tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Niezwykła siła przyjaźni ludzi i zwierząt. Pomogli przetrwać mrozy kilkunastu psom

Niezwykła siła przyjaźni ludzi i zwierząt. Pomogli przetrwać mrozy kilkunastu psom
Foto: Berk Ozkan/Anadolu Agency/EastNews | Video: Arzu Inan / facebook Zwierzęta dostały koce i jedzenie

Mieszkańcy Stambułu zorganizowali pomoc dla bezdomnych psów. Wolontariusze przed jednym z centrów handlowych, w miejscu gdzie psy mogły się schować przed wiatrem i śniegiem, przygotowali im legowiska. Dzięki temu zwierzęta przetrwały najchłodniejsze dni.

Zima nawiedziła również Turcję. Wolontariusze ze Stambułu w tym trudnym czasie postanowili pomóc również bezdomnym zwierzętom.

Przed jednym z centrów handlowych w dzielnicy Bakirkoy w Stambule, wolontariusze rozłożyli kartony, tak aby psy mogły się na nich położyć. Do tego zwierzęta zostały nakarmione i okryte kocami.

Mimo że nie było to pomieszczenie zamknięte, to psy mogły liczyć na przysłowiowy dach nad głową. - To było wspaniałe. Ludzie tam przyszli nie dla rozgłosu, ale po to aby pomóc tym zwierzętom - mówił Ali Celik portalowi The Dodo, mężczyzna, który w drodze do pracy spotkał grupę wolontariuszy pomagającym bezdomnym psom.

Pomoc w sklepie

Inną formę pomocy zaoferował Arzu Inan - manager sklepu odzieżowego w Stambule. Mężczyzna pozwolił psom wejść do sklepu, aby mogły się ukryć przed mrozem. W poniedziałek mężczyzna umieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcia zadowolonych psów.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje