tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Wasilij trafił do kolonii karnej, chociaż był niewinny, matka się nie poddała. Oto zdjęcie roku

Wasilij trafił do kolonii karnej, chociaż był niewinny, matka się nie poddała. Oto zdjęcie roku
Foto: Grand Press Photo/Anna Bedyńska | Video: tvn24 Zdjęcie Anny Bedyńskiej zostało wykonane w Moskwie

Główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017 otrzymała Anna Bedyńska. Zdjęcie jej autorstwa zostało wykonane w Moskwie.

Fotografia autorstwa Anny Bedyńskiej została wykonana 25 kwietnia 2016 r. Wasilij - jeden z bohaterów zdjęcia - miał 19 lat, gdy został skazany na 15 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, chociaż był niewinny. Nie przyznał się̨ do przestępstwa, którego nie popełnił. Gdyby się przyznał, dostałby nie 15, tylko sześć lat – i wyszedłby po czterech latach przedterminowo. Zwolniono go jednak po 13 latach, m.in. dzięki mamie, która zaangażowała się w walkę z systemem rosyjskiego sądownictwa i ani na chwilę nie zwątpiła. Poświęciła życie, by udowodnić, m.in. przed Trybunałem w Strasburgu, że syn jest niewinny. Dziś Wasilij jest studentem trzeciego roku prawa.

Zdjęcie wygrało także w kategorii Portret.

Źródło: Grand Press Photo/Anna Bedyńska Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej. Zdjęcie zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"

- Wybrane zdjęcie jest wyjątkowe, bo posiada szczególną narrację oraz uniwersalny wymiar. Ta fotografia jest dla nas okazją, żeby zastanowić się nad rolą kobiet w dzisiejszym społeczeństwie - powiedział o nagrodzonej fotografii przewodniczący jury Grand Press Photo 2017 Francesco Zizola.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 5,2 tys. zdjęć wykonanych pomiędzy 1 kwietnia 2016 r. a 31 marca 2017 r.

Nagrody za zdjęcia pojedyncze

W kategorii Wydarzenia wygrało zdjęcie Adama Konarskiego ("Fakt") pokazujące zamieszki pod komisariatem policji Wrocław Stare Miasto, które wybuchły po zatrzymaniu i śmierci podczas przesłuchania 25-letniego Igora Stachowiaka.

W kategorii Życie codzienne nagrodzono zdjęcie Tomasza Lazara (dla "The Washington Post") pokazujące sukces, jaki w Japonii odniosła gra Pokémon Go.

Zdjęcie Łukasza Gdaka ("Głos Wielkopolski") przedstawiające młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach, która wzięła udział w cyklu warsztatów sensorycznych wygrało w kategorii Ludzie.

W kategorii Sport nagrodę zdobył Arkadiusz Gol ("Dziennik Zachodni") za fotografię pokazującą mecz piłki nożnej podwórkowej drużyny.

W kategorii Środowisko wygrało zdjęcie Beaty Zawrzel (Agencja Fotograficzna Reporter), prezentujące fragment zrewitalizowanego obszaru w centrum Katowic zwanego Strefą Kultury.

Fotografia Damiana Kramskiego (Comcam.pl), pokazująca jak uczestników Biegu Katorżnika porywają byli żołnierze JWK Lubliniec wygrała w kategorii Kultura i rozrywka.

Przyznawana w kategorii "życie codzienne" nagroda specjalna "Adobe" za zdjęcie pojedyncze trafiła do Tadeusza Koniarza (Agencja Fotograficzna East News). Kolejna nagroda specjalna - "Provident Polska" - trafiła do Piotra Gamdzyka. Zdjęcie jego autorstwa pokazuje tancerkę Szczecińskiej Opery na Zamku przygotowującą się za kulisami do próby generalnej baletu "Dziadek do orzechów". Mecenas konkursu - firma Nikon Polska przyznała swoją nagrodę Tomaszowi Padło.

Nagrody za reportaż

W grupie reportaży w kategorii Wydarzenia pierwszą nagrodę otrzymał Mariusz Janiszewski ("Doc! Photo Magazine") za zdjęcia pokazujące bilans rządów Rodriga Duterte, nowego prezydenta Filipin i jego wojny z gangami narkotykowymi. Zwycięzcy pozostałych kategorii w grupie reportaży to: Życie codzienne – zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz prezentujące Ah Mui Xae Kao i jej lalkę Kam Lai, która ma w sobie duszę dziecka; Ludzie - Mariusz Janiszewski ("Doc! Photo Magazine") za fotoreportaż o 15-letnim Jomalu Sulamie z Manili, który urodził się z porażeniem mózgowym. Jego największym marzeniem jest grać w bejsbol.

Photo Book of the Year

Po raz trzeci dla fotografów realizujących długoterminowe projekty organizatorzy przygotowali kategorię specjalną – projekt dokumentalny. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce w tej kategorii zajął cykl Dawida Żuchowicza (Gazeta Wyborcza).

W kategorii przeznaczonej dla uczniów szkół fotograficznych - "Portfolio" - nagrodę główną otrzymała Katarzyna Mrugała.

W organizowanym równolegle konkursie na najlepszą książkę fotograficzną (Photo Book of the Year 2016) zwyciężył Adam Lach za publikację pt. "Nibyland". W tej kategorii udział wzięło 16 publikacji wydanych po raz pierwszy w 2016 r. Zostały one poddane ocenie jury w składzie: Przemek Dębowski, Anna Sielska i Maga Sokalska.

Skład jury

Przewodniczącym jury Grand Press Photo 2017 jest Francesco Zizola z agencji NOOR – zwycięzca World Press Photo 1997, dziesięciokrotny laureat tego konkursu, należący do czołówki fotoreporterów prasowych na świecie. Zgodnie z regulaminem konkursu to jego głos był decydujący przy wyborze nagrodzonych zdjęć. Oprócz niego w jury znaleźli się: Maria Mann (European Pressphoto Agency), Beata Łyżwa-Sokół (Gazeta Wyborcza), Jiri Siostrzonek (Instytut Twórczej Fotografii w Opawie), Maciej Skawiński oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn "Press". To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

 • Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej. Zdjęcie zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Anna Bedyńska
  Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej. Zdjęcie zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii WYDARZENIA: Wrocław. Zamieszki pod komisariatem policji Wrocław Stare Miasto wybuchły po tym, jak zatrzymany na wrocławskim Rynku 25-letni Igor Stachowiak zmarł podczas przesłuchania. Protestująca para podnoszona jest przez kolegów podczas wymarszu oddziału prewencji z posterunku. 18 maja 2016
  Fot. Adam Konarski/Fakt/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii WYDARZENIA: Wrocław. Zamieszki pod komisariatem policji Wrocław Stare Miasto wybuchły po tym, jak zatrzymany na wrocławskim Rynku 25-letni Igor Stachowiak zmarł podczas przesłuchania. Protestująca para podnoszona jest przez kolegów podczas wymarszu oddziału prewencji z posterunku. 18 maja 2016
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii WYDARZENIA: Katowice. Czarny Protest – ogólnopolska demonstracja kobiet przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Na zdjęciu: protestujący w Katowicach. 3 października 2016
  Fot. Andrzej Grygiel/PAP/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii WYDARZENIA: Katowice. Czarny Protest – ogólnopolska demonstracja kobiet przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Na zdjęciu: protestujący w Katowicach. 3 października 2016
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii WYDARZENIA: Irak, Erbil. W 2014 roku chrześcijanie uciekli z Mosulu i okolicznych miejscowości po inwazji islamskich fundamentalistów. Zdemontowany stary krzyż z jednego z kościołów został przewieziony do seminarium duchownego. 18 grudnia 2016
  Fot. Maciej Moskwa/Testigo Documentary/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii WYDARZENIA: Irak, Erbil. W 2014 roku chrześcijanie uciekli z Mosulu i okolicznych miejscowości po inwazji islamskich fundamentalistów. Zdemontowany stary krzyż z jednego z kościołów został przewieziony do seminarium duchownego. 18 grudnia 2016
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE Tokio. Gra Pokémon Go odniosła w Japonii ogromny sukces – zaangażowały się w nią setki osób. Można je było obserwować na ulicach szczególnie po zmierzchu i w nocy. 24 lipca 2016
  Fot. Tomasz Lazar, dla „The Washington Post”/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE Pogorzelica. Ostatni weekend wakacji. Nieważne, czym fotografujesz, zawsze pojawi się urwis, który z radością zepsuje ci ujęcie. 28 sierpnia 2016
  Fot. Monika Jaśkowska-Bablok/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE Lwów. Dzieci z polskiego przedszkola w sali muzycznej dzielonej z ukraińskim przedszkolem, na tle ukraińskiej flagi i patronki przedszkola, ukraińskiej poetki Łesi Ukrainki. 6 marca 2017
  Fot. Anna Kłosek/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE Poznań. Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych. W poznawaniu zabytków Ostrowa pomagały im zmysły dotyku, słuchu i węchu. 20 września 2016
  Fot. Łukasz Gdak, „Głos Wielkopolski”/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii LUDZIE Słowacja. Romskie dzieci bawiące się na Luniku IX, romskim osiedlu na obrzeżach Koszyc. Żyje tam 4,5–6 tys. Romów, w tym ponad 1 tys. dzieci. Chodzą do szkoły znajdującej się wewnątrz osiedla. Wśród chłopców jest ogromny problem z alkoholem i narkotykami.15 lutego 2017
  Fot. Damian Lemański, „Tygodnik Kętrzyński”/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii LUDZIE Słowacja. Lunik IX to jedno z osiedli słowackich Koszyc na południowo-zachodnim skraju miasta, prawie w 100 proc. zamieszkałe przez Romów. Jest ich tam 4,5–6 tys. 16 lutego 2017
  Fot. Damian Lemański, „Tygodnik Kętrzyński”/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii SPORT Świętochłowice. Mecz piłki nożnej podwórkowej drużyny. Na zdjęciu moment wykonywania rzutu karnego. 25 września 2016
  Fot. Arkadiusz Gola, „Dziennik Zachodni”/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii SPORT
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii SPORT Zabrze. Bieg ekstremalny Runmageddon. 9 kwietnia 2016
  Fot. Tomasz Jodłowski/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii SPORT
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii SPORT Francja, Marsylia. Ojciec wyprowadzający syna ze stadionu podczas zamieszek, które wybuchły na meczu Anglia – Rosja w czasie Euro 2016.
  Fot. Tomasz Jastrzębowski, Foto Olimpik/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii SPORT
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO Katowice. Zielona Dolina, fragment zrewitalizowanego obszaru w centrum miasta zwanego Strefą Kultury, wkomponowany w architekturę budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Popularne miejsce spotkań mieszkańców i turystów. 19 maja 2016
  Fot. Beata Zawrzel, Agencja Fotograficzna Reporter/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŚRODOWISKO Daniele odwiedzające osiedle w poszukiwaniu jedzenia. 16 marca 2016
  Fot. Piotr Litwic, „Nowości” Grudziądz./Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŚRODOWISKO
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŚRODOWISKO Republika Południowej Afryki. Oceanarium uShaka Sea World w Durbanie jest piątym co do wielkości na świecie. 15 maja 2016
  Fot. Daniel Frymark, Radio Weekend / Testigo Documentary/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŚRODOWISKO
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA Lubliniec. Przesuwanie granic własnej wytrzymałości umysłowej i psychicznej stało się dziś popularne. Uczestników Biegu Katorżnika porywają byli żołnierze JWK Lubliniec – „torturują” ich całą noc i „przesłuchują”, po czym wypuszczają, by mogli wystartować w biegu. 13 sierpnia 2016
  Fot. Damian Kramski, Comcam.pl/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA Japonia, Tokio. Poprzebierani ludzie przybyli do lokalu Department H w dzielnicy Uguisudani. Jest to alternatywny klub dla fetyszystów, ich spotkania odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. 3 lipca 2016
  Fot. Tomasz Lazar/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA Kraków. Światowe Dni Młodzieży. Na zdjęciu: sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach; pielgrzym modli się przed zakrwawioną sutanną Jana Pawła II, inni fotografują i rozmawiają. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu. 24 lipca 2016
  Fot. Wojciech Grzędziński, dla Aleteia.pl/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii PORTRET Gdynia. Portret „dorosłego dziecka” – Maćka, lat 14 – wraz z niepełnosprawnym ojcem Ryszardem. Maciek miał trzy lata, kiedy ugotował rodzicom pierwszą pomidorówkę. W tej rodzinie role się odwróciły. 11 maja 2016
  Fot. Marcin Kaliński/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii PORTRET
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii PORTRET Świnoujście. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński. 22 września 2016
  Fot. Adam Stępień, „Gazeta Wyborcza”/Grand Press Photo
  Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii PORTRET
 • Fotoreportaż - I miejsce w kategorii WYDARZENIA Filipiny. Osiem miesięcy, ponad 10 tys. zabitych – taki jest bilans rządów Rodriga Duterte, nowego prezydenta Filipin, i jego wojny z gangami narkotykowymi. Giną niewinni, w tym kobiety i dzieci. 27 stycznia – 12 lutego 2017
  Fot. Mariusz Janiszewski, „Doc! Photo Magazine”/Grand Press Photo
  Fotoreportaż - I miejsce w kategorii WYDARZENIA
 • Fotoreportaż - II miejsce w kategorii WYDARZENIA Serbia, Belgrad. Okolice głównego dworca kolejowego w Belgradzie, gdzie schronienia szuka ok. 1 tys. uchodźców głównie z Pakistanu i Afganistanu. Pomimo tej sytuacji i stanu, w jakim się znajdują, starają się żyć „normalnym” życiem. 28 lutego – 11 marca 2017
  Fot. Szymon Barylski, „The Irish Times”/Grand Press Photo
  Fotoreportaż - II miejsce w kategorii WYDARZENIA
 • Fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE Tajlandia, Bangkok. Kam Lai (w języku tajskim: „bez oddechu”, „bez tchnienia”) to imię, które Ah Mui Xae Kao (58 lat) nadała swojej lalce. Opieka nad takimi lalkami zapewniała domownikom dobrobyt i szczęście, a zapomnienie o nich mogło ściągnąć na rodzinę kłopoty. Październik 2016
  Fot. Anna Gondek-Grodkiewicz/Grand Press Photo
  Fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Fotoreportaż - I miejsce w kategorii LUDZIE Filipiny. 15-letni Jomal Sulam mieszka w jednej z dzielnic Tondo w Manili. Urodził się z porażeniem mózgowym. Jego największym marzeniem jest grać w bejsbol. Codziennie spędza godziny, oglądając treningi tej dyscypliny. Styczeń –luty 2017
  Fot. Mariusz Janiszewski, „Doc! Photo Magazine”/Grand Press Photo
  Fotoreportaż - I miejsce w kategorii LUDZIE
 • Fotoreportaż - II miejsce w kategorii LUDZIE Irlandia, Belfast. Mimo że konflikt pomiędzy irlandzkimi katolikami a brytyjskimi protestantami w Irlandii Północnej zakończył się porozumieniem wielkopiątkowym w 1998 roku, do dziś odbija się on jeszcze szerokim echem. 25 czerwca 2015 – 12 sierpnia 2016
  Fot. Mariusz Śmiejek, dla „Gazety Wyborczej”/Grand Press Photo
  Fotoreportaż - II miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Grand Press Photo/Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Jakub Kamiński/PAP
  Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • NAGRODA PROVIDENT POLSKA Szczecin. Kseniia Naumets-Snarska, tancerka Szczecińskiej Opery na Zamku, przygotowuje się za kulisami do próby generalnej baletu „Dziadek do orzechów”. 2 grudnia 2016
  Fot. Piotr Gamdzyk/Grand Press Photo
  NAGRODA PROVIDENT POLSKA
 • NAGRODA ADOBE I ADOBE STOCK Miedziana Góra. Barbara i Tadeusz Buczyńscy to ludowi artyści nieprofesjonalni. Mają po 65 lat. Tworzą rzeźby proste, kolorowe, radosne – Baby-Jagi. Barbara czyta na głos książki swojemu ukochanemu. 1 grudnia 2016
  Fot. Tadeusz Koniarz, Agencja Fotograficzna East News/Grand Press Photo
  NAGRODA ADOBE I ADOBE STOCK
 • NAGRODA NIKONA Iran. Jezioro Urmia, do niedawna drugie największe słone jezioro świata, w ciągu ostatnich trzech dekad w wyniku katastrofy ekologicznej straciło większą część powierzchni. (Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu). 28 sierpnia 2016
  Fot. Tomasz Padło, Fundacja Bezgranica/Grand Press Photo
  NAGRODA NIKONA
 • Anna Bedyńska odbiera nagrodę. Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
  Fot. Leszek Szymański/ PAP
   Anna Bedyńska odbiera nagrodę. Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej. Zdjęcie zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii WYDARZENIA: Wrocław. Zamieszki pod komisariatem policji Wrocław Stare Miasto wybuchły po tym, jak zatrzymany na wrocławskim Rynku 25-letni Igor Stachowiak zmarł podczas przesłuchania. Protestująca para podnoszona jest przez kolegów podczas wymarszu oddziału prewencji z posterunku. 18 maja 2016
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii WYDARZENIA: Katowice. Czarny Protest – ogólnopolska demonstracja kobiet przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Na zdjęciu: protestujący w Katowicach. 3 października 2016
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii WYDARZENIA: Irak, Erbil. W 2014 roku chrześcijanie uciekli z Mosulu i okolicznych miejscowości po inwazji islamskich fundamentalistów. Zdemontowany stary krzyż z jednego z kościołów został przewieziony do seminarium duchownego. 18 grudnia 2016
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii SPORT
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii SPORT
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii SPORT
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii ŚRODOWISKO
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii ŚRODOWISKO
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii ŚRODOWISKO
 • Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA
 • Zdjęcie pojedyncze - II miejsce w kategorii PORTRET
 • Zdjęcie pojedyncze - III miejsce w kategorii PORTRET
 • Fotoreportaż - I miejsce w kategorii WYDARZENIA
 • Fotoreportaż - II miejsce w kategorii WYDARZENIA
 • Fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Fotoreportaż - I miejsce w kategorii LUDZIE
 • Fotoreportaż - II miejsce w kategorii LUDZIE
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • Zdjęcie fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej Jakuba Kamińskiego z fotoreportażu z podróży po zachodnim wybrzeżu USA, wykonanego między wrześniem a październikiem 2016. Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego otrzymał II nagrodę w kategorii życie codzienne w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"
 • NAGRODA PROVIDENT POLSKA
 • NAGRODA ADOBE I ADOBE STOCK
 • NAGRODA NIKONA
 • Anna Bedyńska odbiera nagrodę. Zdjęcie Wasilija i jego matki, autorstwa Anny Bedyńskiej zostało wybrane Zdjęciem Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2017, organizowanym przez miesięcznik "Press"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
jawotr
jawotr

A Polacy skarżą się na sądy... bo ruskich sądów nie spróbowali.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   4
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje