tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Byłam ciekawa, co się stało z moim wujem, który dziwnie zniknął z rodzinnej historii"

Małgorzata Szejnert w "Xięgarni"
Źródło: tvn24 Małgorzata Szejnert w "Xięgarni"

Pisarka i dziennikarka Małgorzata Szejnert była gościem "Xięgarni". Opowiedziała o swojej najnowszej książce "Wyspa węży".

"Wyspa Węży" to opowieść o wojnie, która częściej niż walką bywa wyczekiwaniem. Małgorzata Szejnert przeszukując stare listy odkryła, że maju 1943 roku wuj Ignacy Raczkowski został pochowany na cmentarzu w Rothesay na wyspie Bute. Rusza w podróż jego śladami do londyńskich archiwów i do Szkocji. Odkrywa kłopotliwy epizod II wojny światowej: obóz odosobnienia dla polskich oficerów prowadzony przez polskie władze wojskowe.

Szejnert debiutowała w 1972 książką o Amerykańskiej Polonii "Borowiki przy ternpajku". Jest m.in. autorką książki "Czarny ogród", "Wyspa klucz", "Dom żółwia. Zanzibar".

"Ja na swój widok też się uśmiecham"

Gościem "Xięgarni była również aktorka Zofia Czerwińska.

- Ja na swój widok też się uśmiecham, ale rano jak patrzę w lustro, to pytam: przepraszam, czy pani do mnie? - mówiła Zofia Czerwińska.

Aktorka dużą popularność zyskała dzięki roli pani Balcerkowej z serialu Stanisława Barei pod tytułem "Alternatywy 4". Zagrała też między innymi w serialu "Czterdziestolatek" oraz filmach "Rejs", "Poszukiwany, poszukiwana", "Miś" i "Och Karol".

W 2018 roku Zofia Czerwińska została odznaczona Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Oglądaj
Cały program "Xięgarnia"
Wideo: tvn24 Cały program "Xięgarnia"


"Xięgarnia" w każdą sobotę o godz. 18:00 oraz w niedzielę o godz. 02.30.

Podziel się:

Polub stronę Xięgarnia:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje