"Fakty" z 24 marca

 • Akcja ratunkowa na morzu. Norweskiemu statkowi groziło zatonięcie

  Akcja ratunkowa na morzu. Norwesk... 03:15

  Dramatyczna ewakuacja pasażerów wielkiego norweskiego statku wycieczkowego. Zaczął dryfować i groziło mu zatonięcie. Był sztorm, silniki się zepsuły, do statku wlewała się woda. Na pomoc wezwano śmigłowce.
 • "Równi i równiejsi" w dialogu. Szef ZNP obawia się rozbicia jedności nauczycieli

  "Równi i równiejsi" w dialogu. Sz... 03:18

  - Na pewno nie siądziemy do stolika razem z ZNP - powiedział szef NSZZ "Solidarności" Piotr Duda przed poniedziałkowymi negocjacjami nauczycieli z rządem. Nauczyciele chcą podwyżek, ale należą do różnych organizacji związkowych. Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przewiduje, że rząd podzieli środowisko protestujących. To zresztą już się dzieje. Jak ocenił sekretarz stanu w kancelarii premiera Jacek Sasin, ze strony "Solidarności" jest "chęć rzeczowej rozmowy", a ze strony kierownictwa ZNP jest "chęć, żeby podgrzewać atmosferę".
 • Zmiana trenera polskich skoczków. Stefan Horngacher odchodzi

  Zmiana trenera polskich skoczków.... 02:47

  Polscy skoczkowie narciarscy chcieli go zatrzymać, ale nie udało się. Trener Stefan Horngacher ogłosił, że odchodzi, a zastąpi go Czech, Michal Doleżal. To był ostatni konkurs obecnego sezonu. W klasyfikacji generalnej Kamil Stoch znalazł się na trzecim miejscu, a polska drużyna na pierwszym.
 • Człowieka "mierzyć miarą serca". Premier odsłonił tablicę ku czci rodziny Lubkiewiczów

  Człowieka "mierzyć miarą serca". ... 00:47

  "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca" - ten cytat z wypowiedzi Jana Pawła II umieszczono na tablicy, odsłoniętej przez premiera Mateusza Morawieckiego ku czci polskiej rodziny Lubkiewiczów, zabitej przez Niemców za pomoc polskim Żydom.
 • Ekonomiści wyliczają, kiedy zwróci się przekop Mierzei Wiślanej. "Po 650 latach"

  Ekonomiści wyliczają, kiedy zwróc... 03:06

  Koszty przekopania Mierzei Wiślanej zwrócą się po setkach lat - wyliczają ekonomiści, a zwolennicy przekopu ripostują, że na wiele sposobów zyska cały region, i że nie chodzi tylko o statki, ale i o bezpieczeństwo, turystykę, a nawet wydobyty w trakcie prac bursztyn.
 • Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia

  Ulicami Warszawy przeszedł Narodo... 00:42

  Narodowy Marsz Życia przeszedł ulicami Warszawy. Uczestnicy domagali się przyjęcia przez Sejm projektu "Zatrzymaj aborcję", a także wsparcia dla rodzin i prawa rodziców do decydowania o wychowywaniu ich dzieci.
 • Premier May pod ścianą. Ministrowie domagają się dymisji

  Premier May pod ścianą. Ministrow... 01:40

  Za chaos z brexitem powinna zapłacić dymisją premier Theresa May - huczy w brytyjskich mediach. Mowa jest o buncie w rządzie. 11 ministrów ma się domagać, by dalsze negocjacje przejął już ktoś inny. May ma się godzić na dymisję, ale tylko w zamian za poparcie wynegocjowanej umowy.
 • Operacja jaskry przesunięta na 2028 rok. 86-letnia pacjentka: zakpiono sobie ze mnie

  Operacja jaskry przesunięta na 20... 02:35

  Starsza pacjentka czekała od lat na operację usunięcia zaćmy i jaskry. Miała się doczekać w czerwcu. Ale nagle szok - przyszło zawiadomienie, że termin został przesunięty o kolejne 9 lat. Pacjentka pyta, czy doczeka.
 • Pomnik smoleński, hulajnogi i policyjna interwencja

  Pomnik smoleński, hulajnogi i pol... 02:40

  Policjanci pilnujący pomnika smoleńskiego ścigali dwóch nastolatków, którzy wcześniej bawili się obok monumentu. Mieli "uderzać w niego oponami", co okazało się powodem interwencji i pouczenia.
 • Prognoza pogody na poniedziałek 25 marca

  Prognoza pogody na poniedziałek 2... 02:52

  W kraju wystąpi zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie rośnie.

Nauczyciele zapowiadają strajk

 • Broniarz o prośbie Szydło: to granie na czas

  Broniarz o prośbie Szydło: to gra... 01:15

  26.03 | Po poniedziałkowym spotkaniu z nauczycielskimi związkami zawodowymi wicepremier Beata Szydło zaapelowała, by "centrale związkowe w miarę możliwości uzgodniły swoje stanowiska". Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz stwierdził, że taka prośba to "granie na czas". Poinformował, że ZNP i Forum Związków Zawodowych spisały swoje wspólne stanowisko, które prześlą do Szydło, aby "nie być posądzanym o torpedowanie" porozumienia z rządem.
 • Terlecki: rząd nie jest w stanie wysupłać 1000 złotych podwyżki na raz

  Terlecki: rząd nie jest w stanie ... 01:07

  26.03 | Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił w rozmowie z reporterem TVN24 o postulatach nauczycieli. - Rząd nie jest w stanie wysupłać 1000 złotych podwyżki na raz - stwierdził.
 • Karczewski: dialog z nauczycielami doprowadzi do dobrych rozwiązań

  Karczewski: dialog z nauczycielam... 01:17

  26.03 | Jeśli któryś z nauczycielskich związków zawodowych będzie skłonny do podpisania porozumienia, to rząd jest na to otwarty - podkreśliła wicepremier Beata Szydło. Zaznaczyła jednak, że ma "ograniczone zaufanie do intencji" Sławomira Broniarza, szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapewniał, że jego formacja chce, aby nauczyciele zarabiali więcej i ich pensje "na pewno będą podniesione".
 • "Egzaminy dzieciom nie są potrzebne"

  "Egzaminy dzieciom nie są potrzebne" 01:33

  26.03 | To nie nauczyciele wykorzystują temat egzaminów, tylko rząd straszy tematem egzaminów. Egzaminy dzieciom nie są potrzebne - przekonywał w "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Olgierd Porębski z organizacji "Nie dla chaosu w szkole". Zauważył, że wobec nauczycieli "mamy ogromne oczekiwania, a płacimy im nie mało, tylko żenująco mało".
 • "Zarządzanie kryzysem, który rząd sam wywołał"

  "Zarządzanie kryzysem, który rząd... 01:41

  25.03 | Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu, ocenił w "Faktach po Faktach", że te "tak zwane negocjacje (...) to element zarządzania kryzysem, który rząd sam wywołał". W poniedziałek odbyło się spotkanie strony rządowej z nauczycielskimi związkami zawodowymi w sprawie sytuacji w oświacie. Rozmowy mają być kontynuowane 1 kwietnia.
 • Dorn: rząd PiS będzie tak zarządzał kryzysem, żeby koszty polityczne były jak najmniejsze

  Dorn: rząd PiS będzie tak zarządz... 00:29

  25.03 | Rząd będzie stwarzał wrażenie, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli. Będzie tak zarządzać kryzysem, by dążyć do tego, żeby koszty polityczne ze strony partii rządzącej były jak najmniejsze - powiedział w "Faktach po Faktach" Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu i były szef MSWiA. Jego zdaniem, realne rozwiązanie problemu jest "mało prawdopodobne".
 • Szydło: poprosiliśmy, by strona związkowa doprecyzowała oczekiwania

  Szydło: poprosiliśmy, by strona z... 02:02

  25.03 | Rozmowy w sprawie sytuacji w oświacie będziemy kontynuować w poniedziałek 1 kwietnia – poinformowała wicepremier Beata Szydło. Poprosiliśmy, by strona związkowa doprecyzowała oczekiwania i by centrale związkowe w miarę możliwości uzgodniły swoje stanowiska – dodała. W poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego na temat sytuacji w oświacie.
 • Jan Guz: nie odwołujemy strajku

  Jan Guz: nie odwołujemy strajku 01:03

  25.03 | Wszystkie trzy centrale rozmawiały. Dobrze, że te postulaty zostały powtórzone. Na pewno nie odwołujemy strajku ani przygotowań do akcji protestacyjnej. Czekamy na propozycję strony rządowej - powiedział przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz. Rozmowy w sprawie sytuacji w oświacie będą kontynuowane w poniedziałek.
 • Szef ZNP: strona rządowa nie przedstawiła żadnych rozwiązań

  Szef ZNP: strona rządowa nie prze... 00:43

  25.03 | - Spotkamy się 1 kwietnia. Zakładam, że ta data nie będzie przedmiotem żartu - powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz. - Szkoda, że te dzisiejsze godziny - w jakiejś mierze stracone - nie przybliżyły nas do rozwiązania problemu. Strona rządowa nie przedstawiła żadnych rozwiązań, żadnej propozycji poza takim upartym powrotem do tego, że robią gest przenosząc podwyżkę ze stycznia 2020 roku na wrzesień roku 2019 - mówił.
 • Sławomir Wittkowicz o negocjacjach w sprawie strajku nauczycieli

  Sławomir Wittkowicz o negocjacjac... 01:05

  25.03| Sławomir Wittkowicz o negocjachach nauczycieli z rządem.
 • Szydło: nie możemy prowadzić negocjacji kosztem uczniów

  Szydło: nie możemy prowadzić nego... 01:33

  25.03 | Strona rządowa musi mieć pewność, że rzeczywiście jest dobra wola z strony związków, żeby w czasie egzaminów nie było strajków. Tak jak powiedziałam, priorytetem są w tej chwili uczniowie. Nie możemy prowadzić negocjacji kosztem uczniów - powiedziała wicepremier Beata Szydło. W poniedziałek w południe w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego.
 • Proksa: nie było żadnej deklaracji czy stanowiska, że wychodzimy, czy nie negocjujemy

  Proksa: nie było żadnej deklaracj... 02:27

  25.03 | W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog rozmawiają z jednej strony: minister Anna Zalewska i minister Elżbieta Rafalska, a z drugiej - Sławomir Broniarz z ZNP i Ryszard Proksa z nauczycielskiej "Solidarności".
rozwiń

Eurowybory 2019

 • Brudziński: nie idę do Brukseli dla pieniędzy

  Brudziński: nie idę do Brukseli d... 00:38

  26.03 | Szef MSWiA Joachim Brudziński zapewnia, że startuje do europarlamentu, żeby ciężko tam pracować. W Rozmowie Piaseckiego podkreślał, że to w Brukseli zapada wiele ważnych decyzji. Jego zdaniem to także będzie procentować w przyszłości.
 • Brudziński: komptenecje Zielińskiego oceniam wysoko

  Brudziński: komptenecje Zieliński... 01:34

  26.03 | Startuję do europarlamentu, bo coraz więcej ważnych decyzji dla Polski, zapada w Brukseli - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Mówił też o swoim ewentualnym następcy na stanowisku szefa resortu. Podkreślał, że w tej kwestii decyzję podejmie "premier w porozumieniu z liderem naszej partii Jarosławem Kaczyńskim".
 • "Wystarczy sprawniej zarządzać budżetem"

  "Wystarczy sprawniej zarządzać bu... 01:08

  24.03 | Zdaniem Ryszarda Bugaja - Wiosna jest partią wodzowską, a jej lider Robert Biedroń "zachowuje się jak wodzirej, a nie jak szef partii". Nazwanie go wodzem jest dla mnie rzeczą przedziwną. Robert w życiu prywatnym i publicznym jest osobą serdeczną - powiedziała Sylwia Spurek w "Faktach po Faktach" w TVN24.
 • "Robert Biedroń w życiu prywatnym i publicznym jest osobą serdeczną"

  "Robert Biedroń w życiu prywatnym... 01:11

  24.03 | Profesor Ryszard Bugaj, ekonomista i były działacz antykomunistycznej opozycji przypomniał w "Faktach po Faktach" w TVN24, że lider partii Wiosna, Robert Biedroń współpracował wcześniej z Januszem Palikotem, który jako pierwszy "sprowadzał polską politykę do rynsztoka". - Robert Biedroń nie kieruje się w życiu pogardą, brakiem szacunku. Jest bardzo życzliwą, serdeczną osobą, a jednocześnie wie jak rozwiązywać problemy - odpowiedziała Sylwia Spurek z partii Wiosna.
 • "Na polskiej scenie politycznej mamy do czynienia z inwazją populizmu"

  "Na polskiej scenie politycznej m... 01:44

  24.03 | Profesor Ryszard Bugaj, ekonomista i były działacz antykomunistycznej opozycji przypomniał w "Faktach po Faktach" w TVN24, że lider partii Wiosna, Robert Biedroń współpracował wcześniej z Januszem Palikotem, który jako pierwszy "sprowadzał polską politykę do rynsztoka". - Robert Biedroń nie kieruje się w życiu pogardą, brakiem szacunku. Jest bardzo życzliwą, serdeczną osobą, a jednocześnie wie jak rozwiązywać problemy - odpowiedziała Sylwia Spurek z partii Wiosna.
 • "Jeżeli nie poprowadziłbym tej drużyny, to siłą rzeczy osłabiałbym szansę tego projektu"

  "Jeżeli nie poprowadziłbym tej dr... 01:29

  23.03.| Biedroń podtrzymał swoją deklarację, że jeśli w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobędzie mandat, to go nie przyjmie. - Jestem liderem nowego ruchu, nowego projektu politycznego. Gdybym nie wystartował do europarlamentu, jeżeli nie poprowadziłbym tej drużyny, to siłą rzeczy osłabiałbym szansę tego projektu - wyjaśnił.
 • Kaczyński, Schetyna i Biedroń w ofensywie. Politycy zainaugurowali kampanię do europarlamentu

  Kaczyński, Schetyna i Biedroń w o... 03:20

  Jarosław Kaczyński oskarża opozycję, że zabierze Polakom, co dało im PiS, a Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie zabierze, lecz doda, podnosząc płace nauczycieli i przywracając dofinansowanie in vitro. Przywróci też praworządność, pozycję Polski w Unii i wywalczy w Brukseli kolejne miliardy euro. Robert Biedroń przekonuje, że prawdziwą zmianą jest Wiosna.
 • "W konstytucji umówiliśmy się na autonomię państwa i Kościoła"

  "W konstytucji umówiliśmy się na ... 00:50

  23.03.| Kościół katolicki w Polsce jest największym beneficjentem środków unijnych, a jest największym hamulcowym rozwoju Polski - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Robert Biedroń, przewodniczący partii Wiosna.
 • Schetyna o starcie Danuty Huebner: cieszę się, że przyjęła propozycję

  Schetyna o starcie Danuty Huebner... 01:18

  23.03.| - Bardzo szanuję panią profesor Danutę Huebner, jej wielkie doświadczenie europejskie. Budowanie koalicyjnych relacji, zawsze jest bardzo trudne. Szczególnie zależało mi na tym, aby pani profesor przyjęła tę propozycję - mówił w sobotę Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W ten sposób skomentował start Huebner w eurowyborach z niższej pozycji na liście.
 • Biedroń: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności

  Biedroń: wara od naszych dzieci, ... 02:32

  23.03.| - Panie prezesie: wara od naszych dzieci, wara od naszych praw, wara od naszej wolności - zwrócił się do Kaczyńskiego. W ten sposób nawiązał do słów prezesa PiS, kiedy ten komentował słowa wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja o możliwości legalizacji adopcji dzieci przez osoby nieheteroseksualne.
 • "Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji"

  "Ten rząd nie ma ani wizji, ani p... 00:42

  23.03.| - Ten rząd, ale również wiele poprzednich, nie potrafił rozmawiać z ludźmi i nie chce rozwiązywać ich realnych problemów. Ten rząd nie ma ani wizji, ani programu dla polskiej edukacji. Dlatego chciałbym, żeby tutaj, na naszej konwencji wybrzmiało to szczególnie mocno: Wiosna w pełni popiera i solidaryzuje się z nauczycielami.
 • Kaczyński: potrzebujemy licznej reprezentacji w UE

  Kaczyński: potrzebujemy licznej r... 00:54

  23.03 | Potrzebujemy jak najliczniejszej, patriotycznej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. W Unii Europejskiej jeśli się chce i potrafi, można wiele rzeczy dla Polski zrobić - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wieluniu (woj. Łódzkie).
rozwiń

Ataki na meczety w Nowej Zelandii

 • "W solidarności z muzułmankami nosimy chusty i nosimy je dumnie". Uczczenie 50 ofiar zamachu w Nowej Zelandii

  "W solidarności z muzułmankami no... 00:53

  22.03 | Christchurch oddaje hołd zamordowanym w zamachu na meczety. Kobiety zakładają na głowy chusty, charakterystyczne dla muzułmanek. - Żałoba będzie trwała bardzo długo. Miał nadzieje, że podzieli nas tym co zrobił, a połączył nas w jednym wielkim uścisku - mówi Bell Sibly, jedna z mieszkanek Christchurch.
 • Premier Nowej Zelandii ogłosiła zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych

  Premier Nowej Zelandii ogłosiła z... 00:27

  21.03 | Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia. Nowa regulacja ma związek z niedawną masakrą w Chistchurch. Ardern oświadczyła, że chodzi o "zapewnienie bezpieczeństwa naszych społeczności".
 • W atakach na meczety w Nowej Zelandii zginęło 50 osób

  W atakach na meczety w Nowej Zela... 01:28

  21.03 | Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w czwartek zakaz sprzedaży karabinów półautomatycznych i szturmowych oraz magazynków do nich o dużej pojemności, zgodnie z projektowanymi nowymi zaostrzonymi przepisami, które mają być uchwalone do 11 kwietnia.
 • Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na meczety w Christchurch

  Pierwsze pogrzeby ofiar ataków na... 01:35

  20.03 | W Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii rozpoczęły się w środę rano czasu lokalnego pierwsze pogrzeby ofiar piątkowych ataków na meczety w tym mieście. Jak poinformowały lokalne media, na cmentarzu Memorial Park pochowano mężczyznę i jego syna.
 • Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowej Zelandii podróżował po Polsce

  Nieoficjalnie: zamachowiec z Nowe... 01:50

  Zamachowiec z Nowej Zelandii był w grudniu w Polsce. 28-letni Australijczyk, który zabił w meczecie w Christchurch 50 osób, sporo podróżował po Europie przed atakiem. Nowozelandzka premier zapowiedziała, że nigdy nie wypowie jego nazwiska.
 • Czuwanie w Christchurch. Nowa Zelandia w żałobie po ataku

  Czuwanie w Christchurch. Nowa Zel... 02:42

  W poniedziałek w miejskim parku na czuwaniu spotkali się uczniowie z Christchurch. To była pełna emocji i smutku ceremonia. Największe wrażenie zrobiła grupa nastolatków, którzy na granicy policyjnego kordonu uczcili pamięć ofiar tradycyjną nowozelandzką Haka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
 • Erdogan pokazał nagranie: Dlaczego tego nie powiecie?

  Erdogan pokazał nagranie: Dlaczeg... 01:06

  18.03 | Fragmenty nagrania z ataków białego supremacjonisty na meczety w Nowej Zelandii prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wykorzystał w niedzielę podczas swego wiecu wyborczego. W atakach tych zginęło 50 osób - jak się przypuszcza - samych muzułmanów.
 • Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu

  Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają ... 02:30

  17. 03| Mieszkańcy Nowej Zelandii oddają hołd ofiarom zamachu. Liczba ofiar wzrosła do 50.
 • Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku w Nowej Zelandii

  Do 50 wzrosła liczba ofiar ataku ... 00:38

  17.03 | Do 50 wzrosła liczba zabitych w piątkowych atakach na dwa meczety w mieście Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego policja.
 • Nowa Zelandia w żałobie. Napastnik z Christchurch usłyszał zarzuty

  Nowa Zelandia w żałobie. Napastni... 03:06

  Nowa Zelandia w żałobie. Masakra w Christchurch to najbardziej krwawy akt terroru w historii kraju. Odpowiedzialność za oba ataki na meczety wziął na siebie 28-letni Australijczyk. Brenton Tarrant usłyszał zarzut morderstwa. Ma na sumieniu śmierć 49 ofiar. Chciał zabić więcej. Planował kolejne ataki.
 • Premier Nowej Zelandii: użył pięciu sztuk legalnie kupionej broni

  Premier Nowej Zelandii: użył pięc... 00:43

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
 • Zamachowiec z Nowej Zelandii usłyszał zarzut morderstwa

  Zamachowiec z Nowej Zelandii usły... 00:39

  16.03 | Terrorysta, który wziął na siebie odpowiedzialność za ataki na dwa meczety w Christchurch na wschodzie Nowej Zelandii, w których zginęło 49 osób, został w sobotę postawiony przed sądem. Usłyszał zarzut morderstwa.
rozwiń

Katastrofa samolotu Ethiopian Airlines

 • Katastrofy przez niewiedzę? Piloci Boeingów 737 MAX siadali za sterami po krótkim kursie na tablecie

  Katastrofy przez niewiedzę? Piloc... 02:56

  Po dwóch katastrofach samolotów typu Boeing 737 MAX, amerykańskie media podają, że piloci, którzy przesiadali się do tych nowych konstrukcji, nie byli szkoleni na symulatorach. Sadzano ich przed tabletami, a same kursy były krótkie. Gdy byli już w powietrzu, mieli szukać informacji, które mogły ich uratować.
 • Podobieństwa między katastrofami boeingów w Etiopii i Indonezji

  Podobieństwa między katastrofami ... 01:00

  18.03 | Eksperci badający czarne skrzynki Boeinga 737 MAX, który 10 marca rozbił się w Etiopii, znaleźli "wyraźne podobieństwa" do październikowej katastrofy takiego samego samolotu w Indonezji - podała w poniedziałek francuska agencja badania wypadków lotniczych (BEA).
 • Symboliczny pogrzeb ofiar katastrofy etiopskiego boeinga

  Symboliczny pogrzeb ofiar katastr... 00:57

  17.03 | Śledztwo w sprawie katastrofy etiopskiego boeinga, w której zginęło 157 osób, nabiera tempa. Zawartość czarnych skrzynek, badanych obecnie we Francji, ujawnia szczegóły ostatnich sekund przed tragedią. Udało się pobrać między innymi nagranie z kokpitu, na którym słychać głos pilota - podaje Reuters.
 • Boeing zamierza zaktualizaować oprogramowanie samolotów

  Boeing zamierza zaktualizaować op... 01:08

  16.03| Amerykański koncern lotniczy Boeing planuje zaktualizować oprogramowanie we wszystkich samolotach typu 737 MAX maksymalnie za 10 dni - poinformował Reuters, powołując się na źródła zbliżone do producenta. To efekt niedawnej katastrofy tego typu samolotu w Etiopii, gdzie zginęło 157 osób.
 • Pilot rozbitego samolotu zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu

  Pilot rozbitego samolotu zgłaszał... 01:12

  13.03 | Pilot etiopskiego Boeinga 737 MAX, który w niedzielę rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie, zgłaszał problemy z systemem kontroli lotu i prosił o zgodę na zawrócenie samolotu - ujawnili w środę przedstawiciele Ethiopian Airlines.
 • MSZ informuje o dwóch Polakach, którzy zginęli w katastrofie w Etiopii

  MSZ informuje o dwóch Polakach, k... 04:30

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak mówiła, drugą ofiarą jest osoba małoletnia mająca obywatelstwa polskie i kenijskie.
 • Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje informacje o ofiarach

  Katastrofa w Etiopii. MSZ podaje ... 00:38

  11.03| Jedną z ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podała w poniedziałek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Jak poinformowała, drugą ofiarą jest osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego.
 • Mikosz: etiopskie linie mają dobrą reputację w kwestii bezpieczeństwa

  Mikosz: etiopskie linie mają dobr... 01:25

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem

  Cała rozmowa z Sebastianem Mikoszem 05:12

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways i były prezes PLL LOT mówił na antenie TVN24, że etiopskie linie lotnicze "mają bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi na pewno o bezpieczeństwo".
 • Katastrofa samolotu w Etiopii. Ekspert: zawiniła maszyna, pogoda albo człowiek

  Katastrofa samolotu w Etiopii. Ek... 00:37

  11.03 | - Jak zwykle przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi.
 • Cała rozmowa z Grzegorzem Brychczyńskim

  Cała rozmowa z Grzegorzem Brychcz... 09:05

  11.03 | Przy każdej katastrofie są brane pod uwag trzy elementy, mówią bardzo skrótowo: człowiek, maszyna, pogoda - mówił w TVN24 ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński o katastrofie Boeinga 737 linii Ethiopian Airlines, który rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Zapewnił jednak, że Boeing 737 "to jest bezpieczna maszyna". Jego zdaniem to "piloci za mało ręcznie latają, nie czują maszyny, wierzą w system elektroniczne, w systemy wspomaga".
 • "Szkolimy od zera do bohatera w bardzo krótkim czasie"

  "Szkolimy od zera do bohatera w b... 01:10

  11.03 | Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę rano kilka minut po starcie. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Zdaniem eksperta lotniczego Grzegorza Brychczyńskiego "wszystko wskazuje na to, że samolot w trakcie startu miał problemy z tak zwaną konfiguracją startową".
rozwiń

Episkopat o skali pedofilii w polskim Kościele

 • "Episkopat staje po stronie sprawców"

  "Episkopat staje po stronie spraw... 00:28

  24.03 | Pod hasłem "Hańba Biskupia" w wielu miejscach w Polsce odbywały się pikiety przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich przez osoby duchowne. - Społeczeństwo co raz bardziej widzi, że ofiary są wtórnie traumatyzowane, a Kościół broni siebie, a nie staje po stronie ofiar - powiedział Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się".
 • Demonstracje pod 20 kuriami w całej Polsce

  Demonstracje pod 20 kuriami w cał... 01:58

  24.03 | Pod hasłem "Hańba Biskupia" w wielu miejscach w Polsce odbywały się pikiety przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich przez osoby duchowne. - Społeczeństwo co raz bardziej widzi, że ofiary są wtórnie traumatyzowane, a Kościół broni siebie, a nie staje po stronie ofiar - powiedział Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się"
 • Historia pana Dariusza poruszyła inne ofiary księży pedofilów. Wyroku jednak wciąż nie ma

  Historia pana Dariusza poruszyła ... 03:08

  Od roku przed sądem w Strzelcach Opolskich toczy się proces w sprawie molestowania 13-letniego wówczas Dariusza Kołodzieja przez księdza Mariusza K. 21-letni dziś Dariusz niedawno opowiedział o tym publicznie w budynku Sejmu. Te szczere wyznania Dariusza Kołodzieja wymagały odwagi. Przyniosły też wiele dobrego. Inne ofiary księży pedofilów i pedofilów poczuły, że mogą otrzymać wsparcie. Jednak wyroku wciąż nie ma, bo do sądu nie wpłynęła opinia biegłych, którzy oskarżonego Mariusza K. mieli badać. Sąd prosił o nią pół roku temu.
 • Biskup Andrzej Czaja przeprasza ofiarę księdza pedofila

  Biskup Andrzej Czaja przeprasza o... 01:46

  22.03 | Z całego serca przepraszam pana za to, czego dopuścił się wobec pana ksiądz Mariusz. Przepraszam za wielką krzywdę - napisał biskup opolski Andrzej Czaja do Dariusza Kołodzieja, który w 2012 roku padł ofiarą Mariusza K. - wikarego z parafii w Jemielnicy, wydalonego ze stanu kapłańskiego za pedofilię.
 • O. Żak: nie można mówić, że Jan Paweł II tuszował przypadki pedofilii wśród księży

  O. Żak: nie można mówić, że Jan P... 00:43

  20.03 | Nie można powiedzieć w sposób odpowiedzialny, że Jan Paweł II przymykał oczy albo tuszował (przypadki molestowania małoletnich – red.) - powiedział ojciec Adam Żak podczas konferencji KEP.
 • "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrząsające wystąpienie ofiary księdza pedofila

  "Kiedy przeprosisz mnie?". Wstrzą... 03:47

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. To nie schorzenie duszy, to pedofilia - mówi pan Dariusz, który w wieku 13 lat padł ofiarą księdza pedofila. Jego mama wspomina, że w kurii musiała przysięgać na krzyż, że nikomu nic nie powie. Teraz jej syn powiedział głośno, w budynku Sejmu, co przeżył i co czuje.
 • "Biskupi nadal biją się, ale w cudze piersi"

  "Biskupi nadal biją się, ale w cu... 02:26

  16.03 | Miała być biała księga, a jest 11 stron jakiejś notatki, która dodatkowo zawiera wycinkowe dane - powiedziała Sylwia Spurek z partii Wiosna o raporcie na temat pedofilii w Kościele, przedstawionym przez Konferencję Episkopatu Polski
 • Ochojska: nie podoba mi się, w jaki sposób sprawa pedofilii jest zamiatana pod dywan

  Ochojska: nie podoba mi się, w ja... 02:19

  15.03 | - Bardzo boli mnie postawa Kościoła wobec tego problemu, to jest jedna z krzywd, jakie Kościół wyrządził ludziom. Bez rozliczenia tego, bez uzyskania wybaczenia, Kościół zamknie się w enklawie i będzie z niego uciekało wielu wartościowych ludzi. Ja wierzę w Boga, ale absolutnie nie podoba mi się to, w jaki sposób sprawa pedofilii była i niestety nadal jest zamiatana pod dywan - mówiła.
 • "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu"

  "Kościołowi trzeba dać chwilę czasu" 00:32

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Raport stworzony w swoim własnym imieniu"

  "Raport stworzony w swoim własnym... 00:33

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "Miejmy nadzieję, że rozpalone ognisko wypali to zło"

  "Miejmy nadzieję, że rozpalone og... 00:30

  15.03 | Od 1 stycznia 1990 roku do 30 czerwca 2018 roku zgłoszenia wykorzystywania seksualnego małoletnich dotyczyły 382 duchownych - poinformowała w czwartek Konferencja Episkopatu Polski. Z przedstawionych danych wynika, że łącznie - we wszystkich, również niepotwierdzonych przypadkach - było 625 ofiar wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych.
 • "To jest problem całego świata"

  "To jest problem całego świata" 00:26

  15.03| - Nie jest to problem samego Kościoła, to jest problem całego świata, bo jeżeli w Europie dotyczy on 18 milionów wykorzystywanych dzieci, to znaczy że te wszystkie osiemnaście milionów jest w Kościele, tylko to jest problem dotyczący całych warstw społeczeństwa. To jest problem społeczny - mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń

Taśmy Kaczyńskiego

 • Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne"

  Ciąg dalszy sprawy Srebrnej. "Pro... 03:17

  Jest nagranie, są też zeznania, a w nich pieniądze, koperta i prezes PiS. Austriacki biznesmen opowiada śledczym o wszystkim ze szczegółami. Dlaczego tylko on? - Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować politycy czy adwokaci w osobie pana Giertycha - tłumaczy Zbigniew Ziobro.
 • Brak decyzji prokuratury po zawiadomieniu Birgfellnera. "To zaczyna pachnieć skandalem"

  Brak decyzji prokuratury po zawia... 01:22

  21.03 | Prokuratura musi być wewnętrznie przekonana o potrzebie wszczęcia śledztwa i to jest jej prawo, ale w tej chwili są już przekraczane terminy kodeksowe - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski. Skomentował brak decyzji prokuratury o wszczęciu lub niewszczęciu śledztwa po zawiadomieniu biznesmena Geralda Birgfellnera o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.
 • Ziobro: prokurator podejmie decyzje racjonalne, a nie forsowane przez polityków czy adwokatów

  Ziobro: prokurator podejmie decyz... 00:32

  21.03 | Prokurator będzie podejmował decyzje racjonalne, procesowe, a nie takie, które cynicznie chcieliby przeforsować, nie wiem czy to politycy, czy adwokaci – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odpowiadając na pytanie o tempo działań prokuratury ws. zawiadomienia złożonego przez austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.
 • Ziobro: pełnomocnicy Birgfellnera wielokrotnie opóźniali przebieg czynności

  Ziobro: pełnomocnicy Birgfellnera... 01:14

  21.03 | Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro powiedział w czwartek, że w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa złożonego przez Geralda Birgfellnera, sami pełnomocnicy austriackiego biznesmena "wielokrotnie opóźniali przebieg czynności, które podjęła prokuratura". - Skoro sami opóźniają te czynności, to czemuś to służy, po coś to robią. To są działania racjonalnych ludzi, którzy mają jakiś racjonalny z ich punktu widzenia cel - ocenił minister sprawiedliwości.
 • Jan Maria Jackowski komentuje zeznania Birgfellnera

  Jan Maria Jackowski komentuje zez... 00:53

  21.03| Jan Maria Jackowski komentuje zeznania Birgfellnera
 • Jakub Stefaniak komentuje zeznania Geralda Birgfellnera

  Jakub Stefaniak komentuje zeznani... 00:51

  21.03| Jakub Stefaniak komentuje zeznania Geralda Birgfellnera.
 • Szczegóły zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera

  Szczegóły zeznań austriackiego bi... 00:22

  21.03|"Nie chcę się tutaj pomylić, przekazałem kopertę, pan Kaczyński z kopertą wszedł do swojego pokoju, gdzie pan Sawicz już siedział" - tak według czwartkowej "Gazety Wyborczej" zeznał Gerald Birgfellner w prokuraturze. Austriacki biznesmen pytany był między innymi o przekazanie koperty z pieniędzmi księdzu Rafałowi Sawiczowi zasiadającemu w radzie Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego, właściciela spółki Srebrna.
 • Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja praca dla Srebrnej to nic nadzwyczajnego

  Szef CBA dla "Faktów" TVN: moja p... 04:19

  Prawie 20 milionów euro dochodu rocznie miały dawać wieże, które w Warszawie chciała wybudować spółka Srebrna. Biznesplan był policzony. Na rozliczenie nagranych negocjacji w sprawie Srebrnej wciąż liczy opozycja. Pytanie, czy się nie przeliczy, bo CBA i ABW powodu do zajęcia się sprawą wciąż nie widzą.
 • "Traktowano nas jak przestępców"

  "Traktowano nas jak przestępców" 00:25

  13.03 | Gerald Birgfellner po przesłuchaniu w krótkim oświadczeniu powiedział dziennikarzom, że "składając zawiadomienie liczył, że będzie się ono toczyło w myśl haseł prawa i sprawiedliwości".
 • Roman Giertych: wola ochrony Jarosława Kaczyńskiego ze strony prokurator

  Roman Giertych: wola ochrony Jaro... 01:42

  13.03| Mecenas Roman Giertych relacjonował, że prokurator zadawane są te same pytania. - Mamy do czynienia z wielokrotnym pytaniem świadka o to samo - stwierdził. Jego zdaniem "mamy do czynienia z totalną kompromitacją". - Aż mi wstyd za to, co dzisiaj robi prokuratura - dodał. Giertych stwierdził także, że prokurator prowadząc przesłuchanie "mogłaby ukrywać swoją wolę ochrony Jarosława Kaczyńskiego w bardziej subtelny sposób".
 • Mecenas Jacek Dubois komentuje przebieg przesłuchania

  Mecenas Jacek Dubois komentuje pr... 01:37

  13.03| Mecenas Jacek Dubois opisywał przebieg przesłuchania w sposób obrazowy. - Wyobraźcie sobie państwo sytuację - jesteście w jakimś miejscu, gdzie gra winyl - zwracał się do dziennikarzy. - Ten winyl się zacina (…) i teraz nasz pobyt tutaj w czterdziestej którejś godzinie polega na tym, że pani prokurator się zacięła.Porównywał, że środowa wizyta w prokuraturze to wizyta w KOK-u - komitecie Obrony Kaczyńskiego.
 • Giertych: ambasador Austrii bardzo uważnie śledzi tę sytuację, mieliśmy bardzo miłą rozmowę

  Giertych: ambasador Austrii bardz... 01:24

  13.03 | - Mieliśmy bardzo miłą rozmowę. Oczywiście możliwości ambasady są dosyć ograniczane, natomiast myślę, że jest wspólne oczekiwanie, że to śledztwo będzie prowadzone po prostu normalnie - powiedział.
rozwiń

Brexit faktem

 • "Na dzień dzisiejszy nie mam wystarczającego poparcia Izby"

  "Na dzień dzisiejszy nie mam wyst... 00:36

  26.03 | Izba Gmin opowiedziała się za przeprowadzeniem w środę serii orientacyjnych głosowań w sprawie brexitu, które pozwolą na zbadanie poparcia posłów dla różnych modeli relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, w tym prawdopodobnie także drugiego referendum.
 • Brytyjski parlament przejął kontrolę nad brexitem

  Brytyjski parlament przejął kontr... 00:54

  25.03 | Brytyjscy parlamentarzyści przyjęli w poniedziałek poprawkę za przejęciem z rąk premier Theresy May kontroli nad brexitem.
 • Corbyn: chodzi o to by Partia Konserwatywna nadal rządziła

  Corbyn: chodzi o to by Partia Kon... 00:55

  25.03 | Głos w trakcie debaty w Izbie Gmin zabrał także lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn. - Czy pani premier jest w stanie zaakceptować, że jej porozumienie umarło, a Izba nie powinna marnować czasu na udzielanie tej samej odpowiedzi trzeci raz? - pytał Corbyn.
 • May: nie mam poparcia by doprowadzić do trzeciego głosowania

  May: nie mam poparcia by doprowad... 00:59

  25.03 | - Wierzę, że najlepszą opcją jest to by Wielka Brytania wyszła z Unii najszybciej jak to możliwe z porozumieniem, czyli 22 maja - powiedziała w poniedziałek w Izbie Gmin Theresa May.
 • Brexit elektryzuje Londyn. Gigantyczny sprzeciw wobec rozwodu z Unią

  Brexit elektryzuje Londyn. Gigant... 01:58

  Setki tysięcy demonstrantów na ulicach Londynu domagają się drugiego referendum w sprawie brexitu. Miliony podpisują się pod petycją w tej sprawie. Przeciwnicy i zwolennicy rozwodu z Unią Europejską zgadzają się co do jednego - mają już dość chaosu.
 • Druga największa manifestacja w Londynie w XXI wieku

  Druga największa manifestacja w L... 02:18

  23.03 | W sobotę ulicami Londynu przechodzi wielki marsz przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jego organizatorzy i lokalne media informują nawet o milionie protestujących. Demonstracja to wynik przedłużającego się chaosu związanego z brexitem. Wśród manifestujących znaleźli się: pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.
 • Demonstracje przeciwników brexitu w Londynie

  Demonstracje przeciwników brexitu... 01:40

  23.03 | Dziesiątki tysięcy ludzi w sobotę wyruszyło ulicami Londynu w marszu przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Demonstracje są wynikiem przedłużającego się chaosu związanego z brexitem.
 • Brexit oddalony w czasie. Tusk: chciałbym, żeby Brytyjczycy zostali

  Brexit oddalony w czasie. Tusk: c... 03:23

  Donald Tusk stwierdził, że bardzo by chciał, by Brytyjczycy przystąpili do wyborów europejskich i rozważyli wycofanie się z brexitu. Ale to na razie pobożne życzenie. Rozwód przesuwa się na kwiecień, albo maj. Choć po tym szczycie wszystkie opcje są na stole. Unia rozdaje karty, brytyjska premier stoi w drzwiach.
 • Dwie możliwe daty brexitu

  Dwie możliwe daty brexitu 01:54

  22.03 | Brexit - odroczony. Unijni liderzy ustalili nowy kalendarz wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit został odłożony conajmniej do 12 kwietnia. Premier Theresa May wraca do parlamentu, by po raz trzeci prosić o poparcie umowy rozwodowej.
 • Tusk: 12 kwietnia to kluczowa data

  Tusk: 12 kwietnia to kluczowa data 00:40

  22.03 | Rada Europejska przyjęła w konkluzjach czwartkowego szczytu, że nowym terminem domyślnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie 12 kwietnia. Jeśli jednak Izba Gmin poprze przed końcem marca proponowane porozumienie - pomimo odmowy w dwóch poprzednich głosowaniach - to data opuszczenia Wspólnoty zostałaby zmieniona na 22 maja.
 • Premier: uniknęliśmy postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą

  Premier: uniknęliśmy postawienia ... 00:45

  22.03| Premier Mateusz Morawiecki mówi o "uniknięciu postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą".
 • Tusk: data graniczna brexitu pozostaje odsunięta w czasie

  Tusk: data graniczna brexitu pozo... 00:44

  22.03 | Rada Europejska przyjęła w konkluzjach czwartkowego szczytu, że nowym terminem domyślnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie 12 kwietnia. Jeśli jednak Izba Gmin poprze przed końcem marca proponowane porozumienie - pomimo odmowy w dwóch poprzednich głosowaniach - to data opuszczenia Wspólnoty zostałaby zmieniona na 22 maja.
rozwiń

Wenezuelczycy przeciw Maduro

 • W Wenezueli pogłębia się kryzys

  W Wenezueli pogłębia się kryzys 01:25

  21.03 | W Wenezueli od blisko dwóch miesięcy trwa stan faktycznej dwuwładzy. Na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro Guaido ogłosił się 23 stycznia tymczasowym prezydentem kraju i uznał prezydenturę rywala za nielegalną.
 • Guaido wzywa do marszu na Caracas

  Guaido wzywa do marszu na Caracas 01:00

  17.03 | Juan Guaido, lider opozycji Wenezueli, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, wezwał w sobotę swoich zwolenników do "Operacji wolność" i marszu na pałac prezydencki w Caracas, by obalić władze prezydenta Nicolasa Maduro.
 • USA wycofują dyplomatów z ambasady w Wenezueli i nakładają kolejne sankcje wizowe i finansowe

  USA wycofują dyplomatów z ambasad... 00:43

  14.03 | Departament Stanu USA poinformował w czwartek, że od poniedziałku cofnął 340 wiz obywatelom Wenezueli, w tym 107 byłym dyplomatom i członkom ich rodzin. Wysoki rangą przedstawiciel administracji powiedział, że USA rozważają dalsze sankcje finansowe.
 • Niemcy wycofują część personelu dyplomatycznego z Wenezueli

  Niemcy wycofują część personelu d... 00:52

  13.03 | Niemcy postanowiły zredukować swój personel dyplomatyczny w Caracas. Poinformował o tym w środę rzecznik niemieckiego MSZ, wskazując na coraz trudniejsze warunki życia w Wenezueli i groźbę dalszego pogorszenia się sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa.
 • Wenezuela bez prądu. Narastający chaos w kraju

  Wenezuela bez prądu. Narastający ... 01:11

  11.03 | Wenezuelski parlament, w którym większość ma opozycja, uchwalił w poniedziałek dekret o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju, zaproponowany przez przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego i tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaido.
 • W Wenezueli wciąż nie opanowano awarii systemu energetycznego

  W Wenezueli wciąż nie opanowano a... 01:01

  11.03 | Wenezuela pogrążona w ciemnościach, to efekt utrzymującej się od czwartku awarii systemu energetycznego. Dostępu do prądu nie mają szkoły, urzędy, a nawet szpitale, które nie mogą przeprowadzać dializ u pacjentów z niewydolnością nerek.
 • W Caracas starcia protestujących z siłami bezpieczeństwa

  W Caracas starcia protestujących ... 01:01

  09.03.| Przed zaplanowanymi na sobotę manifestacjami przeciwników i zwolenników prezydenta Nicolasa Maduro w stolicy Wenezueli, Caracas, doszło do starć części protestujących z policją. Ulice są pilnie strzeżone przez siły bezpieczeństwa.
 • Juan Guaido uczestniczył w sesji Zgromadzenia Narodowego

  Juan Guaido uczestniczył w sesji ... 00:45

  6.03 | Decyzja uzurpatorskiego reżymu, który nie ma uprawnień, by uznawać kogokolwiek za osobę niepożądaną w Wenezueli, o wydaleniu ambasadora Niemiec jest całkowicie bezprawna - ocenił w środę Juan Guaido uznawany przez społeczność międzynarodową za pełniącego obowiązki prezydenta.
 • Guaido wrócił do Wenezueli. Po wylądowaniu przemawiał do zwolenników

  Guaido wrócił do Wenezueli. Po wy... 00:49

  04.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas.
 • Juan Guaido wrócił do Wenezueli

  Juan Guaido wrócił do Wenezueli 00:37

  4.03 | Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas. Na lotnisku witali go jego zwolennicy.
 • Protest z udziałem Juana Guaido

  Protest z udziałem Juana Guaido 00:44

  20.02 | Wenezuelskie służby bezpieczeństwa zabiły wielu ludzi i aresztowały setki osób, protestujących przeciwko dyktaturze oficjalnie urzędującego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro - poinformowała w środę organizacja Amnesty International.
 • Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

  Polska uznaje Juana Guaido za tym... 01:42

  4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
rozwiń

Obraz świata

 • Były prezydent Michel Temer zwolniony z aresztu

  Były prezydent Michel Temer zwoln... 00:34

  26.03 | Były prezydent Brazylii Michel Temer opuścił w poniedziałek areszt w Rio de Janeiro. Jego zwolnienie z aresztu nakazał sędzia, który uznał, że aresztowanie Temera przed czterema dniami w związku z dochodzeniem w sprawie korupcji było "nieuzasadnione".
 • Saudyjskie siostry uciekły do Hongkongu i zdobyły azyl

  Saudyjskie siostry uciekły do Hon... 00:44

  26.03 | Były bite i traktowane jak niewolnice przez swoich braci i ojca. Dwie saudyjskie kobiety, po potajemnej ucieczce do Hongkongu, otrzymały azyl udzielony przez nieujawnione państwo. Jak przypomina brytyjski "Guardian", to druga w ostatnim czasie bardzo podobna ucieczka z Arabii Saudyjskiej.
 • Cesare Battisti przyznał się do zabicia czterech osób

  Cesare Battisti przyznał się do z... 00:51

  25.03 | Były działacz skrajnej lewicy, Cecasre Battisti po wielu latach zarzekania się, że jest niewinny, po raz pierwszy przyznał się do zabicia czterech osób w latach siedemdziesiątych.
 • Samolot British Airways pomylił trasę

  Samolot British Airways pomylił t... 00:42

  25.03 | Samolot linii British Ariways z Londynu do niemieckiego Dusseldorfu przez pomyłkę wylądował w szkockim Edynburgu - donosi BBC. Powodem pomyłki miała być błędna dokumentacja lotu złożona przed rejsem.
 • Tajlandia. Obawy o uczciwe wyniki wyborów

  Tajlandia. Obawy o uczciwe wyniki... 00:43

  25.03 | Tajlandzka komisja wyborcza zdecydowała w niedzielę, gdy przeliczono już większość głosów, że nieoficjalne wyniki wyborów do parlamentu poda dopiero w poniedziałek. Ta decyzja i zaskakujące dane z części okręgów wywołują wśród ekspertów obawy czy rezultaty będą uczciwe.
 • Atak rakietowy na Izrael, ranne kobiety i dzieci

  Atak rakietowy na Izrael, ranne k... 00:59

  25.03 | Co najmniej siedem osób zostało rannych w centrum Izraela w ostrzale rakietowym przeprowadzonym w poniedziałek o świcie ze Strefy Gazy - przekazały służby ratunkowe. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że jego wizyta w USA będzie krótsza.
 • Rosyjskie samoloty wojskowe dotarły do Caracas

  Rosyjskie samoloty wojskowe dotar... 00:42

  25.03 | Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w sobotę w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.
 • Mali. Masakra na tle etnicznym, zabici cywile, wiele ofiar

  Mali. Masakra na tle etnicznym, z... 00:51

  25.03 | Co najmniej 134 osoby z ludu Peulh zginęły w sobotę w środkowym Mali w kolejnym ataku, za który prawdopodobnie odpowiada partyzantka skonfliktowanego z Peulhami ludu Dogon - poinformowały lokalne władze. W tej sytuacji w niedzielę prezydent Mali Ibrahim Boubacar Keita odsunął od pełnienia obowiązków dwóch generałów.
 • Rumunia planuje przeniesienie ambasady w Izraelu do Jerozolimy

  Rumunia planuje przeniesienie amb... 00:34

  24.03 | Rumunia jako pierwszy kraj Unii Europejskiej zamierza przenieść swoją ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy - zapowiedziała rumuńska premier Viorica Dancila. Jeśli tak się stanie, Bukareszt wyłamie się ze stanowiska UE w tej sprawie.
 • "Było bardzo duże zagrożenie, że Viking Sky pójdzie na dno"

  "Było bardzo duże zagrożenie, że ... 03:13

  24.03 | Helikoptery ratunkowe do niedzielnego poranka ewakuowały 397 osób z pokładu wycieczkowca Viking Sky, który uległ awarii przy zachodnim wybrzeżu Norwegii. 17 trafiło do szpitala - poinformował przedstawiciel policji Borge Amdam. Statek uruchomione ma już trzy z czterech silników, jednak wciąż wymaga wspomagania.
 • Dzieisątki tysięcy osób na protestach "żółtych kamizelek"

  Dzieisątki tysięcy osób na protes... 01:03

  23.03 | Około 40,5 tysięcy osób uczestniczyło w sobotę w demonstracjach, zorganizowanych po raz 19. z rzędu przez ruch "żółtych kamizelek", w tym w Paryżu około pięciu tysięcy - poinformowało MSW Francji. W stolicy protest przebiegł w przeważającej części bez incydentów.
 • Nie żyje Rafi Eitan (wideo archiwalne)

  Nie żyje Rafi Eitan (wideo archiw... 00:22

  23.03 | Zmarł Rafi Eitan, były izraelski minister w rządzie premiera Ehuda Olmerta oraz oficer izraelskich służb - Mossadu i Szin Bet. Dowodził m.in. operacją pojmania nazistowskiego zbrodniarza, Adolfa Eichmanna oraz likwidacji terrorystów palestyńskich z ugrupowania Czarny Wrzesień. Słynny szpieg miał 92 lata.
rozwiń

Wideo dnia

 • Pościg za zebrą na Słowacji

  Pościg za zebrą na Słowacji 00:23

  26.03 | W Słowackim mieście Nitra jak na Safari. Ulicami miasta biegała zebra. Zwierze uciekło z tamtejszego cyrku. Najprawdopodobniej uwolniła je para, która wybiła okno i próbowała dostać się na przedstawienie bez biletu. Przerażone i wyczerpane zwierze udało się schwytać po ponad godzinnej gonitwie. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.
 • Wszedł na 185 metrowy wieżowiec. Francuski spider-man

  Wszedł na 185 metrowy wieżowiec. ... 00:39

  26.03 | Brawurowa wspinaczka Alaina Roberta, zwanego także francuskim spider-manem. 56-latek wszedł na ponad 180 metrowy wieżowiec w Paryżu bez asekuracji. Wspinał się w szczytnym celu. Człowiek pająk chce zebrać fundusze na renowację katedry Notre-Dame. Francuski spider-man wybrał tym razem przeszklony, 185 metrowy wieżowiec o wykrzywionej fasadzie, w biznesowej dzielnicy Paryża La Defense. Za "zdobycie" budynku sponsorzy mężczyzny wystawili czek w wysokości 5 tysięcy euro na sfinansowanie remontu Katedry Notre-Dame. Alain Robert wkrótce po swoim wyczynie został aresztowany. Mężczyzna wspiął się już na ponad 100 obiektów, w tym most Golden Gate w San Francisco i Burj al Khalifa w Dubaju. Słynna katedra Notre-Dame w Paryżu wymaga pilnego remontu. Szacuje się, że renowacja może kosztować nawet 60 mln euro.
 • Szczeniak wpadł do zamarzniętego jeziora

  Szczeniak wpadł do zamarzniętego ... 00:34

  25.03 | Akcja ratunkowa w Shawano w stanie Wisconsin w USA. Szczeniak uciekł z domu i chodził po zamarzniętym jeziorze. W pewnym momencie zarwał się pod nim lód. Na ratunek psu ruszył lokalny strażak, William Mott.
 • Bójka na torze motocyklowym zakończona zawieszeniem zawodników

  Bójka na torze motocyklowym zakoń... 00:58

  25.03 | Do zdarzenia doszło podczas krajowych zawodów na Kostaryce. Zawodnicy weszli w zakręt na dwóch motocyklach, ale gdy podczas manewru wyprzedzania, maszyny się o siebie otarły, jeden z mężczyzn stracił panowanie nad pojazdem. Ratując się przed upadkiem złapał się sąsiedniego motocykla i tym samym zmusił swojego konkurenta do zatrzymania się. Ale to nie był koniec walki na torze doszło do przepychanki, która jak potem okazało zakończyła się dla nich dwuletnią dyskwalifikacją.
 • Co teraz leży na stole? "Resztki ciastek"

  Co teraz leży na stole? "Resztki ... 00:31

  25.03 | Po zakończeniu rozmów przedstawicieli związków zawodowych w oświacie ze stronę rządową szef Związku Nauczycielstwa Polskiego został zapytany przez dziennikarzy, co leży na stole negocjacyjnym i czy jest to postulowany przez nich tysiąc złotych podwyżki. Sławomir Broniarz zaoferował krótki komentarz.
 • Dziki słoń wędrujący po ulicach w mieście Menga

  Dziki słoń wędrujący po ulicach w... 00:39

  25.03 |W chińskim mieście Menga, na ulicy pojawił się dziki słoń, który odłączył się od stada. Wzbudziło to wśród mieszkańców wiele emocji. Radość mieszała się ze strachem. Szybko okazało się, że wielki słoń w ciasnych uliczkach, będzie miał dla siebie za mało miejsca. Zwierzę zachowywało się spokojnie, ale i tak uszkodziło dziewięć samochodów. Służby miejskie ewakuowały ludzi na trasie jego przemarszu. Ostatecznie udało im się w bezpieczny sposób wyprowadzić go za miasto. Słoń azjatycki to w Chinach gatunek chroniony.
 • Dwa lata po wypadku policja pokazuje jak runęła "piramida z ludzi"

  Dwa lata po wypadku policja pokaz... 01:13

  22.03 | Nagranie wypadku cyrkowców z grupy Nika Wallendy zostało upublicznione dwa lata po zdarzeniu, w którym poważnie rannych zostało pięcioro z ośmiorga linoskoczków biorących udział w próbie przed pokazem. Policja z Florydy przekazała dziennikarzom amatorski film dokumentujący to zdarzenie z 2017 roku.
 • Tusk: miejsca w piekle jest bardzo dużo

  Tusk: miejsca w piekle jest bardz... 00:30

  22.03 | Szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił w lutym o "specjalnym miejscu w piekle" dla osób promujących brexit "bez choćby szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić". W czwartek pytany na konferencji, czy to "specjalne miejsce" powinno zostać poszerzone, aby pomieścić brytyjskich parlamentarzystów niepopierających umowy, odparł: - Według papieża, piekło jest jeszcze puste. A więc miejsca jest tam bardzo dużo.
 • Latające obiekty nad Los Angeles. Kalifornijska policja: To nie inwazja obcych

  Latające obiekty nad Los Angeles.... 00:30

  21.03 | Latające obiekty pojawiły się nad Los Angeles i przeleciały między wieżowcami. Policja uspokaja mieszkańców miasta i wydaje komunikat. Kometa nie uderzyła w Los Angeles. To również nie inwazja obcych - poinformowała w mediach społecznościowych kalifornijska policja. Jak się okazało nad miastem przelecieli kaskaderzy w specjalnych kombinezonach do szybowania. Do nóg mieli przypięte urządzenia przypominające buty odrzutowe dzięki czemu pozostawiali za sobą łune. Wszystko na potrzeby nowego filmu. To w końcu Hollywood - dodała w komunikacie policja.
 • Niedźwiedź Mansur. Mieszka na lotnisku w Rosji, jego opiekun to jeden z pilotów

  Niedźwiedź Mansur. Mieszka na lot... 00:32

  21.03 | Lubi pomarańcze, owoce granatu, jabłka i oczywiście miód. To niedźwiedź Mansur. Mieszka na lotnisku w Rosji i uwielbia bawić się z jednym z pilotów, który wychowywał go od czasu gdy Mansur był małym misiem, znalezionym na pasie startowym. Teraz to potężne zwierze. Ktoś porzucił go na lotnisku jak miał około dwóch miesięcy i był mniejszy od kota. - Przez pierwszy rok nie rozumiał co to jest sen zimowy, był śpiący, ale nie wiedział co się dzieje. Siedzieliśmy z nim w jego klatce. Głaskałem go, a on ssał mój palec. - powiedział Andriej Iwanow pilot i opiekun niedźwiedzia.
 • Zamknięto wyspę-więzienie na Islas Marias

  Zamknięto wyspę-więzienie na Isla... 00:56

  21.03 | Meksyk zamknął swoje niesławne więzienie na archipelagu Islas Marias - we czwartek poinformowała agencja Reutera. Była to jedna z ostatnich na świecie wysp-kolonii karnych, położona na Pacyfiku około 110 kilometrów od wybrzeży kontynentu.
 • Coś wybuchło w śmieciarce. Ranny kierowca

  Coś wybuchło w śmieciarce. Ranny ... 00:54

  21.03 | Kalifornia i tajemnicza eksplozja w śmieciarce wywożącej odpady z jednego z osiedli San Jose. Ranny został kierowca pojazdu. Policja nie ustaliła jeszcze, co było przyczyną wybuchu.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na wtorek

  Prognoza pogody na wtorek 01:34

  25.03 | Na termometrach zobaczymy do 10 stopni Celsjusza.
 • Warunki drogowe we wtorek

  Warunki drogowe we wtorek 00:20

  25.03 | Jedynie na Pomorzu Zachodnim pogoda nie będzie utrudniała podróżowania.
 • Warunki biometeo we wtorek

  Warunki biometeo we wtorek 00:59

  25.03 | Największa wilgotność w powietrzu wystąpi na zachodzie i południowym zachodzie Polski. W całym kraju odczujemy chłód, wilgoć i wiatr. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.
 • Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej do picia jest jak na lekarstwo

  Światowy Dzień Wody 2019. Zdatnej... 02:52

  Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.
 • Poważna sytuacja na południu Polski. Wiatr siał spustoszenie

  Poważna sytuacja na południu Pols... 03:23

  Krajobraz po wichurach to gdzieniegdzie jak krajobraz po wojnie. Rozwalone domy i powalone drzewa. "To był jeden podmuch, a syn mówi: mamo, nie mamy dachu" - tak na przykład było w Małopolsce. W Opolskiem także strażacy byli w niebezpieczeństwie. Po tym jak runęło na nich drzewo, ze strażackiego wozu niewiele zostało.
 • Był już śnieg, będzie lód. Na drogach będzie ślisko

  Był już śnieg, będzie lód. Na dro... 02:35

  Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
 • Domy bez prądu, wyciągi bez narciarzy. Halny szaleje

  Domy bez prądu, wyciągi bez narci... 02:30

  Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
 • Radość dla turystów, zmartwienie dla mieszkańców. Zima daje się we znaki

  Radość dla turystów, zmartwienie ... 02:42

  Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
rozwiń

Eurosport.pl

 • Nilsson wygrała ostatni bieg w sezonie, Oestberg z Kryształową Kulą

  Nilsson wygrała ostatni bieg w se... 01:12

  Ostatni bieg w sezonie 2018/2019 wygrała Szwedka Stina Nilsson. Na podium znalazły się również dwie Norweżki. Druga była Therese Johaug, a trzecia Ingvild Flugstad Oestberg, która zdobyła Kryształową Kulę.
 • Oeberg wygrała bieg ze startu wspólnego w Oslo

  Oeberg wygrała bieg ze startu wsp... 01:42

  Włoszka Dorothea Wierer zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. W ostatnich zawodach sezonu w Oslo-Holmenkollen zajęła 12. miejsce. Wygrała Szwedka Hanna Oeberg, a Monika Hojnisz była 26.
 • Hojnisz 26. w biegu ze startu wspólnego w Oslo

  Hojnisz 26. w biegu ze startu wsp... 00:43

  W biegu ze startu wspólnego, który zakończył rywalizację w sezonie 2018/2019 w biathlonowym Pucharze Świata, Monika Hojnisz zajęła 26. miejsce. Wygrała Szwedka Hanna Oeberg.
 • Małysz: Dolezal będzie rozliczany z pracy podobnie jak Horngacher

  Małysz: Dolezal będzie rozliczany... 01:48

  - Michal Dolezal odbył rozmowę z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, ale jeszcze nie ma decyzji, jak długo będzie pracował z kadrą. Na pewno będzie rozliczany na podstawie tych samych zasad co Horngacher - powiedział Adam Małysz.
 • Małysz: Dolezal to zrównoważona osobowość

  Małysz: Dolezal to zrównoważona o... 01:12

  - Przed podjęciem decyzji rozmawialiśmy ze sztabem i zawodnikami i wiemy, że podjęliśmy dobrą decyzję. Michal Dolezal na pewno potrafi postawić na swoim - powiedział Adam Małysz.
 • Małysz: cieszymy się z tego, że Michal Dolezal pozostanie z nami

  Małysz: cieszymy się z tego, że M... 01:28

  - Wiedzieliśmy wcześniej, że Michal Dolezal dostał ofertę, aby podążyć za Stefanem Horngacherem. On jednak powiedział, że zostaje w Polsce, bo tutaj czuje się bardzo dobrze. Tu może się rozwijać - powiedział Adam Małysz.
 • Małysz: Ronny Hornschuh był najpoważniejszym kandydatem

  Małysz: Ronny Hornschuh był najpo... 01:28

  - Nie ukrywamy, że prowadziliśmy rozmowy z kilkoma trenerami. Najpoważniejszym kandydatem był Ronny Hornschuh, ale on wolał zostać z reprezentacją Szwajcarii - powiedział Adam Małysz.
 • Ryoyu Kobayashi z Kryształową Kulą, Kamil Stoch 3.

  Ryoyu Kobayashi z Kryształową Kul... 02:04

  Triumfator Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi odebrał w Planicy Kryształową Kulę. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Kamil Stoch, drugi był Stefan Kraft.
 • Podsumowanie sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich

  Podsumowanie sezonu 2018/2019 w s... 02:33

  Dominacja Ryoyu Kobayashiego, złoty medal mistrzostw świata Dawida Kubackiego i piękny triumf Polski w konkursie drużynowym w Planicy oraz w klasyfikacji Pucharu Narodów. Zobacz najlepsze momenty sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich.
 • Jakub Wolny po niedzielnym konkursie w Planicy

  Jakub Wolny po niedzielnym konkur... 01:21

  Zobacz, co powiedział Jakub Wolny po niedzielnym konkursie w Planicy, który zakończył rywalizację w Pucharze Świata w sezonie 2018/2019.
 • Kubacki: nie ma czasu na dłuższe urlopy

  Kubacki: nie ma czasu na dłuższe ... 01:52

  - To był dla mnie bardzo fajny sezon. Nie wszystko się udało, ale było wiele dobrych momentów. Teraz już zaczyna się praca, żeby za rok wypaść jeszcze lepiej. Nie ma czasu na urlopy - powiedział Dawid Kubacki, który sezon 2018/2019 zakończył na 5. miejscu w Pucharze Świata.
 • Kamil Stoch po niedzielnym konkursie w Planicy

  Kamil Stoch po niedzielnym konkur... 01:23

  Zobacz, co powiedział Kamil Stoch po ostatnim konkursie w sezonie 2018/2019. Polak zakończył sezon na 3. miejscu w Pucharze Świata.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń

"Fakty" z 23 marca

 • Historyczny tryumf Polaków. Polscy skoczkowie z Pucharem Narodów

  Historyczny tryumf Polaków. Polsc... 02:10

  Po konkursie skoków narciarskich w Planicy to już przesądzone. Polska drużyna wywalczyła Puchar Narodów. W sezonie okazała się najlepsza na świecie.
 • Kaczyński, Schetyna i Biedroń w ofensywie. Politycy zainaugurowali kampanię do europarlamentu

  Kaczyński, Schetyna i Biedroń w o... 03:20

  Jarosław Kaczyński oskarża opozycję, że zabierze Polakom, co dało im PiS, a Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie zabierze, lecz doda, podnosząc płace nauczycieli i przywracając dofinansowanie in vitro. Przywróci też praworządność, pozycję Polski w Unii i wywalczy w Brukseli kolejne miliardy euro. Robert Biedroń przekonuje, że prawdziwą zmianą jest Wiosna.
 • Brexit elektryzuje Londyn. Gigantyczny sprzeciw wobec rozwodu z Unią

  Brexit elektryzuje Londyn. Gigant... 01:58

  Setki tysięcy demonstrantów na ulicach Londynu domagają się drugiego referendum w sprawie brexitu. Miliony podpisują się pod petycją w tej sprawie. Przeciwnicy i zwolennicy rozwodu z Unią Europejską zgadzają się co do jednego - mają już dość chaosu.
 • Katastrofy przez niewiedzę? Piloci Boeingów 737 MAX siadali za sterami po krótkim kursie na tablecie

  Katastrofy przez niewiedzę? Piloc... 02:56

  Po dwóch katastrofach samolotów typu Boeing 737 MAX, amerykańskie media podają, że piloci, którzy przesiadali się do tych nowych konstrukcji, nie byli szkoleni na symulatorach. Sadzano ich przed tabletami, a same kursy były krótkie. Gdy byli już w powietrzu, mieli szukać informacji, które mogły ich uratować.
 • Rosja ingerowała w wybory w USA? Demokraci chcą ujawnienia raportu Roberta Muellera

  Rosja ingerowała w wybory w USA? ... 01:32

  Jest już gotowy raport w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Prokurator specjalny Robert Mueller przekazał go Departamentowi Sprawiedliwości. Demokraci chcą jego ujawnienia w całości.
 • Historia pana Dariusza poruszyła inne ofiary księży pedofilów. Wyroku jednak wciąż nie ma

  Historia pana Dariusza poruszyła ... 03:08

  Od roku przed sądem w Strzelcach Opolskich toczy się proces w sprawie molestowania 13-letniego wówczas Dariusza Kołodzieja przez księdza Mariusza K. 21-letni dziś Dariusz niedawno opowiedział o tym publicznie w budynku Sejmu. Te szczere wyznania Dariusza Kołodzieja wymagały odwagi. Przyniosły też wiele dobrego. Inne ofiary księży pedofilów i pedofilów poczuły, że mogą otrzymać wsparcie. Jednak wyroku wciąż nie ma, bo do sądu nie wpłynęła opinia biegłych, którzy oskarżonego Mariusza K. mieli badać. Sąd prosił o nią pół roku temu.
 • Ktoś zabił im ojca, niewinna matka zmarła w areszcie. Zależy im na prawdzie

  Ktoś zabił im ojca, niewinna matk... 00:48

  Córki zmarłej w areszcie kobiety, oskarżonej o zlecenie zabójstwa męża, już 12 lat walczą o sprawiedliwość. Nie wystarczy im oczyszczenie matki z zarzutów. Chcą wiedzieć, kto zabił ich ojca i wpędził matkę do grobu. O przebiegu śledztwa w "Superwizjerze" TVN.
 • Aktorka grająca Daenerys Targaryen otarła się o śmierć, walczyła z tętniakiem mózgu

  Aktorka grająca Daenerys Targarye... 02:18

  Emilia Clarke, gwiazda serialu "Gra o tron", zszokowała fanów wyznaniem, że od kilku lat walczyła o życie, bo miała tętniaka mózgu. Wszyscy znali ją z roli Daenerys Targaryen. Nikt nie miał świadomości, że w międzyczasie przeszła trzy operacje.
 • Wiosna rozpoczęła się na dobre. Jeszcze chwila i Polacy gromadnie wyjadą

  Wiosna rozpoczęła się na dobre. J... 02:49

  Pierwszy weekend wiosny zaczął się słonecznie. Pogoda spacerowa. Okazja do relaksu. I ostatni moment, by zaplanować majówkę. Na plażach już tylko parawanów brak.