tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Spłonęły trzy kamienice, zostali bez niczego. Mieszkańcy chcą pomóc

zobacz więcej wideo »
Spłonęły trzy kamienice, zostali bez niczego. Mieszkańcy chcą pomóc
  • Mieszkańcy Lądka-Zdroju chcą pomóc pogorzelcomMieszkańcy Lądka-Zdroju chcą pomóc pogorzelcom
  • Organizują pomoc dla poszkodowanych w pożarzeOrganizują pomoc dla poszkodowanych w pożarze
Foto: M. Walczak / TVN24 Wrocław | Video: tvn24 Po pożarze mieszkańcy potrzebują pomocy

17 rodzin poszkodowanych w pożarze kamienic w Lądku-Zdroju (woj. dolnośląskie) zostało bez dachu nad głową. Wciąż nie wiadomo czy do budynków będą mogli wrócić. Okoliczni mieszkańcy chcą wesprzeć pogorzelców. Organizują pomoc: aukcje, festyny i koncerty.

Z pożarem kamienic przy ul. Kościelnej w Lądku-Zdroju walczyło 20 zastępów straży pożarnej. Ogień pojawił się w jednej kamienicy. Później przeniósł się na dachy sąsiednich budynków i całkowicie zniszczył górne kondygnacje. To, czego nie strawił pożar, zostało zniszczone podczas akcji gaśniczej.

Mieszkańcy chcą pomóc mieszkańcom

Żywioł pozbawił dobytku 17 rodzin. Pomóc poszkodowanym chcą okoliczni mieszkańcy. Zorganizowali się w internecie i zbierają środki dla pogorzelców, by ci mogli stanąć na nogi. - Tworzymy licytacje, bo każda pomoc jest potrzebna. Organizujemy koncerty, a 14 października festyn charytatywny. Zapraszamy wszystkich, by przyjechali i pomogli - mówi Klaudia Mika, która organizuje pomoc dla pogorzelców.

Za pomoc, którą otrzymali do tej pory, pogorzelcy są wdzięczni. - Za każdy taki gest dziękujemy z całego serca - mówi jeden z mężczyzn.

Cegiełka od gwiazd

Oprócz okolicznych mieszkańców w akcję włączyli się także znani z TVN Turbo bracia Collins, którzy na co dzień w Londynie przerabiają najdroższe i najbardziej wyjątkowe samochody świata. Gdy dowiedzieli się o sytuacji pogorzelców, postanowili przekazać na aukcję koszulki ze swoimi autografami.

Wciąż nie wiadomo, czy pogorzelcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Wszystko dlatego, że nie ma jeszcze ekspertyzy nadzoru budowlanego. Może się okazać, że kamienice nadają się wyłącznie do rozbiórki. Na razie niektóre z rodzin zamieszkały w lokalach socjalnych. Tych jednak nie wystarczyło dla wszystkich. Dlatego część poszkodowanych przebywa u rodzin, inni natomiast wynajmują mieszkania za pieniądze pochodzących z urzędu gminy.

Do pożaru doszło w Lądku-Zdroju:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje