tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego aresztowany

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego aresztowany
Foto: TVN24 / Wikiepdia, CC-BY-SA | Video: TVN24 Wrocław Profesor jest pracownikiem Instytutu Socjologii

40-letni profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z SLD, Piotr Ż. został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przyjmowanie korzyści osobistych. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Uczelnia i partia zawiesiły mężczyznę do czasu wyjaśnienia sprawy.

Piotra Ż. jest podejrzany o przyjmowanie korzyści osobistych. Trafił już do aresztu.

asp. Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji

- Policjanci zatrzymali Piotra Ż., pracownika jednej z wrocławskich uczelni. Jest on podejrzany o przyjmowanie korzyści osobistych. Trafił już do policyjnego aresztu. Ze względu na prowadzone w tej sprawie czynności, również z udziałem zatrzymanego, na razie nie możemy udzielać więcej informacji – mówi asp. Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Sprawą zajmuje się też wrocławska prokuratura - potwierdza jej rzeczniczka, Małgorzata Klaus. Na temat szczegółów sprawy też nie chce mówić.

Według nieoficjalnych informacji PAP, zatrzymanie ma związek z molestowaniem seksualnym studentek. Prawdopodobnie chodzi o co najmniej kilka studentek, które zgłosiły się na policję - podała Polska Agencja Prasowa.

Oglądaj
Wrocławski profesor w areszcie
Wideo: TVN24 Wrocław Wrocławski profesor w areszcie

"Czuć było, że faworyzuje studentki"

Także "Gazeta Wrocławska", na podstawie własnych nieoficjalnych informacji, podaje, że Piotr Ż. miał żądać od studentek usług seksualnych w zamian za wpis do indeksu.

Wg informacji gazety, miał też z tych usług korzystać.

- Wszyscy sobie żartowali, że jest wolny i szuka żony, ponieważ na zajęciach można było wyczuć, że faworyzuje studentki. Wobec mnie nie składał żadnych propozycji. Pamiętam drobne rzeczy, że gdy umawialiśmy się na mailowe ustalanie terminu odrabiania zajęć, profesor preferował podawanie maila przez studentki. Wpisy do indeksu odbywały się na indywidualnych konsultacjach – opowiada w rozmowie z tvn24.pl Gosia, jedna z byłych uczennic Piotra Ż.

Zawieszony na uczelni

Piotr Ż. jest pracownikiem Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Profesor został już zawieszony w pełnieniu obowiązków. Sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny uniwersytetu. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, profesor zostanie usunięty z uczelni – mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik UWr.

Zawieszony też w SLD

Poza pracą na uczelni mężczyzna działał też w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był w gronie ewentualnych kandydatów na prezydenta Wrocławia.

"Piotr Ż., członek wrocławskiego SLD, został zatrzymany przez policję. Sprawa dotyczy jego osobistych relacji ze studentami. Do momentu wyjaśnienia sprawy jego członkostwo w partii zostaje zawieszone" – czytamy w oświadczeniu jakie Czesław Cyryl, przewodniczący SLD we Wrocławiu, opublikował na stronie partii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

Leżała 200 metrów od szczytu Śnieżki, znaleźli ją turyści. Kobiety nie udało się uratować

Leżała 200 metrów od szczytu Śnieżki, znaleźli ją turyści. Kobiety nie udało się uratować

Nie żyje turystka, którą w pobliżu szczytu Śnieżki, nieprzytomną, znaleźli turyści. Była to obywatelka Czech. Na miejscu pojawili się ratownicy karkonoskiego GOPR i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację o zdarzeniu i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Papież Franciszek: chrześcijanin nie jest sprinterem

Papież Franciszek: chrześcijanin nie jest sprinterem

Papież Franciszek powiedział w sobotę podczas mszy w Genui, że chrześcijanin nie jest "sprinterem", który "pędzi jak szalony", by być przed wszystkimi. - Jest pielgrzymem, misjonarzem, maratończykiem nadziei - dodał w homilii. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Jemeńczyk sięga po egzemplarz Koranu w meczecie w Sanie w pierwszy dzień Ramadanu. (Yahya Arhab/PAP/EPA) czytaj dalej »