tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Wrobis złożył wniosek o upadłość

Wrobis złożył wniosek o upadłość
Foto: P.Piotrowski / TVN 24 Wrocław Wrobis złożył wniosek o upadłość

Jedna z największych wrocławskim firm budowlanych Wrobis, podlegająca Mostostalowi Warszawa S.A., złożyła do sądu wniosek o upadłość - informuje portal wroclaw.pl.

Zarząd Mostostalu Warszawa, który posiada 98,05 proc. udziałów Wrobisu, poinformował w komunikacie prasowym, że "po wnikliwej analizie sprawozdań finansowych oraz obecnej sytuacji spółki Wrobis, złożenie przez nią wniosku o upadłość to najlepsze i najwłaściwsze rozwiązanie służące ochronie oraz zabezpieczaniu interesów jej wierzycieli".

Dogadają się z wierzycielami?

Zarząd Mostostalu informuje w komunikacie także, że możliwość zawarcia układu z wierzycielami pozwali na kontynuację działalności spółki Wrobis oraz spłatę zobowiązań wobec jej kontrahentów, w stopniu wyższym niż w przypadku upadłości likwidacyjnej. Przedstawiciele Mostostalu twierdzą, że warunki zaproponowane przez zarząd Wrobisu oraz aktualny portfel zleceń tej spółki zapewnią realizację układu z wierzycielami.

Zarząd Mostostalu podkreślił także, że konsorcjum z udziałem Wrobisu pozyskało w ostatnich dniach nowe zlecenie na rozbudowę szpitala we Wrocławiu. Ponadto, jak czytamy, restrukturyzacja zadłużenia wrocławskiej spółki osiągnięta poprzez zawarcie układu z wierzycielami, spowoduje utrzymanie potencjału wykonawczego na dotychczasowym poziomie i pozwoli na wykorzystanie jej referencji w zakresie kolejnych zleceń.

Od 65 lat na wrocławskim rynku

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 Wrobis S.A. powstało w 1948 r. W 1998 roku spółka została przejęta przez Mostostal Warszawa S.A. Wrobis funkcjonuje w branży budownictwa przemysłowego, kubaturowego, mieszkaniowego oraz inżynieryjnego i drogowego. Firma działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

We Wrocławiu wybudowała m.in. gmach Telewizji Polskiej, wrocławski Dolmed, czy dawne zakłady Polar. W ostatnich latach Wrobis był najpierw w konsorcjum, które wygrało przetarg na budowę Stadionu Wrocław, a następnie po zmianie głównego wykonawcy, jednym z podwykonawców budujących sportową arenę. Wybudował także Centrum Naukowo-Badawcze Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. To jedna z największych firm budowlanych w regionie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
kasiawoj2

Na szczęście inwestycje Archicomu są bezpieczne :) Olimpie Port przejmują Zakłady Budowlane Jaskólskiego - solidna firma, także wszystko z budową powinno być ok!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje