"Fakty" z 20 września

 • Młodzi na całym świecie wyszli na ulice. Mają dość bierności wobec zmian klimatycznych

  Młodzi na całym świecie wyszli na... 03:49

  Nieobecni w szkole, obecni na ulicach. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w ten piątek to marsze w kilkudziesięciu polskich miastach i ponad stu krajach. "Wasza bierność, nasza złość" - krzyczeli młodzi ludzie do polityków. To był krzyk i donośny, i dojrzały. Oni już wiedzą, że zmiany klimatyczne należy traktować poważnie.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska na Kongresie Kobiet: in vitro będzie darmowe

  Małgorzata Kidawa-Błońska na Kong... 02:47

  Darmowe in vitro, przestrzeganie prawa aborcyjnego i równość na listach wyborczych - to tylko niektóre postulaty tegorocznego Kongresu Kobiet. Była na nim kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. - Już nigdy żaden pan nie będzie jednoosobowo decydował o tym, kto w Polsce ma prawo mówić o sobie "rodzina" - podkreśliła była marszałek Sejmu. Etyczka Magdalena Środa wyraziła solidarność z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym.
 • Zbieranie haków na polityków w agencjach towarzyskich? Zeznania Dawida Kosteckiego

  Zbieranie haków na polityków w ag... 03:16

  Bokser Dawid Kostecki zeznał, że słyszał o plotkach, jakoby w podkarpackich agencjach towarzyskich zbierano haki nie tylko na lokalnych biznesmenów, ale też polityków. Mówił o podsłuchach. Zeznania opublikował portal Onet. Prokuratura Krajowa oświadczyła, że żadnych nagrań nie zabezpieczono. Jacek Dubois, pełnomocnik rodziny zmarłego w celi boksera, stwierdził, że "prokuratura wprowadza w błąd opinię publiczną".
 • "Solid Gold" jednak zostanie wyświetlony na festiwalu filmowym w Gdyni

  "Solid Gold" jednak zostanie wyśw... 00:49

  Film Jacka Bromskiego "Solid Gold" jednak powalczy o Złote Lwy w Gdyni. Został wycofany przez TVP, która była współproducentem filmu. Była, bo odstąpiła od umowy koprodukcyjnej z Akson Studio, które wyprodukowało "Solid Gold". Zaraz po tym producent poprosił o przywrócenie filmu do Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Fabuła obrazu jest oparta na aferze Amber Gold.
 • Prezes Kaczyński chciał odbudować zamki kazimierzowskie. Sprawdziliśmy stan prac

  Prezes Kaczyński chciał odbudować... 03:17

  Dwa lata temu z ust prezesa Jarosława Kaczyńskiego padło hasło odbudowy zamków kazimierzowskich, czyli zamków wybudowanych przez Kazimierza Wielkiego. Dwa lata później nie można powiedzieć, że Jarosław Kaczyński zastał zamki kazimierzowskie zrujnowane, a zostawił odbudowane.
 • Stosunek do Kościoła dzieli partie polityczne. "Emocje skrajne po lewej i po prawej stronie"

  Stosunek do Kościoła dzieli parti... 03:17

  Czy żądanie ścigania pedofili w sutannach to atak na Kościół? Nie, to obrona dzieci. Jednak po filmie braci Sekielskich część polityków przekonywała, że trzeba bronić wiary. Jaki jest stosunek startujących w wyborach partii nie do wiary, nie do Boga, ale do instytucji Kościoła?
 • Transport zabawek z Chin zatrzymany. Zawierały szkodliwe substancje

  Transport zabawek z Chin zatrzyma... 02:36

  Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali transport plastikowych zabawek z Chin. Ponad 2 tysiące lalek i plastikowych figurek zwierząt miało wielokrotnie przekroczone normy stężenia ftalanów. To związki chemiczne, które poważnie szkodzą. Ich nadmiar może być przyczyną astmy oraz prowadzić do zaburzeń układu nerwowego, szczególnie u dzieci.
 • Niezwykły pokaz umiejętności pilotów helikopterów. Widowiskowe zawody na Podhalu

  Niezwykły pokaz umiejętności pilo... 02:50

  Na Podhalu odbyły się międzynarodowe zawody w precyzyjnym pilotowaniu śmigłowców. Widowisko jest niesamowite - jedna z konkurencji polega na przetransportowaniu na linie wiadra tak, aby nie uronić z niego kropli wody. Na terenie lotniska Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej zmierzyło się ze sobą 20 załóg. To finał Helicopter World Cup 2019.
 • SOP kupuje nowe limuzyny. Lista wymagań tak długa jak lista kolizji

  SOP kupuje nowe limuzyny. Lista w... 02:40

  Służba Ochrony Państwa kupuje limuzyny. Muszą mieć między innymi silniki o mocy trzystu czterdziestu koni mechanicznych, napęd na cztery koła, wentylację i podgrzewanie foteli, a także fabryczny układ automatycznego hamowania. Ta ostatnia technologia nie działa jeszcze w stu procentach, ale działa za to coś innego - system zamiatania stłuczek SOP pod dywan, który polega na tym, że do stłuczek nie wzywa się policji.
 • Prognoza pogody na sobotę 21 września

  Prognoza pogody na sobotę 21 wrze... 03:06

  W sobotę pogodnie. Tylko na Kaszubach i na północnym-wschodzie Polski słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Wybory parlamentarne 2019. Kampania

 • Nowacka: mamy przygotowany cały pakiet prozdrowotny

  Nowacka: mamy przygotowany cały p... 00:41

  21.09 | Wiemy, że służba (ochrona- red.) zdrowia wymaga pilnych reform, mamy przygotowany cały pakiet prozdrowotny - powiedziała w rozmowie z TVN24 liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Podkreśliła, że znajdują się w nim m.in. obowiązkowe szczepienia przeciwko HPV, większe nakłady na ochronę zdrowia, odbiurokratyzowanie systemu ochrony zdrowia, skrócenie kolejek na SOR-ach i do lekarzy specjalistów.
 • Pakiet dla przedsiębiorców - miliard złotych na wsparcie inwestorów

  Pakiet dla przedsiębiorców - mili... 02:15

  21.09 | Pakiet dla przedsiębiorców - miliard złotych na wsparcie inwestorów
 • Pakiet dla przedsiębiorców - 9 proc. CIT do 2 mln euro przychodów

  Pakiet dla przedsiębiorców - 9 pr... 00:38

  21.09 | Pakiet dla przedsiębiorców - 9 proc. CIT do 2 mln euro przychodów
 • Pakiet dla przedsiębiorców - prosty PIT

  Pakiet dla przedsiębiorców - pros... 00:41

  21.09 | Pakiet dla przedsiębiorców - prosty PIT
 • Pakiet dla przedsiębiorców - ryczałtowy ZUS bez zmian

  Pakiet dla przedsiębiorców - rycz... 00:40

  21.09 | Pakiet dla przedsiębiorców - ryczałtowy ZUS bez zmian
 • Pakiet dla przedsiębiorców - 500 złotych dla małych firm

  Pakiet dla przedsiębiorców - 500 ... 00:56

  21.09 | Pakiet dla przedsiębiorców - 500 złotych dla małych firm
 • Kaczyński: pozwolę sobie w jednym miejscu nie zgodzić się z premierem

  Kaczyński: pozwolę sobie w jednym... 00:45

  21.09 | - Pozwolę sobie w jednym miejscu nie zgodzić się z premierem, ale to drobna sprawa, proszę się nie obawiać. Otóż te kartki żółte nie były sprzed 20 lat, one były sprzed jakichś 180-190 lat, bo ta wersja liberalizmu, która została przedstawiona Polakom i później niestety wcielana w życie, to jest wersja z pierwszej połowy XIX wieku - powiedział Jarosław Kaczyński.
 • Kaczyński: Polska będzie krajem na poziomie zachodu Unii Europejskiej

  Kaczyński: Polska będzie krajem n... 02:10

  21.09 | Polska będzie krajem na poziomie zachodu Unii Europejskiej już na stałe. To jest nasz cel, i to można zrobić - podkreślił w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Jeśli społeczeństwo będzie nas popierało dłużej, jeżeli będziemy mieli kilka kadencji, to z całą pewnością tego dokonamy - zapewnił. Zdaniem Kaczyńskiego, stawką najbliższych wyborów "jest przyszłość Polski".
 • Budka: Koalicja Obywatelska ma kompleksowy program dotyczący ochrony środowiska

  Budka: Koalicja Obywatelska ma ko... 01:18

  21.09 | Obecny na konwencji Koalicji Obywatelskie w Sosnowcu poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka w rozmowie z TVN24 komentował piątkowy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzież, która wyszła tego dnia na ulice 60 polskich miast i tysiąca miast na całym świecie, domaga się m.in. ukierunkowania polityki na walkę ze zmianami klimatycznymi. Poseł zapewniał, że "Koalicja Obywatelska ma kompleksowy program dotyczący ochrony środowiska".
 • Czarzasty do hejterów: patrzę na was z oddali, jestem orłem, jestem ponad tym

  Czarzasty do hejterów: patrzę na ... 01:25

  21.09 | - Mówię wszystkim hejterom - nie usłyszycie ode mnie ani jednego zdania złego na swój temat - powiedział lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty podczas konwencji lewicy w Gdyni.
 • Biedroń: "Zielony Pakt dla Polski" to nowy rozdział w walce ze zmianami klimatu

  Biedroń: "Zielony Pakt dla Polski... 01:44

  21.09 | "Zielony Pakt dla Polski" to nowy rozdział w walce ze zmianami klimatu. Myśląc globalnie musimy działać lokalnie - mówił w sobotę podczas regionalnej konwencji lewicy lider Wiosny Robert Biedroń. Lewica startuje w wyborach, żeby ochronić środowisko - dodał.
 • Zandberg: solidarne, demokratyczne państwo to nie jest utopia

  Zandberg: solidarne, demokratyczn... 01:59

  21.09 | - Naprawdę wierzę, że Polska też może być takim krajem. Wierzę, że Polska może być krajem, w którym prawo broni słabszych przed silnymi. Wierzę, że Polska może być krajem, które szanuje pracowników budżetówki i godnie im płaci. Wierzę wreszcie, że Polska może być krajem, w którym konflikty społeczne nie rozwiązuje się przy pomocy szczucia i przy pomocy pogardy lejącej się z telewizora, ale na drodze normalnych, ludzkich negocjacji - powiedział w sobotę podczas regionalnej konwencji lewicy lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.
rozwiń

Atak na saudyjskie rafinerie

 • Trump o nowych sankcjach na Iran

  Trump o nowych sankcjach na Iran 00:39

  20.09 | Stany Zjednoczone zdecydowały o nałożeniu sankcji na irański bank centralny - przekazał dziennikarzom przed Białym Domem prezydent Donald Trump. Sankcje mają związek z atakami na saudyjskie rafinerie, do których doszło w sobotę. Spowodowały one wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie. Waszyngton i Rijad jako winnych zamachów wskazują władze Iranu.
 • Arabia Saudyjska pokazała zniszczenia w rafinerii

  Arabia Saudyjska pokazała zniszcz... 01:30

  20.09 | Arabia Saudyjska zaprosiła w piątek media, aby pokazać rafinerie dotknięte atakami, za które Waszyngton i Rijad obwiniają Iran. Pokazano stopione rury i spalony sprzęt.
 • Donald Trump o nowych sankcjach na Iran

  Donald Trump o nowych sankcjach n... 00:13

  20.09 | Stany Zjednoczone zdecydowały o nałożeniu sankcji na irański bank centralny - przekazał dziennikarzom przed Białym Domem prezydent Donald Trump. Sankcje mają związek z atakami na saudyjskie rafinerie, do których doszło w sobotę. Spowodowały one wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie. Waszyngton i Rijad jako winnych zamachów wskazują władze Iranu.
 • Mike Pompeo spotkał się z następcą tronu emiratu Abu Zabi Mohammadem Ibn Zajedem

  Mike Pompeo spotkał się z następc... 00:47

  19.09 | Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo w trakcie wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spotkał z następcą tronu emiratu Abu Zabi Mohammadem Ibn Zajedem.
 • Trump wprowadza nowe sankcje na Iran. Relacja reportera TVN24

  Trump wprowadza nowe sankcje na I... 03:10

  19.09 | Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę dziennikarzom, że szczegóły planu dotyczącego nowych sankcji na Iran przestawi w ciągu 48 godzin. Kolejne sankcje będą reakcją na sobotnie ataki na obiekty naftowe w Arabii Saudyjskiej, o które podejrzewany jest Iran.
 • Mike Pompeo spotkał się z księciem Muhammadem ibn Salmanem

  Mike Pompeo spotkał się z księcie... 00:32

  19.09 | "Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię z Arabią Saudyjską i popierają jej prawo do samoobrony" - napisał sekretarz Stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z następcą saudyjskiego tronu Muhammadem ibn Salmanem. Politycy omówili kwestie związane z atakiem na saudyjskie rafinerie na wschodzie Arabii Saudyjskiej. "Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane" - podkreślił Pompeo.
 • Arabia Saudyjska pokazuje "dowody" na winę Iranu

  Arabia Saudyjska pokazuje "dowody... 00:30

  18.09 | Ataki na rafinerie bez wątpienia były sponsorowane przez Iran - oświadczył na konferencji prasowej rzecznik ministerstwa obrony Arabii Saudyjskiej Turki al-Malki. Na dowód zaprezentował kawałki dronów i pocisków oraz zdjęcia.
 • Pence: Stany Zjednoczone są w gotowości do strzału

  Pence: Stany Zjednoczone są w got... 00:24

  18.09 | Eksperci z Arabii Saudyjskiej i USA ustalili, że ataki na saudyjskie rafinerie "z bardzo dużym prawdopodobieństwem" przeprowadzono z bazy w Iranie przy granicy z Irakiem - przekazała stacja CNN, powołując się na źródło zbliżone do dochodzenia w sprawie incydentu. Oskarżenia odrzucił minister obrony Iranu Amir Hatami.
 • Prezydent USA Donald Trump powściągliwy w sprawie ataku na pola naftowe w Arabii Saudyjskiej

  Prezydent USA Donald Trump powści... 03:13

  17.09 | Urzędnicy Białego Domu wprost wskazują, że za atakiem na saudyjskie rafinerie stoi Iran, amerykański prezydent Donald Trump jest wyjątkowo powściągliwy. Powodem takiego obrotu zdarzeń może być trwająca w USA kampania wyborcza.
 • Ataki na saudyjskie rafinerie. "Musimy definitywnie ustalić sprawcę"

  Ataki na saudyjskie rafinerie. "M... 02:50

  Kto jest odpowiedzialny za ataki na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej? Rakiety, które uderzyły w rafinerię w mieście Bukajk, spowodowały gigantyczne pożary i zniszczenia. Iran zaprzecza, jakoby to on był odpowiedzialny za atak. Odpowiedzialność wzięli na siebie rebelianci Huti z Jemenu. Jeszcze w poniedziałek Donald Trump wskazywał na Iran, we wtorek był już ostrożniejszy.
 • W tym konflikcie polityka przeplata się z religią. Zimna wojna na Bliskim Wschodzie trwa od 30 lat

  W tym konflikcie polityka przepla... 03:19

  Od 1979 roku, czyli od wybuchu irańskiej rewolucji islamskiej, trwa zimna wojna na Bliskim Wschodzie, jak czasami określa się walkę o dominację w świecie muzułmańskim między Iranem a Arabią Saudyjską. W tej wojnie religia przeplata się z polityką. Iran to szyici, Arabia Saudyjska to sunnici. Jest jednak coś, co łączy te kraje - oba państwa unikają bezpośredniego konfliktu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Przyznali się rebelianci z Jemenu, USA wskazują na Iran. "Amerykańska polityka kłamstwa"

  Przyznali się rebelianci z Jemenu... 03:01

  W sobotę doszło do ataku rakietowego na instalacje naftowe koncernu Aramco w miastach Bukajk i Churajs we wschodniej Arabii Saudyjskiej. Odpowiedzialność za atak wzięli na siebie rebelianci Huti z ogarniętego wojną domową Jemenu. Jednak zdaniem Białego Domu za incydent odpowiedzialny jest Iran. Ceny ropy na rynkach gwałtownie wzrosły w reakcji na atak. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
rozwiń

Co z brexitem?

 • Orzeczenie Sądu Najwyższego o legalności zawieszenia parlamentu za kilka dni

  Orzeczenie Sądu Najwyższego o leg... 00:36

  19.09 | Brytyjski Sąd Najwyższy nie wydał w czwartek rozstrzygnięcia w kwestii, czy decyzja premiera Borisa Johnsona o zawieszeniu na pięć tygodni parlamentu, była zgodna z prawem. Zostanie ono ogłoszone na początku przyszłego tygodnia.
 • Boris Johnson i Jean-Claude Juncker spotkali się w Luksemburgu

  Boris Johnson i Jean-Claude Junck... 00:33

  16.09 | Poniedziałkowe rozmowy w Luksemburgu przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem w sprawie brexitu nie przyniosły przełomu. Bruksela nadal czeka na propozycje ze strony Londynu.
 • Cameron: być może potrzebne będzie nowe referendum w sprawie brexitu

  Cameron: być może potrzebne będzi... 00:45

  14.09 | Były brytyjski premier David Cameron, który w 2016 roku podjął decyzję o przeprowadzeniu referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej, powiedział, że nie wyklucza kolejnego referendum, które przełamałoby obecny impas. Przyznał, że nie żałuje swojej decyzji.
 • Brytyjski rząd opublikował dokumenty związane z przygotowaniami do brexitu bez porozumienia

  Brytyjski rząd opublikował dokume... 01:32

  12.09 | Na wniosek Dominica Grieve’a brytyjski rząd opublikował w środę wszystkie dokumenty związane z przygotowaniami do brexitu bez porozumienia. Opisana w nich jest operacja pod kryptonimem Yellowhammer, czyli możliwe konsekwencje wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej bez umowy.
 • "Panie Johnsonie nie można bezkarnie łamać prawa"

  "Panie Johnsonie nie można bezkar... 01:59

  11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.
 • Szkocki sąd: decyzja Johnsona bezprawna

  Szkocki sąd: decyzja Johnsona bez... 02:03

  11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.
 • "Wzywamy do ponownego zwołania parlamentu"

  "Wzywamy do ponownego zwołania pa... 00:42

  11.09 | - Wzywamy do ponownego zwołania parlamentu - powiedziała deputowana ze Szkockiej Partii Narodowej Joanna Cherry po ogłoszeniu decyzji szkockiego sądu. - Nie może pan bezkarnie łamać prawa - zwróciła się do Borisa Johnsona.
 • Gorąca noc w Izbie Gmin. Obrady zawieszono na pięć tygodni

  Gorąca noc w Izbie Gmin. Obrady z... 01:41

  Krzyki, buczenie i blokada fotela spikera - tak wyglądała ostatnia noc w Izbie Gmin. Teraz czas na pięciotygodniową ciszę, a potem wizytę w Brukseli. Boris Johnson zapowiada, że w sprawie brexitu będzie chciał porozumienia, ale nie opóźnienia.
 • Prace brytyjskiego parlamentu zawieszone na pięć tygodni

  Prace brytyjskiego parlamentu zaw... 00:39

  10.09 | Brytyjski parlament zawiesił swoje prace na pięć tygodni. Swoje prace wznowi 14 października, niewiele ponad dwa tygodnie przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (31 października).
 • Nie będzie przedterminowych wyborów. Drugi wniosek odrzucony przez Izbę Gmin

  Nie będzie przedterminowych wybor... 00:46

  10.09 | Nie będzie przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Drugi wniosek premiera Borisa Johnsona w tej sprawie został w nocy z poniedziałku na wtorek zdecydowanie odrzucony przez Izbę Gmin. Szef rządu przekonywał przed głosowaniem, że to jedyny sposób na przełamanie impasu w sprawie brexitu.
 • Izba Gmin odrzuciła wniosek o przedterminowe wybory

  Izba Gmin odrzuciła wniosek o prz... 00:30

  10.09 | Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w nocy z poniedziałku na wtorek drugi wniosek premiera Borisa Johnsona o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Szef rządu przekonywał przed głosowaniem, że to jedyny sposób na przełamanie impasu w sprawie brexitu.
 • Zegar nieubłaganie tyka, Boris Johnson znalazł się w pułapce

  Zegar nieubłaganie tyka, Boris Jo... 01:49

  Brytyjski premier Boris Johnson w pułapce. Jest podpis królowej Elżbiety II, więc brexitu bez umowy nie będzie. Parlament ma teraz przymusową przerwę, którą zafundował mu premier, a zegar tyka i 31 października zbliża się wielkimi krokami.
rozwiń

Doniesienia o zorganizowanym hejcie wobec sędziów

 • Strzembosz: w przypadku sędziów zamieszanych w aferę minimum to jest złożenie rezygnacji ze stanowiska

  Strzembosz: w przypadku sędziów z... 00:49

  18.09 | Zdaniem Strzembosza, jeśli chodzi o sędziów, których nazwiska pojawiają się w kontekście doniesień o aferze hejterskiej, "minimum to jest złożenie rezygnacji ze stanowiska sędziego". - Już nie wymagam przeprosin, kajania się, to byłoby pewnie bardzo nieszczere. Ale jak ktoś skompromitowany w opinii publicznej może nie zawiesić wykonywania funkcji sędziowskich? - pytał.
 • Sędzia Kałwak: stawię się na wezwanie zastępcy innego rzecznika dyscyplinarnego czy też sądu

  Sędzia Kałwak: stawię się na wezw... 00:40

  17.09 | W rozmowie z TVN24 sędzia Katarzyna Kałwak wyjaśniała, że odmówienie stawienia się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych "nie jest to prezentowanie postawy, że nie przestrzegam prawa". - Stawię się na każde wezwanie zastępcy innego rzecznika dyscyplinarnego, czy też sądu, ale nie rzecznika Schaba, Lasoty i Radzika - podkreśliła.
 • Sędzia Frąckowiak: sami rzecznicy dyscyplinarni powinni składać wyjaśnienia na tę okoliczność

  Sędzia Frąckowiak: sami rzecznicy... 02:00

  17.09 | - Naprawdę jest jakimś wielkim nieporozumieniem, żeby te osoby przesłuchiwały pokrzywdzonych tak naprawdę w tej aferze. To sami rzecznicy dyscyplinarni powinni składać wyjaśnienia na tę okoliczność - mówiła w rozmowie z TVN24 sędzia Frąckowiak, wyjaśniając powody swojej decyzji o niestawieniu się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych.
 • Przymusiński o odmowie stawienia się sędziów przed rzecznikami dyscyplinarnymi

  Przymusiński o odmowie stawienia ... 01:56

  17.06 | Rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Bartłomiej Przymusiński pytany w rozmowie z TVN24, czy nie stawianie się przez sędziów na wezwanie to łamanie prawa, odparł, że "to rzeczywiści jest bardzo trudna decyzja dla sędziów".
 • Rzecznik nowej KRS: rolą sędziego dla powagi tego urzędu jest po prostu stawić się

  Rzecznik nowej KRS: rolą sędziego... 01:20

  17.09 | Rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera przyznał, że postawę sędziów, którzy odmówili stawienia się przed rzecznikami dyscyplinarnymi, ocenia "krytycznie". - Mnie się to nie podoba - powiedział w rozmowie z dziennikarzami. Jego zdaniem "zmierza to całkowicie do jakiejś anarchii, chaosu" oraz "troszeczkę trąci podwójnymi standardami". Mitera przekonywał, że kiedy "wzywa czy prosi o wyjaśnienia rzecznik dyscyplinarny, rolą sędziego dla powagi tego urzędu jest po prostu wykonać to i stawić się".
 • Dudzicz w oświadczeniu: do czasu wyjaśnienia sprawy wpisów zawieszam aktywność jako zastępca rzecznika KRS

  Dudzicz w oświadczeniu: do czasu ... 01:30

  16.09 | Dudzicz zawiesza aktywność jako zastępca rzecznika KRS.
 • Wójcik o członku nowej KRS sędzim Jarosławie Dudziczu

  Wójcik o członku nowej KRS sędzim... 00:53

  13.09 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w "Faktach po Faktach" o sprawie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Jarosława Dudzicza, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy. - Od jakiegoś czasu jest ta sprawa prowadzona w prokuraturze. Rozumiem, że są potrzebne opinie biegłych w takich sprawach - powiedział Wójcik.
 • Wójcik: mam negatywy stosunek do tego rodzaju zachowań, absolutnie nie powinny być miejsca

  Wójcik: mam negatywy stosunek do ... 00:47

  13.09 | Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówił w "Faktach po Faktach" o sprawie członka nowej Krajowej Rady Sądownictwa, sędziego Jarosława Dudzicza, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy. - Mam negatywy stosunek do tego rodzaju zachowań, one absolutnie nie powinny być miejsca, natomiast nie mam wiedzy, czy to polega na prawdzie, czy nie. Mam wiedzę medialną (w tej sprawie - red.) - powiedział.
 • Gasiuk-Pihowicz o członku nowej KRS sędzim Jarosławie Dudziczu

  Gasiuk-Pihowicz o członku nowej K... 01:17

  13.09 | - To jest rzecz absolutnie nie do zaakceptowania, żeby taka osoba pozostawała sędzią - tak posłanka Platformy Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła w "Faktach po Faktach" o sędzim, członku nowej KRS Jarosławie Dudziczu, który miał zamieszczać w sieci antysemickie wpisy.
 • Krystian Markiewicz o wpisie Dudzicza: nie wyobrażam sobie żeby wypowiadać takie rzeczy

  Krystian Markiewicz o wpisie Dudz... 01:16

  13.09 | rystian Markiewicz o wpisie Dudzicza: nie wyobrażam sobie żeby wypowiadać takie rzeczy.
 • Krystian Markiewicz: nie jestem sędzią do wynajęcia przez Ziobrę czy innych polityków

  Krystian Markiewicz: nie jestem s... 00:48

  13.09 | - Moim obowiązkiem jest orzekanie, wydawanie wyroków. Nie jestem sędzią do wynajęcia przez Ziobrę czy innych polityków. - powiedział Krystian Markiewicz we "Wstajesz i Wiesz".
 • TVN24: rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wobec sędziów Piebiaka i Iwańca

  TVN24: rzecznik dyscyplinarny wsz... 00:56

  12.09 | Rzecznik dyscyplinarny przy warszawskim Sądzie Okręgowym wszczął postępowanie wyjaśniające wobec byłego już ministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka oraz Jakuba Iwańca - ustalili reporterzy magazynu "Polska i Świat" w TVN24. Postępowanie jest efektem wniosku kolegium Sądu Okręgowego, które zobowiązało rzecznika do wszczęcia postępowania.
rozwiń

System inwigilacji obywateli Pegasus

 • Sikorski: władza potrzebuje Pegasusa do utrzymania władzy

  Sikorski: władza potrzebuje Pegas... 01:40

  12.09.| - O ile wiem, nie wolno przeszukiwać materiałów wstecz, nawet obywatela, który jest o coś podejrzany. Można za zgodą sądu dokonywać inwigilacji na bieżąco. A Pegasus daje dostęp do wszystkich materiałów, które dana osoba ma na twardych dyskach, w chmurze, w telefonie. To już jest obłęd - ocenił w "Kropce nad i" TVN24 europoseł Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu i były szef MSZ.
 • "Całe państwo stało się częścią partii politycznej"

  "Całe państwo stało się częścią p... 01:44

  06.09.| Pegasus jest niebezpieczny, ponieważ jest zbudowana infrastruktura prawna do działań, które mogą wykorzystać ustawę antyterrorystyczną do działania, które może być zwrócone przeciwko przeciwnikom politycznym - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.
 • Lewica pyta o system Pegasus. "Oczekujemy jasnych odpowiedzi"

  Lewica pyta o system Pegasus. "Oc... 00:59

  05.09| Lewica zapowiedziała skierowanie w trybie dostępu do informacji publicznej pytania do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministra sprawiedliwości i ministra koordynatora służb specjalnych, czy Polska zakupiła program Pegasus, który miałby służyć do inwigilowania obywateli. - Oczekujemy jasnych odpowiedzi - powiedział lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.
 • Pytania o system Pegasus w Polsce. "Przestępcza inwigilacja obywateli"

  Pytania o system Pegasus w Polsce... 01:29

  04.09 | Pytania o system Pegasus w Polsce. "Przestępcza inwigilacja obywateli"
 • PO-KO: żądamy, aby premier odpowiedział, czy system Pegasus jest w Polsce

  PO-KO: żądamy, aby premier odpowi... 01:33

  04.09 | PO-KO: żądamy, aby premier odpowiedział, czy system Pegasus jest w Polsce
 • Sasin w sprawie systemu Pegasus: uczciwi nie mają się czego obawiać

  Sasin w sprawie systemu Pegasus: ... 01:18

  3.09 | Wicepremier Jacek Sasin zapytany o system inwigilacji Pegasus odpowiada, że "uczciwi obywatele mogą być spokojni". To, że CBA mogło kupić ten izraelski system elektronicznego szpiegowania ujawnił magazyn "Czarno na białym". Nikt w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym tego nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.
 • Jacek Sasin odpowiada na pytanie o system Pegasus

  Jacek Sasin odpowiada na pytanie ... 03:41

  3.09 | Wicepremier Jacek Sasin zapytany o system inwigilacji Pegasus odpowiada, że „uczciwi obywatele mogą być spokojni”. To, że CBA mogło kupić ten izraelski system elektronicznego szpiegowania ujawnił magazyn „Czarno na białym”. Nikt w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym tego nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.
 • Czy CBA używa potężnego systemu Pegasus? Szef CBA nie potwierdza, lecz nie zaprzecza

  Czy CBA używa potężnego systemu P... 03:09

  Centralne Biuro Antykorupcyjne miało kupić od Izraela za 25 milionów złotych system Pegasus. To oprogramowanie, która pozwala uzyskać dostęp do smartfonów od Apple'a i z Androidem. Szef CBA Ernest Bejda nie potwierdził tych doniesień ani im nie zaprzeczył. W związku z Pegasusem opozycja ma wiele pytań do CBA, na które nie uzyskuje odpowiedzi.
 • CBA używa Pegasusa? Zybertowicz: zaprzeczenia nie ma, wiec jakieś prawdopodobieństwo pewnie jest

  CBA używa Pegasusa? Zybertowicz: ... 01:19

  02.09 | W dzisiejszym świecie służby muszą mieć daleko idące uprawnienia, ale i system nadzoru nad służbami musi być dalece głębszy niż obecny - mówił w TOK FM Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Odniósł się do podejrzeń, że Centralne Biuro Antykorupcyjne wykorzystuje jeden z najlepszych systemów inwigilacji na świecie Pegasus.
 • System Pegasus w rękach polskich służb?

  System Pegasus w rękach polskich ... 03:06

  30.08 | Pegasus to system, dzięki któremu można nie tylko podsłuchiwać nasze rozmowy, ale także mieć dostęp do wszystkiego, co przechowujemy w telefonie. To potężne i niebezpieczne narzędzie totalnej inwigilacji. Czy dysponuje nim CBA? A jeśli tak, to skąd były na to pieniądze?
 • System Pegasus. Czy to potężne narzędzie kupiło CBA?

  System Pegasus. Czy to potężne na... 03:26

  System Pegasus pozwala podsłuchiwać rozmowy, czytać SMS-y i maile, podglądać nasze zdjęcia i filmy. Może mieć dostęp do wszystkiego, co mamy w telefonie. Czy taki system kupiło CBA i do czego może służyć taka broń masowej inwigilacji?
 • Czy Pegasus działa w Polsce i czy kupiło go CBA?

  Czy Pegasus działa w Polsce i czy... 23:13

  28.08 | Czy Pegasus działa w Polsce? Są takie przesłanki - tak twierdzą informatycy, którzy tropią aktywność tego systemu na świecie. Jest też rodząca takie podejrzenie faktura prześwietlona przez Najwyższą Izbę Kontroli. Faktura na 35 milionów złotych wystawiona na Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czy CBA, które zajmuje się korupcją, a nie terroryzmem, kupiło Pegasusa?
rozwiń

Demonstracje w Hongkongu

 • W Hongkongu propekińscy lojaliści usuwają ściany Lennona

  W Hongkongu propekińscy lojaliści... 01:01

  21.09 | W Hongkongu grupy osób o poglądach propekińskich usuwają w sobotę tzw. ściany Lennona - symbole prodemokratycznych protestów, które trwają w mieście od trzech miesięcy. Akcję „oczyszczania Hongkongu” zaproponował prorządowy poseł Junius Ho.
 • Protesty w Hongkongu na nagraniu Reportera 24

  Protesty w Hongkongu na nagraniu ... 00:50

  15.09 | Protesty w Hongkongu na nagraniu Reportera 24
 • Zlekceważyli zakaz policji. Tysiące osób na demonstracji w Hongkongu

  Zlekceważyli zakaz policji. Tysią... 01:49

  15.09 | Tysiące osób pojawiło się na kolejnej manifestacji w Hongkongu przeciw lokalnym władzom i przeciw ograniczaniu autonomii regionu przez rząd centralny Chin. Wcześniej policja wydała zakaz organizacji demonstracji.
 • 15. weekend protestów w Hongkongu

  15. weekend protestów w Hongkongu 00:59

  14.09 | W Hongkongu rozpoczął się w sobotę 15. z rzędu weekend prodemokratycznych protestów. W kilku miejscach miasta doszło do przepychanek pomiędzy antyrządowymi demonstrantami a propekińskimi lojalistami. Zwaśnione grupy rozdzielała policja; zatrzymano kilka osób.
 • Wong spotkał się w Berlinie z Maasem

  Wong spotkał się w Berlinie z Maasem 00:58

  09.09 | Pekin ostro skrytykował szefa niemieckiej dyplomacji za spotkanie z hongkońskim działaczem demokratycznym Joshuą Wongiem. Heiko Mass w odpowiedzi oświadczył, że nadal będzie się spotykać z chińskimi aktywistami.
 • Policja nie zgadza się na kolejne protesty w Hongkongu

  Policja nie zgadza się na kolejne... 00:31

  12.09 | Nie ma zgody hongkońskiej policji na prodemokratyczną pikietę i marsz protestu, planowane na niedzielę przez Obywatelski Front Praw Człowieka (CHRF). Zdaniem policji istnieją obawy, że demonstracja może doprowadzić do aktów przemocy i wandalizmu.
 • Uczniowie hongkońskich szkół utworzyli żywy łańcuch

  Uczniowie hongkońskich szkół utwo... 01:05

  09.09 | Żywe łańcuchy, by poprzeć trwające w mieście prodemokratyczne protesty, utworzyły tysiące uczniów z ponad 120 szkół podstawowych w Hongkongu. W czasie pokojowej manifestacji niezidentyfikowany mężczyzna ranił nożem jedną z nauczycielek.
 • Starcia policji z protestującymi w Hongkongu

  Starcia policji z protestującymi ... 00:57

  07.09 | Policja w Hongkongu użyła w sobotę, kolejny już raz, gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowych protestów w gęsto zaludnionej dzielnicy Mong Kok. Wcześniej tego samego dnia służby mundurowe udaremniły demonstrantom przedostanie się na lotnisko.
 • Zamieszki w Hongkongu

  Zamieszki w Hongkongu 01:42

  06.09 | Policja w Hongkongu użyła w piątek gazu łzawiącego i pieprzowego oraz gumowych pocisków, aby rozpędzić demonstrantów przed stacją metra na gęsto zaludnionym półwyspie Koulun - podał Reuters. Miasto przygotowuje się na kolejny weekend antyrządowych protestów.
 • Nagrania z prywatnego spotkania Carrie Lam

  Nagrania z prywatnego spotkania C... 01:17

  3.09 | Agencja Reutera opublikowała nagrania z szefową administracji Hongkongu Carrie Lam. - Doprowadzenie przez szefa administracji do tak wielkiego zamieszania w Hongkongu jest czymś niewybaczalnym - mówi na materiale Lam.
 • Przepychanki na proteście w Wilnie

  Przepychanki na proteście w Wilnie 01:07

  02.09 | 23 sierpnia podczas demonstracji poparcia dla protestów w Hongkongu doszło do przepychanek ze zwolennikami polityki Pekinu. Teraz litewskie MSZ wręczyło notę protestacyjną ambasadorowi Chin w tym kraju Shenowi Zhifei. Według litewskiego MSZ w przepychankach uczestniczyli m.in. chińscy dyplomaci.
 • Zamiast do szkoły poszli protestować

  Zamiast do szkoły poszli protestować 00:31

  02.09 | Tysiące hongkońskich uczniów szkół średnich nie poszły na lekcje w pierwszym dniu roku szkolnego. Zamiast tego zgromadzili się w centrum miasta, by wyrazić poparcie dla trwających od prawie trzech miesięcy prodemokratycznych protestów.
rozwiń

Obraz świata

 • Trump o nowych sankcjach na Iran

  Trump o nowych sankcjach na Iran 00:39

  20.09 | Stany Zjednoczone zdecydowały o nałożeniu sankcji na irański bank centralny - przekazał dziennikarzom przed Białym Domem prezydent Donald Trump. Sankcje mają związek z atakami na saudyjskie rafinerie, do których doszło w sobotę. Spowodowały one wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie. Waszyngton i Rijad jako winnych zamachów wskazują władze Iranu.
 • W Hongkongu propekińscy lojaliści usuwają ściany Lennona

  W Hongkongu propekińscy lojaliści... 01:01

  21.09 | W Hongkongu grupy osób o poglądach propekińskich usuwają w sobotę tzw. ściany Lennona - symbole prodemokratycznych protestów, które trwają w mieście od trzech miesięcy. Akcję „oczyszczania Hongkongu” zaproponował prorządowy poseł Junius Ho.
 • Pierwsze od pół roku demonstracje antyrządowe na Słowacji

  Pierwsze od pół roku demonstracje... 00:36

  21.09 | W Bratysławie i innych miastach Słowacji inicjatywa "Na rzecz przyzwoitej Słowacji" zorganizowała w piątek wieczorem antyrządowe demonstracje, pierwsze od lutowych protestów w rocznicę zamordowania dziennikarza śledczego Jana Kuciaka.
 • Antyprezydenckie protesty w Kairze

  Antyprezydenckie protesty w Kairze 01:00

  21.09 | Setki osób zebrały się w piątek wieczorem w centrum Kairu i innych miastach Egiptu, domagając się dymisji oskarżanego o korupcję prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego. Za rządów Sisiego masowe protesty stały się rzadkością.
 • Fragment dokumentu "Rzeczpospolita Londyńska", przygotowanego przez ambasadę RP w Londynie

  Fragment dokumentu "Rzeczpospolit... 00:43

  21.09 | Fragment dokumentu "Rzeczpospolita Londyńska", przygotowanego przez ambasadę RP w Londynie.
 • 18-letni Polak skazany za posiadanie materiałów terrorystycznych

  18-letni Polak skazany za posiada... 00:30

  21.09 | 18-letni Jacek T.,mieszkający w High Wycombe pod Londynem "marzył" o zorganizowaniu ataku terrorystycznego. W piątek Polak usłyszał wyrok czterech lat więzienia. Neonazista został skazany za posiadanie materiałów mogących służyć do przeprowadzenia zamachów.
 • Jacek T. mieszkał w High Wycombe pod Londynem

  Jacek T. mieszkał w High Wycombe ... 00:37

  21.09 | 18-letni Jacek T.,mieszkający w High Wycombe pod Londynem "marzył" o zorganizowaniu ataku terrorystycznego. W piątek Polak usłyszał wyrok czterech lat więzienia. Neonazista został skazany za posiadanie materiałów mogących służyć do przeprowadzenia zamachów.
 • Do pożaru furgonetki doszło w Las Cruces w Nowym Meksyku

  Do pożaru furgonetki doszło w Las... 00:30

  21.09 | Był środek nocy, kiedy policjanci z Las Cruces w Nowym Meksyku odebrali zgłoszenie o pożarze furgonetki na jednym z parkingów. Płomienie szybko objęły cały samochód, także zbiornik z płynnym gazem, który pod wpływem wysokiej temperatury wybuchł.
 • Wybuch furgonetki w Nowym Meksyku

  Wybuch furgonetki w Nowym Meksyku 00:35

  21.09 | Był środek nocy, kiedy policjanci z Las Cruces w Nowym Meksyku odebrali zgłoszenie o pożarze furgonetki na jednym z parkingów. Płomienie szybko objęły cały samochód, także zbiornik z płynnym gazem, który pod wpływem wysokiej temperatury wybuchł.
 • Kryzys paliwowy na Kubie. Kierowcy godzinami stoją w ogromnych kolejkach

  Kryzys paliwowy na Kubie. Kierowc... 00:54

  20.09 | Kierowcy na Kubie, aby zatankować swoje pojazdy, muszą stać w ogromnych kolejkach. Braki w dostawach paliw płynnych na Kubę spowodowane są sankcjami USA nałożonymi na wenezuelskie tankowce i stały się bardzo dotkliwe dla Kubańczyków.
 • Pożar autobusu szkolnego na Słowacji. Kierowca ewakuował dzieci

  Pożar autobusu szkolnego na Słowa... 00:42

  20.09 | Zwykły poranek dla wielu dzieci podróżujących szkolnym autobusem w Słowackiej wsi zmienił się w chwile grozy, kiedy zobaczyły one pod sobą płomienie. Spanikowanych uczniów bezpiecznie ewakuował kierowca. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
 • Saca był prezydentem w latach 2004 a 2009 (nagrania archiwalne)

  Saca był prezydentem w latach 200... 01:05

  20.09 | Sąd w Salwadorze skazał byłego prezydenta Eliasa Antonio Sacę na dwa lata więzienia w związku z zarzutami korupcyjnymi. Saca odsiaduje już karę 10 lat pozbawienia wolności za defraudację środków publicznych i pranie pieniędzy.
rozwiń

Wideo dnia

 • "Przez dwa dni czołgałem się więc ciągnąc za sobą złamaną nogę"

  "Przez dwa dni czołgałem się więc... 00:40

  19.09 | Australijczyk spadł sześć metrów z wodospadu. Ze złamana nogą i nadgarstkiem czołgał się przez dwa dni by dotrzeć do częściej uczęszczanego szlaku górskiego. Przez problemy techniczne nie był w stanie wezwać pomocy. Przeżył bo wypatrzyli go z powietrza ratownicy.
 • Niezidentyfikowane obiekty pojawiały się na trasach samolotów

  Niezidentyfikowane obiekty pojawi... 00:27

  19.09 | Amerykańska armia potwierdza autentyczność kilku nagrań wideo na których rzekomo widać UFO. Niezidentyfikowane Obiekty Latające pojawiały się na trasach samolotów amerykańskiej marynarki wojennej. w latach 2004-2015. Piloci komentujący te nagrania byli pod wrażeniem dynamiki i prędkości z jaką poruszały się domniemane kosmiczne spodki.
 • "Spójrz na to! To się obraca". Amerykańska armia potwierdza autentyczność nagrań

  "Spójrz na to! To się obraca". Am... 00:41

  19.09 | Amerykańska armia potwierdziła, że trzy nagrania przedstawiające UFO są autentyczne. Filmy zostały nagrane w ostatnich latach. Jak wyjaśniono, widać na nich "niewytłumaczalne zjawiska powietrzne". Wojskowi nie potrafią wytłumaczyć, czym mogą być owe obiekty.
 • Akcja ratowania delfinów z kanału

  Akcja ratowania delfinów z kanału 00:39

  18.09 | Para delfinów z dwojgiem młodych utknęła w kanale znajdującym się w mieście Saint Petersburg na Florydzie. Według lokalnych służb, morskie ssaki pozostawały w pułapce od soboty, nie wyglądały jednak na wycieńczone. Jak ustaliła lokalna telewizja, natychmiastowa próba uwolnienia delfinów, nie została podjęta, gdyż chciano, żeby zwierzęta same wydostały się z kanału. W poniedziałek funkcjonariusze Komisji do spraw Dzikiej Przyrody stanu Floryda (Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, FWC) przyjechali, aby przyjrzeć się z bliska kanałowi i ustalić najlepszy plan na uwolnienie zwierząt. Później wspomagani przez pracowników akwarium morskiego Clearwater, weszli do wody i uformowali się w łańcuch. Następnie za pomocą głośnych dźwięków i wzbudzania wibracji w wodzie udało im się "wypchnąć" delfiny w stronę Riviera Bay.
 • Chcesz zostać łowcą pytonów? Władze Florydy szukają chętnych

  Chcesz zostać łowcą pytonów? Wład... 00:31

  18.09 | Czy zastanawialiście się kiedyś nad karierą łowcy pytonów? Władze Florydy chcą zatrudnić 25 osób, aby rozprawić się z plagą birmańskich pytonów w tym stanie. Na ofertę pracy od ubiegłego tygodnia odpowiedziało ponad tysiąc chętnych. Kandydat na łowcę pytonów musi mieć ukończone 18 lat, być niekarany sądownie, posiadać ważne prawo jazdy wydane przez stan Floryda, telefon komórkowy z lokalizatorem GPS, znajomość Everglades też będzie przydatna.
 • Wypadek w luksusowym wieżowcu Trump Plaza. Samochód wjechał do lobby

  Wypadek w luksusowym wieżowcu Tru... 00:57

  18.09 | Wypadek w luksusowym wieżowcu Trump Plaza w mieście New Rochelle w stanie Nowy Jork. Samochód osobowy wjechał do holu głównego budynku. Dwóch przechodniów i kierowca auta zostali lekko ranni.
 • "Mąż cały czas mi powtarzał, płyń dalej". Pokonała raka i kanał La Manche

  "Mąż cały czas mi powtarzał, płyń... 00:30

  18.09 | Przepłynęła wpław Kanał La Manche cztery razy, bez zatrzymania. To wyjątkowy rekord, który w 54 godziny ustanowiła Amerykanka Sarah Thomas. Kobieta swój poczwórny wyczyn dedykuje wszystkim walczącym z nowotworami, bo sama rok temu wygrała z rakiem piersi.
 • Rekord Guinnessa w największej liczbie pompek zrobionych na kciukach

  Rekord Guinnessa w największej li... 00:32

  17.09 | Gruziński sportowiec ustanowił nowy rekord Guinnessa w zrobieniu jak największej liczby pompek na kciukach w ciągu minuty. Irakli Vekua podniósł się aż 59 razy bijąc tym samym poprzedni rekord, Asada Hanifa z Pakistańskiej Akademii Sztuk Walki, który wynosił 43 pompki.
 • Delfiny utknęły na plaży. Niezwykła akcja ratunkowa

  Delfiny utknęły na plaży. Niezwyk... 00:33

  16.09 | Dzięki wspólnemu wysiłkowi lokalnych służb i mieszkańców miejscowości Corral na południu Chile, udało się uratować dwa delfiny. Zwierzęta zostały znalezione na plaży w sobotę, około 200 metrów od wody.
 • Połknęła pierścionek zaręczynowy podczas snu

  Połknęła pierścionek zaręczynowy ... 00:39

  16.09 | Mieszkanka San Diego połknęła pierścionek zaręczynowy podczas snu. - W nocy śniło mi się, że jedziemy pociągiem towarowym. Sytuacja była niebezpieczna i mój narzeczony powiedział mi w tym śnie: musisz połknąć ten pierścionek. Gdy się obudziłam, nie miałam pierścionka na palcu. Od razu wiedziałam, gdzie jest... W moim żołądku. - powiedziała mieszkanka San Diego.
 • Skoki do wody z ponad 20-metrowego mostu

  Skoki do wody z ponad 20-metroweg... 01:08

  16.09 | Skoki do wody z ponad 20-metrowego mostu La Salve przed 27 tysięczną publicznością. Finałowe zawody światowej serii Red Bull Cliff Diving odbyły się w Bilbao, na północy Hiszpanii. Zwycięstwo zapewnili sobie brytyjczyk Garry Hunt oraz australijka Rhiannan Iffland.
 • Liderzy Lewicy zatańczyli na scenie w Gnieźnie

  Liderzy Lewicy zatańczyli na scen... 00:40

  15.09 | Politycy Lewicy, w tym jej liderzy - Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg - na lokalnym festiwalu w Gnieźnie dali się porwać muzyce latino, wskoczyli na scenę i razem z zespołem zatańczyli układ. "Chyba poszło nam nieźle, bo połowa sztabu ma teraz zakwasy" - napisała Marcelina Zawisza z partii Razem.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę

  Prognoza pogody na sobotę 01:32

  20.09 | W sobotę na Kaszubach i północnym wschodzie Polski wystąpią słabe opady deszczu.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:22

  20.09 | Północ, północny wschód to miejsca, gdzie będzie padać.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 01:06

  20.09 | tam, gdzie spadnie deszcz, pogoda będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie.
 • "Woda się ugotowała razem z rybami". Trzy tony śniętych ryb trafiły do utylizacji

  "Woda się ugotowała razem z rybam... 02:56

  Ekologiczny pogrom w Jeziorze Koskowickim pod Legnicą. Do utylizacji trafiły blisko trzy tony śniętych ryb. Nie przetrwały ani dwumetrowe sumy, ani małe płotki. Zabił je brak tlenu.
 • Bahamy w żałobie. Huragan Dorian zabił co najmniej 30 osób

  Bahamy w żałobie. Huragan Dorian ... 02:12

  Prędkość wiatru dochodziła do 350 kilometrów na godzinę, a sztormowe fale przekraczały 7 metrów. W piątek bilans ofiar śmiertelnych na Bahamach po przejściu huraganu Dorian wynosił 30 osób. Ta liczba zapewne ulegnie jeszcze zmianie. Ogrom zniszczenia jest tak wielki, że ofiar mogą być setki.
 • Huragan Dorian pustoszy Wyspy Bahama. Są ofiary śmiertelne

  Huragan Dorian pustoszy Wyspy Bah... 02:49

  Są ofiary śmiertelne i co najmniej 20 tysięcy kompletnie zniszczonych domów. Huragan Dorian, najsilniejszy we współczesnej historii Bahamów, pustoszy wyspy. We wtorek dotrze do wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
 • Kraków idzie na walkę ze smogiem. W mieście nie można palić drewnem i węglem

  Kraków idzie na walkę ze smogiem.... 02:36

  Od niedzieli w Krakowie nie można palić drewnem i węglem w piecach, kominkach, a nawet stacjonarnych grillach. Miasto idzie na wojnę ze smogiem. Restrykcyjny zakaz to dla wielu mieszkańców problem, ale stawką są zdrowie i życie.
 • Jak ustrzec się przed burzą w górach? Obserwować niebo i sprawdzać prognozy

  Jak ustrzec się przed burzą w gór... 02:43

  Burze w górach mogą być nagłe i potężne. Rano może nic ich nie zapowiadać. W czwartek do południa nad Tatrami było błękitne niebo i piękne słońce. Dlatego warto reagować na każdą ciemną chmurę i sprawdzać prognozę pogody na bieżąco w smartfonie. Jeśli nadchodzi burza, to należy natychmiast zejść z góry.
 • "Dzika przyroda ginie coraz szybciej". Jak chronić zagrożone gatunki?

  "Dzika przyroda ginie coraz szybc... 03:34

  To kolejny dowód na to, jak śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt morskich jest plastik. Przyczyną śmierci osłabionej samicy diugonia przybrzeżnego, którą znaleziono u wybrzeży Tajlandii, był nagromadzony w jelitach surowiec. Troskliwa opieka, którą ją otoczono, nie pomogła. Z najnowszego raportu przygotowanego pod auspicjami ONZ wynika, że wyginięciem zagrożony jest nawet milion gatunków roślin i zwierząt. Zagraża im nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale też kłusownictwo i czarny rynek handlu zwierzętami.
 • Trąba powietrzna w Małopolsce. Wiele budynków zniszczonych

  Trąba powietrzna w Małopolsce. Wi... 00:46

  Gwałtowna trąba powietrzna przeszła przez wieś Jodłówka-Wałki w Małopolsce. Zniszczonych zostało wiele dachów i uszkodzonych kilka budynków, w tym szkoła i remiza straży pożarnej.
 • Groźne burze w Polsce. "Myślałam, że jest koniec świata"

  Groźne burze w Polsce. "Myślałam,... 02:46

  Uwaga na burze w województwach mazowieckim, lubelskim, wielkopolski, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - wszędzie tam synoptycy ostrzegają, a harcerze prewencyjnie zwijają obozy.
 • "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". Dzień Długu Ekologicznego najwcześniej w historii

  "Wyjadamy przyszłym pokoleniom". ... 02:43

  Informacja o tym, że wszyscy żyjemy na kredyt nie brzmi dobrze. Od 29 lipca wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które mogą się odnowić jeszcze w tym roku. Dzień Długu Ekologicznego jest co roku, ale w tym - wypadł najszybciej w historii.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Federer i Zverev pokonali parę Sock/Shapovalov w Pucharze Lavera

  Federer i Zverev pokonali parę So... 00:52

  W ostatnim meczu pierwszego dnia rywalizacji w Pucharze Lavera Roger Federer i Alexander Zverev pokonali Denisa Shapovalova oraz Jacka Socka 6:3, 7:5. Po czterech meczach Europa prowadziła z Resztą Świata 3:1. Puchar Lavera na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Tsitsipas pokonał Fritza w Pucharze Lavera

  Tsitsipas pokonał Fritza w Puchar... 01:15

  W trzecim meczu Puchar Lavera Stefanos Tsitsipas pokonał Taylora Fritza 6:2, 1:6, 10:7, dzięki czemu Europa prowadziła z Resztą Świata 2:1. Wcześniej Dominic Thiem wygrał z Denisem Shapovalovem, a Fabio Fognini przegrał w starciu z Jackiem Sockiem. Puchar Lavera na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Paire awansował do półfinału turnieju ATP w Metz

  Paire awansował do półfinału turn... 00:58

  Benoit Paire pokonał Gregoire'a Barrere'a 7:6 (7-4), 6:4 w ćwierćfinale turnieju ATP w Metz. Kolejnym rywalem Francuza będzie Aljaz Bedene.
 • Steimle wygrał Kampioenschap van Vlaanderen

  Steimle wygrał Kampioenschap van ... 01:58

  Niemiec Jannik Steimle (Deceuninck - Quick Step) triumfował w wyścigu jednodniowym Kampioenschap van Vlaanderen. Drugie miejsce zajął Holender Timo Roosen, a trzecie jego rodak i kolega z zespołu Jumbo-Visma Dylan Groenewegen. Zobacz finisz tego wyścigu.
 • Skrót meczu Sock - Fognini w Pucharze Lavera

  Skrót meczu Sock - Fognini w Puch... 03:16

  Jack Sock pokonał Fabio Fogniniego 6:1, 7:6 (7-3) w drugim meczu Pucharu Lavera. Dzięki tej wygranej Amerykanina Reszta Świata wyrównała stan starcia z Europą na 1:1. Puchar Lavera na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Sock pokonał Fogniniego w drugim meczu Puchar Lavera

  Sock pokonał Fogniniego w drugim ... 01:13

  W drugim meczu Pucharu Lavera, w którym mierzą się ze sobą reprezentacje Europy i Reszty Świata, Jack Sock pokonał Fabio Fogniniego 6:1, 7:6 (7-3), dzięki czemu stan rywalizacji wyrównał się na 1:1. Puchar Lavera na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Thiem - Shapovalov w Pucharze Lavera

  Skrót meczu Thiem - Shapovalov w ... 03:10

  Dominic Thiem pokonał Denisa Shapovalova 6:4, 5:7, 13:11 w pierwszym meczu Pucharu Lavera. Dzięki wygranej Thiema Europa wyszła na prowadzenie 1:0 w starciu z Resztą Świata. Puchar Lavera na żywo w Eurosporcie i Eurospot Playerze.
 • Thiem pokonał Shapovalova w pierwszym meczu Pucharu Lavera

  Thiem pokonał Shapovalova w pierw... 01:09

  W pierwszym meczu Pucharu Lavera, w którym mierzą się ze sobą reprezentacje Europy oraz reszty świata, Dominic Thiem pokonał Denisa Shapovalova 6:4, 5:7, 13:11. Zobacz ostatnie piłki tego meczu. Puchar Lavera na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Arsenal gotowy na inaugurację Ligi Europy

  Arsenal gotowy na inaugurację Lig... 00:55

  W pierwszej kolejce nowego sezonu Ligi Europy Arsenal zmierzy się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. W drugim meczu grupy F Liege zagra z Vitoria SC.
 • Neilands wygrał Grand Prixe de Wallonie

  Neilands wygrał Grand Prixe de Wa... 02:53

  Łotysz Krists Neilands (Israel Cycling Academy) wygrał wyścig jednodniowy Grand Prix de Wallonie. Drugie miejsce zajął Belg Jasper Stuyven (Trek - Segafredo), a trzecie jego rodak Jasper De Buyst (Lotto Soudal). Zobacz końcówkę tego wyścigu.
 • Bolesny upadek kolarza Cofidisu podczas GP Wallonie

  Bolesny upadek kolarza Cofidisu p... 02:11

  Loic Chetout źle będzie wspominał tegoroczną edycję Grand Prix de Wallonie. Na 47 kilometrów do mety kolarz Cofidisu wywrócił się i dość mocno obił. Francuz przez długi czas nie podnosił się i potrzebował pomocy medycznej.
 • Najważniejsze wydarzenia z wyścigu Giro della Toscana

  Najważniejsze wydarzenia z wyścig... 02:50

  Zobacz, co wydarzyło się podczas wyścigu jednodniowego Giro della Toscana, który wygrał Włoch Giovanni Visconti.
rozwiń

News in English

rozwiń