tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Szef policji o byłym komendancie z Wrocławia: złamał zasady etyczne

Szef policji o byłym komendancie z Wrocławia: złamał zasady etyczne
Foto: Fakty TVN | Video: Fakty TVN Znaleziono go pijanego i bez butów. "Okazało się, że to komendant miejski policji" (wideo archiwalne)

To było złamanie zasad etycznych, a nie przepisów służbowych - ocenił szef policji nadinsp. Jarosław Szymczyk zachowanie odwołanego już komendanta miejskiego policji we Wrocławiu podinsp. Zbigniewa Raczaka. Media ujawniły, że Raczak, pijany i bez butów, został znaleziony na ulicy.

- Pomimo karygodności zachowania komendanta miejskiego policji we Wrocławiu pod względem etycznym, to pod względem służbowym nie bardzo możemy wobec niego formułować jakiekolwiek zarzuty. On tego czynu dopuścił się będąc poza służbą, więc nie podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za złamanie przepisów służbowych, a jedynie za złamanie zasad etycznych - powiedział Szymczyk w odpowiedzi na pytania o sprawę Raczaka podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Na początku stycznia Raczak został odwołany ze stanowiska po tym jak media ujawniły, że w nocy został znaleziony przed jednym ze sklepów we Wrocławiu. Według mediów, policjant miał być pijany, bez butów i z rozbitą głową.

Szef KGP podkreślił, że potępia zachowanie tego oficera. - Chcę tylko przeprosić wszystkich Polaków, że człowiek, który nosił policyjny mundur i pełnił taką funkcję, w taki sposób się zachował - powiedział.

Szymczyk zaznaczył, że Raczak przez 27 lat wzorowo pełnił służbę, wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany. - Mamy świadomość, że dla wizerunku polskiej policji było to zdarzenie fatalne i z naszej strony, jako kierownictwa, podlega głębokiemu potępieniu - podkreślił.

Po odwołaniu Raczaka ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że wobec policjanta toczy się postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, a szczegóły całej sprawy zostaną przedstawione po ich zakończeniu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje