"Fakty" z 19 czerwca

 • Gorzkie zakończenie roku szkolnego. Widmo strajku, podwójny rocznik i błąd w zaświadczeniach

  Gorzkie zakończenie roku szkolneg... 03:20

  Miało być tradycyjne rozdanie świadectw i nagród, kwiaty dla nauczycieli i życzenia udanych wakacji. Rok szkolny 2018/2019 kończy się jednak skandalem - tysiącom gimnazjalistów z Warszawy źle obliczono wyniki egzaminów. Dla nich, podwójnego rocznika, który wyjątkowo musi walczyć o miejsce w dobrym liceum, dla którego liczy się każdy punkt, trudno o gorszą wiadomość. Do szkół średnich idą absolwenci wygaszanych gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych. Nauczyciele nie wykluczają, że we wrześniu wznowią strajk.
 • Z odległości, ale z tradycyjnym uśmiechem. Anna Zalewska podsumowuje reformę

  Z odległości, ale z tradycyjnym u... 03:11

  Zostawiłam polską edukację w dobrym stanie - mówi Anna Zalewska. Z nieodłącznym uśmiechem na twarzy, ale teraz już z Brukseli. Dla polityków opozycji te słowa brzmią jak ponury żart. Ich zdaniem odbywa się zrzucanie winy na samorządowców, oni mają problemy rozwiązać.
 • "Był zawsze grzecznym, ułożonym chłopcem". Jakub A. uznany za szczególnie niebezpiecznego

  "Był zawsze grzecznym, ułożonym c... 03:03

  22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny, dostał status więźnia niebezpiecznego. Jest pod szczególnym nadzorem. Reporterzy programu "Uwaga" TVN rozmawiali z matką Jakuba A., która powiedziała, że jej syn nigdy nie był agresywny.
 • Ziobro chciał pozwać prawników, ale Kaczyński go powstrzymał. "Zadziałał błyskawicznie"

  Ziobro chciał pozwać prawników, a... 03:11

  Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego napisali krytyczną opinię o zmianach w Kodeksie karnym uchwalonych przez Sejm. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział pozew i zarzucił prawnikom kłamstwo. W poniedziałek oświadczył, że pozwu nie będzie. Teraz dowiadujemy się, że podobno na ministra wpłynął prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Zadziałał błyskawicznie, sprawa została zablokowana - powiedział Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Spór o Westerplatte. W sejmowej komisji Dulkiewicz walczyła, ale tę bitwę przegrała

  Spór o Westerplatte. W sejmowej k... 03:05

  Sejmowa komisja poparła projekt specustawy, która ma odebrać teren Westerplatte miastu Gdańskowi i przekazać go Skarbowi Państwa. Na posiedzeniu Komisji Infrastruktury prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz próbowała w emocjonalny sposób zmienić zdanie posłów partii rządzącej. - Czy naprawdę te czasy stalinowskie są wzorem dla kilku posłów? - pytała.
 • "Tylko w sytuacjach wyjątkowych", ale chorych nie ma gdzie kłaść. 15-latka zgwałcona w szpitalu

  "Tylko w sytuacjach wyjątkowych",... 03:02

  Nikt za nich tego nie załatwi. To władze miejskie, wojewódzkie i marszałkowskie muszą natychmiast zapewnić opiekę psychiatryczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Gdańsku. O problemie zrobiło się głośno, gdy 15-latka została zgwałcona w szpitalu.
 • Wygrał w 2016, chce wygrać w 2020. Trump znowu wystartuje na prezydenta

  Wygrał w 2016, chce wygrać w 2020... 01:33

  Przekonuje, że wciąż jest politycznym "outsiderem" i chce drugiej kadencji. Prezydent Donald Trump ogłosił na wiecu na Florydzie, że będzie ubiegał się o reelekcję pod hasłem "Keep America Great". Rozpoczyna zbieranie pieniędzy, organizację sztabu, ekspertów i tysięcy wolontariuszy.
 • Holendrzy formalnie oskarżyli Striełkowa i trzy inne osoby o zestrzelenie MH17

  Holendrzy formalnie oskarżyli Str... 02:19

  Proces ma rozpocząć się w marcu 2020 roku, ale śledczy przyznają, że nieduża jest szansa, by podejrzani stawili się w sądzie. Trzej Rosjanie i obywatel Ukrainy mają zarzut zabójstwa w związku z zestrzeleniem malezyjskiego samolotu linii MH17 nad Ukrainą 5 lat temu. Zginęło 298 osób. Wśród oskarżonych jest były minister obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Igor "Striełkow" Girkin, który pracował dla FSB.
 • Jednak będą pociągi na Pol'and'Rock Festival. "Poleciłem przygotowanie pociągów"

  Jednak będą pociągi na Pol'and'Ro... 02:39

  W tej sprawie nic nie jest po kolei. Najpierw nie miało być specjalnych pociągów dla młodych ludzi, którzy będą chcieli dojechać na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. We wtorek nieoczekiwanie zreflektował się premier i nakazał stworzenie połączeń - co obwieścił na Twitterze.

Mrowiny. Zabójstwo 10-letniej Kristiny

 • "Większość sprawców ma tak zwaną maskę normalności"

  "Większość sprawców ma tak zwaną ... 01:15

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny.
 • "Ludziom się wydaje, że można różne rzeczy zatrzeć, uniknąć, nadwiarygodnić swoje alibi"

  "Ludziom się wydaje, że można róż... 00:47

  19.06 | Psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o morderstwie 10-letniej Kristiny z Mrowin.
 • Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwie 10-letniej Kristiny

  Dr Paweł Moczydłowski o zabójstwi... 00:41

  19.06 | Zabójstwo 10-letniej Kristiny to zbrodnia, w której mamy taką dużą odmienność portretu psychologicznego od takiego zwykłego zabójcy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 kryminolog, socjolog i były szef Służby Więziennej dr Paweł Moczydłowski, odnosząc się do zbrodni, która miała miejsce w Mrowinach
 • "Był zawsze grzecznym, ułożonym chłopcem". Jakub A. uznany za szczególnie niebezpiecznego

  "Był zawsze grzecznym, ułożonym c... 03:03

  22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny, dostał status więźnia niebezpiecznego. Jest pod szczególnym nadzorem. Reporterzy programu "Uwaga" TVN rozmawiali z matką Jakuba A., która powiedziała, że jej syn nigdy nie był agresywny.
 • Podejrzany o zabójstwo Kristiny ma status więźnia niebezpiecznego

  Podejrzany o zabójstwo Kristiny m... 02:46

  19.06 | - Komisja penitencjarna zdecydowała, by 22-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin nadać status więźnia niebezpiecznego - poinformowała rzeczniczka prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. Mężczyzna jest pod szczególnym nadzorem.
 • Podejrzany o zabójstwo Kristiny usłyszał we wtorek kolejny zarzut

  Podejrzany o zabójstwo Kristiny u... 00:52

  18.06 | Prokuratura postawiła Jakubowi A. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie. Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.
 • Miał planować i podżegać. Kolejny zarzut dla podejrzanego o zabójstwo Kristiny

  Miał planować i podżegać. Kolejny... 00:00

  Jest kolejny zarzut dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin na Dolnym Śląsku. Chodzi o podżeganie do zabójstwa. Mężczyzna miał namawiać inną osobę do współudziału w zbrodni. Na wniosek prokuratury został aresztowany na trzy miesiące.
 • Odbyło się posiedzenie aresztowe z udziałem 22-latka podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach

  Odbyło się posiedzenie aresztowe ... 06:23

  18.06| We wtorek po południu odbyło się posiedzenie aresztowe z udziałem 22-latka podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach.
 • Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny

  Areszt dla podejrzanego o zabójst... 01:07

  18.06| - Sąd Rejonowy w Świdnicy uwzględnił wniosek prokuratora w przedmiocie tymczasowego aresztowania, zastosował środek zapobiegawczy wobec podejrzanego na okres trzech miesięcy. W pełni podzielił argumentację wskazaną we wniosku, czyli grożącą podejrzanemu surową karę, obawę matactwa z jego strony, utrudniania postępowania i ukrycia się - powiedział dziennikarzom Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
 • Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo Kristiny

  Prokuratura wnioskuje o tymczasow... 01:54

  18.06| Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin (Dolnośląskie) usłyszał także zarzut podżegania do udziału w zabójstwie. - Namawiał inną osobę do współudziału w zbrodni - mówią śledczy. I dodają: z dotychczasowych informacji wynika, że zabójstwo było zaplanowane i przygotowywane od jakiegoś czasu. We wtorek po południu prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
 • Prokuratura o podejrzanym w sprawie zabójstwa Kristiny z Mrowin

  Prokuratura o podejrzanym w spraw... 09:48

  18.06| Jakub A. podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin (Dolnośląskie) usłyszał także zarzut podżegania do udziału w zabójstwie. - Namawiał inną osobę do współudziału w zbrodni - mówią śledczy. I dodają: z dotychczasowych informacji wynika, że zabójstwo było zaplanowane i przygotowywane od jakiegoś czasu. We wtorek do sądu ma wpłynąć wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka.
 • Prokuratura: podejrzany ma postawione dwa zarzuty

  Prokuratura: podejrzany ma postaw... 02:43

  18.06| Jakub A. podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin (Dolnośląskie) usłyszał także zarzut podżegania do udziału w zabójstwie. - Namawiał inną osobę do współudziału w zbrodni - mówią śledczy. I dodają: z dotychczasowych informacji wynika, że zabójstwo było zaplanowane i przygotowywane od jakiegoś czasu. We wtorek do sądu ma wpłynąć wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka.
rozwiń

Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT

 • Stefaniak: bardzo ładnie Donald Tusk przesłuchał amatorów z PiS-u

  Stefaniak: bardzo ładnie Donald T... 00:50

  18.06 | We wtorek politycy w Sejmie komentowali poniedziałkowe przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed sejmową komisją ds. VAT. - Możemy powiedzieć, że wczoraj bardzo ładnie Donald Tusk przesłuchał amatorów z PiS-u, no bo mniej więcej tak to wyglądało - ocenił rzecznik PSL Jakub Stefaniak.
 • Jan Maria Jackowski: było to przesłuchanie niezwykle merytoryczne

  Jan Maria Jackowski: było to prze... 00:41

  18.06 | We wtorek politycy w Sejmie komentowali poniedziałkowe przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed sejmową komisją ds. VAT. - Było to przesłuchanie niezwykle merytoryczne - ocenił senator PiS Jan Maria Jackowski.
 • Grabiec: Donald Tusk nie miał sobie równych

  Grabiec: Donald Tusk nie miał sob... 01:44

  18.06 | We wtorek politycy w Sejmie komentowali poniedziałkowe przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska przed sejmową komisją ds. VAT. - W tej części merytorycznej to był wykład byłego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej, na temat tego jak funkcjonuje państwo - ocenił rzecznik PO Jan Grabiec.
 • Marcin Horała o przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją ds. VAT

  Marcin Horała o przesłuchaniu Don... 00:54

  18.06 | Poseł PiS Marcin Horała o przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją ds. VAT.
 • Pytania o lukę w VAT i spięcia na komisji. "Prokuratura nie przesłuchała nikogo"

  Pytania o lukę w VAT i spięcia na... 03:50

  Prawie sześć godzin cierpliwie odpowiadał na pytania, choć - jak przyznał - nie ma złudzeń, że komisja VAT-owska ma wyświetlić prawdę. Po przesłuchaniu Donald Tusk sam zadał pytanie - jeśli doszło do grabieży miliardów, to dlaczego ani on, ani jego ministrowie nie odpowiadają przed prokuratorem?
 • Tusk: Liechtenstein nie jest członkiem Unii Europejskiej, Andora również nie

  Tusk: Liechtenstein nie jest czło... 00:40

  17.06| Tusk i Horała w czasie przesłuchania spierali się co do wielkości luki VAT w różnych krajach Europy w czasie, kiedy władzę sprawował rząd PO-PSL. Przewodniczący komisji przytaczał wyniki raportu Komisji Europejskiej w tej sprawie.
 • Donald Tusk o wyroku w sprawie Arabskiego

  Donald Tusk o wyroku w sprawie Ar... 01:25

  17.06 | Donald Tusk o wyroku w sprawie Arabskiego.
 • Tusk o listach Falenty: to sytuacja niebywała i wymagająca wyjaśnienia

  Tusk o listach Falenty: to sytuac... 01:50

  17.06 | Wolałbym, żeby to nie była prawda, bo z tych listów wynikałoby jednoznacznie, że proceder nielegalnych podsłuchów był nie tylko akceptowany, ale współorganizowany przez dzisiaj rządzących Polską - powiedział w poniedziałek szef Rady Europejskiej. Skomentował listy, jakie Marek Falenta miał napisać do prezydenta, premiera i prezesa PiS.
 • Tusk: istota komisji śledczej polega na tym, aby ci, którzy nie mają władzy, mogli władzę kontrolować

  Tusk: istota komisji śledczej pol... 01:35

  17.06 | Tusk: istota komisji śledczej polega na tym, aby ci, którzy nie mają władzy, mogli władzę kontrolować
 • Tusk: warto wygrać wybory, aby podwyższać standardy

  Tusk: warto wygrać wybory, aby po... 01:27

  17.06 | Tusk: warto wygrać wybory, aby podwyższać standardy
 • Tusk: Jakby pan przewodniczący Horała jeszcze sobie przypomniał swoje poglądy na emerytury

  Tusk: Jakby pan przewodniczący Ho... 00:51

  17.06| Wymiana zdan miedzy Donaldem Tuskiem a Marcinem Horałą na temat ewolucji poglądów przewodniczącego komisji ds. VAT na temat emerytur.
 • Tusk: Pan premier Morawiecki nie był najbardziej aktywną osobą w radzie gospodarczej

  Tusk: Pan premier Morawiecki nie ... 01:39

  17.06 | Tusk: Pan premier Morawiecki nie był najbardziej aktywną osobą w radzie gospodarczej.
rozwiń

Prezydent Duda z wizytą w USA. Czerwiec 2019

 • Prezydent zakończył wizytę w USA

  Prezydent zakończył wizytę w USA 02:24

  18.06 | Współpraca Polski z USA jest "absolutnie strategiczna" w bardzo wielu dziedzinach - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podsumowując swoją sześciodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych, którą rozpoczął od spotkania w ubiegłą środę w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem.
 • Prezydent otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji

  Prezydent otworzył Polski Tydzień... 01:27

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda otworzył w sobotę w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacji. Ma się on przyczynić do rozwoju współpracy m.in. w sektorze lotniczym, czy kosmicznym. W swoim wystąpieniu Duda podkreślił, że wydarzenie jest świetnym przykładem rozwijającej się i niezwykle dynamicznej współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada.
 • Prezydent o relacjach z Donaldem Trumpem

  Prezydent o relacjach z Donaldem ... 01:29

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda, który kontynuuje swoją roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, odwiedził w sobotę Reno w Nevadzie. Podczas briefingu dla polskich dziennikarzy został zapytany o to, co odpowie na głosy krytyki mówiące o tym, że umowy i porozumienia, które zostały podpisane podczas jego pobytu w USA, są zbyt kosztowne dla naszego kraju. Mówił również o relacjach politycznych z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem.
 • Prezydent o krytyce prozumień z USA

  Prezydent o krytyce prozumień z USA 01:17

  15.06.| Prezydent Andrzej Duda, który kontynuuje swoją roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, odwiedził w sobotę Reno w Nevadzie. Podczas briefingu dla polskich dziennikarzy, został zapytany o to, co odpowie na głosy krytyki mówiące o tym, że umowy i porozumienia, które zostały podpisane podczas jego pobytu w USA, są zbyt kosztowne dla naszego kraju.
 • Polska będzie współpracować ze szpitalem w USA. Skorzystają pacjenci

  Polska będzie współpracować ze sz... 02:55

  Polska będzie współpracowała w leczeniu raka z Centrum Onkologicznym Uniwersytetu Teksas. To czołowy taki ośrodek na świecie. Nasi lekarze mają uzyskać dostęp do najnowszych terapii i uczyć się ich od Amerykanów, by szybciej stosować je u nas. Skorzystają na tym pacjenci.
 • Andrzej Duda na pokazie dronów

  Andrzej Duda na pokazie dronów 01:11

  15.06 | Technologie, które umożliwią dronom wykrywanie się nawzajem, komunikację i unikanie kolizji testują inżynierowie z USA przy udziale Polaków. Prezydent Andrzej Duda obejrzał takie manewry w sobotę w Reno w stanie Nevada.
 • Prezydent Andrzej Duda o dostawach amerykańskiego gazu do Polski

  Prezydent Andrzej Duda o dostawac... 00:36

  14.06 | - Do Polski płynie gaz z USA, płynie nie tylko do naszego kraju, ale mam nadzieję, będzie płynął też do całego regionu Europy Centralnej - mówił prezydent Andrzej Duda w gazoporcie Sabine Pass, należącym do firmy Cheniere.
 • Prezydent: chcemy być silnym hubem dostaw gazu do Europy

  Prezydent: chcemy być silnym hube... 00:45

  14.06 | Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie gazu ziemnego do Europy, przede wszystkim do Europy Środkowej - oświadczył prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych.
 • Prezydent Duda do Polonii w Houston: dziękuję za trwanie przy Polsce

  Prezydent Duda do Polonii w Houst... 01:20

  14.06 | Prezydent Duda do Polonii w Houston: dziękuję za trwanie przy Polsce.
 • Prezydent Andrzej Duda spotkał się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem

  Prezydent Andrzej Duda spotkał si... 00:59

  14.06 | Prezydent Andrzej Duda spotkał się z burmistrzem Houston Sylvestrem Turnerem.
 • Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy w USA

  Kreml śledzi wizytę Andrzeja Dudy... 03:32

  13.06 | Podpisana w środę polsko-amerykańska deklaracja w sprawie obronności spotkała się w czwartek z ostrą reakcją rosyjskiego parlamentu. Deputowani naszego wschodniego sąsiada ostrzegli, że ogłoszone przez Donalda Trumpa rozmieszczenie nowych amerykańskich wojsk na terytorium Polski spotka się z działaniami odwetowymi ze strony Moskwy. Pojawił się także głosy, że w razie ewentualnego konfliktu Polska stałaby się "celem uderzenia odwetowego".
 • Całe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy

  Całe przemówienie prezydenta Andr... 08:42

  12.06 | Ostatnim punktem środowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie był udział w uroczystym przyjęciu.
rozwiń

Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

 • "Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana"

  "Taki jest pomysł amerykański. Rz... 13:39

  - Trump chciałby drugiego porozumienia z Iranem - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Patrycja Sasnal, kierowniczka Biura Badań i Analiz PISM, komentując napięcie pomiędzy USA i Iranem, które wzrosło jeszcze po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. - Taki jest pomysł amerykański. Rzucić Irańczyków na kolana, nie tylko wypowiadając porozumienie, ale przede wszystkim wprowadzając sankcje ekonomiczne - ocenił z kolei Marcin Wojciechowski, amerykanista.
 • Siły zbrojne USA opublikowały nowe zdjęcia ataku na tankowiec

  Siły zbrojne USA opublikowały now... 00:35

  18.06 | Siły zbrojne USA opublikowały nowe, tym razem nieruchome, zdjęcia ataku na japoński tankowiec w Zatoce Omańskiej. Mają one pokazywać, jak irańscy Strażnicy Rewolucji usuwają minę, która nie wybuchła. Waszyngton ma rozważać wysłanie dodatkowych sił do tego rejonu.
 • Przebieg wydarzeń po ataku na tankowce w Zatoce Omańskiej. Na wideo widoczne również statki ratunkowe

  Przebieg wydarzeń po ataku na tan... 00:35

  17.06 | Jeśli Iran postanowi zablokować eksport ropy przez cieśninę Ormuz, jest wystarczająco silny militarnie, by zrobić to w pełni i publicznie - oświadczył w poniedziałek szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri cytowany przez agencję Fars. Bakeri zareagował w ten sposób na obciążanie Iranu przez USA odpowiedzialnością za zeszłotygodniowe ataki na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Dzień po eksplozji na tankowcach prezydent USA Donald Trump oświadczył, że to Iran dokonał ataku.
 • Motorówka podpływa do tankowca Kokuka Courageous

  Motorówka podpływa do tankowca Ko... 01:39

  14.06 | Armia Stanów Zjednoczonych udostępniła w czwartek nagranie, na którym rzekomo widać motorówkę z irańskimi żołnierzami. Ściągają oni z burty uszkodzonego wcześniej tankowca inną, nieeksplodowaną minę - podało BBC.
 • Pompeo: Iran odpowiada za ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Pompeo: Iran odpowiada za ataki n... 02:24

  14.06 | Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w czwartek Iran o przeprowadzenie dwóch ataków na tankowce w Zatoce Perskiej. Strona amerykańska doszła do takich wniosków na podstawie m.in. informacji wywiadowczych oraz rodzaju użytej broni.
 • Tankowce zaatakowane w Zatoce Omańskiej

  Tankowce zaatakowane w Zatoce Oma... 00:55

  Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej, a ich załogi trzeba było ewakuować - przekazał w czwartek Reuters. Według irańskiej agencji IRNA jeden z nich, Front Altair, miał zatonąć. Norweski właściciel przekazał jednak, że tankowiec nadal utrzymuje się na wodzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Drugi taki przypadek w ciągu miesiąca. Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej

  Drugi taki przypadek w ciągu mies... 00:37

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Na morzu widać płomienie, a na horyzoncie poważny problem, bo to miejsce, przez które przepływa nawet jedna trzecia światowych zapasów ropy naftowej. Ceny ropy natychmiast wzrosły.
 • Gaszenie pożaru na tankowcu w Zatoce Omańskiej

  Gaszenie pożaru na tankowcu w Zat... 00:30

  13.09 | Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że incydent z dwoma tankowcami, do którego doszło wcześniej tego dnia w Zatoce Omańskiej, "jest bardzo podejrzany" i w celu uniknięcia dalszych napięć wezwał kraje regionu do rozmów.
 • Płonący tankowiec Front Altair

  Płonący tankowiec Front Altair 00:43

  W czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej ewakuowano łącznie 44 członków załóg - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.
 • Atak na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej

  Atak na dwa tankowce w Zatoce Oma... 00:30

  13/06 | Łącznie 44 członków załóg ewakuowano w czwartek z dwóch tankowców w Zatoce Omańskiej - poinformowali armatorzy tych jednostek. W jednym przypadku na pokładzie doszło do eksplozji i pożaru, w drugim do bliżej nieokreślonego incydentu i uszkodzenia kadłuba.

Demonstracje w Hongkongu

 • Szefowa władz Hongkongu przeprasza za sprawę nowelizacji prawa ekstradycyjnego

  Szefowa władz Hongkongu przeprasz... 01:21

  18.06 | Szefowa rządu Hongkongu Carrie Lam ponownie przeprosiła we wtorek mieszkańców miasta za sprawę nowelizacji prawa ekstradycyjnego, którą zawieszono na tle największych protestów politycznych od przekazania tej byłej brytyjskiej kolonii Chinom w 1997 roku.
 • Dwa miliony osób na ulicach miasta. Gigantyczny protest w Hongkongu

  Dwa miliony osób na ulicach miast... 02:53

  W miejscu, gdzie mieszka 7,5 miliona ludzi, na ulice wyszły aż dwa miliony osób. To kolejne gigantyczne protesty w Hong Kongu przeciwko projektowi ustawy ekstradycyjnej. Gdyby weszła w życie, to - zdaniem krytyków - mogłaby pozwolić Pekinowi na wywożenie z Hong Kongu niewygodnych aktywistów politycznych. Nastrojów nie uspokaja nawet zawieszenie prac nad projektem ustawy. Dla Hong Kongu ta ustawa to sprawa fundamentalna, ale w Chinach kontynentalnych - z powodu cenzury - mało kto o całej sprawie słyszał. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Protesty w Hongkongu. Zdjęcia z drona

  Protesty w Hongkongu. Zdjęcia z d... 00:43

  18.06 | Władze Hongkongu starają się łagodzić największy od kilkudziesięciu lat kryzys w tym regionie. Kilka dni temu tamtejsza administracja niespodziewanie zawiesiła wdrażanie kontrowersyjnych przepisów o ekstradycji do Chin. Wczoraj z więzienia wypuszczono lidera studenckich demonstracji z 2014 roku. To pokłosie wielkich demonstracji, które w ostatnich dniach przeszły przez cały Hongkong.
 • Hongkong: na ulice w proteście wyszło ponad dwa miliony ludzi

  Hongkong: na ulice w proteście wy... 02:08

  Jeśli chińskie władze i zależny od nich rząd w Hongkongu liczyły, że protesty wygasną, to nic z tego. 2 z 7 milionów mieszkańców protestuje na ulicach przeciwko ustawie pozwalającej na ekstradycję do Chin. Pod presją władze zawiesiły przepisy.
 • Kolejne protesty w Hongkongu. Chcą całkowitego wycofania projektu ustawy

  Kolejne protesty w Hongkongu. Chc... 01:38

  16.06 | Tysiące ubranych na czarno Hongkończyków wyszły w niedzielę na ulice, domagając się dymisji szefowej administracji regionu Carrie Lam i wycofania rządowego projektu zmian prawa ekstradycyjnego, umożliwiającego m.in. ekstradycję do Chin kontynentalnych.
 • Media: władze Hongkongu "zawieszą" nowelizację prawa ekstradycyjnego

  Media: władze Hongkongu "zawieszą... 01:14

  15.06 | Media: władze Hongkongu "zawieszą" nowelizację prawa ekstradycyjnego
 • Zamieszki w Hongkongu. "Będzie nas coraz więcej"

  Zamieszki w Hongkongu. "Będzie na... 02:39

  Parasolki kontra gaz łzawiący. W Hongkongu wybuchły gwałtowne zamieszki w ramach protestu przeciw planom przyjęcia przepisów zezwalających na ekstradycję do Chin podejrzanych o przestępstwa. Policja użyła pałek, gumowych kul i gazu łzawiącego. Demonstranci budowali barykady i rzucali kamieniami. Przynieśli też parasolki, które od 5 lat są symbolem obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec komunistycznych Chin.
 • Hongkońska policja użyła w środę gazu łzawiącego wobec protestujących demonstrantów

  Hongkońska policja użyła w środę ... 00:56

  12.06 | Tysiące ludzi wylegly w nocy z wtorku na środę na ulice Hongkongu protestując przeciwko rozpatrywanemu przez Radę Legislacyjną tej enklawy projektowi ustawy zezwalającej na ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin. Ocenia się, że zdominowana przez zwolenników Pekinu Rada, będąca odpowiednikiem lokalnego parlamentu, uchwali ustawę. Ma ona dopuszczać ekstradycję do Chin kontynentalnych osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa na kontynencie.
 • W Hongkongu starcia sił bezpieczeństwa z demonstrantami

  W Hongkongu starcia sił bezpiecze... 00:53

  12.06 | Hongkońska policja użyła w środę gazu łzawiącego wobec demonstrantów protestujących przed budynkami rządowymi przeciw ustawie ekstradycyjnej, na mocy której podejrzani mogliby być wysyłani na rozprawę do Chin kontynentalnych. Rannych zostało około 10 osób.
 • Policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego

  Policja użyła gumowych kul i gazu... 02:24

  12.06 | Policja w Hongkongu użyła gumowych kul i gazy łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów, którzy kolejny ju dzień protestują przeciwko rozpatrywanemu przez Radę Legislacyjną tej enklawy projektowi ustawy zezwalającej na ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin. Zdominowane przez zwolenników Pekinu władze Hongkongu odłożyły na razie debatę nad nowym prawem.
 • Protesty w Hongkongu nie ustają

  Protesty w Hongkongu nie ustają 01:13

  Tysiące ludzi wyległy w nocy z wtorku na środę na ulice Hongkongu w proteście przeciwko rozpatrywanemu przez Radę Legislacyjną tej enklawy projektowi ustawy zezwalającej na ekstradycję osób podejrzanych o przestępstwa do Chin. Władze Hongkongu odłożyły na razie debatę nad nowym prawem.
 • W Hongkongu zapowiedzi kolejnych strajków i protestów przeciw ekstradycji do Chin

  W Hongkongu zapowiedzi kolejnych ... 01:13

  11.06 | W Hongkongu przeciwnicy zmian w prawie, umożliwiających przekazywanie podejrzanych do Chin kontynentalnych, zapowiadają dalsze protesty w środę, gdy ustawą będzie się zajmować lokalny parlament. Strajki planują też liczne firmy i związkowcy z wielu sektorów. Pomimo niedzielnej demonstracji przeciwko nowelizacji prawa ekstradycyjnego - ocenianej jako najliczniejszy protest w byłej brytyjskiej kolonii od przekazania jej Chinom w 1997 roku - lokalne władze ogłosiły, że nie zamierzają wycofać projektu.
rozwiń

30 lat wolności

 • Polska droga ku wolności. 30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory

  Polska droga ku wolności. 30 lat ... 04:45

  4.06 | Wolna prasa nie istniała. Z gazet, radia i telewizji sączyła się jedynie słuszna narracja. Kampania wyborcza ruszyła w nieprawdopodobnym tempie, a cała Polska została zaklejona wyborczymi plakatami Solidarności.
 • Puste półki, głodowe pensje i mecz Polska-Anglia czyli czerwiec 1989

  Puste półki, głodowe pensje i mec... 03:17

  Okres transformacji był magiczny, ale magia kończyła się po przekroczeniu progu sklepu. Nie bardzo było co kupić i za co kupić. Czym Polacy - oprócz polityki - żyli w tamtych dniach?
 • Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność. Z gospodarką w stanie zapaści

  Zaskoczenie, zwycięstwo i wolność... 04:53

  W lutym 1989 roku na murze berlińskim rozstrzelano młodego chłopaka, który chciał przejść na drugą stronę. 4 czerwca 1989 roku na pekińskim placu Tiananmen ludzi walczących o wolność rozjechały czołgi. Nasz 4 czerwca był fenomenem. Polacy pokojowo zmienili ustrój, odzyskali kraj, zniszczyli żelazną kurtynę. Była wolność, ale była też bieda.
 • Zdjęcie, do którego ustawiają się kolejki. Pokazuje atmosferę tamtych lat

  Zdjęcie, do którego ustawiają się... 03:13

  Wspólne zdjęcie Lecha Wałęsy z Jarosławem Kaczyńskim wystawione na widok publiczny było we wtorek największą atrakcją na gdańskim Długim Targu. Niemal każdy przechodzący chciał mieć zdjęcie z tym zdjęciem. Tak trudno w nie dziś uwierzyć.
 • Fantastyczny dzień, 30. rocznica. "Mamy z czego się cieszyć. Polak potrafi. Potrafiliśmy"

  Fantastyczny dzień, 30. rocznica.... 01:02

  4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Fantastyczny dzień. Kartką wyborczą, bez rozlewu krwi, Polacy zmienili ustrój i odzyskali kraj. Jak wspomniał we wtorek Lech Wałęsa, były dni, kiedy nikt nie dawał Solidarności szans na zwycięstwo. 30 lat później wydajemy "Fakty" TVN w wyjątkowy sposób - nie ze studia w Warszawie, lecz z Gdańska.
 • 30 lat wstecz. Jak doszło do obalenia komunizmu?

  30 lat wstecz. Jak doszło do obal... 03:10

  4 czerwca 1989 roku Polacy poszli na wybory, by powiedzieć "nie" komunistycznemu systemowi. I to "nie" wybrzmiało bardzo wyraźnie. Reżim zachwiał się w posadach i zaczął się rozpadać. Zmiany były już nie do zatrzymania i promieniowały także poza Polskę.
 • Wystawy, debaty i hymn. Polska świętuje 30 lat wolności

  Wystawy, debaty i hymn. Polska św... 03:08

  Nie tylko Gdańsk, nie tylko Warszawa. Święto Wolności i Solidarności Polacy obchodzą w różnych miejscach i na różne sposoby. Są wystawy, debaty i koncerty. Był też moment wyjątkowo uroczysty i podniosły - wspólne śpiewanie hymnu.
 • Tort na rocznicę 4 czerwca

  Tort na rocznicę 4 czerwca 01:24

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych uczestnicy święta w Gdańsku pokroili przygotowany na tę okazję tort.
 • Tak wygrywała Solidarność. To, jak szybko upadł komunizm, zaskoczyło wielu

  Tak wygrywała Solidarność. To, ja... 03:29

  Mieli głowy pełne marzeń o lepszym świecie. Chcieli spokoju, stabilizacji i pewności jutra. Nikt do końca nie wierzył, że zmiany nastąpią tak szybko. Skala zwycięstwa była zaskoczeniem nawet dla największych optymistów.
 • Hymn Polski odśpiewano w wielu miastach

  Hymn Polski odśpiewano w wielu mi... 02:29

  04.06 | W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych w wielu miastach Polski odśpiewano hymn państwowy.
 • Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwca mogło nie być. "To była kompletnie spontaniczna akcja"

  Bez takich ludzi sukcesu 4 czerwc... 03:24

  Byli młodzi, kompletnie niedoświadczeni, ale spontanicznie czuli nastrój zbliżającej się rewolucji i bardzo się w nią zaangażowali. - Chcieliśmy kulawo naśladować to, co było na Zachodzie - mówią bohaterowie relacji Jakuba Sobieniowskiego. Bez takich ludzi 4 czerwca mógłby się nie udać.
 • Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy film. "Świetny dowód na to, że my byliśmy pierwsi"

  Wyjątkowa rocznica i wyjątkowy fi... 03:13

  30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów to lekcja historii dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy nie pamiętają 4 czerwca, czyli początku końca komunizmu w Polsce i Europie. Premiera dokumentu "My, naród" była okazją do debaty o polskiej wolności - wtedy i teraz.
rozwiń

Obraz świata

 • USA rozmieszczą na Bliskim Wschodzie dodatkowe rakiety Patriot

  USA rozmieszczą na Bliskim Wschod... 00:57

  20.06 | Stany Zjednoczone rozmieszczą na Bliskim Wschodzie dodatkowe rakiety Patriot, a także załogowe i bezzałogowe samoloty rozpoznawcze - poinformował w środę Departament Obrony USA.
 • Keith Raniere, lider sekty Nxivm uznany winnym

  Keith Raniere, lider sekty Nxivm ... 00:38

  19.06 | Keith Raniere został uznany przez ławę przysięgłych winnym wszystkich zarzucanych mu czynów – między innymi prowadzenia nielegalnej działalności, wykorzystywania seksualnego, posiadania dziecięcej pornografii. Nowojorski sąd może skazać mężczyznę na karę dożywotniego więzienia.
 • Protest Tatarów krymskich z udziałem Refata Czubarowa

  Protest Tatarów krymskich z udzia... 01:54

  19.06 | Refat Czubarow, deputowany ukraińskiego parlamentu i szef działającego na Ukrainie samorządu tatarskiego, Medżlisu, wezwał w środę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i ukraiński MSZ do zainicjowania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Krymu.
 • Spotkanie króla Filipa VI z prezydentem Peru Martinem Vizcarrą

  Spotkanie króla Filipa VI z prezy... 01:37

  19.06 | Popularność króla Hiszpanii jest największa od 1975 r., kiedy w kraju przywrócono monarchię - wynika z opublikowanego w środę sondażu GAD3. Badanie zostało przeprowadzone z okazji piątej rocznicy objęcia tronu przez Filipa VI Burbona.
 • Dominic Raab poparł Borisa Johnsona na nowego premiera

  Dominic Raab poparł Borisa Johnso... 00:50

  19.06 | Były minister do spraw brexitu Dominic Raab poparł w środę byłego ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona w walce o przywództwo w rządzącej Partii Konserwatywnej i objęcie stanowiska premiera Wielkiej Brytanii po Theresie May.
 • Josu Ternera spędził na wolności tylko kilka godzin

  Josu Ternera spędził na wolności ... 00:34

  19.06 | Były przywódca baskijskiej organizacji terrorystycznej ETA Josu Ternera został w środę wypuszczony na wolność ze względu na stan zdrowia po orzeczeniu sądu w Paryżu, a po kilku godzinach ponownie aresztowany na wniosek Hiszpanii.
 • Test rakietowy w Pakistanie (wideo z maja 2019 roku)

  Test rakietowy w Pakistanie (wide... 00:29

  17.06 | Pakistan przeprowadził próbę rakietową 23 maja. Armia Pakistanu ogłosiła że test pocisku typu ziemia-ziemia Shaheen II zakończył się sukcesem. Według strony pakistańskiej rakieta ma zasięg do 1,5 tys. km i może przenosić ładunki nuklearne.
 • Rekordowy przemyt kokainy w Filadelfii

  Rekordowy przemyt kokainy w Filad... 00:38

  19.06 | Amerykańska policja przejęła w porcie w Filadelfii ponad 16 ton kokainy o wartości miliarda dolarów. To jedna z najbardziej spektakularnych takich akcji w historii USA. "To jedna z największych konfiskat narkotyków w historii USA. Taka ilość tego narkotyku mogłaby zabić miliony - MILIONY - ludzi" - napisał na Twitterze prokurator federalny w Filadelfii William McSwain.
 • Trump ogłosił rozpoczęcie kampanii o reelekcję w 2020 roku

  Trump ogłosił rozpoczęcie kampani... 01:42

  19.06 | Donald Trump ogłosił oficjalnie we wtorek rozpoczęcie swojej kampanii o reelekcję na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Trump zadeklarował ponowny start w wyborach podczas wiecu w Orlando na Florydzie, na który przybył wraz ze swoją żoną Melanią.
 • Zabawa w parku rozrywki w Pjongangu w Korei Północnej

  Zabawa w parku rozrywki w Pjongan... 02:16

  18.06 | Automaty z grami, rollercoastery, kolejki, skutery, karuzele i wieża zrzutu. Te wszystkie atrakcje czekają w parku Kaeson w północnokoreańskim Pjongjangu.
 • Szkoła w Katmandu (nagranie archiwalne z 2015 roku)

  Szkoła w Katmandu (nagranie archi... 00:53

  18.06 | Język mandaryński pojawia się w coraz większej liczbie prywatnych szkół w Nepalu, a w części z nich uczniowie uczą się go obowiązkowo jako języka obcego. Dyrektorzy tłumaczą, że ambasada chińska opłaca nauczycieli, a uczniowie są zainteresowani nauką.
 • Next Generation Fighter wejdzie do służby w 2040 roku

  Next Generation Fighter wejdzie d... 00:28

  18.06 | Szefowe resortów obrony Francji, Niemiec i Hiszpanii - Florence Parly, Ursula von der Leyen i Margarita Robles - podpisały w poniedziałek na międzynarodowym salonie lotniczym w Paryżu ramową umowę o współpracy ich krajów w budowie nowego europejskiego myśliwca.
rozwiń

Wideo dnia

 • Sprytna locha w Sopocie walczy ze śmietnikiem

  Sprytna locha w Sopocie walczy ze... 00:35

  19.06 | We wtorek około godziny 18 na osiedlu Sopot Brodwino pojawiła się locha z warchlakami. Zwierzę próbowało wyciągnąć worek na śmieci z kosza. Sytuację zarejestrował pan Marcin, który - gdy tylko wyszedł ze swojej klatki schodowej i zobaczył zwierzęta - od razu wyciągnął telefon i zaczął je nagrywać.
 • Pokaz świateł na Stadionie Narodowym w Pekinie

  Pokaz świateł na Stadionie Narodo... 00:41

  19.06 | Stadion Narodowy w Pekinie i wyjątkowy pokaz świateł. W show użyto około 5 tysięcy świateł, a iluminacja ma prezentować chińskie osiągnięcia od czasu powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Pokazy odbywać się będą 4 razy w tygodniu do końca października.
 • Przeszedł 1500 kilometrów. Wygłodzony niedźwiedź polarny w Norylsku

  Przeszedł 1500 kilometrów. Wygłod... 00:49

  18.06 | Niedźwiedź polarny pojawił się na terenie Norylska w północnej Rosji. Zwierzę, które okazało się samicą, przebyło około 1,5 tysiąca kilometrów. Było tak wyczerpane, że nie reagowało na obecność człowieka. Poprzedniego niedźwiedzia polarnego w mieście widziano 40 lat temu.
 • Niedźwiedź w Puszczy Białowieskiej

  Niedźwiedź w Puszczy Białowieskiej 01:40

  18.06 | Są niezbite dowody na to, że niedźwiedź przebywa w polskiej części Puszczy Białowieskiej. Zarejestrowała go foto-pułapka jednej z naszych powierzchni badawczych. Obserwacja pochodzi z 14.06.2019 r., a więc dzień po obserwacji pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa. To z dużym prawdopodobieństwem samiec. Jak długo zabawi w Puszczy? Dokąd powędruje? Te pytania na razie pozostaną bez odpowiedzi.
 • Zabawa w parku rozrywki w Pjongangu w Korei Północnej

  Zabawa w parku rozrywki w Pjongan... 02:16

  18.06 | Automaty z grami, rollercoastery, kolejki, skutery, karuzele i wieża zrzutu. Te wszystkie atrakcje czekają w parku Kaeson w północnokoreańskim Pjongjangu.
 • Paryski Air Show czyli pokaz francuskich sił powietrznych

  Paryski Air Show czyli pokaz fran... 00:50

  17.06 | Pokaz francuskich sił powietrznych i prezentacja makiety myśliwca przyszłości. W Paryżu trwa salon lotniczy, najstarsza tego typu impreza na świecie. Paryski Air Show gościł prezydenta Francji, Emmanuela Macrona. W pokazie brały udział samoloty i śmigłowce bojowe oraz maszyny pasażerskie. Tuż po pokazie zaprezentowano makietę myśliwca piątej generacji, którego projekt powstaje we współpracy francusko-niemieckiej.
 • Prezydent Ukrainy chłodzi się w fontannie w Mariupolu

  Prezydent Ukrainy chłodzi się w f... 00:31

  17.06 | Na amatorskim nagraniu widzimy prezydenta Ukrainy, który ku uciesze mieszkańców Mariupola przebiega przez fontannę. Taki sposób na ochłodę okazał się przy okazji dobrą zabawą. Jak się okazuje, nie tylko dla najmłodszych.
 • Regaty katamaranów w Sopocie

  Regaty katamaranów w Sopocie 01:12

  17.06 | Wiatr, woda i sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie. W Sopocie odbyły się regaty katamaranów. Udział w wyścigu mogły wziąć dwukadłubowce o długości do sześciu metrów.
 • Wielki pies, którego nie da się nie zauważyć

  Wielki pies, którego nie da się n... 00:22

  14.06 | Niecodzienny obrazek z meczu drużyny bejsbolowej z Waszyngtonu. Kibice w jednym z sektorów mogą siedzieć ze swoimi psami, ale dog niemiecki na kolanach właściciela to zdecydowanie rzadki widok. - Wielkie pytanie, patrząc na tę scenę: Kto kogo przyprowadził na ten mecz? - tak sytuację podsumował komentator telewizyjny.
 • Książęce strzyżenie owiec. Kate i William chwycili za golarkę

  Książęce strzyżenie owiec. Kate i... 01:16

  13.05 | Książę i księżna Cambridge we wtorek odwiedzili farmę w Lake District, w północno-zachodniej Anglii, gdzie próbowali swoich sił w strzyżeniu owiec. W zmaganiach książęcej parze pomagał opiekun zwierząt. Książę William i księżna Kate odwiedzili farmę podczas wizyty w hrabstwie Kumbria. Spotkali się tam z miejscowymi farmerami i próbowali lokalnych produktów.
 • Donald Trump i Andrzej Duda oglądają pokaz F-35

  Donald Trump i Andrzej Duda ogląd... 02:33

  12.06 | Po podpisaniu polsko-amerykańskiej deklaracji o współpracy w zakresie obronności, prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump, wraz ze swoimi żonami oglądali pokaz myśliwców F-35 nad Białym Domem
 • "Wydawało mi się, że śpię i obudziłam się w moim samochodzie, w sklepie"

  "Wydawało mi się, że śpię i obudz... 00:34

  13.06 | 57-letnia mieszkanka Oklahomy wjechała samochodem do sklepu, rozbijając szybę, ladę, półki i lustra. Na nagraniu zarejestrowanym przez kamery zamontowane w sklepie, widać moment, w którym samochód przebija się przez szklaną szybę, przejeżdża przez sklep i zatrzymuje się uderzając w ladę. - Usłyszałem eksplozję tłukącego się szkła. Najpierw nie wiedziałem, co o tym wszystkim myśleć, ale widok takiego samochodu w środku mojego sklepu to było dość niepokojące. - powiedział Chase Uhl, menadżer sklepu.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na czwartek

  Prognoza pogody na czwartek 01:30

  19.06 | W czwartek na terenie całego kraju mogą pojawiać się burze.
 • Warunki drogowe w czwartek

  Warunki drogowe w czwartek 00:26

  19.06 | Pogoda utrudni jazdę po drogach w całym kraju.
 • Warunki biometeo w czwartek

  Warunki biometeo w czwartek 00:59

  19.06 | W czwartek w całym kraju będziemy czuli upał.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:27

  16.06 | Nowy tydzień zaczniemy od prawie 30 stopni na termometrach. Oznacza to, że nadal będzie bardzo ciepło, ale nie aż tak upalnie jak jeszcze kilka dni temu, gdy mieliśmy aż 35 stopni.
 • Zerwane dachy i duże szkody. Potężna nawałnica w Zachodniopomorskiem

  Zerwane dachy i duże szkody. Potę... 00:30

  Zrywane przez wichurę dachówki, przedmioty uderzające w samochody widać na nagraniu z monitoringu jednego z domów w Zachodniopomorskiem. W sobotę przeszła tam nawałnica.
 • Polska w upalnym uścisku. Pogoda jest niebezpieczna, IMiGW ostrzega

  Polska w upalnym uścisku. Pogoda ... 03:08

  Pojedyncze trąby powietrzne, gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz. I przede wszystkim - afrykański żar. Pogoda jest ekstremalnie trudna i niebezpieczna. Obowiązują pomarańczowe i żółte alerty. I to jeszcze nie koniec. W środę termometry wskażą nawet 35 stopni w cieniu.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:47

  Gdy w jednej części kraju wody jest zdecydowanie w nadmiarze, w drugiej części kraju to towar luksusowy. W Skierniewicach od kilku dni już nawet ksiądz z ambony prosi, by wodę oszczędzać. Deszczu nie ma, słońce świeci, a miejskie zbiorniki zapełnione są tylko do połowy. Dlaczego w Polsce brakuje wody?
 • "Czuję się, jakbym był w Egipcie". IMGW ostrzega przed upałami

  "Czuję się, jakbym był w Egipcie"... 00:50

  Tropikalna Polska, czyli nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Wtorek był wyjątkowo upalnym dniem w wyjątkowo upalnym tygodniu.
 • Kanada dołącza do walki z plastikiem. "Dzięki recyklingowi ograniczymy zanieczyszczenie"

  Kanada dołącza do walki z plastik... 02:48

  Kanada mówi "stop" fali plastiku. Koniec z jednorazowymi sztućcami, koniec z foliówkami, słomkami i kubeczkami. Ma być bardziej ekologicznie, ale też bardziej ekonomicznie. Unia Europejska podąża już tą drogą. W Polsce prekursorem urzędowej walki z plastikiem był Wałbrzych. Wojnę wypowiedziała mu też Warszawa.
 • "Polska jest pustynią, jeżeli chodzi o zbiorniki wodne"

  "Polska jest pustynią, jeżeli cho... 02:19

  Im większe upały, tym większe zapotrzebowanie na wodę. I tym większe z nią problemy. Nie tylko Skierniewice mają zakręcone kurki. Sucho w kranach jest także w miejscowości Góra na Dolnym Śląsku. Takich suchych punktów na mapie Polski będzie przybywać, jeśli nie będzie przybywać zbiorników retencyjnych.
 • Wysokie temperatury w całej Polsce. Nad morzem było chłodniej

  Wysokie temperatury w całej Polsc... 01:56

  Można powiedzieć, że w czasie tej fali upałów to Międzyzdroje dawały ochłodzenie - było "tylko" 27 stopni. Tam mieszkańcy i turyści mogli jeszcze wypocząć w przyjemnym słońcu, owiewani morską bryzą. Ale jak ostrzegają meteorolodzy - po łagodnym dniu może przyjść nagłe załamanie pogody.
 • "Przede wszystkim brawura". Apele o rozwagę nad wodą

  "Przede wszystkim brawura". Apele... 02:55

  Lato astronomiczne jeszcze się nawet nie zaczęło, ale liczby w statystykach utonięć już zaczynają straszyć. Tylko przez te pierwsze 10 dni czerwca utonęło już 27 osób. I policja, i ratownicy ostrzegają, ile się da.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Ford zdobył pierwszego maksymalnego brejka w sezonie 2019/2020

  Ford zdobył pierwszego maksymalne... 01:06

  Nowy sezon dopiero co się rozkręca, a już padł pierwszy maksymalny brejk. Jego autorem był Tom Ford, który w kwalifikacjach do turnieju International Championship pewnie pokonał Frasera Patricka 6:1. Zobacz ostatnią minutę tej partii.
 • Najważniejsze wydarzenia z Diamentowej Ligi w Rabacie

  Najważniejsze wydarzenia z Diamen... 01:32

  Zobacz, co wydarzyło się podczas zawodów Diamentowej Ligi w Rabacie. Kolejna odsłona tego cyklu 30 czerwca w amerykańskim Eugene.
 • Trening Brazylii przed meczem z Wenezuelą

  Trening Brazylii przed meczem z W... 01:27

  W nocy z wtorku na środę czasu polskiego Brazylia zmierzy się z Wenezuelą w drugiej kolejce fazy grupowej Copa America. W pierwszym spotkaniu Canarinhos pokonali Boliwię 3:0, natomiast Wenezuela zremisowała bezbramkowo z Peru.
 • Nowy trener Juventusu, gierki Pogby. Karuzela transferowa z 16 czerwca

  Nowy trener Juventusu, gierki Pog... 01:49

  Maurizio Sarri został nowym trenerem Juventusu, a Paul Pogba udzielił wywiadu, w którym zasugerował, że chce odejść z Manchesteru United. Zobacz, co wydarzyło się na rynku transferowym 16 czerwca.
 • Neilands wygrał Tour de Hongrie, Wippert najlepszy na ostatnim etapie

  Neilands wygrał Tour de Hongrie, ... 02:09

  Ostatni, piąty etap Tour de Hongrie wygrał po sprinterskim finiszu Wouter Wippert (EvoPro Racing). Natomiast w całym wyścigu triumfował Łotysz Krists Neilands (Israel Cycling Academy.
 • Bariera z opon uratowała samochód Racing Team Nederland

  Bariera z opon uratowała samochód... 01:25

  Kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne podczas wyścigów samochodowych. Bariera z opon uratowała Nycka de Vriesa przed kontuzją. Na jednym z zakrętów samochód Racing Team Nederland uległ awarii, przez co z impetem wypadł z trasy. Mimo tego, Holender zdołał dotrzeć do alei serwisowej, a po naprawach samochód wrócił do rywalizacji.
 • Pasjonująca walka do końca, bijatyka za metą

  Pasjonująca walka do końca, bijat... 00:33

  Alastair Seeley i Jack Kennedy stoczyli wspaniałą batalię na ostatnich zakrętach wyścigu na torze Brands Hatch w brytyjskich mistrzostwach supersportów. Walka była na tyle zaciekła, że po minięciu linii mety doszło do bijatyki. Kierowcy popychali się, doszło nawet do kopnięcia.
 • Deignan wygrała OVO Energy Women's Tour, Niewiadoma druga

  Deignan wygrała OVO Energy Women'... 02:25

  Brytyjka Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women) wygrała klasyfikację generalną OVO Energy Women's Tour. Druga Kasia Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) straciła do zwyciężczyni zaledwie dwie sekundy. Ostatni etap wygrała Holenderka Amy Pieters (Boels - Dolmans Cycling Team).
 • Campenaerts wygrał 4. etap Belgium Tour

  Campenaerts wygrał 4. etap Belgiu... 02:12

  Victor Campenaerts (Lotto Soudal) triumfował na 4. etapie Belgium Tour. Kolejna dwa miejsce zajęli jego towarzysze z ucieczki. Drugi był Andreas Kron (Riwal Readynez Cycling Team), a trzeci lider wyścigu Remco Evenepoel (Deceuninck - Quick Step).
 • "Przerażające", "najbardziej szalone rzeczy, jakie widziałem". Komentarze po walce Głowacki - Briedis

  "Przerażające", "najbardziej szal... 01:02

  "To były najbardziej szalone rzeczy, jakie widziałem w boksie" - napisał zawodnik UFC Daniel Cormier. Podobnych komentarzy po walce Krzysztof Głowacki - Mairis Briedis było znacznie więcej. Polak otrzymał niedozwolony cios łokciem, sędzia podejmował dziwne i kontrowersyjne decyzje. Głowacki przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie.
 • Sampdoria bez trenera, Parma szykuje hitowe wzmocnienia. Karuzela transferowa 15.06.2019

  Sampdoria bez trenera, Parma szyk... 01:26

  Marco Giampaolo zrezygnował z prowadzenia Sampdorii, w której grają Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Hitowe transfery szykuje Parma. Włoski klub chce ściągnąć Gianluigiego Buffona, Mario Balotellego oraz... Arkadiusza Recę. Oto karuzela transferowa z 15 czerwca.
 • Wypadki Latvali i Neuville'a w Rajdzie Sardynii

  Wypadki Latvali i Neuville'a w Ra... 01:30

  Ogromne problemy mieli Jari-Matti Latvala oraz Thierry Neuville podczas szóstego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii. Samochód pierwszego z nich koziołkował i dopiero po ponad ośmiu minutach kierowca i pilot zdołali wrócić do środka i kontynuować jazdę. Natomiast Neuville wpadł do rowu. Po piątku liderem klasyfikacji był Hiszpan Dani Sordo.
rozwiń

News in English

rozwiń