tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
Kręcimy się już 26 lat
dla ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów

ToTeraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Video: ToTeraz

Ile WOŚP zebrała przez ostatnie 25 lat? Co kupiła za te pieniądze? Jakie marzenie ma jeden z najsłynniejszych wolontariuszy Orkiestry? Jak znaleźć się na mapie orkiestrowych serc? Na te i wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedzi w naszych filmach. Sprawdź ToTeraz.

Wspierasz WOŚP? Wrzucasz zdjęcie lub film na swoje social media? Dowiedz się, jak dzięki temu pojawić się na mapie orkiestrowych serc. Dołącz do akcji!


Niesie pomoc mimo własnej choroby

Łukasz Berezak to wolontariusz WOŚP z wielkim sercem i z ogromnym zapałem. Mimo dotkliwej choroby, co roku dzielnie idzie odebrać swój identyfikator i puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz ma wielkie marzenie - chce pobić swój rekord. Pomóżmy mu w tym!


Ile WOŚP zebrała przez 25 lat?

Sprawdziliśmy, jakie kwoty zebrała orkiestra w ubiegłych latach. Ile łącznie wrzucono do puszek?


 

Co kupiła WOŚP za zebrane pieniądze?

Sprzęt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy spotkać w szpitalach w całej Polsce. Dowiedz się, co zostało już kupione.


Finał WOŚP na antenach Grupy TVN

Oficjalny start akcji rozpocznie się o godz. 8.30, w programie "Dzień Dobry TVN".

26. Finał WOŚP będzie transmitowany aż na trzech antenach – TVN, TTV oraz TVN24. W dziewięciu miastach Polski – Sosnowcu, Poznaniu, Zielonej Górze, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku, Krakowie, Świebodzicach i Olsztynie -  specjalni wysłannicy oraz reporterzy TVN będą na bieżąco informować o przebiegu akcji koordynowanej przez lokalne sztaby. Najświeższe informacje będą przekazywać m.in.: Maciej Wójcik, Mateusz Hładki, Katarzyna Jaroszyńska, Marcin Sawicki, Katarzyna Olubińska, Kinga Burzyńska, Bartosz Jędrzejak, Tomasz Kubat oraz Robert Stockinger.

Centrum Finału WOŚP tradycyjnie będzie mieścić się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie powstanie wspaniałe orkiestrowe miasteczko ze sceną oraz studiem telewizyjnym. W finałowym koncercie zagrają między innymi: Proletaryat, Mesajah, Jelonek, Nocny Kochanek, Wilki, Coma, Kobranocka, Łąki Łan, Poparzeni Kawą Trzy. W 107 miejscowościach w Polsce oraz zagranicą odbędzie się również 12. edycja biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

Tego wyjątkowego dnia 120 tysięcy wolontariuszy wyruszy z kolorowymi skarbonkami na ulice miast całego świata.  Telewizja TVN przekaże fundacji WOŚP czek o wartości 100 tysięcy złotych. Z kolei serwis player przeznaczy na rzecz WOŚP cały zysk z reklam oraz sprzedaży z dnia 26. Finału WOŚP.

26. Finał WOŚP relacjonowany będzie przez cały dzień w portalu tvn24.pl.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Podziel się:

Polub stronę WOŚP 2018:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje