tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wojciech Młynarski nie żyje

- Dla mnie to było bardzo ważne spotkanie. Jako student dziennikarstwa wymyśliłem sobie, że wykorzystam okazję, żeby poznać Wojciecha Młynarskiego. Przyszedłem, zadałem pytanie wierszem i odpowiedział mi też wierszem. Dzięki tej rozmowie, na podstawie tego nagrania, dostałem propozycję pracy w radiu. To przede wszystkim mistrz, człowiek, który pisał w taki sposób, że trudno sobie wyobrazić, że ktoś jeszcze tak będzie potrafił - powiedział Artur Andrus, który wspominał artystę na antenie TVN24. Młynarski zmarł w środę. 26 marca skończyłby 76 lat.
czytaj dalej »
Gigant polskiej piosenki, satyry, kabaretu i felietonu śpiewanego, który sam wymyślił. Genialny tłumacz piosenek Jacques'a Brela. Dramaturg. Żywa legenda polskiej kultury, którą współtworzył przez 55 lat. Pierwsza myśl na wiadomość o jego śmierci: Wojciech Młynarski powiedziałby nam teraz zapewne "Róbmy swoje".
czytaj dalej »
Smutek, gdy odchodzi taki człowiek. Mówił mi: "Co byś Wiesiu chciał, to ja ci napiszę", rozumieliśmy się doskonale - tak zmarłego w środę Wojciecha Młynarskiego wspominał aktor, wykonawca jego piosenek, Wiesław Gołas.
czytaj dalej »