tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rosja kontra NATO

Rosja sformuje cztery nowe dywizje. Odpowiedź na ćwiczenia NATO

Rosja sformuje cztery nowe dywizje. Odpowiedź na ćwiczenia NATO
Foto: mil.ru | Video: mil.ru Od kilku lat Rosja wzmacnia swoją zachodnią flankę, m.in. bateriami Iskanderów

Rosja sformuje w tym roku cztery nowe dywizje na kierunkach zachodnim i środkowym w odpowiedzi na rozszerzanie przez NATO ćwiczeń wojskowych - powiedział w piątek dziennikarzom naczelny dowódca rosyjskich sił lądowych Oleg Salukow. Poinformował, że na kierunku zachodnim będą to trzy dywizje, a na środkowym jedna.

Dywizje będą formowane na bazie istniejących brygad. Salukow podkreślił, że jest to jedno z przedsięwzięć, podejmowanych w odpowiedzi na obserwowany ostatnio wzrost intensywności ćwiczeń wojskowych w krajach NATO.

12 stycznia sformowanie trzech nowych dywizji na kierunku zachodnim zapowiadał minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Wskazywał, że niezbędne jest również zagospodarowanie miejsc stałej dyslokacji, w tym utworzenie odpowiednich poligonów oraz infrastruktury wojskowej - obiektów dla ludzi i sprzętu.

Jak przypomina agencja TASS, w 2015 roku w Zachodnim Okręgu Wojskowym powstało około 30 zgrupowań i jednostek wojskowych. Zachodni Okręg Wojskowy został utworzony we wrześniu 2010 roku w wyniku połączenie Leningradzkiego i Moskiewskiego Okręgu Wojskowego. W jego skład wchodzą też floty - Północna i Bałtycka. Częścią Zachodniego Okręgu Wojskowego jest graniczący z Polską i Litwą obwód kaliningradzki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Rosja kontra NATO

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje