tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Narkotyki warte 2,7 miliona złotych ukryte między oponami

Narkotyki warte 2,7 miliona złotych ukryte między oponami
Foto: CBŚP | Video: CBŚP Służby skonfiskowały narkotyki warte niemal 3 mln złotych

Przewozili 44 kilogramy narkotyków. Z takiej ilości mogli wyprodukować nawet 215 tysięcy tabletek ecstasy. Na drodze stanęli im policjanci, strażnicy graniczni i celnicy. Dwaj mężczyzni trafili do aresztu.

- Funkcjonariusze w samochodzie dostawczym, który przewoził opony, znaleźli worki z krystaliczną substancją. Łącznie zabezpieczono niemal 44 kilogramy narkotyku - informuje kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zarzuty i areszt

Jak wyliczyli specjaliści, z zabezpieczonej substancji można było wyprodukować 215 tysięcy tabletek ecstasy o czarnorynkowej wartości około 2,7 mln złotych. W sprawie zatrzymano Jakuba Ś. i Kamila K.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Tu usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowej dostawy znacznej ilości substancji psychotropowej MDMA. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im grzywna i nie mniej niż trzy lata więzienia.

Ś. i K. zatrzymano dzięki wspólnej akcji policjantów z Wrocławia, funkcjonariuszy straży granicznej i dolnośląskiego urzędu celno-skarbowego.

Sprawą zajmuje się prokuratura we Wrocławiu:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje