tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji. Osiem osób zatrzymanych

Handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji. Osiem osób zatrzymanych
Foto: CBŚP - policja.pl | Video: CBŚP CBŚP rozbiło grupę zajmującą się handlem ludźmi

Zajmowali się handlem ludźmi, nakłanianiem do prostytucji i jej ułatwianiem, zmuszali też do jej uprawiania, a na wszystkim się bogacili - twierdzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. W sprawie zatrzymano osiem osób.

Grupa pięciu mężczyzn i trzech kobiet działała na terenie Dolnego Śląska od kilku lat. Policjanci z CBŚP, pod nadzorem prokuratury, rozpracowywali ich od 2015 roku.

Policja: nakłaniali, ułatwiali i zmuszali

- Do pracy werbowano kobiety w trudnej sytuacji finansowej. Zdarzało się też, że stosowano wobec nich przemoc fizyczną - informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. I dodaje: członkowie grupy zajmowali się handlem ludźmi, nakłanianiem i ułatwianiem prostytucji, zmuszaniem do jej uprawiania.

- Z nierządu czerpali korzyści finansowe. Po każdej wykonanej usłudze dziewczyny zatrudniane w agencji towarzyskiej zmuszane były do rozliczeń finansowych - przekazuje komisarz.

Zarzuty i areszty

Śledczy ustalili, że w przestępczy proceder zamieszanych może być osiem osób: pięciu mężczyzn i trzy kobiety. W akcji zatrzymań udział wzięło kilkudziesięciu policjantów. W trakcie przeszukań znaleziono i zabezpieczono między innymi broń palną, paralizator, kij baseballowy, marihuanę i mienie o wartości około 160 tysięcy złotych.

Prokuratorzy przedstawili członkom gangu zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w gangu, handlem ludźmi, czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, posiadaniem broni palnej i znacznej ilości narkotyków. - Z ustaleń śledztwa wynika, że liderzy grupy mogli zarobić nawet milion złotych. Wobec siedmiu osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec jednej osoby zastosowano dozór policyjny - przekazuje rzecznik. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci z wrocławskiego CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Śledztwo w sprawie prowadzi wydział Prokuratury Krajowej we Wrocławiu:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje