12.02 | Jeżeli piloci ratowali samolot, to nie mieli czasu na to, by łączyć się z wieżą - ekspert lotniczy Cezary Orzech komentował ciszę na pokładzie rosyjskiego samolotu w minutach poprzedzających jego katastrofę. Ekspert zwrócił również uwagę, że konstrukcja tego samolotu była bardzo nietypowa.
11.02 Pasażerski An-148 linii Saratov Airlines spadł w rejonie ramieńskim pod Moskwą - podaje rosyjska agencja TASS powołując się na tamtejsze ministerstwo do spraw nadzwyczajnych. Na pokładzie maszyny było 71 osób. Nikt nie przeżył - pisze agencja.
11.02 | Pasażerski An-148 linii Saratov Airlines spadł w rejonie ramieńskim pod Moskwą - podają rosyjskie agencje prasowe powołujące się na rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych. Na jego pokładzie było 71 osób. Nikt nie przeżył - pisze TASS.
14.02 | Tam, gdzie jest pole do wspólnego działania, działamy razem. W innych kwestiach, gdzie poglądy różnią się, Europejczycy podążają za swoimi priorytetami, a jednym z nich jest porozumienie nuklearne z Iranem - powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini podczas spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli
14.02 | - Dzisiaj razem z Rosją w Soczi podejmujemy nowe kroki w kierunku wzmocnienia stabilności na Bliskim Wschodzie i walki z terroryzmem w Syrii, w tym czasie, gdy inne siły - popierające terrorystów - przygotowują spisek przeciwko regionowi w Warszawie - oświadczył na konferencji w Soczi prezydent Iranu Hasan Rowhani
14.02 | - Myślę, że budujemy trwałe wartości - budujemy pokój i bezpieczeństwo Europy oraz mieszkańców Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podsumowując obrady konferencji bliskowschodniej
14.02 | - Unia Europejska i Stany Zjednoczone podzielają diagnozę sytuacji na bliskim wschodnie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji na zakończenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie
14.02 | Jestem zawsze obecna na spotkaniach ministrów obrony i ministrów spraw zagranicznych państw NATO - powiedziała szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini, pytana o nieobecność na konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Mogherini przebywa obecnie na spotkaniu ministrów państw NATO w Brukseli
14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence.
14.02 | Aby unikać konfliktów, które wynikają z kryzysów humanitarnych i migracyjnych, musimy zapewnić długotrwały rozwój w regionie Bliskiego Wschodu - mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.
14.02 | Poza nienawistną retoryką, irański reżim otwarcie opowiada się za kolejnym Holokaustem i poszukuje sposobów na jego przeprowadzenie - mówił podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence.
14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence
14.02 | Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie.
14.02 | Wiceprezydent Pence: wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.
14.02 | Szef izraelskiego rządu, który w środę przybył do Warszawy na organizowaną przez USA i Polskę konferencję bliskowschodnią, napisał na Twitterze, że "ważne w tym spotkaniu jest to, iż nie odbywa się w tajemnicy, bo jest ich (przedstawicieli ważnych krajów - red.) tak wiele - to otwarte spotkanie z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, które spotykają się z Izraelem, by działać na rzecz wspólnego celu wojny z Iranem". Słowa "wojny z Iranem" po 30 minutach zostało zmienione na "zwalczania Iranu".
15.02 | Zdaniem Tomasza Siemoniaka, Polska jako gospodarz nie miała wpływu na przebieg konferencji bliskowschodniej. - Myślę, że daliśmy salę i catering. Robiliśmy dobrą minę do złej gry - ocenił w "Faktach po Faktach". Dodał, że "wypowiedzi naszych polityków, prezydenta (Andrzeja) Dudy, premiera (Mateusza Morawieckiego), szefa MSZ (Jacka Czaputowicza) nie miały dla nikogo większego znaczenia.
15.02 | Zły pomysł, złe wykonanie. Polska, która zawsze potrafiła na Bliskim Wschodzie trzymać balans w trudnych problemach, teraz jest po konkretnej stronie - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej. Skomentował konferencję bliskowschodnią zorganizowaną przez Polskę i USA.
15.02.| - Był to szczyt obfitujący w retorykę. Turniej retoryki trzech aktorów, z których jednego - Iranu - tam nie było - mówił we „Wstajesz i wiesz” TVN24 Maciej Tomaszewski z portalu tvn24.pl. Dodał, że Iran odpowiadał „salwami z Soczi i z Teheranu”.
14.02 | Chodziło o zmontowanie koalicji wewnątrz Unii Europejskiej państw, które byłyby takim koniem trojańskim wobec obecnego stanowiska Unii Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski odnosząc się do zakończonej w czwartek konferencji bliskowschodniej. Drugi gość programu, amerykanista prof. Zbigniew Lewicki ocenił, że "bojkotowanie tego spotkania przez Unię Europejską było bardzo złym sygnałem".
14.02 | - Jej nieobecność, ostentacyjna, (czy - red.) kogokolwiek z Brukseli, była pewnym policzkiem dla Stanów Zjednoczonych - stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Zbigniew Lewicki, odnosząc się do nieobecności szefowej unijnej dyplomacji Mogherini na konferencji bliskowschodniej..
14.02 | - Trudno to nazywać końcowym dokumentem - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Leszek Miller, komentując oświadczenie Jacka Czaputowicza i Mike'a Pompeo kończące konferencję bliskowschodnią w Warszawie. Jak powiedział, gdyby to on organizował konferencję, to najpierw poprosiłby inne strony "o program tej konferencji i projekt końcowej rezolucji". Zwrócił też uwagę na brak najważniejszej strony. - Mam rozmawiać o Iranie bez Iranu? To zaprośmy Iran - powiedział.
14.02 | Poseł Paweł Zalewsk odniósł się w "Faktach po Faktach" do organizowanego po raz czwarty szczytu rosyjsko-turecko-irańskiego na temat konfliktu w Syrii. Jak mówił, pokazał on, "że nie ma jednego kraju który jest odpowiedzialny za konflikt na Bliskim Wschodzie - jak to powiedział wiceprezydent Pence - że jest jeszcze Rosja, której odpowiedzialność jest olbrzymia za to, a wiceprezydent Pence tego nie dostrzegł".
14.02.| Mamy świetne kontakty polsko-amerykańskie i to nie ulega wątpliwości. Nigdy nie mieliśmy tak bogatych kontaktów na poziomie najwyższych reprezentacji - mówił w programie "Tak jest" TVN24 Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP. W ten sposób podsumował zakończoną konferencję bliskowschodnią.
14.02 | Prof. Edward Haliżak, prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych i Maciej Tomaszewski, dziennikarz portalu tvn24.pl specjalizujący się w sprawach Iranu komentowali przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a w Warszawie.
13.02 | Polityka amerykańska jest przede wszystkim pragmatyczna. To są też wielkie interesy, to są takie interesy między innymi jak zakup systemu HIMARS - mówił w "Faktach po Faktach" były ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf.
13.02 | W zagranicznych mediach o bliskowschodnim szczycie w Warszawie pisze się głównie w kontekście długiej listy nieobecności. Zachodni dziennikarze pytają retorycznie: jak można decydować o sprawach Bliskiego Wschodu bez głównych graczy w regionie i przedstawicieli UE? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
- Ta konferencja jest jakimś początkiem nowej epoki na Bliskim Wschodzie, albo i nie. Jak nie będzie nowa epoka, to też będzie jakaś wiadomość - ocenił profesor Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, który był gościem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS. Tematem rozmowy była konferencja bliskowschodnia, która rozpoczęła się w środę w Warszawie. Zdaniem Weissa nie wiadomo, czy Iran zgodzi się na proces pokojowy, ale konferencja jest ważna. - Każda próba jest ważna - stwierdził.
Prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami oddali hołd ofiarom mordu w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Złożyli wieńce pod Ścianą Straceń, gdzie rozstrzelano tysiące osób.
15.02.| Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami przyjechali do byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. To miejsce jest symbolem Holokaustu. Przy Pomniku Ofiar Obozu oddadzą hołd wszystkim ofiarom składając znicze.
15.02.| Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent USA Mike Pence z małżonkami przyjechali do byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau. To miejsce jest symbolem Holokaustu. Przy Pomniku Ofiar Obozu oddadzą hołd wszystkim ofiarom składając znicze.
15.02.| Prezydent RP Andrzej Duda oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence wspólnie przybyli w piątek do byłego niemieckiego obozu Auschwitz. W miejscu zagłady Żydów oraz męczeństwa Polaków i innych narodów oddadzą hołd ofiarom.
14.02 | - Myślę, że budujemy trwałe wartości - budujemy pokój i bezpieczeństwo Europy oraz mieszkańców Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, podsumowując obrady konferencji bliskowschodniej
14.02 | - Unia Europejska i Stany Zjednoczone podzielają diagnozę sytuacji na bliskim wschodnie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji na zakończenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie
14.02 | Polska jest zaangażowana, aby odegrać rolę - jeżeli chodzi o rozwiązanie kryzysu humanitarnego i innych wyzwań - ale przede wszystkim, jeżeli chodzi o przyczynienie się do pokoju na Bliskim Wschodzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas drugiego dnia konferencji bliskowschodniej w Warszawie.
14.02 | Na początku tej historycznej konferencji liderzy z całego regionu zgodzili się, że największym zagrożeniem bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie jest Islamska Republika Iranu - mówił w czwartek w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence
14.02 | Wiceprezydent Pence: wszyscy razem jesteśmy zjednoczeni w naszej misji polegającej na wypracowaniu jaśniejszej przyszłości bezpieczeństwa i dobrobytu na Bliskim Wschodzie.
14.02 | Jacek Czaputowicz o źródłach konfliktów na Bliskim Wschodzie: " Źródła konfliktów na Bliskim Wschodzie są wielorakie. Dotyczą one dążeń niektórych przywódców do zachowania władzy za wszelka cenę. Wywodzą się również z fundamentalizmu religijnego i braku tolerancji, a także z czynników systemowych"
14.02 | - Osobne miejsce (na konferencji) zostanie poświęcone przemyśleniom na temat stanu i perpspektyw procesu pokojowego - mówił w czwartek Jacek Czaputowicz. Dodał, że "te kwestie będą przedmiotem naszych obrad w trakcie sesji otwierającej, następnie lunch roboczy, który będzie poświęcony wyzwaniom humanitarnym. Tutaj omówimy metody, do których może się uciekać społeczność międzynarodowa, by poprawić tę sytuację na tym obszarze" - poinfnormował szef MSZ.
12.02 | Od 2014 roku trwa śledztwo w sprawie fałszowania podpisów i ewentualnej roli Adama Andruszkiewicza w tym procesie. W związku z tym pojawiło się pytanie, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skontrolowała Andruszkiewicza przed powołaniem go na wiceministra cyfryzacji. Na pytania przesłane przez TVN24, ABW odpowiedziała, że "nie podaje do wiadomości publicznej informacji na temat prowadzonych działań".
Minister Sprawiedliwości reaguje na publikację "Superwizjera" TVN o przewlekłym śledztwie w sprawie fałszowania podpisów przez Młodzież Wszechpolską. W sprawę zamieszany ma być - zdaniem jednego z podejrzanych - wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Opozycja żąda jego dymisji.
11.02 | W śledztwie dotyczącym fałszowania podpisów na listach Młodzieży Wszechpolskiej doszło z całą pewnością do poważnych uchybień związanych z przewlekłością postępowania - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Dodał też, że będą analizowane przyczyny przewlekłego prowadzenia tej sprawy, zostaną też wyciągnięte "konsekwencje personalne".
11.02 | Zbigniew Ziobro był pytany, czy w momencie mianowania Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji pod koniec ubiegłego roku, poinformował premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że jest prowadzone śledztwo w sprawie, która dotyczy nowo powołanego członka rządu. - O tym, że pan Andruszkiewicz został powołany na funkcję wiceministra dowiedziałem się z mediów. Nie ma takiej procedury, aby z Prokuratorem Generalnym konsultować te lub inne kandydatury na wiceministrów - odparł Ziobro.
11.02 | Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli, jaką miałby w tym odegrać Adam Andruszkiewicz. "W konkluzji kontroli Prokuratura Krajowa uznała, że śledztwo było prowadzone nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej" - napisano.
11.02 | Prokuratura Krajowa przekazała w sobotę, że trwa postępowanie dyscyplinarne dot. zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa ws. sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli, jaką miałby w tym odegrać Adam Andruszkiewicz. "W konkluzji kontroli Prokuratura Krajowa uznała, że śledztwo było prowadzone nieudolnie, opieszale, bez koncepcji oraz z oczywistym naruszeniem zasad koncentracji materiału dowodowego i ekonomiki procesowej" - napisano.
11.02 | Platforma Obywatelska żąda dymisji wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicz i informacji rządu na temat działań prokuratury w jego sprawie. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku i możliwej roli Andruszkiewicza w tym procederze. Sprawę pokazał "Superwizjer" TVN.
- Jego obecność w rządzie nie tylko urąga wizerunkowi rządu, ale także jest groźna dla bezpieczeństwa - powiedział na konferencji poseł Andrzej Halicki.
11.02 | Były premier Leszek Miller był pytany w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl, czy po informacjach ujawnionych w reportażu "Superwizjera" jego zdaniem powinno dojść do dymisji wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - Oczywiście i dziwię się, że pan premier zwleka, dlatego że wygląda na to iż sprawa jest ewidentna - ocenił.
10.02 | Robert Biedroń mówił o wiceministrze cyfryzacji Adamie Andruszkiewiczu w kontekście reportażu "Superwizjera". - Honor trzeba mieć w polityce. Ten facet nie powinien w ogóle być w polityce. Ale dzisiaj nie liczą się kompetencje u obecnie rządzących tylko przynależność partyjna - stwierdził lider Wiosny.
- Nie fałszowałem podpisów - zapewnia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. To reakcja byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej na sobotni reportaż "Superwizjera" w TVN24 o wyjątkowo niesprawnych działaniach prokuratury w sprawie domniemanego fałszowania podpisów poparcia dla Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. Jest też reakcja prokuratury.
10.02 | Do stanowiska wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza po reportażu "Superwizjera" odniósł się w niedzielę na antenie TVN24 dziennikarz "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk. - Jest tutaj bardzo dużo wielkich słów, natomiast, czy tyle samo powagi, to tego już może ja nie będę określał - mówił.
10.02 | Zadziwiające jest oświadczenie Prokuratury Krajowej, którą próbuje budować taką fasadę, że niby Prokuratura nie miała kontroli nad postępowaniem - komentował w TVN24 reporter "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk, odnosząc się do stanowiska PK w sprawie śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, to, "że podpisy pod listami poparcia dla Adama Andruszkiewicza były sfałszowane, to jest fakt".
17.02 | Trzeba przygotować się, by zdelegalizować PiS i zabrać im cały majątek - mówił w rozmowie z TVN24 były prezydent Lech Wałęsa, odnoszą się do zeznać Geralda Birgfellnera, przytoczonych przez "Gazetę Wyborczą".
17.02 | - Wy byście chcieli pokazać Srebrną jako fabrykę kapiszonów i kryształów, ale to jest niestety łeb ośmiornicy, takiej korupcyjnej, otaczającej państwo - zwrócił się do Patryka Jakiego Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej.
17.02 | Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej stwierdziła, że "mamy do czynienia z sytuacją, gdzie jest dziwna koincydencja zdarzeń". - W momencie, w którym wiemy, że następnego dnia jest doniesienie dotyczące koperty - wszyscy się zastanawiają, czy mieściło się w niej 50 tysięcy złotych - zupełnie przypadkowo, nagle na terenie Zbigniewa Ziobry pojawia się Jarosław Kaczyński i z nim rozmawia o ustawie lichwiarskiej. W to chyba nikt nie uwierzy, w taką teorię - podkreśliła.
17.02 | "Fakt" opublikował w czwartek zdjęcia przedstawiające przyjazd prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do resortu sprawiedliwości na spotkanie ze Zbigniewem Ziobrą. Miało to miejsce w czasie publikowania kolejnych wątków tak zwanych taśm Kaczyńskiego i przesłuchania w prokuraturze austriackiego biznesmena, uczestnika nagranych rozmów. - Jestem przekonany, że takich wizyt było więcej i to jest całkowicie naturalne - przyznał w "Kawie na ławę" w TVN24 Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.
17.02 | Prezydencki minister Paweł Mucha stwierdził, że "w normalnym układzie, jeżeli mam roszczenie wobec jakiejkolwiek spółki, to poszedłbym po wezwaniu do zapłaty na drogę sądową, wniósłbym pozew". - A teraz mamy spektakl, który rozgrywa "Gazeta Wyborcza" i mecenas Roman Giertych - ocenił, odnosząc się do publikacji dotyczących tak zwanych taśm Kaczyńskiego.
Były fragmenty zeznań, teraz jest treść zawiadomienia do prokuratury w sprawie wież przy Srebrnej 16. "Gazeta Wyborcza" opublikowała je w całości. Austriacki biznesmen oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o wykorzystanie więzów rodzinnych i oszustwo. Pełnomocnik Geralda Birgfellnera pyta, dlaczego prezes PiS nie został jeszcze przesłuchany.
To jest coś dużo więcej niż nagranie nieoficjalnych rozmów - to zeznania w prokuraturze pod rygorem odpowiedzialności karnej. Austriacki biznesmen miał zeznać, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych w gotówce. To miały być pieniądze dla księdza z rady fundacji Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego za złożenie podpisu. Ksiądz Rafał Sawicz jest jednak nieuchwytny - podobno "opuścił stan duchowny".
15.02 | Lider partii Teraz! Ryszard Petru zapowiedział złożenie w piątek do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o doniesienia "Gazety Wyborczej".
15.02 | "Gazeta Wyborcza" przytoczyła w piątek zeznania Geralda Birgfellnera złożone w poniedziałek 11 lutego, podkreślając, że biznesmen składał je pod groźbą odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania. O doniesienia "GW" dziennikarze pytali także na sejmowym korytarzu wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. - Ciekaw jestem, skąd "Gazeta Wyborcza" ma te dokumenty - zastanawiał się.
15.02.| Słowo Jarosława Kaczyńskiego jest kluczowe w procesie legislacyjnym - powiedział w czwartek Zbigniew Ziobro. Politycy opozycji, komentując słowa ministra sprawiedliwości oceniają, że Sejm "jest fasadą". - To jest sytuacja, gdzie jest satrapa - mówi Ryszard Petru z partii Teraz!.
15.02 | Posłowie PO-KO żądają utajnienia posiedzenia Sejmu (20-22 lutego) i przedstawienia na nim przez prokuratora generalnego informacji nt. śledztwa dot. spółki Srebrna - poinformował poseł PO-KO Mariusz Witczak. Instytucje państwa zamiast wyjaśniać sprawę, angażują się w obronę prezesa PiS - ocenił.
15.02 | Rzeczniczka rządu Beata Mazurek pytana o komentarz do tej publikacji, odpowiedziała: - W stosownym czasie ten komentarz na pewno będzie. Proszę wybaczyć, ale my naprawdę nie zaczynamy dnia od czytania "Gazety Wyborczej". - Cierpliwości, ten komentarz na pewno będzie - dodała.
14.02| Ryszard Petru, mówiąc w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl o politycznej przyszłość Roberta Biedronia, stwierdził, że "trudne czasy dopiero przed nim".
11.02 | Biedroń pytany był również o to, kto finansuje jego partie. - Polki i Polacy - odpowiedział. - Jeżeli ktokolwiek myśli, że mam jakichś bogatych sponsorów, to niestety nie mam, ale jeśli oglądają, to apeluję, aby mi pomogli - mówił.
10.02 | - Prokuratura jest dzisiaj na kolanach, trzeba z tym skończyć. To jest paranoja państwa. Degrengolada, państwo z tektury - ocenił Robert Biedroń, lider Wiosny.
10.02 | - Wspólnotę buduje się nikogo nie odrzucając i szukając w każdym człowieka, a nie tylko wroga politycznego - mówił na konwencji w Białymstoku Robert Biedroń, lider partii Wiosna.
10.02 | Lider partii Wiosna Robert Biedroń uważa, że prokuratura powinna być niezależna i trzeba oddzielić ją od ministerstwa sprawiedliwości. Zapowiada, że będzie to jedna z pierwszych decyzji, jeśli Wiosna wejdzie do Sejmu.
06.02 | Poseł PSL Marek Sawicki skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem "nie można połączyć skrajnie liberalnych, konserwatywnych i lewackim ugrupowań w jedną formację i jedną listę wyborczą".
06.02 | Poseł PiS Waldemar Buda skomentował ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Jego zdaniem partia Wiosna "odbiera rzeczywiście dużo Platformie Obywatelskiej, natomiast jak dużo - okaże się przy najbliższych wyborach".
06.02 | Robert Biedroń odniósł się do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Według badania , gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, jego ugrupowanie uplasowałoby się na trzecim miejscu. - Gdyby dzisiaj odbywały się wybory, to mamy najnowszy sondaż, to Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić. Mamy 14 procent (…) - mówił Biedroń.
06.02 | Do najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 dotyczącego poparcia dla partii odniósł się rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak. - Ugrupowania, które mają te wspólne mianowniki mogłyby takie (wspólne - red.) punkty programowe znaleźć i stworzyć kanon pięciu takich wspólnych założeń, które na przykład będą spoiwem szerszej koalicji - ocenił.
06.02 | Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie). Pokonałaby Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Na trzecim miejscu uplasowałaby się Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia.
16.02 | Antoni Dudek ocenił w "Faktach po Faktach", że Jan Olszewski był "najważniejszym obrońcą w procesach politycznych" w czasach PRL. - Żegnamy wspaniałego człowieka, bardzo odważnego adwokata wtedy, kiedy ta odwaga była bardzo istotna. Ale mimo wszystko - dosyć słabego polityka już w okresie demokratycznym - taką opinię wyraził Marek Migalski.
Na warszawskich Powązkach spoczął Jan Olszewski. Był szefem rządu w III RP, wcześniej w PRL-u był opozycjonistą i obrońcą oskarżonych w procesach politycznych. W archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela i na ulicach Warszawy żegnali go bliscy, przedstawiciele władz i mieszkańcy stolicy.
16.02.| Nie byłoby dzisiejszych sukcesów gospodarczy i politycznych Polski bez dorobku rządu Jana Olszewskiego - mówił Antoni Macierewicz podczas mszy pogrzebowej b. premiera.
16.02.| - Janie, panie premierze, dzisiaj przed tobą chylą się sztandary, salutują żołnierze, Polacy oddają hołd, a politycy przyznają ci rację. Dziś cała Polska nie ma wątpliwości, że twoja postawa, twój program i działanie twojego rządu dobrze przysłużyło się ojczyźnie, trafnie definiowało narodowe potrzeby, było konieczne dla wyrwania kraju z zewnętrznego uzależnienia - mówił Macierewicz.
16.02 | Jestem głęboko przekonany, że Jan Olszewski już teraz modli się, by Matka Najświętsza pukała do serc Polek i Polaków, by wyrzekli się złych postaw. Nigdy nie można nawet pomyśleć o tym, aby Polska walczyła z Polską - powiedział w homilii biskup Antoni Dydycz.
16.02.| Jan Olszewski walczył o Polskę, w której ma zwyciężać uczciwość, a nie cynizm i draństwo, to było motto jego życia i taki testament nam zostawia - mówił podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego prezydent Andrzej Duda. Dziękuję za Pana piękne życie i wspaniałą postawę - podkreślił.
16.02.| Wiemy kogo nazywano "olszewikami" i oszołomami, wiemy, jak i dlaczego narodził się język nienawiści, mający wyeliminować formację niepodległościową, której twórcą był Jan Olszewski - mówił w sobotę podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
16.02 | Jan Olszewski był świadectwem tego, że można zostać pokonanym, nawet zdeptanym, bo tak traktowali go przeciwnicy po obaleniu jego rządu, ale pozostać wiernym swym ideałom, ojczyźnie, wolności, solidarności - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
16.02 | Jan Olszewski świadczył swym życiem, że pełna niepodległość jest możliwa, że warto o nią walczyć. Był i jest wspaniałym synem historii Rzeczpospolitej, ale jest też synem Europy - podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas mszy żałobnej w warszawskiej archikatedrze.
16.02.| Jan Olszewski był nie tylko świadkiem, ale kreatorem historii Polski i jedną z najważniejszych postaci w jej historii - mówił podczas mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego prezydent Andrzej Duda.
16.02.| "Odszedł do Pana wielki człowiek, powszechnie uznawany mecenas, kompetentny i propaństwowy polityk, a ostatnio słuchany komentator życia społecznego i politycznego" - napisał o Janie Olszewskim w swoim liście kardynał Kazimierz Nycz.
16.02 | Opozycjonista w czasach PRL Jerzy Borowczak (Platforma Obywatelska) powiedział, że "żegnamy wielkiego Polaka, człowieka, który swoje życie poświęcił służbie Polsce, który nie miał żadnych wątpliwości, że trzeba przeciwko władzy komunistycznej występować, mimo że wiele wtedy ryzykował, bo to były późne lata 50., 60.".
- Zawsze odważnie występował w obronie ludzi, bronił w wielu procesach politycznych, w latach 70. (bronił) współpracowników, czy założycieli KOR-u (Komitetu Obrony Robotników - przyp.red.) - wskazał.
17.02 | Trzy amerykańskie samoloty dostarczyły w sobotę (czasu lokalnego) do Cucuty w Kolumbii pomoc humanitarną dla sąsiedniej Wenezueli. Pomoc jest tam gromadzona na prośbę szefa parlamentu Wenezueli Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju
12.02 | Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, zapowiedział we wtorek, że pomoc humanitarna dotrze do kraju 23 lutego, i wezwał wojsko do przejścia na stronę opozycji. Wenezuelczycy wyszli na ulice, by domagać się wpuszczenia pomocy zagranicznej.
10.02 | Nawet 300 tysięcy ludzi w Wenezueli potrzebuje lekarstw - tak twierdzi Juan Guaido, który niedawno ogłosił się tymczasowym prezydentem tego kraju. Trwający kryzys polityczny w Wenezueli pogłębił ten gospodarczy. Brakuje podstawowych produktów, a rząd prezydenta Nicolasa Maduro nie wpuszcza do kraju konwojów z żywnością i lekami. Te ze Stanów Zjednoczonych utknęły w sąsiedniej Kolumbii.
09.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido powiedział w piątek, że nie wyklucza zbrojnej interwencji USA w jego kraju w celu zmuszenia Nicolasa Maduro do oddania władzy i zakończenia kryzysu politycznego oraz humanitarnego - poinformowała AFP.
07.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja i tymczasowy prezydent Juan Guaido. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią. Taką decyzję skrytykował sekretarz stanu USA Mike Pompeo i podkreślił, że "naród wenezuelski rozpaczliwie potrzebuje pomocy humanitarnej".
6.02 | Rząd Nicolasa Maduro odmawia przyjęcia pomocy humanitarnej, o którą zwróciła się opozycja. Skutecznie zablokowano most łączący Wenezuelę z Kolumbią.
6.02 | Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido uruchamia zagraniczne przedstawicielstwa, konkurencyjne wobec ambasad tego kraju, podległych reżimowi Nicolasa Maduro - ujawnił w środę madrycki dziennik "ABC".
06.02.| Wenezuelskie wojsko zablokowało most na głównym przejściu granicznym z tym krajem w pobliżu kolumbijskiego miasta Cucuta, przez które miała wjechać pomoc humanitarna. Most został zablokowany dzień wcześniej przez wenezuelską Gwardię Narodową, która ustawiła na nim cysternę z paliwem, dwie ciężarówki z naczepami i prowizoryczne ogrodzenie.
- Uznajemy pana Guaido tymczasowym prezydentem Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli w ślad za szeregiem krajów unijnych minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Guaido jest teraz jedyną osobą, z którą rozmawiamy, i oczekujemy, że jak najszybciej zainicjuje proces wyborczy - mówi kanclerz Niemiec Angela Merkel.
4.02 | Polska jest kolejnym krajem, który uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Decyzję taką podjęło już kilkanaście państw członkowskich Unii Europejskiej.
3.01 | - Przysięgamy: pozostaniemy na ulicach aż nastanie wolność, powstanie tymczasowy rząd oraz będą nowe wybory - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.
03.02 | Zmiana władzy jest już blisko - powiedział w sobotę swoim zwolennikom w Caracas lider opozycji i szef parlamentu Wenezueli Juan Guaido. W stolicy tego południowoamerykańskiego państwa demonstrowali też zwolennicy prezydenta Nicolasa Maduro.
Setki tysięcy ludzi na ulicach Teheranu - to kulminacja trwających od początku lutego obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej. Przez ostatnich 40 lat wznoszone przez tłum okrzyki nie zmieniły się - "Śmierć Ameryce! Śmierć Izraelowi! Śmierć Wielkiej Brytanii!". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
11.02 | W poniedziałek setki tysięcy Irańczyków wyszły na ulice, by uczcić zwycięstwo islamskiej rewolucji. 40 lat temu w jej wyniku ajatollah Ruhollah Chomejni obalił rządy wspieranego przez Waszyngton szacha Mohammada Rezy Pahlawiego. W rocznicę tamtych wydarzeń, manifestanci palili flagi Stanów Zjednoczonych i wykrzykiwali hasła "śmierć Ameryce" i "śmierć Izraelowi" - relacjonuje Reuters.
11.02 | Podczas poniedziałkowych obchodów 40. rocznicy rewolucji islamskiej prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że Iran będzie kontynuował rozwijanie programu rakietowego.
08.02 | Skandowane przez Irańczyków hasło "Śmierć Ameryce!" jest kierowane do prezydenta Donalda Trumpa i innych przywódców USA, a nie do narodu amerykańskiego - oświadczył w piątek najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
1.02 | Co roku obchody rewolucji rozpoczynają się 1 lutego dla upamiętnienia dnia, w którym w 1979 roku ajatollah Ruhollah Chomeini powrócił do Iranu po 14 latach na uchodźstwie we Francji, by w swoim kraju objąć funkcję najwyższego przywódcy duchowo-politycznego.
7.02 | Zaznaczyłem w rozmowie z przewodniczącym Tuskiem, że ton jego wczorajszej wypowiedzi był niewłaściwie i powoduje niepotrzebne poruszenie - powiedziała May po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem
7.02 | Przywódcy Unii chcą żebyśmy wspólnie pracowali nad porozumieniem. To jest to co widzę i słyszę - powiedziała w czwartek premier Wielkiej Brytanii Theresa May, po spotkaniu z przewodniczącym Donaldem Tuskiem. Szef Rady Europejskiej ocenił jednak, że rozmowy nie przyniosły przełomu, ale będą kontynuowane
7.02 | W skład Wielkiej Brytanii wchodzi nie tylko Anglia, Walia i Szkocja, które są na jednej wyspie. Częścią Zjednoczonego Królestwa jest także Irlandia Północna, znajdująca się w północnej części wyspy Irlandia. Pozostałą część tej wyspy zajmuje Republika Irlandii
07.02 | Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w sprawie Brexitu potrzebne są teraz "kreatywne i elastyczne rozwiązania". Czekamy na propozycje ze strony premier Theresy May - dodał.
07.02 | Donald Tusk spotka się w czwartek w Brukseli z brytyjską premier. Przewodniczący Rady Europejskiej chce usłyszeć od Theresy May co zamierza zrobić, aby wyjść z impasu w sprawie Brexitu. Tusk podkreśla, że nie ma mowy o renegocjacji zawartego w ubiegłym roku porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Donald Tusk w swoim przemówieniu mówił także o "specjalnym miejscu w piekle" dla zwolenników brexitu, którzy nie mają planu wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
06.02.| Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali Brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
5.02 | Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała we wtorek, że liczy na wypracowanie "zmian" w kontrowersyjnym mechanizmie awaryjnym dla Irlandii Północnej, które pozwoliłyby na uzyskanie większości dla umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
4.02 | Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator Komisji Europejskiej do spraw brexitu Michel Barnier.
1.02 | Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób"
30.01 | Jedną z głównych obaw związanych z możliwym odrzuceniem porozumienia o warunkach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest to, że może dojść do wznowienia niepokojów w Irlandii Północnej
30.01 | Podzielamy ambicje brytyjskiego parlamentu, by uniknąć scenariusza brexitu bez umowy UE ze Zjednoczonym Królestwem. Jednak porozumienie ws. Brexitu, w tym backstop, nie podlegają renegocjacji – powiedział Preben Aamann, rzecznik szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
29.01 | Brytyjska Izba Gmin zagłosowała we wtorek za poprawką wyrażającą poparcie dla umowy wyjścia z Unii Europejskiej, jeśli rządowi uda się zamienić kontrowersyjny mechanizm awaryjny dla Irlandii Północnej na nowy, alternatywny zapis. Wcześniej posłowie zagłosowali także za poprawką sygnalizującą sprzeciw parlamentu wobec bezumownego wyjścia z Unii Europejskiej. Wynik tego głosowania ma jednak wyłącznie wymiar symboliczny, bo nie proponuje alternatywnego postępowania.
17.02 | Około 1 800 mieszkańców północnego Paryża i pobliskiego Saint Denis ewakuowano w niedzielę, aby saperzy mogli rozbroić kilkusetkilogramową bombę zrzuconą na teren okupowanej stolicy Francji w kwietniu 1944 roku.
17.02 | MSZ Iranu wezwało ambasadora Pakistanu w tym kraju, aby oficjalnie zaprotestować w sprawie samobójczego ataku, w którym kilka dni temu na południowym wschodzie Iranu zginęło 27 Strażników Rewolucji - poinformowała w niedzielę półoficjalna agencja Tasnim.
17.02 | Cztery osoby przewieziono do szpitala, z czego jedną w stanie krytycznym, po tym, gdy widownie w jednym z teatrów w San Francisco opanowały chaos i panika. Niektórzy z widzów usłyszeli zza sceny dźwięki przypominające wystrzały z broni i w obawie o możliwość ataku terrorystycznego zaczęli uciekać z sali
16.02 | We Francji w sobotę odbyły się kolejne marsze "żółtych kamizelek". W Paryżu manifestowało około trzy tysiące osób, a w całym kraju około dziesięć tysięcy - poinformowało francuskie MSW.
16.02 | W budynku uczelni w Petersburgu zawalił się strop na kilku kondygnacjach, pod gruzami najprawdopodobniej są ludzie - podało w sobotę ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Przyczyną katastrofy mogą być naruszenia techniczne przy pracach remontowych.
16.02 | W budynku uczelni w Petersburgu zawalił się strop na kilku kondygnacjach, pod gruzami najprawdopodobniej są ludzie - podało w sobotę ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Przyczyną katastrofy mogą być naruszenia techniczne przy pracach remontowych.
16.02 | Nie żyje szwajcarski aktor Bruno Ganz, znany między innymi z ról Adolfa Hitlera w filmie "Upadek", Rohla w "Lektorze" czy kardynała Stefana Wyszyńskiego w filmie "Jan Paweł II: Nie lękajcie się". Artysta zmarł w Zurychu w wieku 77 lat.
16.02 | Joaquin "El Chapo" Guzman po prawie 30 latach został schwytany i w ubiegłym tygodniu skazany przez amerykański sąd. O przeszłości narkotykowego bossa, jego pobytach w więzieniu i tym, co czeka go w USA mówił w poranku "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Adam Sobolewski z portalu tvn24.pl.
16.02 | Niezależna Krajowa Komisja Wyborcza Nigerii podjęła decyzję o odroczeniu wyborów prezydenckich, które miały się odbyć w sobotę, o tydzień. "W obliczu mnożących się wyzwań wybory będą się mogły odbyć 23 lutego" - oświadczył w sobotę szef INEC Mahmood Yakubu.
15.02 | Od 60 do 70 górników uważa się za martwych w wyniku wypadku w dwóch odkrywkowych kopalniach złota w środkowym Zimbabwe - podały w piątek władze. We wtorek kopalnie zostały zalane wodą
15.02 | Rząd Hiszpanii zatwierdził podczas piątkowego posiedzenia w Madrycie procedurę ekshumacji generała Francisco Franco z mauzoleum wojny domowej w Dolinie Poległych [wideo archiwalne]
15.02 | W Monachium rozpoczęła się konferencja poświęcona kwestiom światowego bezpieczeństwa. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie na świecie. W Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa bierze udział około 30 szefów państw i rządów oraz około 90 ministrów.
15.02 | W weekend część Hawajów pokryła się śniegiem. Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych zmaga się i będzie się zmagać z ogromnymi opadami deszczu i śniegu. Za taką pogodę odpowiada zjawisko nazywane ekspresem ananasowym.
15.02 | W tym miejscu jeszcze rysi nie widziano. W województwie warmińsko-mazurskim w Nadleśnictwie Szczytno jadąca autem kobieta nagrała tego dzikiego kota kamerą samochodową - podała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie.
15.02 | Amerykański lotniskowiec USS Hornet został odnaleziony na dnie morza 76 lat po zatopieniu go podczas drugiej wojny światowej. Okręt, zasłużony między innymi w kluczowej bitwie o Midway, zlokalizowała na głębokości ponad pięciu kilometrów ekipa poszukiwawcza finansowana przez miliardera Paula Allena.
13.02 | Wydra numer 808 trafiła do kalifornijskiego Akwarium w Monterey po tym, jak zaatakował ją rekin. Młode wówczas zwierzę przeszło szereg zabiegów pod okiem weterynarzy. Później, wydra trafiła pod opiekę starszej koleżanki Rosy, która nauczyła malucha tajników wydrzego zachowania - od nurkowania, przez jedzenie, aż po codzienną toaletę. Po zaliczonym na piątkę kursie wydra 808 została wypuszczona na wolność.
13.02 | Prawdziwy "pies na imprezy". Ten sympatyczny czworonóg skradł show podczas parady odbywającej się w meksykańskim mieście Oaxaca. Widząc obracającą się wokół własnej osi tancerkę, psiak także rzucił się w wir zabawy. Zwierzę znane jest tamtejszym mediom, które twierdzą, że to nie pierwszy publiczny popis tańca w jego wykonaniu.
11.02 | Na szyi przesłuchiwanego wije się wąż. Mężczyzna krzyczy ze strachu, policjanci śmieją się i zadają kolejne pytania - takie nagranie z działań indonezyjskiej policji trafiło do internetu. Policja przeprosiła ale też tłumaczyła swoje postępowanie informując, że wąż "był oswojony". Tymczasem według obrońców praw człowieka lokalne służby nie po raz pierwszy w ten sposób straszyły zatrzymywanych.
09.02 | Amerykańscy weterynarze uratowali kotkę, która zamarzła w śniegu. Zwierzę spędziło noc na zewnątrz, gdzie temperatura spadła poniżej zera. Właściciele znaleźli ją nad ranem wychłodzoną i nieprzytomną.
08.02 | 19-letni David Aguilar choruje na zespół Polanda. W wyniku choroby urodził się bez ramienia. Stworzył cztery protezy z klocków LEGO. Pierwsza powstała kiedy miał dziewięć lat. Największy zakres ruchów ma ostatnia, wykonana rok temu. Jest całkowicie funkcjonalna. David studiuje bioinżynierię w Barcelonie. Klocki Lego wybrał ponieważ są tanie i dla wszystkich dostępne. Chce pomagać ludziom z podobną historią. Po ukończeniu uniwersytetu chce tworzyć dostępne dla każdego protezy. „Spróbuje dać im protezy, nawet za darmo, żeby poczuli się jak normalne osoby”
07.02 | Kansas City i szkolny autobus, który wpada w poślizg, uderza w krawężnik i przewraca się na bok. Troje uczniów zostało lekko rannych. Moment wypadku uchwyciły kamery miejskiego monitoringu.
06.02 | W Zoo w Givskud sześcioletnia gorylica Yeba namawiała swojego starszego brata Kipenzi do zabawy rzucając w niego trocinami. Jak podają pracownicy duńskiego Zoo młoda gorylica jest pełna energii, a jej 17-letni brat delikatny. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody gatunek goryli nizinnych jest zagrożony.
05.02 | W restauracji w Fairhope w Alabamie dwuletni Ezra utknął w maszynie z zabawkami. Matka dziecka wraz z klientami i obsługą lokalu starali się go wydostać. Niestety pracownicy nie mieli odpowiedniego klucza by dostać się do środka. Niezbędna okazała się interwencja straży pożarnej, która uratowała chłopca.
05.02 | Nietypowa sytuacja na konferencji "Posiłek w szkole i w domu". Wzięli w niej udział premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny Elżbieta Rafalska i szefowa MEN Anna Zalewska. Samorządy będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach. We wtorek rząd przyjął rozporządzenie, które ma umożliwić wykonanie zadań przewidzianych w jednym z modułów rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". O przyjęciu rozporządzenia poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Elżbietą Rafalską i minister edukacji narodowej Anną Zalewską. Oczy zebranych dziennikarzy przyciągnęła jednak nie minister edukacji, a to, co się działo z jej mównicą.
2.01. | Wiele się zmienia w relacjach Kuby ze światem, ale w samym kraju zmian wciąż niewiele. Wciąż kultywuje się rewolucję 1 stycznia i jej przywódcę - Fidela Castro. Władze mówią o otwarciu na świat, ale też podkreślają wyższość socjalizmu nad demokracją i rynkiem. Materiał "Faktów" TVN.
31.12 | Nagość to dla członkiń Femenu jednocześnie symbol bezbronności i waleczności. A waleczne są bardzo, coraz bardziej są też znane i zwykle – rozebrane do naga. Nasz reporter za najbardziej znanymi feministkami świata zjechał kawał świata. (Dla dorosłych).
23.10 | - Może trochę bałem się reakcji. Przełożonych poinformowałem dopiero, kiedy podjąłem ostateczną decyzję. Kościół ma oczywiście swoje mechanizmy. Można iść do biskupa, rozmawiać, szukać wsparcia, ale ja uporałem się z tym sam - mówi były ksiądz Jan Oko.
23.10 | - Nie zrzuciłem sutanny od razu. Chciałem spróbować być księdzem na sto procent, ale z upływem czasu było mi coraz trudniej. Coś się we mnie kłóciło, a nie chciałem żyć podwójnym życiem. Decyzję podjąłem dopiero po czterech latach. Musiałem do tego dojrzeć. Nie jest łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie - mówi były ksiądz Jan Oko.
23.10 | Wcześniej podobali mi się mężczyźni, ale pierwsza prawdziwa miłość przyszła dopiero, kiedy byłem już księdzem. Nie sądziłem, że można tak mocno się zaangażować. W pewnym momencie wchodzisz w uczucie tak bardzo, że nie potrafisz już zrobić kroku do tyłu. Zastanawiasz się, jak to możliwe, analizujesz swoje zachowanie, ale jest za późno.
23.10 | Moje uczucie było silne, ale historia trwała bardzo krótko i zakończyła się boleśnie. Mówiąc krótko, zostałem zaszantażowany – mówi były ksiądz Jan Oko w szczerej rozmowie z Katarzyną Zdanowicz.
17.10 | Imigranci w łódkach wciąż płyną – najczęściej w stronę Grecji . Tylko w sobotę w drodze do Europy zginęło ich dwunastu. Wyspa Lesbos jest dla nich jak brama do raju i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Straż graniczna jest bezradna, grecka policja głucha i ślepa, a przemytniczy biznes mocny jak nigdy dotąd.
27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
Jak robi się to, że czy chory na raka pacjent ma zagwarantowaną szybką fachową pomoc i darmowe leki? A także opiekująca się nim pielęgniarkę do której zawsze może zadzwonić. W Wielkiej Brytanii, gdzie systemowe reformy zaczęły się już 15 lat temu, był Marek Osiecimski.
21.02 | Bohaterka Majdanu Tetiana Czornowoł w ostatnim roku była wszędzie tam, gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. Brutalnie pobita dziennikarka zdecydowała się walczyć na pierwszej linii frontu. Jak powiedziała, "nie wie, dlaczego jest żywa". W rok po tragicznych wydarzeniach w Kijowie Wojciech Bojanowski pokazał w reportażu, jak wyglądał ten czas z perspektywy niezależnej dziennikarki.
15.02 | Kierowca tira jechał pod prąd autostradą A4, a następnie zaczął na niej zawracać, blokując przy tym ruch. - Moim współpracownikom pokazałbym to jako przestrogę - skomentował pan Klaudiusz. Nagranie z Alwerni (Małopolskie) przesłał na Kontakt 24.
15.01. | Pan Daniel jechał swoim samochodem w kierunku Grudziądza. W przeciwnym kierunku jechała ciężarówka. Gdy obaj pojazdy się mijały, z naczepy tira spadła bryłka lodu, tłukąc przednią szybę w osobówce. Wszystko nagrała kamera wewnątrz auta. Nagranie trafiło na Kontakt24.
24.12 |Awaria sieci wodociągowej na warszawskim Ursynowie. W jej wyniku brakuje wody w wielu domach,zalane są też drogi. Pierwszą informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Na drogach śnieg, a pod śniegiem lód. W wielu miejscach leży mokry i ciężki śnieg, który łamie gałęzie drzew i zrywa linie energetyczne. Przed nami kilka dni pogodowej ruletki.
Bezwzględny zakaz wychodzenia w wysokie góry. Halny szaleje. Gwałtownie wzrosła temperatura i wzrosło też zagrożenie lawinowe. Śniegu ubywa, a to nie koniec pogodowych niespodzianek.
W środę rano w Dakocie Północnej temperatura odczuwalna wynosiła minus 54 stopnie Celsjusza. Przy drogach stoją samochody, w których zamarzło paliwo, a tory kolejowe trzeba rozgrzewać, podpalając je. Ta zima naprawdę zaskoczyła Amerykanów.
Zima jak z obrazka i życie jak z koszmaru. Przez trzymetrowe zaspy droga do domu jest jak droga przez mękę. Na Śląsku śnieg to problem dla władz, podczas ferii to frajda, a na Śnieżce to niebezpieczeństwo. Kiedy turyści idą po szlaku ze sprzętem plażowym w rękach, ratownikom ręce opadają.
Dziki pod ostrzałem – walka z afrykańskim pomorem świń przechodzi do drastycznego etapu. Innego rozwiązania rząd nie widzi, a ekolodzy i naukowcy przestrzegają. Wybicie niemal wszystkich dzików to ogromne konsekwencje dla ekosystemu.
Dwa oblicza zimy. Pięknie w górach i niebezpiecznie na nizinach. Tylko we wtorek w 86 wypadkach samochodowych zginęło 7 osób, a 92 zostały ranne. Rada dla kierowców zawsze aktualna przy takich warunkach - więcej rozwagi, mniej brawury. Meteorolog TVN Wojciech Raczyński mówi, ze w nocy ze środy na czwartek możemy się spodziewać spadków temperatury do -13, -14 stopni Celsjusza.
Masy śniegu i ostry mróz. Chwilami wiatr i marznący deszcz. Góry i turyści, którzy mimo ekstremalnych warunków brną po kłopoty. Wśród nich znany bokser i jego pies. Od dziś również znany.
Jedni mówią, że to wiosna jesienią, a inni, że wróciło lato. Po wielkim ochłodzeniu i nocnych przymrozkach znowu zrobiło się ciepło i słonecznie. Pogoda świetna na weekend. Jak długo może z nami zostać?
- Brązowy medal w ostatnim występie w karierze to więcej, aniżeli mogłam oczekiwać. Nie spodziewałam się, że pojadę tak dobrze i w ten sposób zakończę karierę. To zakrawa na cud - powiedziała Lindsey Vonn, która wywalczyła trzecie miejsce w zjeździe podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim.
Jednym z dwóch ostatnich startów Lindsey Vonn w karierze był supergigant podczas mistrzostw świata w Are. Po kilkunastu sekundach Amerykanka wypadła z trasy i poleciała w siatkę. - Mam podbite oko i czuję się, jakbym uderzyłą w ciężarówkę - mówiła Vonn na konferencji prasowej.
Niemiec Pascal Ackermann z zespołu BORA-hansgrohe wygrał wyścig Clasica de Almeria po sprincie z peletonu. Drugie miejsce zajął kolejny Niemiec Marcel Kittel (Katiusza-Alpecin), a trzecie Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott).
Reprezentanci Włoch (Dorothea Wierer, Lukas Hofer) wygrali zawody pojedynczej sztafety mieszanej, które zostały rozegrane w Salt Lake City. Drugie miejsce zajęła Austria, a trzecie Francja. Polska (Andrzej Nędza-Kubiniec, Kinga Zbylut) ukończyła rywalizację na 9. pozycji. Biathlonowy Puchar Świata na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Zobacz, co powiedział Piotr Żyła po niedzielnym konkursie w Willingnen. Polak zajął w nim trzecie miejsce. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
- Jest trochę niedosytu. Myślałem, że trochę lepiej pójdzie, ale i tak dałem z siebie wszystko. Muszę się zadowolić tym, co jest - powiedział Kamil Stoch po niedzielnym konkursie w Willingen, w którym zajął 7. miejsce. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Piotr Żyła wywalczył miejsce na podium. W drugiej serii Polak oddał skok na odległość 137,5 metra, co dało mu trzecią pozycję. Drugi był Markus Eisenbichler, a pierwszy Ryoyu Kobayashi. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
W drugiej serii niedzielnego konkursu w Willingen Dawid Kubacki oddał skok na odległość 139 metrów. To dało mu piąte miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
Nie obronił trzeciego miejsca po pierwszej serii w Willingen Kamil Stoch. Nasz lider zaliczył w drugiej próbie 134,5 metra i skończył zawody na siódmej pozycji.
Kapitalny skok Ryoyu Kobayashiego w pierwszej serii niedzielnego konkursu w Willingen. Japończyk wylądował na 146. metrze i został liderem. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
W pierwszej serii niedzielnego konkursu w Willingen Dawid Kubacki oddał skok na odległość 143 metrów. To dało mu 4. miejsce. Puchar Świata w skokach narciarskich na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.
12.07 | Wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Warszawie była jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce w 2017 roku. Zobacz relację reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego, który użył kamery 360 stopni.
28.07 | Papież Franciszek pojawił się w środę po godz. 21. w oknie papieskim Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Powitały go tłumy wiernych z całego świata. Swoje przemówienie papież zaczął po polsku. Zobacz wideo 360 stopni.
29.06 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
29.07 | Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Krakowa przyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Ulice tętnią życiem i muzyką z różnych stron świata. Poczuj niesamowity klimat stolicy Małopolski dzięki wideo 360 stopni.
26.07 | Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało film nagrany w technologii 360 stopni, dzięki któremu można poczuć się jak pilot myśliwca F-16.
28.07 | W środę wieczorem papież Franciszek przemawiał do pielgrzymów ze słynnego okna na ul. Franciszkańskiej 3. Zaczął od przywitania po polsku. Zobacz wideo nagrane w technologii 360 stopni.
08.06 | Populacja Japonii maleje w oczach. Tylko w zeszłym roku zmniejszyła się o 400 tysięcy osób. Według raportu japońskiego Ministerstwa Zdrowia, w 2017 roku urodziło się jedynie 946 tys. dzieci, najmniej od 1899 roku. Jednocześnie, w tym samym roku zmarło ponad 1,3 miliona Japończyków. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku populacja kraju Kwitnącej Wiśnie może zmniejszyć się o nawet 27 milionów.
Wulkan Colima w Meksyku to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Eksplodował 3 lutego i już dzień później na You Tube zamieszczono film dokumentujący ten wybuch. Nagranie robi wrażenie!
W Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, pewien mężczyzna zauważył węża wychodzącego z toalety. Po wezwaniu specjalistów od gadów okazało się, że w całym domu jest około 24 grzechotników teksańskich. Są to jedne z najniebezpieczniejszych węży w całych Stanach
Po przeszczepie wyruszył w podróż życia, a po powrocie... wyszedł z domu w poszukiwaniu kolejnej przygody. Choroba nie zatrzymała pana Tomasza, lecz zmotywowała do dalszej drogi. Cierpiący na stwardnienie rozsiane mężczyzna odwiedził już Gambię, Norwegię, Grecję, Austrię, Litwę i Łotwę. Ale to nie koniec. W ręku ma bilet na koniec świata.
Z daleka wyglądają jak pomarszczone skorupy, które ktoś porzucił w morzu. Jak podaje portal tvn24.pl, w pobliżu Portu Wojennego w Helu wciąż można wypatrzeć wraki kadłubów ORP Wicher II i ORP Grom II. Przez lata służyły polskiej Marynarce Wojennej, potem je zatopiono. Miały chronić wybrzeże niczym falochron. Nic z tego nie wyszło. Teraz rdzewieją.
W centrum handlowym w pewnym mieście w Anglii, odkryto zapomniany pub. 22 lata temu zamurowano do niego wejście. Teraz możemy zobaczyć efekty ekspolarcji. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi stare butelki czy paczkę fistaszków.
Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Massachusetts stworzyli robota meduzę. Jest zdolna do chwytania ryb. Przez użycie hydrożelu - robot pod wodną jest prawie niewidzialny.
W internecie pojawiło się nagranie strażaków jadących przez las. Nie była to jednak zwykła przejażdżka. Mało brakowało a wóz strażacki przewróciłby się na bok.
Pewien Husky z Rosji uwielbia zjeżdżać z górki. Szczeniak wchodzi do swojego dmuchanego koła a potem pozwala się zepchnąć na dół. Mógłby tak zjeżdżać całymi dniami!
Przed sądem stanął złodziej obrazów znany jako Spiderman. Ukradł obrazy warte prawie milion euro. Jego łupem padły dzieła między innymi Picassa czy Modiglianiego. Gdzie teraz znajdują się obrazy? To tej pory nie wiadomo