tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

"Przyszedł i powiedział, że zabił. Był bardzo spokojny, nie okazywał emocji"

"Przyszedł i powiedział, że zabił. Był bardzo spokojny, nie okazywał emocji"
Video: UWAGA! TVN Spokojny 20-latek w szokujący sposób zabija swoją byłą dziewczynę, koleżankę z klasy

Spokojny 20-latek w szokujący sposób zabija swoją byłą dziewczynę, koleżankę z klasy. - Miły, fajny chłopak, też mi go żal. Nie wiem czemu to zrobił – mówi ojciec ofiary. Jak wytłumaczyć to brutalne zabójstwo w Ząbkowicach Śląskich? Materiał programu "UWAGA!" TVN.

- Pracując tyle lat człowiek widział różne rzeczy, ale pierwszy raz zobaczyłem coś, czego nie potrafię opisać i opowiedzieć. Widok był wstrząsający – mówi Ryszard Grudzień, ratownik medyczny.

Aleksandra miała rany kłute twarzy, szyi i klatki piersiowej. Sprawca zadał kilkadziesiąt ciosów nożem z potworną siłą. Ze względu na drastyczność opisu zdecydowaliśmy, że nie będziemy go przytaczać.

- Przyszedł do nas i powiedział, że zabił dziewczynę. Był bardzo spokojny. Zupełnie nie okazywał żadnych emocji. Miał zakrwawione ubrania i krew na rękach – mówi Ilona Golec, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Ząbkowicach Śląskich.

Gdy złamał się nóż, wziął kolejny

Zabójca – 20-letni Kamil M. doskonale znał swoją ofiarę. Chodził z nią do jednej klasy. Tego dnia Aleksandra nie poszła do szkoły, źle się czuła. Kamil odwiedził ją w domu przed południem.

- Przychodził do nas cały czas i był mile widziany. W tym dniu akurat się uczyli, jakieś testy do matury, to się stało w trakcie - opowiada Zbigniew Bratownik, ojciec zamordowanej Aleksandry.

Wszystko zaczęło się w mieszkaniu. Gdy jeden nóż wygiął się i połamał wskutek zadawania ciosów, Kamil wrócił do kuchni po kolejny. Można podejrzewać, że Aleksandra próbowała uciekać. Jej ciało znaleziono na klatce schodowej pół piętra niżej. Nie wiemy, czy próbowała wzywać pomocy. Nie słyszał jej nikt z sąsiadów. Aleksandra nie miała szans ratunek.

- Tej krwi było dużo, na ścianie, na schodach, na klatce, w miejscu gdzie leżała. To były poważne rany, nie miała szans na przeżycie – opowiada Ryszard Grudzień, ratownik medyczny.

Spokojny zabójca

Sprawca nie był pod wpływem alkoholu. Prokuratura sprawdza, czy w grę mogły wchodzić inne środki odurzające. Nieoficjalnie wiemy jednak, że Kamil zachowywał się cały czas zaskakująco spokojnie, również w trakcie pobierania krwi do badań, co zszokowało pielęgniarki.

- Jeśli ktoś dokonuje zabójstwa poprzez zadawanie nadmiernej ilości ciosów, to takie zjawisko nazywam nadzabijaniem. Ono występuje u osób albo chorych psychicznie z głębokimi zaburzeniami afektywnymi, albo u osób, które działają w stanie spiętrzenia emocjonalnego. Zjawisko nadmiernego spokoju występuje u osób, które dokonując takiego czynu, działają pod wpływem silnych afektów. Rozładowanie napięcia powoduje uspokojenie – tłumaczy dr Stanisław M. Teleśnicki, psychiatra.

Sprawca nie miał wcześniej problemów z prawem.

Dlaczego zabił?

- Do chwili obecnej nie ustalono motywów i powodów działania sprawcy. Nie okazywał żadnych emocji w związku z tym co zaszło. Opisał przebieg zdarzenia, ale nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego i z jakich przyczyn tak się zachował. Zaprzeczył, że okoliczność rozstania miała na to wpływ – opowiada Robert Fudali, śledczy z Prokuratury Regionalnej w Ząbkowicach Śląskich.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że podczas przesłuchania Kamil - pomimo pytań przesłuchującego - znacznie bardziej skupiał się na swoim związku z ofiarą niż na samym zabójstwie. Można więc przypuszczać, że wciąż był bardzo zaangażowany w swoją relację z Aleksandrą.

- Znałem tego chłopaka bardzo dobrze. Kiedyś byli parą, teraz byli przyjaciółmi. Bywał u Oli cały czas, nie wykazywał agresji. Razem jeździli na wakacje do pracy. Ostatnie wakacje byli w Holandii razem dwa miesiące. Może nie mógł tego zrozumieć, ale z tego co mi mówiła córka, to rozstali się spokojnie – mówi Zbigniew Bratownik, ojciec zamordowanej Aleksandry.

Ojciec: żal mi go

Aleksandra uczyła się bardzo dobrze, Kamil nieco słabiej, ale nie odstawał od średniej. Był introwertykiem, nie miał wielu znajomych, trzymał się nieco na uboczu. Mieszkał pod Ząbkowicami. Poza kamerą rozmawialiśmy krótko z dziadkami Kamila. Są zszokowani i zrozpaczeni tym, co się stało. Jak nam powiedzieli, wciąż nie mogą w to uwierzyć.

- Bardzo miły, bardzo fajny chłopak, też mi go żal. Nie wiem czemu to zrobił, co go do tego pchnęło. Całe życie ma już przekreślone – dodaje ojciec zamordowanej Aleksandry.

Kamil jest w areszcie, otrzymał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie. Prokuratura zleciła też badania psychiatryczne.

WIĘCEJ NA STRONIE PROGRAMU "UWAGA!" TVN

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
jawotr
jawotr

Czubów jak widać w Polsce nie brakuje... i nie da się zwalić na islam.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   garou

   Agresja w telewizji, żywność zatruta, agresja w sejmie i w sądach - co się dziwić. Młodym pod kopułą szwankuje od najmłodszych lat z takimi wzorcami.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     1
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     taki_tam

     Chyba tym co mają problemy psychiczne inaczej to już dawno wszyscy by się wymordowali i zostałaby tylko garstka najsilniejszych.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       emex74
       emex74

       nie pogodził się z odrzuceniem. Niepotrzebnie nadal się spotykali, koleś miał nadzieję że uda się ją odzyskać. Może tego dnia usłyszał coś co zgasiło nadzieję.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         1
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje