"Fakty" z 15 stycznia

 • "Jakoś tak zimno i dziwnie". Polacy oddali hołd prezydentowi Adamowiczowi

  "Jakoś tak zimno i dziwnie". Pola... 03:34

  Nie było płomiennych politycznych przemówień, podziałów i sporów. Były zaduma i refleksja historyczna podczas spontanicznych marszów i demonstracji przeciwko przemocy. Odbyły się w kilkudziesięciu miastach.
 • "Staliśmy jak sparaliżowani". Świadkowie opisują atak na Pawła Adamowicza

  "Staliśmy jak sparaliżowani". Świ... 03:07

  Nie przyznaje się do winy, mówi głównie o sobie, a informację o śmierci Pawła Adamowicza przyjął obojętnie. Stefan W. ma zarzut zabójstwa. Prokurator bada, jak do niego doszło i jak sprawcy udało się dostać na scenę i zaatakować.
 • Premier wskazał komisarza Gdańska. To Aleksandra Dulkiewicz, zastępczyni Adamowicza

  Premier wskazał komisarza Gdańska... 03:18

  Aleksandra Dulkiewicz będzie komisarzem Gdańska do wyborów nowego prezydenta - taką propozycję złożył jej premier. Dulkiewicz ma doświadczenie w pracy w ratuszu, była pierwszym zastępcą Pawła Adamowicza, a wcześniej przeszła wszystkie szczeble kariery samorządowej.
 • "Akt zgonu politycznego" wystawiony przez Młodzież Wszechpolską. "Brak znamion czynów karalnych"

  "Akt zgonu politycznego" wystawio... 03:20

  Kilka dni przed śmiercią Paweł Adamowicz dowiedział się z prokuratury, że wystawienie mu aktu politycznego zgonu przez Młodzież Wszechpolską nie nosi znamion czynu zabronionego. Sprawa jest z 2017 roku i była reakcją na gotowość przyjęcia do Gdańska uchodźców. Nie tylko do Gdańska.
 • "Poprzez swoje działania chciał zaistnieć". Psychologowie o Stefanie W.

  "Poprzez swoje działania chciał z... 02:50

  Badania biegłych psychiatrów potrwają zapewne tygodnie, a może nawet miesiące. Oni zdecydują czy zabójca Pawła Adamowicza był poczytalny, czy może być sądzony i skazany. Nagrany moment ataku i to, co działo się później na scenie zostało pokazane psychologom i kryminologom.
 • Owsiakowi "pękło serce". "Murem za Owsiakiem znaczy - idziemy za nim w ogień"

  Owsiakowi "pękło serce". "Murem z... 03:20

  15.01 | Orkiestra bez tego dyrygenta albo nie zagra wcale albo zagra zupełnie inaczej. W akcję #MuremZaOwsiakiem zaangażowały się tysiące osób, także publicznych. Nie po to, by wywierać presję, ale by pokazać szacunek i zaufanie do Jurka Owsiaka i tego co robi.
 • Odwołanie brexitu jest możliwe. Izba Gmin zdecyduje o umowie z Brukselą

  Odwołanie brexitu jest możliwe. I... 01:48

  Brytyjska Izba Gmin zdecyduje o losach brexitowej umowy, która została wynegocjowana przez premier Theresę May z Brukselą. Bardzo prawdopodobne, że odrzucenie umowy będzie oznaczać polityczny kryzys, opóźnienie, a może nawet odwołanie brexitu.
 • Zawieje, zamiecie i marznące opady. Trudny początek ferii zimowych

  Zawieje, zamiecie i marznące opad... 02:39

  Trudny początek zimowych ferii, a zwłaszcza w południowej Polsce. Jest dużo śniegu, na drogach bywa bardzo ślisko, a meteorolodzy ostrzegają, że w nocy będzie padał śnieg, będą zamiecie i zawieje, a także wystąpią marznące opady.
 • Stał za symbolicznymi zmianami miasta. "Wszystko dla Gdańska"

  Stał za symbolicznymi zmianami mi... 03:07

  Pochwały i zaszczyty były od święta. Na co dzień była ciężka praca - ponad 20 lat w gabinecie prezydenta. Gdańsk z prowincjonalnego miasta zmienił się w europejską metropolię. Co w mieście zbudował Paweł Adamowicz, z czego mogą być dumni nie tylko gdańszczanie?
 • Prognoza pogody na środę 16 stycznia

  Prognoza pogody na środę 16 stycznia 02:46

  Okresami wystąpią opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, który może powodować na wschodzie i w górach lokalne zawieje śnieżne.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany

 • Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz... 01:02

  Zdążył podziękować gdańszczanom za hojność i wielkie zaangażowanie. Z uśmiechem na twarzy Paweł Adamowicz stał na scenie na Węglowym Targu i czekał na "Światełko do Nieba". W ułamku sekundy dostał kilka ciosów nożem. Zmarł w poniedziałek w szpitalu.
 • Atak na prezydenta Gdańska. Napastnik "chlubił się tym, co robił"

  Atak na prezydenta Gdańska. Napas... 04:56

  Narzędzie zbrodni to 14,5-centymetrowy nóż w rękach chorego psychicznie kryminalisty, który niedawno wyszedł z więzienia. Czekał na 20:00. Zaatakował niespodziewanie i błyskawicznie. Paweł Adamowicz nie bronił się. Został ciężko zraniony w brzuch i okolice serca.
 • Pytania o procedury bezpieczeństwa podczas imprezy w Gdańsku. Sprawę zbada prokuratura

  Pytania o procedury bezpieczeństw... 03:13

  Formalnie to nie była impreza masowa, ale to nie zmienia faktu, że odpowiedzialna za bezpieczeństwo była wynajęta, licencjonowana agencja ochrony. Czy działała właściwie podczas imprezy w Gdańsku? To w odrębnym postępowaniu mają sprawdzić śledczy.
 • Mieszkańcy Gdańska składają znicze przed urzędem miasta

  Mieszkańcy Gdańska składają znicz... 01:45

  14.01 | Przed urzędem miasta w Gdańsku gromadzą się mieszkańcy. Zostawiają znicze, kwiaty, kartki. Żegnają Pawła Adamowicza, który zmarł po ataku nożownika. W urzędzie wystawiona została księga kondolencyjna.
 • Opozycjonista, samorządowiec, prezydent. Gdańsk był dla niego najważniejszy

  Opozycjonista, samorządowiec, pre... 02:18

  Wolność, równość, solidarność i otwartość - to były jego wartości. Przez 20 lat był na urzędzie prezydenta miasta. Paweł Adamowicz nie raz powtarzał "wszystko dla dobra Gdańska", bo Gdańsk to była jego miłość. Flagi w mieście w geście żałoby zostały opuszczone do połowy masztów.
 • Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

  Nie żyje Paweł Adamowicz, prezyde... 01:22

  Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł w szpitalu po ciosach zadanych przez nożownika na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.
 • Nożownik usłyszał zarzut zabójstwa prezydenta Gdańska

  Nożownik usłyszał zarzut zabójstw... 00:31

  14.01 | Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba". Był reanimowany, trafił do szpitala, zmarł w poniedziałek. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska. Usłyszał zarzut zabójstwa.
 • Prokuratura po śmierci prezydenta Gdańska

  Prokuratura po śmierci prezydenta... 01:50

  14.01 | Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba". Był reanimowany, trafił do szpitala, zmarł w poniedziałek po południu. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska. Obecnie jest przesłuchiwany w prokuraturze. Usłyszy zarzut zabójstwa.
 • Paweł Adamowicz, wieloletni prezydent Gdańsk, nie żyje

  Paweł Adamowicz, wieloletni prezy... 01:53

  14.01 | Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł w szpitalu po ciosach zadanych przez nożownika na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.
 • Adamowicz zginął po ataku nożownika

  Adamowicz zginął po ataku nożownika 02:36

  14.01 | Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł w szpitalu po ciosach zadanych przez nożownika na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.
 • Stefan W. został zatrzymany w 2013 roku za napady na banki

  Stefan W. został zatrzymany w 201... 01:35

  14.01 | Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba". Był reanimowany, trafił do szpitala. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska. Obecnie jest przesłuchiwany w prokuraturze. Usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.
 • Atak na prezydenta Gdańska. Relacje świadków

  Atak na prezydenta Gdańska. Relac... 02:50

  Jak to się mogło stać? - to pytanie zadają sobie w Polsce wszyscy. Jak 27-letni napastnik Stefan W. dostał się na scenę? Jak wniósł na nią nóż, którym później zaatakował prezydenta Adamowicza? Czy podawał się za przedstawiciela mediów? Na podstawie nagrań, dotychczasowych ustaleń policji oraz relacji naocznych świadków - dziennikarza, który stał na scenie w momencie ataku i osoby, która była wśród publiczności, spróbujemy zrekonstruować tragiczne wydarzenia z Gdańska.
rozwiń

Komentarze po ataku na Pawła Adamowicza

 • Paweł Adamowicz spocznie w Bazylice Mariackiej

  Paweł Adamowicz spocznie w Bazyli... 01:44

  16.01 | Urząd Miasta Gdańska poinformował o szczegółach planowanego na sobotę pogrzebu Pawła Adamowicza. Ma spocząć w Bazylice Mariackiej. Wcześniej mieszkańcy będą mieli możliwość pożegnać prezydenta w Europejskim Centrum Solidarności i bazylice. Rodzina prosi o to, by nie składać kondolencji i nie przynosić zniczy oraz kwiatów.
 • Lech Wałęsa wpisał się do księgi kondolencyjnej

  Lech Wałęsa wpisał się do księgi ... 00:48

  16.01. | "Żegnaj przyjacielu na tym padole, do zobaczenia za chwilę, gdzie lepiej" - taki wpis zamieścił były prezydent Lech Wałęsa w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku po śmierci prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza. - Na tyle mnie było stać - skomentował.
 • "Dajmy czas Owsiakowi" - apeluje Nauczyciel Roku 2018

  "Dajmy czas Owsiakowi" - apeluje ... 00:50

  16.01 | Przemysław Staroń, nauczyciel etyki i filozofii, wybrany w 2018 roku na Nauczyciela Roku, na antenie TVN24 opowiadał, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co spotkało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jak walczyć z mową nienawiści i radził, by dać czas Owsiakowi.
 • "Adamowicz był wielkim rzecznikiem człowieczeństwa"

  "Adamowicz był wielkim rzecznikie... 00:58

  16.01 | Przemysław Staroń, nauczyciel etyki i filozofii, wybrany w 2018 roku na Nauczyciela Roku, na antenie TVN24 opowiadał, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co spotkało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jak walczyć z mową nienawiści i radził, by dać czas Owsiakowi.
 • Staroń: należy pokazywać skąd się bierze agresja

  Staroń: należy pokazywać skąd się... 02:40

  16.01 | Przemysław Staroń, nauczyciel etyki i filozofii, wybrany w 2018 roku na Nauczyciela Roku, na antenie TVN24 opowiadał, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co spotkało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jak walczyć z mową nienawiści i radził, by dać czas Owsiakowi.
 • Staroń: należy rozmawiać z dziećmi o tym, co się stało

  Staroń: należy rozmawiać z dziećm... 01:47

  16.01 | Przemysław Staroń, nauczyciel etyki i filozofii, wybrany w 2018 roku na Nauczyciela Roku, na antenie TVN24 opowiadał, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co spotkało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jak walczyć z mową nienawiści i radził, by dać czas Owsiakowi.
 • Timmermans o zabójstwie Adamowicza

  Timmermans o zabójstwie Adamowicza 00:37

  15.01 | - Tragiczne wydarzenie nie tylko dla Gdańska, nie tylko dla Polski, ale też dla Unii Europejskiej - powiedział we wtorek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker komentując zabójstwo Pawła Adamowicza. Wiceszef Komisji Frans Timmermans dodał, że we wszystkim co robił prezydent Gdańska "widoczne były polskie tradycje, ale miał też w sobie bardzo dużo europejskości".
 • Wiceprezydent Gdańska: zaproponowano mi funkcję komisarza

  Wiceprezydent Gdańska: zaproponow... 00:28

  15.01 | Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza prowadzi do wygaśnięcia jego mandatu. W ciągu 90 dni od wygaśnięcia mandatu premier zarządzi przedterminowe wybory. Wcześniej szef rządu wskaże osobę pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska - komisarza. Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekazała mediom, że to jej zaproponowano tę rolę.
 • "Zauważyłam człowieka biegającego na scenie z nożem"

  "Zauważyłam człowieka biegającego... 02:54

  14.01 | Nikt w pierwszej chwili nie widział, co się stało, a później nie wiedzieliśmy jak zareagować - mówi jedna z dziennikarek, która była w niedzielę na scenie, gdy doszło do ataku na prezydenta Gdańska. Rozmowa magazynu "Polska i Świat".
 • "Będzie go brakowało". Gdańsk i cała Polska żegnają Pawła Adamowicza

  "Będzie go brakowało". Gdańsk i c... 03:29

  Wystarczyło hasło, że pilnie potrzebna jest krew, a rano przyszło kilkaset osób. Za dużo, by wszystkich przyjąć. Późnym popołudniem w kilkudziesięciu miastach Polski rozpoczęły się spontaniczne demonstracje i marsze przeciwko przemocy.
 • Wspólnego marszu polityków nie będzie. Prezydent: przychylamy się do prośby rodziny

  Wspólnego marszu polityków nie bę... 04:02

  Nie będzie proponowanego przez prezydenta wspólnego marszu polityków przeciwko przemocy. Andrzej Duda rozmawiał na ten temat liderami innych partii. Polityków Platformy nie było w Pałacu. Zgodnie z wolą rodziny nie chcą upolityczniać tragedii.
 • "Druzgocąca strata". Politycy i dyplomaci żegnają Pawła Adamowicza

  "Druzgocąca strata". Politycy i d... 02:29

  Wiadomość o brutalnym ataku na Pawła Adamowicza obiegła cały świat. Posiedzenie Parlamentu Europejskiego rozpoczęło się od uczczenia pamięci prezydenta Gdańska. Wyrazy ubolewania i współczucia płyną od burmistrza Londynu, ambasadorów i premierów.
rozwiń

27. Finał WOŚP

 • "Dziękuję wszystkim Polakom, którzy byli ze mną". Jerzy Owsiak rezygnuje z szefowania WOŚP

  "Dziękuję wszystkim Polakom, któr... 02:23

  Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To reakcja na brutalny atak i śmierć Pawła Adamowicza. A gdyby wszystko było tak, jak miało być, to dziś cieszylibyśmy się z zebrania ponad 92 milionów złotych.
 • Prezydent Gdańska zbierał pieniądze na WOŚP

  Prezydent Gdańska zbierał pieniąd... 00:46

  14.01 | Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w niedzielę zbierał pieniądze, aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z gdańskiej orkiestrowej sceny, jeszcze przed brutalnym atakiem na jego życie, mówił, że "Gdańsk jest szczodry i dzieli się dobrem". - Serdecznie dziękuję, bo na ulicach Gdańska wrzucaliście pieniądze, byliście wolontariuszami - zwrócił się do zgromadzonych.
 • Profesor Zembala o WOŚP i Jerzym Owsiakiem

  Profesor Zembala o WOŚP i Jerzym ... 00:53

  13.01 | Pokazujmy młodym ludziom przykłady Owsiaka. One tworzą nowe pokolenie, na którym nam wszystkim zależy - ocenił były minister zdrowia Marian Zembala w dniu 27. Finału WOŚP
 • Koncert WOŚP i oświadczyny na scenie w Sosnowcu

  Koncert WOŚP i oświadczyny na sce... 00:51

  13.01 | Ten wieczór Wojtek i Wiktoria zapamiętają pewnie do końca życia. Podczas WOŚPowego koncertu w Sosnowcu, młody chłopak na scenie oświadczył się swojej dziewczynie.
 • Światełko do Nieba w Warszawie

  Światełko do Nieba w Warszawie 01:17

  13.01 | W ramach 27. Finału Światełko do Nieba rozświetliło centrum Warszawy.
 • Światełko do Nieba w nowej odsłonie

  Światełko do Nieba w nowej odsłonie 01:12

  13.01 | W ramach 27. Finału Światełko do Nieba rozświetliło centrum Warszawy.
 • Od 1993 roku WOŚP zebrała ponad miliard złotych

  Od 1993 roku WOŚP zebrała ponad m... 01:29

  13.01 | Niedzielny licznik o 19:05 pokazał 48 597 530 złotych. Oznacza to, że od 1993 roku WOŚP zebrała miliard złotych.
 • Orkiestra gra po raz 27. Morze czerwonych serduszek zalało cały kraj

  Orkiestra gra po raz 27. Morze cz... 01:00

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla chorych dzieci w deszczu i śniegu, nad morzem i w górach, w Polsce i zagranicą. A do tego w internecie. Tysiące wolontariuszy i miliony ofiarnych serc. Bawimy się i pomagamy. Bez focha.
 • Nie chodzi o rekordy i kwoty. "Ten sprzęt naprawdę ratuje ludzi"

  Nie chodzi o rekordy i kwoty. "Te... 05:05

  WOŚP gra od 1993 roku i wciąż nie przestaje zadziwiać. Wciąż zaskakuje i nie traci entuzjazmu. W niedzielę Orkiestra gra po raz 27. A razem z Orkiestrą zagrał cały świat.
 • "Dzisiaj gramy na całym świecie". Relacja dyrygenta ze sztabu WOŚP

  "Dzisiaj gramy na całym świecie".... 01:51

  Miliard złotych to jest nasza pomoc w ciągu tych 27 lat. A może będzie jeszcze więcej - mówił w trakcie trwania "Faktów" TVN Jurek Owsiak. Dyrygent wielkiej Orkiestry zaprosił wszystkich na "Światełko do Nieba".
 • Lekarz, muzyk, tata wcześniaka. Dzień z wolontariuszem WOŚP

  Lekarz, muzyk, tata wcześniaka. D... 02:08

  Po tylu latach istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grają w niej już kolejne pokolenia wolontariuszy. Niektórzy z nich sami zawdzięczają wiele Orkiestrze. Jedną z takich osób jest pan Maciej Jędrzejko - wolontariusz, lekarz i tata dziecka uratowanego przez sprzęt zakupiony przez WOŚP.
 • Lodowa rzeźba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstaje w Łodzi

  Lodowa rzeźba Wielkiej Orkiestry ... 00:51

  13.01 | Lodowa rzeźba Wielkiej Orkiestry świątecznej pomocy powstaje w Łodzi. Autorzy wykorzystali bloki lodu o łącznej wadze 2 ton. Pomimo dodaniej temperatury, pomysłodawcy zapewniają, że rzeźba postoi co najmniej kilka dni.
rozwiń

Odstrzał dzików w walce z ASF

 • Odstrzał dzików na terenie Nadleśnictwa Rudka

  Odstrzał dzików na terenie Nadleś... 00:32

  12.01 | W sobotę ruszyły zbiorowe polowania na dziki w ośmiu województwach. Akcja tłumaczona jest koniecznością walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Jedna z aktywistek nagrała polowanie w Nadleśnictwie Rudka na terenie województwa podlaskiego.
 • "Jakakolwiek bioasekuracja w przypadku ASF, to jest w tym momencie fikcja"

  "Jakakolwiek bioasekuracja w przy... 02:07

  12.01 | Reporterka TVN24 Anna Borkowska-Minko rozmawiała z aktywistami, którzy obserwowali polowanie na dziki w Nadleśnictwie Rudka na terenie województwa podlaskiego. Jak mówili, do jednej z sytuacji, którą widzieli nie powinno było dojść. - W całym kraju straszy się nas wirusem ASF i chcieliśmy zobaczyć, jak to wygląda w praktyce. Byliśmy dzisiaj świadkami polowania na dziki. Zostało przy nas zabitych kilka dzików - mówiła jedna z aktywistek. Dodała, że później myśliwi je zostawili. - Wszędzie było pełno krwi (...) Były psy myśliwskie, które szarpały te dziki, jadły mięso z dzika - opisywała.
 • Ruszyły zbiorowe polowania na dziki w ośmiu województwach

  Ruszyły zbiorowe polowania na dzi... 01:34

  12.01 | W sobotę ruszyły zbiorowe polowania na dziki w ośmiu województwach. Akcja tłumaczona jest koniecznością walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). Według planów odstrzał dzików ma się odbywać również w dwa kolejne weekendy stycznia.
 • "Jest to bardzo mądre posunięcie "

  "Jest to bardzo mądre posunięcie " 00:31

  12.01 | W sobotę rozpoczyna się zapowiadany przez ministerstwo środowiska odstrzał dzików. Polowania, choć nie te wielkoobszarowe, mają odbyć się także w Redutach na Podlasiu, przy granicy z Białorusią, gdzie w sobotę zebrała się grupa protestujących "kolędników". - Polowania zbiorowe są bardzo szkodliwe dla przyrody dla zwierząt - twierdzą jego uczestnicy. Gość programu "Wstajesz i Weekend", myśliwy Stefan Bazylu pochwalił z kolei rekomendację ministra środowiska, by myśliwi nie strzelali do ciężarnych loch oraz loch prowadzących młode.
 • Protest przeciwko polowaniu na dziki na Podlasiu

  Protest przeciwko polowaniu na dz... 00:57

  12.01 | W sobotę rozpoczyna się zapowiadany przez ministerstwo środowiska odstrzał dzików. Polowania, choć nie te wielkoobszarowe, mają odbyć się także w Redutach na Podlasiu, przy granicy z Białorusią, gdzie w sobotę zebrała się grupa protestujących "kolędników". - Polowania zbiorowe są bardzo szkodliwe dla przyrody dla zwierząt - twierdzą jego uczestnicy. Gość programu "Wstajesz i Weekend", myśliwy Stefan Bazylu pochwalił z kolei rekomendację ministra środowiska, by myśliwi nie strzelali do ciężarnych loch oraz loch prowadzących młode.
 • "Nikt nie odstrzeli świadomie ciężarnej lochy"

  "Nikt nie odstrzeli świadomie cię... 02:56

  Po setkach gorących listów, protestów i komentarzy minister rekomenduje, by nie strzelać do ciężarnych loch. Ale odstrzał dzików nie zostanie wstrzymany. Pytanie jak strzelać, by nie zabić matki z dziećmi w czasie, gdy większość loch ma albo oczekuje potomstwa.
 • Rzecznik KE: zwalczanie ASF to wyzwanie, który należy podjąć niezwłocznie

  Rzecznik KE: zwalczanie ASF to wy... 01:17

  11.01 | - Walka z ASF jest priorytetem dla UE, gdyż zagraża sektorowi mięsnemu. Zwalczanie ASF to wyzwanie, który należy podjąć niezwłocznie. Walka z rozprzestrzenianiem się tej choroby zakłada środki zapobiegawcze, które muszą być podjęte zawsze gdy ASF jest podejrzewane lub stwierdzone. Dotyczy to także dzików, w każdym kraju, także w Polsce kraj członkowski musi podjąć środki zgodnie z prawem europejskim - mówiła rzecznik KE Anna-Kaisa Itkonen komentując sprawę odstrzału dzików w Polsce.
 • Teren polowań ma być oznakowany, informacja w biuletynie. "Nie ma niebezpieczeństw"

  Teren polowań ma być oznakowany, ... 00:51

  11.01 | Na trzy weekendy stycznia zaplanowano wielkoobszarowe polowania na dziki w związku z afrykańskim pomorem świń na terenie trzech województw. Minister środowiska zapewnia, że mieszańcy pobliskich terenów nie mają się czego obawiać. Informacja o terminie i miejscu odstrzału powinna pojawić się w biuletynie urzędu gminy, a obszar polowania ma być oznakowany.
 • Gdzie polowania na dziki? Pytania o bezpieczeństwo w lesie

  Gdzie polowania na dziki? Pytania... 01:35

  11.01 | Na trzy weekendy stycznia zaplanowano wielkoobszarowe polowania na dziki w związku z afrykańskim pomorem świń na terenie trzech województw. Jak mówił TVN24 były myśliwy Zenon Kruczyński, informacja o zbiorowych polowaniach powinna pojawić się w biuletynie urzędu gminy na stronie internetowej. - Polowania powinny być zgłoszone na dwa tygodnie przed ich dokonaniem - dodał. Zaznaczył, że jeżeli polowanie jest zgłoszone później, jest ono nielegalne.
 • Henryk Kowalczyk ocenia wpływ człowieka na zmiany klimatyczne

  Henryk Kowalczyk ocenia wpływ czł... 01:37

  09. 01 | Henryk Kowalczyk mówił w "Faktach po Faktach", że "na pewno człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych, ale czy to jest czynnik dominujący, to naprawdę ciężko to zważyć". - Nie ma żadnych wątpliwości, że człowiek ma wpływ na emisję CO2 - dodał.
 • Minister Kowalczyk po spotkaniu z Andrzejem Dudą: przekonaliśmy prezydenta

  Minister Kowalczyk po spotkaniu z... 00:39

  10.01 | Henryk Kowalczyk mówił także o spotkaniu w sprawie planowanego odstrzału, które wspólnie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim odbył w czwartek wieczorem z prezydentem Andrzejem Dudą. - Poinformowaliśmy prezydenta jak wygląda sytuacja - mówił.
 • Minister Kowalczyk o bezpieczeństwie ludzi w czasie polowań

  Minister Kowalczyk o bezpieczeńst... 01:28

  10.01 | Henryk Kowalczyk pytany, czy planowane polowania będą bezpieczne dla ludzi, skoro mają być "wielkoobszarowe i zbiorowe", minister przywoływał zapisy nowelizowanej wiosną 2018 roku ustawy o prawie łowieckim. - Daliśmy (w nowelizacji ustawy - red.) konieczność i nakaz ostrzeżeń, a więc oznakowania, że jest to obszar polowań zbiorowych".
rozwiń

Pożar escape roomu w Koszalinie

 • Minister Brudziński podpisał rozporządzenie. Escape roomy mają być bezpieczniejsze

  Minister Brudziński podpisał rozp... 01:26

  11.01 | Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński podpisał nowelę rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej - poinformował w piątek wydział prasowy resortu. Zmiany dotyczą między innymi zasad ewakuacji w obiektach, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Przepisy są zmieniane po tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, gdzie 4 stycznia zginęło pięć 15-latek.
 • W 9 na 10 kontrolowanych escape roomach wykryto nieprawidłowości. Komendant SP o kontrolach

  W 9 na 10 kontrolowanych escape r... 00:51

  11.01 | Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński podpisał nowelę rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej - poinformował w piątek wydział prasowy resortu. Zmiany dotyczą między innymi zasad ewakuacji w obiektach, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Przepisy są zmieniane po tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, gdzie 4 stycznia zginęło pięć 15-latek.
 • Dziewczynki spoczęły obok siebie

  Dziewczynki spoczęły obok siebie 00:42

  10.01 | Zakończyła się ceremonia pogrzebowa pięciu 15-latek, ofiar pożaru w escape roomie. W świątyni - gdzie wystawiono dwie trumny i trzy urny - były tylko najbliższe rodziny i przyjaciele zmarłych. Po mszy żałobnicy przemieścili się na cmentarz, gdzie dziewczynki zostały pochowane obok siebie.
 • Emocjonalna homilia w trakcie mszy pogrzebowej w Koszalinie

  Emocjonalna homilia w trakcie msz... 01:26

  10.01 | Msza pogrzebowa w intencji pięciu 15-latek, ofiar pożaru w escape roomie. W świątyni - gdzie wystawiono dwie trumny i trzy urny - były tylko najbliższe rodziny i przyjaciele zmarłych.
 • Ceremonia pogrzebowa nastolatek z Koszalina

  Ceremonia pogrzebowa nastolatek z... 04:09

  10.01 | Msza, a potem kondukt żałobny na cmentarz – cały dzień potrwają ceremonie pogrzebowe pięciu 15-latek, które 4 stycznia zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie. Dziewczynki spoczną obok siebie na cmentarzu komunalnym.
 • Rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa nastolatek z Koszalina

  Rozpoczęła się ceremonia pogrzebo... 00:24

  10.01 | Msza, a potem kondukt żałobny na cmentarz – cały dzień potrwają ceremonie pogrzebowe pięciu 15-latek, które 4 stycznia zginęły w pożarze escape roomu w Koszalinie. Dziewczynki spoczną obok siebie na cmentarzu komunalnym.
 • Straż skontrolowała ponad 400 escape roomów. Komendant główny PSP o kontrolach

  Straż skontrolowała ponad 400 esc... 00:40

  08.01 | 40 właścicieli escape roomów, w których wykryto nieprawidłowości zostało ukaranych grzywnami. Natomiast 53 takie lokale zostały zamknięte - powiedział we wtorek w programie pierwszym Polskiego Radia komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.
 • Leszek Suski o kontrolach escape roomów: tu chodzi o życie, o zdrowie

  Leszek Suski o kontrolach escape ... 01:15

  08.01 | Komendant główny PSP zaapelował: - Jeżeli chcemy skorzystać z tego typu działalności z własnymi dziećmi, proszę się rozejrzeć, proszę tam wejść, proszę zobaczyć czy na pewno tam są spełnione wymagania. To widać, czy jest podręczny sprzęt gaśniczy, czy nie ma jakiejś wiszącej instalacji elektrycznej, czy drzwi są możliwe do otwarcia. Jeżeli to nie jest spełnione proszę tam nie wchodzić. Tu chodzi o życie, tu chodzi o zdrowie.
 • Brudziński o właścicielach escape roomów: postawili zysk przed bezpieczeństwem

  Brudziński o właścicielach escape... 00:40

  08.01 | 40 właścicieli escape roomów zostało ukaranych grzywnami. 53 lokale zostały zamknięte - takie, najnowsze statystyki przekazał we wtorek komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski. Poinformował, że strażacy skontrolowali już ponad 400 pokojów zagadek w całym kraju. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który był we wtorek gościem radiowej Trójki, podkreślił, że duża liczba nieprawidłowości wykrytych przez strażaków w escape roomach "pokazuje skalę nieodpowiedzialności ludzi, którzy na prowadzeniu tego typu działalności się skupiają".
 • Prokurator o najnowszych ustaleniach śledztwa

  Prokurator o najnowszych ustaleni... 02:21

  08.01 | Brak drogi ewakuacyjnej, okna zasłonięte regipsem, dziewczęta zamknięte w małym, ciemnym pomieszczeniu, z którego było tylko jedno wyjście. Pokój nie był zamknięty na klucz, ale odnalezienie klamki było elementem zagadki – takie ustalenia podała prokuratura, badająca sprawę śmierci pięciu nastolatek w escape roomie w Koszalinie. Trwa śledztwo w tej sprawie.
 • Nowe ustalenia po tragedii w Koszalinie

  Nowe ustalenia po tragedii w Kosz... 02:24

  08.01 | Brak drogi ewakuacyjnej, okna zasłonięte regipsem, dziewczęta zamknięte w małym, ciemnym pomieszczeniu, z którego było tylko jedno wyjście – takie ustalenia podała prokuratura badająca sprawę śmierci pięciu nastolatek w escape roomie w Koszalinie. Trwa śledztwo w tej sprawie.
 • Jak wyglądają bezpieczne escape roomy? Ekipa "Faktów" TVN przetestowała takie miejsce

  Jak wyglądają bezpieczne escape r... 02:56

  Nie ma żadnych szczegółowych przepisów bezpieczeństwa, nie były dotąd kontrolowane i nie każdy da się otworzyć od środka. Czym są escape roomy i jak wyglądają te bezpieczne?
rozwiń

Protest "żółtych kamizelek"

 • Sobotnie starcia policji i "żółtych kamizelek"

  Sobotnie starcia policji i "żółty... 01:37

  12.01 | Policja, którą protestujący zaatakowali kamieniami, użyła gazu łzawiącego i zamknęła ulice w polblizu Pól Elizejskich dla ruchu kołowego
 • Protestujący starli się z policją przy Łuku Triumfalnym

  Protestujący starli się z policją... 01:00

  12.01 | W Paryżu w okolicach Łuku Triumfalnego w sobotę doszło do starć manifestantów z policją podczas marszu "żółtych kamizelek"
 • W sobotę doszło do kolejnych protestów "żółtych kamizelek"

  W sobotę doszło do kolejnych prot... 01:01

  8.01 | Demonstrujący od półtora miesiąca ruch "żółtych kamizelek" oprócz rezygnacji z planowanej podwyżki podatków od paliwa, z której rząd już się wycofał, domaga się podniesienia płac, emerytur czy zasiłków dla bezrobotnych
 • Francuski mistrz bokserski atakuje policjantów

  Francuski mistrz bokserski atakuj... 00:39

  7.01 | Były francuski mistrz bokserski został nagrany, gdy podczas protestów „żółtych kamizelek”, serią ciosów zaatakował policjanta pilnującego blokującego przejście przez most w Paryżu. W poniedziałek pięściarz oddał się w ręce władz, tłumacząc, że użył siły wobec funkcjonariusza w obronie własnej.
 • Starcia "żółtych kamizelek" z siłami bezpieczeństwa

  Starcia "żółtych kamizelek" z sił... 01:11

  5.01 | Do pierwszych starć z siłami bezpieczeństwa doszło w sobotę wczesnym popołudniem w Paryżu w trakcie manifestacji ruchu "żółtych kamizelek". To ósma z rzędu sobota protestu przeciwko rosnącym kosztom utrzymania we Francji.
 • Kolejne protesty "żółtych kamizelek", ale mniej demonstrujących

  Kolejne protesty "żółtych kamizel... 01:23

  29.12 | Siódmą sobotę z rzędu protestowali we Francji członkowie ruchu "żółte kamizelki"; demonstracje zgromadziły znacznie mniej uczestników niż w poprzednich tygodniach. W kilku miastach doszło do incydentów - są ranni i zatrzymani.
 • "Żółte kamizelki" od 17 listopada protestują w całej Francji

  "Żółte kamizelki" od 17 listopada... 00:46

  28.12 | Trzech mężczyzn z ruchu "żółtych kamizelek" zostało w piątek zatrzymanych w celu złożenia wyjaśnień w związku z zaaranżowaniem podczas wiecu w Angouleme happeningu przedstawiającego ścięcie głowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona.
 • Protesty "żółtych kamizelek" we Francji

  Protesty "żółtych kamizelek" we F... 00:34

  22.12 | Podczas protestu "żółtych kamizelek" w Angouleme, stolicy regionu Nowa Akwitania, ścięto głowę kukle symbolizującej prezydenta Francji Emmanuela Macrona - poinformowała w sobotę prokuratura departamentu Charente.
 • Protesty i starcia w Paryżu. Francuzi czekają na reakcję prezydenta Macrona

  Protesty i starcia w Paryżu. Fran... 02:09

  8.12 | Na Polach Elizejskich w sobotę doszło do starć między policją a uczestnikami protestu "żółtych kamizelek". Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. W sobotni poranek Paryż przypominał wymarłe miasto - z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi.
 • W całym kraju protestuje 31 tysięcy "żółtych kamizelek"

  W całym kraju protestuje 31 tysię... 01:48

  08.12 | Na Polach Elizejskich w sobotę przed południem doszło do starć między policją a uczestnikami protestu. Jak podał Reuters, policja użyła gazu łzawiącego, aby zatrzymać manifestantów. W sobotni poranek Paryż przypominał wymarłe miasto - z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi.
 • Zmobilizowano 89 tysięcy służb, prewencyjnie aresztowano ponad 270 osób. Trwają protesty "żółtych kamizelek"

  Zmobilizowano 89 tysięcy służb, p... 01:39

  08.12 | Wcześnie rano w sobotę Paryż przypominał wymarłe miasto z zamkniętym metrem, muzeami i domami towarowymi. Na kilka godzin przed rozpoczęciem kolejnych protestów ruchu "żółtych kamizelek" prewencyjnie zatrzymano co najmniej 278 osób w Paryżu i regionie stołecznym - podała prefektura policji. To czwarty weekend konfrontacji.
 • Blokady dróg we Francji

  Blokady dróg we Francji 00:40

  Blokady dróg we Francji
rozwiń

Obraz świata

 • Troje dzieci zginęło w zamrażarce. Pokrywa zatrzasnęła się

  Troje dzieci zginęło w zamrażarce... 00:40

  16.01 | Troje dzieci w wieku roku, czterech i sześciu lat zginęło po wejściu do niedziałającej, wolnostojącej zamrażarki - we wtorek poinformował lokalny hrabstwa Suwannee na Florydzie. Za dziećmi zatrzasnęła się pokrywa zamrażarki, gdy je odnaleziono, już nie oddychały.
 • Atak na hotel w Nairobi. W środę wciąż słychać strzały

  Atak na hotel w Nairobi. W środę ... 00:54

  16.01 | Po ataku terrorystów z somalijskiej organizacji al-Szabab na luksusowy hotel w Nairobi, w środę nad ranem w centrum kenijskiej stolicy nadal było słychać strzały i eksplozje - poinformowały agencje, powołując się na relacje świadków. W ataku zginęło co najmniej 14 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.
 • Zwolennicy Laurenta Gbagbo po decyzji MTS

  Zwolennicy Laurenta Gbagbo po dec... 01:22

  15.01 | Międzynarodowy Trybunał Karny oczyścił we wtorek byłego prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej, Laurenta Gbagbo ze wszystkich zarzutów zbrodni wojennych i nakazał natychmiastowe jego zwolnienie. Był on pierwszym byłym przywódcą, który był sądzony przez MTK
 • Generał Awiw Koczawi szefem sztabu generalnego Izraela

  Generał Awiw Koczawi szefem sztab... 00:55

  15.01 | Szefem sztabu generalnego izraelskich sił zbrojnych został we wtorek Awiw Koczawi, awansowany tego dnia na najwyższy stopień generalski. Zastąpił generała Gadiego Eisenkota, który przeszedł na emeryturę po 40 latach służby. Koczawi jest 22. wojskowym sprawującym tę funkcję.
 • Iran wystrzelił satelitę, nie osiągnął zamierzonej orbity

  Iran wystrzelił satelitę, nie osi... 00:39

  15.01 | Władze Iranu poinformowały we wtorek o wystrzeleniu satelity, który jednak nie zdołał osiągnąć zamierzonej orbity. USA ostrzegały Iran, by nie odpalał rakiet, gdyż ich zdaniem jest to naruszenie rezolucji RB ONZ dotyczącej irańskiego programu balistycznego.
 • Protest nauczycieli po załamaniu się rozmów w Los Angeles

  Protest nauczycieli po załamaniu ... 01:07

  15.01 | Ponad 30 tysięcy nauczycieli w poniedziałek nie przyszło do pracy i przemaszerowało ulicami Los Angeles. Domagali się podniesienia wynagrodzeń oraz zmniejszenia szkolnych klas. Do manifestacji doszło po tym, jak załamały się negocjacje nauczycieli z lokalnymi władzami.
 • Mieszkańcy Strasburga składali kwiaty w miejscu zamachu. Nagranie z grudnia 2018 roku

  Mieszkańcy Strasburga składali kw... 00:51

  14.01 | Kierownictwo PE zdecydowało, że studio radiowe europarlamentu w Strasburgu dla upamiętnienia dwóch dziennikarzy Bartosza Niedzielskiego i Antonio Megalizziego, którzy zginęli w grudniowym zamachu w Strasburgu, zostanie nazwane ich imieniem.
 • Do zamachu doszło w tzw. Zielonej Strefie Kabulu

  Do zamachu doszło w tzw. Zielonej... 00:34

  14.01 | Co najmniej cztery osoby zginęły, a 90 zostało rannych w poniedziałek w wyniku wybuchu bomby umieszczonej w samochodzie przy silnie strzeżonej tzw. Zielonej Strefie w stolicy Afganistanu, Kabulu - podały władze
 • Ambasada Kanady w Pekinie

  Ambasada Kanady w Pekinie 00:33

  14.01 | Chiński sąd zamienił w poniedziałek karę dla obywatela Kanady, który został uznany za winnego przemytu narkotyków, z 15 lat więzienia na wyrok śmierci. W zeszłym roku Chińczycy zatrzymali dwóch innych Kanadyjczyków
 • Szefowie MSZ Japonii i Rosji spotkali się w Moskwie

  Szefowie MSZ Japonii i Rosji spot... 01:03

  14.01 | Szef MSZ Japonii Taro Kono oświadczył w poniedziałek w Moskwie, że jego kraj oczekuje wizyty prezydenta Rosji Władimira Putina w Tokio w czerwcu. Minister mówił o tym na początku rozmów w MSZ Rosji z szefem dyplomacji tego kraju Siergiejem Ławrowem.
 • Skazany na dożywocie Cesare Battisti przewieziony do Włoch

  Skazany na dożywocie Cesare Batti... 00:58

  14.01 | 64-letni były włoski lewacki terrorysta Cesare Battisti, skazany na podwójne dożywocie za zabójstwo czterech osób w latach 70., został w poniedziałek przewieziony o Rzymu. Battisti prawie 40 lat ukrywał się w Meksyku, Francji i Brazylii. Zatrzymany został w Boliwii.
 • Skazany na dożywocie Cesare Battisti zatrzymany w Boliwii

  Skazany na dożywocie Cesare Batti... 00:28

  14.01 | Do Rzymu przewieziony został w poniedziałek 64-letni były włoski lewacki terrorysta Cesare Battisti, skazany na podwójne dożywocie za zabójstwo czterech osób w latach 70. Prawie 40 lat ukrywał się w Meksyku, we Francji i w Brazylii. Zatrzymany został w Boliwii.
rozwiń

Wideo dnia

 • Silna eksplozja w centrum Paryża

  Silna eksplozja w centrum Paryża 01:16

  12.01 | Kilka osób zostało rannych w sobotę rano na skutek silnego wybuchu i pożaru w piekarni w centrum Paryża - poinformowała miejscowa policja. Według wstępnych ustaleń przyczyną eksplozji był prawdopodobnie wyciek gazu. Nie ma doniesień o zabitych.
 • Lądowanie na niskim pułapie. Miejscowi są do takiego widoku przyzwyczajeni

  Lądowanie na niskim pułapie. Miej... 00:48

  11.01 | Niespotykane nagranie wojskowego samolotu startującego i lądującego na plaży to żadna nowość dla tamtejszych mieszkańców. Maszyna transportowa Hercules pojawiła się na angielskim wybrzeżu w ramach ćwiczeń RAF. Lokalni mieszkańcy są do takiego widoku przyzwyczajeni - podobne ćwiczenia są tu organizowane kilka razy w roku. Piloci RAF ćwiczą na plaży tak zwany krótki start i lądowanie. Dzięki temu wiedzą, jak szybko poderwać maszynę z nietypowego pasa startowego.
 • "Latający jeleń". Dziesięciometrowy skok tuż przed samochodem

  "Latający jeleń". Dziesięciometro... 00:30

  09.01 | Dziesięciometrowej długości skok na dwa metry w górę. Mało kto takiego wyczynu spodziewałby się po jeleniu. O tym, że zwierzę to jest jednak zdolne tego dokonać, przekonuje nagranie, zarejestrowane przez pracownika Nadleśnictwa Łomża.
 • Roczne dziecko biegało po ulicy bez opieki

  Roczne dziecko biegało po ulicy b... 01:36

  11.01 | W mroźny czwartkowy dzień w Milwaukee w stanie Wisconsin po ulicy włóczyła się półnaga roczna dziewczynka. Malca dostrzegła kierująca miejskim autobusem kobieta. Zatrzymała pojazd i zabrała półnagie dziecko do środka. Jedna z pasażerek okryła je kurtką do czasu przyjazdu policji.
 • Dramatyczna walka o życie. Policjanci wyciągają kierowcę z płonącego auta

  Dramatyczna walka o życie. Policj... 00:35

  09.01 | Wyciągniemy cię stamtąd! - krzyczał policjant do kierowcy uwięzionego w płonącym samochodzie. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc mężczyźnie zakleszczonemu we wraku po zderzeniu dwóch aut w Edgewater na Florydzie. Dynamiczną akcję ratunkową zarejestrowała kamera, którą jeden z policjantów miał przypiętą do munduru.
 • Dla niektórych to raj. "Najpiękniejsza księgarnia na świecie"

  Dla niektórych to raj. "Najpiękni... 01:03

  09.01 | Do stolicy Argentyny Buenos Aires turystów przyciąga kolejna atrakcja. To teatr Grand Splendid, który otwarto w maju 1919 roku. Po niemal 100 latach nie jest już domem tanga i przedstawień teatralnych, nie jest też kinem, którym był po wojnie. W latach 90-tych popadł w ruinę, jednak teraz o jego przywrócenie "do życia" zadbała sieć księgarni El Ateneo. Zmieniła go w swoją główną siedzibę.
 • Kozica w wielkiej zaspie i czujni kolejarze. Niecodzienna akcja ratunkowa

  Kozica w wielkiej zaspie i czujni... 00:36

  09.01 | Personel pociągu przemierzającego austriacką Styrię zauważył, że lawina zasypała kozicę. Na pomoc zwierzęciu, uwięzionemu w wielkiej zaspie, ruszyło dwóch mężczyzn z łopatami. Wszystko działo się we wtorek na trasie kolejowej między miastami Admont i Hieflau (kraj związkowy Styria), w pobliżu Parku Narodowego Gesaeuse.
 • Pilot wykazał się mistrzowską precyzją

  Pilot wykazał się mistrzowską pre... 00:34

  9.01 | Pilot helikoptera wykonał spektakularny manewr na wysokości 2 tysięcy metrów i uratował narciarza. Nagranie z tego zdarzenia stało się hitem w internecie. "Kiedy twój pilot jest Jamesem Bondem" - napisano w jednym z komentarzy.
 • Pyton zaatakował szczeniaka

  Pyton zaatakował szczeniaka 00:48

  9.01 | W Australii wąż dusiciel zaatakował małego teriera o imieniu Alfie. Na pomoc szczeniakowi ruszyła właścicielka, która szczęśliwie wyswobodziła psa z uścisku węża. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.
 • "Profesor statystyki utopił się w jeziorze, którego średnia głębokość wynosiła dziesięć centymetrów"

  "Profesor statystyki utopił się w... 00:50

  09.01 | Senator PiS Jan Maria Jackowski proszony o komentarz do środowej konferencji Narodowego Banku Polskiego podzielił się z dziennikarzami anegdotą o profesorze statystyki. "Jest znana taka anegdota, że profesor statystyki utopił się w jeziorze, którego średnia głębokość wynosiła dziesięć centymetrów" - powiedział. Odniósł się nią do danych dotyczących przeciętnego wynagrodzenia brutto na stanowisku dyrektora w NBP.
 • "Nie ma nic lepszego niż córka". Niemowlę na rękach Obamy

  "Nie ma nic lepszego niż córka". ... 00:23

  09.01 | - Gdy pierwszy w historii czarny prezydent USA bierze na ręce naszą córką, sam z siebie całuje ją w czoło, to musi być jeden z najbardziej przełomowych momentów w życiu każdego rodzica - cieszyła się matka 7-tygodniowej Paisley. Rodzice niemowlęcia nie kryli zachwytu po krótkim spotkaniu z byłym prezydentem Barackiem Obamą.
 • Ekstremalna przejażdżka Bargiela. "Wiem, gdzie można bezpiecznie jeździć"

  Ekstremalna przejażdżka Bargiela.... 01:41

  07.01.2019 | Trudne warunki pogodowe w Tatrach nie robią wrażenia na Andrzeju Bargielu. Polski narciarz wysokogórski wybrał się na ekstremalną przejażdżkę w okolicach Zakopanego, a nagraniem pochwalił się w sieci.
rozwiń

Reportaże TVN24

 • Kuba wciąż niechętnie otwiera się na świat. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Kuba wciąż niechętnie otwiera się... 45:59

  2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
 • Femen. Naga prawda

  Femen. Naga prawda 46:49

  31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
 • FEMEN. Naga prawda

  FEMEN. Naga prawda 22:58

  30.12 | Pierwsza część reportażu Wojciecha Bojanowskiego o feministycznym ruchu FEMEN.
 • Próby walki z uczuciami nic nie dały

  Próby walki z uczuciami nic nie dały 00:49

  23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • "Chciałem być fair". Decyzja o zrzuceniu sutanny

  "Chciałem być fair". Decyzja o zr... 00:55

  23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
 • Były ksiądz mówi o miłości do innego mężczyzny

  Były ksiądz mówi o miłości do inn... 00:31

  23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
 • "Miłość do mężczyzny przyszła, kiedy byłem już księdzem"

  "Miłość do mężczyzny przyszła, ki... 01:06

  23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
 • Pierwsze kroki uchodźców w Europie. Cały reportaż z wyspy Lesbos

  Pierwsze kroki uchodźców w Europi... 27:12

  17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • Jak to się robi za granicą? Reportaż o systemie leczenia raka w Wielkiej Brytanii

  Jak to się robi za granicą? Repor... 10:23

  Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
 • Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wojciechem Bojanowskim

  Bohaterka Majdanu w rozmowie z Wo... 30:15

  21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
rozwiń

Kontakt 24

rozwiń

Meteo

 • Prognoza pogody na środę

  Prognoza pogody na środę 01:30

  15.01 | Będzie ciepło. Nie zabraknie też opadów i porywów wiatru.
 • Warunki biometeo w środę

  Warunki biometeo w środę 01:02

  15.01 | Biomet będzie niekorzystny.
 • Warunki drogowe w środę

  Warunki drogowe w środę 00:26

  15.01 | W całym kraju podróżowanie będzie utrudnione przez opady.
 • Prognoza pogody na 16 dni

  Prognoza pogody na 16 dni 00:27

  13.01 | Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni.
 • "Nakaz, by za 650 zł mordować wysokoprośne lochy. To jest jakiś absurd"

  "Nakaz, by za 650 zł mordować wys... 04:18

  Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
 • Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteorolog TVN: w nocy nawet -14 stopni Celsjusza

  Ślisko, śnieg i gołoledź. Meteoro... 03:08

  Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
 • Fatalne warunki nie odstraszają. Turyści chodzą w góry i brną w kłopoty

  Fatalne warunki nie odstraszają. ... 02:49

  Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
 • Atak zimy w USA. Tysiące opóźnionych samolotów

  Atak zimy w USA. Tysiące opóźnion... 02:40

  Zima atakuje w Stanach Zjednoczonych. Śnieżyce i ulewne opady deszczu sparaliżowały niemal połowę kraju, a ponieważ w Ameryce czas między świętami a Sylwestrem to komunikacyjny szczyt, to Amerykanie utknęli na drogach i lotniskach. Są tysiące opóźnionych samolotów i setki odwołanych połączeń. Z powodu niebezpiecznych warunków pogodowych zginęły 2 osoby.
 • W kalendarzu jesień, za oknem wiosna. "Temperatura będzie stopniowo rosła"

  W kalendarzu jesień, za oknem wio... 02:43

  Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
 • System ostrzeżeń SMS zadziałał. Nie obyło się bez problemów

  System ostrzeżeń SMS zadziałał. N... 02:56

  Gwałtowne ulewy i burze z piorunami spowodowały, że jedni uciekali przed zalaniem, a inni przed pożarem. Bardzo niebezpieczne było to ostatnie załamanie pogody. Zadziałał system ostrzeżeń SMS, choć powiadomienia dotarły także tam, gdzie nie było zagrożenia burzowego.
 • "Rytel pamięta i Rytel dziękuje". Rok po wielkiej nawałnicy

  "Rytel pamięta i Rytel dziękuje".... 03:09

  Dokładnie rok temu nawałnica i brak ostrzeżeń doprowadziły do tragedii w Suszku i wielkich zniszczeń w okolicach Rytla. Z pomocą poszkodowanym pospieszyło wtedy wielu Polaków.
 • Upały i burze. Taka aura zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas ["Fakty po południu"]

  Upały i burze. Taka aura zostanie... 03:14

  Zalane ulice, podtopione garaże i piwnice. - Woda była jak rzeka górska - opowiadali mieszkańcy terenów, które w niedzielę nawiedziły ulewy i burze. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych. - Gwałtowne zjawiska są związane z silnie wypiętrzającymi się chmurami burzowymi - tłumaczyła Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.
rozwiń

Eurosport.pl

 • Viviani wygrał 1. etap Tour Down Under

  Viviani wygrał 1. etap Tour Down ... 02:46

  Włoch Elia Viviani najszybszym sprinterem na 1. etapie Tour Down Under. Kolarz zespołu Deceuninck - Quick Step pokonał m.in. drugiego Niemca Maksa Walscheida (Team Sunweb) czy trzeciego Włocha polskiego pochodzenia Jakuba Mareczko (CCC Team).
 • Skrót meczu Osaka - Linette w 1. rundzie Australian Open

  Skrót meczu Osaka - Linette w 1. ... 02:37

  Magda Linette nie miała żadnych szans w starciu z Naomi Osaką w meczu 1. rundy Australian Open. Polka przegrała 4:6, 2:6, a spotkanie trwało zaledwie 59 minut. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Halep - Kanepi w 1. rundzie Australian Open

  Skrót meczu Halep - Kanepi w 1. r... 03:02

  Trudna przeprawa Simony Halep w 1. rundzie Australian Open. Liderka rankingu WTA potrzebowała ponad dwóch godziny, aby pokonać Kaię Kanepi 6:7 (2-7), 6:4, 6:2. Zobacz skrót tego spotkania. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ostatnia piłka meczu Osaka - Linette

  Ostatnia piłka meczu Osaka - Linette 01:04

  Magda Linette nie zdołała przeciwstawić się triumfatorce US Open Naomi Osace w 1. rundzie Australian Open. Polka przegrała 4:6, 2:6, a spotkanie trwało zaledwie 59 minut. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Zobacz wspaniałe zwycięstwo Igi Świątek w 1. rundzie Australian Open

  Zobacz wspaniałe zwycięstwo Igi Ś... 02:43

  W 1. rundzie Australian Open Iga Świątek pokonała Anę Bogdan 6:3, 3:6, 6:4. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Ostatnia piłka meczu Świątek - Bogdan

  Ostatnia piłka meczu Świątek - Bo... 01:16

  Jest! Iga Świątek awansowała do drugiej rundy Australian Open. We wtorek Polka pokonała Anę Bogdan 6:3, 3:6, 6:4 w swoim debiucie w turnieju wielkoszlemowym. Zobacz ostatnią piłkę tego spotkania. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Problemy zdrowotne Igi Świątek

  Problemy zdrowotne Igi Świątek 01:09

  Podczas trzeciego seta starcia z Aną Bogdan Iga Świątek poprosiła o pomoc medyczną. Fizjoterapeutka założyła na jej udzie opatrunek. Mimo tego Świątek i tak pokonała rywalkę 6:3, 3:6, 6:4, dzięki czemu awansowała do 2. rundy Australian Open.
 • Skrót meczu A. Zverev - Bedene w 1. rundzie Australian Open

  Skrót meczu A. Zverev - Bedene w ... 03:02

  Rozstawiony z czwórką Alexander Zverev pokonała Aljaza Bedene 6:4, 6:1, 6:4 w 1. rundzie Australian Open. Zobacz skrót tego spotkania. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Switolina - Golubic w 1. rundzie Australian Open

  Skrót meczu Switolina - Golubic w... 03:02

  Elina Switolina pokonała Viktoriję Golubic 6:1, 6:2 w 1. rundzie Australian Open. Spotkanie trwało zaledwie 62 minuty. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Skrót meczu Muchova - Pliskova w 1. rundzie Australian Open

  Skrót meczu Muchova - Pliskova w ... 02:45

  Czeszka Karolina Pliskova nie miała żadnych problemów w starciu ze swoją imienniczką oraz rodaczką Karoliną Muchovą i pokonała ją 6:3, 6:2 w meczu 1. rundy Australian Open. Spotkanie trwało zaledwie 70 minut. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Łzy polały się na korcie. Munar ustrzelił sędzię

  Łzy polały się na korcie. Munar u... 02:01

  Podczas meczu Fabio Fognini - Jaume Monar sędzia liniowa przekonała się, jak mocno serwują tenisiści. Po uderzeniu Monara pani musiała zejść na chwilę z kortu. Australian Open na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
 • Dramatyczne momenty. Majchrzak przegrał z bólem

  Dramatyczne momenty. Majchrzak pr... 02:55

  W trzecim secie starcia z Keiem Nishikorim rozpoczęły się problemy Kamila Majchrzaka. Polaka łapały skurcze, z trudem poruszał się po korcie. Po dwóch wygranych setach stracił rezon. Ostatecznie przegrał z bólem i skreczował w piątym secie meczu 1. rundy Australian Open.
rozwiń

Wideo 360

 • Donald Trump w Warszawie. Zobacz wideo 360 stopni

  Donald Trump w Warszawie. Zobacz ... 06:08

  12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
 • "Opowiem wam o jednym z was"

  "Opowiem wam o jednym z was" 01:33

  28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
 • Tysiące pielgrzymów w drodze na Krakowskie Błonia. Zobacz na wideo 360 stopni

  Tysiące pielgrzymów w drodze na K... 01:47

  28.07 | W czwartek po południu na błonia zmierza rozśpiewany tłum, z flagami swoich państw. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
 • Pielgrzymi z Francji dają popis swoich możliwości wokalnych

  Pielgrzymi z Francji dają popis s... 01:27

  29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowskie tramwaje są wyjątkowo zatłoczone

  Krakowskie tramwaje są wyjątkowo ... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • W Krakowie można usłyszeć muzykę z różnych zakątków świata

  W Krakowie można usłyszeć muzykę ... 01:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Krakowski rynek z perspektywy pomnika Mickiewicza

  Krakowski rynek z perspektywy pom... 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni

  Justyna Pochanke w studio TVN24. ... 03:26

  Justyna Pochanke w studio TVN24. Wideo 360 stopni
 • Pielgrzymi wypoczywają na Plantach

  Pielgrzymi wypoczywają na Plantach 00:31

  29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
 • "Poczuj się jak pilot F-16". Wideo 360 stopni z okazji Szczytu NATO

  "Poczuj się jak pilot F-16". Wide... 04:21

  26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
 • Przejazd papamobile i tłumy wiernych. Zobacz wideo 360 stopni

  Przejazd papamobile i tłumy wiern... 01:01

  28.07 | Zobacz nagranie jednego z przejazdów papieża Franciszka wykonane w technologii wideo 360 stopni.
 • "Dobry wieczór" po polsku i wybuch radości. Zobacz na wideo 360 stopni

  "Dobry wieczór" po polsku i wybuc... 00:41

  28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
rozwiń

TOTERAZ

 • Populacja Japonii zmalała o 400 tysięcy osób w jednym roku

  Populacja Japonii zmalała o 400 t... 00:39

  08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
 • Tańczące sowy powracają

  Tańczące sowy powracają 00:53

  Powrót rodziny tańczących sów - są głodne i nadal wyglądają naprawdę groźnie. Koniecznie włączcie dźwięk!
 • Super Bowl w Polsce

  Super Bowl w Polsce 00:28

  Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Żaganiu oglądali Super Bowl. Wśród czołgów dopingowali swoje ulubione drużyny
 • Wielki wybuch wulkanu ognia

  Wielki wybuch wulkanu ognia 00:39

  Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
 • Wężowy domek

  Wężowy domek 00:51

  W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
 • Przygoda życia

  Przygoda życia 01:00

  Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
 • Zatopiony nie trafiony

  Zatopiony nie trafiony 01:00

  Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
 • Pub

  Pub 00:30

  W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
 • Mechaniczna meduza

  Mechaniczna meduza 00:39

  Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
 • Drift w lesie

  Drift w lesie 00:37

  W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
 • Psie szczęście

  Psie szczęście 00:42

  Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
 • Spiderman przed sądem

  Spiderman przed sądem 00:40

  Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo
rozwiń

News in English

rozwiń