tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wypadek w dawnej bazie atomowej. Ranny 51-latek trafił do szpitala

Wypadek w dawnej bazie atomowej. Ranny 51-latek trafił do szpitala
Foto: OSP Templewo | Video: OSP Templewo Do wypadku doszło w dawnej bazie atomowej

Eksplorował magazyn pod Templewkiem (woj. lubuskie), w którym w okresie zimnej wojny Sowieci przechowywali pociski i broń atomową. Podczas robienia zdjęć spadł z wysokiej platformy. 51-latek z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 13 w Obiekcie 3003, czyli dawnej bazie atomowej pod Templewkiem (woj. lubuskie).

Ten ulokowany w środku lasu obiekt to jeden z trzech magazynów w Polsce, w którym wojska radzieckie przechowywały pociski i broń atomową. Jego lokalizacja i przeznaczenie były jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic Układu Warszawskiego. Po upadku PRL i wycofaniu żołnierzy radzieckich przekazano go polskiemu wojsku. Ostatecznie armia oddała magazyn nadleśnictwu.

Dziś to miejsce jest chętnie odwiedzane przez miłośników fortyfikacji i militariów. I właśnie jeden z eksploratorów w niedzielę uległ tu poważnemu wypadkowi.

Mężczyzna przeszedł przez kanał i wszedł na platformę. - Miał w rękach latarkę i telefon, chciał zrobić zdjęcie. Cofając się, spadł z wysokości około 4 metrów - informuje Michał Łagoda z Ochotniczej Straży Pożarnej w Templewie.

Strażaków natychmiast wezwał na miejsce jego kolega, który razem z nim chodził po obiekcie.

Na miejscu pojawili policjanci, strażacy zawodowi z Międzyrzecza i Sulęcina oraz ochotnicy z Templewa. Jak mówią, akcja była bardzo trudna. -  Pierwszym problemem było znalezienie miejsca, w którym doszło do wypadku. W bunkrze przede wszystkim było ciemno, co utrudniało nam akcję – mówi Aleksander Kusz, jeden ze strażaków OSP Templewo.

Po odnalezieniu poszkodowanego strażacy zeszli na dół i rozpoczęli akcję ratunkową. Ranny trafił do szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Doznał urazów głowy i kręgosłupa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu. 
"To jest wymuszony krok"

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu.
"To jest wymuszony krok"

Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wstępnie uzgodniły nowy program finansowania, który zastąpi program rozszerzonego finansowania wygasający w 2019 roku - poinformował MFW. Wcześniej rząd Ukrainy zgodził się na podwyżkę o 23,5 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Wybory w cieniu przemocy. Wybuchy, zabici i ranni

Wybory w cieniu przemocy. Wybuchy, zabici i ranni

Zamachowiec samobójca zdetonował w sobotę w stolicy Afganistanu Kabulu ładunek wybuchowy, zabijając co najmniej 15 osób, jest też wielu rannych. Ofiary śmiertelne to dziesięciu cywilów i pięciu policjantów. Do zamachu doszło przed wejściem do jednego z lokali wyborczych. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Jose Mourinho i jego Manchester United byli bardzo blisko zwycięstwa z Chelsea w Londynie. Szlagier zakończył się jednak podziałem punktów, a pod koniec meczu doszło do awantury. Z wygranej nie mógł cieszyć się także grający w West Ham United Łukasz Fabiański. zobacz więcej »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »