tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przylądek Nadziei na finiszu. "Komfort dla pacjenta będzie nieporównywalny"

Przylądek Nadziei na finiszu. "Komfort dla pacjenta będzie nieporównywalny"
Foto: M. Walczak / TVN24 Wrocław | Video: M. Walczak/mir / TVN24 Wrocław, arch. fundacji We Wrocławiu wybudowano nową siedzibę dziecięcej kliniki onkologicznej

We wrześniu wrocławska Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej zostanie przeniesiona do nowego budynku. Właśnie zakończyła się budowa, teraz lekarze i fundacja zbiera pieniądze na sprzęt. Cała inwestycja pochłonie w sumie ponad 100 mln zł.

Zakończyła się budowa nowej siedziby nowoczesnego szpitala onkologicznego przy ul. Borowskiej. Do tej pory siedziba Kliniki Transplantologii Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej mieściła się na ul. Bujwida.

- Stary budynek to ponadstuletnia kamienica, zrujnowana i wielokrotnie łatana. Teraz brzydki zapach i grzyb zastąpią przestrzenne sale, w których jest dużo światła, nowoczesne świetlice i tzw. pokoje podróżnika dla dzieci - mówiła w rozmowie z TVN24 Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

To właśnie ta organizacja jest inicjatorem oraz koordynatorem inwestycji. Przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę społeczną akcję zbierania funduszy na rzecz budowy Przylądka Nadziei, dzięki której udało się zgromadzić pierwsze 10 mln zł. W gromadzeniu pieniędzy na budowę pomagała m. in. Martyna Wojciechowska, ambasadorka fundacji.

Nowoczesne wnętrza, komfortowe sale

W nowym budynku będzie 76 łóżek stacjonarnych, w salach jednoosobowych i dwuosobowych. W każdej sali znajdują się również łóżka dla rodziców. W nowym budynku będzie także oddział dla pacjentów po przeszczepie. - Będziemy mogli w końcu u siebie leczyć pacjentów z powikłaniami po przeszczepie - wyjaśnił PAP prof. Krzysztof Kałwak z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

W przyszłej siedzibie kliniki znalazło się również miejsce dla pacjentów, którzy do kliniki przyjeżdżają na zabiegi czy na chemioterapię. W budynku są wydzielone również części hotelowe dla rodziców. Oprócz pomieszczeń medycznych znajdują się tam także świetlica, biblioteki i dwie sale szkolne.

Otwarcie we wrześniu

Budynek jest już co prawda gotowy, ale fundacja zbiera teraz pieniądze na sprzęt potrzebny do wyposażenia kliniki.

- Po otwarciu kliniki komfort dla pacjenta będzie nieporównywalny. Również komfort pracy lekarzy i pielęgniarek będzie istotnie wyższy - dodał profesor w rozmowie z TVN24.

Oficjalne otwarcie oraz przeniesienie kliniki planowane jest na 1 września. Cała inwestycja pochłonie w sumie ponad 100 mln zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje