Śmierć w komisariacie. Nowe ustalenia

 • Dorn: pojawia się pytanie o treść informacji pokontrolnych

  Dorn: pojawia się pytanie o treść... 01:37

  22.05 | Albo minister Zieliński i jego szef minister Błaszczak, a także Komendant Główny Policji wiedzieli co się działo i w napadzie bezwładności umysłowej doszli do wniosku, że nic z tym nie będą robić. Albo tez stosownych materiałów nie otrzymali - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. - Jeżeli minister Jarosław Zieliński ma trochę samoświadomości, to powinien odejść. Minister Mariusz Błaszczak też - dodał adwokat Ryszard Kalisz, komentując sprawę śmierci w komisariacie.
 • "Jeżeli Zieliński ma trochę samoświadomości, to powinien sam odejść. Błaszczak też"

  "Jeżeli Zieliński ma trochę samoś... 01:19

  22.05 | Albo minister Zieliński i jego szef minister Błaszczak, a także Komendant Główny Policji wiedzieli co się działo i w napadzie bezwładności umysłowej doszli do wniosku, że nic z tym nie będą robić. Albo tez stosownych materiałów nie otrzymali - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. - Jeżeli minister Jarosław Zieliński ma trochę samoświadomości, to powinien odejść. Minister Mariusz Błaszczak też - dodał adwokat Ryszard Kalisz, komentując sprawę śmierci w komisariacie.
 • Prokuratura: możliwe zarzuty za znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem

  Prokuratura: możliwe zarzuty za z... 00:33

  22.05 | Prokurator bierze pod uwagę możliwość zarzucenia policjantom znęcania się nad zatrzymanym Igorem Stachowiakiem - poinformował w poniedziałek szef Prokuratury Regionalnej w Poznaniu Rafał Maćkowiak. W jego ocenie postępowanie prowadzone jest rzetelnie.
 • "Rzecznik przedstawił decyzje, jakie zostały podjęte". Błaszczak po spotkaniu z szefem PiS

  "Rzecznik przedstawił decyzje, ja... 00:32

  22.05 | Była konferencja prasowa rzecznika Komendanta Głównego Policji. Przedstawił decyzje, jakie zostały podjęte. Bardzo dziękuję, wszystkiego dobrego - powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak dziennikarzom zgromadzonym pod warszawską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Szef resortu spotkał się tam z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim w związku ze sprawą Igora Stachowiaka.
 • Zastępca RPO: w sprawie Stachowiaka zastosowano paralizator w celu wymuszenia zeznań

  Zastępca RPO: w sprawie Stachowia... 00:31

  22.05 | Wobec Igora Stachowiaka używano paralizatora w celu wymuszenia zeznań, to powodowało ból i cierpienie, a wszystko to razem to nic innego jak tortury - ocenił w poniedziałek zastępca rzecznika praw obywatelskich Krzysztof Olkowicz. Sprawa powinna zakończyć się przyjęciem systemowych rozwiązań - dodał.
 • "Tam nie było ministra Zielińskiego, tam byli ci policjanci". Karczewski o sprawie Stachowiaka

  "Tam nie było ministra Zielińskie... 00:28

  22.05 | Tam nie było ministra Zielińskiego, tam byli ci policjanci - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapytany o odpowiedzialność polityczną szefów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Dodał, że interwencja funkcjonariuszy była "patologiczna" i powinni oni ponieść konsekwencje.
 • Ciarka: Igor Stachowiak miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem

  Ciarka: Igor Stachowiak miał przy... 00:14

  22.05. | - Igor, co wykazała sekcja zwłok, był pod wpływem narkotyków, narkotyki znaleziono również przy nim. Być może trzeba tutaj doszukiwać się również tego dziwnego, agresywnego zachowania i w związku z tym użytego środku bezpośredniego - powiedział rzecznik KGP Mariusz Ciarka.
 • Sprawa śmierci Igora Stachowiaka. Szefowie policji we Wrocławiu odwołani

  Sprawa śmierci Igora Stachowiaka.... 02:00

  22.05. | Komendant wojewódzki policji we Wrocławiu, jego zastępca oraz miejski zostali odwołani decyzją ministra spraw wewnętrznych - poinformował rzecznik prasowy Komendant Głównego Policji Mariusz Ciarka.
 • "Życie w państwie PiS jest niebezpieczne dla obywateli"

  "Życie w państwie PiS jest niebez... 01:00

  22.05. | Klub Nowoczesnej złożył wniosek, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu rząd przedstawił informację ws. śmierci Igora Stachowiaka. Poprze także wniosek PO o powołanie komisji śledczej w tej sprawie - poinformował w poniedziałek poseł Adam Szłapka.
 • Jankowski: sprawa ma wiele niejasności

  Jankowski: sprawa ma wiele niejas... 00:45

  22.05 | Sprawę komentował w TVN24 Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. - Ta sprawa w ogóle ma dla mnie wiele niejasności. Sprawa wrocławska, która generalnie rok temu się zdarzyła już dawno powinna znaleźć swój finał, już dawno powinna zostać wyjaśniona - powiedział. - Wczorajsze zwolnienie przez ministra policjanta jest kuriozalnym zdarzeniem, gdyż policjanta może zwolnić jego przełożony, czyli komendant wojewódzki policji, ewentualnie komendant główny. Nie rozumiem tej decyzji - dodał.
 • Magdalena Mazur-Prus o sprawie Igora Stachowiaka

  Magdalena Mazur-Prus o sprawie Ig... 01:35

  22.05. | Igor Stachowiak leżał rozebrany w toalecie i skuty w kajdanki a grupa policjantów raziła go paralizatorem. Mężczyzna zmarł w czasie przesłuchania w komisariacie. Do września poznańska prokuratura chce wyjaśnić czy wrocławscy policjanci przekroczyli uprawnienia oraz czy w ten sposób doprowadzili do jego śmierci. Na razie nadal nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów. - Prokurator nie stawia zarzutów ot tak sobie, bo mu się podoba. Trzeba wyjaśnić wszelkie okoliczności związane z tym zdarzeniem - mówiła Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
 • Karczewski o nagraniu z komisariatu: znamiona tortur, sadystycznego znęcania się

  Karczewski o nagraniu z komisaria... 01:45

  22.05 | - Sprawa użycia paralizatora wobec Igora Stachowiaka powinna być absolutnie jak najszybciej wyjaśniona - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski, komentując ujawnione przez "Superwizjer" TVN nagranie z wrocławskiego komisariatu pokazujące, jak policjanci traktowali zatrzymanego 25-latka. - Tego typu zjawiska i ludzi, którzy są w policji, trzeba eliminować - dodał.
rozwiń

"Fakty" z 22 maja

 • Wiceszef MSWiA znał wyniki kontroli ws. Stachowiaka od roku. Opozycja żąda dymisji

  Wiceszef MSWiA znał wyniki kontro... 04:51

  Komendant wojewódzki, jego zastępca i komendant miejski do dymisji. Policja przeprasza i po roku chwali się, że "działa szybko". To skandal - mówi wiceminister sprawiedliwości, komentując tortury w policyjnej toalecie, ale rocznego śledztwa prokuratury, w czasie którego nikt nie usłyszał zarzutów, skandalem nie nazywa. Minister spraw wewnętrznych dziennikarzom nie odpowiada, a kiedy pytamy, czy za tortury odpowie wiceminister MSWiA zajmujący się działalnością policji, słyszymy, że przecież "go tam nie było".
 • Impuls z paralizatora powinien trwać pięć sekund. Policjant nacisnął spust jeszcze dwukrotnie

  Impuls z paralizatora powinien tr... 03:29

  Policyjny paralizator w rękach wyszkolonych jest przydatny, w rękach niepowołanych - niebezpieczny. Ma obezwładnić, ale może zabić. 5 sekund impulsu nadwyręża zdrowie, 15 ścina z nóg. Film z toalety komisariatu, które ujawnił reporter "Faktów" TVN to brutalny pokaz jego siły i wystarczający powód do pytań o naruszenie prawa.
 • Rewolucji nie trzeba, ale zmiany są konieczne. "Powinniśmy się uczyć na błędach"

  Rewolucji nie trzeba, ale zmiany ... 03:38

  Rzecznik Praw Obywatelskich nie ma wątpliwości co widzi na nagraniu w sprawie Igora Stachowiaka, bo o policyjnych torturach napisał duży raport. Śmierć Polaka w Kanadzie pokazała kierunek zmian, śmierć Igora we Wrocławiu powinna wskazać kolejne. Dostęp do prawnika, monitoring i kamera na mundurze - to pierwsze pomysły na to, żeby sala przesłuchań nie zmieniła się w salę tortur.
 • Zmarł Zbigniew Wodecki. Artysta z wiecznie uniesionym kciukiem miał 67 lat

  Zmarł Zbigniew Wodecki. Artysta z... 03:28

  Nie żyje Zbigniew Wodecki. Na twarzy ciągle miał uśmiech, w sercu muzykę, a w rękach talent do instrumentów, przede wszystkim do skrzypiec i trąbki. "Zaczynał od Bacha", "zapraszał do Chałup", był jurorem "Tańca z gwiazdami", ale wiele osób kojarzy go przede wszystkim z nim piosenką z "Pszczółki Mai". Miał 67 lat.
 • "Nie ma żadnego cofnięcia się, to oszustwo". Kluczowy tydzień dla wymiaru sprawiedliwości

  "Nie ma żadnego cofnięcia się, to... 03:27

  Ministerstwo sprawiedliwości proponuje poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej, ale zdaniem środowisk prawniczych nie można ufać tej propozycji - Nie ma żadnego cofnięcia się, to jest oszustwo - mówi prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Decyzję ostatecznie podejmą politycy. Ustawa może zostać przegłosowana już za kilka dni, druga, o sądach powszechnych, także ma trafić pod obrady Sejmu
 • Łódź: 15 milionów kary za wycięcie 150 drzew

  Łódź: 15 milionów kary za wycięci... 02:58

  15 milionów złotych kary ma zapłacić właściciel działki w Łodzi za wycięcie ponad 150 drzew. Nowe prawo ministra Szyszki pozwala na duże wycinki, ale nie w celach związanych z działalnością gospodarczą i nie w okresie lęgowym. Mieszkańcy okolicznych domów protestowali. Właściciel gruntu uważał, że mógł wycinać drzewa. Na jego działce miały powstać domy jednorodzinne i kilkupiętrowe bloki.
 • Wspomnienie Andrzeja Wajdy w Cannes. Na ekranie znów "Człowiek z żelaza"

  Wspomnienie Andrzeja Wajdy w Cann... 02:42

  Polski wieczór na festiwalu filmowym w Cannes był hołdem dla zmarłego rok temu Andrzeja Wajdy. Na ekranie wyświetlono zrekonstruowaną wersję "Człowieka z Żelaza", a na widownię zaproszono między innymi Lecha Wałęsę, Agnieszkę Holland, Allana Starskiego i Krystynę Jandę. "Człowiek z żelaza" był pierwszym polskim filmem, który zdobył Złotą Palmę.
 • "Oscary biznesu". Dziś rozdanie nagród im. Jana Wejcherta

  "Oscary biznesu". Dziś rozdanie n... 00:36

  Dziś wieczorem rozdanie nagród Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Wejcherta. Do kogo trafią "biznesowe Oscary"? Spośród rekordowych niemal 300 zgłoszeń, laureaci wybrani zostaną w trzech kategoriach. "Wierzyć. Działać. Dawać." to główna idea tych nagród. Transmisja o 20:00 w TVN24 i TVN24 BIŚ.

Donald Trump w Izraelu

 • Melania i Ivanka Trump na Bliskim Wschodzie

  Melania i Ivanka Trump na Bliskim... 01:19

  22.05.| Towarzyszące Donaldowi Trumpowi w pierwszej oficjalnej wizycie zagranicznej na Bliski Wschód żona Melania i córka Ivanka, która jest także doradczynią prezydenta, budzą zachwyt w lokalnych mediach swoimi strojami. Pozytywne reakcje w mediach na Bliskim Wschodzie pojawiły się pomimo złamania protokołu dyplomatycznego, przez amerykańską pierwszą damę i pierwszą córkę.
 • Trump chciał iść za rękę, Melania wprost przeciwnie

  Trump chciał iść za rękę, Melania... 00:35

  22.05 | Niezręczność na czerwonym dywanie. Amerykańskie media wypatrzyły, że w czasie powitania na lotnisku w Izraelu amerykańskiej pary prezydenckiej doszło do drobnego incydentu. Donald Trump ruszył po czerwonym w towarzystwie premiera Izraela Benjamina Netanjahu i jego małżonki. Czerwony dywan był jednak za wąski, by wszyscy mogli iść obok siebie, więc Melania Trump została z tyłu. W pewnym momencie prezydent USA wyciągnął rękę, by chwycić ją za dłoń. Amerykańska pierwsza dama jednak ją odtrąciła.
 • Donald Trump przy Ścianie Płaczu

  Donald Trump przy Ścianie Płaczu 00:57

  22.05 | Składający wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej Donald Trump, jako pierwszy w historii urzędujący prezydent USA odwiedził w poniedziałek Ścianę Płaczu na Starym Mieście w Jerozolimie, najświętsze miejsce judaizmu.
 • Zakłopotanie, włączone mikrofony, problemy z protokołem. "Nigdy nie wiemy, co i jak"

  Zakłopotanie, włączone mikrofony,... 00:44

  22.05 | Amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Izraelu powitał premier Benjamin Netanjahu ze wszystkimi ministrami swojego gabinetu. Do samolotu Netanjahu podszedł po Trumpów razem z małżonką. Po powitaniu wszyscy mieli stanąć do pamiątkowego zdjęcia. Przejęty Trump kilkukrotnie pytał, w jakiej konfiguracji stanąć. Zatrzymywał się, wpadł na żonę. - Wszyscy mamy ten protokół, nigdy nie wiemy, co i jak - powiedział dla rozluźnienia atmosfery premier Izraela. - Co to właściwie jest protokół? Macie jakiś pomysł? - odpowiedział mu Trump. Zabawny incydent na lotnisku zarejestrowały kamery, które nagrały także to, co mówili politycy.
 • Wizyta Trumpa w Izraelu

  Wizyta Trumpa w Izraelu 02:07

  22.05 | Prezydent Donald Trump złoży w poniedziałek wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Jest to drugi etap pierwszej zagranicznej podróży Trumpa po objęci urzędu. - Izraelczycy liczą na to, ze prezydent Trump potwierdzi, że Jerozolima to stolica państwa Izrael - mówił szef redakcji zagranicznej Tvn24 BIS Jacek Stawicki.
 • Trump i Netanjahu o tym, kto ma gdzie stanąć

  Trump i Netanjahu o tym, kto ma g... 00:48

  22.05 | Prezydent USA Donald Trump zakończył wizytę w Arabii Saudyjskiej i przybył w poniedziałek do Izraela. Agencja Associated Press zwraca uwagę, że przelot Air Force One z Rijadu do Tel Awiwu był zapewne pierwszym w historii bezpośrednim lotem między tymi krajami.
 • Trump wylądował w Izraelu

  Trump wylądował w Izraelu 01:08

  22.05 | Donald Trump wylądował w Tel Awiwie, rozpoczynając tym samym wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Jest to drugi etap pierwszej zagranicznej podróży Trumpa po objęciu urzędu prezydenta USA. - Izraelczycy liczą na to, ze prezydent Trump potwierdzi, że Jerozolima to stolica państwa Izrael - relacjonował z Jerozolimy Jacek Stawiski z TVN24 BiS.
 • Jacek Stawiski o relacjach USA-Izrael

  Jacek Stawiski o relacjach USA-Iz... 03:55

  22.05 | Wysłannik TVN24 BiS w Jerozolimie opisuje relacja amerykańsko-izraelskie.

Prezydent chce referendum konstytucyjnego

 • "Prezydent proponuje wszystkim obywatelom udział w tej dyskusji. Nikogo nie wyklucza"

  "Prezydent proponuje wszystkim ob... 00:50

  18.05. | Propozycja referendum ma na celu uruchomienie dyskusji obywatelskiej o zmianach ustrojowych - mówił w "Jeden na jeden" sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta i rzecznik prasowy głowy państwa Krzysztof Łapiński.
 • Prezydent: chcę, żeby to było referendum konsultacyjne

  Prezydent: chcę, żeby to było ref... 01:11

  16.05. | Obywatele, także w tych mniejszych miastach, mają prawo wypowiedzieć się, jakich chcą zmian ustrojowych - powiedział w Parczewie (Lubelskie) prezydent Andrzej Duda. Chcę, by to prawo zrealizowali w referendum konsultacyjnym, a nie w referendum zatwierdzającym już napisaną konstytucję - dodał.
 • "Wierzę w to, że zmiany, których dokonujemy, polegają na przywracaniu państwa jego mieszkańcom"

  "Wierzę w to, że zmiany, których ... 01:03

  16.05. | Dzisiaj w Polsce dokonywane są zmiany, które dzieją się z decyzji obywateli, dokonuje ich władza wybrana w demokratycznych wyborach - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek w Parczewie (Lubelskie). Podkreślił, że nie zgadza się z podziałem na "Polskę A" i "Polskę B".
 • Szydło: datę i pytania referendalne pozostawiam prezydentowi

  Szydło: datę i pytania referendal... 00:40

  15.05 | Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca organizacji referendum konstytucyjnego jest bardzo ciekawa. Datę i pytania referendalne pozostawiam prezydentowi - powiedziała w poniedziałek w Pekinie premier Beata Szydło.
 • 14.05.2017 | Prezydent proponuje datę referendum. Brudziński: jeśli nas przekona…

  14.05.2017 | Prezydent proponuje ... 03:34

  Referendum w sprawie kierunków zmian w konstytucji mogłoby się odbyć jednocześnie z wyborami do samorządów, 11 listopada przyszłego roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości - proponuje prezydent Andrzej Duda. Opozycja widzi w tym próbę wprzęgnięcia referendum w kampanię wyborczą PiS. PKW nie podoba się łączenie wyborów i święta narodowego. Komisja obawia się naruszania ciszy wyborczej.
 • Łapiński: 11 listopada to jeden z możliwych terminów referendum konstytucyjnego

  Łapiński: 11 listopada to jeden z... 00:29

  14.05. | Kancelaria Prezydenta zamierza skierować do Senatu wniosek o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Jako możliwy termin prezydent Andrzej Duda wskazuje 11 listopada. Wtedy też mogłyby się też odbyć wybory samorządowe. Do takiego terminu zastrzeżenia ma Państwowa Komisja Wyborcza.
 • Referendum konstytucyjne 11 listopada? "Jeden z możliwych terminów"

  Referendum konstytucyjne 11 listo... 03:20

  14.05. | Kancelaria Prezydenta zamierza skierować do Senatu wniosek o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Jako możliwy termin prezydent Andrzej Duda wskazuje 11 listopada. Wtedy też miałyby się odbyć wybory samorządowe.
 • PiS "chciałoby napisać konstytucję, która zaklepie wszystko, co zrobiło"

  PiS "chciałoby napisać konstytucj... 00:38

  05.05 | Nie po to jest konstytucja, żeby każdy zaklepywał to, co sam wymyśla. A przede wszystkim nie po to, żeby każdy uprawiał samowolę ustawową wedle swojego własnego uznania - podkreślał w "Piaskiem po oczach" prof. Karol Modzelewski, historyk i opozycjonista w czasach PRL. Jak dodał, jest przeciwny prezydenckiej propozycji referendum w sprawie konstytucji. - Jestem pewien, że nie warto, bo wyjdzie na gorsze - powiedział.
 • Kamiński: Polacy mogą mieć pokusę dać władzy po nosie

  Kamiński: Polacy mogą mieć pokusę... 01:14

  05.05 | Referendum konstytucyjne w przyszłym roku oznaczałoby pewne polityczne przyspieszenie, aby Polacy mogli powiedzieć, co sądzą o Prawie i Sprawiedliwości. Odradzałbym je - powiedział w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci).
 • Duda: suweren powinien zdecydować, jak ma Polska wyglądać

  Duda: suweren powinien zdecydować... 00:45

  05.05 | Zmiany w naszym kraju są bardzo potrzebne i Polska zasługuje dzisiaj na nową konstytucję, która w lepszym stopniu, niż obecna, umożliwi budowę silnego państwa. Nim zaczną się poważne prace nad tymi zmianami, trzeba zapytać Polaków o ich kierunek - mówił w piątek w radiu RDC prezydent Andrzej Duda.
 • Mazurek: Kaczyński wielokrotnie mówił o tym, że konstytucja wymaga zmiany

  Mazurek: Kaczyński wielokrotnie m... 01:05

  5.05. | Inicjatywa przeprowadzenia referendum ws konstytucji, to pomysł prezydenta Andrzeja Dudy, do którego ma prawo, czekamy na konkrety - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak oceniła, obecna konstytucja troszkę nie przystaje do dzisiejszych realiów i należy się zastanowić jak ją zmienić.
 • Kidawa-Błońska: nie wierzę, że w PiS nie wiedziano o inicjatywie prezydenta

  Kidawa-Błońska: nie wierzę, że w ... 01:03

  5.05. | Jak zmusić polityków najwyższych, najważniejszych w państwie do tego, żeby przestrzegali prawa? Musi być to realne zagrożenie odpowiedzialnością, a takowej w tej chwili nie ma. Trybunał Stanu jest fikcją i to jest najlepszy dowód na to, że tę konstytucję trzeba zmienić - mówił we "Wstajesz i wiesz" Jacek Wilk (Kukiz'15). - Przed zmianą ustawy zasadniczej powinna odbyć się debata - oceniła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).
rozwiń

Spór o zmiany w sądownictwie

 • Wiceminister sprawiedliwości ws. projektu o KRS: dialog cały czas trwa

  Wiceminister sprawiedliwości ws. ... 00:35

  22.05 | Do projektu ustawy o KRS ma zostać zgłoszona poprawka.
 • Wiceminister sprawiedliwości: Absolutnie nie żałuję słów o prawnikach

  Wiceminister sprawiedliwości: Abs... 01:13

  22.05 | Operowałem faktami, nie użyłem żadnych epitetów. Absolutnie nie żałuję - tak wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w programie "Jeden na jeden" odniósł się do swojego przemówienia podczas Kongresu Prawików Polskich, po którym większość sędziów opuściła salę.
 • Pierwszy Kongres Prawników Polskich. Głos środowiska przeciwko zmianom, buczenie i okrzyki "konstytucja"

  Pierwszy Kongres Prawników Polski... 03:43

  Prawnicy i sędziowie zebrali się w Katowicach na pierwszym Kongresie Prawników Polskich. Minister w kancelarii prezydenta, Andrzej Dera, odczytał list Andrzeja Dudy, został on jednak wybuczany przez część zgromadzonych. Głos zabrał także wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, który przedstawił rządową poprawkę do ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Gdy krytykował środowiska sędziowskie za brak oczyszczenia po upadku PRL, część osób wyszła z sali. - Jestem zdruzgotana - powiedziała o jego wystąpieniu Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf.
 • Marcin Warchoł o wyjściu uczestników kongresu podczas przemówienia

  Marcin Warchoł o wyjściu uczestni... 01:05

  20.05. | Krzyk, buczenie i wyjście z sali pokazują kulturę sędziów - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Skomentował w ten sposób zakłócanie wystąpień przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta przez uczestników Kongresu Prawników Polskich w Katowicach. Sytuację skomentował też Marcin Warchoł.
 • Marcin Warchoł o proponowanych zmianach

  Marcin Warchoł o proponowanych zm... 00:25

  20.05. | Kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Taką poprawkę do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa zamierza w przyszłym tygodniu zgłosić resort sprawiedliwości - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Nie ma dobrych intencji w tej ustawie, ona jest zła, jedna poprawka tego w niczym nie poprawi - tak informację skomentował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
 • Jacek Trela o proponowanych zmianach

  Jacek Trela o proponowanych zmianach 01:18

  20.05. | Kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Taką poprawkę do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa zamierza w przyszłym tygodniu zgłosić resort sprawiedliwości - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Nie ma dobrych intencji w tej ustawie, ona jest zła, jedna poprawka tego w niczym nie poprawi - tak informację skomentował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
 • Sławomir Neumann komentuje zapowiedzi Marcina Warchoła

  Sławomir Neumann komentuje zapowi... 00:41

  20.05. | Kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa będą mogły zgłaszać środowiska prawnicze. Taką poprawkę do ustawy o Krajowej Rady Sądownictwa zamierza w przyszłym tygodniu zgłosić resort sprawiedliwości - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Nie ma dobrych intencji w tej ustawie, ona jest zła, jedna poprawka tego w niczym nie poprawi - tak informację skomentował szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
 • Kongres Prawników Polskich. Wiceminister mówi, ludzie wychodzą

  Kongres Prawników Polskich. Wicem... 02:25

  20.05 | Po 1989 roku zbyt łatwo przyjęliśmy za dobrą dewizę słowa prof. Adama Strzembosza, że środowisko (sędziowskie) samo się oczyści. Nie oszukujmy się, nie oczyściło się - mówił w sobotę do uczestników Kongresu Prawników Polskich wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. W trakcie jego wystąpienia część zgromadzonych zaczęła opuszczać salę.
 • Małgorzata Gersdorf na Kongresie Prawników Polskich

  Małgorzata Gersdorf na Kongresie ... 01:15

  20.05. | - Obudowa państwa prawa powinna się opierać na odbudowie autorytetu Trybunału Konstytucyjnego - mówiła w Katowicach podczas Kongresu Prawników Polskich pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Apelowała, by sędziowie "wychodzili do ludzi" i przekonywali, że nie są "mafią".
 • - My dyskutujemy i chcemy dyskutować z przedstawicielami pozostałych władz. Na tym polega współdziałanie władz - mówił sędzia Krystian Markiewicz.

  - My dyskutujemy i chcemy dyskuto... 07:14

  20.05 | W sobotę rozpoczął się Kongres Prawników Polskich, podczas którego przemawiał m.in. Krystian Markiewicz. Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia mówił o konstytucyjnych obowiązkach sędziów, o ich prawie do wypowiadania się w sprawie ochrony godności ludzkiej i praw człowieka.
 • "Konstytucja, konstytucja!". Buczenie i okrzyki podczas listu od prezydenta

  "Konstytucja, konstytucja!". Bucz... 00:32

  20.05 | "Uważam, że w ślad za doktryną prawa konstytucyjnego zakaz ten należy rozumieć rozszerzająco. Sędzia nie powinien recenzować działalności innych organów władzy publicznej oraz występować jako strona debaty religijnej, etycznej, światopoglądowej, czy politycznej" - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników Kongresu Prawników Polskich. Gdy fragment ten był odczytywany, część uczestników przerwało bucząc i skandując "Konstytucja!" oraz unosząc w górę książeczki z tekstem ustawy zasadniczej.
 • Krystian Markiewicz na Kongresie Prawników Polskich

  Krystian Markiewicz na Kongresie ... 00:39

  20.05 | W sobotę rozpoczął się Kongres Prawników Polskich, podczas którego przemawiał m.in. Krystian Markiewicz. Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia mówił o konstytucyjnych obowiązkach sędziów, o ich prawie do wypowiadania się w sprawie ochrony godności ludzkiej i praw człowieka.
rozwiń

Śmierć Polki w Egipcie

 • Zbigniew Ziobro o stanie śledztwa w sprawie śmierci Polki

  Zbigniew Ziobro o stanie śledztwa... 01:32

  18.05| Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce - poinformował na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Zwłoki kobiety trafią najpierw do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, a później zostaną przewiezione do Wrocławia, gdzie zostanie przeprowadzona druga, po egipskiej, sekcja.
 • Minister sprawiedliwości: ciało Magdaleny Żuk już w Polsce

  Minister sprawiedliwości: ciało M... 00:56

  18.05| Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce - poinformował na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Zwłoki kobiety trafią najpierw do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, a później zostaną przewiezione do Wrocławia, gdzie zostanie przeprowadzona druga, po egipskiej, sekcja.
 • Prokuratura: przyjaciółki Magdaleny Żuk twierdziły, że nigdy nie leczyła się psychiatrycznie

  Prokuratura: przyjaciółki Magdale... 00:48

  16.05 | Konferencja prasowa w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze
 • Korespondent TVN24 z Egiptu o sprawie Magdaleny Żuk

  Korespondent TVN24 z Egiptu o spr... 01:48

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Ze słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. Nieoficjalne źródła wymiaru sprawiedliwości Egiptu zdradzają: kobieta przed śmiercią była w śpiączce, miała uszkodzoną część narządów wewnętrznych.
 • Korespondent TVN24 z Egiptu o sprawie Magdaleny Żuk

  Korespondent TVN24 z Egiptu o spr... 01:29

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Ze słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. Nieoficjalne źródła wymiaru sprawiedliwości Egiptu zdradzają: kobieta przed śmiercią była w śpiączce, miała uszkodzoną część narządów wewnętrznych.
 • "Ze strony Egiptu nie ma przeciwskazań, by ciało wróciło do Polski"

  "Ze strony Egiptu nie ma przeciws... 01:03

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Ze słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. Nieoficjalne źródła wymiaru sprawiedliwości Egiptu zdradzają: kobieta przed śmiercią była w śpiączce, miała uszkodzoną część narządów wewnętrznych.
 • "Ciało Magdaleny Ż. zostanie przetransportowane do Polski w tym tygodniu"

  "Ciało Magdaleny Ż. zostanie prze... 00:47

  16.05 | Konferencja w sprawie śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie
 • "Na ciele ofiary brak jest śladów świadczących o użyciu przemocy"

  "Na ciele ofiary brak jest śladów... 01:21

  16.05| Konferencja w sprawie śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie
 • "Przesłuchaliśmy kilkudziesięciu świadków, wszystkie wersje traktujemy na równi"

  "Przesłuchaliśmy kilkudziesięciu ... 01:09

  16.05 | Konferencja w sprawie śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie
 • Śledczy powiedzą o postępach w sprawie śmierci Polki

  Śledczy powiedzą o postępach w sp... 01:08

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Z słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. W południe prokuratura poinformuje o tym co do tej pory udało się ustalić w sprawie śmierci kobiety.
 • Prokuratura poinformuje o postępach w śledztwie ws. śmierci Żuk

  Prokuratura poinformuje o postępa... 01:16

  16.05| Ciało Magdaleny Żuk może być przetransportowane do Polski w każdej chwili - do takich nieoficjalnych informacji strony egipskiej dotarł będący na miejscu reporter TVN24. Z słów tamtejszych urzędników wynika, że wydano już zgodę na transport zwłok do kraju. W południe prokuratura poinformuje o tym co do tej pory udało się ustalić w sprawie śmierci kobiety.
 • "Zobaczyłem ją na ziemi"

  "Zobaczyłem ją na ziemi" 01:16

  15.05 | - Około 2.50 nad ranem usłyszałem nagle hałas. Spojrzałem przez okno mojego biura i zobaczyłem ją na ziemi - opowiadał o śmierci Magdaleny Żuk lekarz, który zajmował się nią w Egipcie - doktor Ahmed Shawky. Materiał "Uwagi po Uwadze".
rozwiń

Nagrania z monitoringu ws. Magdaleny Żuk

 • Monitoring ze szpitala w Hurghadzie

  Monitoring ze szpitala w Hurghadzie 01:41

  11.05 | Monitoring ze szpitala w Hurghadzie
 • Ucieczka szpitalnym korytarzem

  Ucieczka szpitalnym korytarzem 01:09

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.
 • Kamera uchwyciła Polkę na korytarzu

  Kamera uchwyciła Polkę na korytarzu 00:14

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.
 • Magdalena spaceruje po placu, rozmawia przez telefon

  Magdalena spaceruje po placu, roz... 00:21

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.
 • Polka siedzi w aucie, prawdopodobnie to karetka

  Polka siedzi w aucie, prawdopodob... 00:20

  10.05| Biegnie szpitalnym korytarzem. Wygląda jakby przed kimś uciekała. Za nią biegnie kilka osób. Na nagraniu z kamery monitoringu widać jak zmarła w Egipcie Polka siada na korytarzu. Później zaczyna się szarpać i miotać. W końcu kładzie się. Po kilku sekundach zostaje wyniesiona przez czterech mężczyzn.

Brexit faktem

 • Dobre informacje dla Polaków na Wyspach. Zapewnienia brytyjskiego ministra

  Dobre informacje dla Polaków na W... 01:34

  03.05 | Wielka Brytania chce na drodze negocjacji z Unią Europejską zapewnić imigrantom ze Wspólnoty mieszkającym na Wyspach "bardzo podobne warunki do tych, jakie mają teraz" - powiedział w środę w rozmowie z radiem BBC brytyjski minister do spraw Brexitu David Davis
 • Beata Szydło na szczycie UE w sprawie Brexitu

  Beata Szydło na szczycie UE w spr... 01:02

  Polska ma trzy najważniejsze cele na tym etapie negocjacji w sprawie Brexitu - zagwarantowanie praw Polaków w Wielkiej Brytanii, kwestię rozliczeń finansowych i zbudowanie partnerskich relacji z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło przed szczytem w Brukseli.
 • 18.04.2017 | Zwrot akcji na Wyspach - będą przedterminowe wybory. May chce silnego mandatu od Brytyjczyków

  18.04.2017 | Zwrot akcji na Wyspa... 03:16

  Premier May zmienia zdanie i chce, żeby głosy dodały jej sił. A będą jej potrzebne podczas wychodzenia z Unii. Pani premier zbiera pochwały za odwagę, a Brytyjczycy szykują się na 8 czerwca. To o tyle zaskakujące, że uprzednio szefowa brytyjskiego rządu kilkakrotnie zapewniała, że o wcześniejszych wyborach mowy nie ma.
 • Burzliwa dyskusja w Parlamencie Europejskim

  Burzliwa dyskusja w Parlamencie E... 01:05

  05.04 | Parlament Europejski po burzliwej dyskusji przegłosował w środę rezolucję, w której określa warunki, na jakich zgodzi się na porozumienie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Europosłowie żądają wywiązania się Londynu z zobowiązań finansowych i przestrzegają przed brakiem ugody w sprawie wyjścia.
 • Fala niechęci wobec Polaków się powtórzy?

  Fala niechęci wobec Polaków się p... 03:55

  30.03 | Po referendum w 2016 roku przez brytyjskie miasteczko Huntingdon przetoczyła się fala niechęci wobec obcokrajowców. Po rozpoczęciu Brexitu pojawiły się obawy, że się to powtórzy, ale mieszkający tam Polacy zapowiadają, że Brexitu się nie boją. Tak samo, jak ciężkiej pracy. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
 • Brytyjski ambasador o przyszłości Polaków w Wielkiej Brytanii

  Brytyjski ambasador o przyszłości... 00:53

  30.03.| Rząd Wielkiej Brytanii chce, by kwestia praw obywateli UE mieszkających na Wyspach, jak również obywateli brytyjskimi żyjących na kontynencie była rozstrzygnięta w pierwszej fazie negocjacji w sprawie Brexitu - mówił w czwartek w Warszawie ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.
 • Wielka Brytania powiedziała: Brexit

  Wielka Brytania powiedziała: Brexit 02:55

  29.03 | Brytyjska premier Theresa May w środę poinformowała Brukselę o Brexicie. Ruszyła procedura, której efektem będzie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz czas na trwające niemal dwa lata negocjacje. Kto, gdzie i w jakim języku będzie rozmawiał z Brytyjczykami? Komisja Europejska stworzyła kompendium wiedzy o Brexicie.
 • Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit

  Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą p... 00:51

  29.03 | Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit
 • "Już za wami tęsknimy". Tusk dostał list od May

  "Już za wami tęsknimy". Tusk dost... 02:52

  29.03 | Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień dla Londynu czy dla Brukseli - stwierdził w środę po południu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. To reakcja na list premier Theresy May w sprawie rozpoczęcia procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, który przekazał mu wcześniej w środę ambasador Tim Barrow. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.
 • Początek Brexitu. Sprawdź, jak wygląda procedura

  Początek Brexitu. Sprawdź, jak wy... 06:48

  29.03 | W środę brytyjski rząd oficjalnie składa notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu. Zgodnie z Traktatem Lizbońskim Wielka Brytania powinna opuścić UE najpóźniej dwa lata po rozpoczęciu procedury, czyli 29 marca 2019 roku. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów.
 • Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit

  Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą p... 00:51

  29.03 | Kuczyński: Brytyjczycy nie chcą płacić za Brexit
 • Londyn rozpoczyna procedurę Brexitu

  Londyn rozpoczyna procedurę Brexitu 06:09

  29.03 | W środę brytyjski rząd oficjalnie złoży notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu, które mają trwać maksymalnie dwa lata. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów. Oczekuje się, że po przekazaniu przez brytyjską premier Theresę May notyfikacji w sprawie Brexitu, szef Rady Europejskiej Donald Tusk w ciągu 48 godzin odpowie na list z Londynu.
rozwiń

Polska na celowniku UE

 • Timmermans o polskim stanowisku wobec relokacji imigrantów

  Timmermans o polskim stanowisku w... 00:59

  19.05.| Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek TVN24 w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.
 • Timmermans o dialogu Komisji Europejskiej z Polską

  Timmermans o dialogu Komisji Euro... 00:22

  19.05.| Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział w piątek TVN24 w Warszawie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podczas ceremonii zorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą", która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku.
 • Szymański: Polska jest przywiązana do zasady państwa praw

  Szymański: Polska jest przywiązan... 01:03

  16.05 | - Starałem się zwrócić uwagę, abyśmy dyskusji w trakcie naszego posiedzenia nie prowadzili wokół sztucznego problemu, jakim jest pontecjalny konflitk wartości. Natomiast jest konflikt dotyczący interpretacji stosowania tej wartości - mówił we wtorek wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Wiceszef MSZ: to nie przystoi Komisji Europejskiej

  Wiceszef MSZ: to nie przystoi Kom... 00:41

  06.05 | Komisja Europejska nie powinna być aż tak politycznym ciałem - stwierdził w "Horyzoncie" wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Dodał, że Warszawa "nie kłóci się" z KE o zasadę praworządności. - Natomiast jest prawdą, że interpretujemy ją inaczej - oświadczył.
 • 20.02.2017 | Rząd odpowiada Komisji Europejskiej. Pisze o spełnieniu zaleceń i krytykuje Timmermansa

  20.02.2017 | Rząd odpowiada Komis... 03:29

  Jest zapowiadana polska odpowiedź na zalecenia Komisji Europejskiej. MSZ napisało, że "utrwalenie demokratycznego porządku prawnego w Polsce, w tym ustanowienie stabilnych podstaw funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, jest nadrzędnym celem władz polskich".
 • KE wyśle kolejne rekomendacje do Polski

  KE wyśle kolejne rekomendacje do ... 03:39

  21.12 | - Komisja Europejska prześle do Polski dodatkowe rekomendacje w sprawie rządów prawa - oznajmił wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polski rząd będzie miał dwa miesiące na ustosunkowanie się do nich. Wcześniej KE już wydała jedne rekomendacje, które zostały w praktyce zignorowane przez Warszawę.
 • Premier Szwecji Stefan Loefven i prezydent Polski Andrzej Duda o państwie prawa

  Premier Szwecji Stefan Loefven i ... 01:00

  2.12. | Rząd szwedzki przygląda się dialogowi Polska-UE o zasadach państwa prawa – oświadczył premier Stefan Loefven przed spotkaniem w Sztokholmie z prezydentem Polski. Andrzej Duda podkreślił, że instytucje państwa demokratycznego powinny działać w granicach prawa.
 • Timmermans dla TVN24 BiS: sprawa Polski nie zostanie porzucona

  Timmermans dla TVN24 BiS: sprawa ... 01:21

  28.11. | - Dla mnie rządy prawa w Polsce to sprawa najwyższej wagi. Odpowiedzi, które otrzymaliśmy z polskiego rządu, wymagają przemyślenia i wymagają także reakcji z naszej strony. Jaka to będzie reakcja - nad tym ciągle myślimy, ale jedno jest bardzo jasne - ta sprawa nie zostanie porzucona - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
 • Schetyna: znów Polska jest wskazywana jako kraj, który powoduje problemy

  Schetyna: znów Polska jest wskazy... 00:48

  05.11 | Rekomendacje Komitetu Praw Człowieka przy ONZ nie posiadają charakteru wiążącego, stanowią jedynie zalecenia - podkreśla Ministerstwo Spraw zagranicznej w opinii przesłanej PAP. "W toku dialogu Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu" - podkreśla resort.
 • MSZ odpowiada Komitetowi Praw Człowieka

  MSZ odpowiada Komitetowi Praw Czł... 01:47

  05.11 | Rekomendacje Komitetu Praw Człowieka przy ONZ nie posiadają charakteru wiążącego, stanowią jedynie zalecenia - podkreśla Ministerstwo Spraw zagranicznej w opinii przesłanej PAP. "W toku dialogu Polska udzieliła wyczerpujących odpowiedzi we wszystkich kwestiach, które wzbudziły wątpliwości w opinii Komitetu" - podkreśla resort.
 • PE przyjął drugą rezolucję ws. sytuacji w Polsce

  PE przyjął drugą rezolucję ws. sy... 00:27

  14.09 | Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję na temat sytuacji w Polsce, w której ocenia, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom podstawowym oraz rządom prawa w Polsce". Rezolucję poparło 510 europosłów, a 160 było przeciw.
 • Druga rezolucja o sytuacji w Polsce. Ponad pół tysiąca głosów za

  Druga rezolucja o sytuacji w Pols... 04:15

  14.09 | Parlament Europejski jest zaniepokojony paraliżem Trybunału Konstytucyjnego w Polsce i sytuacją w kraju dotyczącą innych dziedzin. Rezolucję w tej sprawie europarlamentarzyści przyjęli w środę w głosowaniu w Strasburgu.
rozwiń

Kryzys na Ukrainie

 • Zaucha: najwięcej czasu poświęcono sytuacji na Ukrainie

  Zaucha: najwięcej czasu poświęcon... 01:29

  02.05 | Do spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Rosji Władimirem Putinem doszło we wtorek w Soczi. Podczas konferencji prasowej Putin potwierdził, że rozmawiał z kanclerz między innymi o konflikcie syryjskim i sytuacji na Ukrainie. Merkel poruszyła również sprawę prześladowań czeczeńskich homoseksualistów. Według komentatorów wizyta ta jest ważna w kontekście jesiennych wyborów w Niemczech, ale w relacjach dwustronnych nie przyniesie przełomu.
 • Zamach w Mariupolu, zginął pułkownik SBU

  Zamach w Mariupolu, zginął pułkow... 01:04

  31.03 | W Mariupolu na wschodzie Ukrainy w wyniku zamachu zginął pułkownik Służby Bezpieczeństwa Ołeksandr Haraberiusz. Był wiceszefem zarządu kontrwywiadu w obwodzie donieckim.
 • Rosyjskie media komentują konflikt w Donbasie

  Rosyjskie media komentują konflik... 03:46

  1.02 | Korespondent "Faktów" TVN w Moskwie Andrzej Zaucha mówił w środowy poranek w TVN24 BiS o reakcjach Moskwy i relacjach rosyjskich mediów na ostatnie wydarzenia w Donbasie.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
 • Zdaniem ekspertów, posłowie zadeklarowali łącznie ponad 12 mld hrywien

  Zdaniem ekspertów, posłowie zadek... 01:00

  27.01 | We wtorek parlament Ukrainy uznał Rosję za agresora, a separatystyczne "republiki" za organizacje terrorystyczne. Za wnioskiem głosowało 271 deputowanych w liczącym formalnie 450 deputowanych parlamencie. Ukraiński parlament wyraził nadzieję, że podobne decyzje podejmą też inne kraje i organizacje międzynarodowe.
 • Demonstracja w Berlinie przed przyjazdem Władimira Putina

  Demonstracja w Berlinie przed prz... 02:15

  19.10 | W Berlinie doszło do demonstracji przeciwko bombardowaniom w mieście Aleppo, w których bierze udział Rosja. Prezydent Rosji w środę weźmie udział w spotkaniu normandzkiej czwórki ws. uregulowania konfliktu w Donbasie. następnie odbyć ma się także jego spotkanie z przywódcami Francji i Niemiec na "rozmowy robocze" w sprawie sytuacji w Syrii.
 • "Kreml mógł się przestraszyć własnej metody: zielonych ludzików"

  "Kreml mógł się przestraszyć włas... 00:58

  20.08 | - W moim przekonaniu Rosja nie wypuści Ukrainy z zębów. Bo to jest jedyny argument, jaki ma - stwierdził w programie "Horyzont" w TVN24 Stanisław Ciosek, były polski ambasador w Moskwie. - Dochodzimy do zasadniczego pytania: czy Rosja jest skłonna stoczyć zbrojną walkę o swoją pozycję w świecie - mówił z kolei dr hab. Andrzej Szeptycki z UW.
 • Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie?

  Czy młodzi chcą pomóc Ukrainie? 02:23

  16.08 | Nie jestem mięsem armatnim. Nie chcę ginąć ze względu na czyjeś interesy - mówił we wtorek w Odessie jeden z mieszkańców pytany o to, czy byłby w stanie wstąpić do wojska, by bronić Ukrainy. - Będę bronił Ukrainy, bo tu mam dom - powiedział inny.
 • Balcerowicz: Putin może się przeliczyć

  Balcerowicz: Putin może się przel... 03:07

  12.08 | Kijów to piękne, nowoczesne miasto. Nie wyczuwa się w nim obawy - mówił w "Faktach z Zagranicy" prof. Leszek Balcerowicz, doradca prezydenta Petra Poroszenki, komentując napiętą w ostatnich dniach sytuację u naszych wschodnich sąsiadów i możliwe wznowienie konfliktu z Rosją.
 • Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014 roku

  Zamieszki w Odessie z 2 maja 2014... 00:47

  13.07 | W środę przez kilka godzin kilkunastoosobowa grupa, podająca się za przedstawicieli Automajdanu, uniemożliwiała opuszczenie hotelu w Odessie senatorom PO Janowi Rulewskiemu i Jerzemu Wciśle. Senatorowie mieli się spotkać z matkami ofiar zamieszek z 2 maja 2014 r.
 • Leszek Balcerowicz o doradzaniu w Kijowie

  Leszek Balcerowicz o doradzaniu w... 01:04

  14.05 | - Gdybym z góry wiedział, że jest to sprawa przegrana, to bym się nie zdecydował - mówił o swojej funkcji doradcy władz Ukrainy Leszek Balcerowicz. W programie „Horyzont” w TVN24 zapewniał, że efekty pierwszych trzech tygodni pracy w Kijowie są „obiecujące”.
 • Polityczny ferment na Ukrainie to to, na co czeka Władimir Putin - mówił Jan Piekło

  Polityczny ferment na Ukrainie to... 01:59

  11.04 | - Putin czeka tylko, żeby uruchomił się trzeci Majdan i żeby agenci FSB, i siły związane z byłą Partią Regionów, były tzw. siłą reformatorską - wyjaśniał w programie "Fakty z zagranicy" Jan Piekło, dyrektor Fundacji Polsko-Ukraińskiej Pauci.
rozwiń

Wojna domowa w Syrii

 • Izraelski minister: nadszedł czas na zabicie Asada

  Izraelski minister: nadszedł czas... 01:02

  16.05 | Izraelski minister wezwał we wtorek do zabicia prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Stwierdził, że "nie ma dla niego miejsca na świecie".
 • Siły międzynarodowej koalicji zbliżają się do Ar-Rakki

  Siły międzynarodowej koalicji zbl... 00:40

  12.05 | To słuszna inicjatywa i popieramy ją, ale na rezultaty trzeba poczekać, bo nie wiadomo, czy grupy (bojowników) skorzystają z tej szansy – powiedział w czwartek prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla białoruskiej państwowej telewizji ONT.
 • Walki w rejonie Al-Tabaka

  Walki w rejonie Al-Tabaka 00:50

  10.05 | Decyzja USA o dozbrojeniu kurdyjskich milicji YPG "przyspieszy porażkę" islamistycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - oświadczył w środę rzecznik Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), kurdyjsko-arabskiej koalicji do walki z dżihadystami.
 • Wojna domowa w Syrii trwa od 2011 roku

  Wojna domowa w Syrii trwa od 2011... 01:10

  06.05 | W Syrii w nocy z piątku na sobotę weszło w życie porozumienie o czterech strefach bezpieczeństwa. Jest to kolejna międzynarodowa próba umocnienia rozejmu w ogarniętym wojną kraju.
 • Do strefy bezpieczeństwa zaliczać ma się m.in. prowincja Idlib

  Do strefy bezpieczeństwa zaliczać... 00:20

  05.05 | Porozumienie w sprawie stref bezpieczeństwa w Syrii wejdzie w życie o północy z piątku na sobotę (czasu moskiewskiego) - poinformował w piątek wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin.
 • Siły międzynarodowej koalicji zacieśniają okrążenie wokół Ar-Rakki

  Siły międzynarodowej koalicji zac... 01:17

  04.05 | Rosja proponuje utworzenie w Syrii czterech "stref bezpieczeństwa". Na granicach wokół nich mogą zostać rozmieszczone zagraniczne kontyngenty wojskowe - pisze w czwartek dziennik "Kommiersant" powołując się na projekt dokumentu opracowany przez Rosję.
 • Izrael zaatakował pod Damaszkiem. Zniszczone magazyny

  Izrael zaatakował pod Damaszkiem.... 01:07

  27.04 | Izraelskie wojsko przeprowadziło nalot na bazę libańskiego Hezbollahu niedaleko lotniska w Damaszku - podaje Reuters, powołując się na źródła wywiadowcze i przedstawicieli syryjskich rebeliantów.
 • Baszar el-Asad z żoną Asmą

  Baszar el-Asad z żoną Asmą 00:41

  16.04 | Grupa brytyjskich posłów i przedstawicieli syryjskiej społeczności w Wielkiej Brytanii zaapelowała do rządu premier Theresy May o odebranie obywatelstwa żonie prezydenta Syrii Baszara al-Asada, Asmie - poinformowała w niedzielę gazeta "Sunday Times".
 • Raport z oblężonego miasta. Ostatnie dni wolnego Aleppo w Superwizjerze

  Raport z oblężonego miasta. Ostat... 01:38

  15.04. | W ogarniętym wojną Aleppo trudno wieść zwykłe życie, jednak w zrujnowanym mieście, przy huku spadających bomb, mieszkańcy starają się zachowywać pozory normalności. Jedną z takich osób jest Mahmud - młody Syryjczyk, który codziennie w zniszczonej przez pociski dzielnicy Fardos otwiera swoją aptekę. Mimo że nie ma dostępu do podstawowych leków, stara się pomagać jak może - w przerwach pomiędzy eksplozjami zakrapla dzieciom oczy podrażnione chlorem po atakach chemicznych. Jak wygląda codzienność w oblężonym mieście? O czym mogą marzyć tam ludzie tacy jak Mahmud? Wstrząsający zapis ostatnich dni wolnego Aleppo w reportażu Wojtka Szumowskiego już dziś w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.
 • Donald Tusk potępił atak chemiczny w Idlib

  Donald Tusk potępił atak chemiczn... 00:35

  05.04 | Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potępił wtorkowy atak chemiczny w syryjskiej prowincji Idlib, w którym zginęły 72 osoby. Tusk obarczył syryjski reżim odpowiedzialnością za okrucieństwa, do jakich dochodzi w Syrii.
 • "Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"

  "Świat się bardzo zepsuł w mijają... 01:31

  31.12. | Wojna w Syrii, wybory prezydenckie w USA i Brexit - te wydarzenia wskazali eksperci w "Faktach po Faktach" jako najważniejsze sprawy międzynarodowe w 2016 roku.
 • Konwój z rosyjską pomocą humanitarną w Syrii

  Konwój z rosyjską pomocą humanita... 01:06

  22.12 | Szef komisji obrony parlamentu Rosji Władimir Szamanow, który wcześniej dowodził wojskami powietrzno-desantowymi, potwierdził śmierć w Syrii majora Sanała Sanczyrowa. Informowały o tym wcześniej rosyjskie media, ale wojsko nie komentowało sprawy.
rozwiń

Obraz świata

 • Ludzie uciekają z hali Manchester Arena

  Ludzie uciekają z hali Manchester... 00:55

  23.05 | Jak dotąd potwierdzono 19 ofiar śmiertelnych i około 50 rannych w hali Manchester Arena, poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjska policja. Dowództwo jednostki antyterrorystycznej w północno-zachodniej Anglii ("North West Counter Terror Command") poinformowało, że traktuje doniesienia o wybuchu jako "możliwy incydent terrorystyczny".
 • Strajk generalny na Zachodnim Brzegu

  Strajk generalny na Zachodnim Brzegu 00:49

  22.05 | Palestyńczycy rozpoczęli strajk generalny na Zachodnim Brzegu. W wyrazie solidarności z protestem głodowym palestyńskich więźniów zablokowano ulice i zamknięto sklepy i urzędy. Protest zbiega się z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa.
 • Kolejny protest przeciw polityce Orbana

  Kolejny protest przeciw polityce ... 01:14

  22.05 | Szef węgierskiej dyplomacji Peter Sziijarto oznajmił, że trwają rozmowy ws. uczelni zagranicznych w tym kraju. W niedzielę odbyła się w Budapeszcie demonstracja poparcia założonego przez George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU).
 • Trump wylądował w Izraelu

  Trump wylądował w Izraelu 01:08

  22.05 | Donald Trump wylądował w Tel Awiwie, rozpoczynając tym samym wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Jest to drugi etap pierwszej zagranicznej podróży Trumpa po objęciu urzędu prezydenta USA. - Izraelczycy liczą na to, ze prezydent Trump potwierdzi, że Jerozolima to stolica państwa Izrael - relacjonował z Jerozolimy Jacek Stawiski z TVN24 BiS.
 • Eksplozja w szpitalu w Bangkoku

  Eksplozja w szpitalu w Bangkoku 00:47

  22.05 | Dwadzieścia cztery osoby zostały ranne w wybuchu bomby w wojskowym szpitalu Phramongkutklao w centrum Bankgkoku - poinformowała tajlandzka policja.
 • Zawody drwali w Hamburgu. Mistrzem siekiery został Australijczyk

  Zawody drwali w Hamburgu. Mistrze... 00:38

  22.05 | Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. W tym przypadku posypały się w Hamburgu w związku z mistrzostwami świata drwali. Zawodnicy musieli poradzić sobie z czterema potężnymi kawałkami drewna w kilku różnych konkurencjach. Tegorocznym zwycięzcą został Australijczyk, który w ciągu minuty i 2 sekund posiekał i przeciął wszystkie klocki drewna.
 • Awantura na pokładzie samolotu. Amerykanie poderwali myśliwce

  Awantura na pokładzie samolotu. A... 00:22

  20.05 | Amerykańskie lotnictwo poderwało dwa myśliwce, by eskortowały samolot linii American Airlines lecący na Hawaje. Powodem była informacja o awanturze, którą wszczął na pokładzie jeden z pasażerów. Według lokalnych mediów, pasażer, obywatel Turcji, próbował wtargnąć do kokpitu.
 • Demonstracje po zabójstwach dziennikarzy w Meksyku

  Demonstracje po zabójstwach dzien... 01:00

  20.05 | Grupa ONZ-owskich ekspertów potępiła w piątek zabójstwo znanej obrończyni praw człowieka Miriam Rodriguez Martinez w północno-wschodnim Meksyku i zwróciła się do rządu meksykańskiego o podjęcie działań, które sprawią, że zbrodnia nie pozostanie bezkarna.
 • Sudan Południowy pogrążony jest w chaosie od grudnia 2013 roku

  Sudan Południowy pogrążony jest w... 01:16

  20.05 | Wojska sprzymierzone z rządem południowosudańskim dopuściły się morderstw, gwałtów i czystek etnicznych w okolicy miasta Yei - podaje w majowym raporcie ONZ. Alarmuje, że doszło do zbrodni przeciwko ludzkości.
 • Pierwsza podróż Trumpa. Prezydent wylądował w Rijadzie

  Pierwsza podróż Trumpa. Prezydent... 01:35

  20.05 | Po obfitującym w burzliwe wydarzenia tygodniu, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump rozpoczął w piątek swą pierwszą podróż zagraniczną. Pierwszym etapem dziewięciodniowej wizyty przywódcy USA w pięciu państwach będzie stolica Arabii Saudyjskiej, Rijad.
 • Szef MSW Iranu: Rowhani prowadzi w wyborach prezydenckich

  Szef MSW Iranu: Rowhani prowadzi ... 01:48

  20.05 | Uznawany za pragmatyka Hasan Rowhani prowadzi w wyborach prezydenckich w Iranie pokonując ultrakonserwatywnego duchownego Ebrahima Raisiegom. Zdobył ok. 56 proc. głosów - ogłosił w sobotę wiceszef MSW Ali Aszgar Ahmadi, podając częściowe wstępne wyniki.
 • Dramatyczny pościg w USA. Uciekinier zatrzymał się dopiero po zderzeniu

  Dramatyczny pościg w USA. Uciekin... 00:43

  19.05 | 40 minut trwał policyjny pościg w stanie Kentucky w USA. Mundurowi ostatecznie schwytali złodzieja, który kilka dni wcześniej - uciekając z miejsca włamania - staranował policyjny samochód. 34-latek uciekał przed policjantami skradzionym autem. Liczył na to, że - jak kilka dni wcześniej - wymknie się policjantom. Po drodze znów potrącił radiowóz i kilka innych pojazdów. Ale nie udało mu się przejechać jednego ze skrzyżowań. Po zderzeniu został obezwładniony przez całą grupę policjantów. Trafił do aresztu - odpowie przed sądem m.in. za włamanie i kradzież, ucieczkę z miejsca wypadku i staranowanie dwóch radiowozów.
rozwiń

Wideo dnia

 • Trump chciał iść za rękę, Melania wprost przeciwnie

  Trump chciał iść za rękę, Melania... 00:35

  22.05 | Niezręczność na czerwonym dywanie. Amerykańskie media wypatrzyły, że w czasie powitania na lotnisku w Izraelu amerykańskiej pary prezydenckiej doszło do drobnego incydentu. Donald Trump ruszył po czerwonym w towarzystwie premiera Izraela Benjamina Netanjahu i jego małżonki. Czerwony dywan był jednak za wąski, by wszyscy mogli iść obok siebie, więc Melania Trump została z tyłu. W pewnym momencie prezydent USA wyciągnął rękę, by chwycić ją za dłoń. Amerykańska pierwsza dama jednak ją odtrąciła.
 • Zakłopotanie, włączone mikrofony, problemy z protokołem. "Nigdy nie wiemy, co i jak"

  Zakłopotanie, włączone mikrofony,... 00:44

  22.05 | Amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Izraelu powitał premier Benjamin Netanjahu ze wszystkimi ministrami swojego gabinetu. Do samolotu Netanjahu podszedł po Trumpów razem z małżonką. Po powitaniu wszyscy mieli stanąć do pamiątkowego zdjęcia. Przejęty Trump kilkukrotnie pytał, w jakiej konfiguracji stanąć. Zatrzymywał się, wpadł na żonę. - Wszyscy mamy ten protokół, nigdy nie wiemy, co i jak - powiedział dla rozluźnienia atmosfery premier Izraela. - Co to właściwie jest protokół? Macie jakiś pomysł? - odpowiedział mu Trump. Zabawny incydent na lotnisku zarejestrowały kamery, które nagrały także to, co mówili politycy.
 • 80 artystów i 6 godzin muzyki na żywo. Wyjątkowy koncert na cześć księdza Kaczkowskiego

  80 artystów i 6 godzin muzyki na ... 01:09

  18.05 | "Petardy księdza Kaczkowskiego" to wyjątkowy projekt na cześć zmarłego w zeszłym roku księdza Jana Kaczkowskiego. W warszawskim klubie Proxima odbył się koncert Charytatywny, w którym udział wzięło ponad 80 muzyków - wszyscy w szczytnym celu - by wesprzeć puckie hospicjum którego założycielem był właśnie ksiądz Jan Kaczkowski.
 • Sekskaretka ma zapewnić bezpieczną pracę prostytutkom

  Sekskaretka ma zapewnić bezpieczn... 00:30

  18.05 | W dzielnicy czerwonych latarni w Kopenhadze pojawił się specjalny pojazd, do którego prostytutki mogą za darmo przychodzić z klientami. Celem pomysłodawcy jest ograniczenie przemocy, której doświadczają one, poprzez zapewnienie im bezpiecznego i czystego miejsca pracy.
 • Eksplozja w oku kamery. Tak wyglądał wybuch w fabryce prochu

  Eksplozja w oku kamery. Tak wyglą... 00:30

  17.05 | Moment wybuchu, mnóstwo ognia i chmura czarnego, gęstego dymu - eksplozję w fabryce czarnego prochu w Mąkolnie (woj. dolnośląskie) zarejestrowała kamera monitoringu z pobliskiego zakładu. W wyniku zdarzenia dwie osoby zginęły, a 15 zostało rannych.
 • Brutalne starcia przed ambasadą Turcji w Waszyngtonie

  Brutalne starcia przed ambasadą T... 02:20

  17.05 | Przed turecką ambasadą w Waszyngtonie we wtorek doszło do bójki pomiędzy zwolennikami prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i jego przeciwnikami - poinformowały amerykańskie media. Według lokalnych służb rannych zostało dziewięć osób, w tym dwie ciężko.
 • Strażacy uratowali konia, który utknął w błocie

  Strażacy uratowali konia, który u... 00:49

  17.05 | Strażacy z hrabstwa Hillsborough na Florydzie uratowali konia, który nie mógł wydostać się z błota. 25-letnia klacz o imieniu Kiersa była wycieńczona. Aby przenieść je na ziemię, trzeba było użyć dźwigu. Tam, po około pół godzinie, koń wstał o własnych siłach. Zwierzę należy do osoby prywatnej, jest pod obserwacją weterynarzy.
 • Koń wpadł w rozpadlinę. Uratowali go przy użyciu śmigłowca

  Koń wpadł w rozpadlinę. Uratowali... 00:51

  12.05 | Była bardzo wczesna pora, nieoznakowana trasa i niepewny grunt. Wystarczyła chwila nieuwagi, a koń - wraz z właścicielem na grzbiecie - spadł w dół prawie 100-metrowego wąwozu. Do wypadku doszło w hrabstwie San Bernardino na południu Kalifornii. Koń nie był w stanie samodzielnie wydostać się z wąwozu. Konieczne było użycie śmigłowca i powietrzny transport zwierzęcia. Chwilę wcześniej ewakuowano jego właściciela. Na taki niecodzienny transport konia ratownicy byli jednak przygotowani. Jego grzbiet został opleciony pasami, a te przyczepiono do metalowej konstrukcji. Tak umocowane zwierzę mogło już zostać poderwane w powietrze i przetransportowane na twardy grunt. Koniowi zasłonięto jedynie oczy, żeby nie wpadł w panikę. Akcja ratownicza przebiegła bez problemu. Nikomu nic się nie stało.
 • Putin na lodzie. Zdobył siedem goli, jego drużyna wygrała

  Putin na lodzie. Zdobył siedem go... 00:24

  11.05 | Prezydent Rosji popularyzował hokej. Władimir Putin wziął udział w meczu otwarcia rosyjskiej ligi hokeja amatorskiego w Soczi. W jego drużynie zagrał minister obrony Siergiej Szojgu i olimpijczycy: Wiaczesław Fietisow, Aleksiej Kasatonow, Walerij Kamienski i Pawieł Bure. Drużyna Putina zwyciężyła, pokonując przeciwników - w której zagrali starzy przyjaciele Putina - 17:6. Sam prezydent zdobył 7 goli.
 • Rywalizacja najlepszych pancerniaków

  Rywalizacja najlepszych pancerniaków 00:53

  10.05 | Na niemieckim poligonie Grafenwoehr odbywał się konkurs dla czołgistów z NATO, w tym z Polski, i zaprzyjaźnionych państw - Strong Europe Tank Challenge. W ramach konkursu czołgiści musieli się wykazać w szeregu konkurencji, w tym symulacji obrony i ataku całego plutonu czy jeździe w terenie połączonej z rozpoznawaniem zagrożeń.
 • Zderzył się z ciężarówką i stanął w płomieniach

  Zderzył się z ciężarówką i stanął... 00:45

  10.05 | Szybka reakcja kierowcy i jego kolegi uratowała życie motocyklisty we wschodnich Chinach. Na zdjęciach z monitoringu widać, jak prowadzący motocykl nieskutecznie usiłował się zatrzymać. Po uderzeniu w zbiornik z paliwem ciężarówki, oba pojazdy stanęły w ogniu. Chwilę później mężczyzna z samochodu - razem z kolegą - wyskoczył na zewnątrz i ruszył na pomoc motocykliście. Ta przyszła w porę. Mężczyzna z poparzeniami trafił do szpitala. Oba pojazdy doszczętnie spłonęły.
 • Lądowanie X-37B z bliska

  Lądowanie X-37B z bliska 01:00

  08.05 | Mały robot-wahadłowiec amerykańskiego wojska spędził w kosmosie rekordowe 718 dni. Po lądowaniu przedstawiciele Pentagonu wydali tylko kilka ogólnikowych komunikatów. Nie ujawniono żadnych dodatkowych informacji na temat tego, co tajemnicza maszyna robiła przez dwa lata w kosmosie. Wiadomo tylko to, co wojskowi powiedzieli przed startem o dwóch zaplanowanych eksperymentach.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

 • Pożar na budowie. Zapalił się dach

  Pożar na budowie. Zapalił się dach 00:42

  22.05 | Siedem zastępów straży pożarnej walczy z ogniem w Gdyni. Pożar wybuchł w nowym, czteropiętrowym budynku podczas prac budowlanych. Jedna osoba podtruła się dymem. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Zapadła się droga w pobliżu kopalni piasku. Nagranie z drona

  Zapadła się droga w pobliżu kopal... 01:00

  22.05 | Po osunięciu się ziemi w pobliżu kopalni piasku w Kłodzie (Lubelskie), w poniedziałek rozpoczęła się kontrola terenu. Jak informuje Wyższy Urząd Górniczy, ma ona wykazać, jakich rozmiarów jest osuwisko, i czy prace w kopalni były prowadzone prawidłowo. W sobotę zapadł się fragment drogi powiatowej i pole. Pierwszą informację, zdjęcie i nagranie, otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Pożar sortowni śmieci. Kłęby dymu nad okolicą

  Pożar sortowni śmieci. Kłęby dymu... 01:06

  21.05 | 15 zastępów gasiło pożar w sortowni odpadów w Paterku (Kujawsko-Pomorskie). Po wybuchu pożaru, nad miejscowością, unosiły się kłęby czarnego gęstego dymu. Pierwszą informację, nagrania i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Karambol na krajowej "17". Ranni i zablokowana droga

  Karambol na krajowej "17". Ranni ... 00:31

  20.05 | Dwie ciężarówki, dwa samochody osobowe i bus zderzyły się na krajowej "17" w pobliżu miejscowości Gocław (Mazowieckie). Pięć osób zostało rannych. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od serwisów WirtualnyGarwolin.pl i eGarwolin.pl.
 • Pożar sortowni śmieci. W akcji 30 zastępów

  Pożar sortowni śmieci. W akcji 30... 00:30

  20.05 | Poważny pożar w sortowni śmieci w Gorlicach (Małopolskie). Z ogniem walczyło 30 zastępów straży. Przed północą rozpoczęło się dogaszanie. Informację, zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • "Potężna chmura dymu". W ogniu budynek w trakcie budowy

  "Potężna chmura dymu". W ogniu bu... 00:41

  19.05 | 14 zastępów walczy z pożarem, który wybuchł w budynku przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Jak informuje straż, budynek jest w trakcie budowy. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was zdjęcia i filmy, na których widać ogromny dym unoszący się nad miastem.
 • Pożar w magazynie dawnego młyna. Budynek grozi zawaleniem

  Pożar w magazynie dawnego młyna. ... 01:05

  19.05 | Pożar magazynu starego młyna w miejscowości Sukowy (Kujawsko-Pomorskie). Budynek kompletnie spłonął i grozi zawaleniem - informuje straż. Zdjęcia, nagranie i informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu CMG24.pl.
 • Rowerzysta wjechał wprost pod ciężarówkę. Był pijany

  Rowerzysta wjechał wprost pod cię... 00:47

  18.05 | Rozpędzony rowerzysta, który zamierzał skręcić w lewo, zignorował znak ustąp pierwszeństwa i wjechał wprost w przejeżdżającą ciężarówkę. Jak poinformowała policja, mężczyzna był nietrzeźwy. Nagranie z miejscowości Przedbórz (Łódzkie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Trzylatka wbiega na jezdnię. Prosto pod samochód

  Trzylatka wbiega na jezdnię. Pros... 00:33

  17.05. | Trzyletnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). Dziecko było z rodzicami na przystanku autobusowym. Nagle wybiegło na jezdnię. Za całe zdarzenie opiekunowie zostali ukarani mandatem. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
 • Slalomem na przełaj. Zderzenie z rowerzystą, który zajeżdża drogę

  Slalomem na przełaj. Zderzenie z ... 00:31

  16.05 | - Gdy zobaczyłem rowerzystę, który zajeżdża mi drogę i samochód, który zaraz będzie jechał obok mnie, byłem pewny, że coś się stanie - tak o nierozważnej jeździe pewnego cyklisty opowiadał Reporter 24. Sytuację, do której doszło na ulicy Odolanowskiej w Ostrowie Wielkopolskim nagrał wideorejestrator mężczyzny. Nagranie przesłał nam na Kontakt 24.
 • Auto stoi między rogatkami, obok jedzie pociąg. "Kierowca wjechał na przejazd licząc, że zjedzie"

  Auto stoi między rogatkami, obok ... 00:26

  16.05 | Auto uwięzione między rogatkami i kierowca, który usiłuje cofnąć się z przejazdu, aby uniknąć zderzenia z przejeżdżającym za chwilę pociągiem - niebezpieczny moment na przejeździe kolejowym w Krakowie zarejestrował Reporter 24. - Gdy przejeżdżaliśmy obok, widzieliśmy, że kobieta siedząca za kierownicą trzyma się za głowę. Wyglądała na zszokowaną - relacjonował autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, urządzenia na przejeździe działały prawidłowo, a sprawa trafi na policję.
 • Dym na kilka kilometrów. Pożar składowiska odpadów

  Dym na kilka kilometrów. Pożar sk... 00:51

  14.05 | Pożar w zakładzie przetwarzania zużytych opon w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie). Jak przekazała straż pożarna, zapaliło się składowisko odpadów. Nagrania i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
rozwiń

Meteo

rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki

  "The Sun": Ronaldo ma mieć bliźniaki 00:27

  13.03 | Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo spodziewa się bliźniaków - tę sensacyjną informację podał brytyjski tabloid "The Sun". Jak donosi gazeta, dzieci Portugalczykowi urodzi matka zastępcza.
 • Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą

  Gol Memphisa Depaya w meczu z Tuluzą 01:02

  13.03 | W Anglii zawodził, we Francji zachwyca. Memphis Depay - do niedawna gracz Manchesteru United - był najlepszym graczem meczu Lyonu z Tuluzą. W wygranym 4:0 spotkaniu zdobył dwie bramki. Takiej jak ta druga na francuskich boiskach nie widziano już dawno.
 • Tottenham - Milwall 6:0

  Tottenham - Milwall 6:0 02:09

  12.03 | Tottenham Hotspur zakwalifikował się w niedzielę do półfinału Pucharu Anglii. W derbach Londynu pokonał trzecioligowy Millwall FC 6:0.
 • Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu z Milwall

  Błąd bramkarza w meczu Tottenhamu... 01:01

  12.03. | Tottenham nie dał szans Milwall w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi pokonując beniaminka aż 6:0. Gdyby nie bramkarz gości, spotkanie zakończyłoby się jeszcze większym pogromem. Gdyby nie on, nie mielibyśmy także okazji obejrzeć jednej z najbardziej kuriozalnych bramek weekendu. Przy trafieniu ustalającym wynik spotkania Thomas King ewidentnie się nie popisał. Dzięki niemu ze skompletowania hat-tricka cieszył się Koreańczyk Heung-Ming Son.
 • Małysz po złocie mistrzostw świata w Lahti

  Małysz po złocie mistrzostw świat... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie, jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Asysta Glika w meczu z Nantes

  Asysta Glika w meczu z Nantes 00:51

  06.03 | Kamil Glik zaliczył asystę w ligowym meczu Monaco z Nantes. Zespół Polaka wygrał na swoim stadionie 4:0.
 • Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes

  Asysta Glika w meczu Monaco z Nantes 03:33

  06.03 | Prowadząca w tabeli francuskiej ekstraklasy drużyna AS Monaco, której piłkarzem jest Kamil Glik, pokonała u siebie Nantes 4:0 w 28. kolejce. Polak zapisał na swoim koncie asystę.
 • Małysz po powrocie: długo nie świętowaliśmy

  Małysz po powrocie: długo nie świ... 02:31

  05.03 | - Świętowanie nie było długie. Wypiliśmy po dwa, trzy piwka, potem oglądaliśmy jeszcze skoki, żeby zobaczyć spokojnie jak to wyglądało - mówił na lotnisku Kraków - Balice trener kadry skoczków Adam Małysz, dzień po zdobyciu przez naszą ekipę złotego medalu w konkursie drużynowym.
 • Neymar trafił z rzutu wolnego

  Neymar trafił z rzutu wolnego 02:06

  01.03 | Brazylijczyk Neymar pozazdrościł Lionelowi Messiemu pięknych trafień z rzutów wolnych i w środowym spotkaniu ze Sportingiem Gijon sam popisałam się kapitalnym golem po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości spodziewał się chyba, że piłkę będzie uderzał na bramkę Messi.
 • Barcelona nie zwalnia tempa. Demoluje na Camp Nou

  Barcelona nie zwalnia tempa. Demo... 02:17

  01.03 | FC Barcelona kontynuuje dobrą passę w Primera Division. Katalończycy wygrali piąty mecz ligowy z rzędu, tym razem ogrywając na Camp Nou Sporting Gijon 6:1.
 • Juventus pokonał Empoli

  Juventus pokonał Empoli 01:59

  26.05 | Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.
 • Glik znów skuteczny. Pomógł wygrać Monaco

  Glik znów skuteczny. Pomógł wygra... 02:34

  07.02 | Kamil Glik cieszy się z czwartego gola w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Polski obrońca Monaco trafił do siatki przeciwko Montpellier, a Monaco wygrało wyjazdowe spotkanie 24. kolejki 2:1.
rozwiń

Wideo 360

 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Tor saneczkowy 360 stopni. Polska na weekend/360

  Tor saneczkowy 360 stopni. Polska... 02:19

  Zobacz wideo 360 z przejazdu torem saneczkowym w ośrodku Góra Kamieńsk. Byli tam dziennikarze programu "Polska na weekend/360".
rozwiń

TOTERAZ

 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
 • Początek czy koniec?

  Początek czy koniec? 00:45

  Do sieci wyciekł film z prezentacji najnowszych robotów od Boston Dynamics. To co jest na materiale robi wrażenie. Roboty Handle same poruszają się na kółkach. Potrafią także skakać. Czy wizja przyszłości z Terminatora jest coraz bliżej?
rozwiń

Kultura i styl w obiektywie kamery

 • Jacek Cygan o Wodeckim o współpracy z Wodeckim

  Jacek Cygan o Wodeckim o współpra... 01:18

  22.05.| - Gdzieś sześć tygodni temu w Krakowie Zbyszek dał mi utwór, swoją kompozycję do napisania tekstu, dość trudną. Pisałem to przez kilka tygodni, jeszcze się zdzwanialiśmy przed jego operacją. W nocy chciałem to przepisać. Mówię: nie, zrobię to rano. Rano włączyłem komputer i było napisane, że Zbigniew Wodecki miał udar. Dla mnie jest to taki niezwykły moment, że to się tak połączyło, że jak gdyby ta droga się tak przerwała tak nagle - wyznał Jacek Cygan, autor tekstów piosenek.
 • "Kochał być na scenie"

  "Kochał być na scenie" 01:27

  22.05.| - Można powiedzieć, że pszczółka Maja poleciała do lepszego świata i oby tak było - stwierdził krytyk muzyczny Roman Rogowiecki. - Fantastyczny człowiek, świetny muzyk... tak jak on opowiadał dowcipy, wszystkiego będzie brakowało w jego wykonaniu - dodał.
 • Jacek Cygan o Wodeckim: artysta kompletny

  Jacek Cygan o Wodeckim: artysta k... 01:10

  22.05.| - Byłem w ostatnim roku na kilku jego koncertach. Nawet w lutym byłem w Wiedniu na takim balu w Pałacu Ferstel, gdzie śpiewał. Wszyscy byli oczarowani, nie tylko Polacy, ale również Austriacy - wspominał Jacek Cygan. Autor tekstów powiedział, że "na co dzień Zbigniew Wodecki był człowiekiem niezwykle urokliwym, ciepłym, barwnym". - Każde jego zdanie, każda jego emocja była jakaś zupełnie fantastyczna - dodał.
 • "Był po prostu dobrym, mądrym, radosnym człowiekiem"

  "Był po prostu dobrym, mądrym, ra... 01:07

  22.05.| - Wiem, że wielu z państwa, wielu z nas kręci się łezka w oku, ale tak naprawdę, kiedy słyszeliśmy przed chwilą głos Zbyszka, ciągle jeszcze taki wesoły, żywy, to wszyscy uśmiechamy się na jego pamięć - mówił Andrzej "Piasek" Piaseczny w rozmowie z TVN24. - To był wyjątkowy człowiek i ktoś, kto absolutnie pozostanie w naszych sercach i pamięci - dodał.
 • Andrus: Zbyszek cały był muzyką. On potrafił dawać uśmiech innym

  Andrus: Zbyszek cały był muzyką. ... 01:11

  22.05 | Artur Andrus wspominał Zbigniewa Wodeckiego.
 • Metz: dla Zbyszka Wodeckiego nagrody i laury były mniej ważne

  Metz: dla Zbyszka Wodeckiego nagr... 01:16

  22.05 | Piotr Metz wspominał Zbigniewa Wodeckiego.
 • "Największa encyklopedia dowcipów w polskiej branży rozrywkowej"

  "Największa encyklopedia dowcipów... 01:32

  22.05 | Piotr Metz wspominał Zbigniewa Wodeckiego.
 • "Cały czas był pozytywnie nastawiony"

  "Cały czas był pozytywnie nastawi... 01:13

  22.05 | W wyniku udaru, jakiego doznał na początku maja, zmarł wybitny muzyk i twórca piosenek Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat.
 • "Zapamiętam Zbigniewa jako wulkan energii"

  "Zapamiętam Zbigniewa jako wulkan... 01:12

  22.05.| - Zapamiętam Zbigniewa jako wulkan energii - mówił w rozmowie z TVN24 Piotr Stelmach, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki. - Oprócz muzyki i wspaniałego głosu, którym dysponował, zapamiętam go jako człowieka, który właściwie nigdy nie przestawał trzymać kciuka podniesionego w górę - dodał. Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w wieku 67 lat.
 • Zbigniew Wodecki nie żyje

  Zbigniew Wodecki nie żyje 01:02

  22.05.| W wyniku udaru mózgu, jakiego doznał na początku maja, zmarł wybitny muzyk i twórca piosenek Zbigniew Wodecki. Artysta 6 maja skończył 67 lat.
 • Hołd dla Andrzeja Wajdy na festiwalu w Cannes

  Hołd dla Andrzeja Wajdy na festiw... 01:42

  22.05 | Dokładnie 36 lat temu Andrzej Wajda odebrał w Cannes Złotą Palmę za "Człowieka z żelaza". Z tej okazji na francuskim festiwalu odbył się niedzielę uroczysty pokaz cyfrowo zrekonstruowanego dzieła.
 • Muzeum zamiast snu. W całym kraju odbyła się Noc Muzeów

  Muzeum zamiast snu. W całym kraju... 02:37

  Noc muzeów w całej Polsce. Tłumy czekały w kolejkach po kilka godzin by zobaczyć to, co muzea mają do zaoferowania.
rozwiń