 00:42

  Zarzut usiłowania zabójstwa dwóch kobiet usłyszał mężczyzna podejrzany o ich okaleczenie w centrum Katowic. Miał dokonać tego czynu za pomocą rozbitej butelki. 26-letni Sebastian K. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nie przyznaje się do winy. Policja zatrzymała również pozostałych dwóch napastników. - Jestem zadowolona, że sprawca jest znaleziony - mówi poszkodowana Elwira.
 • Dwaj strażacy zginęli w pożarze hali w Białymstoku. To pierwsze śmiertelne wypadki od 6 lat

  Dwaj strażacy zginęli w pożarze h... 02:35

  Dwóch strażaków zginęło podczas gaszenia pożaru w hali w Białymstoku. Weszli na podwieszany sufit, który runął. Taka konstrukcja w ogóle nie powinna znaleźć się w budynku, który się palił. Jeden osierocił małe dziecko, drugi wkrótce miał zostać ojcem. Straż pożarna jest w żałobie. Komendant główny na konferencji nie krył wzruszenia. Od sześciu lat żaden zawodowy strażak nie zginął na służbie. Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania pożaru.
 • Usunął ambonę i ołtarz. Góralskie śledztwo i spór o władzę proboszcza w kościele

  Usunął ambonę i ołtarz. Góralskie... 02:42

  Z kościoła w Kościelisku zniknęły ambona, żyrandol, ołtarz i stare góralskie zdobienia. Nie zostały skradzione ani zniszczone. Usunął je proboszcz. Parafianie protestują i przekonują, że przecież te rzeźby wykonali ich przodkowie. Ołtarz znaleziono w szopie, ale nie wszystko wróciło na miejsce. Proboszcz mówi, że nie wie gdzie jest ambona. Jak podkreśla konserwator zabytków, Paweł Dziuba, była ona wpisana na listę zabytków. Zdaniem parafian, proboszcz od 10 lat robi z kościołem co chce.
 • W weekend piękna pogoda. W przyszłym tygodniu możliwe gwałtowne burze

  W weekend piękna pogoda. W przysz... 00:47

  Na weekend synoptycy zapowiadają bardzo dobrą pogodę. Będzie świeciło słońce, a w niedzielę nad Polskę przyjdą upały nawet do 28 stopni. W nowym tygodniu będzie jeszcze cieplej, ale w wielu miejscach kraju mogą wystąpić gwałtowne burze z deszczem i gradem.
 • "Najważniejsza osoba w naszym życiu". Dzień Matki także w szpitalach

  "Najważniejsza osoba w naszym życ... 02:13

  W piątek obchodzony był Dzień Matki. Fundacja Dr Clown postanowiła z tej okazji zadbać o mamy, przebywające z dziećmi w szpitalach. Mogły one skorzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek. - Można było oderwać się od szpitalnej rzeczywistości, ale i zadbać o siebie - mówiła Ludwika Dembińska-Perguda, matka chorego dziecka.

Zbigniew Brzeziński nie żyje

 • Politycy o Zbigniewie Brzezińskim

  Politycy o Zbigniewie Brzezińskim 03:12

  27.05. | Prof. Zbigniew Brzeziński, jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznych USA, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-81) zmarł w piątek w szpitalu w Falls Church w stanie Wirginia w wieku 89 lat.
 • Cimoszewicz: Brzeziński to wybitny intelektualista, bardzo mądry człowiek

  Cimoszewicz: Brzeziński to wybitn... 00:41

  27.05. | - Na mnie osobiście zawsze robiły wrażenie jego wystąpienia - niezwykle precyzyjne, bardzo logiczne, oczywiście oparte na wielkiej, zgromadzonej przez dziesięciolecia wiedzy o świecie, relacjach międzynarodowych - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz, były premier i minister spraw zagranicznych.
 • "Odeszła wielka postać w wymiarze ogólnoświatowym"

  "Odeszła wielka postać w wymiarze... 01:04

  27.05. | - Żegnamy człowieka, który miał życie nie tylko długie, ale nie zwykle aktywne, bogate. Uczestniczył w wielkich wydarzeniach, dobrze służył dwóm swoim ojczyznom, czyli Stanom Zjednoczonym i Polsce. Pozostawił ogromne grono przyjaciół i uczniów, którzy budowali swoje myślenie polityczne na jego książkach - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 • Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Madeleine Albright (fragment filmu "Strateg")

  Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleski... 03:17

  27.05. | Zbigniew Brzeziński - amerykański polityk polskiego pochodzenia, który za kadencji demokratycznego prezydenta Jimmy'ego Cartera był doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego. Uznawany za wybitnego znawcę geopolityki. Choć większość życia spędził za Oceanem - to patriota dwóch ojczyzn – nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i Polski. Zmarł w wieku 89 lat. O jego życiu opowiada film "Strateg" autorstwa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.
 • Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Jimmym Carterem (fragment filmu "Strateg")

  Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleski... 03:00

  27.05. | Zbigniew Brzeziński - amerykański polityk polskiego pochodzenia, który za kadencji demokratycznego prezydenta Jimmy'ego Cartera był doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego. Uznawany za wybitnego znawcę geopolityki. Choć większość życia spędził za Oceanem - to patriota dwóch ojczyzn – nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i Polski. Zmarł w wieku 89 lat. O jego życiu opowiada film "Strateg" autorstwa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.
 • Jaki był profesor Brzeziński? Obejrzyj film "Strateg" na Player.pl

  Jaki był profesor Brzeziński? Obe... 00:43

  27.05. | Zbigniew Brzeziński - amerykański polityk polskiego pochodzenia, który za kadencji demokratycznego prezydenta Jimmy'ego Cartera był doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego. Uznawany za wybitnego znawcę geopolityki. Choć większość życia spędził za Oceanem - to patriota dwóch ojczyzn – nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale i Polski. Zmarł w wieku 89 lat. O jego życiu opowiada film "Strateg" autorstwa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.
 • Oświadczenie byłego prezydenta USA po śmierci Brzezińskiego

  Oświadczenie byłego prezydenta US... 01:14

  27.05. | Były prezydent USA Jimmy Carter (1977-81) wraz z żoną Rosalynn wyrazili "smutek w związku z odejściem" Zbigniewa Brzezińskiego. "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym" - czytamy w oświadczeniu na stronie Centrum Cartera.
 • Kraśko: trudno opisać tak wielką, niezwykłą postać

  Kraśko: trudno opisać tak wielką,... 01:05

  27.05. | Profesor Zbigniew Brzeziński był chyba obok Henry'ego Kissingera najbardziej wpływowym analitykiem polityki międzynarodowej - mówił we "Wstajesz i weekend" o zmarłym Zbigniewem Brzezińskim dr Janusz Sibora, ekspert do spraw historii dyplomacji.
 • Prof. Lewicki: Brzeziński i prezydent Jimmy Carter zrobili wszystko, by wojska sowieckie nie wkroczyły do Polski

  Prof. Lewicki: Brzeziński i prezy... 01:01

  27.05. | Profesor Zbigniew Brzeziński był chyba obok Henry'ego Kissingera najbardziej wpływowym analitykiem polityki międzynarodowej - mówił we "Wstajesz i weekend" o zmarłym Zbigniewem Brzezińskim dr Janusz Sibora, ekspert do spraw historii dyplomacji
 • Sylwetka profesora Zbigniewa Brzezińskiego

  Sylwetka profesora Zbigniewa Brze... 03:54

  27.05. | Zbigniew Brzeziński b. szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), zmarł w wieku 89 lat.
 • "Odszedł mędrzec, który uprawiał ogród dyplomacji"

  "Odszedł mędrzec, który uprawiał ... 00:21

  27.05. | Profesor Zbigniew Brzeziński był chyba obok Henry'ego Kissingera najbardziej wpływowym analitykiem polityki międzynarodowej - powiedział doktor Janusz Sibora, ekspert do spraw historii dyplomacji
 • Marcin Wrona wspomina Zbigniewa Brzezińskiego

  Marcin Wrona wspomina Zbigniewa B... 01:22

  27.05 | W wieku 89 lat zmarł Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera do spraw bezpieczeństwa narodowego w latach 1977-1981. Był jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA.

Wybuch na koncercie w Manchester Arena

 • Minuta ciszy w całym kraju. Brytyjczycy uczcili ofiary zamachu

  Minuta ciszy w całym kraju. Bryty... 03:11

  25.05 | W południe Brytyjczycy uczcili minutą ciszy ofiary zamachu w Manchesterze. Terrorysta samobójca zdetonował się w hali widowiskowej, w której odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Wśród zabitych jest dwoje Polaków.
 • Waszczykowski: dwójka Polaków nie przeżyła ataku w Manchesterze

  Waszczykowski: dwójka Polaków nie... 00:52

  24.05 | Dwójka Polaków, których poszukiwaliśmy niestety nie przeżyła ataku w Manchesterze - powiedział w środę w RMF FM minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak poinformował w zamachu zginęli rodzice dwóch dziewczynek, które uczestniczyły w koncercie.
 • Ewakuacja centrum handlowego Arndale

  Ewakuacja centrum handlowego Arndale 01:09

  23.05 | Na kilkadziesiąt minut zostało we wtorek zamknięte centrum handlowe Arndale położone niedaleko Manchester Arena. Centrum otwarto.
 • Panika w Manchester Arena. Ściśnięci przy wyjściu, niektórzy skakali przez barierki

  Panika w Manchester Arena. Ściśni... 01:05

  23.05 | Zginęły co najmniej 22 osoby, 59 jest rannych, są też zaginieni. W mogącej pomieścić około 20 tysięcy osób Manchester Arenie, gdzie zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze, odbywał się koncert Ariany Grande. Na występ amerykańskiej piosenkarki przyszło wielu nastolatków, ale także kilkuletnie dzieci z rodzicami. W hali wybuchła panika. Ludzie cisnęli się przy wyjściu, niektóre osoby skakały przez barierki, aby szybciej opuścić obiekt.
 • "Zaczęłyśmy przechodzić przez salę i wtedy usłyszałyśmy wybuch"

  "Zaczęłyśmy przechodzić przez sal... 01:01

  23.05 | Inna dziewczyna, która widziała te wydarzenia relacjonowała, że wychodziła z siostrą już z koncertu. - Podeszłyśmy do złego wyjścia. Powiedziałam do siostry, że musimy przejść do innego wyjścia. Zaczęłyśmy przechodzić przez salę i wtedy usłyszałyśmy wybuch. Zaczęłyśmy biec, aż do samego hotelu. Słyszałam tylko krzyki, ludzi, którzy płakali - mówiła.
 • "To był wielki chaos, absolutna panika"

  "To był wielki chaos, absolutna p... 01:08

  23.05 | Inni świadkowie, którzy wyszli z koncertu, opisali, że to był wielki wybuch. - Wszyscy zaczęli uciekać w stronę wyjścia. Był wielki chaos, nie wiedziałam co się dzieje, to straszne. Absolutna panika - relacjonowała jedna z dziewczyn, która była na koncercie.
 • "Wszędzie widziałam leżących ludzi"

  "Wszędzie widziałam leżących ludzi" 01:05

  23.05 | Co najmniej 19 osób zginęło, a 59 zostało hospitalizowanych po zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande.
 • Do zdarzenia doszło na stadionie Manchester Arena

  Do zdarzenia doszło na stadionie ... 00:31

  22.05 | Policja w Manchesterze poinformowała w poniedziałek wieczorem o "poważnym incydencie" w hali Manchester Arena, tuż po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Na miejscu mają być zabici i ranni.
 • Okolica hali Manchester Arena pełna jest radiowozów i karetek

  Okolica hali Manchester Arena peł... 00:59

  23.05 | Jak dotąd potwierdzono 19 ofiar śmiertelnych i około 50 rannych w hali Manchester Arena, poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjska policja. Jak powiedziała brytyjska premier Theresa May, policja traktuje zdarzenie jako "przerażający atak terrorystyczny".
 • Ludzie uciekają z hali Manchester Arena

  Ludzie uciekają z hali Manchester... 00:55

  23.05 | Jak dotąd potwierdzono 19 ofiar śmiertelnych i około 50 rannych w hali Manchester Arena, poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjska policja. Dowództwo jednostki antyterrorystycznej w północno-zachodniej Anglii ("North West Counter Terror Command") poinformowało, że traktuje doniesienia o wybuchu jako "możliwy incydent terrorystyczny".

Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia

 • "Przełożony, który ucieka od odpowiedzialności, zrzuca ją na podwładnych, jest niegodny szacunku"

  "Przełożony, który ucieka od odpo... 00:50

  26.05. | Nie lubię w polityce ucieczki od odpowiedzialności. Przełożony, który ucieka od odpowiedzialności, zrzuca ją na podwładnych, jest niegodny szacunku - mówił w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się tak do śmierci Igora Stachowiaka.
 • Decyzje nowego komendanta dolnośląskiej policji

  Decyzje nowego komendanta dolnośl... 01:15

  26.05| W stosunku do pięciu funkcjonariuszy, którzy brali udział w zatrzymaniu Igora Stachowiaka poleciłem wszcząć postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia z policji - przekazał nowy komendant dolnośląskiej policji. Poinformował też, że szósty z funkcjonariuszy z służby zwolnił się w ubiegłym roku. - Na własną prośbę - przekazał komendant. I dodał, że wydał decyzję o zwolnieniu zastępcy komendanta komisariatu Wrocław-Stare Miasto.
 • Komendant dolnośląskiej policji: w stosunku do pięciu funkcjonariuszy wszczęto postępowanie w kierunku zwolnienia

  Komendant dolnośląskiej policji: ... 01:27

  26.05| W stosunku do pięciu funkcjonariuszy, którzy brali udział w zatrzymaniu Igora Stachowiaka poleciłem wszcząć postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia z policji - przekazał nowy komendant dolnośląskiej policji. Poinformował też, że szósty z funkcjonariuszy z służby zwolnił się w ubiegłym roku. - Na własną prośbę - przekazał komendant. I dodał, że wydał decyzję o zwolnieniu zastępcy komendanta komisariatu Wrocław-Stare Miasto.
 • Podinsp. Andrzej Szary o sprawie Igora Stachowiaka

  Podinsp. Andrzej Szary o sprawie ... 01:23

  26.05. | - Mnie bardzo dziwi, że komendant główny i minister spraw wewnętrznych udają, że nie widzieli tego filmu. Nie wierzę w to. Nie wierzę, że te osoby nie miały wiedzy - podinsp. Andrzej Szary, wiceprzewodniczący NSZZ policjantów, skomentował na antenie TVN24 sprawę śmierci Igora Stachowiaka.
 • Ćwiąkalski: ja podałem się do dymisji, w sprawie Stachowiaka nikt nie uważa, że powinien

  Ćwiąkalski: ja podałem się do dym... 01:17

  26.05 | - Podałem się do dymisji mimo, że samobójstwo jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika było całkowicie poza mną - mówił w TVN24 Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Dodał, że w sprawie Igora Stachowiaka obserwuje "próbę obrony wszystkich polityków reprezentujących obecny układ rządzący".
 • "To mi przypomina zbrodnicze gwałty, które kończą się śmiercią ofiary"

  "To mi przypomina zbrodnicze gwał... 00:41

  25.05. | Mamy ten straszny widok stojących wkoło mężczyzn i wijącego się z bólu człowieka. To mi przypomina zbrodnicze gwałty, które czasami kończą się śmiercią ofiary - mówił w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. Odniósł się tak do sprawy śmierci Igora Stachowiaka.
 • Rzepliński: byłem przekonany, że istnieje podstawowa zasada: z chwilą założenia kajdanek ten człowiek jest pod opieką państwa i prawa

  Rzepliński: byłem przekonany, że ... 01:00

  25.05. | Mamy ten straszny widok stojących wkoło mężczyzn i wijącego się z bólu człowieka. To mi przypomina zbrodnicze gwałty, które czasami kończą się śmiercią ofiary - mówił w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. Odniósł się tak do sprawy śmierci Igora Stachowiaka.
 • Generał Polko: niektórzy policjanci kupują paralizatory kupione prywatnie

  Generał Polko: niektórzy policjan... 00:47

  25.05. | Byłbym w stanie zrozumieć nawet, gdyby to był jeden idiota, który gdzieś przez przypadek zaplątał się w policji, ale jeżeli widzę sześciu policjantów, a nawet po drodze gdzieś tam dyżurnych, którzy ścigają świadków zdarzenia, to mamy obraz naprawdę głębokiej patologii - mówił w "Kropce nad i" generał Roman Polko, były dowódca GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odniósł się tak do śmierci Igora Stachowiaka.
 • Generał Polko: minister powinien podać się do dymisji i na to stanowisko znaleźć kogoś kompetentnego

  Generał Polko: minister powinien ... 00:45

  25.05. | Byłbym w stanie zrozumieć nawet, gdyby to był jeden idiota, który gdzieś przez przypadek zaplątał się w policji, ale jeżeli widzę sześciu policjantów, a nawet po drodze gdzieś tam dyżurnych, którzy ścigają świadków zdarzenia, to mamy obraz naprawdę głębokiej patologii - mówił w "Kropce nad i" generał Roman Polko, były dowódca GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odniósł się tak do śmierci Igora Stachowiaka.
 • Maciej Stachowiak: paralizator jest wymieniany wśród przyczyn śmierci

  Maciej Stachowiak: paralizator je... 01:08

  25.05 | Maciej Stachowiak został także zapytany co mówią biegli o przyczynach śmierci. - Są podane trzy przyczyny śmierci. Ja bym o tym nie chciał mówić, bo jest to tajemnica śledztwa. Ale między innymi paralizator jest wymieniany - powiedział.
 • Zieliński: przepraszam za polską policję, ale nie cała jest taka

  Zieliński: przepraszam za polską ... 03:49

  25.05 | Ja bardzo bym przestrzegał wszystkich, którzy ulegają takiej pokusie, żeby atakować kogokolwiek za śmierć, której przecież nikt z nas nie chciał. To nie jest tak, że ktoś tu zawinił w jakimś bezpośrednim sensie - powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, pytany o sprawę śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka we wrocławskim komisariacie przed rokiem.
 • Ojciec Igora: to jest zmowa kilku policjantów, którzy mają swoją wersję zdarzeń

  Ojciec Igora: to jest zmowa kilku... 01:03

  25.05 | Maciej Stachowiak podkreślił, że spotkał tych funkcjonariuszy. - Uczestniczyłem we wszystkich przesłuchaniach policjantów. Zaangażowałem się w tę sprawę. To jest chyba naturalne, że rodzic chce wyjaśnienia sprawy i że chce spojrzeć tym ludziom prosto w oczy - mówił.
rozwiń

Donald Trump w Izraelu

 • Prezydent Donald Trump zakończył wizytę w Izraelu

  Prezydent Donald Trump zakończył ... 01:36

  23.05.2017 | Po rozmowach w poniedziałek z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Jerozolimie i we wtorek z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem w Betlejem na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu prezydent USA Donald Trump stwierdził, że obie strony konfliktu bliskowschodniego pragną pokoju. Oświadczył również, że on sam jest "osobiście zdecydowany pomóc w osiągnieciu porozumienia".
 • Donald Trump w Yad Vashem

  Donald Trump w Yad Vashem 01:51

  23.05.2017 | Podczas swojej pierwszej wizyty zagranicznej Donald Trump z pierwszą damą Melanią odwiedzili w Jerozolimie Instytut Pamięci Ofiar i Bohaterów Holokaustu - Yad Vashem. Prezydenckiej parze towarzyszyła między innymi córka Trumpa, Ivanka, z mężem Jaredem Kushnerem, doradcą Białego Domu.
 • Trump spotkał się z Abbasem

  Trump spotkał się z Abbasem 01:13

  23.05 | Prezydent USA Donald Trump przybył rano do Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie spotkał się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Według oczekiwań, obaj przywódcy mieli poruszyć kwestię wznowienia negocjacji izraelsko-palestyńskich.
 • Melania i Ivanka Trump na Bliskim Wschodzie

  Melania i Ivanka Trump na Bliskim... 01:19

  22.05.| Towarzyszące Donaldowi Trumpowi w pierwszej oficjalnej wizycie zagranicznej na Bliski Wschód żona Melania i córka Ivanka, która jest także doradczynią prezydenta, budzą zachwyt w lokalnych mediach swoimi strojami. Pozytywne reakcje w mediach na Bliskim Wschodzie pojawiły się pomimo złamania protokołu dyplomatycznego, przez amerykańską pierwszą damę i pierwszą córkę.
 • Trump chciał iść za rękę, Melania wprost przeciwnie

  Trump chciał iść za rękę, Melania... 00:35

  22.05 | Niezręczność na czerwonym dywanie. Amerykańskie media wypatrzyły, że w czasie powitania na lotnisku w Izraelu amerykańskiej pary prezydenckiej doszło do drobnego incydentu. Donald Trump ruszył po czerwonym w towarzystwie premiera Izraela Benjamina Netanjahu i jego małżonki. Czerwony dywan był jednak za wąski, by wszyscy mogli iść obok siebie, więc Melania Trump została z tyłu. W pewnym momencie prezydent USA wyciągnął rękę, by chwycić ją za dłoń. Amerykańska pierwsza dama jednak ją odtrąciła.
 • Donald Trump przy Ścianie Płaczu

  Donald Trump przy Ścianie Płaczu 00:57

  22.05 | Składający wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej Donald Trump, jako pierwszy w historii urzędujący prezydent USA odwiedził w poniedziałek Ścianę Płaczu na Starym Mieście w Jerozolimie, najświętsze miejsce judaizmu.
 • Zakłopotanie, włączone mikrofony, problemy z protokołem. "Nigdy nie wiemy, co i jak"

  Zakłopotanie, włączone mikrofony,... 00:44

  22.05 | Amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Izraelu powitał premier Benjamin Netanjahu ze wszystkimi ministrami swojego gabinetu. Do samolotu Netanjahu podszedł po Trumpów razem z małżonką. Po powitaniu wszyscy mieli stanąć do pamiątkowego zdjęcia. Przejęty Trump kilkukrotnie pytał, w jakiej konfiguracji stanąć. Zatrzymywał się, wpadł na żonę. - Wszyscy mamy ten protokół, nigdy nie wiemy, co i jak - powiedział dla rozluźnienia atmosfery premier Izraela. - Co to właściwie jest protokół? Macie jakiś pomysł? - odpowiedział mu Trump. Zabawny incydent na lotnisku zarejestrowały kamery, które nagrały także to, co mówili politycy.
 • Wizyta Trumpa w Izraelu

  Wizyta Trumpa w Izraelu 02:07

  22.05 | Prezydent Donald Trump złoży w poniedziałek wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Jest to drugi etap pierwszej zagranicznej podróży Trumpa po objęci urzędu. - Izraelczycy liczą na to, ze prezydent Trump potwierdzi, że Jerozolima to stolica państwa Izrael - mówił szef redakcji zagranicznej Tvn24 BIS Jacek Stawicki.
 • Trump i Netanjahu o tym, kto ma gdzie stanąć

  Trump i Netanjahu o tym, kto ma g... 00:48

  22.05 | Prezydent USA Donald Trump zakończył wizytę w Arabii Saudyjskiej i przybył w poniedziałek do Izraela. Agencja Associated Press zwraca uwagę, że przelot Air Force One z Rijadu do Tel Awiwu był zapewne pierwszym w historii bezpośrednim lotem między tymi krajami.
 • Trump wylądował w Izraelu

  Trump wylądował w Izraelu 01:08

  22.05 | Donald Trump wylądował w Tel Awiwie, rozpoczynając tym samym wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Jest to drugi etap pierwszej zagranicznej podróży Trumpa po objęciu urzędu prezydenta USA. - Izraelczycy liczą na to, ze prezydent Trump potwierdzi, że Jerozolima to stolica państwa Izrael - relacjonował z Jerozolimy Jacek Stawiski z TVN24 BiS.
 • Jacek Stawiski o relacjach USA-Izrael

  Jacek Stawiski o relacjach USA-Iz... 03:55

  22.05 | Wysłannik TVN24 BiS w Jerozolimie opisuje relacja amerykańsko-izraelskie.

Prezydent chce referendum konstytucyjnego

 • Bochenek: czekamy na propozycje pytań do referendum konstytucyjnego

  Bochenek: czekamy na propozycje p... 01:06

  25.05. | Oczekujemy konkretnego planu na referendum dotyczącego konstytucji i pytań, które powinny być poddane pod głosowanie - powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek pytany o stanowisko rządu w sprawie propozycji referendum zgłoszonej przez prezydenta Andrzeja Dudę.
 • "Prezydent proponuje wszystkim obywatelom udział w tej dyskusji. Nikogo nie wyklucza"

  "Prezydent proponuje wszystkim ob... 00:50

  18.05. | Propozycja referendum ma na celu uruchomienie dyskusji obywatelskiej o zmianach ustrojowych - mówił w "Jeden na jeden" sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta i rzecznik prasowy głowy państwa Krzysztof Łapiński.
 • Prezydent: chcę, żeby to było referendum konsultacyjne

  Prezydent: chcę, żeby to było ref... 01:11

  16.05. | Obywatele, także w tych mniejszych miastach, mają prawo wypowiedzieć się, jakich chcą zmian ustrojowych - powiedział w Parczewie (Lubelskie) prezydent Andrzej Duda. Chcę, by to prawo zrealizowali w referendum konsultacyjnym, a nie w referendum zatwierdzającym już napisaną konstytucję - dodał.
 • "Wierzę w to, że zmiany, których dokonujemy, polegają na przywracaniu państwa jego mieszkańcom"

  "Wierzę w to, że zmiany, których ... 01:03

  16.05. | Dzisiaj w Polsce dokonywane są zmiany, które dzieją się z decyzji obywateli, dokonuje ich władza wybrana w demokratycznych wyborach - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek w Parczewie (Lubelskie). Podkreślił, że nie zgadza się z podziałem na "Polskę A" i "Polskę B".
 • Szydło: datę i pytania referendalne pozostawiam prezydentowi

  Szydło: datę i pytania referendal... 00:40

  15.05 | Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca organizacji referendum konstytucyjnego jest bardzo ciekawa. Datę i pytania referendalne pozostawiam prezydentowi - powiedziała w poniedziałek w Pekinie premier Beata Szydło.
 • 14.05.2017 | Prezydent proponuje datę referendum. Brudziński: jeśli nas przekona…

  14.05.2017 | Prezydent proponuje ... 03:34

  Referendum w sprawie kierunków zmian w konstytucji mogłoby się odbyć jednocześnie z wyborami do samorządów, 11 listopada przyszłego roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości - proponuje prezydent Andrzej Duda. Opozycja widzi w tym próbę wprzęgnięcia referendum w kampanię wyborczą PiS. PKW nie podoba się łączenie wyborów i święta narodowego. Komisja obawia się naruszania ciszy wyborczej.
 • Łapiński: 11 listopada to jeden z możliwych terminów referendum konstytucyjnego

  Łapiński: 11 listopada to jeden z... 00:29

  14.05. | Kancelaria Prezydenta zamierza skierować do Senatu wniosek o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Jako możliwy termin prezydent Andrzej Duda wskazuje 11 listopada. Wtedy też mogłyby się też odbyć wybory samorządowe. Do takiego terminu zastrzeżenia ma Państwowa Komisja Wyborcza.
 • Referendum konstytucyjne 11 listopada? "Jeden z możliwych terminów"

  Referendum konstytucyjne 11 listo... 03:20

  14.05. | Kancelaria Prezydenta zamierza skierować do Senatu wniosek o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Jako możliwy termin prezydent Andrzej Duda wskazuje 11 listopada. Wtedy też miałyby się odbyć wybory samorządowe.
 • PiS "chciałoby napisać konstytucję, która zaklepie wszystko, co zrobiło"

  PiS "chciałoby napisać konstytucj... 00:38

  05.05 | Nie po to jest konstytucja, żeby każdy zaklepywał to, co sam wymyśla. A przede wszystkim nie po to, żeby każdy uprawiał samowolę ustawową wedle swojego własnego uznania - podkreślał w "Piaskiem po oczach" prof. Karol Modzelewski, historyk i opozycjonista w czasach PRL. Jak dodał, jest przeciwny prezydenckiej propozycji referendum w sprawie konstytucji. - Jestem pewien, że nie warto, bo wyjdzie na gorsze - powiedział.
 • Kamiński: Polacy mogą mieć pokusę dać władzy po nosie

  Kamiński: Polacy mogą mieć pokusę... 01:14

  05.05 | Referendum konstytucyjne w przyszłym roku oznaczałoby pewne polityczne przyspieszenie, aby Polacy mogli powiedzieć, co sądzą o Prawie i Sprawiedliwości. Odradzałbym je - powiedział w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci).
 • Duda: suweren powinien zdecydować, jak ma Polska wyglądać

  Duda: suweren powinien zdecydować... 00:45

  05.05 | Zmiany w naszym kraju są bardzo potrzebne i Polska zasługuje dzisiaj na nową konstytucję, która w lepszym stopniu, niż obecna, umożliwi budowę silnego państwa. Nim zaczną się poważne prace nad tymi zmianami, trzeba zapytać Polaków o ich kierunek - mówił w piątek w radiu RDC prezydent Andrzej Duda.
 • Mazurek: Kaczyński wielokrotnie mówił o tym, że konstytucja wymaga zmiany

  Mazurek: Kaczyński wielokrotnie m... 01:05

  5.05. | Inicjatywa przeprowadzenia referendum ws konstytucji, to pomysł prezydenta Andrzeja Dudy, do którego ma prawo, czekamy na konkrety - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak oceniła, obecna konstytucja troszkę nie przystaje do dzisiejszych realiów i należy się zastanowić jak ją zmienić.
rozwiń

Spór o zmiany w sądownictwie

 • Dyskusja na temat zmiany porządku obrad komisji sprawiedliwości

  Dyskusja na temat zmiany porządku... 02:32

  23.05. | Sejmowa komisja poparła we wtorek wieczorem rządowe autopoprawki do projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewidują one preselekcję kandydatów z udziałem środowisk prawniczych, ale ostateczną decyzję i tak podejmą politycy.
 • "Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji"

  "Państwo powinniście jak w Korei ... 00:31

  23.05. | - Trzeba naprawdę nie znać konstytucji, być skrajnym przeciwnikiem demokracji, żeby udowadniać tak jak pan profesor Popiołek, że suwerenem nie jest naród, tylko suwerenem są wartości w przepisach, a ich strażnikiem są sędziowie - mówiła Krystyna Pawłowicz na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości. - Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji - dodała.
 • Wiceminister sprawiedliwości ws. projektu o KRS: dialog cały czas trwa

  Wiceminister sprawiedliwości ws. ... 00:35

  22.05 | Do projektu ustawy o KRS ma zostać zgłoszona poprawka.
 • Wiceminister sprawiedliwości: Absolutnie nie żałuję słów o prawnikach

  Wiceminister sprawiedliwości: Abs... 01:13

  22.05 | Operowałem faktami, nie użyłem żadnych epitetów. Absolutnie nie żałuję - tak wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w programie "Jeden na jeden" odniósł się do swojego przemówienia podczas Kongresu Prawików Polskich, po którym większość sędziów opuściła salę.
 • Pierwszy Kongres Prawników Polskich. Głos środowiska przeciwko zmianom, buczenie i okrzyki "konstytucja"

  Pierwszy Kongres Prawników Polski... 03:43

  Prawnicy i sędziowie zebrali się w Katowicach na pierwszym Kongresie Prawników Polskich. Minister w kancelarii prezydenta, Andrzej Dera, odczytał list Andrzeja Dudy, został on jednak wybuczany przez część zgromadzonych. Głos zabrał także wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, który przedstawił rządową poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Gdy krytykował środowiska sędziowskie za brak oczyszczenia po upadku PRL, część osób wyszła z sali. - Jestem zdruzgotana - powiedziała o jego wystąpieniu Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf.
 • Marcin Warchoł o wyjściu uczestników kongresu podczas przemówienia

  Marcin Warchoł o wyjściu uczestni... 01:05

  20.05. | Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Skomentował w ten sposób zakłócanie wystąpień przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta przez uczestników Kongresu Prawników Polskich w Katowicach. Sytuację skomentował też Marcin Warchoł.
 • Marcin Warchoł o proponowanych zmianach

  Marcin Warchoł o proponowanych zm... 00:25

  20.05. | Kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Taką poprawkę do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa zamierza w przyszłym tygodniu zgłosić resort sprawiedliwości - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Nie ma dobrych intencji w tej ustawie, ona jest zła, jedna poprawka tego w niczym nie poprawi - tak informację skomentował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
 • Jacek Trela o proponowanych zmianach

  Jacek Trela o proponowanych zmianach 01:18

  20.05. | Kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Taką poprawkę do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa zamierza w przyszłym tygodniu zgłosić resort sprawiedliwości - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Nie ma dobrych intencji w tej ustawie, ona jest zła, jedna poprawka tego w niczym nie poprawi - tak informację skomentował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
 • Sławomir Neumann komentuje zapowiedzi Marcina Warchoła

  Sławomir Neumann komentuje zapowi... 00:41

  20.05. | Kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Taką poprawkę do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa zamierza w przyszłym tygodniu zgłosić resort sprawiedliwości - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Nie ma dobrych intencji w tej ustawie, ona jest zła, jedna poprawka tego w niczym nie poprawi - tak informację skomentował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
 • Kongres Prawników Polskich. Wiceminister mówi, ludzie wychodzą

  Kongres Prawników Polskich. Wicem... 02:25

  20.05 | Po 1989 roku zbyt łatwo przyjęliśmy za dobrą dewizę słowa prof. Adama Strzembosza, że środowisko (sędziowskie) samo się oczyści. Nie oszukujmy się, nie oczyściło się - mówił w sobotę do uczestników Kongresu Prawników Polskich wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. W trakcie jego wystąpienia część zgromadzonych zaczęła opuszczać salę.
 • Małgorzata Gersdorf na Kongresie Prawników Polskich

  Małgorzata Gersdorf na Kongresie ... 01:15

  20.05. | - Obudowa państwa prawa powinna się opierać na odbudowie autorytetu Trybunału Konstytucyjnego - mówiła w Katowicach podczas Kongresu Prawników Polskich pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Apelowała, by sędziowie "wychodzili do ludzi" i przekonywali, że nie są "mafią".
 • - My dyskutujemy i chcemy dyskutować z przedstawicielami pozostałych władz. Na tym polega współdziałanie władz - mówił sędzia Krystian Markiewicz.

  - My dyskutujemy i chcemy dyskuto... 07:14

  20.05 | W sobotę rozpoczął się Kongres Prawników Polskich, podczas którego przemawiał m.in. Krystian Markiewicz. Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia mówił o konstytucyjnych obowiązkach sędziów, o ich prawie do wypowiadania się w sprawie ochrony godności ludzkiej i praw człowieka.
rozwiń

Śmierć Polki w Egipcie

 • Zbigniew Ziobro o stanie śledztwa w sprawie śmierci Polki

  Zbigniew Ziobro o stanie śledztwa... 01:32

  18.05| Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce - poinformował na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Zwłoki kobiety trafią najpierw do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, a później zostaną przewiezione do Wrocławia, gdzie zostanie przeprowadzona druga, po egipskiej, sekcja.
 • Minister sprawiedliwości: ciało Magdaleny Żuk już w Polsce

  Minister sprawiedliwości: ciało M... 00:56

  18.05| Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce - poinformował na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Zwłoki kobiety trafią najpierw do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, a później zostaną przewiezione do Wrocławia, gdzie zostanie przeprowadzona druga, po egipskiej, sekcja.
 • Prokuratura: przyjaciółki Magdaleny Żuk twierdziły, że nigdy nie leczyła się psychiatrycznie

  Prokuratura: przyjaciółki Magdale... 00:48

  16.05 | Konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze
 • Korespondent TVN24 z Egiptu o sprawie Magdaleny Żuk

  Korespondent TVN24 z Egiptu o spr... 01:48

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Ze słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. Nieoficjalne źródła wymiaru sprawiedliwości Egiptu zdradzają: kobieta przed śmiercią była w śpiączce, miała uszkodzoną część narządów wewnętrznych.
 • Korespondent TVN24 z Egiptu o sprawie Magdaleny Żuk

  Korespondent TVN24 z Egiptu o spr... 01:29

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Ze słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. Nieoficjalne źródła wymiaru sprawiedliwości Egiptu zdradzają: kobieta przed śmiercią była w śpiączce, miała uszkodzoną część narządów wewnętrznych.
 • "Ze strony Egiptu nie ma przeciwskazań, by ciało wróciło do Polski"

  "Ze strony Egiptu nie ma przeciws... 01:03

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Ze słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. Nieoficjalne źródła wymiaru sprawiedliwości Egiptu zdradzają: kobieta przed śmiercią była w śpiączce, miała uszkodzoną część narządów wewnętrznych.
 • "Ciało Magdaleny Ż. zostanie przetransportowane do Polski w tym tygodniu"

  "Ciało Magdaleny Ż. zostanie prze... 00:47

  16.05 | Konferencja w sprawie śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie
 • "Na ciele ofiary brak jest śladów świadczących o użyciu przemocy"

  "Na ciele ofiary brak jest śladów... 01:21

  16.05| Konferencja w sprawie śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie
 • "Przesłuchaliśmy kilkudziesięciu świadków, wszystkie wersje traktujemy na równi"

  "Przesłuchaliśmy kilkudziesięciu ... 01:09

  16.05 | Konferencja w sprawie śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie
 • Śledczy powiedzą o postępach w sprawie śmierci Polki

  Śledczy powiedzą o postępach w sp... 01:08

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Z słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. W południe prokuratura poinformuje o tym co do tej pory udało się ustalić w sprawie śmierci kobiety.
 • Prokuratura poinformuje o postępach w śledztwie ws. śmierci Żuk

  Prokuratura poinformuje o postępa... 01:16

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Z słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. W południe prokuratura poinformuje o tym co do tej pory udało się ustalić w sprawie śmierci kobiety.
 • "Zobaczyłem ją na ziemi"

  "Zobaczyłem ją na ziemi" 01:16

  15.05 | - Około 2.50 nad ranem usłyszałem nagle hałas. Spojrzałem przez okno mojego biura i zobaczyłem ją na ziemi - opowiadał o śmierci Magdaleny Żuk lekarz, który zajmował się nią w Egipcie - doktor Ahmed Shawky. Materiał "Uwagi po Uwadze".
rozwiń

Nagrania z monitoringu ws. Magdaleny Żuk

 • Monitoring ze szpitala w Hurghadzie

  Monitoring ze szpitala w Hurghadzie 01:41

  11.05 | Monitoring ze szpitala w Hurghadzie
 • Ucieczka szpitalnym korytarzem

  Ucieczka szpitalnym korytarzem 01:09

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.
 • Kamera uchwyciła Polkę na korytarzu

  Kamera uchwyciła Polkę na korytarzu 00:14

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.
 • Magdalena spaceruje po placu, rozmawia przez telefon

  Magdalena spaceruje po placu, roz... 00:21

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.
 • Polka siedzi w aucie, prawdopodobnie to karetka

  Polka siedzi w aucie, prawdopodob... 00:20

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.

Brexit faktem

 • Beata Szydło na szczycie UE w sprawie Brexitu

  Beata Szydło na szczycie UE w spr... 01:02

  Polska ma trzy najważniejsze cele na tym etapie negocjacji w sprawie Brexitu - zagwarantowanie praw Polaków w Wielkiej Brytanii, kwestię rozliczeń finansowych i zbudowanie partnerskich relacji z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło przed szczytem w Brukseli.
 • 18.04.2017 | Zwrot akcji na Wyspach - będą przedterminowe wybory. May chce silnego mandatu od Brytyjczyków

  18.04.2017 | Zwrot akcji na Wyspa... 03:16

  Premier May zmienia zdanie i chce, żeby głosy dodały jej sił. A będą jej potrzebne podczas wychodzenia z Unii. Pani premier zbiera pochwały za odwagę, a Brytyjczycy szykują się na 8 czerwca. To o tyle zaskakujące, że uprzednio szefowa brytyjskiego rządu kilkakrotnie zapewniała, że o wcześniejszych wyborach mowy nie ma.
 • Burzliwa dyskusja w Parlamencie Europejskim

  Burzliwa dyskusja w Parlamencie E... 01:05

  05.04 | Parlament Europejski po burzliwej dyskusji przegłosował w środę rezolucję, w której określa warunki, na jakich zgodzi się na porozumienie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Europosłowie żądają wywiązania się Londynu z zobowiązań finansowych i przestrzegają przed brakiem ugody w sprawie wyjścia.
 • Fala niechęci wobec Polaków się powtórzy?

  Fala niechęci wobec Polaków się p... 03:55

  30.03 | Po referendum w 2016 roku przez brytyjskie miasteczko Huntingdon przetoczyła się fala niechęci wobec obcokrajowców. Po rozpoczęciu Brexitu pojawiły się obawy, że się to powtórzy, ale mieszkający tam Polacy zapowiadają, że Brexitu się nie boją. Tak samo, jak ciężkiej pracy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • Brytyjski ambasador o przyszłości Polaków w Wielkiej Brytanii

  Brytyjski ambasador o przyszłości... 00:53

  30.03.| Rząd Wielkiej Brytanii chce, by kwestia praw obywateli UE mieszkających na Wyspach, jak również obywateli brytyjskimi żyjących na kontynencie była rozstrzygnięta w pierwszej fazie negocjacji w sprawie Brexitu - mówił w czwartek w Warszawie ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.
 • Wielka Brytania powiedziała: Brexit

  Wielka Brytania powiedziała: Brexit 02:55

  29.03 | Brytyjska premier Theresa May w środę poinformowała Brukselę o Brexicie. Ruszyła procedura, której efektem będzie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz czas na trwające niemal dwa lata negocjacje. Kto, gdzie i w jakim języku będzie rozmawiał z Brytyjczykami? Komisja Europejska stworzyła kompendium wiedzy o Brexicie.
 • Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit

  Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą p... 00:51

  29.03 | Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit
 • "Już za wami tęsknimy". Tusk dostał list od May

  "Już za wami tęsknimy". Tusk dost... 02:52

  29.03 | Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień dla Londynu czy dla Brukseli - stwierdził w środę po południu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. To reakcja na list premier Theresy May w sprawie rozpoczęcia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który przekazał mu wcześniej w środę ambasador Tim Barrow. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.
 • Początek Brexitu. Sprawdź, jak wygląda procedura

  Początek Brexitu. Sprawdź, jak wy... 06:48

  29.03 | W środę brytyjski rząd oficjalnie składa notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu. Zgodnie z Traktatem Lizbońskim Wielka Brytania powinna opuścić UE najpóźniej dwa lata po rozpoczęciu procedury, czyli 29 marca 2019 roku. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów.
 • Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit

  Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą p... 00:51

  29.03 | Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit
 • Londyn rozpoczyna procedurę Brexitu

  Londyn rozpoczyna procedurę Brexitu 06:09

  29.03 | W środę brytyjski rząd oficjalnie złoży notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu, które mają trwać maksymalnie dwa lata. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów. Oczekuje się, że po przekazaniu przez brytyjską premier Theresę May notyfikacji w sprawie Brexitu, szef Rady Europejskiej Donald Tusk w ciągu 48 godzin odpowie na list z Londynu.
 • "Wolność" kontra "krok w nieznane". Brytyjska prasa o początku Brexitu

  "Wolność" kontra "krok w nieznane... 01:54

  29.03 | "Dziś Brytania robi krok w nieznane", zatytułował artykuł o rozpoczęciu procesu Brexitu brytyjski "Guardian". Inne gazety zwracają z kolei uwagę na historyczne znaczenie decyzji Londynu, a także cieszą się z niej, pisząc o "wolności".
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • Timmermans o polskim stanowisku wobec relokacji imigrantów

  Timmermans o polskim stanowisku w... 00:59

  19.05.| Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek TVN24 w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.
 • Timmermans o dialogu Komisji Europejskiej z Polską

  Timmermans o dialogu Komisji Euro... 00:22

  19.05.| Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek TVN24 w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.
 • Szymański: Polska jest przywiązana do zasady państwa praw

  Szymański: Polska jest przywiązan... 01:03

  16.05 | - Starałem się zwrócić uwagę, abyśmy dyskusji w trakcie naszego posiedzenia nie prowadzili wokół sztucznego problemu, jakim jest pontecjalny konflitk wartości. Natomiast jest konflikt dotyczący interpretacji stosowania tej wartości - mówił we wtorek wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Wiceszef MSZ: to nie przystoi Komisji Europejskiej

  Wiceszef MSZ: to nie przystoi Kom... 00:41

  06.05 | Komisja Europejska nie powinna być aż tak politycznym ciałem - stwierdził w "Horyzoncie" wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Dodał, że Warszawa "nie kłóci się" z KE o zasadę praworządności. - Natomiast jest prawdą, że interpretujemy ją inaczej - oświadczył.
 • 20.02.2017 | Rząd odpowiada Komisji Europejskiej. Pisze o spełnieniu zaleceń i krytykuje Timmermansa

  20.02.2017 | Rząd odpowiada Komis... 03:29

  Jest zapowiadana polska odpowiedź na zalecenia Komisji Europejskiej. MSZ napisało, że "utrwalenie demokratycznego porządku prawnego w Polsce, w tym ustanowienie stabilnych podstaw funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, jest nadrzędnym celem władz polskich".
 • KE wyśle kolejne rekomendacje do Polski

  KE wyśle kolejne rekomendacje do ... 03:39

  21.12 | - Komisja Europejska prześle do Polski dodatkowe rekomendacje w sprawie rządów prawa - oznajmił wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polski rząd będzie miał dwa miesiące na ustosunkowanie się do nich. Wcześniej KE już wydała jedne rekomendacje, które zostały w praktyce zignorowane przez Warszawę.
 • Premier Szwecji Stefan Loefven i prezydent Polski Andrzej Duda o państwie prawa

  Premier Szwecji Stefan Loefven i ... 01:00

  2.12. | Rząd szwedzki przygląda się dialogowi Polska-UE o zasadach państwa prawa – oświadczył premier Stefan Loefven przed spotkaniem w Sztokholmie z prezydentem Polski. Andrzej Duda podkreślił, że instytucje państwa demokratycznego powinny działać w granicach prawa.
 • Timmermans dla TVN24 BiS: sprawa Polski nie zostanie porzucona

  Timmermans dla TVN24 BiS: sprawa ... 01:21

  28.11. | - Dla mnie rządy prawa w Polsce to sprawa najwyższej wagi. Odpowiedzi, które otrzymaliśmy z polskiego rządu, wymagają przemyślenia i wymagają także reakcji z naszej strony. Jaka to będzie reakcja - nad tym ciągle myślimy, ale jedno jest bardzo jasne - ta sprawa nie zostanie porzucona - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 • Schetyna: znów Polska jest wskazywana jako kraj, który powoduje problemy

  Schetyna: znów Polska jest wskazy... 00:48

  05.11 | Rekomendacje Komitetu Praw Człowieka przy ONZ nie posiadają charakteru wiążącego, stanowią jedynie zalecenia - podkreśla Ministerstwo Spraw zagranicznej w opinii przesłanej PAP. "W toku dialogu Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu" - podkreśla resort.
 • MSZ odpowiada Komitetowi Praw Człowieka

  MSZ odpowiada Komitetowi Praw Czł... 01:47

  05.11 | Rekomendacje Komitetu Praw Człowieka przy ONZ nie posiadają charakteru wiążącego, stanowią jedynie zalecenia - podkreśla Ministerstwo Spraw zagranicznej w opinii przesłanej PAP. "W toku dialogu Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu" - podkreśla resort.
 • PE przyjął drugą rezolucję ws. sytuacji w Polsce

  PE przyjął drugą rezolucję ws. sy... 00:27

  14.09 | Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję na temat sytuacji w Polsce, w której ocenia, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom podstawowym oraz rządom prawa w Polsce". Rezolucję poparło 510 europosłów, a 160 było przeciw.
 • Druga rezolucja o sytuacji w Polsce. Ponad pół tysiąca głosów za

  Druga rezolucja o sytuacji w Pols... 04:15

  14.09 | Parlament Europejski jest zaniepokojony paraliżem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce i sytuacją w kraju dotyczącą innych dziedzin. Rezolucję w tej sprawie europarlamentarzyści przyjęli w środę w głosowaniu w Strasburgu.
rozwiń

Kryzys na Ukrainie

 • Zaucha: najwięcej czasu poświęcono sytuacji na Ukrainie

  Zaucha: najwięcej czasu poświęcon... 01:29

  02.05 | Do spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Rosji Władimirem Putinem doszło we wtorek w Soczi. Podczas konferencji prasowej Putin potwierdził, że rozmawiał z kanclerz między innymi o konflikcie syryjskim i sytuacji na Ukrainie. Merkel poruszyła również sprawę prześladowań czeczeńskich homoseksualistów. Według komentatorów wizyta ta jest ważna w kontekście jesiennych wyborów w Niemczech, ale w relacjach dwustronnych nie przyniesie przełomu.
 • Zamach w Mariupolu, zginął pułkownik SBU

  Zamach w Mariupolu, zginął pułkow... 01:04

  31.03 | W Mariupolu na wschodzie Ukrainy w wyniku zamachu zginął pułkownik Służby Bezpieczeństwa Ołeksandr Haraberiusz. Był wiceszefem zarządu kontrwywiadu w obwodzie donieckim.
 • Rosyjskie media komentują konflikt w Donbasie

  Rosyjskie media komentują konflik... 03:46

  1.02 | Korespondent "Faktów" TVN w Moskwie Andrzej Zaucha mówił w środowy poranek w TVN24 BiS o reakcjach Moskwy i relacjach rosyjskich mediów na ostatnie wydarzenia w Donbasie.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
 • Zdaniem ekspertów, posłowie zadeklarowali łącznie ponad 12 mld hrywien

  Zdaniem ekspertów, posłowie zadek... 01:00

  27.01 | We wtorek parlament Ukrainy uznał Rosję za agresora, a separatystyczne "republiki" za organizacje terrorystyczne. Za wnioskiem głosowało 271 deputowanych w liczącym formalnie 450 deputowanych parlamencie. Ukraiński parlament wyraził nadzieję, że podobne decyzje podejmą też inne kraje i organizacje międzynarodowe.
 • Demonstracja w Berlinie przed przyjazdem Władimira Putina

  Demonstracja w Berlinie przed prz... 02:15

  19.10 | W Berlinie doszło do demonstracji przeciwko bombardowaniom w mieście Aleppo, w których bierze udział Rosja. Prezydent Rosji w środę weźmie udział w spotkaniu normandzkiej czwórki ws. uregulowania konfliktu w Donbasie. następnie odbyć ma się także jego spotkanie z przywódcami Francji i Niemiec na "rozmowy robocze" w sprawie sytuacji w Syrii.
 • "Kreml mógł się przestraszyć własnej metody: zielonych ludzików"

  "Kreml mógł się przestraszyć włas... 00:58

  20.08 | - W moim przekonaniu Rosja nie wypuści Ukrainy z zębów. Bo to jest jedyny argument, jaki ma - stwierdził w programie "Horyzont" w TVN24 Stanisław Ciosek, były polski ambasador w Moskwie. - Dochodzimy do zasadniczego pytania: czy Rosja jest skłonna stoczyć zbrojną walkę o swoją pozycję w świecie - mówił z kolei dr hab. Andrzej Szeptycki z UW.
 • Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie?

  Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie? 02:23

  16.08 | Nie jestem mięsem armatnim. Nie chcę ginąć ze względu na czyjeś interesy - mówił we wtorek w Odessie jeden z mieszkańców pytany o to, czy byłby w stanie wstąpić do wojska, by bronić Ukrainy. - Będę bronił Ukrainy, bo tu mam dom - powiedział inny.
 • Balcerowicz: Putin może się przeliczyć

  Balcerowicz: Putin może się przel... 03:07

  12.08 | Kijów to piękne, nowoczesne miasto. Nie wyczuwa się w nim obawy - mówił w "Faktach z Zagranicy" prof. Leszek Balcerowicz, doradca prezydenta Petra Poroszenki, komentując napiętą w ostatnich dniach sytuację u naszych wschodnich sąsiadów i możliwe wznowienie konfliktu z Rosją.
 • Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014 roku

  Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014... 00:47

  13.07 | W środę przez kilka godzin kilkunastoosobowa grupa, podająca się za przedstawicieli Automajdanu, uniemożliwiała opuszczenie hotelu w Odessie senatorom PO Janowi Rulewskiemu i Jerzemu Wciśle. Senatorowie mieli się spotkać z matkami ofiar zamieszek z 2 maja 2014 r.
 • Leszek Balcerowicz o doradzaniu w Kijowie

  Leszek Balcerowicz o doradzaniu w... 01:04

  14.05 | - Gdybym z góry wiedział, że jest to sprawa przegrana, to bym się nie zdecydował - mówił o swojej funkcji doradcy władz Ukrainy Leszek Balcerowicz. W programie „Horyzont” w TVN24 zapewniał, że efekty pierwszych trzech tygodni pracy w Kijowie są „obiecujące”.
 • Polityczny ferment na Ukrainie to to, na co czeka Władimir Putin - mówił Jan Piekło

  Polityczny ferment na Ukrainie to... 01:59

  11.04 | - Putin czeka tylko, żeby uruchomił się trzeci Majdan i żeby agenci FSB, i siły związane z byłą Partią Regionów, były tzw. siłą reformatorską - wyjaśniał w programie "Fakty z zagranicy" Jan Piekło, dyrektor Fundacji Polsko-Ukraińskiej Pauci.
rozwiń

Wojna domowa w Syrii

 • Armia syryjska: "minister wojny" dżihadystów został zabity

  Armia syryjska: "minister wojny" ... 01:25

  24.05 | Armia syryjska poinformowała w środę o zabiciu "ministra wojny" tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Musaba al-Masriego i kilkunastu innych wysokich rangą bojowników tej organizacji. Miało do tego dojść podczas operacji przeprowadzonej na wschód od Aleppo w północno-zachodniej Syrii.
 • Izraelski minister: nadszedł czas na zabicie Asada

  Izraelski minister: nadszedł czas... 01:02

  16.05 | Izraelski minister wezwał we wtorek do zabicia prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Stwierdził, że "nie ma dla niego miejsca na świecie".
 • Siły międzynarodowej koalicji zbliżają się do Ar-Rakki

  Siły międzynarodowej koalicji zbl... 00:40

  12.05 | To słuszna inicjatywa i popieramy ją, ale na rezultaty trzeba poczekać, bo nie wiadomo, czy grupy (bojowników) skorzystają z tej szansy – powiedział w czwartek prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla białoruskiej państwowej telewizji ONT.
 • Walki w rejonie Al-Tabaka

  Walki w rejonie Al-Tabaka 00:50

  10.05 | Decyzja USA o dozbrojeniu kurdyjskich milicji YPG "przyspieszy porażkę" islamistycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - oświadczył w środę rzecznik Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), kurdyjsko-arabskiej koalicji do walki z dżihadystami.
 • Wojna domowa w Syrii trwa od 2011 roku

  Wojna domowa w Syrii trwa od 2011... 01:10

  06.05 | W Syrii w nocy z piątku na sobotę weszło w życie porozumienie o czterech strefach bezpieczeństwa. Jest to kolejna międzynarodowa próba umocnienia rozejmu w ogarniętym wojną kraju.
 • Do strefy bezpieczeństwa zaliczać ma się m.in. prowincja Idlib

  Do strefy bezpieczeństwa zaliczać... 00:20

  05.05 | Porozumienie w sprawie stref bezpieczeństwa w Syrii wejdzie w życie o północy z piątku na sobotę (czasu moskiewskiego) - poinformował w piątek wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin.
 • Siły międzynarodowej koalicji zacieśniają okrążenie wokół Ar-Rakki

  Siły międzynarodowej koalicji zac... 01:17

  04.05 | Rosja proponuje utworzenie w Syrii czterech "stref bezpieczeństwa". Na granicach wokół nich mogą zostać rozmieszczone zagraniczne kontyngenty wojskowe - pisze w czwartek dziennik "Kommiersant" powołując się na projekt dokumentu opracowany przez Rosję.
 • Izrael zaatakował pod Damaszkiem. Zniszczone magazyny

  Izrael zaatakował pod Damaszkiem.... 01:07

  27.04 | Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na bazę libańskiego Hezbollahu niedaleko lotniska w Damaszku - podaje Reuters, powołując się na źródła wywiadowcze i przedstawicieli syryjskich rebeliantów.
 • Baszar el-Asad z żoną Asmą

  Baszar el-Asad z żoną Asmą 00:41

  16.04 | Grupa brytyjskich posłów i przedstawicieli syryjskiej społeczności w Wielkiej Brytanii zaapelowała do rządu premier Theresy May o odebranie obywatelstwa żonie prezydenta Syrii Baszara al-Asada, Asmie - poinformowała w niedzielę gazeta "Sunday Times".
 • Raport z oblężonego miasta. Ostatnie dni wolnego Aleppo w Superwizjerze

  Raport z oblężonego miasta. Ostat... 01:38

  15.04. | W ogarniętym wojną Aleppo trudno wieść zwykłe życie, jednak w zrujnowanym mieście, przy huku spadających bomb, mieszkańcy starają się zachowywać pozory normalności. Jedną z takich osób jest Mahmud - młody Syryjczyk, który codziennie w zniszczonej przez pociski dzielnicy Fardos otwiera swoją aptekę. Mimo że nie ma dostępu do podstawowych leków, stara się pomagać jak może - w przerwach pomiędzy eksplozjami zakrapla dzieciom oczy podrażnione chlorem po atakach chemicznych. Jak wygląda codzienność w oblężonym mieście? O czym mogą marzyć tam ludzie tacy jak Mahmud? Wstrząsający zapis ostatnich dni wolnego Aleppo w reportażu Wojtka Szumowskiego już dziś w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.
 • Donald Tusk potępił atak chemiczny w Idlib

  Donald Tusk potępił atak chemiczn... 00:35

  05.04 | Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potępił wtorkowy atak chemiczny w syryjskiej prowincji Idlib, w którym zginęły 72 osoby. Tusk obarczył syryjski reżim odpowiedzialnością za okrucieństwa, do jakich dochodzi w Syrii.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
rozwiń

Obraz świata

 • Waszczykowski: Komisja Europejska nie ma prawa monitorować państw

  Waszczykowski: Komisja Europejska... 00:42

  26.05 | Komisja Europejska "jest tylko strażnikiem traktatów, ma możliwość, by nas (Polskę - red.) kontrolować jedynie w obrębie (wykonywania) traktatów, nic więcej". - Nie ma możliwości tworzenia własnych regulacji, standardów, i zgodnie z nimi monitorowania państw członkowskich - podkreślił Waszczykowski.
 • Uczestnicy G7 podpisali deklarację o zwalczaniu terroryzmu

  Uczestnicy G7 podpisali deklaracj... 01:59

  26.05 | Uczestnicy szczytu G7 trwającego w Taorminie na Sycylii podpisali w piątek wspólną deklarację w sprawie zwalczania terroryzmu. Wyrazili w niej solidarność z Wielką Brytanią po niedawnym zamachu w Manchesterze.
 • "Zaczął się śmiać. To mnie na serio zirytowało!" Wskoczyła na maskę, aby nie dać się okraść

  "Zaczął się śmiać. To mnie na ser... 00:45

  26.05 | Melissa Smith z Milwaukee udaremniła próbę kradzieży swojego auta na stacji benzynowej. Złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety przy tankowaniu i pozostawione w stacyjce kluczyki. Wsiadł do samochodu i chciał odjechać, jednak kobieta wykazała się dużą determinacją i wskoczyła na maskę samochodu. - Zastanawiałam się, co robić: ratować torebkę z komórką i portfelem, czy zatrzymać samochód? W głowie miałam kwotę jaką wydałam na auto. On spojrzał na mnie zza kierownicy i zaczął się śmiać. To mnie na serio zirytowało! Kilka razy hamował, próbował mnie zrzucić. Zero wyrzutów sumienia - powiedziała Smith. W końcu złodziej dał za wygraną i uciekł.
 • Najlepsi surferzy rywalizowali we Francji

  Najlepsi surferzy rywalizowali we... 00:50

  26.05 | Ponad 1000 windsurferów i 250 kiteboarderów wzięło udział w największym na świecie wyścigu. Uczestnicy płynęli z miejscowości Gruissan do Port La Nouvelle na francuskim wybrzeżu Morza Śródziemnego.
 • Przeszczepiono penisa czarnoskóremu mężczyźnie. Dawca był biały

  Przeszczepiono penisa czarnoskóre... 00:30

  25.05 | 40-latkowi w RPA zespół lekarzy przeszczepił penisa. Mężczyzna stracił narząd 17 lat temu w wyniku komplikacji po tradycyjnym zabiegu obrzezania. Penis pochodził od białego dawcy, różnicę w kolorze ma jednak zniwelować specjalny zabieg.
 • Minuta ciszy w całym kraju. Brytyjczycy uczcili ofiary zamachu

  Minuta ciszy w całym kraju. Bryty... 03:11

  25.05 | W południe Brytyjczycy uczcili minutą ciszy ofiary zamachu w Manchesterze. Terrorysta samobójca zdetonował się w hali widowiskowej, w której odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Wśród zabitych jest dwoje Polaków.
 • Na południu Filipin trwają walki z rebeliantami

  Na południu Filipin trwają walki ... 00:47

  24.05 | Uzbrojeni islamiści porwali kilkanaście osób z katolickiej katedry w Marawi na południu Filipin podczas walk z siłami rządowymi - poinformowały w środę władze. Świątynia została spalona, miejsce pobytu porwanych nie jest znane.
 • Rozmowa papieża z Donaldem Trumpem trwała pół godziny

  Rozmowa papieża z Donaldem Trumpe... 01:33

  24.05 | Pół godziny trwała rozmowa papieża Franciszka z prezydentem USA Donaldem Trumpem w środę w Watykanie. Było to ich pierwsze, bardzo oczekiwane spotkanie. Przy powitaniu w Pałacu Apostolskim Trump był uśmiechnięty, a papież miał poważniejszy wyraz twarzy.
 • Samotne wejście na Mount Everest bez butli tlenowej

  Samotne wejście na Mount Everest ... 00:30

  24.05 | W tym roku na Mount Evereście zginęło już sześciu wspinaczy. W ubiegłym roku najwyższy szczyt świata zdobyły 443 osoby od strony nepalskiej oraz około 200 od strony Tybetu. Śmierć poniosło pięć osób. Od zdobycia Everestu w 1953 roku przez Nowozelandczyka Edmunda Hillary'ego i Szerpę Tenzinga Norgaya, na Dachu Świata zginęło ponad 250 osób.
 • Nowe połączenie promowe Korei Północnej z Rosją

  Nowe połączenie promowe Korei Pół... 00:55

  24.05 | Władze Korei Północnej poinformowały o zainaugurowaniu nowego połączenia promowego z Rosją. Pierwszy rejs na linii Rajin - Władywostok odbył się pomimo zaostrzania międzynarodowych sankcji na reżim.
 • Filipiny proszą Rosję o nowoczesną broń

  Filipiny proszą Rosję o nowoczesn... 00:58

  24.05 | Prezydent Filipin Rodrigo Duterte podczas spotkania we wtorek w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem poprosił go o wsparcie nowoczesną bronią w walce z bojownikami tak zwanego Państwa Islamskiego.
 • Donald Trump z wizytą w Rzymie

  Donald Trump z wizytą w Rzymie 00:43

  23.05.2017 | Prezydent USA Donald Trump przybył we wtorek do Rzymu z 20-godzinną wizytą. W jej trakcie w środę spotka się z papieżem Franciszkiem, prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Paolo Gentilonim. Trump wróci do Włoch w piątek na szczyt G7 na Sycylii.
rozwiń

Wideo dnia

 • Pierwsze damy i on. Mąż premiera - geja na grupowym zdjęciu

  Pierwsze damy i on. Mąż premiera ... 01:16

  26.05 | Podczas czwartkowego szczytu NATO w Brukseli partnerki i małżonki przywódców państw miały własny program zajęć. Co nie umknęło uwadze, wśród kobiet obecny był także jeden mężczyzna: Gauthier Destenay, mąż homoseksualnego premiera Luksemburga.
 • Futurystyczny samolot-rakieta wojska USA - XS-1

  Futurystyczny samolot-rakieta woj... 00:42

  26.05 | Ma latać kilka tysięcy kilometrów na godzinę, ocierać się o kosmos i raz dziennie umieszczać na orbicie satelitę, który zastąpi te zniszczone przez wroga - tak ma wyglądać nowy futurystyczny robot Pentagonu. Właśnie ogłoszono, że program XS-1 przechodzi do fazy budowy prototypu. To element przygotowań USA do wojny w kosmosie.
 • "Kochamy polskie kobiety, przede wszystkim te nienarodzone". Pawłowicz: precz, szatanie!

  "Kochamy polskie kobiety, przede ... 00:46

  26.05 | Po raz kolejny kwestia zmian w dostępie do tak zwanej pigułki "dzień po" podzieliła posłów. Parlamentarzyści zarzucali sobie obłudę, hipokryzję, a nawet brak miłości do kobiet. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz zwróciła się z kolei do swojego kolegi z ław Bartosz Arłukowicza słowami: precz, szatanie! Sejm uchwalił w czwartek wieczorem nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Przewiduje ona, że wszystkie hormonalne leki antykoncepcyjne będą wymagały recepty.
 • America first. Trump przepchnął premiera Czarnogóry

  America first. Trump przepchnął p... 00:39

  26.05 | Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump tak bardzo chciał stanąć obok sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, że odepchnął premiera Czarnogóry Dusko Markovicia, aby utorować sobie drogę. Do sytuacji doszło na szczycie Sojuszu w Brukseli.
 • Babcia wyskoczyła ze spadochronem. "W ogóle się nie bałam"

  Babcia wyskoczyła ze spadochronem... 00:52

  25.05 | Blisko 70-letnia Zuo Shufen wyskoczyła ze spadochronem z wysokości 4000 metrów w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Odważna seniorka swoim wyczynem wzbudziła sensację w internecie. - To był pomysł mojej wnuczki. Pojechałyśmy razem, nic nie mówiąc mojemu synowi. W ogóle się nie bałam. - powiedziała Zuo zaraz po wylądowaniu. Według instruktorów spadochroniarstwa ten sport nie ma limitu wieku. Wystarczy zdrowe serce i sprawność fizyczna.
 • Ćwiczyli odpieranie ataku Chin. "Tajwan pokazuje determinację"

  Ćwiczyli odpieranie ataku Chin. "... 02:03

  25.05 | Tajwańska armia ćwiczyła w czwartek zachowanie podczas potencjalnego ataku ze strony wojsk Chin kontynentalnych. Te doroczne manewry są największymi ćwiczeniami wojskowymi na Tajwanie.
 • Trump pożegnał papieża: jeśli mogę w czymś pomóc, proszę dać znać

  Trump pożegnał papieża: jeśli mog... 00:36

  25.05 | - Powodzenia. Jeśli mogę w czymś pomóc, proszę dać znać - tymi słowami prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump pożegnał się z papieżem Franciszkiem. Trump spotkał się z głową Kościoła Katolickiego w środę w Watykanie. Rozmowa obu przywódców trwała pół godziny.
 • Roztańczony Will Smith w Cannes

  Roztańczony Will Smith w Cannes 00:30

  24.05.| Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbywa się po raz 70. Z tej okazji we wtorkowy wieczór odbyła się specjalna ceremonia jubileuszowa. Uwagę na czerwonym dywanie przykuł jeden z jurorów tegorocznego Konkursu Głównego aktor i muzyk Will Smith. Gdy z głośników rozległy się dźwięki jednego z jego największych hitów "Men In Black", Amerykanin zaczął tańczyć, pozując jednocześnie do zdjęć z pozostałymi jurorami. Najważniejsza impreza filmowa świata potrwa do 28 maja.
 • 160 km/h, brak hamulców, pocięte opony. Kierowca walczył z ciężarówką

  160 km/h, brak hamulców, pocięte ... 00:49

  24.05 | Ciężarówka straciła hamulce, więc kierowca zjechał na pobocze, próbując w ten sposób wyhamować pędzący 160 km/h potężny pojazd. Tę walkę na autostradzie łączącej miasto Puebla z miastem Meksyk zarejestrowali policjanci, którzy eskortowali pojazd przez około 10 kilometrów. Ciężarówkę udało się zatrzymać dopiero, gdy ostre kamienie z pobocza poprzecinały i poszarpały opony. Na szczęście nikt nie został na ranny.
 • Znowu nie udało się złapać Melanii za rękę

  Znowu nie udało się złapać Melani... 00:56

  23.05 | W pierwszej podróży zagranicznej Donaldowi Trumpowi towarzyszy jego żona, Melania. Pierwsza dama zbiera pochwały przede wszystkim za dobór kreacji. W poniedziałek jednak stała się ulubienicą mediów z zupełnie innego powodu: w czasie oficjalnego powitania w Izraelu Melania odtrąciła dłoń męża, który chciał chwycić ją za rękę. We wtorek na lotnisku Fiumicino zlekceważyła z kolei podobny gest.
 • Nowy mieszkaniec zoo w Saint Louis. Na świat przyszedł nosorożec czarny

  Nowy mieszkaniec zoo w Saint Loui... 00:39

  23.05 | Wiosna w pełni, a w ogrodach zoologicznych - czas narodzin. W Saint Louis przyszedł na świat mały nosorożec czarny. Na razie można go zobaczyć tylko w internecie. Władze ogrodu jeszcze nie zdecydowały kiedy maluch zadebiutuje przed gośćmi zoo. Ma na imię Moyo, co w języku swahili oznacza "serce". Podąża krok w krok za mamą, choć nie są to jeszcze kroki pewne. Moyo jest przedstawicielem krytycznie zagrożonego wyginięciem gatunku czarnego nosorożca. Ekolodzy szacują, że na wolności żyje tylko około pięciu tysięcy osobników. Winę za to ponoszą głównie kłusownicy, którzy wbrew obowiązującym od dziesięcioleci przepisom wciąż polują na te zwierzęta. Najcenniejsze są ich rogi, które sprzedawane są jako leki na azjatyckim czarnym rynku.
 • Trump chciał iść za rękę, Melania wprost przeciwnie

  Trump chciał iść za rękę, Melania... 00:35

  22.05 | Niezręczność na czerwonym dywanie. Amerykańskie media wypatrzyły, że w czasie powitania na lotnisku w Izraelu amerykańskiej pary prezydenckiej doszło do drobnego incydentu. Donald Trump ruszył po czerwonym w towarzystwie premiera Izraela Benjamina Netanjahu i jego małżonki. Czerwony dywan był jednak za wąski, by wszyscy mogli iść obok siebie, więc Melania Trump została z tyłu. W pewnym momencie prezydent USA wyciągnął rękę, by chwycić ją za dłoń. Amerykańska pierwsza dama jednak ją odtrąciła.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Najlepsza przyjaciółka, czuła opiekunka. Świętujemy Dzień Matki

  Najlepsza przyjaciółka, czuła opi... 01:24

  26.05 | Najbliższa, najukochańsza. Powierniczka najskrytszych sekretów, przyjaciółka. Dziś świętujemy Dzień Matki. Z tej okazji przesyłacie zdjęcia Mam, składacie życzenia. Czekamy na Wasze wpisy, fotografie, a także nagrania.
 • Pożar na budowie. Zapalił się dach

  Pożar na budowie. Zapalił się dach 00:42

  22.05 | Siedem zastępów straży pożarnej walczy z ogniem w Gdyni. Pożar wybuchł w nowym, czteropiętrowym budynku podczas prac budowlanych. Jedna osoba podtruła się dymem. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zapadła się droga w pobliżu kopalni piasku. Nagranie z drona

  Zapadła się droga w pobliżu kopal... 01:00

  22.05 | Po osunięciu się ziemi w pobliżu kopalni piasku w Kłodzie (Lubelskie), w poniedziałek rozpoczęła się kontrola terenu. Jak informuje Wyższy Urząd Górniczy, ma ona wykazać, jakich rozmiarów jest osuwisko, i czy prace w kopalni były prowadzone prawidłowo. W sobotę zapadł się fragment drogi powiatowej i pole. Pierwszą informację, zdjęcie i nagranie, otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar sortowni śmieci. Kłęby dymu nad okolicą

  Pożar sortowni śmieci. Kłęby dymu... 01:06

  21.05 | 15 zastępów gasiło pożar w sortowni odpadów w Paterku (Kujawsko-Pomorskie). Po wybuchu pożaru, nad miejscowością, unosiły się kłęby czarnego gęstego dymu. Pierwszą informację, nagrania i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Karambol na krajowej "17". Ranni i zablokowana droga

  Karambol na krajowej "17". Ranni ... 00:31

  20.05 | Dwie ciężarówki, dwa samochody osobowe i bus zderzyły się na krajowej "17" w pobliżu miejscowości Gocław (Mazowieckie). Pięć osób zostało rannych. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od serwisów WirtualnyGarwolin.pl i eGarwolin.pl.
 • Pożar sortowni śmieci. W akcji 30 zastępów

  Pożar sortowni śmieci. W akcji 30... 00:30

  20.05 | Poważny pożar w sortowni śmieci w Gorlicach (Małopolskie). Z ogniem walczyło 30 zastępów straży. Przed północą rozpoczęło się dogaszanie. Informację, zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Potężna chmura dymu". W ogniu budynek w trakcie budowy

  "Potężna chmura dymu". W ogniu bu... 00:41

  19.05 | 14 zastępów walczy z pożarem, który wybuchł w budynku przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Jak informuje straż, budynek jest w trakcie budowy. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was zdjęcia i filmy, na których widać ogromny dym unoszący się nad miastem.
 • Pożar w magazynie dawnego młyna. Budynek grozi zawaleniem

  Pożar w magazynie dawnego młyna. ... 01:05

  19.05 | Pożar magazynu starego młyna w miejscowości Sukowy (Kujawsko-Pomorskie). Budynek kompletnie spłonął i grozi zawaleniem - informuje straż. Zdjęcia, nagranie i informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu CMG24.pl.
 • Rowerzysta wjechał wprost pod ciężarówkę. Był pijany

  Rowerzysta wjechał wprost pod cię... 00:47

  18.05 | Rozpędzony rowerzysta, który zamierzał skręcić w lewo, zignorował znak ustąp pierwszeństwa i wjechał wprost w przejeżdżającą ciężarówkę. Jak poinformowała policja, mężczyzna był nietrzeźwy. Nagranie z miejscowości Przedbórz (Łódzkie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Trzylatka wbiega na jezdnię. Prosto pod samochód

  Trzylatka wbiega na jezdnię. Pros... 00:33

  17.05. | Trzyletnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). Dziecko było z rodzicami na przystanku autobusowym. Nagle wybiegło na jezdnię. Za całe zdarzenie opiekunowie zostali ukarani mandatem. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Slalomem na przełaj. Zderzenie z rowerzystą, który zajeżdża drogę

  Slalomem na przełaj. Zderzenie z ... 00:31

  16.05 | - Gdy zobaczyłem rowerzystę, który zajeżdża mi drogę i samochód, który zaraz będzie jechał obok mnie, byłem pewny, że coś się stanie - tak o nierozważnej jeździe pewnego cyklisty opowiadał Reporter 24. Sytuację, do której doszło na ulicy Odolanowskiej w Ostrowie Wielkopolskim nagrał wideorejestrator mężczyzny. Nagranie przesłał nam na Kontakt 24.
 • Auto stoi między rogatkami, obok jedzie pociąg. "Kierowca wjechał na przejazd licząc, że zjedzie"

  Auto stoi między rogatkami, obok ... 00:26

  16.05 | Auto uwięzione między rogatkami i kierowca, który usiłuje cofnąć się z przejazdu, aby uniknąć zderzenia z przejeżdżającym za chwilę pociągiem - niebezpieczny moment na przejeździe kolejowym w Krakowie zarejestrował Reporter 24. - Gdy przejeżdżaliśmy obok, widzieliśmy, że kobieta siedząca za kierownicą trzyma się za głowę. Wyglądała na zszokowaną - relacjonował autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, urządzenia na przejeździe działały prawidłowo, a sprawa trafi na policję.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza na dziś

  Prognoza na dziś 01:25

  27.05 | Będzie ciepło i słonecznie.
 • Prognoza na 16 dni

  Prognoza na 16 dni 00:28

  21.05 | Po gorącym końcu tygodnia (w piątek na zachodzie Polski było aż 30 stopni), w niedzielę wszyscy odczuwamy niewielki spadek temperatury.
 • TVN Meteo zawsze pod ręką

  TVN Meteo zawsze pod ręką 00:21

  13.01 | Z TVN Meteo pogoda już nigdy Cię nie zaskoczy. Teraz możesz oglądać kanał na żywo w internecie. Zobacz, jakie to proste.
 • Auta "tańczyły" na lodzie. Śnieżyca sparaliżowała Rumunię

  Auta "tańczyły" na lodzie. Śnieży... 00:43

  04.12 | Zima uderzyła w Rumunię - obfite opady śniegu sparaliżowały tam drogi w środkowej części kraju. Bardzo śliska nawierzchnia spowodowała liczne utrudnienia. Zobacz daremną walkę kierowców.
 • Było jednym z najpiękniejszych miasteczek. Teraz to gruzowisko

  Było jednym z najpiękniejszych mi... 01:02

  25.08 | Amatrice było zaliczane do najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Było, bo po nocnym trzęsieniu ziemi leży w gruzach. To, jak wielkie zniszczenia spowodowało trzęsienie ziemi, najlepiej widać z powietrza.
 • Rwące potoki na ulicach

  Rwące potoki na ulicach 01:50

  30.05 | Na skutek burz ulice w miastach w Niemczech w mgnieniu oka zamieniły się w rwące potoki. Powódź przyczyniła się do śmierci trzech osób. Miejscami w ciągu doby spadło ponad 60 l/mkw. deszczu.
 • Trzęsienie ziemi w Ekwadorze

  Trzęsienie ziemi w Ekwadorze 00:45

  17.04 | Co najmniej 41 zabitych w wyniku trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
 • Internauci go pokochali. "Wampirzy" jeż gwiazdą Instagrama

  Internauci go pokochali. "Wampirz... 00:51

  27.04 | Gwiazdą internetu zostać nie trudno. Udało to się to również jeżowi o imieniu Huff. Jego właścicielkę rozweselał na tyle, że postanowiła tym szczęściem podzielić się z innymi. (http://www.tvn24.pl)
 • Ponad 100 interwencji Straży Pożarnej

  Ponad 100 interwencji Straży Poża... 02:44

  30.11| Ogromne zniszczenie spowodował wiatr w województwie lubelskim. Są pozrywane dachy i poprzewracane drzewa. Najbardziej ucierpiał dach masarni w Nasutowie. Jego kawałki zniszczyły 7 zaparkowanych w pobliżu samochodów.
 • Jak Chrystus zstępujący z nieba. Mamidło górskie olśniło turystów

  Jak Chrystus zstępujący z nieba. ... 00:48

  23.09 | Grupie turystów schodzącej kilka dni temu ze szczytu jednego z pasm górskich w Waszyngtonie ukazał się niesamowity widok. Było to tzw. widmo Brockenu.
 • Zalane ulice w miejscowości Adra w południowej Hiszpanii

  Zalane ulice w miejscowości Adra ... 01:18

  Wystarczy zaledwie chwila, żeby krajobraz zmienił się nie do poznania. Ulewy w Hiszpanii podtopiły niektóre miasta. Samochody po ulicach przemieszczał nurt wody. Żywioł pozbawił życia jednego mężczyznę.
 • Rakieta rozświetliła niebo

  Rakieta rozświetliła niebo 01:05

  Niezwykły widok mogli podziwiać mieszkańcy Florydy w Stanach Zjednoczonych. W środę o świcie niebo rozświetliła niebieska łuna światła.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Glik znów skuteczny. Pomógł wygrać Monaco

  Glik znów skuteczny. Pomógł wygra... 02:34

  07.02 | Kamil Glik cieszy się z czwartego gola w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Polski obrońca Monaco trafił do siatki przeciwko Montpellier, a Monaco wygrało wyjazdowe spotkanie 24. kolejki 2:1.
rozwiń

Wideo 360