tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zaatakował dziennikarza, bo ten nie chciał zrobić mu zdjęcia. Jest wyrok sądu

Zaatakował dziennikarza, bo ten nie chciał zrobić mu zdjęcia. Jest wyrok sądu
Foto: Opolska policja | Video: policja opolska Zaatakował fotoreportera, bo ten nie chciał zrobić mu zdjęcia

Na pół roku pozbawienia wolności skazał w piątek sąd rejonowy w Prudniku 49-letniego Bogusława Z., który we wtorek zaatakował fotoreportera w trakcie pracy. Proces odbył się w trybie przyspieszonym. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło we wtorek, 16 stycznia, w Prudniku, gdzie dziennikarz lokalnej prasy robił zdjęcia kamienicy socjalnej, w której doszło do podwójnego zabójstwa.

W trakcie robienia zdjęć, do reportera podszedł Bogusław Z. i zażądał, by zrobić mu zdjęcie, a następnie zaatakował dziennikarza. Napastnik przewrócił reportera na ziemię i zabrał mu aparat fotograficzny. Następnie roztrzaskał sprzęt o ziemię i uciekł. Został zatrzymany przez policję na podstawie rysopisu sporządzonego przy pomocy poszkodowanego. Okazało się, że napastnik działał w warunkach recydywy.

Przed sądem Bogusław Z. twierdził, że agresja mogła być wywołana lekami, które bierze, a zaatakował dziennikarza, bo podejrzewał, że ma do czynienia z kimś, kto chce zarobić na ludzkiej krzywdzie i sprzedaje zdjęcia brukowcom; tłumaczył też, że jego ofiara nie miała legitymacji prasowej w widocznym miejscu.

Sąd uznał, że oskarżony działał umyślnie i z błahego powodu. Za zmuszanie pokrzywdzonego do określonego zachowania i przestępstwo przeciwko mieniu wymierzył Bogusławowi Z. karę sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo podsądny został zobowiązany do zwrotu poszkodowanemu 3,5 tysiąca złotych za zniszczony aparat i zapłacenia na jego rzecz 500 złotych nawiązki.

Do zdarzenia doszło w Prudniku:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje