tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Miał zarzut za znęcanie się nad matką. Teraz ją zabił

Miał zarzut za znęcanie się nad matką. Teraz ją zabił
Foto: archiwum TVN24 46-latek usłyszał zarzut zabójstwa własnej matki

Mieszkaniec Wlenia (woj. dolnośląskie) usłyszał zarzut zabójstwa własnej matki. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Okazuje się, że w ubiegłym roku prokuratorzy prowadzili postępowanie w sprawie znęcania się 46-latka nad matką. Sprawa została umorzona, bo biegli stwierdzili wtedy, że mężczyzna był niepoczytalny.

Do zabójstwa 82-letniej kobiety doszło w czwartkowy poranek. O tragedii służby powiadomił syn staruszki, który twierdził, że zabił dwie osoby. Czytaj więcej na ten temat

- 46-latek usłyszał zarzut zabójstwa do którego się przyznał. Sąd, na nasz wniosek, zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Mężczyzna złożył wyjaśnienia oderwane od rzeczywistości - mówi Marcin Piekarski, prokurator rejonowy z Lwówka Śląskiego. I dodaje, że do tej pory służby nie potwierdziły informacji o drugiej ofierze śmiertelnej o której wspominał mężczyzna. - Wytypowaliśmy pewną osobę, która ma obrażenia, ale na razie za wcześnie, by mówić o tym, że są one powiązane z tym samym sprawcą - przyznaje prokurator.

Mężczyzna był podejrzany o znęcanie się nad matką, ale sprawę umorzono

Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że kobieta zmarła na skutek uduszenia. Miała obrażenia zadane ostrym narzędziem. Okazuje się, że w mieszkaniu "interwencje były prowadzone dość często", a kobieta wielokrotnie była pouczana o możliwości złożenia zawiadomienia w sprawie zachowania syna. Jednak za każdym razem odmawiała.

W ubiegłym roku do prokuratorów, od pracowników pomocy społecznej, wpłynęło zawiadomienie o znęcaniu się nad 82-latką. Wtedy jej syn usłyszał zarzuty, ale ona sama go broniła. - Mieliśmy wtedy uzasadnione wątpliwości co do poczytalności tego mężczyzny. Przeszedł badania, a biegli stwierdzili, że w momencie popełniania czynu był niepoczytalny. Postępowanie umorzono, a 46-latek wtedy się leczył - mówi Piekarski. Przyznaje też, że śledczym mężczyzna był znany także z prowadzonych postępowań związanych z narkotykami.

Jeśli okaże się, że mężczyzna w chwili zabicia swojej matki był poczytalny, może grozić mu dożywocie.

Do zabójstwa doszło we Wleniu:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje