tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Manifestacje KOD potrzebne? Polacy podzieleni

Manifestacje KOD potrzebne? Polacy podzieleni
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Od dłuższego czasu w kraju odbywają się manifestacje KOD

50 proc. ankietowanych uważa manifestacje KOD za niepotrzebne. Przeciwnego zdania jest 41 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

W sondażu ankietowani odpowiadali na pytanie: Czy uważa Pan(i), że obecnie potrzebne są manifestacje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji?

50 proc. badanych uważa, że nie są one potrzebne (25 proc. odpowiedziało - "zdecydowanie nie", 25 proc. "raczej nie"). Przeciwnego zdania jest 41 proc. ankietowanych ("raczej tak" odpowiedziało 16 proc., "zdecydowanie tak" - 25 proc.).

9 proc. ankietowanych wybrało wariant: "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown SA w dniach 22-23 marca 2016 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród 1001 osób w wieku 18+.

"Pęknięcie pół na pół"

Jak podkreślił w "Faktach po Faktach" Sławomir Neumann, szef klubu PO, ludzie nie wychodzą na ulice dlatego, że im się nudzi w domu, ale z tego powodu, że czują potrzebę zaprotestowania przeciwko temu, co dzieje się w Polsce, przeciwko - mówił - łamaniu podstawowych praw obywatelskich.

Krzysztof Łapiński z PiS zwrócił z kolei uwagę, że manifestacje organizowane są pod auspicjami KOD-u, ale bardzo mocno się w nie angażują politycy. Dodał, że zdarzały się na nich hasła niosące negatywne emocje.

Jacek Santorski, psycholog społeczny zwrócił uwagę w "Faktach po Faktach", że znowu mamy w naszym społeczeństwie "pęknięcie pół na pół". - Dopóki nie znajdziemy w Polsce takiej gotowości do szacunku dla sposobu przeżywania, myślenia, filtrowania świata dla tych, którzy przeżywają i myślą inaczej niż my, to szansa na porozumienie jest strasznie trudna - powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje