tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zamiast do sklepu, włamali się do mieszkania. Byli pijani, pomylili okna

Zamiast do sklepu, włamali się do mieszkania. Byli pijani, pomylili okna
Foto: TVN 24 | Video: policja Obaj włamywacze trafili do aresztu

Najpierw wynieśli alkohol i mrożone mięso. Potem wrócili po odtwarzacz DVD, telewizor i komplet sztućców. - Byli tak pijani, że nie zauważyli, iż trzy razy włamują się do czyjegoś mieszkania. A chcieli obrabować sklep - opowiadają policjanci w Miliczu.

- Zadzwonili do nas mieszkańcy jednego z bloków. Powiedzieli, że wrócili do domu i okazało się, że w nocy ktoś obrabował im mieszkanie - opowiada Krzysztof Zaporowski, rzecznik dolnośląskiej policji. Z domu zniknął im 40-calowy telewizor, odtwarzacz DVD, komplet sztućców, kilka butelek różnego rodzaju alkoholu oraz artykuły spożywcze, głównie mrożone mięso.

Policja: Usłyszeli już zgrzyt zamykanych kajdanek

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali włamywaczy. - Zgrzyt zamykanych kajdanek usłyszeli dwaj mieszkańcy Milicza w wieku 39 i 51 lat, obaj wielokrotnie już notowani - mówi rzecznik.

Jak dodaje, mężczyźni w momencie zatrzymania byli pijani. Starszy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, jego młodszy kompan - o ponad pół promila więcej. - W mieszkaniu i piwnicy młodszego znaleźliśmy skradziony telewizor, odtwarzacz DVD i różne artykułu spożywcze z wyjątkiem oczywiście alkoholu, który w większości został już wypity przez włamywaczy - mówi Zaporowski.

"Do mieszkania włamali się przez pomyłkę"

Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że do mieszkania włamali się przez pomyłkę. - Tej nocy chcieli obrobić sklep spożywczy, mieszczący się na parterze bloku. Byli jednak na tyle pijani, że po prostu pomylili okna i weszli do sąsiedniego mieszkania, w którym tej nocy nikt nie przebywał - mówi Zaporowski.

Obaj zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im nawet do 10 lat więzienia. - Starszy z aresztowanych włamywaczy może usłyszeć surowszy wyrok, bo będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista - tłumaczy Zaporowski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje