tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Ostre wichury na Dolnym Śląsku

Ostre wichury na Dolnym Śląsku
Foto: A. Kowalik / TVN24 Wrocław | Video: TVN 24 Wrocław Strażacy usuwami złamany konar przy ul. Bajana

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i służby postawione na nogi, zatrzymany na trasie przez konary pociąg relacji Wrocław-Katowice - przez Dolny Śląsk przeszła gwałtowna wichura.

Ulewa związana z pojawieniem się nad Polską potężnego frontu z południowego wschodu kontynentu, w ciągu kilku godzin rozprzestrzeniła się też na inne województwa. Łącznie w czwartek przed północą wichury i ulewy dotknęły siedem z nich, ale przede wszystkim dolnośląskie, wielkopolskie, śląskie i opolskie.

- Strażacy wyjechali na interwencje ponad 300 razy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych, ale występują poważne ograniczenia widoczności w ruchu drogowym - mówił przed północą na antenie TVN24 Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej. Frątczak przewidywał, że interwencji będzie w kolejnych godzinach więcej.

Oglądaj
Strażacy wyjechali ponad 300 na interwencje
Wideo: TVN 24 Strażacy wyjechali ponad 300 na interwencje

Zerwane linie, powalone drzewa

Wichura najmocniej uderzyła na Dolnym Śląsku.

- Mamy dużo zgłoszeń do powalonych drzew. Część spadła na ulice. Zastępy jeżdżą i usuwają je na bieżąco - relacjonował sytuację w czwartkowy wieczór dyżurny wrocławskiej straży pożarnej. Drzewa leżą m.in. na ul. Mosbacha, przy pl. Św. Macieja, na ul. Warszawskiej, Długosza, Grudziądzkiej i Bajana. Przy ul. Jedności Narodowej drzewo spadło na samochody.

Źródło: TVN24 Wrocław / A. Kowalik Połamane gałęzie przy Bajana
Nie lepiej było w okolicach Wrocławia. W Długołęce konar leżał przy ul. Wrocławskiej, w Mirkowie przy ul. Kościuszki. Wiatrołom zablokował też drogę między Nadolicami Wielkimi i Małymi. Nieprzejezdna była też droga między Żernikami Wrocławskimi i Strzelinem.

W Oleśnicy straż działała w kilku miejscach. Miała 11 interwencji, a w kilku miejscach pozrywane zostały linie wysokiego napięcia.

Pełne ręce roboty mają też służby energetyczne. Strażacy twierdzą, że nie są w stanie skontaktować się z nimi. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że nie ma dużych zniszczeń. I większość z interwencji dotyczy pojedynczych drzew, które usuwane są dość szybko.

Droga zniknęła pod liśćmi

Podobna sytuacja jest na południu regionu. - W okolicach Wałbrzycha mamy kilkadziesiąt zgłoszeń. W samym mieście wiatr przewrócił latarnię. Czekamy, aż energetycy odetną prąd. Wtedy będziemy mogli ja usunąć - informowali wieczorem strażacy.

Źródło: TVN24 Wrocław / A. Pawlukiewicz Połamane gałęzie, powalone drzewa - wiatr w okolicach Kamiennej Góry

Drzewa są powalone także w gminie Walim i powiecie kamiennogórskim. - Droga łącząca Kamienną Górę z Wałbrzychem wygląda, jakby była pokryta zielonym dywanem liści. Jest bardzo ślisko, bo pada deszcz - informuje Andrzej Pawlukiewicz, korespondent TVN24.

Po godz. 21 przez drzewa i gałęzie naniesione po wichurze na tory został zablokowany odcinek kolejowy Zdzieszowice – Kędzierzyn. Utknął tam pociąg relacji Wrocław - Katowice. Na miejscu pracują służby. Nie wiadomo ile czasu potrwają utrudnienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
karolina_wrocLove
karolina_wrocLove

http://kontakt24.tvn.pl/artykul,wichura-nad-wroclawiem-04102012r,615162.html Efekt wczorajszej wichury. Wrocław-Śródmieście.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje