tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Igor Brejdygant o swojej nowej książce

Igor Brejdygant w "Xięgarni"
Źródło: tvn24 Igor Brejdygant w "Xięgarni"

Poznałem na swojej drodze ludzi, którzy wyszli w środę w lutym z domu w Warszawie, a obudzili się w grudniu w Sopocie. Nie wiedzieli, co wydarzyło się pomiędzy - opowiadał w "Xięgarni" pisarz Igor Brejdygant. - Nie martwiłem się o tyle, że nie korzystałem ze schematu, tylko korzystałem z własnego doświadczenia - dodał autor, opowiadając o pracy nad swoją nową książką pod tytułem 'Rysa".

Urodzony w 1971 roku Igor Brejdygant najpierw był uznanym scenarzystą i reżyserem. Potem zajął się również pisaniem kryminałów. Studiował na Wydziale Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi.

Napisał scenariusze miedzy innymi do "Zbrodni", "Prostej historii o morderstwie", "Palimpsestu", "Paradoksu" oraz serialu TVN "Belle Epoque".

Jest synem aktora Stanisława Brejdyganta i przyrodnim bratem piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego.

W jego nowej powieści "Rysa" śledzimy historię policjantki, za którą ciągną się stare grzechy.

Zapytany o powód, dla którego bohaterowie powieści tak często sięgają po narkotyki, odpowiedział: - Taka jest trochę rzeczywistość tego świata. Policyjnego świata tym bardziej - dodał.

Dodał również, że nie przejmuje się powtarzaniem znanych już w literaturze wątków, bo "zasadniczo wszystko już było". - Nie martwiłem się o tyle, że nie korzystałem ze schematu, tylko korzystałem z własnego doświadczenia - wyjaśnił Brejdygant.

Zapytany o pojawiające się w powieści słowo "palimpsest", wyjaśnił: - Jest to długotrwała niepamięć spowodowana intoksykacją alkoholową czy narkotykową.

- Poznałem na swojej drodze ludzi, którzy wyszli w środę w lutym z domu w Warszawie, a obudzili się w grudniu w Sopocie. Nie wiedzieli, co wydarzyło się pomiędzy - opowiadał w "Xięgarni" pisarz Igor Brejdygant.

W drugiej części programu felieton Michała Komara oraz rozmowa z projektantką mody Anią Kuczyńską o tym, co lubi czytać.

Oglądaj
"Nie martwiłem się o tyle, że nie korzystałem ze schematu, tylko korzystałem z własnego doświadczenia"
"Nie martwiłem się o tyle, że nie korzystałem ze schematu, tylko korzystałem z własnego doświadczenia"

Program "Xięgarnia" na antenie TVN24 w każdą sobotę o godzinie 18.00 oraz w niedzielę o godzinie 2.30.

Podziel się:

Polub stronę Xięgarnia:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje