tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Skaczą, tańczą, robią fikołki. Psie zawody we Wrocławiu

Skaczą, tańczą, robią fikołki.
Psie zawody we Wrocławiu
Foto: Mateusz Nawrocki / TVN 24 Wrocław | Video: TVN 24 Wrocław Zawody można oglądać przez weekend w Parku Południowym

Powietrzne akrobacje, skoki i fikołki kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Wrocław stał się stolicą frisbee w psim wykonaniu. Owczarki, spaniele, jamniki, kundle, w sumie 120 czworonogów rywalizowało w Parku Południowym podczas ósmej edycji Dog Chow Disc Cup.

Psy łapiące w locie frisbee, skaczące na dwóch łapach, a nawet tańczące w rytm muzyki opanowały w sobotę wrocławski Parki Południowy.

W rytm muzyki

Pupile zostały podzielone według poziomu zaawansowania: od początkujących do doświadczonych. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że nie rywalizacja jest tu najważniejsza, ale aktywne spędzanie czasu ze swoimi zwierzakami.

- Przede wszystkim liczy się dobra zabawa i dla ludzi, i dla zwierząt - mówi Anna Radomska, sędzia zawodów. - Jest konkurencja dystansowa, w której uczestnicy muszą dorzucić dysk do jak najdalszej strefy. Ta jest oczywiście najbardziej punktowana. Jest też konkurencja artystyczna. Opiekun razem z psem muszą do muzyki wykonać szereg figur. W tej kategorii najbardziej liczy się kreatywność - opowiada.

Pooda nie dopisała

To już ósma edycja zawodów Dog Chow Disc Cup. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Podczas pierwszej edycji rywalizowało ze sobą 12 ekip. Rok temu było aż 160 zespołów człowiek-pies.

- Bierzemy udział w zawodach już od lat. Jak we wszystkich sportach najważniejszy jest trening i cierpliwość. Z czasem przyjdą odpowiednie wyniki, a także sukces. W tym roku może pogoda nie dopisała, ale mimo wszystko najważniejsza jest dobra zabawa na świetnym powietrzu - mówi Jakub Goncewicz, który ze swoim psem przyjechał z Gdyni.

Finał w Warszawie

Sobotnie zawody we Wrocławiu to eliminacje do finału, który odbędzie się w stolicy. Czworonogi i ich właściciele rywalizują ze sobą jeszcze w Chorzowie Śląskim, Poznaniu i Warszawie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje