tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Obwodnica Leśnicy ciągle tylko w planach

Obwodnica Leśnicy 
ciągle tylko w planach
Foto: wroclaw.pl Plany obwodnicy Leśnicy

Jeszcze co najmniej rok mieszkańcy Leśnicy będą musieli poczekać na początek budowy obwodnicy. Mimo że nie ogłoszono przetargu i nie ma wykonawcy, miasto zapowiada, że prace ruszą we wrześniu 2013 roku.

By powstała obwodnica osiedla, potrzebne jest siedmiokilometrowe połączenie ul. Średzkiej z ul. Graniczną. Jak przyznają wrocławscy urzędnicy, inwestycja nie należy do najłatwiejszych.

Ogłosili (że planują) przetarg

- W najbliższych miesiącach musimy uzyskać pozwolenia na realizację zadań. Potrzebne jest porozumienie z wojskiem i decyzje środowiskowe - tłumaczy Elżbieta Urbanek z departamentu infrastruktury i gospodarki.

Przetarg na budowę obwodnicy Leśnicy ma być ogłoszony w kwietniu. Prace mają ruszyć we wrześniu przyszłego roku. Po co więc miasto już teraz zwołuje konferencję prasową w tej sprawie?

– Wynika to z ogromnego zainteresowania wrocławian. Otrzymujemy wiele pytań od mieszkańców osiedla, którzy narzekają na natężenie ruchu – tłumaczy Urbanek.

Dwa lata prac

Budowa obejmie co najmniej dwa sezony budowlane, co oznacza, że obwodnica powinna być gotowa w połowie 2015 roku. Już teraz wiadomo, że inwestycja pochłonie ponad 213 mln złotych, a cały koszt przedsięwzięcia spoczywa na magistracie.

- Oczywiście będziemy się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej, ale póki co budżet miasta przewiduje taką inwestycję – kwituje Urbanek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje