"Fakty" z 19 lutego

 • Konkretne pytania i odpowiedź MON. Siemoniak: napisali prawdę, bo nie wiedzieli, że chodzi o Macierewicza

  Konkretne pytania i odpowiedź MON... 03:37

  Antoni Macierewicz ujawnił tajemnicę wojskową - mówi poseł Platformy po tym, jak dostał pismo z MON. Ministerstwo obrony potwierdziło, że informacje dotyczące zapasów rakiet i systemów wykrywania dronów to informacje niejawne. Poseł Brejza przypomniał, że w Sejmie ujawnił ówczesny szef MON. Jest reakcja byłego ministra i zawiadomienie do prokuratury.
 • Stanisław Zabłocki odchodzi z SN. "Wyraźny znak protestu"

  Stanisław Zabłocki odchodzi z SN.... 03:13

  Prezes Izby Karnej SN przechodzi w stan spoczynku. Nie chce działać wbrew swojemu sumieniu i ostrzega, że zmiany w regulaminie, które podpisał właśnie prezydent, skończą się chaosem i destrukcją. Decyzja sędziego Stanisława Zabłockiego jest jak protest.
 • "Nie ma bezpiecznej Europy bez bezpiecznej Ukrainy"

  "Nie ma bezpiecznej Europy bez be... 00:38

  - Nie ma bezpiecznej Europy, bez bezpiecznej Ukrainy - mówił w Kijowie szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Mija 5 lat od śmierci uczestników protestów na Majdanie.
 • Szef Światowego Kongresu Żydów: taki język nie powinien mieć miejsca

  Szef Światowego Kongresu Żydów: t... 01:55

  Polska żąda przeprosin, ale premier Izraela milczy. Do izraelskiego ministra pisze za to ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, a szef Światowego Kongresu Żydów dodaje, że "taki język nie powinien mieć miejsca w cywilizowanej debacie".
 • "Fakt ten zachowam w ścisłej tajemnicy". Teczka Kazimierza Kujdy

  "Fakt ten zachowam w ścisłej taje... 03:11

  Kazimierz Kujda tak zaskoczył swoją partię, że nie jest już szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zaskoczył też prezesa PiS, choć przez lata blisko z nim współpracował. Akta TW "Ryszarda" w IPN sprawdzał reporter "Czarno na białym" Arkadiusz Wierzuk.
 • Jacek Kapica przed komisją do spraw VAT

  Jacek Kapica przed komisją do spr... 00:51

  Były wiceminister finansów przed sejmową komisją śledczą. - Nie należało do moich kompetencji zwalczanie przestępczości w zakresie podatku VAT - mówił Jacek Kapica, który od 2008 roku był też szefem Służby Celnej.
 • Członkowie rządu na listach PiS do PE. "Próbują zejść z oczu wyborcom"

  Członkowie rządu na listach PiS d... 02:51

  W PiS jest długa lista chętnych do europarlamentu, ale nie każdy dostanie miejsce na wyborczej liście. Joachim Brudziński, Beata Szydło, Beata Kempa czy Anna Zalewska - to tylko niektóre nazwiska. Jeżeli wszyscy kandydaci znajdą się w Brukseli, to w rządzie szykuje się rekonstrukcja.
 • Polityczne zamieszanie wokół warszawskiego przetargu na tramwaje

  Polityczne zamieszanie wokół wars... 02:59

  Koreańskie tramwaje i polityczne zamieszanie. W Warszawie Koreańczycy wygrali przetarg, ale w Bydgoszczy nie wszystkim się to podoba. Tam z fabryki wyjeżdżają polskie tramwaje. Wojewoda już napisał list, a europoseł chce kontroli z Komisji Europejskiej.
 • Zmarł słynny projektant Karl Lagerfeld. Miał 85 lat

  Zmarł słynny projektant Karl Lage... 00:54

  Był absolutnym geniuszem, nie ma już ludzi takiego formatu - słychać w świecie mody, kiedy odchodzi taka legenda. Zmarł słynny projektant Karl Lagerfeld. Miał 85 lat.
 • Ktoś chce wykreślenia Kazimierza Dolnego z listy zabytków. "Mieszkańcy mogą spać spokojnie"

  Ktoś chce wykreślenia Kazimierza ... 02:25

  Wykreślić Kazimierz Dolny z rejestru zabytków? To nie żart, to wniosek do ministerstwa. Kazimierz Dolny to pomnik historii, ale gdyby nie był w rejestrze, to wszyscy mogliby zbudować w nim wszystko. Czy ten pomysł ma szanse na realizację?
 • Kawa, jagodzianki i kwiaty. Mateusz Morawiecki w podróży przez Polskę

  Kawa, jagodzianki i kwiaty. Mateu... 02:45

  Autobus, a w nim premier. Na trasie przez Polskę są i polityka i zakupy. Na stacji benzynowej kawa, w cukierni jagodzianki, a w kwiaciarni trochę wiosny. Wybory to nic w porównaniu z wyborem prezentu, kiedy kamery patrzą na ręce.
 • Prognoza pogody na środę 20 lutego

  Prognoza pogody na środę 20 lutego 02:57

  W środę zachmurzenie będzie zmienne. Na obszarze całego kraju może wystąpić przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Konferencja bliskowschodnia w Polsce

 • Federica Mogherini odniosła się do irańskiego programu nuklearnego

  Federica Mogherini odniosła się d... 01:08

  14.02 | Tam, gdzie jest pole do wspólnego działania, działamy razem. W innych kwestiach, gdzie poglądy różnią się, Europejczycy podążają za swoimi priorytetami, a jednym z nich jest porozumienie nuklearne z Iranem - powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini podczas spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli
 • Hasan Rowhani spotkał się w Soczi z prezydentami Rosji i Turcji

  Hasan Rowhani spotkał się w Soczi... 01:12

  14.02 | - Dzisiaj razem z Rosją w Soczi podejmujemy nowe kroki w kierunku wzmocnienia stabilności na Bliskim Wschodzie i walki z terroryzmem w Syrii, w tym czasie, gdy inne siły - popierające terrorystów - przygotowują spisek przeciwko regionowi w Warszawie - oświadczył na konferencji w Soczi prezydent Iranu Hasan Rowhani
 • Pompeo: myślę, że budujemy trwałe wartości

  Pompeo: myślę, że budujemy trwałe... 02:42

  14.02 | - Myślę, że budujemy trwałe wartości - budujemy pokój i bezpieczeństwo Europy oraz mieszkańców Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podsumowując obrady konferencji bliskowschodniej
 • Czaputowicz: Iran nie był tematem obrad

  Czaputowicz: Iran nie był tematem... 02:36

  14.02 | - Unia Europejska i Stany Zjednoczone podzielają diagnozę sytuacji na bliskim wschodnie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji na zakończenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie
 • Federica Mogherini podczas spotkania NATO w Brukseli

  Federica Mogherini podczas spotka... 00:38

  14.02 | Jestem zawsze obecna na spotkaniach ministrów obrony i ministrów spraw zagranicznych państw NATO - powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini, pytana o nieobecność na konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Mogherini przebywa obecnie na spotkaniu ministrów państw NATO w Brukseli
 • Całe wystąpienie Mike Pence'a drugiego dnia konferencji

  Całe wystąpienie Mike Pence'a dru... 23:50

  14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence.
 • Wystąpienie Mateusza Morawieckiego drugiego dnia konferencji bliskowschodniej

  Wystąpienie Mateusza Morawieckieg... 07:28

  14.02 | Aby unikać konfliktów, które wynikają z kryzysów humanitarnych i migracyjnych, musimy zapewnić długotrwały rozwój w regionie Bliskiego Wschodu - mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.
 • "Irański reżim otwarcie nawołuje do kolejnego Holokaustu"

  "Irański reżim otwarcie nawołuje ... 00:50

  14.02 | Poza nienawistną retoryką, irański reżim otwarcie opowiada się za kolejnym Holokaustem i poszukuje sposobów na jego przeprowadzenie - mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence.
 • Pence: zgodziliśmy się, że największym zagrożeniem jest Iran

  Pence: zgodziliśmy się, że najwię... 00:50

  14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence
 • Morawiecki: aby unikać konfliktów, musimy zapewnić rozwój na Bliskim Wschodzie

  Morawiecki: aby unikać konfliktów... 00:33

  14.02 | Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie.
 • Pence: Stany Zjednoczone są gotowe, aby pracować i odpowiedzieć na to wielkie wyzwanie i skorzystać ze wspólnej szansy na pokój

  Pence: Stany Zjednoczone są gotow... 01:08

  14.02 | Wiceprezydent Pence: wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.
 • Tweet Netanjahu o "wojnie" czy "zwalczaniu? Komentarz CNN

  Tweet Netanjahu o "wojnie" czy "z... 01:02

  14.02 | Szef izraelskiego rządu, który w środę przybył do Warszawy na organizowaną przez USA i Polskę konferencję bliskowschodnią, napisał na Twitterze, że "ważne w tym spotkaniu jest to, iż nie odbywa się w tajemnicy, bo jest ich (przedstawicieli ważnych krajów - red.) tak wiele - to otwarte spotkanie z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, które spotykają się z Izraelem, by działać na rzecz wspólnego celu wojny z Iranem". Słowa "wojny z Iranem" po 30 minutach zostało zmienione na "zwalczania Iranu".
rozwiń

Konferencja bliskowschodnia. Komentarze

 • Media o konferencji w Warszawie. Pence "jasno dał do zrozumienia", by sojusznicy się podporządkowali

  Media o konferencji w Warszawie. ... 03:29

  Zakończyła się konferencja bliskowschodnia w Warszawie. Światowe media najczęściej cytują słowa Mikea Pence'a - że największym zagrożeniem dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie jest Iran. Słowa te - donoszą światowe media - mają pokazywać przesłanie konferencji. "Wiceprezydent jasno dał do zrozumienia, że główny cel to nacisk na sojuszników Stanów Zjednoczonych, by podporządkowali się amerykańskiemu stanowisku w sprawie Iranu" - komentuje CNN.
 • Goście programu "Horyzont" o konferencji bliskowschodniej

  Goście programu "Horyzont" o konf... 23:09

  16.02 - Okazało się, że państwa Zatoki uważają Iran za większe zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa niż Izrael – mówił w programie „Horyzont” TVN24 o konferencji bliskowschodniej, która odbyła się w tym tygodniu w Warszawie Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Z kolei zdaniem profesor Katarzyny Górak-Sosnowskiej ze Szkoły Głównej Handlowej Polska „niespecjalnie mieliśmy możliwość wpływu na to, co tam się dzieje".
 • Kazimierz Marcinkiewicz ocenia konferencję bliskowschodnią

  Kazimierz Marcinkiewicz ocenia ko... 00:49

  18.02| Kazimierz Marcinkiewicz ocenił, że "to jest pijarowska konferencja Trumpa i Netanjahu". - Wykorzystali Warszawę do tego, żeby zrobić sobie pijar, zupełnie kosztem Polski. Oni wykorzystali sobie Warszawę absolutnie do swoich celów, a Netanjahu, w sposób totalnie bezczelny, wykorzystał Warszawę do robienia swojej własnej kampanii wyborczej - mówił.
 • "Daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry"

  "Daliśmy salę i catering. Robiliś... 00:35

  15.02 | Zdaniem Tomasza Siemoniaka, Polska jako gospodarz nie miała wpływu na przebieg konferencji bliskowschodniej. - Myślę, że daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry - ocenił w "Faktach po Faktach". Dodał, że "wypowiedzi naszych polityków, prezydenta (Andrzeja) Dudy, premiera (Mateusza Morawieckiego), szefa MSZ (Jacka Czaputowicza) nie miały dla nikogo większego znaczenia.
 • Siemoniak: nic nie zyskalismy dzięki konferencji bliskowschodniej

  Siemoniak: nic nie zyskalismy dzi... 01:16

  15.02 | Zły pomysł, złe wykonanie. Polska, która zawsze potrafiła na Bliskim Wschodzie trzymać balans w trudnych problemach, teraz jest po konkretnej stronie - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej. Skomentował konferencję bliskowschodnią zorganizowaną przez Polskę i USA.
 • "Szczyt obfitujący w retorykę"

  "Szczyt obfitujący w retorykę" 07:42

  15.02.| - Był to szczyt obfitujący w retorykę. Turniej retoryki trzech aktorów, z których jednego - Iranu - tam nie było - mówił we „Wstajesz i wiesz” TVN24 Maciej Tomaszewski z portalu tvn24.pl. Dodał, że Iran odpowiadał „salwami z Soczi i z Teheranu”.
 • Paweł Zalewski o konferencji bliskowschodniej

  Paweł Zalewski o konferencji blis... 00:49

  14.02 | Chodziło o zmontowanie koalicji wewnątrz Unii Europejskiej państw, które byłyby takim koniem trojańskim wobec obecnego stanowiska Unii Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski odnosząc się do zakończonej w czwartek konferencji bliskowschodniej. Drugi gość programu, amerykanista prof. Zbigniew Lewicki ocenił, że "bojkotowanie tego spotkania przez Unię Europejską było bardzo złym sygnałem".
 • Lewicki o nieobecności Mogherini na konferencji bliskowschodniej

  Lewicki o nieobecności Mogherini ... 00:43

  14.02 | - Jej nieobecność, ostentacyjna, (czy - red.) kogokolwiek z Brukseli, była pewnym policzkiem dla Stanów Zjednoczonych - stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Zbigniew Lewicki, odnosząc się do nieobecności szefowej unijnej dyplomacji Mogherini na konferencji bliskowschodniej..
 • "Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran"

  "Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu... 18:57

  14.02 | - Trudno to nazywać końcowym dokumentem - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując oświadczenie Jacka Czaputowicza i Mike'a Pompeo kończące konferencję bliskowschodnią w Warszawie. Jak powiedział, gdyby to on organizował konferencję, to najpierw poprosiłby inne strony "o program tej konferencji i projekt końcowej rezolucji". Zwrócił też uwagę na brak najważniejszej strony. - Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran - powiedział.
 • "Polska staje się prawa ręką polityki amerykańskiej wobec Iranu"

  "Polska staje się prawa ręką poli... 00:55

  14.02 | Poseł Paweł Zalewsk odniósł się w "Faktach po Faktach" do organizowanego po raz czwarty szczytu rosyjsko-turecko-irańskiego na temat konfliktu w Syrii. Jak mówił, pokazał on, "że nie ma jednego kraju który jest odpowiedzialny za konflikt na Bliskim Wschodzie - jak to powiedział wiceprezydent Pence - że jest jeszcze Rosja, której odpowiedzialność jest olbrzymia za to, a wiceprezydent Pence tego nie dostrzegł".
 • Mucha: Ameryka jest partnerem, który stawia na Polskę

  Mucha: Ameryka jest partnerem, kt... 01:06

  14.02.| Mamy świetne kontakty polsko-amerykańskie i to nie ulega wątpliwości. Nigdy nie mieliśmy tak bogatych kontaktów na poziomie najwyższych reprezentacji - mówił w programie "Tak jest" TVN24 Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. W ten sposób podsumował zakończoną konferencję bliskowschodnią.
 • Co wynika z przemówienia wiceprezydenta USA dla polityki wobec Iranu

  Co wynika z przemówienia wiceprez... 15:49

  14.02 | Prof. Edward Haliżak, prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych i Maciej Tomaszewski, dziennikarz portalu tvn24.pl specjalizujący się w sprawach Iranu komentowali przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Warszawie.
rozwiń

Pence i Pompeo w Polsce

 • "Było widać, że to przeżywają". Duda i Pence odwiedzili Auschwitz

  "Było widać, że to przeżywają". D... 00:54

  Prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami oddali hołd ofiarom mordu w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Złożyli wieńce pod Ścianą Straceń, gdzie rozstrzelano tysiące osób.
 • Duda i Pence w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau

  Duda i Pence w byłym obozie Ausch... 03:18

  15.02.| Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami przyjechali do byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. To miejsce jest symbolem Holokaustu. Przy Pomniku Ofiar Obozu oddadzą hołd wszystkim ofiarom składając znicze.
 • Duda i Pence oddali hołd zgładzonym w KL Auschwitz II - Birkenau

  Duda i Pence oddali hołd zgładzon... 03:50

  15.02.| Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami przyjechali do byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. To miejsce jest symbolem Holokaustu. Przy Pomniku Ofiar Obozu oddadzą hołd wszystkim ofiarom składając znicze.
 • Andrzej Duda i Mike Pence oddają hołd zgładzonym w Auschwitz

  Andrzej Duda i Mike Pence oddają ... 01:36

  15.02.| Prezydent RP Andrzej Duda oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wspólnie przybyli w piątek do byłego niemieckiego obozu Auschwitz. W miejscu zagłady Żydów oraz męczeństwa Polaków i innych narodów oddadzą hołd ofiarom.
 • Pompeo: myślę, że budujemy trwałe wartości

  Pompeo: myślę, że budujemy trwałe... 02:42

  14.02 | - Myślę, że budujemy trwałe wartości - budujemy pokój i bezpieczeństwo Europy oraz mieszkańców Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podsumowując obrady konferencji bliskowschodniej
 • Czaputowicz: Iran nie był tematem obrad

  Czaputowicz: Iran nie był tematem... 02:36

  14.02 | - Unia Europejska i Stany Zjednoczone podzielają diagnozę sytuacji na bliskim wschodnie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji na zakończenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie
 • Morawiecki: aby unikać konfliktów, musimy zapewnić rozwój na Bliskim Wschodzie

  Morawiecki: aby unikać konfliktów... 00:33

  14.02 | Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie.
 • Pence: zgodziliśmy się, że największym zagrożeniem jest Iran

  Pence: zgodziliśmy się, że najwię... 00:50

  14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence
 • Przemówienie Mateusza Morawieckiego na szczycie w Warszawie

  Przemówienie Mateusza Morawieckie... 07:28

  14.02 | Przemówienie Premiera Mateusza Morawieckiego podczas szczytu o Bliskim Wschodzie w Warszawie.
 • Pence: Stany Zjednoczone są gotowe, aby pracować i odpowiedzieć na to wielkie wyzwanie i skorzystać ze wspólnej szansy na pokój

  Pence: Stany Zjednoczone są gotow... 01:08

  14.02 | Wiceprezydent Pence: wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.
 • Czaputowicz o źródłach konfliktów na Bliskim Wschodzie

  Czaputowicz o źródłach konfliktów... 00:34

  14.02 | Jacek Czaputowicz o źródłach konfliktów na Bliskim Wschodzie: " Źródła konfliktów na Bliskim Wschodzie są wielorakie. Dotyczą one dążeń niektórych przywódców do zachowania władzy za wszelka cenę. Wywodzą się również z fundamentalizmu religijnego i braku tolerancji, a także z czynników systemowych"
 • Czaputowicz na otwarciu konferencji: osobne miejsce poświęcimy przemyśleniom na temat stanu i perpspektyw procesu pokojowego

  Czaputowicz na otwarciu konferenc... 00:38

  14.02 | - Osobne miejsce (na konferencji) zostanie poświęcone przemyśleniom na temat stanu i perpspektyw procesu pokojowego - mówił w czwartek Jacek Czaputowicz. Dodał, że "te kwestie będą przedmiotem naszych obrad w trakcie sesji otwierającej, następnie lunch roboczy, który będzie poświęcony wyzwaniom humanitarnym. Tutaj omówimy metody, do których może się uciekać społeczność międzynarodowa, by poprawić tę sytuację na tym obszarze" - poinfnormował szef MSZ.
rozwiń

Adam Andruszkiewicz i sfałszowane podpisy

 • ABW nie odpowiada, czy kontrolowała Andruszkiewicza

  ABW nie odpowiada, czy kontrolowa... 01:11

  12.02 | Od 2014 roku trwa śledztwo w sprawie fałszowania podpisów i ewentualnej roli Adama Andruszkiewicza w tym procesie. W związku z tym pojawiło się pytanie, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skontrolowała Andruszkiewicza przed powołaniem go na wiceministra cyfryzacji. Na pytania przesłane przez TVN24, ABW odpowiedziała, że "nie podaje do wiadomości publicznej informacji na temat prowadzonych działań".
 • "Daleko idące uchybienia". Ziobro zapowiada konsekwencje personalne

  "Daleko idące uchybienia". Ziobro... 03:28

  Minister Sprawiedliwości reaguje na publikację "Superwizjera" TVN o przewlekłym śledztwie w sprawie fałszowania podpisów przez Młodzież Wszechpolską. W sprawę zamieszany ma być - zdaniem jednego z podejrzanych - wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Opozycja żąda jego dymisji.
 • Ziobro o śledztwie w sprawie fałszowania podpisów na listach MW

  Ziobro o śledztwie w sprawie fałs... 00:48

  11.02 | W śledztwie dotyczącym fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej doszło z całą pewnością do poważnych uchybień związanych z przewlekłością postępowania - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Dodał też, że będą analizowane przyczyny przewlekłego prowadzenia tej sprawy, zostaną też wyciągnięte "konsekwencje personalne".
 • Ziobro o okolicznościach powołania Adamie Andruszkiewiczu na wiceministra

  Ziobro o okolicznościach powołani... 01:35

  11.02 | Zbigniew Ziobro był pytany, czy w momencie mianowania Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji pod koniec ubiegłego roku, poinformował premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że jest prowadzone śledztwo w sprawie, która dotyczy nowo powołanego członka rządu. - O tym, że pan Andruszkiewicz został powołany na funkcję wiceministra dowiedziałem się z mediów. Nie ma takiej procedury, aby z Prokuratorem Generalnym konsultować te lub inne kandydatury na wiceministrów - odparł Ziobro.
 • PK: trwa postępowanie ws. opieszałego śledztwa dot. fałszowania podpisów na listach Ruchu Narodowego

  PK: trwa postępowanie ws. opiesza... 01:13

  11.02 | Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli, jaką miałby w tym odegrać Adam Andruszkiewicz. "W konkluzji kontroli Prokuratura Krajowa uznała, że śledztwo było prowadzone nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej" - napisano.
 • Prokuratorzy z Lublina zapoznają się ze sprawą Adama Andruszkiewicza

  Prokuratorzy z Lublina zapoznają ... 01:33

  11.02 | Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli, jaką miałby w tym odegrać Adam Andruszkiewicz. "W konkluzji kontroli Prokuratura Krajowa uznała, że śledztwo było prowadzone nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej" - napisano.
 • PO żąda dymisji Andruszkiewicza

  PO żąda dymisji Andruszkiewicza 01:29

  11.02 | Platforma Obywatelska żąda dymisji wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicz i informacji rządu na temat działań prokuratury w jego sprawie. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku i możliwej roli Andruszkiewicza w tym procederze. Sprawę pokazał "Superwizjer" TVN. - Jego obecność w rządzie nie tylko urąga wizerunkowi rządu, ale także jest groźna dla bezpieczeństwa - powiedział na konferencji poseł Andrzej Halicki.
 • Leszek Miller o Adamie Andruszkiewiczu

  Leszek Miller o Adamie Andruszkie... 01:31

  11.02 | Były premier Leszek Miller był pytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl, czy po informacjach ujawnionych w reportażu "Superwizjera" jego zdaniem powinno dojść do dymisji wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - Oczywiście i dziwię się, że pan premier zwleka, dlatego że wygląda na to iż sprawa jest ewidentna - ocenił.
 • Biedroń o Andruszkiewiczu: w ogóle nie powinien być w polityce

  Biedroń o Andruszkiewiczu: w ogól... 00:49

  10.02 | Robert Biedroń mówił o wiceministrze cyfryzacji Adamie Andruszkiewiczu w kontekście reportażu "Superwizjera". - Honor trzeba mieć w polityce. Ten facet nie powinien w ogóle być w polityce. Ale dzisiaj nie liczą się kompetencje u obecnie rządzących tylko przynależność partyjna - stwierdził lider Wiosny.
 • Andruszkiewicz zaprzecza, że fałszował podpisy. Prokuratura przyznaje: jest nieuzasadniona zwłoka

  Andruszkiewicz zaprzecza, że fałs... 03:21

  - Nie fałszowałem podpisów - zapewnia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. To reakcja byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej na sobotni reportaż "Superwizjera" w TVN24 o wyjątkowo niesprawnych działaniach prokuratury w sprawie domniemanego fałszowania podpisów poparcia dla Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. Jest też reakcja prokuratury.
 • Jabrzyk o oświadczeniu Andruszkiewicza po reportażu "Superwizjera"

  Jabrzyk o oświadczeniu Andruszkie... 01:41

  10.02 | Do stanowiska wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza po reportażu "Superwizjera" odniósł się w niedzielę na antenie TVN24 dziennikarz "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk. - Jest tutaj bardzo dużo wielkich słów, natomiast, czy tyle samo powagi, to tego już może ja nie będę określał - mówił.
 • Cała rozmowa z Jarosławem Jabrzykiem o reportażu "Superwizjera"

  Cała rozmowa z Jarosławem Jabrzyk... 06:17

  10.02 | Zadziwiające jest oświadczenie Prokuratury Krajowej, którą próbuje budować taką fasadę, że niby Prokuratura nie miała kontroli nad postępowaniem - komentował w TVN24 reporter "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk, odnosząc się do stanowiska PK w sprawie śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, to, "że podpisy pod listami poparcia dla Adama Andruszkiewicza były sfałszowane, to jest fakt".
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • "Nie rozumiem, dlaczego partia musi sobie wybudować dwustumetrowe wieże"

  "Nie rozumiem, dlaczego partia mu... 01:35

  20.02 | - Ja tego nie rozumiem, dlaczego partia, która się uwłaszczyła na komunistycznych pieniądzach musi sobie wybudować dwustumetrowe wieże, żeby zarabiać na tym setki milionów złotych - powiedział w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl prezydent Warszawy odnosząc się do planów budowy dwóch wieżowców w stolicy przez spółkę Srebrna.
 • Trzaskowski: 11-pięter to całkiem sporo, jak dla fundacji. Większość by się ucieszyła

  Trzaskowski: 11-pięter to całkiem... 01:13

  20.02 | Było pozwolenie na budowę 11-piętrowego budynku. To całkiem sporo, jak dla fundacji. Większość by się ucieszyła - powiedział w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Odniósł się do sprawy działki przy Srebrnej, na której spółka związana z PiS planowała budowę wieżowców.
 • Terlecki nie widzi potrzeby śledztwa w sprawie spółki Srebrna

  Terlecki nie widzi potrzeby śledz... 00:27

  19.02 | Ryszard Terlecki zapytany o to, czy powinno zostać przeprowadzone prokuratorskie śledztwo w sprawie Srebrnej odpowiedział, że "nie wydaje mu się, żeby była taka potrzeba". We wtorek w podobnym tonie w "Kropce nad i" wypowiedział się rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.
 • Brejza w "Kopce nad i"

  Brejza w "Kopce nad i" 00:41

  19.02 | Poseł PO Krzysztof Brejza skomentował skierowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej" oraz posłów Platformy Obywatelskiej. Sprawa ma związek z publikacjami dotyczącymi planów budowy wieżowca w Warszawie.
 • Politycy PO prezentują tablicę "Układ Kaczyńskiego"

  Politycy PO prezentują tablicę "U... 01:18

  19.02 | Posłowie PO-KO zaprezentowali na konferencji tablicę zatytułowaną "Układ Kaczyńskiego". Przedstawiała m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa CBA Ernesta Bejdę, szefa ABW Piotra Pogonowskiego, koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz szefa gabinetu politycznego premiera Marka Suskiego.
 • Giertych dla TVN24: oczekujemy, że wniosek zostanie rozpoznany w trybie pilnym

  Giertych dla TVN24: oczekujemy, ż... 04:15

  19.02 | Roman Giertych w rozmowie z TVN24 odniósł się do wniosku, który złożył wraz z mecenasem Jackiem Dubois. Jak powiedział, w związku z tym nie wie kiedy odbędzie się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Dodał, że oczekują, że "wniosek zostanie rozpoznany w trybie pilnym".
 • PO chce informacji Ziobry na temat śledztwa w sprawie Srebrnej

  PO chce informacji Ziobry na tema... 00:52

  19.02 | Posłowie PO-KO ponownie zaapelowali o utajnienie najbliższego posiedzenia Sejmu i przedstawienie na nim przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro informacji na temat śledztwa dotyczącego spółki Srebrna.
 • Sawicki: Kaczyński nie będzie przesłuchany, dopóki Ziobro ma interes, żeby przy nim być

  Sawicki: Kaczyński nie będzie prz... 01:00

  19.02 | Dopóki Zbigniew Ziobro ma interes w tym, żeby być z Jarosławem Kaczyńskim, dotąd Jarosław Kaczyński nie będzie przesłuchiwany, nie będzie nigdzie wzywany, nawet w charakterze świadka - stwierdził Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Odnosił się do ewentualnego przesłuchania prezesa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie tak zwanych taśm Kaczyńskiego. Marcin Horała z PiS wskazywał, że decyzja w tej kwestii należy do prokuratury, ale na taśmach "nie było niczego, co by wzbudziło podejrzenia".
 • Dubois: jestem zwolennikiem, żeby polskie sprawy załatwiać w Polsce

  Dubois: jestem zwolennikiem, żeby... 01:04

  18.02 | - Jeżeli zapadnie decyzja, że nie zostanie wszczęte postępowanie, mamy odwołanie do niezawisłego sądu i mam nadzieję, że takie postanowienie nie utrzyma się w mocy, bo to po prostu byłoby kuriozum - ocenił mecenas Jacek Dubois w "Faktach po Faktach", pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.
 • Dubois: nie chodziło o to, żeby z protokołu zniknęło nazwisko Kaczyńskiego

  Dubois: nie chodziło o to, żeby z... 01:37

  18.02 | W czasie drugiego przesłuchania Geralda Birgfellnera doszło do sporu o protokół. Twierdziliśmy, że zupełnie co innego powiedział klient, a co innego zostało umieszczone w protokole - powiedział w "Faktach po Faktach" pełnomocnik austriackiego biznesmena Jacek Dubois. Zaznaczył, że nie chodziło o to, żeby z protokołu zniknęło nazwisko Jarosława Kaczyńskiego.
 • Dubois: czułem, jakby prokurator interesowało, na ile wiedza Birgfellnera może komuś zagrażać

  Dubois: czułem, jakby prokurator ... 01:34

  18.02 | W czasie drugiego przesłuchania Geralda Birgfellnera doszło do sporu o protokół. Twierdziliśmy, że zupełnie co innego powiedział klient, a co innego zostało umieszczone w protokole - powiedział w "Faktach po Faktach" pełnomocnik austriackiego biznesmena Jacek Dubois. Zaznaczył, że nie chodziło o to, żeby z protokołu zniknęło nazwisko Jarosława Kaczyńskiego.
 • Grzegorz Schetyna o komisji śledczej w sprawie Srebrnej

  Grzegorz Schetyna o komisji śledc... 00:48

  18.02 | Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeśli sprawy Srebrnej nie uda się wyjaśnić przed październikiem, po wygraniu wyborów przez Koalicję Obywatelską zostanie powołana komisja śledcza, która zajmie się tym tematem.
rozwiń

Wiosna Biedronia

 • Polityczne rady dla Roberta Biedronia

  Polityczne rady dla Roberta Biedr... 01:11

  14.02| Ryszard Petru pytany o to, co radziłby Robertowi Biedroniowi, odpowiedział, że "radziłby mu zrezygnować z populizmu".
 • Ryszard Petru o przyszłości Biedronia: trudne czasy dopiero przed nim

  Ryszard Petru o przyszłości Biedr... 00:26

  14.02| Ryszard Petru, mówiąc w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o politycznej przyszłość Roberta Biedronia, stwierdził, że "trudne czasy dopiero przed nim".
 • Robert Biedroń o finansowaniu partii Wiosna

  Robert Biedroń o finansowaniu par... 00:48

  11.02 | Biedroń pytany był również o to, kto finansuje jego partie. - Polki i Polacy - odpowiedział. - Jeżeli ktokolwiek myśli, że mam jakichś bogatych sponsorów, to niestety nie mam, ale jeśli oglądają, to apeluję, aby mi pomogli - mówił.
 • Robert Biedroń o tym, kto powinien stanąć przed Trybunałem Stanu

  Robert Biedroń o tym, kto powinie... 01:39

  11.02| Zdaniem Biedronia prezydent Andrzej Duda również powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
 • Biedroń: prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć

  Biedroń: prokuratura jest dzisiaj... 00:49

  10.02 | - Prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć. To jest paranoja państwa. Degrengolada, państwo z tektury - ocenił Robert Biedroń, lider Wiosny.
 • "W domu, który nazywa się Polska, jest miejsce dla każdego"

  "W domu, który nazywa się Polska,... 01:02

  10.02 | - Wspólnotę buduje się nikogo nie odrzucając i szukając w każdym człowieka, a nie tylko wroga politycznego - mówił na konwencji w Białymstoku Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
 • Biedroń o zmianach, które chce wprowadzić w funkcjonowaniu prokuratury

  Biedroń o zmianach, które chce wp... 02:20

  10.02 | Lider partii Wiosna Robert Biedroń uważa, że prokuratura powinna być niezależna i trzeba oddzielić ją od ministerstwa sprawiedliwości. Zapowiada, że będzie to jedna z pierwszych decyzji, jeśli Wiosna wejdzie do Sejmu.
 • Marek Sawicki o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Marek Sawicki o wynikach sondażu ... 00:51

  06.02 | Poseł PSL Marek Sawicki skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem "nie można połączyć skrajnie liberalnych, konserwatywnych i lewackim ugrupowań w jedną formację i jedną listę wyborczą".
 • Waldemar Buda o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Waldemar Buda o wynikach sondażu ... 00:45

  06.02 | Poseł PiS Waldemar Buda skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem partia Wiosna "odbiera rzeczywiście dużo Platformie Obywatelskiej, natomiast jak dużo - okaże się przy najbliższych wyborach".
 • Robert Biedroń o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Robert Biedroń o wynikach sondażu... 00:33

  06.02 | Robert Biedroń odniósł się do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Według badania , gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, jego ugrupowanie uplasowałoby się na trzecim miejscu. - Gdyby dzisiaj odbywały się wybory, to mamy najnowszy sondaż, to Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić. Mamy 14 procent (…) - mówił Biedroń.
 • Jakub Stefaniak o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Jakub Stefaniak o wynikach sondaż... 01:36

  06.02 | Do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 dotyczącego poparcia dla partii odniósł się rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak. - Ugrupowania, które mają te wspólne mianowniki mogłyby takie (wspólne - red.) punkty programowe znaleźć i stworzyć kanon pięciu takich wspólnych założeń, które na przykład będą spoiwem szerszej koalicji - ocenił.
 • Marcin Kierwiński o wynikach sondażu poparcia dla partii

  Marcin Kierwiński o wynikach sond... 00:57

  06.02 | Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie). Pokonałaby Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Na trzecim miejscu uplasowałaby się Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia.
rozwiń

Jan Olszewski nie żyje

 • Dudek i Migalski wspominają Jana Olszewskiego

  Dudek i Migalski wspominają Jana ... 02:30

  16.02 | Antoni Dudek ocenił w "Faktach po Faktach", że Jan Olszewski był "najważniejszym obrońcą w procesach politycznych" w czasach PRL. - Żegnamy wspaniałego człowieka, bardzo odważnego adwokata wtedy, kiedy ta odwaga była bardzo istotna. Ale mimo wszystko - dosyć słabego polityka już w okresie demokratycznym - taką opinię wyraził Marek Migalski.
 • "Nie tylko był świadkiem historii, był kreatorem". Pożegnanie Jana Olszewskiego

  "Nie tylko był świadkiem historii... 01:35

  Na warszawskich Powązkach spoczął Jan Olszewski. Był szefem rządu w III RP, wcześniej w PRL-u był opozycjonistą i obrońcą oskarżonych w procesach politycznych. W archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela i na ulicach Warszawy żegnali go bliscy, przedstawiciele władz i mieszkańcy stolicy.
 • Macierewicz: nie byłoby dzisiejszych sukcesów Polski bez dorobku rządu Olszewskiego

  Macierewicz: nie byłoby dzisiejsz... 00:52

  16.02.| Nie byłoby dzisiejszych sukcesów gospodarczy i politycznych Polski bez dorobku rządu Jana Olszewskiego - mówił Antoni Macierewicz podczas mszy pogrzebowej b. premiera.
 • "Janie, jesteś bohaterem, wzorem patrioty, człowieka uczciwego"

  "Janie, jesteś bohaterem, wzorem ... 01:33

  16.02.| - Janie, panie premierze, dzisiaj przed tobą chylą się sztandary, salutują żołnierze, Polacy oddają hołd, a politycy przyznają ci rację. Dziś cała Polska nie ma wątpliwości, że twoja postawa, twój program i działanie twojego rządu dobrze przysłużyło się ojczyźnie, trafnie definiowało narodowe potrzeby, było konieczne dla wyrwania kraju z zewnętrznego uzależnienia - mówił Macierewicz.
 • Biskup Dydycz: Jan Olszewski modli się by, Matka Najświętsza pukała do serc Polek i Polaków

  Biskup Dydycz: Jan Olszewski modl... 01:08

  16.02 | Jestem głęboko przekonany, że Jan Olszewski już teraz modli się, by Matka Najświętsza pukała do serc Polek i Polaków, by wyrzekli się złych postaw. Nigdy nie można nawet pomyśleć o tym, aby Polska walczyła z Polską - powiedział w homilii biskup Antoni Dydycz.
 • "Walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo"

  "Walczył o Polskę, w której ma zw... 00:56

  16.02.| Jan Olszewski walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo, to było motto jego życia i taki testament nam zostawia - mówił podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego prezydent Andrzej Duda. Dziękuję za Pana piękne życie i wspaniałą postawę - podkreślił.
 • Macierewicz: wiemy kogo nazywano "olszewikami" i oszołomami

  Macierewicz: wiemy kogo nazywano ... 01:34

  16.02.| Wiemy kogo nazywano "olszewikami" i oszołomami, wiemy, jak i dlaczego narodził się język nienawiści, mający wyeliminować formację niepodległościową, której twórcą był Jan Olszewski - mówił w sobotę podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 • "Można zostać zdeptanym, ale pozostać wiernym ideałom"

  "Można zostać zdeptanym, ale pozo... 01:13

  16.02 | Jan Olszewski był świadectwem tego, że można zostać pokonanym, nawet zdeptanym, bo tak traktowali go przeciwnicy po obaleniu jego rządu, ale pozostać wiernym swym ideałom, ojczyźnie, wolności, solidarności - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
 • "Jan Olszewski świadczył swym życiem, że pełna niepodległość jest możliwa, że warto o nią walczyć"

  "Jan Olszewski świadczył swym życ... 00:54

  16.02 | Jan Olszewski świadczył swym życiem, że pełna niepodległość jest możliwa, że warto o nią walczyć. Był i jest wspaniałym synem historii Rzeczpospolitej, ale jest też synem Europy - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas mszy żałobnej w warszawskiej archikatedrze.
 • Prezydent: Jan Olszewski był kreatorem historii Polski

  Prezydent: Jan Olszewski był krea... 01:02

  16.02.| Jan Olszewski był nie tylko świadkiem, ale kreatorem historii Polski i jedną z najważniejszych postaci w jej historii - mówił podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego prezydent Andrzej Duda.
 • Kard. Nycz: był człowiekiem jasnych i konsekwentnych przekonań

  Kard. Nycz: był człowiekiem jasny... 01:10

  16.02.| "Odszedł do Pana wielki człowiek, powszechnie uznawany mecenas, kompetentny i propaństwowy polityk, a ostatnio słuchany komentator życia społecznego i politycznego" - napisał o Janie Olszewskim w swoim liście kardynał Kazimierz Nycz.
 • "Zawsze odważnie występował w obronie ludzi"

  "Zawsze odważnie występował w obr... 00:46

  16.02 | Opozycjonista w czasach PRL Jerzy Borowczak (Platforma Obywatelska) powiedział, że "żegnamy wielkiego Polaka, człowieka, który swoje życie poświęcił służbie Polsce, który nie miał żadnych wątpliwości, że trzeba przeciwko władzy komunistycznej występować, mimo że wiele wtedy ryzykował, bo to były późne lata 50., 60.". - Zawsze odważnie występował w obronie ludzi, bronił w wielu procesach politycznych, w latach 70. (bronił) współpracowników, czy założycieli KOR-u (Komitetu Obrony Robotników - przyp.red.) - wskazał.
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • Manifestacja zwolenników Nicolasa Maduro

  Manifestacja zwolenników Nicolasa... 00:40

  19.02 | Opozycja będzie musiała przejść po "naszych trupach", by obalić prezydenta Nicolasa Maduro i utworzyć nowy rząd w Caracas - powiedział we wtorek minister obrony Wenezueli Vladimir Padrino. W Wenezueli trwa głęboki kryzys, a prezydentem ogłosił się lider opozycji Juan Guaido.
 • Pomoc dla Wenezueli dotarła do granic kraju

  Pomoc dla Wenezueli dotarła do gr... 01:26

  17.02 | Trzy amerykańskie samoloty dostarczyły w sobotę (czasu lokalnego) do Cucuty w Kolumbii pomoc humanitarną dla sąsiedniej Wenezueli. Pomoc jest tam gromadzona na prośbę szefa parlamentu Wenezueli Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju
 • Wenezuelczycy protestują przeciwko rządom Nicolasa Maduro

  Wenezuelczycy protestują przeciwk... 01:14

  12.02 | Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, zapowiedział we wtorek, że pomoc humanitarna dotrze do kraju 23 lutego, i wezwał wojsko do przejścia na stronę opozycji. Wenezuelczycy wyszli na ulice, by domagać się wpuszczenia pomocy zagranicznej.
 • Guaido nie wyklucza zgody na interwencję amerykańskich wojsk

  Guaido nie wyklucza zgody na inte... 00:30

  09.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido powiedział w piątek, że nie wyklucza zbrojnej interwencji USA w jego kraju w celu zmuszenia Nicolasa Maduro do oddania władzy i zakończenia kryzysu politycznego oraz humanitarnego - poinformowała AFP.
 • Zatarasowany most łączący Wenezuelę z Kolumbią

  Zatarasowany most łączący Wenezue... 01:30

  07.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja i tymczasowy prezydent Juan Guaido. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią. Taką decyzję skrytykował sekretarz stanu USA Mike Pompeo i podkreślił, że "naród wenezuelski rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej".
 • Rząd Maduro blokuje most łączący z Kolumbią

  Rząd Maduro blokuje most łączący ... 00:44

  6.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią.
 • Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa

  Juan Guaido uruchamia zagraniczne... 01:04

  6.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa, konkurencyjne wobec ambasad tego kraju, podległych reżimowi Nicolasa Maduro - ujawnił w środę madrycki dziennik "ABC".
 • Wojsko wenezuelskie zablokowało główne przejście graniczne z Kolumbią

  Wojsko wenezuelskie zablokowało g... 01:03

  06.02.| Wenezuelskie wojsko zablokowało most na głównym przejściu granicznym z tym krajem w pobliżu kolumbijskiego miasta Cucuta, przez które miała wjechać pomoc humanitarna. Most został zablokowany dzień wcześniej przez wenezuelską Gwardię Narodową, która ustawiła na nim cysternę z paliwem, dwie ciężarówki z naczepami i prowizoryczne ogrodzenie.
 • Polska uznała Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznała Juana Guaido za tym... 00:38

  - Uznajemy pana Guaido tymczasowym prezydentem Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli w ślad za szeregiem krajów unijnych minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Guaido jest teraz jedyną osobą, z którą rozmawiamy, i oczekujemy, że jak najszybciej zainicjuje proces wyborczy - mówi kanclerz Niemiec Angela Merkel.
 • Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznaje Juana Guaido za tym... 01:42

  4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
 • Demonstracje zwolenników Guaido i Maduro

  Demonstracje zwolenników Guaido i... 00:53

  3.01 | - Przysięgamy: pozostaniemy na ulicach aż nastanie wolność, powstanie tymczasowy rząd oraz będą nowe wybory - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.
 • Antyrządowe protesty w Wenezueli

  Antyrządowe protesty w Wenezueli 00:41

  03.02 | Zmiana władzy jest już blisko - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.
rozwiń

40. rocznica rewolucji islamskiej w Iranie

 • "Wrogowie nigdy nie osiągną swoich szatańskich celów"

  "Wrogowie nigdy nie osiągną swoic... 03:15

  Setki tysięcy ludzi na ulicach Teheranu - to kulminacja trwających od początku lutego obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej. Przez ostatnich 40 lat wznoszone przez tłum okrzyki nie zmieniły się - "Śmierć Ameryce! Śmierć Izraelowi! Śmierć Wielkiej Brytanii!". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Tysiące Irańczyków na ulicach w rocznicę obalenia szacha

  Tysiące Irańczyków na ulicach w r... 00:44

  11.02 | W poniedziałek setki tysięcy Irańczyków wyszły na ulice, by uczcić zwycięstwo islamskiej rewolucji. 40 lat temu w jej wyniku ajatollah Ruhollah Chomejni obalił rządy wspieranego przez Waszyngton szacha Mohammada Rezy Pahlawiego. W rocznicę tamtych wydarzeń, manifestanci palili flagi Stanów Zjednoczonych i wykrzykiwali hasła "śmierć Ameryce" i "śmierć Izraelowi" - relacjonuje Reuters.
 • Hasan Rowhani uczestniczył w obchodach 40. rocznicy rewolucji islamskiej

  Hasan Rowhani uczestniczył w obch... 00:55

  11.02 | Podczas poniedziałkowych obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że Iran będzie kontynuował rozwijanie programu rakietowego.
 • Hasło "śmierć Ameryce" spopularyzowano w czasie Irańskiej Rewolucji z 1979 roku

  Hasło "śmierć Ameryce" spopularyz... 00:30

  08.02 | Skandowane przez Irańczyków hasło "Śmierć Ameryce!" jest kierowane do prezydenta Donalda Trumpa i innych przywódców USA, a nie do narodu amerykańskiego - oświadczył w piątek najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
 • Rewolucja islamska rozpoczęła się od powrotu Chomeiniego

  Rewolucja islamska rozpoczęła się... 01:11

  1.02 | Co roku obchody rewolucji rozpoczynają się 1 lutego dla upamiętnienia dnia, w którym w 1979 roku ajatollah Ruhollah Chomeini powrócił do Iranu po 14 latach na uchodźstwie we Francji, by w swoim kraju objąć funkcję najwyższego przywódcy duchowo-politycznego.
 • Wideo archiwalne z rewolucji islamskiej w Iranie

  Wideo archiwalne z rewolucji isla... 01:27

  01.02 | Rewolucja Islamska w Iranie miała miejsce w 1979 roku.

Brexit faktem

 • Theresa May spotka się z Jean-Claudem Junckerem

  Theresa May spotka się z Jean-Cla... 00:32

  19.02 | Jeśli Wielka Brytania poprosi o opóźnienie swojego wyjścia z Unii Europejskiej, to żaden z krajów Wspólnoty nie stanie temu na przeszkodzie - powiedział we wtorek szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Kłopoty brytyjskiej premier. Wielki bałagan, a do brexitu coraz bliżej

  Kłopoty brytyjskiej premier. Wiel... 03:18

  Brytyjska premier znowu potyka się o własne nogi. Izba Gmin odrzuca uchwałę, a to oznacza brak poparcia dla rządu w sprawie brexitu. Do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii zostało półtora miesiąca, a końca wielkiego bałaganu nie widać.
 • Theresa May po spotkaniu z Donaldem Tuskiem

  Theresa May po spotkaniu z Donald... 00:39

  7.02 | Zaznaczyłem w rozmowie z przewodniczącym Tuskiem, że ton jego wczorajszej wypowiedzi był niewłaściwie i powoduje niepotrzebne poruszenie - powiedziała May po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
 • Theresa May przyjechała do Brukseli

  Theresa May przyjechała do Brukseli 00:35

  7.02 | Przywódcy Unii chcą żebyśmy wspólnie pracowali nad porozumieniem. To jest to co widzę i słyszę - powiedziała w czwartek premier Wielkiej Brytanii Theresa May, po spotkaniu z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Szef Rady Europejskiej ocenił jednak, że rozmowy nie przyniosły przełomu, ale będą kontynuowane
 • Backstop, czyli mechanizm awaryjny dla Irlandii

  Backstop, czyli mechanizm awaryjn... 03:07

  7.02 | W skład Wielkiej Brytanii wchodzi nie tylko Anglia, Walia i Szkocja, które są na jednej wyspie. Częścią Zjednoczonego Królestwa jest także Irlandia Północna, znajdująca się w północnej części wyspy Irlandia. Pozostałą część tej wyspy zajmuje Republika Irlandii
 • Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii

  Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby... 01:09

  07.02 | Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w sprawie Brexitu potrzebne są teraz "kreatywne i elastyczne rozwiązania". Czekamy na propozycje ze strony premier Theresy May - dodał.
 • Tusk o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty

  Tusk o "specjalnym miejscu w piek... 00:44

  07.02 | Donald Tusk spotka się w czwartek w Brukseli z brytyjską premier. Przewodniczący Rady Europejskiej chce usłyszeć od Theresy May co zamierza zrobić, aby wyjść z impasu w sprawie Brexitu. Tusk podkreśla, że nie ma mowy o renegocjacji zawartego w ubiegłym roku porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Donald Tusk w swoim przemówieniu mówił także o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
 • Tusk o piekle dla osób, które promowały brexit bez planu

  Tusk o piekle dla osób, które pro... 01:19

  06.02.| Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali Brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
 • Theresa May na dwudniowej wizycie w Belfaście

  Theresa May na dwudniowej wizycie... 01:18

  5.02 | Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że liczy na wypracowanie "zmian" w kontrowersyjnym mechanizmie awaryjnym dla Irlandii Północnej, które pozwoliłyby na uzyskanie większości dla umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Główny negocjator KE ds. brexitu wyklucza renegocjację umowy

  Główny negocjator KE ds. brexitu ... 00:33

  4.02 | Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator Komisji Europejskiej do spraw brexitu Michel Barnier.
 • UE nazwała Gibraltar brytyjską "kolonią"

  UE nazwała Gibraltar brytyjską "k... 00:30

  1.02 | Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób"
 • Irlandczycy obawiają się powrotu twardej granicy

  Irlandczycy obawiają się powrotu ... 01:28

  30.01 | Jedną z głównych obaw związanych z możliwym odrzuceniem porozumienia o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest to, że może dojść do wznowienia niepokojów w Irlandii Północnej
rozwiń

Obraz świata

 • #MeToo na pomniku legendarnego pocałunku. Tuż po śmierci marynarza

  #MeToo na pomniku legendarnego po... 00:46

  20.02 | Dzień po śmierci marynarza, którego pocałunek na Times Square z pielęgniarką został uwieczniony na jednej z najsłynniejszych fotografii XX wieku, uszkodzona została statua upamiętniająca to zdarzenie. Na pomniku przedstawiającym całującą się parę czerwonym sprayem namalowane zostało graffiti z napisem #MeToo.
 • Stracono skazanych za zamach na prokuratora generalnego

  Stracono skazanych za zamach na p... 01:16

  20.02 | Prokurator Barakat zginął w zamachu bombowym na konwój, w którym jechał w Kairze. W środę stracono 9 skazanych za udział w zamachu [wideo archiwalne]
 • Pożar domu syryjskich uchodźców, zginęło siedmioro dzieci

  Pożar domu syryjskich uchodźców, ... 01:08

  20.02 | Siedmioro dzieci zginęło we wtorek w pożarze domu na przedmieściach Halifaxu, stolicy kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja - poinformowała policja. Według lokalnych mediów w domu tym mieszkała rodzina syryjskich uchodźców.
 • ONZ informuje o trudnej sytuacji w Jemenie

  ONZ informuje o trudnej sytuacji ... 01:07

  19.02 | Zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. koordynacji pomocy humanitarnej Mark Lowcock wskazał na "ponury obraz sytuacji" w Jemenie, powołując się na analizę kryzysu w tym kraju. Ok. 80 procent populacji wymaga pomocy humanitarnej i ochrony - mówił we wtorek na forum Rady Bezpieczeństwa.
 • Wielka manifestacja w Paryżu przeciwko antysemityzmowi

  Wielka manifestacja w Paryżu prze... 00:43

  19.02 | Około 20 tysięcy ludzi we wtorek protestowało w centrum Paryża przeciwko antysemityzmowi - poinformowała agencja Reutera. Podobne manifestacje miały miejsce w wielu francuskich miastach po serii antysemickich incydentów, do których dochodziło we Francji w ostatnich tygodniach.
 • Bernie Sanders będzie kandydował w wyborach prezydenckich

  Bernie Sanders będzie kandydował ... 00:46

  19.02 | Amerykański senator Bernie Sanders oświadczył we wtorek, po miesiącach namysłu, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 roku – podały stacja CNN i agencja Reutera. W 2016 roku Sanders przegrał z Hillary Clinton w zmaganiach o nominację z Partii Demokratycznej.
 • Bernie Sanders będzie kandydował w wyborach prezydenckich

  Bernie Sanders będzie kandydował ... 00:36

  19.02 | Amerykański senator Bernie Sanders oświadczył we wtorek, po miesiącach namysłu, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 roku – podała stacja CNN. W 2016 roku Sanders przegrał z Hillary Clinton w zmaganiach o nominację z Partii Demokratycznej.
 • Zarif z wizytą w Pekinie

  Zarif z wizytą w Pekinie 01:04

  19.02 | Chinom zależy na pogłębianiu "strategicznego zaufania", łączącego je z Iranem – oświadczył szef chińskiego MSZ Wang Yi podczas spotkania ze swoim irańskim odpowiednikiem Mohammadem Dżawadem Zarifem.
 • Na Haiti aresztowano Amerykanów

  Na Haiti aresztowano Amerykanów 01:07

  19.02 | Policja na Haiti aresztowała grupę obcokrajowców, w tym pięciu Amerykanów, uzbrojonych w broń półautomatyczną - podaje lokalna prasa. Na wyspie od kilku dni trwają gwałtowne antyrządowe protesty.
 • Słynne zdjęcie pocałuku na Times Square stało się symbolem

  Słynne zdjęcie pocałuku na Times ... 00:59

  19.02 | Nie żyje George Mendenosa - amerykański marynarz, którego pocałunek na Times Square z pielęgniarką został uwieczniony na jednej z najsłynniejszych fotografii XX wieku. Weteran II wojny światowej miał 95 lat. (http://www.tvn24.pl)
 • Zamach samobójczy w Kairze. Nie żyje trzech policjantów

  Zamach samobójczy w Kairze. Nie ż... 00:36

  19.02 | Dwóch policjantów zginęło, a trzy osoby zostały ranne w wyniku eksplozji, która miała miejsce w poniedziałek w centrum Kairu. Nie żyje także sprawca wybuchu - poinformowało w komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych Egiptu.
 • Minister Kac: Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki

  Minister Kac: Polacy wyssali anty... 00:16

  18.02 | Szef MSZ Izraela, minister Izrael Kac powiedział w niedziele, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki"
rozwiń

Wideo dnia

 • Narciarz uratowany spod lawiny

  Narciarz uratowany spod lawiny 01:12

  20.02 | Grupa narciarzy jeżdziła poza trasami w górach koło Salt Lake City w stanie Utah. W pewnym momencie jeden z nich przewrócił się i wywołał lawinę. Potężne masy śniegu porwały go 60 metrów w dół zbocza. Został zakopany pod twardym jak beton śniegiem. Na szczęście koledzy odnaleźli go i odkopali, zanim sie udusił.
 • Fryzura na Trumpa lub Kima. Specjalna oferta przed szczytem w Hanoi

  Fryzura na Trumpa lub Kima. Specj... 01:00

  20.02 | - Ciesze się z nowej fryzury. Ludzie będą mówili, że wyglądam jak przywódca Korei Północnej - powiedział dziewięciolatek, który skorzystał ze specjalnej oferty przygotowanej specjalnie z okazji szczytu Kim- Trump, do którego dojdzie pod koniec lutego. Zakład fryzjerki oferuje darmowe strzyżenie i koloryzację, pod warunkiem, że nowa fryzura będzie inspirowana przywódcami oby krajów
 • Bliskie spotkanie naukwców z orką na Antarktyce

  Bliskie spotkanie naukwców z orką... 00:38

  20.02 | Naukowcy badali na Antarktyce miejsca, gdzie zwykle żerują orki. Wtedy do jednej z kamer podpłynął ten, przyjaźnie nastawiony, morski ssak. Prowadząca badania, dr Regina Eisert użyła kamery na wysięgniku, a sama stała na brzegu. Kiedy do obiektywu podpłynęła orka naukowiec widziała wszystko z bezpiecznej odległości. Badania prowadzone na biegunie południowym mają pomóc w poznaniu zwyczajów morskich ssaków. Najwidoczniej orka chciała pokazać się z jak najlepszej strony.
 • Trump podpisał dokument ws. utworzenia sił kosmicznych

  Trump podpisał dokument ws. utwor... 00:42

  20.02 | Prezydent Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie (Directive 4), które otwiera perspektywę powołania do życia nowego rodzaju wojsk - sił kosmicznych USA. Nowy rodzaj wojsk miałby powstać w ramach i pod egidą amerykańskich sił powietrznych (Air Force).
 • "Poproszę cztery jagodzianki". Premier na zakupach

  "Poproszę cztery jagodzianki". Pr... 01:36

  19.02 | Premier w drodze. Mimo, że formalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła to Mateusz Morawiecki wsiadł do autokaru i ruszył w objazd po kraju. Szef rządu zrobił sobie przerwę między innymi na stacji paliw, zajrzał także do cukierni i kwiaciarni.
 • Święto Lampionów. Olśniewające pokazy świateł

  Święto Lampionów. Olśniewające po... 01:00

  19.02 | Chińczycy rozpoczynają tradycyjny Festiwal Lampionów. Słynna impreza odbywa się co roku i jest ważnym wydarzeniem kulturalnym w chińskim kalendarzu. Festiwal lampionów to ważne wydarzenie kulturalne w Państwie Środka. Chiński Nowy Rok trwa 15 dni, a uroczystością kończącą jest właśnie Festiwal Lampionów, zwany też Świętem Latarni. Obchodzi się je kiedy księżyc osiąga fazę pełni. Święto przypada zazwyczaj na koniec lutego lub początek marca. Istnieje wiele legend z nim związanych. W dawnych czasach wierzono, że w Święto Lampionów nadprzyrodzone istoty przynoszą ludziom światło. Dziś to przede wszystkim tradycja.
 • Manaty utknęły w błocie, groziła im śmierć. Dwie doby walki o ocalenie

  Manaty utknęły w błocie, groziła ... 00:55

  19.02 | W wysychającym zbiorniku w Aguachica w Kolumbii utknęły cztery manaty. Na pomoc wodnym ssakom z gatunku zagrożonego wyginięciem ruszyli mieszkańcy. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie doby. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców Aguachica w Kolumbii udało się uratować cztery manaty - trzy samice i samca.
 • Coraz więcej skarg mieszkańców Hongkongu na rosnącą liczbę dzików

  Coraz więcej skarg mieszkańców Ho... 00:52

  18.02 | Mieszkańcy gęsto zaludnionych terenów miejskich Hongkongu próbują znaleźć sposób na to, jak poradzić sobie ze zwiększającą się populacją dzików. W ciągu czterech lat w Hongkongu ponad dwukrotnie wzrosła liczba skarg na incydenty z tymi zwierzętami. Coraz częściej można je spotkać na drogach, w parkach, na osiedlach, a nawet w centrach handlowych i na lotniskach. Władze chcą przeprowadzić sterylizację zwierząt, aby zmniejszyć ich populację.
 • Zima w tropikach, na Hawajach biało

  Zima w tropikach, na Hawajach biało 00:55

  15.02 | W weekend część Hawajów pokryła się śniegiem. Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmaga się i będzie się zmagać z ogromnymi opadami deszczu i śniegu. Za taką pogodę odpowiada zjawisko nazywane ekspresem ananasowym.
 • Ryś na drodze, jak u siebie

  Ryś na drodze, jak u siebie 00:34

  15.02 | W tym miejscu jeszcze rysi nie widziano. W województwie warmińsko-mazurskim w Nadleśnictwie Szczytno jadąca autem kobieta nagrała tego dzikiego kota kamerą samochodową - podała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.
 • Amerykański lotniskowiec USS Hornet odnaleziony na dnie

  Amerykański lotniskowiec USS Horn... 01:00

  15.02 | Amerykański lotniskowiec USS Hornet został odnaleziony na dnie morza 76 lat po zatopieniu go podczas drugiej wojny światowej. Okręt, zasłużony między innymi w kluczowej bitwie o Midway, zlokalizowała na głębokości ponad pięciu kilometrów ekipa poszukiwawcza finansowana przez miliardera Paula Allena.
 • Zaatakowana przez rekina wydra wraca do zdrowia w kalifornijskim akwarium

  Zaatakowana przez rekina wydra wr... 00:34

  13.02 | Wydra numer 808 trafiła do kalifornijskiego Akwarium w Monterey po tym, jak zaatakował ją rekin. Młode wówczas zwierzę przeszło szereg zabiegów pod okiem weterynarzy. Później, wydra trafiła pod opiekę starszej koleżanki Rosy, która nauczyła malucha tajników wydrzego zachowania - od nurkowania, przez jedzenie, aż po codzienną toaletę. Po zaliczonym na piątkę kursie wydra 808 została wypuszczona na wolność.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:30

  19.02 | Przed nami deszczowy dzień. Termometry pokażą maksymalnie osiem stopni Celsjusza.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 00:47

  19.02 | W całym kraju odczujemy komfort termiczny, ale pogoda wpłynie negatywnie na nasze samopoczucie.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:17

  19.02 | W środę w całym kraju pogoda utrudni podróżowanie.
 • Pogoda na 16 dni

  Pogoda na 16 dni 00:26

  17.02 | Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a potem zrobi się chłodniej.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Polarny wir nad USA. Takie mrozy, że paliwo zamarza w samochodach

  Polarny wir nad USA. Takie mrozy,... 02:03

  W środę rano w Dakocie Północnej temperatura odczuwalna wynosiła minus 54 stopnie Celsjusza. Przy drogach stoją samochody, w których zamarzło paliwo, a tory kolejowe trzeba rozgrzewać, podpalając je. Ta zima naprawdę zaskoczyła Amerykanów.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
rozwiń

Eurosport.pl

 • Nieprawdopodobne wbicie. Z bandy prosto do kieszeni

  Nieprawdopodobne wbicie. Z bandy ... 00:22

  Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. W meczu kwalifikacyjnym do turnieju China Open Zhao Xintong z dużą siłą przymierzył w czerwoną bilę. Ta wskoczyła na bandę, a następnie wturlała się do kieszeni. Ostatecznie Xintong przegrał z Wenbo Liangiem 5:6.
 • Liverpool gotowy na starcie z Bayernem

  Liverpool gotowy na starcie z Bay... 01:01

  We wtorek Liverpool podejmie na Anfield Bayern Monachium w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. - Czeka nas trudne zadanie - powiedział zawodnik The Reds Jordan Henderson. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21.
 • Vitezslav Lavicka po meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

  Vitezslav Lavicka po meczu Wisła ... 00:42

  Zobacz, co powiedział trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka po meczu z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda wygrała 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego.
 • Klopp: zrobimy wszystko, żeby Lewandowski i Hummels nie błyszczeli

  Klopp: zrobimy wszystko, żeby Lew... 00:52

  - Wiem o Lewandowskim i Hummelsie dużo, ale nie powiedziałbym, że wiem wszystko, bo trochę czasu minęło od momentu, kiedy pracowaliśmy razem. Bardzo ich lubię, ale we wtorek wieczorem zrobimy wszystko, żeby nie błyszczeli - powiedział menedżer Liverpoolu Juergen Klopp, który prowadził Lewandowskiego i Hummelsa podczas pracy w Borussii Dortmund.
 • Andrzej Strejlau: apeluję, aby Bogusław Cupiał pomógł Wiśle

  Andrzej Strejlau: apeluję, aby Bo... 01:06

  - Pomoc ze strony Kuby Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego, Tomasza Jażdżyńskiego oraz Rafała Wisłockiego przyczyniła się do tego, że do akcji ratowania Wisły włączyli się kibice. Z tego miejsca apeluję, aby Bogusław Cupiał również pomógł klubowi - powiedział Andrzej Strejlau.
 • Neil Robertson wygrał Welsh Open

  Neil Robertson wygrał Welsh Open 03:47

  W final turnieju Welsh Open Neil Robertson pokonał Stuarta Binghama 9:7. Zobacz ostatnie momenty tego spotkania.
 • Łucenko najlepszy na 2. etapie Tour of Oman

  Łucenko najlepszy na 2. etapie To... 00:44

  Finisz drugiego etapu wyścigu dookoła Omanu. Najszybszy okazał się Aleksiej Łucenko. Kazach z grupy Astana wyprzedził lidera Aleksandra Kristoffa i Ryana Gibbonsa.
 • Ostatni medal mistrzostw świata w karierze Vonn

  Ostatni medal mistrzostw świata w... 03:14

  - Brązowy medal w ostatnim występie w karierze to więcej, aniżeli mogłam oczekiwać. Nie spodziewałam się, że pojadę tak dobrze i w ten sposób zakończę karierę. To zakrawa na cud - powiedziała Lindsey Vonn, która wywalczyła trzecie miejsce w zjeździe podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim.
 • Lindsey Vonn wspomina upadek podczas supergiganta

  Lindsey Vonn wspomina upadek podc... 02:45

  Jednym z dwóch ostatnich startów Lindsey Vonn w karierze był supergigant podczas mistrzostw świata w Are. Po kilkunastu sekundach Amerykanka wypadła z trasy i poleciała w siatkę. - Mam podbite oko i czuję się, jakbym uderzyłą w ciężarówkę - mówiła Vonn na konferencji prasowej.
 • Ackermann wygrał Clasica de Almeria

  Ackermann wygrał Clasica de Almeria 01:47

  Niemiec Pascal Ackermann z zespołu BORA-hansgrohe wygrał wyścig Clasica de Almeria po sprincie z peletonu. Drugie miejsce zajął kolejny Niemiec Marcel Kittel (Katiusza-Alpecin), a trzecie Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott).
 • Włosi wygrali pojedynczą sztafetę mieszaną w Salt Lake City, 9. miejsce Polski

  Włosi wygrali pojedynczą sztafetę... 02:02

  Reprezentanci Włoch (Dorothea Wierer, Lukas Hofer) wygrali zawody pojedynczej sztafety mieszanej, które zostały rozegrane w Salt Lake City. Drugie miejsce zajęła Austria, a trzecie Francja. Polska (Andrzej Nędza-Kubiniec, Kinga Zbylut) ukończyła rywalizację na 9. pozycji. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Piotr Żyła po niedzielnym konkursie w Willingen

  Piotr Żyła po niedzielnym konkurs... 01:34

  Zobacz, co powiedział Piotr Żyła po niedzielnym konkursie w Willingnen. Polak zajął w nim trzecie miejsce. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English