tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Skrajnie niedożywiony, na łańcuchu i bez wody. Pospieszyli z ratunkiem

Skrajnie niedożywiony, na łańcuchu i bez wody. Pospieszyli z ratunkiem
Foto: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt | Video: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Diego był zagłodzony. Został odebrany przez inspektorów. Sprawa trafiła do prokuratury

Bez jedzenia, wody i schronienia - tak wyglądała codzienność Diego. Do czasu aż został odebrany przez działaczy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Skrajnie niedożywiony pies przybiera na wadze i dochodzi do zdrowia.

Wierzbna. Niewielka miejscowość niedaleko Świdnicy. To tu na jednej z posesji życie spędzał Diego. Duży pies przywiązany łańcuchem do budy.

"Widok na miejscu interwencji był przerażający - brak jedzenia, wody, schronienia. Pies schowany za wysokimi chaszczami, tak, by nikt go nie ujrzał. Zwierzę z głodu jadło własne odchody" - opisują przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. I dodają: Diego przeżył tylko dzięki temu, że od czasu do czasu dokarmiali go sąsiedzi.

"Skrajne niedożywienie"

Inspektorom nie udało się porozmawiać z właścicielką czworonoga. Nie wiadomo więc dlaczego tak traktowała swojego psa. Jak przyznaje DIOZ patrząc na kobietę nikt nie powiedziałby, że może znęcać się nad zwierzęciem. A według inspektorów to co robiła było właśnie znęcaniem się. Diego został odebrany. Trafił prosto do weterynarza. Diagnoza? "(...) stwierdzono skrajne niedożywienie oraz zapchlenie. Po kilkunastu dniach od odbioru pies przybrał na wadze ponad 4 kilogramy i to bez wdrażania specjalistycznej karmy" - zapewnia DIOZ.

Inspektorzy o sprawie powiadomili prokuraturę.

Psa odebrano z miejscowości Wierzbna:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje