tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Były wiceminister zdrowia skazany za korupcję

Były wiceminister zdrowia skazany za korupcję
Foto: fotorzepa Były wiceminister zdrowia skazany za korupcję

Były wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek prawomocnie skazany za korupcję. Sąd Okręgowy w Kielcach wymierzył mu rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata oraz 22,5 tys. zł grzywny. Zakazał też pełnienia kierowniczych stanowisk przez cztery lata.

Kielecki sąd - orzekając w procesie odwoławczym - utrzymał w mocy również wyroki wydane w listopadzie 2009 r. przez sąd pierwszej instancji dla trojga współoskarżonych.

Sąd odwoławczy potwierdził winę Grzegorka odnośnie siedmiu zarzutów Prokuratury Okręgowej w Radomiu - czterech o charakterze korupcyjnym i trzech dotyczących poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Korupcyjny proceder

Zarzuty dotyczyły okresu od lipca 2001 r. do listopada 2003 r., kiedy Grzegorek był zastępcą dyrektora w skarżyskim ZOZ. Przyjął wówczas od przedstawicieli firmy Johnson&Johnson Polska korzyści majątkowe w kwocie ponad 22 tys. zł, w zamian za preferowanie przy zakupie nowoczesnych materiałów medycznych tej firmy.

Pieniądze przekazywane były na podstawie fikcyjnych faktur wystawianych przez właścicielkę i pracowników Agencji Turystycznej "Terra Travel" ze Skarżyska-Kamiennej. Faktury poświadczały wykonywanie przez Grzegorka dla Johnson&Johnson szkoleń, zjazdu i seminarium dla lekarzy, które w rzeczywistości nie odbyły się.

Korupcyjny proceder z udziałem byłego wiceministra ujawnił TVN. CZYTAJ I OBEJRZYJ MATERIAŁY.

mac//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje