tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Podejrzewany o zaatakowanie nożem ekspedientki zatrzymany. "Na plaży otoczyli go policjanci"

zobacz więcej wideo »
Podejrzewany o zaatakowanie nożem ekspedientki zatrzymany. "Na plaży otoczyli go policjanci"
Foto: policja dolnośląska | Video: A. Łukaszewicz / TVN24 Wrocław Mężczyzna podejrzewany o atak na kobietę został zatrzymany

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o poniedziałkowy atak nożem na ekspedientkę z warzywniaka. Zatrzymany był on już wcześniej karany.

- Mężczyzna został zatrzymany około południa w okolicy Mostów Trzebnickich we Wrocławiu - informuje aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

Okazuje się, że podejrzewany o atak na kobietę był wcześniej karany za różne przestępstwa, w tym te przeciwko życiu i zdrowiu. - Łącznie odbywał także kary pozbawienia wolności w wymiarze kilkunastu lat - podkreśla Dutkowiak. Początkowo funkcjonariusze twierdzili, że mężczyzna nie jest im znany, ale po kilku dniach udało się go zidentyfikować.

Odpoczywał nad rzeką

Akcję zatrzymania mężczyzny widział jeden z czytelników "Gazety Wrocławskiej".

- Zobaczyłem (...), jak policjanci otoczyli łysego mężczyznę, podobnego do tego, który miał być nożownikiem. On nie widział policjantów, ale ci ewidentnie obserwowali go już wcześniej. Wylegiwał się po prostu na drewnianym podeście przy Wałach Trzebnickich, na terenie jednej z miejskich plaż - cytuje słowa świadka portal gazety. Z jego relacji wynika, że zatrzymywany nie stawiał oporu.

Co na ten temat mówią policjanci? Szczegółów nie zdradzają. Przyznają jedynie, że do zatrzymania doszło "dzięki skutecznej pracy operacyjnej i współpracy z mieszkańcami Wrocławia".

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie będzie przesłuchiwany.

Jak informuje Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury dopiero w piątek.

Nie wiadomo, dlaczego zaatakował

Do ataku na kobietę pracującą w warzywniaku u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Daszyńskiego doszło w poniedziałkowe popołudnie. Do tej pory przyczyny i motywy napaści na 59-latkę nie są znane. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, a kobieta w stanie ciężkim trafiła do jednego z wrocławskich szpitali. Do tej pory - ze względu na stan zdrowia - policjantom nie udało się jej przesłuchać.

Od poniedziałku trwały poszukiwania mężczyzny. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcia i nagranie z monitoringu, na którym było widać nożownika. Za pomoc w jego zatrzymaniu oferowano też 6 tysięcy złotych nagrody.

Czytaj więcej na ten temat

Mężczyznę zatrzymano w okolicy Mostów Trzebnickich:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje

Wiceminister sprawiedliwości: postanowienie TSUE nie jest podstawą do przywrócenia sędziów

Postanowienie jest zaadresowane do państwa polskiego, a nie do sędziów. Ono w żadnym razie nie stanowi samodzielnej podstawy do przywrócenia sędziów na stanowiska - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Sędziowie nie mogą wrócić na stanowiska - ocenił. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

Porzuciła dziecko pod cudzym domem i uciekła

Ojciec dziecka mieszka w domu obok, a kobieta odjechała w nieznane. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE BIZNESOWE »

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Unia Europejska podczas szczytu Azja-Europa w Brukseli podpisała w piątek umowy o wolnym handlu oraz wzajemnej ochronie inwestycji z Singapurem. To pierwsze tego rodzaju porozumienia zawarte między UE a państwem Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). czytaj dalej »

Adoptowała psa ze schroniska. Ten codziennie czeka na nią w oknie

Courtney Gerhardt uważa, że adoptowanie psa było jej najlepszą decyzją w życiu. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

Rosyjska aktywność szpiegowska w Szwajcarii jest znacząca i rośnie - uważa szef szwajcarskiej agencji wywiadowczej Jean-Philippe Gaudin po ujawnieniu dwóch spraw dotyczących rzekomych rosyjskich agentów podejrzanych o próby dokonania cyberataków w Szwajcarii. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »