tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Mieli maczety, sterroryzowali mieszkańców miasta. Staną przed sądem

zobacz więcej wideo »
Mieli maczety, sterroryzowali mieszkańców miasta. Staną przed sądem
 • Młodzi mężczyźni mieli terroryzować mieszkańców ZiębicMłodzi mężczyźni mieli terroryzować mieszkańców Ziębic
 • Terroryzowali miejscowość. Prokuratura o zatrzymanychTerroryzowali miejscowość. Prokuratura o zatrzymanych
 • Policja o zatrzymanychPolicja o zatrzymanych
Foto: KPP Ząbkowice Śląskie | Video: monitoring sklepu Terroryzowali mieszkańców Ziębic. Staną przed sądem

Bili, rabowali, grozili - mówią prokuratorzy o trzech mieszkańcach Ziębic (woj. dolnośląskie), którzy wkrótce staną przed sądem. Dwóch z nich działało w warunkach recydywy. Grozi im do 15 lat więzienia.

Początek lipca. Choć noce są ciepłe, to mieszkańcy Ziębic boją się korzystać z uroków lata. Wszystko przez trzech mężczyzn, którzy pod osłoną nocy grasowali po miejscowości. Chodzili w kominiarkach. Mieli maczety i metalową rurką. Niektórym grozili. Żądali pieniędzy. Innym wybijali szyby. Strach paraliżował mieszkańców Ziębic. Na tyle, że woleli o swoich obawach nie mówić służbom.

Świadkowie bali się mówić

- Pokrzywdzeni bali się składać zeznania. Sytuacja wyszła na jaw, gdy policjanci przyjechali do pobicia. Przejrzeli nagranie z monitoringu na którym widać było inne czyny mężczyzn. To funkcjonariusze sami docierali do pokrzywdzonych - mówi Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Jednym z pokrzywdzonych był ratownik medyczny, który przyjechał pomóc pobitemu przez mężczyzn. - Mówił, że mnie zabije, że wsadzi mi nóż w żebra. Wyzywał, obrażał, odgrażał się. Szarpał mnie - opowiadał ratownik.

Cała trójka oskarżona

Jeden z mężczyzn został zatrzymany bezpośrednio po rozboju. Drugi wpadł, gdy przyszedł przed komisariat odbić swojego kolegę. Trzeci z mężczyzn także został namierzony przez mundurowych. Cała trójka została aresztowana.

A śledczy wzięli się za to, by mężczyźni odpowiedzieli za swoje winy przed sądem. Teraz akt oskarżenia w ich sprawie został przesłany do Sądu Okręgowego w Świdnicy.

- 25-letni Jacek D. oskarżony jest o sześć czynów, między innymi o pobicie, usiłowanie rozboju z użyciem maczety, rozbój z użyciem metalowej rurki i znieważenie policjantów. 26-letni Mateusz D. oskarżony jest o popełnienie pięciu czynów. Wśród nich jest pobicie, naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego, jego znieważenie i grożenie mu - wylicza Orepuk. Prokuratorzy oskarżają też 22-letniego Wiktora G. o to, że dwukrotnie groził świadkom po to, by składali korzystne dla niego zeznania. Prokuratorzy są też pewni, że G. dopuścił się rozboju przy użyciu metalowej rurki.

D. i D. byli wcześniej karani. Swoim zachowaniem dopuścili się recydywy. Dlatego grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei najmłodszemu z oskarżonych grozi do 12 lat więzienia.

Mężczyźni wciąż przebywają w tymczasowym areszcie. Nie przyznają się do większości czynów o które są oskarżeni.

Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Świdnicy:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje