tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Niedziela na różowo. Wrocławianie na Pink Pikniku

Niedziela na różowo. 
Wrocławianie na Pink Pikniku
Foto: Arek Kowalik / TVN24 Wrocław Przemalują wrocławskie podwórko

Artyści i dzieci, czyli jak sąsiedzi "Robią to Razem". Nieformalna grupa RtR ozdabia podwórko przy ul. Ruskiej. Festiwal upiększania potrwa do niedzielnego wieczora.

Źródło: TVN24 Wrocław / Arek Kowalik Przemalują wrocławskie podwórko
- Na początku po prostu malowaliśmy ściany, żeby poprawić wygląd zaniedbanej okolicy, a murale to tani i szybki sposób - mówi Basia Chabior, pomysłodawczyni akcji. - Okazało się, że wspólne sprayowanie to też świetny sposób na zintegrowanie ludzi, którzy tutaj mieszkają i pracują. Tu dzieci bawią się kolorami obok artystów.

Sprayem w brzydotę

Podwórka między ulicą Ruską a św. Antoniego to zagłębie pięknych, ale zaniedbanych kamienic. I samo serce Wrocławia, trochę przez tę brzydotę jest zapomniane przez turystów.

- Ale nie przez samych wrocławian, bo to właśnie tutaj swoje siedziby mają fundacje, sporo tu też klubów - dodaje Chabior. - Dlatego skoro miasto o tym miejscu nie pamięta, to wzieliśmy sprawy - i spraye - w swoje ręce. Zaprosiliśmy na nasze podwórko ośmiornice, potwory, figury geometryczne, kosmonautę, a nawet - bochenek chleba.

Łagodnie i pluszowo - na różowo

Źródło: TVN24 Wrocław / Arek Kowalik Przemalują wrocławskie podwórko
Spędzanie czasu na różowo to nie tylko malowanie murali. Organizatorzy zadbali o kobiety, które jeszcze dziś mogą się nauczyć jak naprawić swój rower, a także odświeżyć nieco jego wygląd.

- Upiększamy też jednoślady - mówi organizator imprezy, Jakub Jankowiak. - Ale to nie wszystko. To co tu się dzieje to oddolna inicjatywa grupy "Róbmy to Razem", czyli Falanstera, Niskich Łąk, Funkacji Świat Nadziei. Jest więc pasaż handlowy z własnoręcznymi wyrobami, koncerty, projekcje kina offowego.

Festiwal upiększania potrwa do  niedzielnego wieczora.

 

13.00 - 21.00 w studiu BWA potrwa dziś projekcja filmów z Retrospektywa KAN,

15.00 - joga

14.00 - koncert Macieja Phana z kolegami (akordeon rules), Krzaku/Guźla/Lalewicz/Piotr BAND (ArtBrut Crew) oraz Kwartetu Cardamine (klasyczne instrumenty/dziki szał).

21:00 - Projekcja filmu "Droga na drugą stronę" reż. Anci Damian - Nagroda Specjalna Jury na 37. Gdynia Film FestiwaluPodziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje