tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
Kręcimy się już 26 lat
dla ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów

Przejechał trasę zawodów na jednej narcie. Teraz sprzęt oddaje na rzecz WOŚP

zobacz więcej wideo »
Przejechał trasę zawodów na jednej narcie. Teraz sprzęt oddaje na rzecz WOŚP
  • Na jednej narcie pokonał trasę Pucharu Świata. Przekazuje ją na WOŚPNa jednej narcie pokonał trasę Pucharu Świata. Przekazuje ją na WOŚP
  • Narciarz alpejski przekazuje narty dla WOŚPNarciarz alpejski przekazuje narty dla WOŚP
Foto: A. Łukaszewicz / TVN24 Wrocław | Video: A. Łukaszewicz / TVN24 Wrocław Na jednej narcie pokonał trasę Pucharu Świata. Przekazuje ją na WOŚP

Polski alpejczyk Paweł Babicki zasłynął pokonaniem trasy zjazdu w Pucharze Świata, we włoskim Bormio, na jednej narcie. Teraz przekaże ją na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Chcę pokazać, że nawet wtedy, gdy coś nie idzie po naszej myśli, to walczyć trzeba do końca - mówi sportowiec.

- Zawsze, gdy widzę zawodnika w Pucharze Świata, któremu wypina się narta zastanawiam się czemu nie jedzie do końca - mówi Paweł Babicki, który pod koniec grudnia stanął na starcie zjazdu zaliczanego do alpejskiego Pucharu Świata. Pierwsze kilkaset metrów poszło gładko. Jednak po chwili sportowiec musiał ratować się przed upadkiem. Wszystko przez to, że odpięła mu się lewa narta. - Trasa była pokryta lodem. Trafiłem w dziurę, która spowodowała wypięcie narty - wspomina Babicki. Gdy do tego doszło alpejczyk jechał z prędkością około 100 kilometrów na godzinę. Na jednej narcie dojechał do mety.

"Walczyć trzeba do końca"

Nagranie przejazdu obiegło świat. A Babicki postanowił wykorzystać rozgłos, by pomóc innym. Sławne narty przekazuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Chcę pokazać, że nawet wtedy, gdy coś idzie nie po naszej myśli, to walczyć trzeba do końca - podkreśla alpejczyk. A jego trener dodaje: Paweł codziennie walczy z przeciwnościami losu, codziennie ryzykuje zdrowie i życie i dlatego wpadł na ten pomysł.

Sprzęt polskiego alpejczyka, z autografem, będzie można wylicytować na jednej z aukcji WOŚP. Podczas 26. finału wolontariusze będą zbierać pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Czytaj więcej o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26. Finał WOŚP »

Oglądaj
26. Finał WOŚP
  • Rysenek Wojciecha Zimińskiego dla WOŚPRysenek Wojciecha Zimińskiego dla WOŚP
  • Wylicytowano współprowadzenie "Szkła Kontaktowego" za 30 800 złWylicytowano współprowadzenie "Szkła Kontaktowego" za 30 800 zł
  • "Zrealizujemy wszystkie zakupy""Zrealizujemy wszystkie zakupy"
  • Owsiak: jestem dumny z Polaków Owsiak: jestem dumny z Polaków
  • Owsiak do Kaczyńskiego: zdrowia życzę na bardzo wygodnym łóżkuOwsiak do Kaczyńskiego: zdrowia życzę na bardzo wygodnym łóżku
  • "Nie wierzę, że można mieć serce z kamienia""Nie wierzę, że można mieć serce z kamienia"
  • "Będziemy mogli kupić sprzęt z najwyższej półki""Będziemy mogli kupić sprzęt z najwyższej półki"
  • "To, co się wydarzyło, przeszło nasze oczekiwania". Owsiak podsumował 26. finał WOŚP"To, co się wydarzyło, przeszło nasze oczekiwania". Owsiak...
  • Orkiestra Jurka Owsiaka znów przekroczyła graniceOrkiestra Jurka Owsiaka znów przekroczyła granice
  • "Samo to, że to robimy, to już jest rekord. Super, że jesteśmy""Samo to, że to robimy, to już jest rekord. Super, że jesteśmy"
  • "Rocznie w Polsce około 7 procent rodzących się dzieci to wcześniaki""Rocznie w Polsce około 7 procent rodzących się dzieci to...
  • "Sprzęt od WOŚP stoi w większości oddziałów pedriatycznych w Polsce""Sprzęt od WOŚP stoi w większości oddziałów pedriatycznych w...
  • Zobacz ostatnie 30 sekund licytacji Złotego SerduszkaZobacz ostatnie 30 sekund licytacji Złotego Serduszka
  • Podsumowanie 26. Finału WOŚPPodsumowanie 26. Finału WOŚP
  • 100 tys. zł za złotą kartę telefoniczną100 tys. zł za złotą kartę telefoniczną
  • Polacy kwestowali także w ParyżuPolacy kwestowali także w Paryżu
  • Prawie pół miliona złotych za złote serduszkoPrawie pół miliona złotych za złote serduszko
  • Prof. Krzemiński: znalezienie się wśród ludzi, którzy demonstrują wspólną postawę daje człowiekowi wewnętrzną siłęProf. Krzemiński: znalezienie się wśród ludzi, którzy...
  • "Idę, robię, działam, chcę, żeby było lepiej na tym świecie""Idę, robię, działam, chcę, żeby było lepiej na tym świecie"
  • Światełko do Nieba na finał zbiórki dla WOŚPŚwiatełko do Nieba na finał zbiórki dla WOŚP
Wideo: tvn24 Rysenek Wojciecha Zimińskiego dla WOŚP

Podziel się:

Polub stronę WOŚP 2018:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje