tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Kotlina Kłodzka rajem dla narciarzy? Nowe atrakcje

Kotlina Kłodzka rajem dla narciarzy? Nowe atrakcje
Foto: Ski Region Śnieżnik Na narciarzy czeka sporo nowości

Dwie nowe koleje linowe, darmowy bus i jeden karnet dla trzech ośrodków to argumenty, którymi stacje narciarskie z regionu Masywu Śnieżnika chcą przyciągnąć narciarzy.

Ski Region Śnieżnik to trzy stacje narciarskie, usytuowane w regionie Masywu Śnieżnika. Wspólny projekt stacji narciarskich Czarna Góra, Kamienica i Lądek Zdrój, wspierany przez gminy Stronie Śląskie i Lądek Zdrój, nawiązuje do powstałej w latach 70. koncepcji dużego ośrodka narciarskiego, umiejscowionego na tych terenach.

Jeden karnet, trzy ośrodki

Umożliwi szusowanie we wszystkich trzech ośrodkach za pośrednictwem jednego karnetu. W tym sezonie posiadacze karty będą mogli przemieszczać się pomiędzy ośrodkami darmowym Ski Busem.

- Nowemu przedsięwzięciu sprzyjają doskonałe warunki geograficzne - twierdzi kierownik ośrodka narciarskiego Czarna Góra, Arkadiusz Kitkowski.

- Najważniejsze jest to, że wszyscy tutaj czujemy się odpowiedzialni za rozwój regionu i potrafimy współpracować. Dowodem na to jest właśnie Ski Region Śnieżnik - uważa Stanisław Anioł ze Stacji Narciarskiej Kamienica.

W samych ośrodkach na narciarzy również czeka sporo nowości. Najważniejsze to powstające właśnie nowe koleje linowe w Lądku Zdroju i Kamienicy.

Źródło: Ski Region Śnieżnik U podnóża Masywu Śnieżnika praca wre

- Dzięki rozbudowie infrastruktury, w ramach Ski Regionu Śnieżnik jesteśmy w stanie przewieźć na górę ponad 17 tys. osób w ciągu godziny - twierdzi Artur Kołodziej ze Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój.

- Nigdy nie będziemy mieli w Polsce gór takich jak Alpy, jednak możemy konkurować z zagranicznymi ośrodkami jakością usług i infrastrukturą. Właśnie taki cel stawiamy przed sobą - przekonuje Kitkowski.

Masyw Śnieżnika to najwyższe pasmo górskie po polskiej stronie Sudetów Wschodnich. Najwyższym szczytem rozciągającego się po obu stronach granicy polsko-czeskiej masywu jest Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Okolice te są najbogatszym pod względem fauny i flory regionem Sudetów. W połączeniu z pięknymi widokami i znakomitymi warunkami śniegowymi w zimie, Masyw Śnieżnika jest doskonałym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów. W tym regionie mogą oni tam liczyć na 13 km przygotowanych tras zjazdowych, pięć kolei linowych, 12 wyciągów orczykowych i talerzykowych, trzy taśmy bieżne na dzieci, 12 tys. miejsc noclegowych i blisko 3 tys. miejsc parkingowych.

Źródło: Ski Region Śnieżnik Ski Region Śnieżnik

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
stan53

Piękne okolice -piękne pomysły Oby się udało.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje