"Fakty" z 15 lutego

 • 50 tysięcy dla księdza. Birgfellner miał zeznać, że prezes PiS namawiał go do korupcji

  50 tysięcy dla księdza. Birgfelln... 04:24

  To jest coś dużo więcej niż nagranie nieoficjalnych rozmów - to zeznania w prokuraturze pod rygorem odpowiedzialności karnej. Austriacki biznesmen miał zeznać, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych w gotówce. To miały być pieniądze dla księdza z rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego za złożenie podpisu. Ksiądz Rafał Sawicz jest jednak nieuchwytny - podobno "opuścił stan duchowny".
 • "Nieczytelne" wyjaśnienia ambasador Izraela. Burza wokół wypowiedzi Netanjahu

  "Nieczytelne" wyjaśnienia ambasad... 03:26

  Benjamin Netanjahu miał powiedzieć dziennikarzom, że "Polacy pomagali Niemcom mordować Żydów". Słowa miały paść w czwartek, a w piątek do MSZ wezwano izraelską ambasador. Jej wyjaśnienia uznano za nieczytelne, a głos zabrali premier i prezydent. "Naród polski nigdy nie poszedł na kolaborację z Niemcami hitlerowskimi" - przypomniał na Twitterze Mateusz Morawiecki.
 • Polacy oddawali hołd Janowi Olszewskiemu

  Polacy oddawali hołd Janowi Olsze... 00:55

  O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa, a w sobotę rano rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. O 9:00 trumna z ciałem byłego premiera została wystawiona w kancelarii szefa rządu. Do 19:00 każdy mógł oddać zmarłemu hołd.
 • "Było widać, że to przeżywają". Duda i Pence odwiedzili Auschwitz

  "Było widać, że to przeżywają". D... 00:54

  Prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami oddali hołd ofiarom mordu w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Złożyli wieńce pod Ścianą Straceń, gdzie rozstrzelano tysiące osób.
 • Sędziowie przedstawiają raport: kto jest pokorny, ma profity, kto niepokorny - kary

  Sędziowie przedstawiają raport: k... 03:13

  Są konkretne przypadki, nazwiska i wyroki. W raporcie Komitetu Obrony Sprawiedliwości autorzy próbują dowodzić, że rząd PiS szykanuje sędziów, którzy nie uznają politycznej KRS i którzy nie podobają się władzy. Mają postępowania dyscyplinarne, a ich skutkiem mogą być kary finansowe, degradacje, a nawet wydalenie z zawodu.
 • Milion za koalicję? Tajemnicze rozmowy partii Razem i Wiosny

  Milion za koalicję? Tajemnicze ro... 02:43

  Partia jest na scenie politycznej nowa, ale ceni się wysoko - jeśli wierzyć Adrianowi Zandbergowi. Wiosna Roberta Biedronia miała proponować partii Razem koalicję. Nie do końca oficjalną, bo bez logo Razem i jej lidera na liście. Za to za pieniądze - prawie milion złotych.
 • Trump przegrał bitwę o budżet, ale wojnę wciąż toczy. Wprowadzi stan wyjątkowy

  Trump przegrał bitwę o budżet, al... 01:28

  Prezydent Donald Trump nie zmienia planów. Będzie budował mur na granicy z Meksykiem. Zmienia tylko sposób realizacji tego planu - wprowadzi stan wyjątkowy, by zdobyć potrzebne miliardy dolarów, ale uniknie kolejnego paraliżu prac rządu.
 • Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny wygrali drużynowy konkurs w Willingen

  Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny wygr... 00:34

  Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Niemcy zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy.
 • Państwo wypełniło za nas PIT-y, tylko z ich podejrzeniem mógł być kłopot

  Państwo wypełniło za nas PIT-y, t... 01:53

  To nie działa na zasadzie: kto pierwszy ten lepszy. Podatników uprasza się o zachowanie spokoju. Od piątku wszyscy możemy zobaczyć swoje wypełnione przez państwo PIT-y w internecie. Jest tłok w sieci, są przejściowe kłopoty, ale jeszcze dużo czasu na złożenie zeznania.
 • Samorządowcy powołali komitet, który zorganizuje 30 rocznicę wyborów 4 czerwca

  Samorządowcy powołali komitet, kt... 02:59

  W piątek w Warszawie powołano samorządowy zespół ds. organizacji obchodów 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, w którego skład weszli między innymi prezydenci miast. Podczas uroczystości, które odbędą się w dniach 1-11 czerwca w Gdańsku, podpisana zostanie "Deklaracja Wolności i Solidarności".
 • Maseczki antysmogowe zbadane. Połowa z nich tylko utrudnia oddychanie

  Maseczki antysmogowe zbadane. Poł... 02:28

  Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają podobnie i mają jedno zadanie - chronić przed smogiem. Maseczki, które coraz chętniej kupują Polacy, wziął pod lupę Instytut Ochrony Pracy. Okazuje się, że połowa przed niczym nie chroni, a tylko utrudnia oddychanie.

Konferencja bliskowschodnia w Polsce

 • Federica Mogherini odniosła się do irańskiego programu nuklearnego

  Federica Mogherini odniosła się d... 01:08

  14.02 | Tam, gdzie jest pole do wspólnego działania, działamy razem. W innych kwestiach, gdzie poglądy różnią się, Europejczycy podążają za swoimi priorytetami, a jednym z nich jest porozumienie nuklearne z Iranem - powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini podczas spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli
 • Hasan Rowhani spotkał się w Soczi z prezydentami Rosji i Turcji

  Hasan Rowhani spotkał się w Soczi... 01:12

  14.02 | - Dzisiaj razem z Rosją w Soczi podejmujemy nowe kroki w kierunku wzmocnienia stabilności na Bliskim Wschodzie i walki z terroryzmem w Syrii, w tym czasie, gdy inne siły - popierające terrorystów - przygotowują spisek przeciwko regionowi w Warszawie - oświadczył na konferencji w Soczi prezydent Iranu Hasan Rowhani
 • Pompeo: myślę, że budujemy trwałe wartości

  Pompeo: myślę, że budujemy trwałe... 02:42

  14.02 | - Myślę, że budujemy trwałe wartości - budujemy pokój i bezpieczeństwo Europy oraz mieszkańców Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podsumowując obrady konferencji bliskowschodniej
 • Czaputowicz: Iran nie był tematem obrad

  Czaputowicz: Iran nie był tematem... 02:36

  14.02 | - Unia Europejska i Stany Zjednoczone podzielają diagnozę sytuacji na bliskim wschodnie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji na zakończenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie
 • Federica Mogherini podczas spotkania NATO w Brukseli

  Federica Mogherini podczas spotka... 00:38

  14.02 | Jestem zawsze obecna na spotkaniach ministrów obrony i ministrów spraw zagranicznych państw NATO - powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini, pytana o nieobecność na konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Mogherini przebywa obecnie na spotkaniu ministrów państw NATO w Brukseli
 • Całe wystąpienie Mike Pence'a drugiego dnia konferencji

  Całe wystąpienie Mike Pence'a dru... 23:50

  14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence.
 • Wystąpienie Mateusza Morawieckiego drugiego dnia konferencji bliskowschodniej

  Wystąpienie Mateusza Morawieckieg... 07:28

  14.02 | Aby unikać konfliktów, które wynikają z kryzysów humanitarnych i migracyjnych, musimy zapewnić długotrwały rozwój w regionie Bliskiego Wschodu - mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.
 • "Irański reżim otwarcie nawołuje do kolejnego Holokaustu"

  "Irański reżim otwarcie nawołuje ... 00:50

  14.02 | Poza nienawistną retoryką, irański reżim otwarcie opowiada się za kolejnym Holokaustem i poszukuje sposobów na jego przeprowadzenie - mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence.
 • Pence: zgodziliśmy się, że największym zagrożeniem jest Iran

  Pence: zgodziliśmy się, że najwię... 00:50

  14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence
 • Morawiecki: aby unikać konfliktów, musimy zapewnić rozwój na Bliskim Wschodzie

  Morawiecki: aby unikać konfliktów... 00:33

  14.02 | Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie.
 • Pence: Stany Zjednoczone są gotowe, aby pracować i odpowiedzieć na to wielkie wyzwanie i skorzystać ze wspólnej szansy na pokój

  Pence: Stany Zjednoczone są gotow... 01:08

  14.02 | Wiceprezydent Pence: wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.
 • Tweet Netanjahu o "wojnie" czy "zwalczaniu? Komentarz CNN

  Tweet Netanjahu o "wojnie" czy "z... 01:02

  14.02 | Szef izraelskiego rządu, który w środę przybył do Warszawy na organizowaną przez USA i Polskę konferencję bliskowschodnią, napisał na Twitterze, że "ważne w tym spotkaniu jest to, iż nie odbywa się w tajemnicy, bo jest ich (przedstawicieli ważnych krajów - red.) tak wiele - to otwarte spotkanie z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, które spotykają się z Izraelem, by działać na rzecz wspólnego celu wojny z Iranem". Słowa "wojny z Iranem" po 30 minutach zostało zmienione na "zwalczania Iranu".
rozwiń

Konferencja bliskowschodnia. Komentarze

 • "Daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry"

  "Daliśmy salę i catering. Robiliś... 00:35

  15.02 | Zdaniem Tomasza Siemoniaka, Polska jako gospodarz nie miała wpływu na przebieg konferencji bliskowschodniej. - Myślę, że daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry - ocenił w "Faktach po Faktach". Dodał, że "wypowiedzi naszych polityków, prezydenta (Andrzeja) Dudy, premiera (Mateusza Morawieckiego), szefa MSZ (Jacka Czaputowicza) nie miały dla nikogo większego znaczenia.
 • Siemoniak: nic nie zyskalismy dzięki konferencji bliskowschodniej

  Siemoniak: nic nie zyskalismy dzi... 01:16

  15.02 | Zły pomysł, złe wykonanie. Polska, która zawsze potrafiła na Bliskim Wschodzie trzymać balans w trudnych problemach, teraz jest po konkretnej stronie - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej. Skomentował konferencję bliskowschodnią zorganizowaną przez Polskę i USA.
 • "Szczyt obfitujący w retorykę". Komentarz Macieja Tomaszewskiego

  "Szczyt obfitujący w retorykę". K... 07:42

  15.02.| - Był to szczyt obfitujący w retorykę. Turniej retoryki trzech aktorów, z których jednego - Iranu - tam nie było - mówił we „Wstajesz i wiesz” TVN24 Maciej Tomaszewski z portalu tvn24.pl. Dodał, że Iran odpowiadał „salwami z Soczi i z Teheranu”.
 • Paweł Zalewski o konferencji bliskowschodniej

  Paweł Zalewski o konferencji blis... 00:49

  14.02 | Chodziło o zmontowanie koalicji wewnątrz Unii Europejskiej państw, które byłyby takim koniem trojańskim wobec obecnego stanowiska Unii Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski odnosząc się do zakończonej w czwartek konferencji bliskowschodniej. Drugi gość programu, amerykanista prof. Zbigniew Lewicki ocenił, że "bojkotowanie tego spotkania przez Unię Europejską było bardzo złym sygnałem".
 • Lewicki o nieobecności Mogherini na konferencji bliskowschodniej

  Lewicki o nieobecności Mogherini ... 00:43

  14.02 | - Jej nieobecność, ostentacyjna, (czy - red.) kogokolwiek z Brukseli, była pewnym policzkiem dla Stanów Zjednoczonych - stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Zbigniew Lewicki, odnosząc się do nieobecności szefowej unijnej dyplomacji Mogherini na konferencji bliskowschodniej..
 • "Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran"

  "Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu... 18:57

  14.02 | - Trudno to nazywać końcowym dokumentem - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując oświadczenie Jacka Czaputowicza i Mike'a Pompeo kończące konferencję bliskowschodnią w Warszawie. Jak powiedział, gdyby to on organizował konferencję, to najpierw poprosiłby inne strony "o program tej konferencji i projekt końcowej rezolucji". Zwrócił też uwagę na brak najważniejszej strony. - Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran - powiedział.
 • "Polska staje się prawa ręką polityki amerykańskiej wobec Iranu"

  "Polska staje się prawa ręką poli... 00:55

  14.02 | Poseł Paweł Zalewsk odniósł się w "Faktach po Faktach" do organizowanego po raz czwarty szczytu rosyjsko-turecko-irańskiego na temat konfliktu w Syrii. Jak mówił, pokazał on, "że nie ma jednego kraju który jest odpowiedzialny za konflikt na Bliskim Wschodzie - jak to powiedział wiceprezydent Pence - że jest jeszcze Rosja, której odpowiedzialność jest olbrzymia za to, a wiceprezydent Pence tego nie dostrzegł".
 • Mucha: Ameryka jest partnerem, który stawia na Polskę

  Mucha: Ameryka jest partnerem, kt... 01:06

  14.02.| Mamy świetne kontakty polsko-amerykańskie i to nie ulega wątpliwości. Nigdy nie mieliśmy tak bogatych kontaktów na poziomie najwyższych reprezentacji - mówił w programie "Tak jest" TVN24 Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. W ten sposób podsumował zakończoną konferencję bliskowschodnią.
 • Co wynika z przemówienia wiceprezydenta USA dla polityki wobec Iranu

  Co wynika z przemówienia wiceprez... 15:49

  14.02 | Prof. Edward Haliżak, prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych i Maciej Tomaszewski, dziennikarz portalu tvn24.pl specjalizujący się w sprawach Iranu komentowali przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Warszawie.
 • Ryszard Schnepf o konferencji bliskowschodniej

  Ryszard Schnepf o konferencji bli... 00:33

  13.02 | Polityka amerykańska jest przede wszystkim pragmatyczna. To są też wielkie interesy, to są takie interesy między innymi jak zakup systemu HIMARS - mówił w "Faktach po Faktach" były ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf.
 • "W najlepszym razie konferencja będzie stratą czasu". Komentarze zagranicznych mediów

  "W najlepszym razie konferencja b... 01:51

  13.02 | W zagranicznych mediach o bliskowschodnim szczycie w Warszawie pisze się głównie w kontekście długiej listy nieobecności. Zachodni dziennikarze pytają retorycznie: jak można decydować o sprawach Bliskiego Wschodu bez głównych graczy w regionie i przedstawicieli UE? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • "Dla Polski to jest bardzo ważna konferencja"

  "Dla Polski to jest bardzo ważna ... 16:17

  - Ta konferencja jest jakimś początkiem nowej epoki na Bliskim Wschodzie, albo i nie. Jak nie będzie nowa epoka, to też będzie jakaś wiadomość - ocenił profesor Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, który był gościem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS. Tematem rozmowy była konferencja bliskowschodnia, która rozpoczęła się w środę w Warszawie. Zdaniem Weissa nie wiadomo, czy Iran zgodzi się na proces pokojowy, ale konferencja jest ważna. - Każda próba jest ważna - stwierdził.
rozwiń

Pence i Pompeo w Polsce

 • "Było widać, że to przeżywają". Duda i Pence odwiedzili Auschwitz

  "Było widać, że to przeżywają". D... 00:54

  Prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami oddali hołd ofiarom mordu w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Złożyli wieńce pod Ścianą Straceń, gdzie rozstrzelano tysiące osób.
 • Duda i Pence w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau

  Duda i Pence w byłym obozie Ausch... 03:18

  15.02.| Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami przyjechali do byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. To miejsce jest symbolem Holokaustu. Przy Pomniku Ofiar Obozu oddadzą hołd wszystkim ofiarom składając znicze.
 • Duda i Pence oddali hołd zgładzonym w KL Auschwitz II - Birkenau

  Duda i Pence oddali hołd zgładzon... 03:50

  15.02.| Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami przyjechali do byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. To miejsce jest symbolem Holokaustu. Przy Pomniku Ofiar Obozu oddadzą hołd wszystkim ofiarom składając znicze.
 • Andrzej Duda i Mike Pence oddają hołd zgładzonym w Auschwitz

  Andrzej Duda i Mike Pence oddają ... 01:36

  15.02.| Prezydent RP Andrzej Duda oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wspólnie przybyli w piątek do byłego niemieckiego obozu Auschwitz. W miejscu zagłady Żydów oraz męczeństwa Polaków i innych narodów oddadzą hołd ofiarom.
 • Pompeo: myślę, że budujemy trwałe wartości

  Pompeo: myślę, że budujemy trwałe... 02:42

  14.02 | - Myślę, że budujemy trwałe wartości - budujemy pokój i bezpieczeństwo Europy oraz mieszkańców Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podsumowując obrady konferencji bliskowschodniej
 • Czaputowicz: Iran nie był tematem obrad

  Czaputowicz: Iran nie był tematem... 02:36

  14.02 | - Unia Europejska i Stany Zjednoczone podzielają diagnozę sytuacji na bliskim wschodnie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji na zakończenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie
 • Morawiecki: aby unikać konfliktów, musimy zapewnić rozwój na Bliskim Wschodzie

  Morawiecki: aby unikać konfliktów... 00:33

  14.02 | Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie.
 • Pence: zgodziliśmy się, że największym zagrożeniem jest Iran

  Pence: zgodziliśmy się, że najwię... 00:50

  14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence
 • Przemówienie Mateusza Morawieckiego na szczycie w Warszawie

  Przemówienie Mateusza Morawieckie... 07:28

  14.02 | Przemówienie Premiera Mateusza Morawieckiego podczas szczytu o Bliskim Wschodzie w Warszawie.
 • Pence: Stany Zjednoczone są gotowe, aby pracować i odpowiedzieć na to wielkie wyzwanie i skorzystać ze wspólnej szansy na pokój

  Pence: Stany Zjednoczone są gotow... 01:08

  14.02 | Wiceprezydent Pence: wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.
 • Czaputowicz o źródłach konfliktów na Bliskim Wschodzie

  Czaputowicz o źródłach konfliktów... 00:34

  14.02 | Jacek Czaputowicz o źródłach konfliktów na Bliskim Wschodzie: " Źródła konfliktów na Bliskim Wschodzie są wielorakie. Dotyczą one dążeń niektórych przywódców do zachowania władzy za wszelka cenę. Wywodzą się również z fundamentalizmu religijnego i braku tolerancji, a także z czynników systemowych"
 • Czaputowicz na otwarciu konferencji: osobne miejsce poświęcimy przemyśleniom na temat stanu i perpspektyw procesu pokojowego

  Czaputowicz na otwarciu konferenc... 00:38

  14.02 | - Osobne miejsce (na konferencji) zostanie poświęcone przemyśleniom na temat stanu i perpspektyw procesu pokojowego - mówił w czwartek Jacek Czaputowicz. Dodał, że "te kwestie będą przedmiotem naszych obrad w trakcie sesji otwierającej, następnie lunch roboczy, który będzie poświęcony wyzwaniom humanitarnym. Tutaj omówimy metody, do których może się uciekać społeczność międzynarodowa, by poprawić tę sytuację na tym obszarze" - poinfnormował szef MSZ.
rozwiń

Adam Andruszkiewicz i sfałszowane podpisy

 • ABW nie odpowiada, czy kontrolowała Andruszkiewicza

  ABW nie odpowiada, czy kontrolowa... 01:11

  12.02 | Od 2014 roku trwa śledztwo w sprawie fałszowania podpisów i ewentualnej roli Adama Andruszkiewicza w tym procesie. W związku z tym pojawiło się pytanie, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skontrolowała Andruszkiewicza przed powołaniem go na wiceministra cyfryzacji. Na pytania przesłane przez TVN24, ABW odpowiedziała, że "nie podaje do wiadomości publicznej informacji na temat prowadzonych działań".
 • "Daleko idące uchybienia". Ziobro zapowiada konsekwencje personalne

  "Daleko idące uchybienia". Ziobro... 03:28

  Minister Sprawiedliwości reaguje na publikację "Superwizjera" TVN o przewlekłym śledztwie w sprawie fałszowania podpisów przez Młodzież Wszechpolską. W sprawę zamieszany ma być - zdaniem jednego z podejrzanych - wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Opozycja żąda jego dymisji.
 • Ziobro o śledztwie w sprawie fałszowania podpisów na listach MW

  Ziobro o śledztwie w sprawie fałs... 00:48

  11.02 | W śledztwie dotyczącym fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej doszło z całą pewnością do poważnych uchybień związanych z przewlekłością postępowania - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Dodał też, że będą analizowane przyczyny przewlekłego prowadzenia tej sprawy, zostaną też wyciągnięte "konsekwencje personalne".
 • Ziobro o okolicznościach powołania Adamie Andruszkiewiczu na wiceministra

  Ziobro o okolicznościach powołani... 01:35

  11.02 | Zbigniew Ziobro był pytany, czy w momencie mianowania Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji pod koniec ubiegłego roku, poinformował premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że jest prowadzone śledztwo w sprawie, która dotyczy nowo powołanego członka rządu. - O tym, że pan Andruszkiewicz został powołany na funkcję wiceministra dowiedziałem się z mediów. Nie ma takiej procedury, aby z Prokuratorem Generalnym konsultować te lub inne kandydatury na wiceministrów - odparł Ziobro.
 • PK: trwa postępowanie ws. opieszałego śledztwa dot. fałszowania podpisów na listach Ruchu Narodowego

  PK: trwa postępowanie ws. opiesza... 01:13

  11.02 | Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli, jaką miałby w tym odegrać Adam Andruszkiewicz. "W konkluzji kontroli Prokuratura Krajowa uznała, że śledztwo było prowadzone nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej" - napisano.
 • Prokuratorzy z Lublina zapoznają się ze sprawą Adama Andruszkiewicza

  Prokuratorzy z Lublina zapoznają ... 01:33

  11.02 | Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli, jaką miałby w tym odegrać Adam Andruszkiewicz. "W konkluzji kontroli Prokuratura Krajowa uznała, że śledztwo było prowadzone nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej" - napisano.
 • PO żąda dymisji Andruszkiewicza

  PO żąda dymisji Andruszkiewicza 01:29

  11.02 | Platforma Obywatelska żąda dymisji wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicz i informacji rządu na temat działań prokuratury w jego sprawie. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku i możliwej roli Andruszkiewicza w tym procederze. Sprawę pokazał "Superwizjer" TVN. - Jego obecność w rządzie nie tylko urąga wizerunkowi rządu, ale także jest groźna dla bezpieczeństwa - powiedział na konferencji poseł Andrzej Halicki.
 • Leszek Miller o Adamie Andruszkiewiczu

  Leszek Miller o Adamie Andruszkie... 01:31

  11.02 | Były premier Leszek Miller był pytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl, czy po informacjach ujawnionych w reportażu "Superwizjera" jego zdaniem powinno dojść do dymisji wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - Oczywiście i dziwię się, że pan premier zwleka, dlatego że wygląda na to iż sprawa jest ewidentna - ocenił.
 • Biedroń o Andruszkiewiczu: w ogóle nie powinien być w polityce

  Biedroń o Andruszkiewiczu: w ogól... 00:49

  10.02 | Robert Biedroń mówił o wiceministrze cyfryzacji Adamie Andruszkiewiczu w kontekście reportażu "Superwizjera". - Honor trzeba mieć w polityce. Ten facet nie powinien w ogóle być w polityce. Ale dzisiaj nie liczą się kompetencje u obecnie rządzących tylko przynależność partyjna - stwierdził lider Wiosny.
 • Andruszkiewicz zaprzecza, że fałszował podpisy. Prokuratura przyznaje: jest nieuzasadniona zwłoka

  Andruszkiewicz zaprzecza, że fałs... 03:21

  - Nie fałszowałem podpisów - zapewnia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. To reakcja byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej na sobotni reportaż "Superwizjera" w TVN24 o wyjątkowo niesprawnych działaniach prokuratury w sprawie domniemanego fałszowania podpisów poparcia dla Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. Jest też reakcja prokuratury.
 • Jabrzyk o oświadczeniu Andruszkiewicza po reportażu "Superwizjera"

  Jabrzyk o oświadczeniu Andruszkie... 01:41

  10.02 | Do stanowiska wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza po reportażu "Superwizjera" odniósł się w niedzielę na antenie TVN24 dziennikarz "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk. - Jest tutaj bardzo dużo wielkich słów, natomiast, czy tyle samo powagi, to tego już może ja nie będę określał - mówił.
 • Cała rozmowa z Jarosławem Jabrzykiem o reportażu "Superwizjera"

  Cała rozmowa z Jarosławem Jabrzyk... 06:17

  10.02 | Zadziwiające jest oświadczenie Prokuratury Krajowej, którą próbuje budować taką fasadę, że niby Prokuratura nie miała kontroli nad postępowaniem - komentował w TVN24 reporter "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk, odnosząc się do stanowiska PK w sprawie śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, to, "że podpisy pod listami poparcia dla Adama Andruszkiewicza były sfałszowane, to jest fakt".
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • 50 tysięcy dla księdza. Birgfellner miał zeznać, że prezes PiS namawiał go do korupcji

  50 tysięcy dla księdza. Birgfelln... 04:24

  To jest coś dużo więcej niż nagranie nieoficjalnych rozmów - to zeznania w prokuraturze pod rygorem odpowiedzialności karnej. Austriacki biznesmen miał zeznać, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych w gotówce. To miały być pieniądze dla księdza z rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego za złożenie podpisu. Ksiądz Rafał Sawicz jest jednak nieuchwytny - podobno "opuścił stan duchowny".
 • Petru składa zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS

  Petru składa zawiadomienie do pro... 01:31

  15.02 | Lider partii Teraz! Ryszard Petru zapowiedział złożenie w piątek do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o doniesienia "Gazety Wyborczej".
 • Terlecki: ciekaw jestem, skąd "Gazeta Wyborcza" ma dokumenty

  Terlecki: ciekaw jestem, skąd "Ga... 00:33

  15.02 | "Gazeta Wyborcza" przytoczyła w piątek zeznania Geralda Birgfellnera złożone w poniedziałek 11 lutego, podkreślając, że biznesmen składał je pod groźbą odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania. O doniesienia "GW" dziennikarze pytali także na sejmowym korytarzu wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. - Ciekaw jestem, skąd "Gazeta Wyborcza" ma te dokumenty - zastanawiał się.
 • "Teraz nikt tego nie kryje, że ta izba jest fasadą". Opozycja o słowach Ziobry

  "Teraz nikt tego nie kryje, że ta... 01:11

  15.02.| Słowo Jarosława Kaczyńskiego jest kluczowe w procesie legislacyjnym - powiedział w czwartek Zbigniew Ziobro. Politycy opozycji, komentując słowa ministra sprawiedliwości oceniają, że Sejm "jest fasadą". - To jest sytuacja, gdzie jest satrapa - mówi Ryszard Petru z partii Teraz!.
 • PO-KO żąda informacji prokuratora generalnego na temat śledztwa dotyczącego spółki Srebrna

  PO-KO żąda informacji prokuratora... 02:03

  15.02 | Posłowie PO-KO żądają utajnienia posiedzenia Sejmu (20-22 lutego) i przedstawienia na nim przez prokuratora generalnego informacji nt. śledztwa dot. spółki Srebrna - poinformował poseł PO-KO Mariusz Witczak. Instytucje państwa zamiast wyjaśniać sprawę, angażują się w obronę prezesa PiS - ocenił.
 • Mazurek: my naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania "Gazety Wyborczej"

  Mazurek: my naprawdę nie zaczynam... 00:18

  15.02 | Rzeczniczka rządu Beata Mazurek pytana o komentarz do tej publikacji, odpowiedziała: - W stosownym czasie ten komentarz na pewno będzie. Proszę wybaczyć, ale my naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania "Gazety Wyborczej". - Cierpliwości, ten komentarz na pewno będzie - dodała.
 • Czuchnowski: ksiądz Sawicz zniknął, nikt nie wie gdzie on jest

  Czuchnowski: ksiądz Sawicz znikną... 01:06

  15.02 | "Gazeta Wyborcza" ujawnia dziś, co austriacki biznesmen zeznał w miniony poniedziałek w prokuraturze ws. budowy wieżowców na Srebrnej. Jak podaje Gazeta Wyborcza, Gerald Birgfellner miał mówić, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych księdzu Rafałowi Sawiczowi z Rady Fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. We "wstajesz i Wiesz" Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej" tłumaczył jak to się stało, że ksiądz Sawicz wszedł do rady.
 • Czuchnowski: jeżeli prezes PiS twierdzi, że to jest nieprawda, to jedyną możliwą reakcją jest oskarżenie Birgfellnera o składanie fałszywych zeznań

  Czuchnowski: jeżeli prezes PiS tw... 00:50

  15.02 | Dziennikarz powiedział, że gazecie nie udało się do tej pory zdobyć komentarza Jarosława Kaczyńskiego. - W całym tym cyklu taśmy Kaczyńskiego jednak mamy dosyć regularnie odpowiedzi przed publikacjami ze strony prezesa za pośrednictwem klubu PiS. To jest jedyny raz, kiedy zadaliśmy pytanie i nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi, więc ja się spodziewam dzisiaj jakiejś reakcji - powiedział. - Jeżeli prezes twierdzi, że to jest nieprawda, to jedyną możliwą reakcją jest oskarżenie pana Birgfellnera o składanie fałszywych zeznań - podkreślił.
 • Fragment zeznań Birgfellnera opublikowany przez "Wyborczą"

  Fragment zeznań Birgfellnera opub... 00:51

  15.02 | Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych w gotowce, w kopercie, księdzu z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Chodziło o budowę drapacza chmur w Warszawie - czytamy w piątkowym wydaniu "Gazety Wyborczej".
 • "Gazeta Wyborcza" o zeznaniach Birgfellnera w prokuraturze. Przegląd prasy

  "Gazeta Wyborcza" o zeznaniach Bi... 02:35

  15.02 | Według Gazety Wyborczej Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że został nakłoniony przez Jarosława Kaczyńskiego do wręczenia 50 tysięcy złotych księdzu zasiadającemu w radzie fundacji, do której należy spółka Srebrna.
 • "Roma locuta, causa finita"

  "Roma locuta, causa finita" 00:43

  14.02.| - Pan prezes Jarosław Kaczyński jest liderem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Nie jest możliwe, żeby w ramach współpracy politycznej, w sytuacji, gdy podejmowane są ważne państwowe decyzje, pomijać w nich człowieka, którego słowo jest kluczowe w rozstrzygnięciach związanych chociażby z procesem legislacyjnym. "Roma locuta, causa finita" (z łac. "Rzym przemówił, sprawa zakończona" - red.) - jest takie powiedzenie. Wiecie gdzie jest ten Rzym i kto ma ostateczne słowo, jeśli chodzi o proces legislacyjny. Wiecie państwo - nie jest też tajemnicą - że rząd jest bardzo zróżnicowany, jeżeli chodzi środowisko. Są w nim różne punkty widzenia - podkreślił szef Solidarnej Polski.
 • Ziobro: Kaczyński nie zapoznał się z aktami sprawy Birgfellnera

  Ziobro: Kaczyński nie zapoznał si... 00:31

  14.02.| Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zapoznał się z aktami sprawy austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera - zapewnił w czwartek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń

Wiosna Biedronia

 • Polityczne rady dla Roberta Biedronia

  Polityczne rady dla Roberta Biedr... 01:11

  14.02| Ryszard Petru pytany o to, co radziłby Robertowi Biedroniowi, odpowiedział, że "radziłby mu zrezygnować z populizmu".
 • Ryszard Petru o przyszłości Biedronia: trudne czasy dopiero przed nim

  Ryszard Petru o przyszłości Biedr... 00:26

  14.02| Ryszard Petru, mówiąc w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o politycznej przyszłość Roberta Biedronia, stwierdził, że "trudne czasy dopiero przed nim".
 • Robert Biedroń o finansowaniu partii Wiosna

  Robert Biedroń o finansowaniu par... 00:48

  11.02 | Biedroń pytany był również o to, kto finansuje jego partie. - Polki i Polacy - odpowiedział. - Jeżeli ktokolwiek myśli, że mam jakichś bogatych sponsorów, to niestety nie mam, ale jeśli oglądają, to apeluję, aby mi pomogli - mówił.
 • Robert Biedroń o tym, kto powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

  Robert Biedroń o tym, kto powinie... 01:39

  11.02| Zdaniem Biedronia prezydent Andrzej Duda również powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
 • Biedroń: prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć

  Biedroń: prokuratura jest dzisiaj... 00:49

  10.02 | - Prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć. To jest paranoja państwa. Degrengolada, państwo z tektury - ocenił Robert Biedroń, lider Wiosny.
 • "W domu, który nazywa się Polska, jest miejsce dla każdego"

  "W domu, który nazywa się Polska,... 01:02

  10.02 | - Wspólnotę buduje się nikogo nie odrzucając i szukając w każdym człowieka, a nie tylko wroga politycznego - mówił na konwencji w Białymstoku Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
 • Biedroń o zmianach, które chce wprowadzić w funkcjonowaniu prokuratury

  Biedroń o zmianach, które chce wp... 02:20

  10.02 | Lider partii Wiosna Robert Biedroń uważa, że prokuratura powinna być niezależna i trzeba oddzielić ją od ministerstwa sprawiedliwości. Zapowiada, że będzie to jedna z pierwszych decyzji, jeśli Wiosna wejdzie do Sejmu.
 • Marek Sawicki o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Marek Sawicki o wynikach sondażu ... 00:51

  06.02 | Poseł PSL Marek Sawicki skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem "nie można połączyć skrajnie liberalnych, konserwatywnych i lewackim ugrupowań w jedną formację i jedną listę wyborczą".
 • Waldemar Buda o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Waldemar Buda o wynikach sondażu ... 00:45

  06.02 | Poseł PiS Waldemar Buda skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem partia Wiosna "odbiera rzeczywiście dużo Platformie Obywatelskiej, natomiast jak dużo - okaże się przy najbliższych wyborach".
 • Robert Biedroń o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Robert Biedroń o wynikach sondażu... 00:33

  06.02 | Robert Biedroń odniósł się do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Według badania , gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, jego ugrupowanie uplasowałoby się na trzecim miejscu. - Gdyby dzisiaj odbywały się wybory, to mamy najnowszy sondaż, to Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić. Mamy 14 procent (…) - mówił Biedroń.
 • Jakub Stefaniak o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Jakub Stefaniak o wynikach sondaż... 01:36

  06.02 | Do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 dotyczącego poparcia dla partii odniósł się rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak. - Ugrupowania, które mają te wspólne mianowniki mogłyby takie (wspólne - red.) punkty programowe znaleźć i stworzyć kanon pięciu takich wspólnych założeń, które na przykład będą spoiwem szerszej koalicji - ocenił.
 • Marcin Kierwiński o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Marcin Kierwiński o wynikach sond... 00:57

  06.02 | Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie). Pokonałaby Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Na trzecim miejscu uplasowałaby się Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia.
rozwiń

Jan Olszewski nie żyje

 • Premier i obrońca opozycjonistów. Portret Jana Olszewskiego

  Premier i obrońca opozycjonistów.... 26:46

  15.02 | Jan Olszewski w wolnej Polsce przez półtora roku był premierem, potem przez kilkanaście lat czynnie działał w polityce. W okresie PRL-u pracował jako adwokat. Występował jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego w procesie zabójców księdza Jerzego Popiełuszki. Bronił też opozycjonistów w procesach politycznych. Sylwetkę zmarłego adwokata i polityka przypominamy w reportażu Dariusza Kubika.
 • Polacy oddawali hołd Janowi Olszewskiemu

  Polacy oddawali hołd Janowi Olsze... 00:55

  O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się żałoba narodowa, a w sobotę rano rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. O 9:00 trumna z ciałem byłego premiera została wystawiona w kancelarii szefa rządu. Do 19:00 każdy mógł oddać zmarłemu hołd.
 • Główne uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego w sobotę

  Główne uroczystości pogrzebowe Ja... 01:07

  12.02| Szef kancelarii precyzował, że główne uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego odbędą się w sobotę. - O godzinie 11 odbędzie się msza żałobna w archikatedrze świętego Jana Chrzciciela, a następnie - między godziną 13 a 13.30 kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie premiera Olszewskiego pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy - mówił.
 • Wpis prezydenta w księdze kondolencyjnej

  Wpis prezydenta w księdze kondole... 00:30

  11. 02 | Wolna, suwerenna i niepodległa Polska była największą miłością byłego premiera Jana Olszewskiego, o którą walczył, dla której się trudził, której służył całym swoim pięknym życiem - napisał prezydent Andrzej Duda w księdze kondolencyjnej wystawionej w kancelarii premiera.
 • Dera o żałobie narodowej po śmierci Olszewskiego

  Dera o żałobie narodowej po śmier... 00:32

  10.02 | W nadchodzącym tygodniu prezydent ogłosi decyzję o terminie żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego - poinformował w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera. Dodał, że żałoba będzie trwała dłużej niż jeden dzień.
 • "Miał ogromne poczucie humoru. Był szalenie otwarty"

  "Miał ogromne poczucie humoru. By... 02:36

  09.02.| Były premier, prawnik i polityk Jan Olszewski zmarł wczoraj w wieku 88 lat. Rozmówczynie Piotra Marciniaka wspominały byłego premiera w programie "Babilon" TVN24 BiS. Anda Rottenberg, historyczka i krytyczka sztuki, była dyrektorka Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, przywołała moment, gdy na prima aprilis w galerii przygotowana została mała wystawa malarstwa amatorskiego i przedstawiona została jako wystawa prac Olszewskiego. - On przyszedł i wyznawał: tak, rzeczywiście maluję sobie wieczorami. Miał ogromne poczucie humoru i wchodził w takie sytuacje. Był szalenie otwarty - dodała. Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, opowiadała, że w czasach walki z władzą o Janie Olszewskim mówiono "wielki Jan". Nie tylko ze względu na jego posturę, ale "chodziło o wielki intelekt”. - Był wspaniałym obrońcą politycznym - dodała. Dziennikarka Janina Jankowska, przypomniała, że gdy była internowana, Olszewski był jej mecenasem. - Wszystko, co o nim jest powiedziane, ja się pod tym podpisuje - oświadczyła Jankowska.
 • Prezydent o Janie Olszewskim: to strata dla Polski

  Prezydent o Janie Olszewskim: to ... 01:22

  09. 02 | W sobotę Jana Olszewskiego wspominał prezydent Andrzej Duda. - Ogromna strata dla mnie także, bo zawsze mogłem liczyć na pana premiera i wiele razy mi doradzał - wspominał prezydent.
 • Politycy wspominają premiera Jana Olszewskiego

  Politycy wspominają premiera Jana... 01:35

  09.02 | W piątek w Kancelarii Premiera została wystawiona księga kondolencyjna ku pamięci zmarłego byłego premiera Jana Olszewskiego. Wpisał się do niej między innymi premier Mateusz Morawiecki. Politycy, wspominając Jana Olszewskiego, mówili, że "odszedł wielki Polak", "człowiek nad wyraz uczciwy" oraz "polityk z pokolenia tych, kttórzy jeszcze traktowali politykę jako służbę".
 • Księga kondolencyjna w Kancelarii Premiera

  Księga kondolencyjna w Kancelarii... 01:02

  09.02 | W piątek w Kancelarii Premiera została wystawiona księga kondolencyjna ku pamięci zmarłego byłego premiera Jana Olszewskiego. Wpisał się do niej między innymi premier Mateusz Morawiecki. Politycy, wspominając Jana Olszewskiego, mówili, że "odszedł wielki Polak", "człowiek nad wyraz uczciwy" oraz "polityk z pokolenia tych, kttórzy jeszcze traktowali politykę jako służbę".
 • Premier wpisał się do księgi kondolencyjnej

  Premier wpisał się do księgi kond... 00:25

  08.02 | W piątek wpis w księdze kondolencyjnej wystawionej w Kancelarii Premiera złożył Mateusz Morawiecki."Odszedł od nas patriota, niezłomny i wierny. Człowiek wielkiej odwagi i mądrości. Wierny idei Niepodległej Rzeczpospolitej. Jan Olszewski całe swoje życie poświęcił Polsce i Polakom" - napisał.
 • Ryszard Bugaj o Olszewskim: był człowiekiem pryncypialnym

  Ryszard Bugaj o Olszewskim: był c... 00:34

  08.02 | Ryszard Bugaj, wspominając zmarłego premiera, mówił, że "jemu bardzo bliska była tradycja PPS-owska (PPS- Polska Partia Socjalistyczna - red.)" . - Ja też, jakby miał się do czegoś odwoływać, to też do tradycji PPS-owskiej - stwierdził Bugaj.
 • Zbigniew Girzyński o stanowisku Olszewskiego w sprawie lustracji

  Zbigniew Girzyński o stanowisku O... 00:57

  08.02 | Zbigniew Girzyński wspominał także o stosunku Olszewskiego do spraw lustracji i dekomunizacji. - Premier Olszewski uważał, że w polskiej polityce, jeżeli ktoś miał kartę związaną ze współpracą ze Służbą Bezpieczeństwa, to ona powinna być ujawniona - mówił.
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • Wenezuelczycy protestują przeciwko rządom Nicolasa Maduro

  Wenezuelczycy protestują przeciwk... 01:14

  12.02 | Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, zapowiedział we wtorek, że pomoc humanitarna dotrze do kraju 23 lutego, i wezwał wojsko do przejścia na stronę opozycji. Wenezuelczycy wyszli na ulice, by domagać się wpuszczenia pomocy zagranicznej.
 • Rząd Maduro blokuje dostawy pomocy humanitarnej

  Rząd Maduro blokuje dostawy pomoc... 01:20

  10.02 | Nawet 300 tysięcy ludzi w Wenezueli potrzebuje lekarstw - tak twierdzi Juan Guaido, który niedawno ogłosił się tymczasowym prezydentem tego kraju. Trwający kryzys polityczny w Wenezueli pogłębił ten gospodarczy. Brakuje podstawowych produktów, a rząd prezydenta Nicolasa Maduro nie wpuszcza do kraju konwojów z żywnością i lekami. Te ze Stanów Zjednoczonych utknęły w sąsiedniej Kolumbii.
 • Guaido nie wyklucza zgody na interwencję amerykańskich wojsk

  Guaido nie wyklucza zgody na inte... 00:30

  09.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido powiedział w piątek, że nie wyklucza zbrojnej interwencji USA w jego kraju w celu zmuszenia Nicolasa Maduro do oddania władzy i zakończenia kryzysu politycznego oraz humanitarnego - poinformowała AFP.
 • Zatarasowany most łączący Wenezuelę z Kolumbią

  Zatarasowany most łączący Wenezue... 01:30

  07.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja i tymczasowy prezydent Juan Guaido. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią. Taką decyzję skrytykował sekretarz stanu USA Mike Pompeo i podkreślił, że "naród wenezuelski rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej".
 • Rząd Maduro blokuje most łączący z Kolumbią

  Rząd Maduro blokuje most łączący ... 00:44

  6.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią.
 • Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa

  Juan Guaido uruchamia zagraniczne... 01:04

  6.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa, konkurencyjne wobec ambasad tego kraju, podległych reżimowi Nicolasa Maduro - ujawnił w środę madrycki dziennik "ABC".
 • Wojsko wenezuelskie zablokowało główne przejście graniczne z Kolumbią

  Wojsko wenezuelskie zablokowało g... 01:03

  06.02.| Wenezuelskie wojsko zablokowało most na głównym przejściu granicznym z tym krajem w pobliżu kolumbijskiego miasta Cucuta, przez które miała wjechać pomoc humanitarna. Most został zablokowany dzień wcześniej przez wenezuelską Gwardię Narodową, która ustawiła na nim cysternę z paliwem, dwie ciężarówki z naczepami i prowizoryczne ogrodzenie.
 • Polska uznała Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznała Juana Guaido za tym... 00:38

  - Uznajemy pana Guaido tymczasowym prezydentem Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli w ślad za szeregiem krajów unijnych minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Guaido jest teraz jedyną osobą, z którą rozmawiamy, i oczekujemy, że jak najszybciej zainicjuje proces wyborczy - mówi kanclerz Niemiec Angela Merkel.
 • Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznaje Juana Guaido za tym... 01:42

  4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
 • Demonstracje zwolenników Guaido i Maduro

  Demonstracje zwolenników Guaido i... 00:53

  3.01 | - Przysięgamy: pozostaniemy na ulicach aż nastanie wolność, powstanie tymczasowy rząd oraz będą nowe wybory - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.
 • Antyrządowe protesty w Wenezueli

  Antyrządowe protesty w Wenezueli 00:41

  03.02 | Zmiana władzy jest już blisko - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.
 • "Nadszedł czas, by zakończyć dyktaturę Maduro". Armia stanie po stronie Guaido?

  "Nadszedł czas, by zakończyć dykt... 02:30

  Wenezuela pogrążona w chaosie. Kryzys polityczny, krach gospodarczy i dwaj prezydenci. Urzędujący, który kurczowo trzyma się władzy i tymczasowy, na wezwanie którego ludzie znowu wyszli na ulice. Po stronie Juana Guaido stanął pierwszy wysoki rangą wojskowy.
rozwiń

40. rocznica rewolucji islamskiej w Iranie

 • "Wrogowie nigdy nie osiągną swoich szatańskich celów"

  "Wrogowie nigdy nie osiągną swoic... 03:15

  Setki tysięcy ludzi na ulicach Teheranu - to kulminacja trwających od początku lutego obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej. Przez ostatnich 40 lat wznoszone przez tłum okrzyki nie zmieniły się - "Śmierć Ameryce! Śmierć Izraelowi! Śmierć Wielkiej Brytanii!". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Tysiące Irańczyków na ulicach w rocznicę obalenia szacha

  Tysiące Irańczyków na ulicach w r... 00:44

  11.02 | W poniedziałek setki tysięcy Irańczyków wyszły na ulice, by uczcić zwycięstwo islamskiej rewolucji. 40 lat temu w jej wyniku ajatollah Ruhollah Chomejni obalił rządy wspieranego przez Waszyngton szacha Mohammada Rezy Pahlawiego. W rocznicę tamtych wydarzeń, manifestanci palili flagi Stanów Zjednoczonych i wykrzykiwali hasła "śmierć Ameryce" i "śmierć Izraelowi" - relacjonuje Reuters.
 • Hasan Rowhani uczestniczył w obchodach 40. rocznicy rewolucji islamskiej

  Hasan Rowhani uczestniczył w obch... 00:55

  11.02 | Podczas poniedziałkowych obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że Iran będzie kontynuował rozwijanie programu rakietowego.
 • Hasło "śmierć Ameryce" spopularyzowano w czasie Irańskiej Rewolucji z 1979 roku

  Hasło "śmierć Ameryce" spopularyz... 00:30

  08.02 | Skandowane przez Irańczyków hasło "Śmierć Ameryce!" jest kierowane do prezydenta Donalda Trumpa i innych przywódców USA, a nie do narodu amerykańskiego - oświadczył w piątek najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
 • Rewolucja islamska rozpoczęła się od powrotu Chomeiniego

  Rewolucja islamska rozpoczęła się... 01:11

  1.02 | Co roku obchody rewolucji rozpoczynają się 1 lutego dla upamiętnienia dnia, w którym w 1979 roku ajatollah Ruhollah Chomeini powrócił do Iranu po 14 latach na uchodźstwie we Francji, by w swoim kraju objąć funkcję najwyższego przywódcy duchowo-politycznego.
 • Wideo archiwalne z rewolucji islamskiej w Iranie

  Wideo archiwalne z rewolucji isla... 01:27

  01.02 | Rewolucja Islamska w Iranie miała miejsce w 1979 roku.

Brexit faktem

 • Theresa May po spotkaniu z Donaldem Tuskiem

  Theresa May po spotkaniu z Donald... 00:39

  7.02 | Zaznaczyłem w rozmowie z przewodniczącym Tuskiem, że ton jego wczorajszej wypowiedzi był niewłaściwie i powoduje niepotrzebne poruszenie - powiedziała May po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
 • Theresa May przyjechała do Brukseli

  Theresa May przyjechała do Brukseli 00:35

  7.02 | Przywódcy Unii chcą żebyśmy wspólnie pracowali nad porozumieniem. To jest to co widzę i słyszę - powiedziała w czwartek premier Wielkiej Brytanii Theresa May, po spotkaniu z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Szef Rady Europejskiej ocenił jednak, że rozmowy nie przyniosły przełomu, ale będą kontynuowane
 • Backstop, czyli mechanizm awaryjny dla Irlandii

  Backstop, czyli mechanizm awaryjn... 03:07

  7.02 | W skład Wielkiej Brytanii wchodzi nie tylko Anglia, Walia i Szkocja, które są na jednej wyspie. Częścią Zjednoczonego Królestwa jest także Irlandia Północna, znajdująca się w północnej części wyspy Irlandia. Pozostałą część tej wyspy zajmuje Republika Irlandii
 • Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii

  Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby... 01:09

  07.02 | Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w sprawie Brexitu potrzebne są teraz "kreatywne i elastyczne rozwiązania". Czekamy na propozycje ze strony premier Theresy May - dodał.
 • Tusk o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty

  Tusk o "specjalnym miejscu w piek... 00:44

  07.02 | Donald Tusk spotka się w czwartek w Brukseli z brytyjską premier. Przewodniczący Rady Europejskiej chce usłyszeć od Theresy May co zamierza zrobić, aby wyjść z impasu w sprawie Brexitu. Tusk podkreśla, że nie ma mowy o renegocjacji zawartego w ubiegłym roku porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Donald Tusk w swoim przemówieniu mówił także o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
 • Tusk o piekle dla osób, które promowały brexit bez planu

  Tusk o piekle dla osób, które pro... 01:19

  06.02.| Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali Brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Theresa May na dwudniowej wizycie w Belfaście

  Theresa May na dwudniowej wizycie... 01:18

  5.02 | Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że liczy na wypracowanie "zmian" w kontrowersyjnym mechanizmie awaryjnym dla Irlandii Północnej, które pozwoliłyby na uzyskanie większości dla umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Główny negocjator KE ds. brexitu wyklucza renegocjację umowy

  Główny negocjator KE ds. brexitu ... 00:33

  4.02 | Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator Komisji Europejskiej do spraw brexitu Michel Barnier.
 • UE nazwała Gibraltar brytyjską "kolonią"

  UE nazwała Gibraltar brytyjską "k... 00:30

  1.02 | Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób"
 • Irlandczycy obawiają się powrotu twardej granicy

  Irlandczycy obawiają się powrotu ... 01:28

  30.01 | Jedną z głównych obaw związanych z możliwym odrzuceniem porozumienia o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest to, że może dojść do wznowienia niepokojów w Irlandii Północnej
 • Brytyjska Izba Gmin głosowała w sprawie brexitu

  Brytyjska Izba Gmin głosowała w s... 01:11

  30.01 | Podzielamy ambicje brytyjskiego parlamentu, by uniknąć scenariusza brexitu bez umowy UE ze Zjednoczonym Królestwem. Jednak porozumienie ws. Brexitu, w tym backstop, nie podlegają renegocjacji – powiedział Preben Aamann, rzecznik szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
 • Theresa May po głosowaniu nad poprawkami do "planu B"

  Theresa May po głosowaniu nad pop... 00:57

  29.01 | Brytyjska Izba Gmin zagłosowała we wtorek za poprawką wyrażającą poparcie dla umowy wyjścia z Unii Europejskiej, jeśli rządowi uda się zamienić kontrowersyjny mechanizm awaryjny dla Irlandii Północnej na nowy, alternatywny zapis. Wcześniej posłowie zagłosowali także za poprawką sygnalizującą sprzeciw parlamentu wobec bezumownego wyjścia z Unii Europejskiej. Wynik tego głosowania ma jednak wyłącznie wymiar symboliczny, bo nie proponuje alternatywnego postępowania.
rozwiń

Obraz świata

 • Trwa akcja wydobywania ciał górników w Zimbabwe

  Trwa akcja wydobywania ciał górni... 01:22

  15.02 | Od 60 do 70 górników uważa się za martwych w wyniku wypadku w dwóch odkrywkowych kopalniach złota w środkowym Zimbabwe - podały w piątek władze. We wtorek kopalnie zostały zalane wodą
 • Grób Franco znajduje się w Mauzoleum w Dolinie Poległych

  Grób Franco znajduje się w Mauzol... 00:44

  15.02 | Rząd Hiszpanii zatwierdził podczas piątkowego posiedzenia w Madrycie procedurę ekshumacji generała Francisco Franco z mauzoleum wojny domowej w Dolinie Poległych [wideo archiwalne]
 • Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium rozpoczęta

  Konferencja Bezpieczeństwa w Mona... 01:07

  15.02 | W Monachium rozpoczęła się konferencja poświęcona kwestiom światowego bezpieczeństwa. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie na świecie. W Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa bierze udział około 30 szefów państw i rządów oraz około 90 ministrów.
 • Domowa "fabryka" narkotyków wybuchła

  Domowa "fabryka" narkotyków wybuchła 00:30

  15.02 | W amerykańskim stanie Tennesee doszło do eksplozji gaszonego przez strażaków domu. Okazało się, że w budynku działała "fabryka" metamfetaminy. Moment wybuchu sfilmował jeden z mieszkańców miasta Nutbush. Prawdopodobnie do eksplozji doszło w chwili, w której ogień powstały przy produkcji narkotyku dotarł do butli z gazem. W zdarzeniu dwie osoby zostały ranne. Odwieziono je do szpitala. Policja bada sprawę.
 • Samobójczy zamach na autobus policji, zginęły 44 osoby

  Samobójczy zamach na autobus poli... 01:24

  15.02 | 44 osoby zginęły w czwartek w samobójczym zamachu na autobus przewożący policjantów w stanie Dżammu i Kaszmir, będącym kością niezgody między Indiami i Pakistanem - podaje Reuters.
 • Wojsko nie zdołało zapewnić bezpieczeństwa w Rio de Janeiro

  Wojsko nie zdołało zapewnić bezpi... 01:29

  15.02 | W sześć tygodni po zakończeniu dziesięciomiesięcznego eksperymentu, polegającego na przejęciu przez wojsko zadań policji dla zapewnienia bezpieczeństwa w Rio de Janeiro, miejscowe organizacje społeczne oceniają go jako niepowodzenie.
 • Wystąpienie Viktora Orbana

  Wystąpienie Viktora Orbana 00:38

  14.02 | Węgry powinny być zdolne od samodzielnego odparcia uderzenia - oświadczył w czwartkowym wywiadzie dla tygodnika „Figyeloe” premier Węgier Viktor Orban, oceniając, że nie należy opierać bezpieczeństwa wojskowego kraju na NATO.
 • Będzie referendum ws. zmniejszenia liczby posłów na Litwie

  Będzie referendum ws. zmniejszeni... 00:37

  14.02 | Na Litwie wraz z wyborami prezydenckimi 12 maja odbędzie się referendum w sprawie zmniejszenia liczby posłów ze 141 do 121 – postanowił w czwartek litewski parlament.
 • Watykan: Farrell nowym Kamerlingiem Kościoła

  Watykan: Farrell nowym Kamerlingi... 00:48

  14.02 | Amerykański kardynał Kevin Joseph Farrell został mianowany przez papieża Franciszka Kamerlingiem Świętego Kościoła Rzymskiego - poinformował w czwartek Watykan.
 • USA: Kongres przyjął kompromisową ustawę finansową

  USA: Kongres przyjął kompromisową... 00:37

  15.02 | Kongres USA przyjął kompromisową ustawę finansową. W czwartek wieczorem czasu lokalnego projekt ustawy zaaprobowała Izba Reprezentantów. Wcześniej uczynił to Senat. Kompromis budżetowy ma na celu uniknięcie kolejnego zawieszenia działalności rządu.
 • Pawło Klimkin podczas szczutu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie

  Pawło Klimkin podczas szczutu Org... 00:55

  14.02 | Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin po raz kolejny wykluczył udział rosyjskich obserwatorów w nadchodzących wyborach prezydenckich w jego kraju. Większe szanse monitorowania tych wyborów mają Marsjanie – napisał w czwartek na Twitterze.
 • Putin wziął Łukaszenkę na narty

  Putin wziął Łukaszenkę na narty 01:24

  14.02 | Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka spotkali się w Soczi. Rosyjski prezydent przyleciał do kurortu w związku z rozpoczynającym się tam w czwartek spotkaniem przywódców Rosji, Iranu i Turcji. Wcześniej Putin znalazł czas, żeby zjechać ze stoku z prezydentem Białorusi. Nie obyło się bez rozdawania autografów i robienia pamiątkowych zdjęć.
rozwiń

Wideo dnia

 • Zima w tropikach, na Hawajach biało

  Zima w tropikach, na Hawajach biało 00:55

  15.02 | W weekend część Hawajów pokryła się śniegiem. Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmaga się i będzie się zmagać z ogromnymi opadami deszczu i śniegu. Za taką pogodę odpowiada zjawisko nazywane ekspresem ananasowym.
 • Ryś na drodze, jak u siebie

  Ryś na drodze, jak u siebie 00:34

  15.02 | W tym miejscu jeszcze rysi nie widziano. W województwie warmińsko-mazurskim w Nadleśnictwie Szczytno jadąca autem kobieta nagrała tego dzikiego kota kamerą samochodową - podała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.
 • Amerykański lotniskowiec USS Hornet odnaleziony na dnie

  Amerykański lotniskowiec USS Horn... 01:00

  15.02 | Amerykański lotniskowiec USS Hornet został odnaleziony na dnie morza 76 lat po zatopieniu go podczas drugiej wojny światowej. Okręt, zasłużony między innymi w kluczowej bitwie o Midway, zlokalizowała na głębokości ponad pięciu kilometrów ekipa poszukiwawcza finansowana przez miliardera Paula Allena.
 • Zaatakowana przez rekina wydra wraca do zdrowia w kalifornijskim akwarium

  Zaatakowana przez rekina wydra wr... 00:34

  13.02 | Wydra numer 808 trafiła do kalifornijskiego Akwarium w Monterey po tym, jak zaatakował ją rekin. Młode wówczas zwierzę przeszło szereg zabiegów pod okiem weterynarzy. Później, wydra trafiła pod opiekę starszej koleżanki Rosy, która nauczyła malucha tajników wydrzego zachowania - od nurkowania, przez jedzenie, aż po codzienną toaletę. Po zaliczonym na piątkę kursie wydra 808 została wypuszczona na wolność.
 • Pies skradł show podczas parady odbywającej się w meksykańskim mieście Oaxaca

  Pies skradł show podczas parady o... 00:30

  13.02 | Prawdziwy "pies na imprezy". Ten sympatyczny czworonóg skradł show podczas parady odbywającej się w meksykańskim mieście Oaxaca. Widząc obracającą się wokół własnej osi tancerkę, psiak także rzucił się w wir zabawy. Zwierzę znane jest tamtejszym mediom, które twierdzą, że to nie pierwszy publiczny popis tańca w jego wykonaniu.
 • Wąż wokół szyi. Przesłuchanie indonezyjskiej policji

  Wąż wokół szyi. Przesłuchanie ind... 01:21

  11.02 | Na szyi przesłuchiwanego wije się wąż. Mężczyzna krzyczy ze strachu, policjanci śmieją się i zadają kolejne pytania - takie nagranie z działań indonezyjskiej policji trafiło do internetu. Policja przeprosiła ale też tłumaczyła swoje postępowanie informując, że wąż "był oswojony". Tymczasem według obrońców praw człowieka lokalne służby nie po raz pierwszy w ten sposób straszyły zatrzymywanych.
 • Weterynarze uratowali kotkę, która zamarzła w śniegu

  Weterynarze uratowali kotkę, któr... 00:39

  09.02 | Amerykańscy weterynarze uratowali kotkę, która zamarzła w śniegu. Zwierzę spędziło noc na zewnątrz, gdzie temperatura spadła poniżej zera. Właściciele znaleźli ją nad ranem wychłodzoną i nieprzytomną.
 • David Aguilar buduje dla siebie protezy ręki. Z klocków LEGO

  David Aguilar buduje dla siebie p... 01:02

  08.02 | 19-letni David Aguilar choruje na zespół Polanda. W wyniku choroby urodził się bez ramienia. Stworzył cztery protezy z klocków LEGO. Pierwsza powstała kiedy miał dziewięć lat. Największy zakres ruchów ma ostatnia, wykonana rok temu. Jest całkowicie funkcjonalna. David studiuje bioinżynierię w Barcelonie. Klocki Lego wybrał ponieważ są tanie i dla wszystkich dostępne. Chce pomagać ludziom z podobną historią. Po ukończeniu uniwersytetu chce tworzyć dostępne dla każdego protezy. „Spróbuje dać im protezy, nawet za darmo, żeby poczuli się jak normalne osoby”
 • Poślizg, uderzenie w krawężnik. Szkolny autobus jazdę zakończył na boku

  Poślizg, uderzenie w krawężnik. S... 00:31

  07.02 | Kansas City i szkolny autobus, który wpada w poślizg, uderza w krawężnik i przewraca się na bok. Troje uczniów zostało lekko rannych. Moment wypadku uchwyciły kamery miejskiego monitoringu.
 • Rodzeństwo goryli bawi się w duńskim ZOO

  Rodzeństwo goryli bawi się w duńs... 00:30

  06.02 | W Zoo w Givskud sześcioletnia gorylica Yeba namawiała swojego starszego brata Kipenzi do zabawy rzucając w niego trocinami. Jak podają pracownicy duńskiego Zoo młoda gorylica jest pełna energii, a jej 17-letni brat delikatny. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody gatunek goryli nizinnych jest zagrożony.
 • Dwulatek utknął w automacie z zabawkami

  Dwulatek utknął w automacie z zab... 00:43

  05.02 | W restauracji w Fairhope w Alabamie dwuletni Ezra utknął w maszynie z zabawkami. Matka dziecka wraz z klientami i obsługą lokalu starali się go wydostać. Niestety pracownicy nie mieli odpowiedniego klucza by dostać się do środka. Niezbędna okazała się interwencja straży pożarnej, która uratowała chłopca.
 • Złośliwość rzeczy martwych czy niedopatrzenie? Usterka orła na konferencji prasowej

  Złośliwość rzeczy martwych czy ni... 00:27

  05.02 | Nietypowa sytuacja na konferencji "Posiłek w szkole i w domu". Wzięli w niej udział premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny Elżbieta Rafalska i szefowa MEN Anna Zalewska. Samorządy będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach. We wtorek rząd przyjął rozporządzenie, które ma umożliwić wykonanie zadań przewidzianych w jednym z modułów rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". O przyjęciu rozporządzenia poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i minister edukacji narodowej Anną Zalewską. Oczy zebranych dziennikarzy przyciągnęła jednak nie minister edukacji, a to, co się działo z jej mównicą.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na sobotę

  Prognoza pogody na sobotę 01:30

  15.02 | Aura dopisze. Będzie pogodnie i ciepło.
 • Warunki biometeo w sobotę

  Warunki biometeo w sobotę 00:49

  15.02 | Biomet będzie korzystny.
 • Warunki drogowe w sobotę

  Warunki drogowe w sobotę 00:24

  15.02 | Kierowcy będą mieli powody do zadowolenia.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Polarny wir nad USA. Takie mrozy, że paliwo zamarza w samochodach

  Polarny wir nad USA. Takie mrozy,... 02:03

  W środę rano w Dakocie Północnej temperatura odczuwalna wynosiła minus 54 stopnie Celsjusza. Przy drogach stoją samochody, w których zamarzło paliwo, a tory kolejowe trzeba rozgrzewać, podpalając je. Ta zima naprawdę zaskoczyła Amerykanów.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
rozwiń

Eurosport.pl

 • 4. miejsce Hojnisz w sprincie w Salt Lake City

  4. miejsce Hojnisz w sprincie w S... 00:28

  Świetna postawa Moniki Hojnisz w sprincie w Salt Lake City. Polka była bezbłędna na strzelnicy i wywalczyła czwarte miejsce. Najlepsza była Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kamila Żuk 6. w sprincie w Salt Lake City

  Kamila Żuk 6. w sprincie w Salt L... 00:55

  21-letnia Kamila Żuk zachwyciła swoim występm w sprincie w Salt Lake City. Polka świetnie strzelała, w dobrym tempie pokonała trasę i zajęła 6. miejsce. Czwarta była Monika Hojnisz, a wygrała Norweżka Marte Olsbu Roeiseland. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Olsbu Roeiseland wygrała sprint w Salt Lake City

  Olsbu Roeiseland wygrała sprint w... 00:53

  Norweżka Marte Olsbu Roeiseland okazała się najlepsza w czwartkowym sprincie w Salt Lake City. Czwarte miejsce wywalczyła Monika Hojnisz, a szósta była kolejna Polka Kamila Żuk. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Vlhova mistrzynią świata w slalomie gigancie

  Vlhova mistrzynią świata w slalom... 01:30

  Petra Vlhova najlepszą gigancistką alpejskich mistrzostw świata. Słowaczka po pierwszym przejeździe była druga, ale w drugim podejściu spisała się kapitalnie i wskoczyła na pierwszą pozycję. Na drugą lokatę spadła Niemka Viktoria Rebensburg, trzecie miejsce wywalczyła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Alpejskie mistrzostwa świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Drugie miejsce Rebensburg w slalomie gigancie

  Drugie miejsce Rebensburg w slalo... 01:39

  Viktoria Rebensburg nie zdołała obronić prowadzenia w slalomie gigancie. W drugim przejeździe Niemka spisała się odrobinę gorzej i spadła na drugą lokatę. Mistrzynią świata została Słowaczka Petra Vlhova, a brąz przypadł Amerykance Mikaeli Shiffrin. Alpejskie mistrzostwa świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • 994. setka w karierze Ronniego O'Sullivana

  994. setka w karierze Ronniego O'... 02:12

  W meczu 3. rundy Welsh Open Ronnie O'Sullivan zdobył 994. setkę w karierze. Brytyjczyk przegrał jednak z Alexanderem Ursenbacherem 2:4. Turniej Welsh Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Kosztowny błąd O'Sullivana

  Kosztowny błąd O'Sullivana 00:34

  W kluczowym momencie starcia z Alexanderem Ursenbacherem Ronnie O'Sullivan nie zdołał wbić żółtej bili do łuzy. Ten błąd skończył się jego porażką w trzeciej rundzie turnieju Welsh Open.
 • Kluczowe zagranie Ursenbachera w starciu z O'Sullivanem

  Kluczowe zagranie Ursenbachera w ... 00:46

  Zobacz świetne zagranie w wykonaniu Alexandera Ursenbachera, które przybliżyło go do pokonania Ronniego O'Sullivana w meczu trzeciej rundy turnieju Welsh Open.
 • Tak wygląda samochód Mercedesa na nowy sezon F1

  Tak wygląda samochód Mercedesa na... 00:39

  W środę Mercedes przedstawił samochód, w którym w sezonie 2019 będą ścigać się Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas. W ten sam dzień Hamilton sprawdził bolid W10 na torze Silverston. Nowy sezon rozpocznie się 17 marca wyścigiem o Grand Prix Australii.
 • Rebensburg na prowadzeniu po pierwszym przejeździe giganta

  Rebensburg na prowadzeniu po pier... 01:19

  Niemka Viktoria Rebensburg prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu giganta alpejskich mistrzostw świata w Aare. Specjalizująca się w tej konkurencji Maryna Gąsienica-Daniel nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu, w którym weźmie udział 30 narciarek.
 • Tak Neymar świętował wygraną PSG

  Tak Neymar świętował wygraną PSG 00:31

  Kontuzjowany Neymar oglądał w domu wyjazdową wygraną PSG z Manchesterem United. Zobaczcie, jak się cieszył.
 • 147 Neila Robertsona!

  147 Neila Robertsona! 02:33

  Maksymlny brejk Neila Robertsona w Welsh Open. Australijczyk wbił 147 punktów w meczu 1. rundy z Jordanem Brownem. Wygrał 4:1.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English