tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Życzenia dla Polski

Czego życzycie Polsce?

zobacz więcej wideo »
Czego życzycie Polsce?
 • Jak złożyć życzenia Polsce?Jak złożyć życzenia Polsce?
 • "Są doniosłe życzenia dla Ojczyzny, ale też życzenia dla nas samych""Są doniosłe życzenia dla Ojczyzny, ale też życzenia dla nas...
 • Życzenia dla PolskiŻyczenia dla Polski
 • Życzenia dla Polski. Dołącz do akcjiŻyczenia dla Polski. Dołącz do akcji
 • Życzenia dla PolskiŻyczenia dla Polski
Foto: Shutterstock | Video: tvn24 Zachęcamy do przesyłania życzeń

Sto lat temu po dziesięcioleciach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Kolejne dekady obfitowały w sukcesy i wielkie tragedie, w chwile triumfu i momenty klęski. Wszystkie je Polska przetrwała. Jak będzie wyglądała za następne 100 lat? Czego można życzyć naszej Ojczyźnie i Rodakom dziś?

Z okazji Stulecia Niepodległości zachęcamy Państwa do przesyłania "Życzeń dla Polski". Będziemy je publikować na naszym portalu, a potem złożymy je w kapsule czasu, którą za kolejne 100 lat otworzą nasi potomkowie. Najciekawsze życzenia zostaną opublikowane w księdze pamiątkowej, zaś to, które kapituła uzna za najlepsze, zostanie publicznie odczytane podczas specjalnej Debaty na Stulecie Niepodległości.

Złożenie życzeń jest bardzo proste: wystarczy wypełnić ten formularz.

Czego zatem życzycie Polsce?

 

Polsko, życzę Ci spokoju i cierpliwości. Abyś była zadbana. Żeby Ci, co nie mogą bez Ciebie żyć troszczyli się o Ciebie. Żeby nikt nigdy więcej nie chciał Cię dzielić, zabrać ani wylewać krew Twoich dzieci. Każdy od dziecka uczy się o Tobie wiele i chciałby, żeby było tylko lepiej. Żeby Twoje dzieci były tolerancyjne i życzliwe. I pamiętaj. No more war. Kochamy Cię

Doris

 

 

Życzymy ci Polsko z całego serca jedność w narodzie, braterstwa, wzajemnego szacunku oraz Niepodległości. Boże zachowaj nas od ognia, głodu i zarazy, po wsze czasy.

Robert Marta Anastazja Hubert Wasilewscy

 

Najdroższa, bądź już nasza na zawsze, pozwól nam się Tobą cieszyć po kres naszych dni, pozwól nam się Tobą cieszyć przez kolejne stulecia. Trwaj gdy jesteśmy, trwaj gdy już nas nie będzie i pamiętaj, że wszyscy jesteśmy tu dla Ciebie. Kocham Cię.

Anonimowo

 

 

 

Życzę nam Wszystkim Polski wolnej, otwartej, tolerancyjnej. Gdzie wartości każdego człowieka będą szanowane bez względu na pochodzenie, kolor skóry, wyznanie, orientacje seksualną czy poglądy polityczne. Polski bez podziałów. Radosnej, zjednoczonej i dumnej!

Kacper21

 

 

 

Polsko, Niech wszyscy dadzą Ci w końcu święty spokój.

Anonimowo

 

 

Polsko, kochana i nieznośna! Serdecznie Ci życzę - zmądrzej, bo za sto lat znowu będziesz walczyć o wolność.

Magda M.

 

 

 

Bądź dobrym Krajem dla wszystkich, którzy tu mieszkają i kiedyś przyjadą... Pamiętasz przecież jeszcze słowo dobry... Kocham Cię mój Kraju

Ela

 

 

 

Kochana Polsko, niech Polacy w końcu zaczną się uczyć na własnej historii

Anita

 

 

 

Dziękuję Ci, Polsko! Dziękuję za język, rodzinę i dumną historię! Dziękuję za miejsce do mieszkania, za wolność! Jestem winny Ci życie!

Dumny Polak

 

 

 

Życzę Ci Polsko, żebyś nie zginęła, codziennie miała uśmiech na twarzy, żebyś nie traciła kontaktów z Polonią, życzę Ci Polsko miłości wierności i wiary w zasady współistnienia Narodów

Anonimowo

 

 

Polsko stracona, Polsko odzyskana, Polsko całym moim Sercem Kochana, Kiedyś powrócę, zraniona, inna i zmęczona ale Tyś Mym Krajem Tys moja myślą i przodków zwyczajem. Krwią naznaczona i niewinnością przepełniona. Pozostań dumna,silna i nienaruszona boś Ty moim życie,snem i marzeniem bo Ty jesteś moim Spełnieniem.

DGC

 

 

Kochana Polsko! 100 lat na karku minęło jak w zegarku, Choć twierdzą żeś już za stara, tyś wciąż młoda co niemiara! Rośnij w siłę, bądź potęgą, Daj Polakom radość wielką! Gdy nas już nie będzie, lata przeminą, Ty trwaj na wieki, bądź Ojczyzną miłą! Dla wszystkich Rodaków i z moją osobą Pozostań na zawsze na 100% sobą!

Marek Rogowski

 

 

Życzyłbym mojej Ojczyźnie, ażeby wartości wynikające z Naszej ponad 1000 letniej historii i wartości zachowane - pielęgnowane - wykuwane mimo różnych efektów osiąganych w okresach powstań i po zaborach w nas pozostawały po dziś i na przyszłe lata. Tęsknota do Wspaniałej Wolnej Polski po wiekach niewoli, po wiekach zabijania w Nas wartości narodowych w tamtym czasie była tak wielka, że chciałbym życzyć Naszej Polsce i Nam Rodakom tamtych zachowań i tamtych wartości. Chodziłem do szkoły i każdego dnia czteroletniej nauki przechodziłem koło skromnego popiersia jednego z wieszczów i wpajałem w swoje serce, w swój umysł, w swoją pamięć tekst: 'Śród narodu swego stać; Myślą bić - chorągwie rwać, Świecić czynu tarczą własną'

padoba

 

 

Najdroższa. Życzę Ci obyś zawsze była prowadzona przez mądrych przywódców. By w Twoim przypadku priorytetem była przyszłość, a o przeszłości pamiętano. Nigdy odwrotnie.

Przemysław Kuczyński

 

 

Polsko! Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości życzę Ci, abyś już nigdy więcej nie musiała tej niepodległości odzyskiwać. Aby zawsze Ci, którzy stoją na czele władzy podejmowali rozsądnie odpow iedzialne decyzje, dla dobra Polski i polskich obywateli i aby traktowali swoje stanowiska jako służbę Tobie. Aby słowo Polska kojarzyło się na świecie z bezpieczeństwem, dobrobytem i pięknem krajobrazu. Aby życie w Polsce było przyjemnością i wiązało się ze stabilizacją. Kolejnych tysiąca lat w dobrobycie!

Anonimowo

 

 

 

Moja Ojczyzno, moja Polsko. Ty w naszych sercach nigdy nie zniknęłaś z map świata, Polska jest tam gdzie są Polacy, Ty jesteś z nami a my z Tobą.... póki my żyjemy.. Moja rodzina dziękuje Ci za to, ż e pozwoliłaś mojemu pradziadkowi przeżyć walkę w I wojnę światową, dziękujemy Ci, że pozwoliłaś mojemu dziadkowi przeżyć walkę w II wojnę światową, dziękujemy że pozwoliłaś przeżyć mojej mamie przesłuchania SB po walce w Solidarności... Jesteś w naszych sercach na zawsze...

Bartek

 

 

Kochana Polsko,życzę Ci żebyś poszła do przodu,nie cofała się i nie stała w miejscu. Życzę Ci aby Twoi mieszkańcy-czy to Polak czy nie, byli dla siebie serdeczni i wspólnie o Ciebie dbali. Życzę Ci abyś mogła być spokojna o swoją przyszłość i żebyś została nietknięta aktem terroryzmu do końca świata.

Pawlakova

 

 

 

Kochana Polsko, życzę Ci, abyśmy zaczęli myśleć pozytywnie o sobie, rozwijali swoje talenty oraz motywując się sukcesem innych osób dążyli do tego aby osiągnąć własny sukces. Abyśmy wzięli życie w swoje ręce i nadali mu kierunek, sens i treść. Życzę Ci, abyśmy w życiu prywatnym, społecznym i politycznym szukali tego co nas łączy, szanowali siebie nawzajem, swoją odmienność, różnicę poglądów i traktowali to jako okazję do poznania różnych sposobów widzenia świata. Na koniec życzę Ci, abyśmy dbali o środowisko naturalne, aby zostawić to miejsce w którym żyjemy przyjazne dla przyszłych pokoleń. Wszystkiego Najlepszego!

Anonimowo

 

 

 

Życzę Polsce, żeby umiała się cieszyć nie tylko tym, co wydarzyło się 100 lat temu, ale także ostatnimi 30 laty. Żeby odwoływała się bardziej do zdrowego rozsądku, a nie tylko do emocji. Żeby odróżnia ła prawdę od kłamstwa i prawo od bezprawia. Żeby nie rezygnowała ze swojego miejsca w Europie i w świecie i dała się poznać jako piękny kraj przyjaznych ludzi.

Jerzy Pasieka

 

 

 

Polsko, z okazji Twojego stulecia chciałabym Ci złożyć najserdeczniejsze i najszczersze życzenia, bo nie jest tajemnicą, że gdy Ty będziesz szczęśliwa, będę szczęśliwa też ja. Życzę Ci spokoju, dużo pogodnych dni i najlepszych obywateli, których będą Ci zazdrościć inne kraje. Życzę Ci tolerancji i akceptacji drugiego człowieka- bez względu na narodowość, kolor skóry, religię, czy przekonania. Życzę Ci, by każdy mógł znaleźć schronienie na twojej ziemi, byś mogła chwalić się nami poza swoimi granicami. Bądź szczęśliwa, kolorowa i silna. Bądź zawsze wolna, sprawiedliwa, dobra i niepodległa!

Anna Maria T.

 

 

 

Więcej Chopinów, Kantorów, Kieślowskich, Myśliwskich i Tatarkiewiczów! Żebyś była wolna, szczęśliwa i zielona.

Anonimowo

 

 

 

Polub Polsko swoich Obywateli

Krzysztoff64

 

 

Kochana Polsko! Życzymy Ci, byś była pełna życzliwych ludzi, byś była kochana przez tych, którzy Tobą rządzą. Jesteś piękna i zasługujesz na wolność i zjednoczony, pełny dobroci naród. Bądź radosna Polsko!

Gosia i Jarek

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Życzenia dla Polski

Komentarze (9)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
dosad

Podoba mi sie taka koncepcja!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   rm429
   rm429

   Życzę aby naszym krajem rządzili ludzie rozsądni, mądrzy i dbający o obywateli a nie karierowicze, zawistnicy i oszolomi

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     4
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Wolf_557
     Wolf_557

     A ja Ci zycze oby twoje dzieci kochaly cie jak matke a nie sprzedawaly za mamone

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       1
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       rafal_kowalotyy

       Życzę jej wyborców, którzy będą ją pchać w stronę Zachodu i Europy, a nie w stronę Białorusi i rządów dyktatorskich.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         6
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         JackPlacki

         Kolejne 100 lat bez PiSu.

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           11
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           garou

           Polsko, życzę Ci byś mniej piła.

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             2
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             Tomasz2231

             Życzę, aby wszystkie pokolenia pamiętały, że Polska nie jest ich własnością, a jedynie pożyczoną od przyszłych pokoleń i zadaniem jest przekazanie jej następcom w jak najlepszym stanie.

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               3
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               marcinponiewierski
               marcinponiewierski

               Życzę ci godnych ret i emerytur aby ludzie na ulicach chodzili dumni i z uśmiechem.

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 2
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 fruwaj
                 fruwaj

                 Życzę Polsce aby w końcu tym wspaniałym krajem rządzili ludzie którym naprawdę zależy na jej dobru a nie tacy, którzy traktują mandat posła tylko i wyłącznie jako okazję do napchania własnych kieszeni kosztem wszystkich obywateli (a tak się dzieje nieustannie od '89)...

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   5
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    1
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   Zasady forum
                   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                   Pozostałe informacje

                   Sprawdź, czy zagraża Ci smog

                   TVN Meteo

                   Skandaliczne zachowanie pracowników lotniska, bagaże rzucane jak śmieci

                   Sytuacja miała miejsce w Manchesterze. Jak zapewniają władze lotniska, już zostało wszczęte postępowanie przeciwko nieprofesjonalnej obsłudze. Zobacz TOTERAZ

                   INFORMACJE BIZNESOWE »

                   Polskie kluby ukarane za zakrycie logo Nord Stream 2. PGE i Orlen deklarują wsparcie

                   Polskie kluby ukarane za zakrycie logo Nord Stream 2. PGE i Orlen deklarują wsparcie

                   Polska Grupa Energetyczna i PKN Orlen deklarują wsparcie dla polskich klubów piłki ręcznej ukaranych karą grzywny przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Oba zespoły w inauguracji Ligi Mistrzów wystąpiły w strojach z zakrytymi logotypami sponsora rozgrywek - Nord Stream 2. czytaj dalej »

                   INFORMACJE ZE ŚWIATA »

                   Telewizja ma "wzbogacać życie duchowe ludzi". Chiny będą kontrolować nawet kreskówki

                   Telewizja ma "wzbogacać życie duchowe ludzi". Chiny będą kontrolować nawet kreskówki

                   Całkowity zakaz nadawania w Chinach zagranicznych programów informacyjnych poruszających tematy bieżące znalazł się w projekcie nowych regulacji, opublikowanym przez główny urząd do spraw radia i telewizji – podały w piątek chińskie media. zobacz więcej »

                   Śmieciowy wieloryb z przesłaniem dla ludzkości

                   To rzeźba z pięciu ton plastikowych śmieci. Powstała, aby uczulać ludzi na problemy zanieczyszczenia środowiska, zanim będzie za późno. Zobacz TOTERAZ

                   INFORMACJE SPORTOWE »

                   Mistrzostwa świata w jeździectwie w Mill Spring, USA (Fot. ERIK S. LESSER/PAP/EPA) czytaj dalej »