tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Mięso naszpikowane igłami krawieckimi. Ktoś zastawia pułapki na psy i koty

Mięso naszpikowane igłami krawieckimi. Ktoś zastawia pułapki na psy i koty
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Wbite w mięso igły mają kilka centymetrów długości

Policja poszukuje osoby lub grupy osób, które pozostawiły na terenie Białegostoku kawałki mięsa naszpikowane igłami krawieckimi. Przygotowane w ten sposób porcje stanowią zagrożenie głównie dla psów i kotów. Jedno ze zwierząt trafiło do weterynarza.

Groźne dla czworonogów kawałki mięsa i wędlin znaleziono w okolicach ul. Pułkowej w Białymstoku na osiedlu Wygoda.

- To są nieduże kawałki, tak żeby pies mógł je jednorazowo połknąć - informuje reporterka TVN24. Dodaje, że w środku mięsa znajdują się kilkucentymetrowe igły krawieckie, które mogą być dla zwierząt śmiertelnie groźne.

12 igieł w brzuchu

Jeden z psów po zjedzeniu takiego kawałka trafił do kliniki weterynaryjnej. Z jego żołądka wyciągnięto 12 igieł, z przełyku - dwie.

- Dorwała kawałek mięcha na podwórku, gdzie zanim ja dopadłam do niej, to ona już zdążyła go połknąć - mówi pani Marlena, właścicielka poszkodowanej suczki, której udało się przeżyć. - Pieski rzucają się na to i bardzo chętnie to jedzą, a one nie mają świadomości, że może być tam igła w środku, która może stanowić dla nich jakieś zagrożenie - tłumaczy Małgorzata Misiewicz, lekarz weterynarii.

Sprawą zajmuje się policja, która próbuje ustalić, kim jest sprawca - lub sprawcy - tego czynu. Zgodnie z Kodeksem karnym oraz ustawą o prawach zwierząt, za przestępstwo takie grozi nawet do 3 lat więzienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje