tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przyleciały aż z Singapuru. Dwa manaty już we wrocławskim zoo

Przyleciały aż z Singapuru. Dwa manaty już we wrocławskim zoo
Foto: Maciej Kulczyński / PAP | Video: TVN24 Wrocław To pierwszy transport manatów do Europy od 20 lat

Od środy we wrocławskim Afrykarium są dwa nowe manaty. W piątek po raz pierwszy pokazano je zwiedzającym. Kierownictwo ZOO liczy, że placówka doczeka się potomstwa tego zagrożonego gatunku ssaka wodnego.

Dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego Radosław Ratajszczak w piątek na konferencji prasowej podkreślił, że są to pierwsze manaty sprowadzone do Europy od ponad 20 lat. Dwie samice manata zostały sprowadzone z Singapuru, by doprowadzić do ich rozrodu - są w wieku 6 lat, czyli osiągnęły dojrzałość płciową - podobnie jak wrocławskie samce tego gatunku.

- Mam nadzieję, że Abel i Ling "zaprzyjaźnią się" z naszymi chłopakami i będą z tego owoce w postaci młodych. Na razie jeszcze nie jedzą, poznają nowy basem i są w lekkim stresie, podobnie jak my wszyscy - powiedział Ratajszczak.

Wyzwanie logistyczne

Jak podkreślano na konferencji, niełatwa była operacja przywiezienia manatów z Azji - zadania podjęła się rosyjska firma, która samolotem dostarczyła Abel i Ling do Warszawy. Ze stolicy wieziono je w specjalnej naczepie.

- To też było nietypowe zadanie, bo mamy odpowiednie klimatyzowane naczepy, ale specjalizujemy się w transporcie kurczaków. manatów jeszcze nie wieźliśmy - powiedział Marcin Pałys, szef firmy transportowej.

W trakcie przejazdu do Wrocławia konieczne był postoje, podczas których manaty musiały być nawilżane i badane. Dotarły do ZOO w dobrej kondycji.

Afrykarium jest najczęściej odwiedzanym miejscem we Wrocławiu. W tym roku odwiedziło je już pół miliona osób. To największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje