tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Z nożem w ręku napadł na salon gier. "Miał dziwne, charakterystyczne ruchy"

Z nożem w ręku napadł na salon gier. "Miał dziwne, charakterystyczne ruchy"
Foto: KPP Głogów | Video: KPP Głogów Napad z nożem w ręku

Policja w Głogowie (Dolnośląskie) poszukuje sprawcy rozboju w salonie gier na osiedlu Kopernika. Mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu. - Wyczerpaliśmy nasze możliwości, dlatego publikujemy film. Może ktoś go rozpozna. Miał dziwne, charakterystyczne ruchy - mówi Bogdan Kaleta, rzecznik lokalnej policji.

Zdarzenie miało miejsce 22 marca, po godzinie 22. Wiadomo, że do rozboju doszło gdzieś na os. Kopernika, jednak policja nie chce podawać dokładnej lokalizacji.

- Sprawca wszedł do salonu i grożąc użyciem niebezpiecznego narzędzia (noża - przyp. red.) wobec obsługi salonu gier, dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 100 złotych - informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Funkcjonariusze niemal miesiąc próbowali ustalić personalia mężczyzny, którego zarejestrowały kamery zamontowane w pomieszczeniu, gdzie doszło do rozboju. Bezskutecznie. Dlatego dłużej nie zwlekając, zdecydowali się na opublikowanie monitoringu.

Szybka akcja, dziwne ruchy

Na nagraniu widać, jak mężczyzna z nożem wbiega do salonu. Wymachując ostrzem, doskakuje do lady, za którą siedzi kobieta obsługująca klientów. Napastnik trzyma rękę w górze, jakby w każdym momencie mógł się zamachnąć i skaleczyć swoją ofiarę. Ostatecznie tego nie robi, bierze tylko pieniądze z kasetki i susami dociera z powrotem do drzwi. Cała akcja trwała niecałe 20 sekund.

Kaleta przyznaje, że mężczyzna poruszał się w bardzo charakterystyczny sposób. Jedna z hipotez policjantów badających tę sprawę mówi, że napastnik mógł być pod wpływem środków psychoaktywnych. To tłumaczyłoby dość dziwne ruchy.

- Może dzięki temu filmowi ktoś go rozpozna - liczy rzecznik policji z Głogowa.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z policją w Głogowie pod numerami telefonów: 76 7277241, 76 7277242 lub 76 7277271 (w godz. 07.30-15.30) lub numer alarmowy 997 czynny całą dobę.

Do zdarzenia doszło w Głogowie na os. Kopernika:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje