tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rosja kontra NATO

Największa od 10 lat dostawa amunicji do Europy. Przeznaczenie: manewry w Polsce

Największa od 10 lat dostawa amunicji do Europy. Przeznaczenie: manewry w Polsce
Foto: US Army/Flickr (CC BY 2.0) | Video: nato.int Amunicja US Army ma posłużyć w czasie manewrów NATO na wschodzie Europy

Do Europy dopłynęła olbrzymia przesyłka zza oceanu. To pięć tysięcy ton amunicji dla wojsk US Army i NATO - podała w niedzielne popołudnie amerykańska armia. Większość będzie przeznaczona dla oddziałów wyruszających na manewry i ćwiczenia w krajach wschodniej flanki NATO.

Na przesyłkę złożyło się 415 kontenerów. Są tam wszelkie typy amunicji, których używać będą nie tylko Amerykanie, ale też ich sojusznicy.

Olbrzymie zapasy zostaną wykorzystane m.in. w czasie największych, zaplanowanych na 2016 r. manewrów NATO w regionie o nazwie Anakonda. Odbędą się one w Polsce. W ich trakcie na poligonach będzie ćwiczyło około 20 tys. żołnierzy.

Przesyłka, która pokonała Atlantyk w lutym, najpierw dotarła do północnoniemieckiego portu Nordenham, a przez prawie tydzień, do 21 lutego, była przewożona do największego amerykańskiego składu broni w Europie, stworzonego w Miesau nieopodal Kaiserslautern, w landzie Nadrenia-Palatynat.

Źródło: US Army/Flickr (CC BY 2.0) Amerykańska amunicja rozładowywana w niemieckim Nordenham

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Rosja kontra NATO

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje