Wielkanoc 2014

 • Kard. Dziwisz święcił pokarmy na krakowskim rynku

  Kard. Dziwisz święcił pokarmy na ... 00:48

  19.04 | Krakowianie i turyści uczestniczyli w sobotę w święceniu pokarmów przed Bazyliką Mariacką. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz życzył wszystkim Polakom pokoju, a Ukraińcom "niezależności i suwerenności". - Życzę wszystkim pokoju osobistego, pokoju we wspólnotach, a także, jeśli trzeba, przebaczenia i jedności - mówił metropolita krakowski. - Przekazuję też stąd życzenia pokoju, solidarności i troski o naszych pobratymców, o Ukraińców. Oni tam cierpią. Z rynku krakowskiego życzymy im niezależności, pokoju i suwerenności dla kraju tak bardzo nam bliskiego.
 • Święconka w hełmie, czyli żołnierska Wielkanoc w Afganistanie

  Święconka w hełmie, czyli żołnier... 00:47

  19.04 | Święconka w hełmie, czyli Wielkanoc naszych żołnierzy w Ghazni. Jak co roku żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie święcili pokarmy w Wielką Sobotę. Zamiast tradycyjnych koszyczków, pojawiły się hełmy, lub własnoręcznie wykonane pojemniki. Zawartość święconek była jednak tradycyjna: jajka, pisanki, wędlina, pieczywo, sól i pieprz.
 • Żurek dla 6 tys. osób. Na Majdanie szykują się na Wielkanoc

  Żurek dla 6 tys. osób. Na Majdani... 03:12

  19.04 | Świąteczna atmosfera na kijowskim Majdanie. Dwa miesiące po krwawych wydarzeniach w stolicy, trwają przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Polacy razem z Ukraińcami przygotowują żurek dla ponad 6 tysięcy osób. Na miejscu jest nasz reporter Aleksander Przybylski.
 • "Wiosennej pogody ducha". Życzenia wielkanocne od pary prezydenckiej

  "Wiosennej pogody ducha". Życzeni... 01:11

  19.04 | Z okazji Świąt Wielkanocnych para prezydencka złożyła rodakom w kraju i poza granicami najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i pomyślności. Wideo z życzeniami opublikowano w sobotę na stronie prezydenckiej kancelarii. Anna Komorowska podkreśliła, że Wielkanoc to święta radości, optymizmu i nadziei. - Dlatego życzymy państwu, aby w domowym zaciszu, w gronie najbliższych panowała miłość i serdeczność, wzajemne zrozumienie i zgoda - mówiła. Prezydent zwrócił uwagę, że Wielkanoc "to także odnowa ducha i serca". - Umiejmy sobie wybaczać, zapominać o urazach, budować wspólnotę i rodzinną bliskość. Starajmy się po prostu być lepsi, myślmy dobrze o innych, myślmy dobrze o całej Polsce - mówił Komorowski.
 • Premier życzy Polakom spokoju i radości

  Premier życzy Polakom spokoju i r... 01:06

  19.04 | - To jest dzień, kiedy wszyscy bez wyjątku wierzymy w to, że miłość jest silniejsza od nienawiści, że dobro zawsze zwycięża zło i że pokój wygrywa z wojną - tak w życzeniach świątecznych mówił premier Donald Tusk. Przypomniał, że w tym roku katolicy obchodzą Święta Wielkiejnocy w tym samym czasie co ewangelicy i prawosławni. - Dziś pamiętamy szczególnie serdecznie o naszych prawosławnych przyjaciołach - Polakach, Rosjanach, Białorusinach i Ukraińcach. I za nich będziemy modlić się szczególnie gorąco - podkreślił premier. Wideo z życzeniami opublikowano w sobotę na stronie internetowej Kancelarii Premiera Rady Ministrów.
 • Droga Krzyżowa w Koloseum

  Droga Krzyżowa w Koloseum 01:27

  18.04 | W rzymskim Koloseum papież Franciszek przewodniczył w Wielki Piątek Drodze Krzyżowej. W nabożeństwie uczestniczyło 40 tysięcy osób. Krzyż w Koloseum nieśli: papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini, przedsiębiorcy i robotnicy, imigranci, podopieczni ośrodków pomocy, bezdomni, więźniowie, chorzy i niepełnosprawni, osoby starsze, dzieci. Przy kolejnych stacjach odczytano rozważania przygotowane na prośbę papieża przez arcybiskupa Campobasso we włoskim regionie Molise, Giancarlo Bregantiniego.
 • Ojciec Święty modlił się, leżąc przed Konfesją Świętego Piotra

  Ojciec Święty modlił się, leżąc p... 01:00

  18.04 | - Za każdym złem w naszym społeczeństwie stoi pieniądz albo przynajmniej także pieniądz - mówił ojciec Raniero Cantalamessa w Wielki Piątek podczas nabożeństwa Męki Pańskiej w bazylice Świętego Piotra. Nabożeństwu przewodniczył papież Franciszek. Najpierw Ojciec Święty długo modlił się, leżąc przed Konfesją Świętego Piotra.
 • Droga Krzyżowa w Jerozolimie. Procesje od rana, większe środki bezpieczeństwa

  Droga Krzyżowa w Jerozolimie. Pro... 03:24

  18.04 | Wyznawcy Chrystusa z całego świata, w tym wielu Polaków, a także palestyńscy chrześcijanie uczestniczą w Wielki Piątek od rana w tradycyjnych procesjach idących Drogą Krzyżową prowadzącą przez jerozolimskie Stare Miasto do miejsca Ukrzyżowania.
 • Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tysiące wiernych

  Misterium Męki Pańskiej w Kalwari... 00:50

  18.04 | Do Kalwarii Zebrzydowskiej, jak co roku w Wielki Piątek, przybyło tysiące wiernych, by wspólnie uczestniczyć w inscenizacji Drogi Krzyżowej. Uroczystość rozpoczęła się o świcie pod domem Kajfasza. Stamtąd wierni dróżkami Męki Pańskiej dotarli do ratusza Piłata. Odczytano "Dekret skazujący Jezusa na śmierć przez Piłata", a Kardynał Dziwisz wygłosił słowo pasterskie. Później wierni przeszli na Wzgórze Ukrzyżowania, gdzie odprawiono liturgię.
 • "Można było poczuć, jak to kiedyś było w Jerozolimie"

  "Można było poczuć, jak to kiedyś... 00:58

  18.04 | Wielki Piątek to w Kościele katolickim dzień najgłębszej żałoby i zadumy. Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. Tradycyjnie odbywają się za to inscenizacje Męki Pańskiej, podczas drogi krzyżowej. Tak było dziś m. in. w Kalwarii Krzeszowskiej. - To było wyjątkowe przeżycie dla nas wszystkich, ale też i dla aktorów. Przeżyli oni swoje role tak, że pozwoliło to wszystkim doświadczyć niezwykłego przeżycia. Że łza się mogła w oku zakręcić. Że można było poczuć, jak to kiedyś było w Jerozolimie - mówił ks. Mateusz Rycek z parafii w Krzeszowie.
 • Wielkanocna atmosfera na Majdanie. "Będziemy składać życzenia, malując na pisankach symbole szczęścia i sukcesu"

  Wielkanocna atmosfera na Majdanie... 02:12

  18.04 | Wielkanocna atmosfera zawitała już na kijowski Majdan. Rozstawiono tam stoły, a przy nich każdy może pomalować swoją własną oryginalną pisankę. Chętnych nie brakuje, a wszystkiemu przygląda się nasz reporter Aleksander Przybylski. - Nie wiadomo, co będzie dalej. Na razie ufamy naszej tymczasowej władzy - co nam pozostaje? Malujemy więc te pisanki. Tak jak dawniej nasi przodkowie obdarowywali nimi innych życząc wszystkiego co dobre, my też będziemy składać życzenia, malując na pisankach symbole szczęścia i sukcesu. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze - mówi w rozmowie z reporterem TVN24 jedna z Ukrainek.
 • Dał się ukrzyżować po raz 28. "Idzie się przyzwyczaić"

  Dał się ukrzyżować po raz 28. "Id... 02:18

  18.04 | Najpierw jest samobiczowanie w czasie uroczystej procesji, później koledzy w strojach rzymskich żołnierzy wyciągają kilkunastocentymetrowe gwoździe z nierdzewnej stali i proszą o położenie ręki na belce drewna. Gdy upewnią się, że gwóźdź utrzyma ciało, wznoszą krzyż z pokutnikiem. Chętnych do ukrzyżowania na wzgórzach filipińskiego San Fernando jest więcej niż miejsc, dlatego po kilku minutach stają następne krzyże. I tak co roku. Ci z największym doświadczeniem mówią, że "idzie się przyzwyczaić".
rozwiń

"Fakty" z 17 kwietnia

Telemost Putina

 • "Gorąca linia" Snowden-Putin

  "Gorąca linia" Snowden-Putin 04:34

  17.04 | Pytanie rosyjskiemu prezydentowi zadał nawet Edward Snowden. Putin zapewnia, że rosyjskie służby nie prowadzą masowego gromadzenia danych swoich obywateli.
 • Putin o relacjach Rosji z Zachodem

  Putin o relacjach Rosji z Zachodem 01:33

  17.04 | Prezydent wyraził opinię, że aby odbudować zaufanie, USA powinny szanować interesy innych i zasady prawa międzynarodowego. Dodał, iż "reset" w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi skończył się na długo przed kryzysem na Krymie. Wyjaśnił jednak, że Rosji zależy na odbudowie stosunków i zrobi wszystko, by wróciły one do normy.
 • Putin o gazie dla Ukrainy. "Przejdziemy na system przedpłatowy"

  Putin o gazie dla Ukrainy. "Przej... 08:49

  17.04 | Putin o gazie dla Ukrainy."Przejdziemy na system przedpłatowy"
 • "Płacę podatek transportowy, ale drogi nie ma". Putin: to jest prowokacja

  "Płacę podatek transportowy, ale ... 00:44

  17.04 | Podczas połączenia z mieszkańcami wsi, która ucierpiała w czasie powodzi, prezydenta Federacji Rosyjskiej bardzo rozbawiła prośba mieszkańca o drogę, której brak uniemożliwia im wyjazd. Po chwili Putin uspokoił się i na poważnie zapewnił, że pomoże w budowie drogi.
 • Putin: Gra na podział w sprawie Ukrainy

  Putin: Gra na podział w sprawie U... 02:01

  17.04 | Putin: Gra na podział w sprawie Ukrainy
 • "Po połączeniu Niemiec obiecano nam, że nie będzie rozszerzenia NATO na wschód"

  "Po połączeniu Niemiec obiecano n... 02:41

  17.02 | - Po połączeniu Niemiec obiecano nam, że nie będzie rozszerzenia NATO na wschód - powiedział Putin. Dodał, że potem zaczęło się rozszerzanie tej formacji na wschód.
 • O Naddniestrzu: ludność powinna mieć prawo do decydowania o własnym losie

  O Naddniestrzu: ludność powinna m... 01:49

  17.04 | Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, wypowiadając się o Naddniestrzu, separatystycznym regionie Mołdawii, że tamtejsza ludność powinna mieć prawo do decydowania o własnym losie. - To jeden z najtrudniejszych problemów, które dostaliśmy w spadku po rozpadzie ZSRR. Tamtejsza ludność liczy ponad pół miliona ludzi, są oni rzeczywiście nastawieni bardzo prorosyjsko. Ludzie mają własną wizję, jak budować własną przyszłość, własny los. To nic innego, jak przejaw demokracji, jeśli pozwolimy im robić to, co zechcą - powiedział Putin.
 • Putin o Janukowyczu i Berkucie

  Putin o Janukowyczu i Berkucie 02:18

  17.04 | - Nie powiedziałbym, że Wiktor Janukowycz uciekł - komentuje wyjazd obalonego prezydenta z Kijowa Putin. Został zapytany, czy on w podobnej sytuacji broniłby kraju do końca. - Człowiek zawsze postępuje w duchu swoich wcześniejszych doświadczeń. Nas wychowano w duchu bezwzględnego oddania ojczyźnie - odpowiedział Putin, wskazując na swoją służbę w KGB.Prezydent FR podkreśla, że Janukowycz nie miał wyboru. - Doszło do zamachu stanu. Po co to zrobiono? Nie wiem - mówi.
 • Kim były "zielone ludziki"?

  Kim były "zielone ludziki"? 01:07

  17.04 | - Nasze zadanie sprowadzało się do zapewnienia wolnego wyboru Krymczanom. Musieliśmy działać tak, żeby nie było czołgów, żeby nie było takich sytuacji jak teraz na wschodzie Ukrainy. Za plecami samoobrony Krymu stanęli oczywiście nasi żołnierze, którzy działali bardzo profesjonalnie. Inaczej Krymczanom pomagać by się nie dało - powiedział Putin pytany o "zielonych ludzików" na Krymie.
 • Gromkie "Spasiba" w Sewastopolu

  Gromkie "Spasiba" w Sewastopolu 01:18

  17.04 | - Chciałbym podziękować w imieniu wszystkich Krymaczan, że wróciliśmy do Rosji - powiedział jeden z mieszkańców. Inni zwolennicy prezydenta zaczęli skandować "Spasiba!"
 • Geneza sytuacji na Ukrainie wg. Putina

  Geneza sytuacji na Ukrainie wg. P... 02:18

  17.04 | - Pozwolę sobie powrócić w czasie, do tego, co konkretnie działo się na Ukrainie w ostatnim czasie. Janukowycz nie podpisał umowy stowarzyszeniowej, argumentując, że w zaproponowanym kształcie jest ona niekorzystna dla Ukrainy. Doprowadziło to do przewrotu, zamachu stanu. Jednym się to spodobało, innym nie. Obywatele wschodniej Ukrainy zdecydowali się bronić swojej przyszłości, przyszłości swoich dzieci - odpowiedział Władimir Putin.
 • Konferencja rozpoczęła się o godzinie 10

  Konferencja rozpoczęła się o godz... 00:25

  17.04 | Prezydent Rosji Władimir Putin odpowiada na pytania obywateli. Zadawać można je za pośrednictwem łączy telewizyjnych, a także przez telefon i internet. Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.

Kryzys na Ukrainie

 • Wschód Ukrainy nie chce do Rosji

  Wschód Ukrainy nie chce do Rosji 00:51

  19.04 | Większość mieszkańców obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy jest przeciwna przyłączeniu się do Rosji, ale za nielegalne uznaje obecne prozachodnie władze w Kijowie - wynika z sondażu opublikowanego w ukraińskim tygodniku "Dzerkało Tyżnia". Najsilniej widać chęć do zacieśnienia współpracy gospodarczej z Rosją, a nie UE.
 • Putin oferuje Zachodowi "normalizację"

  Putin oferuje Zachodowi "normaliz... 01:51

  19.04 | - Nie ma nic, co stałoby na drodze normalizacji i współpracy pomiędzy Rosją a Zachodem - oznajmił Władimir Putin. Prezydent zaznaczył jednak, że to przede wszystkim zależy od woli Zachodu. Zapowiedział przy tym, że za akcję na Krymie rosyjscy żołnierze będą dekorowani medalami.
 • Milczenie ws. Krymu. "Nie mogą doprowadzić do eskalacji"

  Milczenie ws. Krymu. "Nie mogą do... 01:10

  18.04 | - Rozumiem politykę zagraniczną rządu ukraińskiego, który nie chce doprowadzić do eskalacji napięć na wschodzie, przejść przez te wybory, a potem na zasadzie partnerskiej rozmawiać i kontynuować rozmowy genewskie - mówił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych tłumacząc milczenie ws. Krymu.
 • Kijów oferuje separatystom amnestię

  Kijów oferuje separatystom amnestię 00:35

  18.04 | Ludzie, którzy okupują dziś instytucje państwowe na wschodzie Ukrainy, zostaną objęci amnestią, jeśli dobrowolnie opuszczą zajmowane budynki oraz złożą broń – oświadczył w parlamencie w Kijowie premier Arsenij Jaceniuk. Projekt stosownej ustawy "niebawem" zostanie zaprezentowany deputowanym.
 • Służby próbują walczyć z separatystami

  Służby próbują walczyć z separaty... 00:24

  18.04 | Służba Bezpieczeństwa Ukrainy "sprawdza informację", według której niewielkimi łodziami przerzucane są przez Morze Azowskie grupy niezidentyfikowanych osób, potencjalnie "dywersantów, separatystów lub terrorystów". Mają przypływać od strony Krymu i Rosji. Ukraińcy starają się ograniczyć przepływ ludzi przez wschodnią granicę, aby utrudnić wspieranie separatystów w Donbasie.
 • Prokuratura: Janukowycz założył "organizację terrorystyczną"

  Prokuratura: Janukowycz założył "... 01:57

  18.04 | Prokuratura generalna Ukrainy ogłosiła w piątek, że byłemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi jako podejrzanemu w śledztwie zarzuca się stworzenie organizacji terrorystycznej, której działalność doprowadziła do masowego zabójstwa podczas demonstracji w Kijowie.
 • Doniecka Republika Ludowa nie uznaje rozmów w Genewie

  Doniecka Republika Ludowa nie uzn... 03:26

  18.03 | Lider samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej stwierdził, że rozmowy w Genewie pomiędzy Rosją, Ukrainą, UE i USA nie są dla podległych mu ludzi "wiążące" i nie zamierza przywiązywać do nich wagi. Dodał, że w regionie trwają przygotowania do referendum, w którym 11 maja obywatele będą mieli możliwość zdecydowania o odłączeniu wschodnich ziem od Ukrainy.
 • Zdjęcie z separatystą nową modą Słowiańska

  Zdjęcie z separatystą nową modą S... 01:06

  18.04 | Wjeżdżając do Słowiańska mijasz dwa punkty kontrolne: ukraińskiej milicji - zorganizowany profesjonalnie. I drugi - utworzony pospiesznie przez zamaskowanych mężczyzn. Też są uzbrojeni, nie lubią kamer, ale wydają się być odprężeni. Uczą się i przyzwyczajają do jazdy wozami pancernymi zabranymi ukraińskiej armii. W mieście są bohaterami. To nie jest atmosfera jakiej spodziewać się można w oblężonym mieście. Nie ma świętowania, ale wielu mieszkańców jest zadowolonych i dumnych z zamaskowanych oddziałów, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Zdjęcie z bojownikiem - to nowa, lokalna moda, choć mieszkańcy są bardzo podzieleni, gdy pada pytanie o przyszłość miasta.
 • W Słowiańsku niewiele się zmienia. Szturmu nie ma, strzały ucichły

  W Słowiańsku niewiele się zmienia... 01:33

  18.04 | Kolejny dzień okupowania przez separatystów budynków administracji rządowej w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy jest spokojny.
 • Do Polski przyleci sześć myśliwców z Kanady

  Do Polski przyleci sześć myśliwcó... 00:44

  18.04 | - Kanada wysyła do Polski sześć myśliwców CF-18 i personel wojskowy, aby pomóc NATO w operacji na wschodzie Europy - poinformował w czwartek rano premier Kanady Stephen Harper. Myśliwce mają stacjonować w Łasku.
 • Będą nowe sankcje dla Rosji?

  Będą nowe sankcje dla Rosji? 00:26

  18.04 | Prezydent USA Barack Obama powiedział w czwartek, że liczy na zastosowanie się Rosji do ustaleń, które zapadły tego dnia na rozmowach w Genewie. W przeciwnym razie USA i sojusznicy nałożą na Moskwę dodatkowe sankcje - zapowiedział Obama.
 • Ukraiński minister spraw zagranicznych po spotkaniu w Genewie

  Ukraiński minister spraw zagranic... 00:27

  17.04 | Rosja zgodziła się na deeskalację napięcia na wschodniej Ukrainie, jednak między Kijowem a Moskwą wciąż pozostają nierozwiązane różnice zdań – oświadczył w czwartek wieczorem w Genewie szef ukraińskiej dyplomacji Andrij Deszczyca. Minister ocenił, że wspólne oświadczenie przyjęte podczas spotkania szefów dyplomacji USA, UE, Rosji i Ukrainy oznacza, że Moskwa będzie sprzyjała uregulowaniu sytuacji w jego kraju.
rozwiń

Zatonął koreański prom

 • Kapitan promu przemówił: Pływy były silne, a temperatura wody bardzo niska

  Kapitan promu przemówił: Pływy by... 01:10

  19.04 | - Pływy były silne, a temperatura wody bardzo niska. Nie było ani jednej łodzi ratunkowej - powiedział dziennikarzom 69-letni kapitan zatopionego promu Sewol Li Czon Sok. Skuty kajdankami dowódca bronił się przed zarzutami, że opóźniał ewakuację statku, przyczyniając się do śmierci 29 osób. Nadal poszukiwanych jest ponad 270 osób.
 • Jako jeden z pierwszych uciekł z promu. Kapitan trafił do aresztu

  Jako jeden z pierwszych uciekł z ... 00:38

  18.04 | Kapitan promu, który zatonął w wybrzeży Korei Południowej, został w piątek zatrzymany - donosi NBC News. Ciąży na nim pięć zarzutów. Wcześniej prokurator poinformował, że w chwili tragedii kapitana nie było na mostku, a promem dowodził zaś trzeci oficer. Jedna z koreańskich telewizji opublikowała film, na którym widać, że kapitan uciekł z promu i stanął na lądzie w pierwszej turze rozbitków.
 • Amatorskie nagrania z pierwszych akcji ratunkowych u wybrzeży Korei Południowej

  Amatorskie nagrania z pierwszych ... 00:51

  18.04 | - W chwili tragedii na mostku nie było kapitana. Promem dowodził trzeci oficer - poinformował dzisiaj prokurator śledczy. Liczba ofiar śmiertelnych z koreańskiego promu wzrosła do 28-miu. - Jeśli kapitan działałby właściwie, to wiele dzieci mogłoby przeżyć. To boli. Bardzo boli - mówi jedna z matek dziecka, które zaginęło w katastrofie.
 • "Kapitan powinien zejść z promu jako ostatni". Tak się nie stało

  "Kapitan powinien zejść z promu j... 00:22

  18.04 | - W chwili tragedii na mostku nie było kapitana. Promem dowodził trzeci oficer - poinformował dzisiaj prokurator śledczy. Liczba ofiar śmiertelnych z koreańskiego promu wzrosła do 28-miu. - Jeśli kapitan działałby właściwie, to wiele dzieci mogłoby przeżyć. To boli. Bardzo boli - mówi jedna z matek dziecka, które zaginęło w katastrofie.
 • "Jeszcze żyjemy. Przekażcie dalej tę wiadomość". Ostatnie sms-y z koreańskiego promu

  "Jeszcze żyjemy. Przekażcie dalej... 01:06

  17.04 | - Telefony nie działają, nie ma dostępu do internetu. Możemy tylko wysyłać sms-y. Na promie jest tylko kilka osób. Nic nie widać. Całkowite ciemności, kobiety krzyczą. Ale jeszcze żyjemy. Przekażcie dalej tę wiadomość - taką wiadomość otrzymała matka jednego z pasażerów koreańskiego promu, który zatonął w środę u południowo zachodnich wybrzeży Korei Południowej. Wciąż trwają poszukiwania 284 osób, głównie uczniów szkoły średniej, którzy płynęli na wyspę Czedżu. Łącznie na pokładzie znajdowało się 457 pasażerów.
 • Kapitan koreańskiego promu jak Schettino? Jako jeden z pierwszych opuścił pokład

  Kapitan koreańskiego promu jak Sc... 00:38

  17.04 | Kapitan południowokoreańskiego promu, który zatonął w środę, zszedł z pokładu jako jeden z pierwszych. Wiadomo też, że nie był kapitanem głównym, a zapasowym z mniejszym doświadczeniem. Śledczy badają, czy to on doprowadził do tragedii. Sam kapitan przeprosił za katastrofę. - Brak mi słów - powiedział.
 • Szukają blisko 300 osób

  Szukają blisko 300 osób 02:51

  16.04| U brzegów Korei Południowej zatonął prom - poinformowała południowokoreańska straż wybrzeża. Agencja prasowa Yonhap podała rano, że ekipy poszukiwawcze nie mogą doliczyć się co najmniej 300 pasażerów. Wcześniej informowano o setce zaginionych. Potwierdzono śmierć dwóch osób.
 • Na pokładzie było ponad 450 pasażerów

  Na pokładzie było ponad 450 pasaż... 00:31

  16.04 | Wstrząs i głośny huk mieli słyszeć pasażerowie promu, który zatonął u południowo-wschodnich wybrzeży Korei Południowej. Zginęły dwie osoby, a ok. 300 jest poszukiwanych przez służby ratunkowe. Jednostka wypłynęła z portu wczoraj. Większość pasażrów stanowili licealiści, którzy w ramach wycieczki szkolnej płynęli na jedną z wysp w Cieśninie Koreańskiej.
 • Rodziny pasażerów są w szoku

  Rodziny pasażerów są w szoku 00:29

  16.04 | - Nie potrafię nawet opisać tego, co teraz czuję. Jestem bardzo zdenerwowany. Nawet dla specjalnie wyszkolonych żołnierzy chwile spędzone na otwartym morzu byłyby bardzo trudne - mówi ojciec 18-letniego pasażera promu, który zatonął u wybrzeży Korei Południowej.
 • Akcja ratunkowa na morzu. Setki ludzi zaginionych

  Akcja ratunkowa na morzu. Setki l... 02:36

  16.04 | U brzegów Korei Południowej zatonął prom - poinformowała południowokoreańska straż wybrzeża. Agencja prasowa Yonhap podała rano, że ekipy poszukiwawcze nie mogą doliczyć się co najmniej 300 pasażerów. Wcześniej informowano o setce zaginionych. Potwierdzono śmierć dwóch osób.
 • U wybrzeży Korei zatonął prom

  U wybrzeży Korei zatonął prom 01:12

  16.04 | U brzegów Korei Południowej zatonął prom - poinformowała południowokoreańska straż wybrzeża. Większość z ponad 470 ludzi na pokładzie uratowano. Agencja prasowa Yonhap podała rano, że ekipy poszukiwawcze nie mogą doliczyć się ponad 100 pasażerów. Na razie potwierdzono śmierć jednej osoby.

AWACS okiem kamery TVN24

 • Rozpoznają powietrznych przyjaciół i wrogów. Reporter TVN24 zdradza, jak

  Rozpoznają powietrznych przyjació... 01:45

  17.04 | - Używamy systemu IFF (Identification Friend or Foe - red.), który pomaga nam rozróżnić wrogie i przyjazne samoloty. Jesteśmy w stanie je zidentyfikować właśnie dzięki temu urządzeniu - tłumaczył reporterowi TVN24 jeden z operatorów radaru w samolocie AWACS. Zasięg urządzenia to nieco ponad 400 km i obejmuje nie tylko maszyny, które znajdują się w powietrzu. - Radar potrafi wykrywać wszystkie siły powietrzne, a także obserwować statki - poinformował operator.
 • Z wizytą we wnętrzu AWACS-a. "Nie ma tu stewardesy, nie ma tu minibarku"

  Z wizytą we wnętrzu AWACS-a. "Nie... 02:06

  17.04 | Natowskie samoloty wczesnego ostrzegania AWACS patrolują niebo nad wschodnią i południową Europą. W powietrzu mogą bez przerwy znajdować się nawet się godzin. Warunki tam nie są jednak najłatwiejsze - załoga zamknięta jest jak w szczelnej puszce.
 • Reporter TVN24 zdradza tajemnice AWACSa

  Reporter TVN24 zdradza tajemnice ... 01:44

  17.04 | Piotr Świerczek ujawnia kulisy pracy w powietrznym centrum dowodzenia NATO.
 • Jak wygląda AWACS od środka?

  Jak wygląda AWACS od środka? 02:27

  15.04 | Unikatowe zdjęcia i niezmiernie ważna misja. NATO-wskie załogi samolotów wczesnego ostrzegania AWACS w obawie o agresywne działania Rosji od kilku tygodni patrolują niebo nad wschodnią i południową Europą. Widzą bardzo dużo - Na Krymie, w Rosji, na Ukrainie i Białorusi, mogą jeszcze więcej - na przykład koordynować działania obrony powietrznej.
 • Codziennie sprawdzają niebo nad Polską. Kamera TVN24 na pokładzie samolotu AWACS

  Codziennie sprawdzają niebo nad P... 03:12

  15.04 | - Podczas II wojny światowej była tu baza brytyjskiego RAF-u, potem stacjonowały tu rakiety dalekiego zasięgu Pershing, a o 1982 roku to przede wszystkim baza NATO - opowiada Piotr Świerczek, który odwiedził bazę sił powietrznych Sojuszu w Geilenkirchen (Niemcy). Jak powiedział, od momentu zajęcia Krymu, samoloty AWACS wysyłane są codziennie nad Polskę i Rumunię w ramach patrolowania przestrzeni powietrznej NATO.
 • AWACS od "kuchni". Kamera TVN24 na pokładzie samolotu NATO

  AWACS od "kuchni". Kamera TVN24 n... 01:40

  15.04 | Reporter TVN24 Piotr Świerczek odwiedził pokład samolotu, który służy siłom lotniczym NATO jako powietrzne centrum dowodzenia. Samoloty AWACS stacjonują w bazie sił powietrznych Sojuszu w Geilenkirchen (Niemcy).

Wings for Life World Run

 • Sadowska: Bieganie to przestrzeń, w której można złapać za ogon własne myśli

  Sadowska: Bieganie to przestrzeń,... 01:22

  19.04 | - W tym biegu tak naprawdę nie chodzi o metę, chodzi o to, żeby wziąć w niej udział. Żeby dołożyć swój głos do walki nad badaniami nad przerwaniem rdzenia kręgowego - powiedziała Beata Sadowska, dziennikarka i ambasadorka biegu Wing for Life World Run. Już 4 maja zawodnicy na całym świecie pobiegną dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego. W Poznaniu bieg wystartuje o godz. 12.
 • Niepełnosprawna miss namawia do startu w charytatywnym biegu "Wings for life"

  Niepełnosprawna miss namawia do s... 02:12

  11.04 | "Wings for life" to bieg szczególnie ważny dla chorych z urazami rdzenia kręgowego. Jedną z takich osób jest Pani Iwona. Niepełnosprawna miss, która na wózku jeździ od 20 lat. Kobieta nie traci jednak wiary. Wierzy w lekarzy, siebie, swoją kobiecość. Swoim optymizmem zaraża innych i namawia do startu w charytatywnym biegu. Pieniądze z opłat startowych trafią do ośrodków, które prowadzą badania nad urazami rdzenia kręgowego.
 • Wings for Life World Run. "Najważniejsze to opracować dobrą strategię"

  Wings for Life World Run. "Najważ... 06:14

  11.04 | Nieco ponad trzy tygodnie zostały do biegu Wings for Life World Run, który wystartuje 4 maja w Poznaniu. Nawet osoby, które nigdy nie trenowały, mają jeszcze szansę przygotować się do tego wyścigu - przekonywali goście TVN24.
 • Ostatnie tygodnie przed Wings For Life w Poznaniu to bieganie naprawdę ciężkie

  Ostatnie tygodnie przed Wings For... 01:29

  10.4| Cały dzień i kawałek nocy tułania się po bezdrożach i lasach, błotach i bagnach? A może dwie-trzy godziny biegu w morderczym tempie po rozpalonym asfalcie? Cokolwiek wybierasz, bieganie to bieganie. A ostatnie tygodnie przed Wings For Life w Poznaniu to bieganie naprawdę ciężkie.
 • 30 km na Wings For Life? To może się udać

  30 km na Wings For Life? To może ... 01:29

  10.04| Cały dzień i kawałek nocy tułania się po bezdrożach i lasach, błotach i bagnach? A może dwie-trzy godziny biegu w morderczym tempie po rozpalonym asfalcie? Cokolwiek wybierasz, bieganie to bieganie. A ostatnie tygodnie przed Wings For Life w Poznaniu to bieganie naprawdę ciężkie.
 • "Chodzi nawet o to, żeby przyjść i przespacerować się"

  "Chodzi nawet o to, żeby przyjść ... 01:33

  06.04 | - Chodzi nawet o to, żeby przyjść i przespacerować się. Ja wciąż się zastanawiam, czy nie przyjść ze swoim synkiem w wózku i przebiec z nim - mówiła w TVN24 Monika Pyrek. Lekkoatletka jest ambasadorką "Wings for Life World Run". Jego uczestnicy pobiegną 4 maja dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego.
 • Jedyny taki bieg na świecie

  Jedyny taki bieg na świecie 01:56

  4.04. | "Wings for life" to jedyny taki bieg na świecie - dla chorych z urazami rdzenia kręgowego. Równo za miesiąc, w tym samym czasie, na całym świecie, na 35 trasach wystartują tysiące zawodników. Jaki pokonają dystans? To zależy tylko od nich, bo każdy może mieć własne tempo. Wszystko pokażemy w TVN24.
 • Jeden bieg w 35 krajach jednocześnie

  Jeden bieg w 35 krajach jednocześnie 01:28

  04.04. | Wings for Life World Run jest pierwszą imprezą, w której cały świat może się ścigać razem, równocześnie. Ta przełomowa formuła oznacza, że 4 maja 2014 r. o godz. 12 czasu równocześnie na całym świecie, na 35 krajach wystartują tysiące zawodników. W Polsce bieg odbywa sie w Poznaniu
 • Poznań reprezentantem Polski. Za miesiąc pobiegnie w największym globalnym biegu

  Poznań reprezentantem Polski. Za ... 04:00

  04.04. | 130 tysięcy biegaczy na 6 kontynentach w 33 państwach pobiegnie w charytatywnym biegu Wings for Life World Run. Jednym z 335 miejsc, gdzie odbędzie się impreza będzie Poznań. Biegacze wyruszą o godz. 12 z Malty. Ile przebiegną? To nie sposób wyliczyć. Meta będzie bowiem... gonić biegaczy. Relacje z biegu, który odbędzie się 4 maja, zobaczyć będzie można na antenie TVN 24.
 • Przygotowania do biegu Wings for Life

  Przygotowania do biegu Wings for ... 04:11

  04.04 | Już 4 maja wystartuje w Poznaniu Wings for Life World Run. Jego uczestnicy pobiegną dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego. W tym samym czasie i w tym samym celu, wystartują również biegacze w ponad 30 innych krajach. Co ciekawe, w wyścigu nie ma ustalonej mety. 30 minut po tym, jak zawodnicy wyruszą na trasę, wystartuje za nimi samochód. Bieg zakończy się w momencie, w którym auto wyprzedzi osobę, która będzie na prowadzeniu.
 • Trening na Malcie w Poznaniu przed Wings for Life World Run

  Trening na Malcie w Poznaniu prze... 01:58

  04.04| "Wings for Life World Run" to bieg charytatywny, w którym uczestnicy na całym świecie startują dokładnie w tym samym czasie. W Polsce bieg rozpocznie się w Poznaniu.
 • Wiekie odliczanie do "Wings for Life World Run"

  Wiekie odliczanie do "Wings for L... 01:57

  03.04 | Już 4 maja wystartuje w Poznaniu bieg "Wings for Life World Run". Jego uczestnicy pobiegną dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego. W tym samym czasie i w tym samym celu, wystartują również biegacze w ponad 30 innych krajach. Co ciekawe, w wyścigu nie ma ustalonej mety. 30 minut po tym, jak zawodnicy wyruszą na trasę, wystartuje za nimi samochód. Bieg zakończy się w momencie, w którym auto wyprzedzi osobę, która będzie na prowadzeniu.
rozwiń

Obraz świata

 • Te domy zostały wydrukowane. Pierwsze takie osiedle na świecie

  Te domy zostały wydrukowane. Pier... 00:43

  19.04 | W Szanghaju powstało pierwsze osiedle z 10 wydrukowanych domów. Wszystkie powstały w jeden dzień. Poza oknami - domy w całości stworzone zostały z betonu za pomocą gigantycznej drukarki 3D. Cement o wysokiej jakości wzmocniono włóknem szklanym. Podobnie jak przy tradycyjnych drukarkach 3D, także tu produkcja odbywała się przez nakładanie kolejnych warstw materiału. Każdy dom ma powierzchnię ok. 200 metrów kwadratowych i powstał z przetworzonych odpadów przemysłowych i górniczych. Dzięki temu jego koszt to jedynie 4800 dolarów.
 • Dilerzy, uliczne gangi, wszechobecne wojsko. Brazylia przed Mundialem

  Dilerzy, uliczne gangi, wszechobe... 03:15

  18.04 | Brazylia przed Mundialem i rzeczywistość wokół stadionów. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski w Rio de Janeiro wchodzi do faweli, spotyka narkotykowych dilerów i ich uzbrojonych po zęby żołnierzy. Od władz słyszy "mamy problemy, więc prosimy o pomoc wojsko" i na własne oczy widzi wyreżyserowany nalot na dziuple gangów. To wszystko dzieje się w mieście, w którym za dwa miesiące pojawią się piłkarze Mistrzostw Świata, a za dwa lata uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Cały reportaż w TVN24 w sobotę o godz. 11.30.
 • Prezydent spełnił marzenie kilkuletniej dziewczynki

  Prezydent spełnił marzenie kilkul... 00:47

  16.04 | Podczas wizyty w Leśnej (woj. dolnośląskie) prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami. Po rozmowach i uściskach dłoni wsiadł do samochodu i już miał opuścić miejscowy Rynek. Gdy auto ruszyło, stojąca w tłumie dziewczynka zaczęła płakać, bo nie zdążyła dostać wymarzonego autografu. Ku zaskoczeniu wszystkich, limuzyna zatrzymała się jednak, prezydent wysiadł, uściskał dziecko i złożył upragniony podpis.
 • Samoloty stoją, właściciele ich nie odbierają. "Nie mają pomysłu co z nimi zrobić, albo nie mają pieniędzy"

  Samoloty stoją, właściciele ich n... 02:16

  18.04 |Kilkanaście samolotów na katowickich lotnisku, choć ma właścicieli, nie jest odbieranych. - Właściciele nie mają pomysłu co z nimi zrobić, albo nie mają pieniędzy, albo czekają na jakieś inne rozwiązania. Na razie one nam tutaj nie przeszkadzają, miejsca jest dużo. Stanowią tylko taki element dekoracyjny. Natomiast gdyby one zaczęły stać tu coraz dłużej, to mógłby być już jakiś problem dla portu - tłumaczył Cezary Orzech, rzecznik Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. A postój na tym "nietypowym" parkingu słono kosztuje. - Jest liczony nie tylko w złotówkach, ale także w tonach. Za każdą tonę 12 złotych na dobę - tłumaczy reporter TVN24 Robert Jałocha.
 • Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tysiące wiernych

  Misterium Męki Pańskiej w Kalwari... 00:50

  18.04 | Do Kalwarii Zebrzydowskiej, jak co roku w Wielki Piątek, przybyło tysiące wiernych, by wspólnie uczestniczyć w inscenizacji Drogi Krzyżowej. Uroczystość rozpoczęła się o świcie pod domem Kajfasza. Stamtąd wierni dróżkami Męki Pańskiej dotarli do ratusza Piłata. Odczytano "Dekret skazujący Jezusa na śmierć przez Piłata", a Kardynał Dziwisz wygłosił słowo pasterskie. Później wierni przeszli na Wzgórze Ukrzyżowania, gdzie odprawiono liturgię.
 • "Można było poczuć, jak to kiedyś było w Jerozolimie"

  "Można było poczuć, jak to kiedyś... 00:58

  18.04 | Wielki Piątek to w Kościele katolickim dzień najgłębszej żałoby i zadumy. Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. Tradycyjnie odbywają się za to inscenizacje Męki Pańskiej, podczas drogi krzyżowej. Tak było dziś m. in. w Kalwarii Krzeszowskiej. - To było wyjątkowe przeżycie dla nas wszystkich, ale też i dla aktorów. Przeżyli oni swoje role tak, że pozwoliło to wszystkim doświadczyć niezwykłego przeżycia. Że łza się mogła w oku zakręcić. Że można było poczuć, jak to kiedyś było w Jerozolimie - mówił ks. Mateusz Rycek z parafii w Krzeszowie.
 • Dał się ukrzyżować po raz 28. "Idzie się przyzwyczaić"

  Dał się ukrzyżować po raz 28. "Id... 02:18

  18.04 | Najpierw jest samobiczowanie w czasie uroczystej procesji, później koledzy w strojach rzymskich żołnierzy wyciągają kilkunastocentymetrowe gwoździe z nierdzewnej stali i proszą o położenie ręki na belce drewna. Gdy upewnią się, że gwóźdź utrzyma ciało, wznoszą krzyż z pokutnikiem. Chętnych do ukrzyżowania na wzgórzach filipińskiego San Fernando jest więcej niż miejsc, dlatego po kilku minutach stają następne krzyże. I tak co roku. Ci z największym doświadczeniem mówią, że "idzie się przyzwyczaić".
 • Wielki Tydzień po hiszpańsku

  Wielki Tydzień po hiszpańsku 00:46

  18.04 | Hiszpania celebruje „Semana Santa”, czyli Wielki Tydzień. To czas tłumnych malowniczych procesji, które zasłynęły na całym świecie. Wierni noszą platformy ze świętymi figurami. Pojawiają się też członkowie prestiżowych bractw pokutnych ubrani w charakterystyczne nakrycia głów.
 • Ma 67 lat i dopłynął kajakiem z Europy na Florydę

  Ma 67 lat i dopłynął kajakiem z E... 03:24

  18.04 | Ponad pół roku w kajaku, dziewięć tysięcy pokonanych kilometrów, sztormy w trójkącie bermudzkim i awarie. W końcu: meta. 67-letni Olek Doba z Polic dobił w czwartek wieczorem do brzegów Florydy. Płynął sam, wykorzystując jedynie siłę swoich mięśni. Jego wyczyn to pierwsza udana próba przepłynięcia kajakiem z Europy do Ameryki Północnej. Przyjaciele kajakarza mówią, że "kajakować będzie jeszcze 30 lat". Boją się tylko o to, żeby nie zabrakło mu oceanów.
 • "Kapitan był poza mostkiem, jednostką dowodził trzeci oficer"

  "Kapitan był poza mostkiem, jedno... 00:42

  18.04 | Władze Korei Południowej poinformowały w piątek, że do 29 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowego zatonięcia promu u południowo-zachodnich brzegów kraju. Służby nadal poszukują kolejne osóy, jednak akcję ratunkową utrudnia zła pogoda oraz silne prądy.
 • Trzylatek w maszynie z pluszakami

  Trzylatek w maszynie z pluszakami 00:36

  17.04 | Trzylatek bawiący się w środku maszyny z zabawkami - taki niecodzienny widok mogli podziwiać zaskoczeni klienci sklepu w Lincoln, w stanie Nebraska. Maluch wczołgał się do środka maszyny przez drzwiczki służące do odbioru nagrody. Chłopiec bawił się wyśmienicie, niezrażony coraz większym tłumem klientów zebranym wokół maszyny. W tym czasie zrozpaczona matka - mieszkająca w domu obok sklepu - wydzwaniała na policje. Dziecko wymknęło się z mieszkania, gdy kobieta wyszła do łazienki. Wyprawa trzylatka do sklepu skończyła się szczęśliwie - matka nie poniesie odpowiedzialności, bo błyskawicznie poinformowała służby porządkowe o zniknięciu synka.
 • Mustang na szczycie Empire State Building

  Mustang na szczycie Empire State ... 00:37

  17.04 | Egzemplarz najnowszej generacji kultowego samochodu będzie pokazywany na 86. piętrze legendarnego wieżowca, tam gdzie mieści się taras widokowy. W 1964 roku, kiedy to na salonie samochodowym w Nowym Jorku Ford miał pokazać najnowszy model samochodu sportowego, kilku ludzi postanowiło, aby prezentacja odbiła się szerokim echem. Wpadli na pomysł, by Mustanga wyeksponować na tarasie widokowym legendarnego symbolu Nowego Jorku - Empire State Building. W tym roku Ford postanowił uczcić 50 lat modelu Mustang dostarczając na dach legendarnego wieżowca najnowszą generację samochodu w wersji cabrio.
rozwiń

Wideo dnia

 • Premier życzy Polakom spokoju i radości

  Premier życzy Polakom spokoju i r... 01:06

  19.04 | - To jest dzień, kiedy wszyscy bez wyjątku wierzymy w to, że miłość jest silniejsza od nienawiści, że dobro zawsze zwycięża zło i że pokój wygrywa z wojną - tak w życzeniach świątecznych mówił premier Donald Tusk. Przypomniał, że w tym roku katolicy obchodzą Święta Wielkiejnocy w tym samym czasie co ewangelicy i prawosławni. - Dziś pamiętamy szczególnie serdecznie o naszych prawosławnych przyjaciołach - Polakach, Rosjanach, Białorusinach i Ukraińcach. I za nich będziemy modlić się szczególnie gorąco - podkreślił premier. Wideo z życzeniami opublikowano w sobotę na stronie internetowej Kancelarii Premiera Rady Ministrów.
 • Wychodziła na spacer z córką. W jej dom wbiła się ciężarówka

  Wychodziła na spacer z córką. W j... 00:27

  19.04 | Mieszkanka stanu Pensylwania wychodząc na spacer ze swoją 3-miesięczną córką zauważyła ciężarówkę jadącą wprost na jej dom. Kobieta dzięki swojemu refleksowi i szczęściu uniknęła najgorszego. - Przebiegłam z córką przez cały dom, by dostać się do tylnego wejścia. Tylko to mogłam zrobić - relacjonuje Verginia Tavares. Ciężarówka z naczepą wypełnioną gruzem wbiła się w budynek, następnie przewróciła się na bok. Kierowca uciekł. W kabinie pojazdu zostawił jednak portfel i telefon, dlatego policjanci szybko ustalili jego tożsamość. Zarówno kobiecie, jak i dziecku nic się nie stało
 • Brazylijska wojna futbolowa

  Brazylijska wojna futbolowa 01:18

  18.04 | Większość Brazylijczyków nie chce mundialu, który ma się odbyć za kilka miesięcy w ich kraju. Ich zdaniem, pieniądze wydane na stadiony bardziej przydałyby się na infrastrukturę i poprawę sytuacji biednych, których w tym kraju nie brakuje. - Brazylia to dziki, brutalny i niebezpieczny kraj - mówią komentatorzy. Zdaniem niektórych będą to policyjne mistrzostwa świata, a nie święto kibiców. Brazylię odwiedził z kamerą reporter TVN24 Wojciech Bojanowski.
 • Dokładna wizualizacja elementów AEGIS Ashore

  Dokładna wizualizacja elementów A... 03:17

  18.04 | Amerykanie zaczynają prace przy tarczy antyrakietowej, która ma stanąć w Polsce. Agencja Obrony Antyrakietowej (ang. - MDA) rozpoczęła proces zawierania kontraktów na budowę instalacji w Redzikowie pod Słupskiem. W piątek na amerykańskich stronach rządowych ukazało się ogłoszenie o poszukiwaniu kontrahentów do budowy bazy, TVN24 dotarła też do szczegółowego harmonogramu prac oraz zdjęć kluczowych elementów systemu mającego powstać w Polsce.
 • Droga Krzyżowa w Jerozolimie. Procesje od rana, większe środki bezpieczeństwa

  Droga Krzyżowa w Jerozolimie. Pro... 03:24

  18.04 | Wyznawcy Chrystusa z całego świata, w tym wielu Polaków, a także palestyńscy chrześcijanie uczestniczą w Wielki Piątek od rana w tradycyjnych procesjach idących Drogą Krzyżową prowadzącą przez jerozolimskie Stare Miasto do miejsca Ukrzyżowania.
 • (Prawie) bezbłędny Olejniczak. Co pamięta z tamtych lat?

  (Prawie) bezbłędny Olejniczak. Co... 04:44

  18.04 | Tomasz Sianecki tym razem przepytał europosła SLD Wojciecha Olejniczaka. Efekt? 9/10 poprawnych odpowiedzi. W najbliższym odcinku teleturnieju Ciąg Dalszy Nastąpił na pytania prowadzącego odpowiadał będzie poseł Robert Biedroń z Twojego Ruchu.
 • Wielkanocna atmosfera na Majdanie. "Będziemy składać życzenia, malując na pisankach symbole szczęścia i sukcesu"

  Wielkanocna atmosfera na Majdanie... 02:12

  18.04 | Wielkanocna atmosfera zawitała już na kijowski Majdan. Rozstawiono tam stoły, a przy nich każdy może pomalować swoją własną oryginalną pisankę. Chętnych nie brakuje, a wszystkiemu przygląda się nasz reporter Aleksander Przybylski. - Nie wiadomo, co będzie dalej. Na razie ufamy naszej tymczasowej władzy - co nam pozostaje? Malujemy więc te pisanki. Tak jak dawniej nasi przodkowie obdarowywali nimi innych życząc wszystkiego co dobre, my też będziemy składać życzenia, malując na pisankach symbole szczęścia i sukcesu. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze - mówi w rozmowie z reporterem TVN24 jedna z Ukrainek.
 • Jak kaczka przeszła na drugą stronę ulicy?

  Jak kaczka przeszła na drugą stro... 00:25

  18.04 | Przez ulicę przechodzi się na pasach i na zielonym świetle - wiedzą o tym nawet dzieci. Okazuje się jednak, że wiedzą o tym także kaczki. Policjantom z Choszczna udało się nagrać, jak rezolutne ptaki przechodzą na drugą stronę jezdni.
 • Zdjęcie z separatystą nową modą Słowiańska

  Zdjęcie z separatystą nową modą S... 01:06

  18.04 | Wjeżdżając do Słowiańska mijasz dwa punkty kontrolne: ukraińskiej milicji - zorganizowany profesjonalnie. I drugi - utworzony pospiesznie przez zamaskowanych mężczyzn. Też są uzbrojeni, nie lubią kamer, ale wydają się być odprężeni. Uczą się i przyzwyczajają do jazdy wozami pancernymi zabranymi ukraińskiej armii. W mieście są bohaterami. To nie jest atmosfera jakiej spodziewać się można w oblężonym mieście. Nie ma świętowania, ale wielu mieszkańców jest zadowolonych i dumnych z zamaskowanych oddziałów, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Zdjęcie z bojownikiem - to nowa, lokalna moda, choć mieszkańcy są bardzo podzieleni, gdy pada pytanie o przyszłość miasta.
 • Pierwsze chwile po wypadku koreańskiego promu

  Pierwsze chwile po wypadku koreań... 00:48

  18.04 | Pasażerowie chwilami nie wiedzieli, gdzie jest góra, gdzie dół. Walczyli o to, żeby utrzymać się na pokładzie. Na dramatycznym nagraniu uwiecznione zostały pierwsze chwile po tym, jak koreański prom zaczął tonąć.
 • Brazylijska wojna futbolowa

  Brazylijska wojna futbolowa 01:19

  18.04 | Mundialu, który ma odbyć się w Brazylii za kilka miesięcy, nie chce większość społeczeństwa - ich zdaniem, pieniądze wydane na stadiony bardziej przydałyby się na infrastrukturę i poprawę sytuacji biednych, których w tym kraju nie brakuje. Więcej w materiale Wojciecha Bojanowskiego o 21:00 w TVN24.
 • "Czyste zło i próba rewitalizacji postsowieckiego imperializmu"

  "Czyste zło i próba rewitalizacji... 00:28

  17.04 | Według Jacka Kurskiego Putin odwołuje się do mocarstwowości stalinowskiej. - Trzeba przejąć majątki na kontach oligarchów rosyjskich i prorosyjskich Ukraińców i nimi dozbrajać Ukrainę - zaproponował polityk w "Faktach po Faktach".
rozwiń

Kontakt 24

 • Miłośnicy aut mają święto

  Miłośnicy aut mają święto 00:37

  19.04 | Najlepsze auta i nowości motoryzacyjne pod jednym dachem - w Nowym Jorku ruszył międzynarodowy salon samochodowy. Miłośnicy motoryzacji mogą również zobaczyć kilka światowych premier prezentowanych przez wystawców. Z okazji skorzystał Reporter 24 darekny, który zamieścił w naszym serwisie zdjęcia i filmy z imprezy.
 • Pięć zarzutów dla ściganego desperata

  Pięć zarzutów dla ściganego despe... 01:07

  17.04 | Pięć zarzutów usłyszał obywatel Niemiec zatrzymany we wtorek po policyjnym pościgu przez dwa województwa. Dotyczą one m.in. czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Podczas przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że uciekał, bo "ktoś chciał go zastrzelić na terenie Niemiec i obawiał się o swoje życie". Pierwszą informację o pościgu, a także film pokazujący jego finał, otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internauty podpisującego się nickiem @KrakowDirect.
 • Nie zatrzymał go sztuczny korek i strzały. Finał pościgu przez dwa województwa

  Nie zatrzymał go sztuczny korek i... 02:43

  Policyjny pościg za czarnym volkswagenem. Obława ruszyła po tym, jak kierowca samochodu nie zatrzymał się pod Gliwicami (woj. śląskie). Uciekając staranował bramki w Żernicy, Brzęczkowicach i Balicach. Został zatrzymany dopiero w Małopolsce. Nagranie z finału pościgu dostaliśmy na Kontakt 24.
 • Policja nie pomogła

  Policja nie pomogła 01:52

  14.04 | "Zaraz przyjedzie drugi patrol" - usłyszał od policjantów mężczyzna oczekujący na interwencję przed jednym ze sklepów w Łodzi. Policjanci co prawda pojawili się na miejscu, ale nie pomogli. Odjechali, tłumacząc, że zostali wezwani do innej interwencji w tej samej okolicy. Świadkiem zdarzenia, do którego doszło w Łodzi przy ul. Srebrzyńskiej, był @lukasjaro1.
 • Śmierć młodych ludzi w wypadku

  Śmierć młodych ludzi w wypadku 00:30

  14.04 | 21-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zginęli w wypadku, do jakiego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 426 pomiędzy Zalesiem Śląskim a Sławięcicami (woj. opolskie). Jak poinformowała policja, kierujący alfą romeo był pijany. Informacje oraz zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 marcin3110.
 • Wypadek szwedzkiego autokaru. Ranni

  Wypadek szwedzkiego autokaru. Ranni 00:33

  11.04 | Szwedzki autokar wpadł do rowu na A4 w pobliżu miejscowości Legnickie Pole (woj. dolnośląskie). Czworo dzieci oraz ciężko ranny kierowca trafili do szpitala. Na A4 są duże utrudnienia. Film dostaliśmy @Maćka.
 • Burze, gradobicia i ulewy

  Burze, gradobicia i ulewy 01:06

  09.02 | Burze, gradobicia i ulewy nadciągnęły we wtorek nad Polskę. Sytuację pogodową śledzili Reporterzy 24, którzy na bieżąco przesyłali do nas zdjęcia i filmy ze swoich miejscowości.
 • Blokada na kołach auta posłanki. Zobacz, jak uratował ją immunitet

  Blokada na kołach auta posłanki. ... 00:59

  10.4| Rok po pierwszym czytaniu, projekt ustawy pozwalającej na karanie posłów m.in. za wykoroczenia na drodze "utknął" w sejmowych komisjach. Jednym z wnioskodawców zmian w prawie jest Małgorzata Niemczyk, która sama ostatnio uniknęła mandatu dzięki immunitetowi. W środę, jak ustaliliśmy, ws. projektu interweniowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
 • Zdjęcia wypadku dostaliśmy na Kontakt24

  Zdjęcia wypadku dostaliśmy na Kon... 00:37

  07.04 | Dwa tramwaje zderzyły się na jednym ze skrzyżowań w Łodzi. Przynajmniej kilkanaście osób odniosło obrażenia. Zdjęcia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @Maciek.
 • Zielony i kolorowy kwiecień

  Zielony i kolorowy kwiecień 00:48

  6.04 | Mimo że mijający weekend nie należał do najcieplejszych, nie sposób nie zauważyć wszechobecnej zieleni i coraz częściej pojawiających się w niej kolorów. Serwis terazgrodkow24.pl pokazuje co na Opolszczyźnie przyniósł kwiecień. Swoje zdjęcia przesyłają nam także miłośnicy przyrody z innych regionów kraju.
 • Odgryzł policjantowi palec

  Odgryzł policjantowi palec 00:18

  5.04 | Do dziesięciu lat więzienia grozi dwóm 22-letnim mężczyznom, którzy w czasie próby zatrzymania jednego z nich zaatakowali czterech policjantów. Jednemu z funkcjonariuszy odgryziono palec, innemu złamano nos. O nietypowym przebiegu zatrzymania poinformował serwis kamienskie.info.
 • Kaczki w miejskiej dżungli

  Kaczki w miejskiej dżungli 00:57

  05.04 | Chwile pełne grozy zaserwowała łódzkim kierowcom pewna kacza rodzina zamierzająca pokonać ruchliwą ulicę. Zadanie nie należało do łatwych ani dla pieszych, ani dla kierowców przejeżdżających przez Łódź. @bieliqq przedstawia jak zakończyła się ta pełna napięcia scena.
rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę

  Prognoza pogody na sobotę 03:30

  - W sobotę w Polsce południowo-wschodniej pojawią się chmury związane z frontem atmosferycznym - informuje Agnieszka Cegielska, prezenterka TVN Meteo. Dlatego też w tej części kraju (na Podkarpaciu, na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie) będą pojawiać się opady. Parasole przydadzą się również mieszkańcom Małopolski i Górnego Śląska. "W pozostałej części kraju będzie pogodne" - zaznaczyła synoptyk. Tego dnia termometry wskażą od 17 st. C na Podkarpaciu, przez 18-19 st. C w Małopolsce, w rejonie Katowic i w rejonie Trójmiasta, 20 st. C w centrum, do 22 st. C w rejonie Poznania i Wrocławia.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 01:47

  Wilgotność powietrza najwyższa będzie na południowym wschodzie, czyli tam, gdzie pojawią się opady deszczu, dlatego mieszkańcom tej części kraju będzie chłodno. W pozostałych regionach Polski odczuwalny będzie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na ogół będą neutralne, jedynie w południowo-wschodniej części kraju pogoda nie będzie sprzyjać meteopatom.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:16

  W sobotę warunki na drogach na ogół będą dobre. Jednak silny wiatr będzie utrudniał bezpieczną jazdę. Może on osiągać prędkość nawet do 60 km/h. Na południowym wschodzie kraju będzie padać. W tej części Polski spadnie do 5 l/mkw wody. Drogi mogą być śliskie.
 • Pogoda na 16 dni

  Pogoda na 16 dni 00:32

  13.04 | Pogoda na 16 dni
 • Tylu ofiar jednego dnia Mount Everest nie pochłonął

  Tylu ofiar jednego dnia Mount Eve... 01:03

  Dwanaście osób zginęło wskutek zejścia lawiny w piątek rano na Mount Evereście. Trzech osób wciąż nie odnaleziono. Wszystkimi ofiarami tragedii są nepalscy przewodnicy, Szerpowie. Jest to najtragiczniejszy bilans ofiar na najwyższym szczycie świata w historii.
 • Planeta najbardziej podobna do Ziemi

  Planeta najbardziej podobna do Ziemi 01:42

  18.04 | Planetę jak dotąd najbardziej podobną do Ziemi odkryła międzynarodowa ekipa astronomów. Ciało niebieskie odnalezione w Gwiazdozbiorze Łabędzia nazwano Kepler-186f.
 • Zabójcze gąbki u brzegów USA

  Zabójcze gąbki u brzegów USA 01:05

  Nowy, nieznany dotąd gatunek został zaobserwowany w głębinach u wybrzeża San Diego. Żyją tam gąbki, które naukowcy nazywają "zabójczymi". To dlatego, że Asbestopluma rickettsi są mięsożerne i drapieżne, a w poszukiwaniu pokarmu nie zdają się na łaskawość morskich prądów.
 • Trzy prowincje pod wodą

  Trzy prowincje pod wodą 00:28

  Woda zalewa trzy kanadyjskie prowincje: Nowy Brunszwik, Quebec i Ontario. Pod wodą znalazło się już ponad 100 budynków. Z powodu rosnącego zagrożenia ratownicy ewakuują setki mieszkańców.
 • Biało w Karpaczu...

  Biało w Karpaczu... 00:31

  W środę rano zaczęło sypać w Sudetach - biało zrobiło się m.in. w Karpaczu
 • ...i w Zakopanem

  ...i w Zakopanem 01:02

  W środę w Zakopanem od rana padał śnieg
 • Nawrót zimy w USA

  Nawrót zimy w USA 00:58

  Mimo że mamy już połowę kwietnia, w Stanach Zjednoczonych zima nie oddaje pola wiośnie. Przez niektóre stany przeszły śnieżyce, przysypując rozkwitające drzewa i wielkanocne dekoracje. Kwietniowy śnieg padał m. in. w stanach Michigan, Ohio, Tennessee i Nowy Jork.
 • Wielki statek na brzegu

  Wielki statek na brzegu 00:30

  Potężny sztorm u wybrzeży Virginia Beach (USA). Fale zepchnęły 230-metrowy statek handlowy na plażę w Wirginii w USA. Do akcji ratunkowej włączyła się Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
rozwiń

Biznes

rozwiń

Kultura i styl w obiektywie kamery

 • Wielki Tydzień po hiszpańsku

  Wielki Tydzień po hiszpańsku 00:46

  18.04 | Hiszpania celebruje „Semana Santa”, czyli Wielki Tydzień. To czas tłumnych malowniczych procesji, które zasłynęły na całym świecie. Wierni noszą platformy ze świętymi figurami. Pojawiają się też członkowie prestiżowych bractw pokutnych ubrani w charakterystyczne nakrycia głów.
 • Ukradł mural Banksy'ego. Grożą mu śmiercią

  Ukradł mural Banksy'ego. Grożą mu... 00:43

  17.04 | Ostatni mural Banksy'ego, "Telefoniczni kochankowie", którego zdjęcie zostało opublikowane na stronie artysty, zniknął z muru, na którym się pojawił. Szybko okazało się, że czarno-biały obraz, namalowany na desce, został zabrany przez szefa pobliskiego klubu młodzieżowego. Opiekun klubu Dennis Stinchcombe zapowiedział już, że zamierza sprzedać mural i liczy na zysk w wysokości 100 tys. funtów. Pieniędzy nie chce jednak zdobyć dla siebie, a dla ośrodka, który jest w trudnej sytuacji finansowej. Nie wszystkim jednak zawłaszczenie obrazu się podoba. Stinchcombe powiedział, że zaczął otrzymywać wiadomości z groźbami.
 • Oto najbardziej śmierdzące potrawy świata

  Oto najbardziej śmierdzące potraw... 00:30

  16.04 | "To jedzenie może być jadalne, ale - choć pyszne - niekoniecznie będziecie chcieli być blisko. Bo to najbardziej śmierdzące potrawy na świecie" - zawyrokował magazyn "Condé Nast Traveler". I ułożył ranking tych dań, które mają najbardziej odrażający zapach w skali od 1 do 10. "Trupiarnią zalatuje", "Ten fetor płoszy wszystko w promieniu kilometra" - to jedne z łagodniejszych opinii na temat wybranych pozycji.
 • Pulitzer dla "Guardian US" i "The Washington Post". Za publikacje o Snowdenie

  Pulitzer dla "Guardian US" i "The... 00:34

  15.04 | Tegoroczna nagroda Pulitzera w kategorii służby publicznej przypadła amerykańskiej wersji brytyjskiego "Guardiana" - "Guardian US" - oraz dziennikowi "The Washington Post" za publikacje poświęcone Edwardowi Snowdenowi - ogłoszono w poniedziałek w Nowym Jorku.
 • Czerwony dywan MTV Movie Awards 2014

  Czerwony dywan MTV Movie Awards 2014 01:14

  14.04 | "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" to najlepszy film - tak zdecydowali widzowie MTV, przyznając tegoroczne nagrody. Docenili też aktorów grających w tym hicie - Jennifer Lawrence i Josha Hutchersona. To sensacja, bo 21-latek pokonał m.in. nagrodzonego Oscarem Matthew McConaugheya oraz nominowanego do Oscara Leonardo DiCaprio.
 • Najbardziej luksusowa siedziba ambasadora na świecie na sprzedaż

  Najbardziej luksusowa siedziba am... 00:36

  11.04 | Najbardziej luksusową siedzibę ambasadora na świecie wystawiono na sprzedaż - to apartament w Nowym Jorku, w którym mieszkał ambasador Francji przy ONZ. Lokum z 18 pokojami na dwóch piętrach mieści się w "kamienicy władzy" albo "miliarderów", bo mieszkają tam jedynie rekiny giełdowe, rodzina Rockefellerów, spadkobiercy firmy kosmetycznej Lauder oraz projektantka mody Vera Wang.
 • Jeżyk Marutaro

  Jeżyk Marutaro 00:21

  8.04 | Jeżyk Marutaro z Japonii staje się nowym hitem internetu. Jego buźki na Twitterze śledzi już 47 tys. osób.
 • Gaultier o wystawie w Londynie

  Gaultier o wystawie w Londynie 02:32

  9.04 | Wystawę "The Fashion World of Jean Paul Gaultier: From the Sidewalk to the Catwalk" będzie można oglądać w Londynie od 9 kwietnia do 25 sierpnia.
 • Jean Paul Gaultier na wystawie

  Jean Paul Gaultier na wystawie 03:32

  9.04 | Gorset ze stożkowym stanikiem, który nosiła Madonna oraz inne kostiumy królowej pop, stroje zaprojektowane dla Kylie Minogue i Dity Von Teese, najsłynniejsze kreacje z pokazów mody, filmów (m.in. Almodovara), teledysków i programów telewizyjnych - to wszystko można oglądać na wystawie prac francuskiego kreatora Jeana Paula Gautier w londyńskiej Barbican Gallery. - Nie chciałem retrospektywnej ekspozycji, bo dla mnie obecność w muzeum to jak pogrzeb. A ja jeszcze żyję! - tłumaczy Francuz, który obchodzi 40-lecie kariery. "The Fashion World of Jean Paul Gaultier: From the Sidewalk to the Catwalk" będzie można oglądać w Londynie od 9 kwietnia do 25 sierpnia.
 • Zmarł Mickey Rooney

  Zmarł Mickey Rooney 01:22

  7.04 | Mickey Rooney, aktor znany m.in. ze "Śniadania u Tiffany'ego" i mąż Avy Gardner, zmarł w niedzielę w swoim domu w Hollywood. Miała 93 lata. "Malutki aktor, który miał wielkie sukcesy" - napisał na pożegnanie magazyn "Variety", zauważając, że zaczynał w kinie niemym i grał całe życie. Jeszcze miesiąc temu brał udział w swojej ostatniej gali oscarowej.
 • Wystawa prac Roberta Mapplethorpe'a

  Wystawa prac Roberta Mapplethorpe'a 01:19

  6.04 | Mówiono o nim "przereklamowany fotograf", jego biało-czarne zdjęcia wywoływały skandal, bojkotowano jego wystawy, a świat pytał: czym sztuka erotyczna różni się od zwykłego porno? Dziś zmarły 25 lat temu Robert Mapplethorpe jest klasykiem i paryskie muzeum Grand Palais honoruje go jako wielkiego artystę. Do 13 lipca można oglądać 250 prac Amerykanina, na których królują m.in. sado-maso, martwa natura i homoerotyzm.
 • 13 dni we wnętrzu niedźwiedzia. Z panną młodą do towarzystwa

  13 dni we wnętrzu niedźwiedzia. Z... 01:32

  04.04 | W prywatnym muzeum łowiectwa w Paryżu stanął spreparowany niedźwiedź. Zwierzę jest niezwykłe, bo w swoim wnętrzu mieści człowieka - francuskiego artystę Abrahama Poinchevala. 42-latek do 13 kwietnia nie opuści kryjówki. Będzie w niej spał, jadł i załatwiał inne potrzeby fizjologiczne. By artyście się nie nudziło, codziennie po południu będzie go odwiedzała kobieta w sukni ślubnej. Będzie dla niego śpiewała i z nim rozmawiała. Dyrektor muzeum ma nadzieję, że akcja zmieni podejście współczesnego społeczeństwa do dzikiej natury.
rozwiń

Sport.tvn24.pl

 • Wylewka, kamienie, a na koniec zaorać. Tak się robi tor żużlowy

  Wylewka, kamienie, a na koniec za... 04:03

  19.04 | Tor to najważniejsze miejsce na całym stadionie. Zbudowany jest w bardzo prosty sposób. Najpierw specjalna wylewka, która sprawia, że tor jest wyprofilowany. Później nakłada się na nią kilka warstw różnego rodzaju kamienie, które zatrzymują wodę. Na wierzch kładziona jest 30-centymetrowa warstwa rozdrobnionego granitu. Oczywiście o wszystko trzeba regularnie dbać.
 • Tak świętują "Królewscy"

  Tak świętują "Królewscy" 01:18

  17.04 | Biała część Madrytu nie spała minionej nocy. Około 70 tysięcy widzów zebrało się na Placu Cibeles, by świętować z zespołem Realu zdobycie 19. w historii Pucharu Króla.
 • Koksiarz, kłamca, a teraz "złota rączka". Armstrong w reklamie

  Koksiarz, kłamca, a teraz "złota ... 01:59

  17.04 | Afera dopingowa doszczętnie zniszczyła renomę Lance'a Armstronga. Amerykanin jednak chce powalczyć o swoje dobre nazwisko. Stąd jego zaskakujący występ w reklamie. Były kolarz instruuje m.in. jak wymienić przebitą dętkę.
 • Zapis tragedii na Hillsborough

  Zapis tragedii na Hillsborough 02:24

  15.04 | W 25. rocznicę wielkiej tragedii na angielskim stadionie Hillsborough w Sheffield, sport.tvn24.pl prezentuje archiwalny film z 15 kwietnia 1989 roku.
 • Gafa wiceprezydenta USA. "Mundial ważniejszy od Super Bowl"

  Gafa wiceprezydenta USA. "Mundial... 00:42

  15.04 | Trofeum piłkarskich mistrzostw świata zawitało do stolicy USA. Joe Biden, jak na wiceprezydenta przystało, popisał się nie lada zdolnościami dyplomatycznymi.
 • Liverpool pamieta o ofiarach Hillsborough

  Liverpool pamieta o ofiarach Hill... 00:25

  14.04 | Gdy Steven Gerrard pierwszy raz w karierze zakładał koszulkę Liverpoolu, występ zadedydował Jonowi Paulowi Gillhooleyowi. Kuzyni wychowywali się razem, starszy z chłopców poszedł 25 lat temu na mecz. Ostatni, jak w przypadku 95 innych osób, w życiu.
 • Ma tylko 5 lat, a już jeździ na żużlu. "Co jest najfajniejsze? Wywalić się"

  Ma tylko 5 lat, a już jeździ na ż... 00:48

  13.04 | Od kiedy można zacząć trenować speedway? Najwidoczniej już od pięciu lat, bo właśnie tyle wiosen liczy sobie Nikodem, który doskonale radzi sobie na żużlowym torze. - Co jest najfajniejsze? Wywalić się - wyjawił tajemnicę czarnego sportu 5-latek.
 • Urszula Dudziak: Piosenka o Falubazie? Proszę bardzo. Najwierniejsza fanka śpiewa na antenie

  Urszula Dudziak: Piosenka o Falub... 01:17

  12.04 | - Pasjonuję się żużlem od dekad, a Zielona Góra to miasto, które wychowało mnie na taką super laskę - mówi Urszula Dudziak, która twierdzi, że jest najwierniejszą fanką Falubazu. Wokalistka jazzowa zaimprowizowała piosenkę o ukochanym klubie, ale przyznała, iż być może powstanie też taki "normalny" utwór o żużlowcach z Zielonej Góry.
 • Kosmiczne losowanie i wielkie emocje w 1/2 LM

  Kosmiczne losowanie i wielkie emo... 00:46

  11.04 | W półfinale Ligi Mistrzów Real Madryt zagra z Bayernem Monachium. O drugie miejsce w finale Atletico Madryt zmierzy się z Chelsea Londyn. Pary rozlosowano w piątek w szwajcarskim Nyonie.
 • Atletico w półfinale LM

  Atletico w półfinale LM 01:14

  10.04 | Ekipa Diego Simeone w wielkim stylu wjechała do półfinału Ligi Mistrzów. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu Atletico?
 • Bayern i Atletico w półfinale LM

  Bayern i Atletico w półfinale LM 00:56

  09.04 | Bayern długo się męczył z MU, walił głową w mur, aż w końcu go przebił. Wygrał 3:1 i zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów. W nim pierwszy raz od siedmiu lat zabraknie Barcelony, która przegrała w Madrycie z Atletico 0:1.
 • Borussia milimetry od cudu, Chelsea go dokonała! To była magia Ligi Mistrzów

  Borussia milimetry od cudu, Chels... 00:33

  8.04 | Nie było powtórki sprzed roku - Robert Lewandowski nie zdobył żadnej bramki i Borussia Dortmund po wygranej 2:0 z Realem Madryt odpadła z Ligi Mistrzów. W półfinale jest też Chelsea, która w magiczny sposób wyeliminowała PSG.
rozwiń