tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Jacek Sutryk powalczy o Wrocław. Ma poparcie Dutkiewicza, SLD i Nowoczesnej

zobacz więcej wideo »
Jacek Sutryk powalczy o Wrocław. Ma poparcie Dutkiewicza, SLD i Nowoczesnej
  • Jacek Sutryk przedstawił swój plan na rozwój WrocławiaJacek Sutryk przedstawił swój plan na rozwój Wrocławia
  • Rafał Dutkiewicz przekazuje pełne poparcie SutrykowiRafał Dutkiewicz przekazuje pełne poparcie Sutrykowi
Foto: TVN24 Wrocław | Video: TVN24 Wrocław Jacek Sutryk ma poparcie klubu Dutkiewicza, SLD oraz Nowoczesnej

Urzędnik magistratu Jacek Sutryk został oficjalnie kandydatem na prezydenta Wrocławia. Otrzymał poparcie klubu obecnego prezydenta Rafała Dutkiewicza, SLD oraz Nowoczesnej. W poniedziałek podpisano w tej sprawie list intencyjny o współpracy.

- Urodziłem się i wychowałem we Wrocławiu, od 12 lat pracuję dla Wrocławia. Znam się na tym mieście. Dlatego zdecydowałem, że w nadchodzących wyborach wystartuję na stanowisko prezydenta Wrocławia - powiedział Jacek Sutryk na konferencji prasowej.

Podkreślił, że praca nad ulepszaniem miasta nigdy się nie kończy, a Wrocław nie jest jeszcze miastem "zapiętym na kokardę". Dlatego, dodał, wspólnie z koalicjantami opracowano dziesięć programowych tez, które będą sukcesywnie przedstawiane mieszkańcom.

- Wszyscy zgodnie chcemy dla Wrocławia tego samego. Chcemy dobrej komunikacji miejskiej, chcemy zielonego miasta, dobrze urządzonego, bezpiecznego i czystego. Chcemy silnych osiedli, co się teraz dzieje, chcemy się tą władzą my jako samorząd dzielić z jednostkami pomocniczymi. Chcemy urządzać nasze osiedlowe ojczyzny wspólnie z radnymi osiedlowymi - powiedział Sutryk.

W szranki z Ujazdowskim i Stachowiak-Różecką

Sutryk zaznaczył, że startuje z jeszcze jednego ważnego powodu i chce by to bardzo mocno wybrzmiało, iż "wybór między kandydatką PiS, a kandydatem PiS startującym z list Platformy Obywatelskiej nie może być jedyną poważną ofertą wyborczą dla mieszkańców".

- Należy pamiętać, że zarówno pani Mirosława Stachowiak-Różecka, jak i pan Kazimierz Michał Ujazdowski wywodzą się z partii, która współpracuje, albo której członkowie niebezpiecznie współpracują ze środowiskami, które wprowadziły do Wrocławia nacjonalizm i ksenofobię. Na to nie ma naszej zgody - mówił Sutryk.

Poparcie SLD i .N

Rafał Dutkiewicz podziękował koalicyjnym partiom za nawiązanie współpracy i wyraził przekonanie, że będzie to zwycięski projekt. - Dzięki temu Wrocław będzie otwarty, pełen wrażliwości społecznej i nowoczesny - ocenił prezydent.

Szef dolnośląskiego SLD Marek Dyduch powiedział, że współpraca dotyczy nie tylko kandydata na prezydenta miasta, ale również wyborów do rady miejskiej.

- Stworzymy wspólne listy w wyborach do rady miejskiej. Współpracujemy z Jackiem Sutrykiem od dwóch lat w kwestiach realizacji naszego programu socjalnego i jako urzędnik nigdy nas nie zawiódł - zaznaczył Dyduch.

Kandydaturę Sutryka poparła też dolnośląska Nowoczesna, choć od marca oficjalnym kandydatem tej partii na prezydenta jest poseł Michał Jaros. W zeszłym tygodniu zarząd dolnośląski cofnął mu rekomendację, ale nie uczynił tego zarząd krajowy Nowoczesnej.

- Jestem zdyscyplinowanym członkiem i wiceprzewodniczącym Nowoczesnej. Jeśli zarząd krajowy nie wycofa rekomendacji, to my to zaakceptujemy. Jednak w naszej ocenie Jacek Sutryk ma większe szanse na sukces wyborczy - powiedział szef dolnośląskich struktur Nowoczesnej Tadeusz Grabarek.

Urzędnik z doświadczeniem

Sutryk ma 40 lat, od ośmiu jest dyrektorem departamentu spraw społecznych w magistracie, wcześniej kierował Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Absolwent socjologii.

W wyborach na prezydenta Wrocławia startują również: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka, europoseł Kazimierz Ujazdowski, który został wysunięty przez PO. Ten były wiceprezes PiS, z którego list został wybrany do Parlamentu Europejskiego, w zeszłym roku odszedł z tej partii.

Kandyduje też poseł Nowoczesnej Michał Jaros, który zapowiedział, że nawet bez rekomendacji partii będzie ubiegał się o prezydenturę. Kolejni kandydaci to wicemarszałek województwa popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy Jerzy Michalak oraz zgłoszony przez partię Wolni i Solidarni biznesmen Robert Butwicki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje