tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Selfie z dziubkiem, uszy i nosy ze snapchata. Takie zdjęcia dodają przyszli studenci. "To plaga"

Selfie z dziubkiem, uszy i nosy ze snapchata. Takie zdjęcia dodają przyszli studenci. "To plaga"
Foto: facebook.com/uniwroc, Shutterstock | Video: Weronika Przybylska / tvn24 Zdjęcia z filtrami ze Snapchata zmorą rekrutacji na Uniwersytecie Wrocławskim (wideo archiwalne)

"Drodzy kandydaci, maturzyści! Pani Snapchat oraz Dział Nauczania apelują - nie wgrywajcie do Internetowej Rejestracji Kandydatów zdjęć z uszami i nosami ze snapchata" - proszą przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego. I przyznają: zdjęcia z takimi dodatkami to prawdziwa plaga.

Internetowa Rejestracja Kandydatów to system, dzięki któremu ci, którzy chcą rozpocząć studia, mogą aplikować na wybrane kierunki. Tutaj też dodają fotografie, które następnie znajdą się w ich studenckiej legitymacji. Zdjęcia powinny być: aktualne, kolorowe, spełniać wymogi fotografii do dowodu osobistego, a więc osoba na nim widoczna nie powinna mieć nakrycia głowy czy okularów. Twarz powinna zajmować 70-80 procent fotografii. Niedopuszczalne jest też to, by widać było na niej "rozpraszające szczegóły".

Selfie z dziubkiem, zdjęcia z wakacji i ze "snapowymi" dodatkami

Zasady są jasne. Jednak okazuje się, że nie dla wszystkich. Przyszli studenci zaskakują pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. - Wgrywają selfie z dziubkiem i fotografie z wakacji, gdy na przykład stoją na tle muzeum. Niektórzy dodają zdjęcia swoich dowodów osobistych, a inni zdjęcia z uszami i nosami ze snapchata - mówi Agata Sałamaj, czyli uczelniana "Pani Snapchat", która zajmuje się mediami społecznościowymi Uniwersytetu Wrocławskiego. I dodaje: niektórzy robią zdjęcie dowodu osobistego i wtedy dodają snapchatowe nosy, uszy i inne nakrycia głowy.

Każde wgrane zdjęcie jest weryfikowane przez dział nauczania. Te niespełniające wymogów są odrzucane. Kandydatom wskazuje się wówczas, z jakiego powodu fotografie nie zostały zaakceptowane. Wtedy muszą wgrać kolejne. - Czasem wgrywają kolejne takie samo zdjęcie. To wszystko brzmi jak żart, ale żartem nie jest - przyznaje Sałamaj.

Luka pusta być nie może

Kreatywność kandydatów nie kończy się na zdjęciach. Jak się okazuje, nie lubią zostawiać w formularzu pustych pól. Gdy nie mają drugiego imienia, zamiast zostawić lukę - piszą "nie mam".

"Pani Snapchat" odpowiada na pytania przyszłych studentów. Jak przyznaje, te czasem mogą zadziwić. - Ktoś pytał o to, czy skoro ma złamaną nogę, to musi zaznaczyć, że jest osobą niepełnosprawną. Ktoś inny był ciekawy, czy mimo tego, że nie zdał matury z matematyki, to może rekrutować się na humanistyczne zaoczne studia, bo tam przecież znajomość matematyki nie jest wymagana - opowiada Sałamaj.

11 lipca ogłoszono wyniki pierwszego naboru na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie.

Przyszli studenci zaskakują pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Dragon Fly
Dragon Fly

Ja rozumiem, że klient nasz pan i rekrutacja 18-19 latków wymaga odpowiedniego podejścia, ale ten "luzacki" image nie przystaje uniwersytetowi. A może po prostu to już jest ten etap, że z uniwersytetu został "uniwersytet" i po drugiej stronie siedzi przekwitnięta gimbaza co to co drugie słowo zamienia emotikonem, bo nadmiar liter jest przecież rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   1
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Lilka Gagarin
   Lilka Gagarin

   absolutnie się zgadzam,studenci na miarę czasów,w których żyjemy,żałosny infantylizm,mam tylko nadzieję,że znajduje się wśród nich jakiś procent zdolnych,wykształconych ,młodych ludzi,którym uda się stworzyć elitę intelektualną...i nie wątpię w to.

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje