tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Szczur gigant w Sztokholmie. "Nawet kot się go przestraszył"

Szczur gigant w Sztokholmie. "Nawet kot się go przestraszył"
Szczur mierzył blisko 40 cm długości

Szczur mierzący blisko 40 cm długości najpierw przegryzł ścianę, a później zamieszkał w kuchni rodziny ze Sztokholmu. Zwierzę było agresywne i rzucało się na domowników. Jego usunięciem musieli zająć się specjaliści.

Szczur, którego długość ciała wynosiła prawie 40 cm (dla porównania szczur domowy mierzy około 15-20 cm) zamieszkał w kuchni jednej z rodzin mieszkającej w Sztokholmie. Prawdopodobnie dostał się do mieszkania po przegryzieniu ściany i rury wentylacyjnej. Gryzoń został złapany i zabity przez specjalistów od deratyzacji, a użyto w tym celu specjalnej, dużej pułapki na szczury.

Szwedzka prasa nazwała szczura "Ratzillą". Nietypowy ssak zyskał ogromną popularność w mediach - nie tylko szwedzkich.
Szczur gigant 

Szczur gigant zadomowił się w kuchni za zmywarką, a odżywiał się odpadami ze śmietnika. Zwierzę zachowywało się jednak agresywnie i, jak mówi reporterowi BBC, ojciec rodziny – Erik Korsas, nawet kot nie mógł wejść do kuchni, gdy szczur był w domu.

Incydent wydarzył się trzy tygodnie temu, rodzina zrobiła sobie kilka "pamiątkowych zdjęć", które zamieścili na jednym z serwisów społecznościowych. Później zdecydowali się skontaktować z dziennikarzami szwedzkiej strony internetowej "Hem and Hyra".

We wtorek "szczur gigant" – według wpisu na Twitterze dziennikarza Svena Nordenstama -  był najbardziej popularnym tematem na stronie szwedzkiego dziennika "Aftonbladet".

Pan Korsas żartował sobie, że ten okaz szczura powinien zostać zamrożony dla potomności.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje